PDA

Prikaži potpunu verziju : Cudo(ADSL na analognoj centrali)


Andross
6.3.2006, 14:07
Raspitivao sam se ja po kraju za ADSL i jedan lik(osnivac klana RUR) mi kaze da moze ADSL na analognoj mrezi.Kaze on da ima analognu centralu i uskoro ce a mu stigne ADSL.Ja mu verujem ali cisto da se raspitam.E da kaze da to jedino moze ako nemam dvojnika(a nemam).I jel moze ili ne?

Master Neo
6.3.2006, 14:14
Moze ako nemas dvojnika. NPR. Ja imam dvojnika pa ne mogu, moram da cekam da me prebace na dvojku a ni tad nije sigurno da ce moci.

NenadN
6.3.2006, 14:35
Ma moze sve samo dok to dobijes ima da ti se otegnu.... Za to moras da imas dobru vezu u telekomu i moze cak i na dvojnika ako dvojnik pristane da zajedno platite odredjenu sumu novca da vas razdvoje. Koliko to kosta nemam pojima. Takodje postoji mogucnost da kad dobijes digitalnu centralu ne moze ali to je u nekih 5% slucajeva. Bolje da batalis praznu slamu jer ovi iz telekoma sam cekaju tebe da ti stave taj uredjaj za analognu centralu. Nego lepo ti vidi sa tvojim kablovskim ili bezicnim sistemom.

sssnake
6.3.2006, 16:11
Takodje postoji mogucnost da kad dobijes digitalnu centralu ne moze ali to je u nekih 5% slucajeva.
Ako mislis na dodavanje dvojke ili trojke ispred postojeceg broja, onda najverovatnije ne moze zbog onog :icon_evil PCM-a koji koriste da bi razdvojili dvojnike, a zaguse sve zivo (jos su se hvalili kako na taj nacin "uspesno" resavaju probleme:n-cc2:, lopovi!:nov_mad2:). Onda treba potezati vezu u Telekomu da te skinu sa PCM-a, a ti ostajes na digitalnoj (meni je to uspelo i sad mi dial-up ide na 5 KB/s, i skoro su mi u Beotelu rekli da imam mogucnost za ADSL). Znaci glavni problem je dvojnik, ili PCM, sto ti dodje kao dvojnik, a ako uz,es novu digitalnu liniju i tu djavo ne spava desava se i da takvim korisnicima naknadno uvale PCM.:paranoia: Cudo kako imamo i ADSL:confused:

Andross
6.3.2006, 18:02
Da a ja imam jos uvek analognu cistu centralu:eek: :eek: Sacu da vidim na beotel-u da li imam mogucnosti za ADSL.

NenadN
6.3.2006, 18:10
Ako mislis na dodavanje dvojke ili trojke ispred postojeceg brojaDa o tome sam pricao i mislim da si u pravu. Mnogim korisnicima su menjali centrale i brojeve komplet.

Da a ja imam jos uvek analognu cistu centralu Sacu da vidim na beotel-u da li imam mogucnosti za ADSL.Aj pa sta ti bog da, mada ja sam pre manje od sest meseci bio kod euneta kada su mi oni rekli da to moze i rekli da ce da me zovu cim dobiju odobrenje od telekoma da su mi postavili to cudo na centralu. Jos dan danas me nisu zvali. Srecom tu je SBB. Ja sam imao iste uslove kao ti tj bez dvojnika i sl. SRECNO

Salko Dinamitas
6.3.2006, 19:16
Prvi i osnovni uslov je da Telekom instalira ADSL opremu u centrali. Taj uslov ispunjava 10ak centrala u Beogradu + od ove godine i Novi Sad i Nis. Tek se onda ulazi u uzi krug tj. raspravlja se o tome da li je linija cista, bez dvojnika i pcm-a.

Ovo sto si ti pitao...moze i preko analogne centrale ukoliko je instalirana oprema na centrali a tvoja linija cista (bez dvojnika). A mozes kao ja da budes na ISDN-u pa da cekas na Telekom vise od godinu dana da se smiluje i postavi opremu. Dakle sve zavisi od slucaja do slucaja.

Sizzlym
7.3.2006, 17:26
Prvi i osnovni uslov je da Telekom instalira ADSL opremu u centrali. Taj uslov ispunjava 10ak centrala u Beogradu + od ove godine i Novi Sad i Nis. Tek se onda ulazi u uzi krug tj. raspravlja se o tome da li je linija cista, bez dvojnika i pcm-a.

Ovo sto si ti pitao...moze i preko analogne centrale ukoliko je instalirana oprema na centrali a tvoja linija cista (bez dvojnika). A mozes kao ja da budes na ISDN-u pa da cekas na Telekom vise od godinu dana da se smiluje i postavi opremu. Dakle sve zavisi od slucaja do slucaja.
ja nemam dwojnika....
poslala sam zahtwe za adsl i rekli su da su jawili Telekom-u...
e sad shta mislite koliko ce proci dok mi se ne jawe???

NenadN
7.3.2006, 17:27
ja nemam dwojnika....
poslala sam zahtwe za adsl i rekli su da su jawili Telekom-u...
e sad shta mislite koliko ce proci dok mi se ne jawe???
1 sat, 1 dan, 1 mesec, 1 godina itd

Salko Dinamitas
8.3.2006, 0:13
ja nemam dwojnika....
poslala sam zahtwe za adsl i rekli su da su jawili Telekom-u...
e sad shta mislite koliko ce proci dok mi se ne jawe???

Jedno par dana.

Pantelija
10.3.2006, 0:14
Procedura za ADSL je kada se prijavite ISP ima svaki dan sastanak ili mu salje izvestaj, sa Telekomom nakon toga Telekom izdaje nalog tehnickom osoblju da ode do centrale i proveri tehnicke mogucnosti o istom ukoliko neznaju unapred i sutradan se vraca ISPu izvestaj. A info o ADSLu pogledajte na>> O V O M (http://www.geocities.com/p4nt0s/adsl.html) sajtu.

bboy
10.3.2006, 0:45
Pa, koliko ja znam, za uopste razmatranje ADSL-a u vasoj kuci, morate prvo da premerite koliko vam je telefon daleko od centrale, posto je to veoma bitno. :kreza: Takodje i stanje vodova do vas igra vaznu ulogu. Ako ste na PCM-u, to znaci dovidjenja, jer je to sistem da Telekom iskoristi jedan vod za vise korisnika, cime smanjuje brzinu protoka tako da je to za krajnjeg korisnika, bar sto se tice broadbanda neupotrebljivo. :a_whistli

Salko Dinamitas
10.3.2006, 6:57
Pa, koliko ja znam, za uopste razmatranje ADSL-a u vasoj kuci, morate prvo da premerite koliko vam je telefon daleko od centrale, posto je to veoma bitno. :kreza:


U gradskim sredinama mislim da takav problem ne postoji u praksi. Jos nisam cuo da neko iz Beograda ne moze da uvede ADSL zato sto mu je centrala na 6km od stana/kuce.

TheProphecy
23.4.2006, 18:53
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde.Zanima me da li neko zna dal postoji mogucnost za ADSL u 61 bloku na Novom Beogradu?Koliko znam i tamo je analogna centrala tako da pitanje nije bas toliko van teme :) .

Bug[Su]
23.4.2006, 20:02
ja mislim da nemoze adsl na analognu centralu jerbo ti digitalni signal koristish za net a analogni za pricanje

TheProphecy
23.4.2006, 20:54
']ja mislim da nemoze adsl na analognu centralu jerbo ti digitalni signal koristish za net a analogni za pricanje
Ma moze.NBG je primer,tamo to funkcionise,ali kao sto rekoh mene zanima blok 61.