PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li je ovo prevara? www.bug.co.yu


chox
12.11.2005, 19:10
Naime naisao sam na strava ponudu:kao posaljem svoj username na 1818 putem SMS i odmah kreiram nalog i dopinim ga za 20 sati neta,a oni mi skinu sa kredita nekih 120 dinara.E sad se ja plasim da to nije neka prevara,jer malo mi je cudno da 20 sati neta kosta samo 120 dinara i to preko SMS-a.Telefon za konektovanje je 042110230 sto znaci da nije postpaid broj i da telefonski poziv tarifira kao lokalni poziv.Ja sam danas uplatio tih 20 sati i sve je u redu,lepo pise da sam kupio 20 sati a da mi je ostalo jos nekih 19 sati i 45 minuta,cak mi izlista i sve konekcije...znaci sve je u redu.Mada sam ja previse sumnjicav u vezi ovoga,mislim da mi ne dodje telefonski racun od 10 000 dinara,nesto mi je cudno kako kod njih internet staje 5 puta jeftinije nego kod drugih...da li je neko imao iskustva sa ovim,i ako jeste kakva su?da li je imao nekakve probleme ili prekomerne tel.racuna?sajt je www.bug.co.yu

Magneto
12.11.2005, 19:21
Ne bih rekao da je reč o prevari, pre će biti da je to dobri stari marketing ili način da se dotični provajder lakše probije kroz konkurenciju. Prostom računicom sat je dakle 6 din. što jeste jako jeftino, ali još uvek ne i džabe.
Pristupni broj se tarifira kao i svaki drugi 042 broj sa prvom cifrom 1 (lokalni poziv) - tarfni interval impulsa je za jak sobraćaj na svaka 2 min, a u slabom na svaka 4 minuta.

Remedy
13.11.2005, 13:49
Nije. Ja sam koristio (ovaj mesec sam uplatio flat kod drugog provajdera) i ok je. Doduse malo je sporije u spicu, al jeftinije nema. I ja sam mislo da je prevara posto sam imao problem sa konektovanjem prvi put. Poslao sam im mail, i odgovorili mi za sat vremena.

Proxima
1.12.2005, 17:15
Čuo sam od kolege da je odlična stvar i sve se kanim da isprobam ... kako mi reče protok je izuzetan (kad se usudio da downlaoduje dialup vezom 55 MB), samo što je u večernjim satima gotovom nemoguće se "prikačiti"

aRTi
3.12.2005, 2:15
Hm...Protok je otprilike isti kao i kod drugih provajdera koje sam probao (citaj sezampro).Ja se uvek uvece kacim na net i uglavnom treba 3-4 minuta da bi uspostavio vezu.Ponekad se desi da pukne veza (mozda jednom u tri dana)ali to mi ne smeta.U svakom slucaju vredi te pare.

darthmajor
6.12.2005, 23:36
I ja razmisljam da se prijavim ovom bugovitom provider-u, samo mi jedno nije jasno: gde/kada odredjujem lozinku:confused:
Vidim da se kod prijavljivanja treba upisati samo username a niko ne spominje password...mislim bez lozinke to ipak nije to...

Marko_L
7.12.2005, 1:17
Lozinka ti stigne SMS-om kada prvi put registruješ username, a posle možeš da je promeniš na sajtu.Inače, ja koristim ovaj bug svega 3 dana i za sada nije bilo nikakvih problema, čak šta više, uspevam da se ukonektujem već posle 1-2 pokušaja.

overlord
7.12.2005, 2:07
Nije prevara, ja ih isto koristim. Nekada uletim odmah, a nekada 3-4 puta mora da radi redial... inace su solidni ja ostvarim 53.2 Kbps - isto kao i kod svih drugih provajdera, a ovi su ubedljivo najjeftiniji.

Cika Crni
10.12.2005, 22:18
i ja sam uplatio putem SMS vreme na bug, brzina je OK, ali mi IRC neradi, tj. nemogu da se konektujem na krstarici preko mIRC-a. I nije mi jasno zasto je to tako a vidim na njihovom sajtu da se i drugi zale na taj problem. A nadam se da ce da povecaju broj ulaznih linija jer je postalo jako tesko konektovanje u vecernjim satima.

arsa
11.12.2005, 16:08
ljudi ja sam broj okrenuo 20 puta i stalno je zauzet...:( Totalan je smor da imaju 10 pristupnih linija za gomilu usera...po mom misljenju nemaju ni deset...

