PDA

Prikaži potpunu verziju : Legend Hand of God


bojanh
23.8.2008, 14:09
zanima me jel neko probao ovu igru,ja se bojim da ovo nece moci raditi kod mene bas najbolje 2500 athlon,768 ram,9550ge 256mb.
igra se cini extra prema slikama i gameplay videu,bas po mom ukusu

DeCoy
23.8.2008, 15:00
Ova igra je proglašena za najbolji RPG za 2007. godinu u Nemačkoj, a ovo što sad izlazi pod okriljem THQ-a je englesko izdanje.

Kao suggested system requirements su 1GB RAM-a i video karta sa 256MB, možda ćeš i moći da pokreneš ovo...

Shlaymara
23.8.2008, 15:15
Najbolji RPG?! Ma ajde.
Avo je poluproizvod. RPG-a ima u tragovima. Sporednih kvestova mozda nesto preko 20. Igra se prelazi za 2 popodneva. Strasno je nebalansirana. Prica je truba. More bagova. Jedino grafika koliko toliko vadi stvar.
Titan Quest je mnogo bolji.

DeCoy
23.8.2008, 15:22
Čisto sumnjam da je ponuda izvornih nemačkih igara (znači bez višejezičke podrške) preterano velika, tako da verovatno ovaj naslov nije imao mnogo jaku konkurenciju kada se okitio tom laskavom titulom:kreza:

Seriously...nisam igrao ovo, samo sam pročitao informacije o igri pre nekih dva meseca kada sam video da se sprema i englesko izdanje.

Evo linka (http://www.legend-game.com/index.php?sprache=2) ka oficijelnoj stranici i gameplay videa (www.youtube.com/watch?v=Q4IwtaVaOoI) na YouTube

skorpius
23.8.2008, 16:59
Imam mali problem sa igrom, kada pokrenem igru izbacime i pise mi ovo:

Error String: Cannot Copy File:C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Legend - Hand of God\CollisionInfo.map

znali ko u cemu je problem

Ekiman
24.8.2008, 13:12
mozda ti ovo pomogne nisam siguran ali probaj:
To fix Physx error on 32 bit Windows:
1. Uninstall Physx version presently installed.
2. Run Regedit and browse to the key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE . There should be a sub-key in here called "Ageia Technologies". Delete this sub-key
3. Download the latest Physx software from Nvidia.com (you'll find it in the "Download drivers" section.
4. Install the latest Physx software and game should now work.

To fix Physx error on 64 bit Windows:
1. Uninstall Physx version presently installed.
2. Run Regedit and browse to the key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node . There should be a sub-key in here called "Ageia Technologies". Delete this sub-key
3. Download the latest Physx software from Nvidia.com (you'll find it in the "Download drivers" section.
4. Install the latest Physx software and game should now work.

Alek92
24.8.2008, 17:47
Najbolji RPG?! Ma ajde.
Avo je poluproizvod. RPG-a ima u tragovima. Sporednih kvestova mozda nesto preko 20. Igra se prelazi za 2 popodneva. Strasno je nebalansirana. Prica je truba. More bagova. Jedino grafika koliko toliko vadi stvar.
Titan Quest je mnogo bolji.


Nazalost, raspadom Iron Lore-a Titan Quest je postao neponovljiv, a cini mi se da THQ jos uvek drzi licencu na njega. Prokletstvo!

shrafko
3.9.2008, 5:02
Kratki utisci posle sat vremena igranja:

Diablo/TQ klon (više liči na TQ, btw). I pored ovoga, HoG se teže može nazvati rpg-om od prethodnika s obzirom da nema izbora pola / izgleda / imena.

Grafička postavka je solidna (NE i sjajna), mada je okruženje (poljane, pećine, šume, itd.) monotono. Teško je razlikovati poljanče no.1 od poljančeta no. 19. Evidentan manjak poligona u dizajnu pojedinih vrsta neprijatelja - posebno goblina. Hardverska zahtevnost nije strahovita kao što je rečeno u SK recenziji - meni je 1600 x 1050 išao sasvim glatko sa svim popaljenim opcijama na max (HDR, AA, high teksture, itd) veći je problem što su grafička podešavanja moguća isključivo izvan same igre - ali je izuzetno iritantno što se igra povremeno potpuno zakoči na 5-6 sekundi prilikom prelaska iz jedne oblasti u drugu. Taman mislite da ćete popiti BSOD, da bi malo kasnije provalili da je to zbog učitavanja druge oblasti (suptilno, nema šta :rolleyes:). Nije strašno, ali nervira.

Dizajn neprijatelja je solidan ali ne nešto preterano inovativan. Fajt sa zombijima npr. je dosta zanimljivo odrađen, pošto će im otpadati udovi kako ih seckate, ali zato nema bog zna kakvog taktiziranja u borbi pošto većina neprijatelja ima identičan pattern ponašanja (samoubilački zalet na protagonistu i udri, pa ko prvi posrne). Izuzetak su goblini koji će se nakratko razbežati kada ubijete jednog od njih (kopirano iz Diabla) ali neprijateljski AI je uvek isti.

