PDA

Prikaži potpunu verziju : Overklok AMD 5600+ procesora


Andrija Hot
24.8.2008, 22:15
Posedujem maticnu plocu "Biostar TF5700 SLI A2+" i procesor AMD Athlon64 X2 5600+ Brisbane. Problem je u tome sto procesor ne mogu da overklokujem, Ako u BIOS-u izaberem automatski overklok kod restarta se pojavi Upozorenje da je potrebno ponovo ici u BIOS i vratiti vrednosti CPU. Kod mauelnog overkloka se isto desava. Kako da resim problem? I imam jos jedno pitanje: Imam 2Gb memorije na 800 MHz. Medjutim u CPU-Z pokazuje da memorija radi na taktu 728,4 MHz zato sto je odnos FSB:DRAM = CPU/8. A brzina CPU je 2900 MHz. Kako da promenim taj odnos i da memorija radi na taktu od 800 MHz? Hvala
Andrija

Renche
24.8.2008, 22:20
Nemoj nameštati automatski overklok, jer je manuelni bolji i sigurniji (bar meni)
Sve što treba da uradiš je da povećaš FSB 2 po 2, pa ako se upali znači da radi na toj frenkvenciji, i da možeš dalje da ga overklokuješ... Memorija još bolje što radi na 728.4MHz jer se ona automatski overklokuje, kada se procesor oc-uje...
Znači, jedino što može biti problem je ta ploča Biostarova, a i ja imam Biostar, ali ova nema problema sa overklokom...

Ajd malo bolje objasni šta ti izbacuje!