PDA

Prikaži potpunu verziju : Jedno pitanje


Highlander
12.11.2005, 22:15
Zašto u rubrici TestRun iz meseca u mesec opisujete sve neke beskorisne programe (dobro, nisu baš svi) a neke najbolje izostavljate?

Čist primer: 3d Studio Max je doživeo svoju 8. verziju a ja nisam u poslednje 2 godine video nijedan opis bilo koje!

Daj napišite nešto o takvom nekom programu koji košta 2 - 3 hiljade evra a nije AutoCAD! Ne mora cena da bude odlučujući faktor već kvalitet!:(

sirNemanjapro
15.11.2005, 13:46
Ej, izasao je ACDSee 8 i Canavas 10 kao i Nero 7. :D

SysMehanic 6!

The Dark Gamer
15.11.2005, 16:05
Mislim da softveri,koje SK opisuje,nisu beskorisni,ali SVAKAKO je Nero 7(AcdSee 8... i,jos par drugih...) trebao biti u prvom planu.Nero 7 ne donosi nikakve radikalne programe,u odnosu na prethodnike(Izuzev,lepseg grafickog interfejsa...),ali zasluzio je svoljih 5 minuta:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

sirNemanjapro
15.11.2005, 18:10
Kako mozes tako da pricas?
Jesi li ga skinuo?
Probao?

Xm...

Nero sedam donosi Nero Vision paket nesto kao iMovie za Maca.

Zelite brzo da spremite neki DV snimak na DVD i odnesete rodjacima. Samo prikacite kamkoder i precucete fajl u neru ga sredite i rezete.

Ima brdo dodataka. Puna verzija nera ide na 1.4GB!:rolleyes:

Dok ACDSee 8 je neuporedivo brzi od 6 i 7 koji mnogi kude. Inace Br 8 ima i zasebni viwer koji ne podize gomilu alata vec samo sonovno. ;) Lepo reseno, konacno da su se setili.

Cika Crni
16.11.2005, 12:26
Kako mozes tako da pricas?
Nero sedam donosi Nero Vision paket nesto kao iMovie za Maca.

Zelite brzo da spremite neki DV snimak na DVD i odnesete rodjacima. Samo prikacite kamkoder i precucete fajl u neru ga sredite i rezete.

Ima brdo dodataka. Puna verzija nera ide na 1.4GB!:rolleyes:

Dok ACDSee 8 je neuporedivo brzi od 6 i 7 koji mnogi kude. Inace Br 8 ima i zasebni viwer koji ne podize gomilu alata vec samo sonovno. ;) Lepo reseno, konacno da su se setili.

potpuno se slazem sa Nemanjom, acdsee 8 je zaista odlican rasterecen mnogih manje potrebnih stvari, ima sve na dohvat ruke, a Nero 7 je zaista Veliki i obiman paket, naravno, all in one. Ja sam preuzeo Nero7 paket od 100MB, jos nisam sve dodatke isprobao, ali stvarno se moze puno reci o ovim programima a svi znamo da su na prvom mestu, naravno, svako u svojoj oblasti i trebalo bi uvek nesto napisati o novim verzijama programa za koje svi znaju da su najbolji. Zar o njima da citamo u nekim drugim casopisima ? :eek:

Tihomir
17.11.2005, 12:23
potpuno se slazem sa Nemanjom, acdsee 8 je zaista odlican rasterecen mnogih manje potrebnih stvari, ima sve na dohvat ruke, a Nero 7 je zaista Veliki i obiman paket, naravno, all in one. Ja sam preuzeo Nero7 paket od 100MB, jos nisam sve dodatke isprobao, ali stvarno se moze puno reci o ovim programima a svi znamo da su na prvom mestu, naravno, svako u svojoj oblasti i trebalo bi uvek nesto napisati o novim verzijama programa za koje svi znaju da su najbolji. Zar o njima da citamo u nekim drugim casopisima ? :eek:
Piratska verzija Nero 7 pojavila se mnogo pre nego što je program zvanično objavljen (krajem oktobra), pa ga zato nije bilo u novembarskom broju, ali će ga biti u decembarskom, a biće opisan i, pored ostalog, Nero za Linux...

Blackmore
4.12.2005, 13:25
Čist primer: 3d Studio Max je doživeo svoju 8. verziju a ja nisam u poslednje 2 godine video nijedan opis bilo koje!

Daj napišite nešto o takvom nekom programu koji košta 2 - 3 hiljade evra a nije AutoCAD! Ne mora cena da bude odlučujući faktor već kvalitet!:(

Ne razumijem tvoje poredjenje 3D studio MAX-a sa AutoCAD-om, jer to su programi razlicitih namjena, ali slazem se sa prituzbom. U Svetu Kompjutera se mnogo mjesta posvecuje raznoraznim programcicima od 20tak MB i cijene od jedno 100 - 300 $. Odavno nisam vidio reviziju nekog pravog programa.
Juce sam uzeo decembarski broj i vidio reviziju novog 3D Studio MAX-a sto je za pohvalu.
Takodje ni u jednom Svetu Kompjutera nisam vidio test nekog CAD programa namjenjenom projektovanju u masinstvu osim za sugavi AutoCAD.
Programi za parametarsko 3D modelovanje predstavljaju vrh programerskog dostignuca i red je da im se posveti barem mala paznja. Ne mora to biti nista profesionalno opisano (profesionalan opis mogu napisati samo iskusni korisnici tih programa) ali bi bilo lijepo da se napise bar jedna stranica o novoj verziji Catia, ProEnginer, Solid Works, Inventor, da se sira populacija upozna sa tim programima, cemu sluze, koje su njihove mogucnosti i da se kaze sta novo donosi nova verzija opisanog.