Marko_L
11.12.2005, 17:05
Pa, ne potoji džabe izreka "Koliko para, toliko muzike".To važi i u slučaju internet provajdera.Mislim, sati su 4 puta jeftiniji neko kod bilo kojeg drugog provajdera, tako da sigurno ne mogu da imaju istu uslugu.Mada ja do sada sa bugom nisam imao problema, preko dana, kao što već rekoh, se ukonektujem već iz 1-2 pokušaja.Noću ponekad ide malo teže, ali opet se na kraju ukonektujem (nekad iz 2, nekad iz 10, nekad iz 15 ili više pokušaja), ali za te pare i ne očekujem nešto bolje.

arsa
12.12.2005, 1:55
Hmmm...ljudi koja je ovo pljacka...
pa dobra je fora da od 2-3000 ljudi otmu pare a mogu da nakace 10 linija odjednom...cista matematika...cista zarada...
Ok je da je speed dobar kad zakupe najjeftiniji link od jedno 2Mb/s i dele ga na 10-20 usera dok ostali besomucno okrecu telefon...lepa ideja i po svoj prilici njima isplativa...toliko od mene...
:(:(

Marko_L
12.12.2005, 2:35
Možda, ali po mojoj matematici, uspeo sam da se ukonektujem kad god mi je trebalo i pozavršavam sav posao koji imam na netu, i sve to za 4 puta manje para nego što sam inače plaćao :)

arsa
14.12.2005, 1:45
Jedna ispravka...na moj text gore...
Vodite racuna da ako vasa centrala ne salje ID kod (tel broj) ka provajderu...necete moci uopste da se konektujete na SMIN kod bug-a...
Razlog ne znam al kod Beotla ta fora radi a ovde ne...znaci ako imate stariju centralu tipa 773... ili 584... koje ne salju identifikaciju, nista od dzaba neta...
toliko...

darthmajor
14.12.2005, 21:52
Danas mi nesto cudnovato dobro radi - ceo dan iz prve uspevam da se konektujem! Jel' i drugima poboljsana usluga, ili su samo u bug-u shvatili koliko sam ja vazan korisnik :D
Mozda su investirali u ulazne linije?

Marko_L
14.12.2005, 22:32
Hmmm...ista situacija kod mene.Danas sam se konektovao 4 puta i sva 4 puta iz prve.moguce da su nesto nabudzili :)

Viper
15.12.2005, 0:35
Uzeli su još linija...
Nije loše, u 23:00 iz 4 puta, uopšte nije loše :)
Samo ne radi irc :(

millancche
15.12.2005, 21:35
, čak šta više
ROFL! ZAR JE MOGUCE DA CEO BEOGRAD GOVORI OVO! CCC...
@ topic: posle 9 nema sanse da se konektujem, a tokom dana bez problema...svaka im cast!
Veza je odlicna, nema kompresije (btw, moze neko da mi objasni sta je ta kompresija, znam samo da sto je veca, to mi je sporija veza...)

Lord
20.12.2005, 13:44
Kompresija bi ti u teoriji trebala ubrzati protok podataka provider<>korisnik,
s time da se kompresuju podaci koji ti se salju, i kod tebe otpakuju...

Reloader
20.12.2005, 14:09
Jos jedan glas za njih!
Juce sam ih probao, nije mnogo brz dl ali se vise nego isplati!

Vezu dobijam iz prvog a puca mozda jednom na 2-3 sata!

millancche
21.12.2005, 17:57
Jos jedan glas za njih!
Juce sam ih probao, nije mnogo brz dl ali se vise nego isplati!

Vezu dobijam iz prvog a puca mozda jednom na 2-3 sata!

Veza mi ne puca uopste, jedom sam tukao 4 i po sata!
A ova kompresija mi i nije tolki problem jer je nema na BUG, ali moj burazer u BGu koristi cini mi se YUBC, kompresija mu je oko 40-50% (i s jedne i s druge strane:-), a stara centrala, znaci otvara mu se strana 5-6 minuta! A brzina kao 45 k. Na Sezamu mu je oko 32k, ali se strane normalno otvaraju, jer nema kompresije..

marko1986
9.3.2006, 0:37
Ma super je 20 sati sto kinti+pdv ne verujem da ima jeftinije.Solidno funkcionise

andjelkos
30.10.2006, 20:08
Evo i glas od mene nisu losi mada do sada mi je pukla veza 2-3 puta nisam imao
problema sa konektovanjem ali posto ga prvi put koristim plasim se da me
ne ispale nesto posto sam pre mesec dana uplatio flat za ceo mesec 250-300
koliko vec preko SMS i imam po statistici na njihovom sajtu oko 49 sati provedenih na internetu (flat mogu da teram koliko hocu) a i ovaj broj
042/xxx-xxx mi uteruje jezu posto sam imao iskustva da preko 041 dobijem 9000din i od tad neverujem nikom???!!!