Gadan problem u igri je kamera i preglednost. Bićete primorani da je rotirate pošto vam zidovi / drveće / stenčuge zaklanjaju pogled. Ne dešava se često, ali zajedno sa par drugih mana (spor odziv pointera, tj. vile, lako je dezorijentisati se, itd.) predstavljaće stalni izvor frustracije.

Ono što je mene najviše razočaralo je KATASTROFALAN voice acting protagoniste i njegove helperke - leteće vile koja izigrava pointer. Glavni junak (Targon) zvuči - pa čak i liči - na neku prosečnu vucibatinu (Bard iz Bard's Tale-a recimo), dok je klonu Zvončice glas pozajmljivala neka tetka sa 6oro vanbračne dece koja živi na socijali u predgrađu Mančestera i već par godina posećuje sastanke Alcoholics Anonymous - junak zvuči smoreno a vila ekstremno iritantno. Srećom pa je voiceover za NPC-je koji će vam davati questove bolje odrađen, ali džaba kada njih nećete slušati toliko često.

Doduše nije sve tako crno - postoje zakopana blaga koja valja pronaći a koja nakratko svetlucaju kako bi uspeli da ih primetite, Targon će prilagoditi stil borbe protivniku - tzv. Cinematic Combat System(skakaće kako bi recnuo džina po glavi recimo), muzika se dobro uklapa (nažalost posle sat vremena već počinje da smara), fore sa vilom koja obasjava okolinu noću tako da nema potrebe da se vuče mač u jednoj a baklja u drugoj ruci - nažalost to vam neće biti od koristi danju, ali šta je - tu je.

Jedan od glavnih delova gotovo svakog RPG-a - levelovanje - predstavlja čist prosek. Postoji desetak klasa (ratnik, čarobnjak, rendžer, assassin, priest, tj. ovde nazvani "The path of magic", "The path of warrior/sword" itd.) koje je moguće razvijati i u zavisnosti sa tim biće vam dostupna određena oprema (čarobnjak ne može da nosi full plate, itd.). Moguće je i kombinovati klase (npr. fighter / mage), kako bi nosili oklop i štit i pržili monstere firebollom (zanimljivo da se pri levellovanju u tom slučaju dobijaju 2 poena koje je moguće uložiti - po jedan za svaku odabranu klasu) ali zbog već navedenog identičnog AI-a neprijatelja, nema tu neke preterane mudrosti.

Priča je limunada a sidequestovi čist prosek:
Zabrinuta seljanka: Pomagajte gospodine, izgubio mi se sin.
Targon: (maksimalno smoreno): Ne bojte se lepa gospo, ja ću vam pomoći. Gde ste ga poslednji put videli ?
Zabrinuta seljanka: Pa otišao je da bere jabuke kod one pećine na severoistoku.
Targon: Bez brige, naći ću ga.
Zabrinuta seljanka: Hvala ti, junače !
:rolleyes:
Konverzacija se obavlja u tekstboksu kao u TQ-u uz (ispodprosečan) voiceover i minimalan broj potencijalnih odgovora (naći ću vam sina / ne mogu sad da gubim vreme na takvu poteru).

Sve u svemu - igra nije potpuni promašaj ali ima povelikih propusta među kojima je i nedostatak multiplayera. Epiteti kao što su "monotono" i "nedovršeno" bili bi sasvim odgovarajući - samim tim rekao bih i da je ocena u SK (80) previsoka. Hand of God je po kvalitetu negde između Lokija (malo bolja) i Titan Questa (dosta gora). Realnija ocena bila bi 72-73.

Shlaymara
3.9.2008, 11:30
Doda bih jos jedan jako smoran detalj.
Postoji samo jedna vrsta health potiona i mane, flasice koje se skupljaju ili kupuju. Kad se ide u razracunavanje sa nekim bosom, potrebno je mnogo flasica (ja sam u proseku nosio 50+ komada). Problem je u tome sto kad se kupuju, nema mogucnosti da ukuca brojka koliko komada da se kupi, nego se mora svaka flasica provlaciti iz "torbe" prodavca u svoju "torbu. Sto ce reci 50 puta provlacenje misa sa jednog kraja ekrana na drugi. Cak nema ni mogucnosti da se duplim klikom kupuje.
Smorno nema sta:(.

djuras
3.9.2008, 12:09
Doda bih jos jedan jako smoran detalj.
Postoji samo jedna vrsta health potiona i mane, flasice koje se skupljaju ili kupuju. Kad se ide u razracunavanje sa nekim bosom, potrebno je mnogo flasica (ja sam u proseku nosio 50+ komada). Problem je u tome sto kad se kupuju, nema mogucnosti da ukuca brojka koliko komada da se kupi, nego se mora svaka flasica provlaciti iz "torbe" prodavca u svoju "torbu. Sto ce reci 50 puta provlacenje misa sa jednog kraja ekrana na drugi. Cak nema ni mogucnosti da se duplim klikom kupuje.
Smorno nema sta:(.

kupuje se desnim klikom

zokocx
11.1.2009, 6:01
Borba izgleda dosta dinamicnija od TQ i Lokia ... nabavicu igru a kad nebudem sta imao probacu.

dkdnt
11.1.2009, 8:14
mozda ti ovo pomogne nisam siguran ali probaj:
To fix Physx error on 32 bit Windows:
1. Uninstall Physx version presently installed.
2. Run Regedit and browse to the key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE . There should be a sub-key in here called "Ageia Technologies". Delete this sub-key
3. Download the latest Physx software from Nvidia.com (you'll find it in the "Download drivers" section.
4. Install the latest Physx software and game should now work.

