PDA

Prikaži potpunu verziju : Ubacivanje mp3 fajla u Dreamweaveru


Parsifal
20.8.2008, 16:46
Trenutno radim neki sajt za moju dusu u dreamwieaveru, gde ce se na svakoj stranici osim teksta nalaziti i po jedan audio fajl. Wav fajlove program prihvata i odradjuje odlicno, medjutim mp3 audio fajlove mi ne prihvata vec me obavestava kako ne postoji odgovarajuci plugin da bi reprodukovao file.
Downlodovao sam wmpplugin medjutim ni pored toga mi ne reprodukuje mp3.

Znam da su wav fajlovi najjednostavnije resenje, medjutim kako su previse veliki (tekstualni fajlovi su oko 60 kb, a wav audio su oko 220 mb) pojesce mi mnogo bandwidthc-a na mesecnom nivou.

Mp3 mi je mnogo ekonomicije resenje al' ne znam koji mi to plugin hvali.


Doduse mozda je najbolje resenje da ubacim embeded player na svakoj stranici, pri cemu se audio fajlovi nalaze na njihovom hosting serveru http://www.boomp3.com (http://www.boomp3.com/) , medjutim ne znam kako da postavim embeded player na stranici.

Parsifal
4.9.2008, 9:52
Uff, najzad sam resio problem koji se sastojao u tome sto dreamweaver nikako nije prihvatao i prepoznavao mp3 file, vec mi je stalno davao neku blesavu poruku da mi hvali plugin.

Resenje je u sledecem:

1. Start Menu -> Control Panel -> QuickTime

2. Select the "Browser" tab

3. Click the "MIME Settings" button

4. Make sure "MPEG" and "MP3" are selected

5. Make sure you do NOT select "Flash media" under "Miscellaneous," this will interfere with the normal Flash player

6. Click "OK"

7. Click "OK" again

8. You should be done. Restart your web browser and access the page with the embedded sound or video file again.

mr.marvin
4.9.2008, 10:37
Nadam se da imaš dobar razog za "pjevanje stranica". To je jedna od najiritantnijih stvari na internetu.

Parsifal
4.9.2008, 13:36
Nije u pitanju automatsko startovanje audio fajla odmah po otvaranju stranice i nisu u pitanju pesme, vec je player postavljen samo kao opcija za one koji vise vole da slusaju tekst umesto da ga citaju, ili mozda da citaju i slusaju istovremeno.

Meni licno ova zadnja opcija se najvise svidja.