PDA

Prikaži potpunu verziju : AMD - Svi procesori u 2009. su ekskluzivno AM3


ukimafija
3.9.2008, 14:15
Samo AMD Deneb dolazi sa AM2+/AM3 podrškom
http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=7454&Itemid=1
Izgleda da se mnogima smesi promena ploce

Dolovic
3.9.2008, 16:25
Red je bio da se AMD vrati u vrh.

maska
4.9.2008, 0:02
Nadam se da ce stici bar malo Intel da ne bi vise bio u dilemi da li preci sa AMD na Intel ili ne!!

S obzirom na Intelov i7 nisam bas siguran da ce uspeti, mogu samo dostici slavu core2 duo ali videcemo....

A M G
4.9.2008, 0:22
Ja sve imam utisak da ce se desitislicna situacija kao sto se desila na polju grafickih kartica, kada je AMD preuzeo vodjstvo.

Predrag Stankovic
4.9.2008, 12:07
Red je bio da se AMD vrati u vrh.
To sto ce novi procesori iz AMD-a dolaziti za AM3 socket nije nikakva garancija da ce se AMD vratiti na vrh, neka bude barem ravnopravan konkurent

ukimafija
4.9.2008, 12:54
Amd nece prestici Intel, mozda ce uspeti da dostigne Yorkfield ali ce opet malo kasniti za Intelom, koji ako uspe jos malo da optimizuje Bloomfield(Core i7)
u igrama ponovo ima dobitnu kombinaciju, inace u svemu ostalom je jaci od ove generacije za ~40%

Mickie
20.9.2008, 16:09
Gledao sam sliku pinova AM3 Deneb procesora(nemogu da se setim na kom sajtu)
Izgleda da ih ima samo 938 pa tako on moze u AM2/AM2+ ploce ali ovi sa 940 nece moci na AM3 socket.

Viper
20.9.2008, 16:15
Mislim da gresis, ovaj, gresis grdno... :)

Nije samo broj pinova u pitanju nego i cemu oni sluze.

Mickie
20.9.2008, 16:56
Gde gesim. Reko sam da nece biti procesora koji ficzicki moze u socket a posle da ne radi.

vasiljevic
21.9.2008, 10:14
@Viper:

Negde na netu sam naleteo na podatak da je veliki procenat pinova na procesoru masa za njega pa zato ima slucajeva da je veliki broj pinova iskrivljen ili polomljen a da procesor radi bez problema. Dakle, teoretski, moze da se jedan broj pinova na njemu iskoristi za podrsku DDR3 memorije i da se proceso r kada nema veza na ploci ka takvom tipu memorije radi u rezimu DDR2. Ono sto je sada bitno u prici je pitanje kako ce se razvijati situacija oko DDR3 memorije, mada kako sada stoje stvari izgleda da cemo pad cena i postizanje performansi na nivou danasnjih DDR2 memorija jos sacekati (bar ono sto je vecina spremna da plati).

Viper
21.9.2008, 10:43
OK, izvinjavam se, čituckao sam malo i skapiro koliko sam debil :D .

Znači AM3 procesor će moći na AM2/AM2+ ploče ali AM2(+) procesori neće na AM3 ploče.

E sad, ako AM2 i + rade samo sa DDR2 (slobodno me ispravite ako grešim, AMD procesore ne koristim već skoro dve godine) a AM3 sa DDR2 i DDR3, a na pločama sa AM3 podnožjima neće biti obe varijante, zašto bi iko pravio ploču sa DDR2/AM3 konfiguracijom ?

ukimafija
21.9.2008, 12:15
zasto bi iko pravio ploču sa DDR2/AM3 konfiguracijom ?
Pa iz prostog razloga sto je ddr2 perverzno jeftin a u praksi ne mnogo sporiji(minimalno ili cak moze biti brzi u 1066 kombinaciji za zategnutim latencijama) od ddr3 na 1066 ili 1333 koji imaju dosta labave latencije a skupi su...

Viper
21.9.2008, 12:24
U redu, to kapiram, naravno, ali ako AM3 proc ide na AM2+ podnozje sto uskratiti mogucnost promene ploce (usled kvara ili iz bilo kog drugog razloga) vlasnicima AM2+ procesora, hocu reci zar nije logicno da prave DDR2/AM2+ i DDR3/AM3 ploce gde ce AM3 procesori ici na obe varijante ?

vasiljevic
21.9.2008, 17:40
Moracemo da sacekamo da cip i ploce koje ga podrzavaju se pojave na trzistu pa da govorimo o tome sta nasta ide i moze. Sobzirom da je isto podnozje nebi bilo za iznenadjenje da ce moci i AM2+ procesori na taj soket ali ce biti jasan uslov: ploca ce sigurno morati da bude samo sa podrskom DDR2 memorije. Dali je to moguce? Da jer je kod AMDa memorijski kontroler na samom procesoru i cip set samo daje podrsku ostatku sistema. Dali se to isplati proizvodjacima i AMDu? Neznam. A od odgovora na drugo pitanje mnogo vise zavisi podrska za tako nesto.