Highlander
4.12.2005, 21:50
...Ne razumijem tvoje poredjenje 3D studio MAX-a sa AutoCAD-om...

Uzeo sam AutoCAD kao primer zato što opisuju svaku njegovu verziju! Samo zbog toga...

BARCode
11.12.2005, 1:17
Slazem se sa ljudima da se izostavljaju neki od bitnijih programa, a i PD kutak im nije bas najsrecniji.
U svakom broju izadje jedan program koji sluzi za obradu fotografija i pri tom nije nista posebno , kosta dosta, a i ima sve ono sto i onaj u proslom broju SKa.:confused: Neka vec jednom naprave jedan uporedni test i neka izaberu nekoliko najboljih i nek ne trose vise prostor na beskoristan softver!

Jack In The Box
19.7.2006, 11:40
Imam utisak da neko u SK voli da skida raznorazne gluposti od softvera i da sve što downloaduje pretvori u tekst. Rubrika koju sam nekada čitao od A do Š sada je najgora u časopisu.
Manite se kojekakvih softvera koje niko pametan niti koristi niti uzima u razmatranje da korisiti i opišite nove verzije (iako ste o njima pisali), uporedite ih sa starim, dajte neka korisna uputstva i savete (tips & tricks) uporedite više popularnih alata iste namene, ama radite šta hoćete, ali pišite o softveru koji IMA UPOTREBNU VREDNOST.
U redu je da se prikaže i neki nepoznat alat, ali opet, neka to bude nešto što je kvalitetno i što ima smisla preporučiti.
Ovako, načisto ste ga utupili i ja u poslednje vreme sve više listam neke druge časopise, jer u SK o aplikativnom softveru sve manje korisnog ima da se pročita....:n-cc2:

paterfamilias
27.9.2006, 16:20
Daj napišite nešto o takvom nekom programu koji košta 2 - 3 hiljade evra a nije AutoCAD! Ne mora cena da bude odlučujući faktor već kvalitet!:(
To što neki program košta par hiljada evra uopšte ne znači da je kvalitetan.Kvalitetan program je onaj koji korisniku završava posao,a 99 % čitalaca SK su obični desktop korisnici kojima su beskorisni veliki skupi programski paketi.Da nije bilo piraterije 99% ljudi u Srbiji nikada ne bi ni videli ove velike i skupe programe.
Ej, izasao je ACDSee 8
ACDsee je običan preglednik slika,postoje desetine njegovih klonova(Xn view,Fast stone itd),to je toliko puta apsolvirano da više nema smisla pisati o tome.
. U Svetu Kompjutera se mnogo mjesta posvecuje raznoraznim programcicima od 20tak MB i cijene od jedno 100 - 300 $. Odavno nisam vidio reviziju nekog pravog programa.
Programčići od 100-300 dolara?Za većinu je kupovina i ovakvog softvera preskupa a o “pravim programima” koji su još skuplji da i ne govorimo.
Ja naprotiv mislim da je zastupljenost skupih programa prevelika i da treba više pisati o besplatnim programima jer ponekad nekoliko besplatnih programčića može imati skoro sve funkcije kao jedan ogromni komercijalni program
. ali bi bilo lijepo da se napise bar jedna stranica o novoj verziji Catia, ProEnginer, Solid Works, Inventor, da se sira populacija upozna sa tim programima, cemu sluze, koje su njihove mogucnosti i da se kaze sta novo donosi nova verzija opisanog.
Ovakve programe koriste profesionalci a upoznavanje šire populacije sa njima je beskorisno.Ako neko ne zna čemu služi neki takav program onda mu takvo nešto nije ni potrebno.A oni koji koriste ovakve programe takođe ne bi imali koristi od tekstova u SK koji sadrže samo elementarne informacije.

Imam utisak da neko u SK voli da skida raznorazne gluposti od softvera i da sve što downloaduje pretvori u tekst. Rubrika koju sam nekada čitao od A do Š sada je najgora u časopisu.
Manite se kojekakvih softvera koje niko pametan niti koristi niti uzima u razmatranje da korisiti i opišite nove verzije (iako ste o njima pisali), uporedite ih sa starim, dajte neka korisna uputstva i savete (tips & tricks) uporedite više popularnih alata iste namene, ama radite šta hoćete, ali pišite o softveru koji IMA UPOTREBNU VREDNOST.
U redu je da se prikaže i neki nepoznat alat, ali opet, neka to bude nešto što je kvalitetno i što ima smisla preporučiti.

Pa moraju ljudi da eksperimentišu sa softverom a ne da opisuju samo nove verzije istih programa.
Lepo bi bilo praviti uporedni test ali bi to verovatno zauzelo čitavu rubriku.

Highlander
3.10.2006, 19:25
To što neki program košta par hiljada evra uopšte ne znači da je kvalitetan.Kvalitetan program je onaj koji korisniku završava posao,a 99 % čitalaca SK su obični desktop korisnici kojima su beskorisni veliki skupi programski paketi.Da nije bilo piraterije 99% ljudi u Srbiji nikada ne bi ni videli ove velike i skupe programe.
Khm, kako bre ne znači?! Pa ne bi bili toliko skupi da nisu kvalitetni.:rolleyes:
Mislim da mi je dosta programa za rezanje i defragmentaciju... već je postalo dosadno.:dedica: