PDA

Prikaži potpunu verziju : Pravljenje muzike


Srki_so
20.8.2008, 16:44
Trenutno sam u fazi komponovanja muzike...do nedavno sam se bavio fruity loopsom ali mi treba nesto drugacije...voleo bi da kreiram rnb muziku,ono,rihanna,chris brown,beyonce,e takva muzika...pa jel moze neko da mi preporuci koji je najbolji program za to?

unapred hvala:)

Marko 0401
20.8.2008, 21:10
Ketchua, ode ti malo u off... ;)

Srki_so, probaj Reason ako mozes da dodjes do njega!
Mozda ce ti on malo bolje lezati od FL-a, mada ti u stvari treba da otkrijes koji VST je najbolji za r'n'b pa onda mozes da nastavis da koristis FL
koji je "otvoren" sistem dok u Reason-u mozes da koristis samo instrumente koje on ima!

Ali je zato osjecaj dok radis u Reason-u 100 puta bolji ;) :ciao:

Neky
20.8.2008, 22:54
Fruity Loops je, ako znaš da radiš u njemu, dovoljan za bilo koju vrstu muzike. Samo preslušaj neke od numera iz Cool stuff foldera.

Reason je takođe odličan, pogotovo što dolazi sa 3 diska semplova, drumkitova, simfonijskih zvuka itd...

:edit: I u Reason možeš da dodaješ nove semplove i ostalo. To su takozvani Reason re-fill packovi.

Evo ti predlog za RNB. Smanji tempo na 96-106, koristi hip-hop drumkit i neki string po volji. Samo je preporučljivo da bar kontaš akorde, jer stringove je najbolje svirati u piano rollu. Bolje znati nego nabadati, kao ja :=

zonki
21.8.2008, 3:00
brate mili samo poseti Balkanski odn. srpskojezicki forum na VDJ-u...
ja sam clan
uzmes crack-ovanu verziju ako neces ozbiljno da se bavis (ako hoces opet cena je visoka)
moderator je nas covek...
uzmes program nabavis loops,beats,acapella i samplere...
slusao sam pesme sa VDJ radija...IMPRESIONIRAN sam bio
likovi naprave pesmu uz pomoc programa !!!
rnb...house ...dance...i sl...nema problema...imas i mali ali zeznut bez prakse freeware ElectronicPiano za midi i slicne zvukove (cisto kao dodatak)

:qliranje:

Sava Dinjaski
27.8.2008, 9:46
Trenutno sam u fazi komponovanja muzike...do nedavno sam se bavio fruity loopsom ali mi treba nesto drugacije...voleo bi da kreiram rnb muziku,ono,rihanna,chris brown,beyonce,e takva muzika...pa jel moze neko da mi preporuci koji je najbolji program za to?

unapred hvala:)


Pa najbolji programi su Reason 3.0 ili 4.0, Sonar 7, FL Studio (5,6,7 ili8), Pro Tools,... i tako. U svakom od ovih navedenih programa ti mozes da napravis bilo koju vrstu muzike Hard Rock, Hip Hop, Reagge, Techo ili to sto bi ti R'n'B, ali sve moze da se napravi... samo treba da imas sluha i talenta i to je to.

A ja mislim da nepostoje posebni programi za R'n'B ili poseban program za Rock ili Techo.

To je to :)

Dushan
27.8.2008, 19:42
Po meni je najbolji Ableton Live, ali on je dosta slozhen, tako ti je najbolje da krenesh sa FL, ovih zadnjih par verzija su skroz ok za neku kucnu produkciju.

wu-gambino
27.8.2008, 19:52
Srki_so, јел' користиш семплове ?

A шта је са cube ace-ом некада је цела демо реп сцена пролазила кроз тај програм.

genius
27.8.2008, 20:09
OMG.... VDJ radio je mnogo jak :eek:

Prosto mi dodje da i ja pocnemo da radim ovo iako sam basista u hard rock / metal bendu :)

Mozda bas zato sto sam bassista :) pa mi ritam i bas bash prijaju...