Flavio
5.12.2008, 19:39
http://www.vesti.rs/HiTech/Biostar-AM2-ploce-su-AM3-kompatibilne.html

Mickie
5.12.2008, 22:23
Lepo lepo... znaci odredjene AM2+ ploce rade sa AM3 procesorima. Izgleda da obican AM2 socket nece raditi sa AM3 procesorima, ali i ovo je dovoljno.

White Ripper
5.12.2008, 22:32
Red je bio da se AMD vrati u vrh.
U vrh?!:confused:Nema sanse:rofl:
INTEL postoji pola vijeka pa da ga neki tamo AMD nadmasi.Prvi mikroprocesor uradio je intel-ov inzenjer Marsian Hof 1971. godine.U istorijatu kompjutera nigdje se ne pominje AMD.Uostalom ne sjecam se da je AMD ikad bio u vrhu.Mozda samo na vrhuncu:rofl:
Nego da se vratim na temu.Bio je red da AMD osvjezi ponudu i poboljsa je.Vrijeme je vise da se oporavi firma.;)

Mickie
5.12.2008, 22:52
U vrh?!:confused:Nema sanse:rofl:
INTEL postoji pola vijeka pa da ga neki tamo AMD nadmasi.Prvi mikroprocesor uradio je intel-ov inzenjer Marsian Hof 1971. godine.U istorijatu kompjutera nigdje se ne pominje AMD.Uostalom ne sjecam se da je AMD ikad bio u vrhu.Mozda samo na vrhuncu:rofl:
Nego da se vratim na temu.Bio je red da AMD osvjezi ponudu i poboljsa je.Vrijeme je vise da se oporavi firma.;)

Da nije AMD-a IT industrija nebi izgledala ovako kako danas izgleda. Verovatno bi placali 500-1000e za za najslabije intelove procesore. I Intel postoji 40 godina a AMD 38. I obe ove firme su osnovali inzenjeri iz Fairchild Semikonduktor-a. AMD se upisao u istoriju jer je to kompanija koja je produzila x86 arhitekuru na 64 bita. I AMD je bio na vrhu pre nego sto se Conroe pojavio.

Glupo je da se prepiremo oko toga

Edit: A ako mislis na intel 4004 (to je bio prvi procesor), glavni inzinjer je bio Federico Faggin.
http://en.wikipedia.org/wiki/4004#History_and_description

Shone_King
5.12.2008, 22:53
Bilo je i vreme da malo stigne Intel,meni je drago sto ce AM3 moci na AM2+,jer necu morati da menjam plocu inace to ako je Intel prvi napravio mikroprocesor ne znaci da ce zauvek ostati na vrhu,nisam protiv Intela al cene im udaraju po ushima stvarno...

voodoo_
6.12.2008, 0:01
Da nije AMD-a IT industrija nebi izgledala ovako kako danas izgleda. Verovatno bi placali 500-1000e za za najslabije intelove procesore. I Intel postoji 40 godina a AMD 38. I obe ove firme su osnovali inzenjeri iz Fairchild Semikonduktor-a. AMD se upisao u istoriju jer je to kompanija koja je produzila x86 arhitekuru na 64 bita. I AMD je bio na vrhu pre nego sto se Conroe pojavio.
Nije baš osvežio, Intelovi 64-bitni su se pojavili ranije, ali je AMD napravio prve 64-bitne x86-kompatibilne procesore i x86-64 standard koji danas koristimo i princip da procesor može da radi i u 32-bitnom modu bez penala...

MickeyThug
6.12.2008, 16:31
http://www.vesti.rs/HiTech/Biostar-AM2-ploce-su-AM3-kompatibilne.html

Znaci moja ploca je kompatibilna? BIOSTAR GF8200. Taman sad kad uzimam novi komp mogu da uvalim ovaj "stari" za neke dobre pare, ako metnem neki od novijih procesora.

Flavio
7.12.2008, 19:26
Bio na B.S. site-u.
Tako pise i tamo (njuskao nesto oko te ploce :D).

Nisam nacisto kakva ce u buducnosti biti situacija fizicki tj. da li ce s.AM3 biti isti kao s.AM2+ (940 pinova) ... Mislim,Intel izdade gomilu procova za LGA775 i jos ga voze a AMD izmenio 4 socket-a u zadnjih 5 godina :rolleyes: :paranoia: ...