To fix Physx error on 64 bit Windows:
1. Uninstall Physx version presently installed.
2. Run Regedit and browse to the key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node . There should be a sub-key in here called "Ageia Technologies". Delete this sub-key
3. Download the latest Physx software from Nvidia.com (you'll find it in the "Download drivers" section.
4. Install the latest Physx software and game should now work.
Naravno, ovo važi samo za nVidia grafe. :D

Ja sam pre nekog vremena instalirao i pokrenuo, ali sam se brzo smorio. NIšta posebno, a ponadao sam se da je zbog toga što je nemačka igra nešto slično dobro kao i gothic.... njaaaa

babaloo
19.2.2009, 19:46
Treba mi pomoc oko ove igre.Nikako nisam uspeo da provalim kako se podesava da se napitak za energiju/manu uzima pritiskom na tastaturu,ili je to samo moguce kada se vilom predje preko napitka? Npr. da pritiskom na neki taster iskoristim napitak i nastavim brzo sa akcijom.da li je to tako napravljeno ili postoji neko podesavanje?
Hvala

Pipboy
19.2.2009, 23:12
SPACE za health, ENTER za manu. Ne sećam se da je tu bilo nekih specijalnih podešavanja, al sam prilično siguran da ne može da se dodeljuje numeričkim tasterima.

babaloo
21.2.2009, 19:30
Hvala na brzom odgovoru!Meni je HoG odlican,jednostavan za igranje,brz i dinamican.Sada mogu da idem da razbucam zmaja :D. U Turintu NPC Anica,Bogdan i Ranko,dobro sam se nasmejao.

Crni021
2.4.2009, 22:22
Upravo sam presao igru i zadovoljan sam,ne donosi nista revolucionarno ali je pitka i udobna za igranje.
Grafika je lepa protivnici raznoliki i lepo dizajnirani, borbe lepo izgledaju ,prica vec mnogo puta vidjena questovi takodje nimalo orginalni i a voice casting je kao sto neko vec napisa katastrofalan...
Levelovanje mi se svidja koristio sam ratnik-mag kombinaciju i mislim da je ona najuboitija
Sve u svemu prelazna ocena,prepoprucuo bih igru onima koji traze dobar diablo -titan quest klon jer mislim da bolji nece naci...
Ima opcija ponovnog igranja od pocetka na tezem nivou sa istim junakom i verovatno cu za par dana opet pokusati da obrnem igru.

bojanh
20.4.2009, 20:59
e2140@2.2ghz
2gb ram
8600gt

igra koci kao blesava.

prvo sam instalirao igru u nadi da cu je odigrati u punom sjaju,dakle 1680x1050,hdr,sve na high,aa,dakle max.

kad ono,fps oko 3,4,5,strasno.

iskljucim aa,fps skoci za 2,3.
iskljucim sve ostalo,fps oko 10.
smanjim rezoluciju na 1024x768 i iskljucim sve detalje,fps oko 15-20.

kako je ovo moguce?


inace graficka radi kako treba u ostalim igrama i lepo detektuje kad smanjim detalje,poveca se fps dosta,ali u ovoj igri je katastrofa.

jel jos neko ima slicnu konfu pa da proba kako radi ili neki slican problem?

nisam stavljao patch,vec je default verzija,ali mislim da mi ni patch nece doneti ugodno igranje na 1680x1050...do cega moze biti problem?

real022
3.5.2009, 13:32
I meni ne radi u full-u..

bez antialiasinga, hdr, antisorptic..
texture na medium..
rez. 1024x768...
sve iznad koci.

GF 9600gt
amd 5000+
1,5 gb rama..

Druge igre rade super, izgleda da je do igre..

bojanh
4.5.2009, 17:34
napokon da se neko javio :)

dakle do igre je,neoptimizovano s*anje :)

hvala na potvrdi ;)

babaloo
4.5.2009, 20:55
Meni je lepo radilo na slabijoj masini AMD LE-1620,ATI 1650,2Gb Rama,na mediumu.Seckalo je kada ima bas puno NPC-a na ekranu,ali nista strasno,ostalo je islo bez problema.mene je malo smorilo sto kada krenu one crypte jedna za drugom,nigde kraja.jedini problem mi je bio kod zmaja dok nisam izvalio kako da ga roknem,ostalo je islo posle manje vise lagano.

bojanh
5.5.2009, 10:21
hm,onda je mozda problem do verzije igre :icon_scra

ajde ljudi,neka jos neko prozbori koju,kako vam radi,na kojim podesavanjima i na kojoj masini,cudi me da jedva radi na 9600gt...:confused: