PDA

Prikaži potpunu verziju : Pomoć oko kupovine RAM-a


harmon
3.3.2006, 19:19
Hoću da kupim 2x512 DDR400 RAM-a, evo šta mi nude:

Kingston sa Infineon čipovima za 4900 din. i 1 god. garancije;
Kingston sa Samsung čipovima za 5250 din. i 1 god. garancije;
Kingston sa Kingston čipovima za oko 5000 din. (prodavac nije znao da mi kaže tačnu cenu) i 1 god. garancije;
Geil za 4600 din. i doživotnu garanciju;
Corsair za 4850 din. i 2 god. garancije;
Kingmax za 4100 din. i doživotnu garanciju.

Sve memorije su iz odgovarajuće Value serije, a cene su po modulu. Šta da kupim? Hvala na pomoći.

vukadinovic
3.3.2006, 19:47
uzmi Geil.

sokratbg
3.3.2006, 20:25
uzmi Geil.
ili Corsair

PAIN
3.3.2006, 21:10
Geil je dobra ali iako ima onaj hladnjak ne kolkuje se uopste.Nametnula se sa dobrim lookom , dozivotnom garancijom i stabilnim radom.Znaci jedna je od najboljih po odnosu cene/performanse.

bojongo
3.3.2006, 21:27
A sta vam znaci - dozivotna garancija ?

Do kraja cijeg zivota ? :D

Boza
3.3.2006, 22:10
Do kraja cijeg zivota ? :D

Pa do kraja firme koja ga pravi tj. do njenog bankrotai!!!:D

AstraLogos
3.3.2006, 22:20
Ma sve su te memorije tu negde a i po ceni se da zakljuciti. :)
Uzmi Kingston jer ga ima na svakoj cosci pa ako menjas nesto.....;)

Atila
4.3.2006, 1:13
GEIL наравно ако купујеш у баш тој фирми, а за исте паре се може наћи Kingston такође са доживотном гаранцијом.

bojongo
4.3.2006, 1:32
Kad kažete doživotna garancija, verovatno mislite na ono "LifeTime Warranty".
Doživotna garancija (lifetime warranty) znači do kraja života proizvoda. A život proizvoda se sastoji od proizvodnje, prodaje i podrške.

Dakle, kad prestane proizvodnja život se nastavlja dok traje prodaja i podrška za proizvod. Obično podrška prestaje 5-6 godina posle prestanka proizvodnje (u većini zemalja je to i zakonom odredjeno). Proizvođač ostavi dovoljnu rezervu za reklamacije (npr. Corsair ima 0.4% reklamacija), tako da nije teško izračunati kolike treba da budu rezerve.
Domaći primeri pokazuju da garanciju nema ko da vam uvaži, sem direktno proizvodjač, u slučaju zatvaranja prodavnice u kojoj je kupljen proizvod.

Prema tome, kupi memoriju finansijski najisplativiju sa prihvatljivim vremenom garancije. Mani se "doživotne garancije".

dziggy
4.3.2006, 5:38
u pravu je bojongo, gledaj cenu, ako su sve Value razlike u performansa nema ili su kozmeticke

dominator
5.3.2006, 9:51
Pošto sumnjam da će ta memorija da ti traje oko 5 godina, savetovao bih ti da kupiš TWINMOS, jeftina je i pouzdana (512MB - 3970 din.)...U principu su sve te memorije dobre, samo je pitanje šta ti želiš reći kada te neko upita: "Koju memoriju ti imaš?". Vodi računa o podacima sa memorije CL... (kod mene je 2.5-3-3-8), što manje vrednosti to bolje i naravno skuplje!!!:n-cc2:

Dimo
5.3.2006, 16:45
Slazem se sa Dominatorom oko kompanije,ako nisi pri parama,uzmi TwinMos.
Ako mozes da se razbacujes novcem(a tesko da mozes),uzmi bilo koji Corsair,pouzdanija je od bilo koje druge memorije.
PS:Corsair uglavnom uzimaju overclockeri,jer je za to kao stvorena.

Atila
5.3.2006, 17:23
PS:Corsair uglavnom uzimaju overclockeri,jer je za to kao stvorena.
Да само што они узимају серију меморије која је предвиђена за то и која је далеко скупља, Value RAM је код свих произвођача мање више исти.