EDIT
http://event.asus.com/mb/AM3_CPU_Support/

TypeR
8.12.2008, 0:34
covjek fino postavio temu AMD - Svi procesori u 2009. su ekskluzivno AM3 a ona se, kao i sve ostale teme o procesorima, pretvara u prepirku amd vs intel....

Flavio
8.12.2008, 2:58
Ne ja :rolleyes: ...

Mene konkretno zanima ono sto pisem u prethodnom postu ... Drugim recima,ako sad uzmem npr. plocu sa nForce720 cipom,koja podrzava i AM3 i stavim na nju,npr.,X2 5200+ ... Da li bi na tu plocu,sutradan,mogao da se stavi neki od novih X3 AM3 procesora???

Buni me to jer u roadmap-u (by @ukimafia) stoji da samo Deneb core X4 podrzava s.AM2+ i s.AM3.Ostali su AM3.

Zna li ovo neko vec sada ?!?

Shone_King
8.12.2008, 21:43
kolko ja znam da,zato sto ce AM3 moci i na AM2+

Mickie
9.12.2008, 17:06
Ja mislim da ce samo deneb od AM3 procesora moci na AM2+ zato sto oni koji se pojave posle njaga nece imati DDR2 kontroler. A deneb bi trebalo da ima i DDR2 i DDR3

Flavio
9.12.2008, 18:34
E,to sam i pitao :tapsh: :n_klanja:.

Btw,ocito da ce i AM3 biti sa 940 pinova al ako samo Deneb budeo imao DDR2 support,cvrc :rolleyes: ...

vasiljevic
9.12.2008, 19:17
Podaci koji kolaju netom su razliciti, od toga da ce podrzavati samo AM3 soket do toga da ce ici na oba. Zasad je poznato ovo: nova Dragon platforma je u startu bazirana na vec poznatim cipovima 790FX i SB750. Danas je cena DDR2 memorija znatno niza od cena DDR3 memorije, da bi dostigla performanse danas standardnih memorija DDR2-800 treba vam DDR3-1600, dakle dok cena DDR3 ne padne na nivo koji je dosta nizi tesko da ce ljudi da se polome da idu na DDR3. Odmah da kazemo: ni i7 tu nece nesto previse promeniti jer po recima samih ljudi iz Intela on ce da pokrije max 5% trzista, dakle, dok nedodje opet jeftina platforma za DDR3 ima da se malo saceka.

Opet pitanje je koliko ce uopste biti isplatljiva nabavka ploca sa NForce cipovima za AMD procesore. Imam utisak da smo sada u onoj fazi koja kaze da je najbolji cip set za procesor onaj iz kucne radinosti. Plus, sa platformom AMDa ce lako da se klokuje iz samog Win-a, pa se pojavio novi beta proizvod AMD Fusion koji lako gasi mnoge automatske procese na sistemu radi boljih performansi (ima prikaz na sajtu za skidanje drajvera za ATI), danas je ATI dosta dobra i pozeljna kupovina, dakle sve vodi ka tome da idemo na jednu platformu.

White Ripper
9.12.2008, 21:02
Da nije AMD-a IT industrija nebi izgledala ovako kako danas izgleda. Verovatno bi placali 500-1000e za za najslabije intelove procesore. I Intel postoji 40 godina a AMD 38. I obe ove firme su osnovali inzenjeri iz Fairchild Semikonduktor-a. AMD se upisao u istoriju jer je to kompanija koja je produzila x86 arhitekuru na 64 bita. I AMD je bio na vrhu pre nego sto se Conroe pojavio.

Glupo je da se prepiremo oko toga

Edit: A ako mislis na intel 4004 (to je bio prvi procesor), glavni inzinjer je bio Federico Faggin.
http://en.wikipedia.org/wiki/4004#History_and_description
Naravno da je glupo raspravljati se oko toga.
Ne,ne!Mislim na kompjuter MITS Altair koji koristi INTEL-ov mikroprocesor.Pojavio se 1971. godine a ujedno je i prvi personalni racunar.
Sto se tice AMD-a ubjedljivo je najbolja stvar sto su gotovo svim procesorima koje je proizveo otkljucani mnozioci.Mada isti mu k***c kad ne moze da podnese velike radne frekvencije

Mickie
9.12.2008, 22:56
E,to sam i pitao :tapsh: :n_klanja:.

Btw,ocito da ce i AM3 biti sa 940 pinova al ako samo Deneb budeo imao DDR2 support,cvrc :rolleyes: ...

Ja mislim da ce deneb imati 938 pinova. Video sam uporednu sliku pinova na jednom sajtu (nesecam se koji) i denebu na dva mesta fali po jedan.