PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako ubaciti sadržaj na web stranu?


Sadistik
4.9.2008, 3:37
Imam sajt, free template koji sam modifikovao po mojim potrebama. Imam i webspace tj. Hosting. Ali ne znam kako da ubacim sajt da bude online, da li mi mozete pomoci ?

Ninoslav
4.9.2008, 15:07
Ako imas svoj hostin treba da uploadujes sve fajlove koje si napravio, najcesce preko nekog ftp programa...

Uploadujes ih najcesce u public_html folder i to je to...

Sadistik
4.9.2008, 16:50
Nisi me razumeo. Kako ja da odrzavam taj sajt i to ? Jel ima neki program koji treba da instaliram na sajtu ? da imam admin panel i to... da mogu ubacivati vesti.

Ninoslav
4.9.2008, 17:10
Ako si nabavio free template, pretpostavljam da si sajt u html napravio.

Odrzavanje radis tako sto svaki put kad imas nesto novo da dodas konektujes se na svoj sajt putem ftp, svuces tu stranicu na hard disk (npr. neka se zove vesti.html) i onda je editujes u nekom programu, recimo macromedia dreamweaver. Kad zavrsis ubacivanje texta/slika, snimis fajl i uploadujes ga nazad na server, cime ces prebrisati stari i onda ce se videti novi sadrzaj...

Ovo su cisto osnove... mislim, ako ni ovo ne znas, bolje nadji neku literaturu pre nego sto se upustis u pravljenje sajtova...

hack
20.9.2008, 23:24
E vidis to ono pocetnicki...To sto hoces da uradis moras da uradis preko nekog CMS, a najcesce se koristi Joomla.To prepravljanje koda pa ponovo upload je nekako totalno pocetnicki.

Ivan452
21.9.2008, 0:19
naravno da jeste. ali ako je pocetnik sta je tu pogresno =)
eventualno ce i nauciti druge nacine.

Dusan Maksimovic
22.9.2008, 0:37
Upload fajlova se moze vrsiti preko sajta ljudi koji ti daju prostor na serveru. To se takodje moze uraditi preko nekog FTP programa kao sto je SMART FTP ili FILEZILLA. Rad u njima je veoma prost. Sve sto treba da znas jeste I.P. adressu servera odnosno u prevodu prostora na kojem se nalazi tvoj sajt, lozinku i username. Naravno gledaj da iskljucis firewall da bi ti dozvolio upload fajlova. Ja sam dosada radio sa SMART FTP-om i mogu ga preporuciti jer je lak, pregledan i neprenatrpan opcijama koje ponekad mogu da zbune. Ako te interesuje nesto zaista konkretno, reci pa cu detaljno objasniti kako uploadovati neki fajl na server, naravno sa prilozenim slikama. :)

P.S. ukoliko ne odgovorim za jedan dan, podseti me na moj mejl dootzee@gmail.comPozdrav!

hack
22.9.2008, 16:56
naravno da jeste. ali ako je pocetnik sta je tu pogresno =)
eventualno ce i nauciti druge nacine.

Nije nista pogresno biti pocetnik, ali je potpuno pogresno biti i ostati pocetnik. Tako kada je vec odlucio da uci web programiranje da ga nauci do kraja, a ne do pola i onda stane pa tako i u ovom slucaju ako on promijeni jednom u source neki sadrzaj i jos mu to "proradi" bojim se da tu ne stane i to mu ne postane praksa.Samo toliko