Dimo
6.3.2006, 21:21
Да само што они узимају серију меморије која је предвиђена за то и која је далеко скупља
To sam podrazumevao,onaj ko kupuje tako skupu memoriju je valjda upoznat sta kupuje i koja ce serija zadovoljiti njegove potrebe.

ixnay
7.3.2006, 23:37
Ljudi a sta mislite o NCP memoriji??
Moze da se nadje vrlo jeftino(~3800 512mb) ali nemam pojma kakva je?

NenadN
7.3.2006, 23:41
Ljudi a sta mislite o NCP memoriji??
Moze da se nadje vrlo jeftino(~3800 512mb) ali nemam pojma kakva je?
Sta da ti kazem nego kupi pa probaj. Doduse ortak ima 256 i dan danas se drzi cvrsto u odnosu na PQI koji ima pored. Za divno cudo se slazu kao podmazane. Uspeli smo cak i da dobro klokujemo procesor dok je bio sam NCP u masini, Doduse obe su na 333 ali mislim stvarno ne znam sta da kazem.

Atila
7.3.2006, 23:48
Ljudi a sta mislite o NCP memoriji??
Moze da se nadje vrlo jeftino(~3800 512mb) ali nemam pojma kakva je?
Није нешто и очекујем сад да ће силни форумаши кренути да је критикују :D ал' мислим да је бољи избор од PQI-а, такође Mr. Garisson је био доста задовољан дотичном док ју је имао :p Ал' пошто је Kingston скупљи свега ~5 евра глупо је зезати се са тако нечим.

Magneto
8.3.2006, 0:01
Ljudi a sta mislite o NCP memoriji??
Moze da se nadje vrlo jeftino(~3800 512mb) ali nemam pojma kakva je?
U ovom slučaju, sa NCP kao proizvođačom, važi "koliko para toliko muzike", a para je malo. Prosek.

harmon
8.3.2006, 18:09
Naleteo sam na prodavnicu koja je pocela da se bavi prodajom komp. opreme pre nedelju dana tako da ima male marze.Narucio sam od njih Kingston 2x512 PC3200 za 4000 din. po modulu uz 3 god. garancije. Mislim da je kupovina O.K. Hvala na odgovorima.

MarkoV
18.6.2006, 18:03
Zna li neko gde mogu da nabavim Rambus memoriju za moju P3?
Hvala

optimus_prime
18.6.2006, 20:21
Zna li neko gde mogu da nabavim Rambus memoriju za moju P3?
Hvala

Na ebay-u, imas ih kolko oces!

Constantine
18.6.2006, 21:59
Ako kupujete RAM kupite Kingston, jer ima najbolji balans kvalitet-preformanse, a shto se cene tiche, moze se rechi da Kingston ipak dosta skupo prodaje svoje RAM memorije:mad:

mad_skillz
19.6.2006, 23:08
Ako kupujete RAM kupite Kingston, jer ima najbolji balans kvalitet-preformanse, a shto se cene tiche, moze se rechi da Kingston ipak dosta skupo prodaje svoje RAM memorije:mad:
Ako vec skupo prodaje onda je po meni za extra performanse bolje uzeti corsair ili ocz...

mitrovskiigi
20.6.2006, 0:06
Није нешто и очекујем сад да ће силни форумаши кренути да је критикују :D ал' мислим да је бољи избор од PQI-а, такође Mr. Garisson је био доста задовољан дотичном док ју је имао :p Ал' пошто је Kingston скупљи свега ~5 евра глупо је зезати се са тако нечим.
Mislim da je ipak PQI bolji izbor. 4 od 4 PQI-a 256MB PC400 koje su prosle kroz moje ruke su radile sa latencijama 2-2-2-3 na 400MHz na Epox 8rda6+pro (N-force2) ploci potpuno stabilno. Tako zategnute performanse su bolje za celih 15% u odnosu na default vrednosti. Nijedan Kingston, NCP, TwinMos i sl. nisu mogle ni da joj pridju po tom pitanju. Inace da iznesem samo podatak da je jedan NCP pravio problem u radu sa plocom MSI KT4V. TwinMos sam koristio jedno vreme i bila je sasvim OK. Vrlo dobra memorija za taj novac.
@ PAIN
Drug ima Geil 512 MB PC400 i drzi ga na 450MHz bez ikakvih problema. Verovatno moze jos ali nije hteo da preteruje.