PDA

Prikaži potpunu verziju : Lapsusi i smešne situacije...


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cvrcak
12.11.2005, 17:03
Da li su vam se nekada dogodile neke smesne stvari sa računarom ili sl???

Ja sam pre par godina (kada nisu postojale igraonice, a jedina dobra multiplejer igra je bila quake 1) nosio računar u jedan cd klub kako bismo organizovali turnir u q1. Odneo sam ga dan ranije i trebalo je da ga sutradan na kraju pokupim, ali šta se desilo. Oni su ladno moj računar prodali i to ni manje ni više nego u NS (ja sam iz Vršca). Greškom. Bio je jedan sa istim kućištem ali sa slabijom čukom pa su ih zamenili. Još su oni mislili da ja njih zezam kad sam rekao da to nije moj. Kakve su samo face složili kad su skapirali šta se desilo. Vlasnik (veliki pozdrav za Vladu) je tada samo mirno rekao "Mirko, sutra ujutro ideš za NS" :D :D :D


Imate li vi nešto slično???

Simke
13.11.2005, 0:36
Dopada mi se tema!
Razmišljao sam u tom pravcu ...
Nadam se da će biti odziva jer svima nama se dešavaju smešne situacije.

Da nedavim, evo priča:
Pošto su me u jednoj kancelariji zamolile dve službenice da im zamenim stari izgaženi mrežni kabel između računara i zida novi sam lepo postavio/sakrio i stavljam drugi konektor kada me mladja ( inače dipl. ekonomista, informatički smer ) pita gledajući žice kako slažem:
- A šta ti sada radiš?
- Rekao sam kako završavam konektor da ih povežem na mrežu ...
U to je druga donela kafu i ušle su još dve njihove koleginice taman kad sam resetovao računar, probao mrežu i rekao kako je sve OK.
Na to je ona prva posle pogleda u monitor sva ushićena konstatovala:
- Hej pogledajte kako mi je ovo Simke super odradio, vidite samo koliko je sada bolja slika.

Simke
13.11.2005, 0:45
Evo još jedan moj skromni prilog:

U jednoj uglednoj državnoj instituciji jednu stariju pravnicu zovu Mica šat daun.
Kad sam pitao zašto, rekli su mi:
- Šta misliš kao ona gasi kompjuter?
I uz pokret rukom povlačenja naponskog kabela iz zida rekli:
- Mica šat daun.


*ebi ga, domaći sistem.

Marko_L
13.11.2005, 1:19
Evo par bisera, koje sam pokupio u jednoj dr. instituciji, kada sam se tamo zatekao poslom.Inače tu je bila i jedna pripravnica koju je šef (inače expert za kompjutere, kako mi se sam predstavio) obučavao za rad na kompjuteru.

1. BISER:
ŠEF : Kompjuter su izmislili amerikanci da bi lakše opismenili svoje nepismene ljude, a kasnije se proširio u celom svetu. (to je trebao da bude neki kao uvod :))

2. BISER:
PRIPRAVNICA : Šefe, možete li doći na sekund ?
ŠEF : Šta je sad bilo ?
PRIPRAVNICA : Ma izašlo mi nešto na ekranu.
ŠEF : Ma šta je bre izašlo ?
PRIPRAVNICA : Ma nešto "Ilegal operation" (baš tim rečima, po Vuku)
ŠEF : E zadaviću onog servisera, lepo sam mu reko da oću sve legalno na tom kompjuteru.

3.BISER:
ŠEF : Kompjuter se sastoji od elektroničkih komponenata i zato se ne sme polivati vodom jer može da se pokvari.

4.BISER:
ŠEF : Kada radimo u ovom programu za pisanje (misli na MS Word), i kada hoće da se sačuva nešto što smo pisali, moraš da izabereš opciju save, a nikako save az jer se onda dokument neće sačuvati (jadničku bila podešena default putanja na My Documents, pa nije mogao da nađe dokument)

Ima toga još, pa kad se setim dopisaću.Btw, možda ova tema treba u "Humor".

fazza
13.11.2005, 3:58
Imao sam i ja gomilu smeshnih i glupih situacija, samo shto sam se sad setio
samo jedne. :)

Jednom prilikom sam noseci kompjuter iz jedne rezije u drugu stavio misha u dzep
od pantalona, komp sam vratio na mesto i krenuo kuci. Odmah posle toga krenuli
smo razvozom kuci i kada smo stigli do mene, kada sam savio noge da izadjem
iz kola osetio sam neshto tvrdo u dzepu. Zavukao sam ruku, osetio da to
"neshto" ima kabal i da je oblo, izvukao ga napolje i skontao da sam zaboravio da
ga vratim. :D Trazili su ga sutradan, pojma nisu imali gde je dok im nisam javio
shta sam uradio. :D

Imao sam josh bisera, dajte mi vremena da se setim... :) :) :)

Carl Jonson CJ
13.11.2005, 23:05
Nosm ja komp na popravku(crko modem) i ostavim ga tamo.Kažu da dođem u subotu.Ja dođem u subotu:Kad oni KREČE!!!Ja pitam gde je komp,a oni:nije urađen,kreči se.A oni koji su doneli komp posle mene,njima uradili...

Ogi
14.11.2005, 0:29
Carl, sta je tu smesno? Pa to je tuzno. ;)

absonic
14.11.2005, 15:52
pa bash

Dark0
17.11.2005, 3:58
Jednom prilikom, dok sam radio u servisu, zove neka žena:

- Halo, ja sam kod vas kupila štampač, nesto ne radi kako treba a još je pod garancijom!
- Dobro gospođo, možete li nam reći koje je marke štampač?
- Samo malo da pogledam... Marka je CAUTION!

Poslije čega je uslijedio smijeh.


Pozdrav iz BL!

Janmix
18.11.2005, 1:14
Zezao me jednom jedan od 5 satelita sa 5.1 Altec Lansing-a i normalno odnesem ga u servis gde je kupljen,ostavim im ga preko noci da ga cackaju,testiraju itd,
dolazim sledece jutro,likovi ga ladno prodali!!!
Jeee mislim 1 satelit...
Posle malo psovanja i pretnji raspakuju oni novi sistem i daju mi nov zvucnik...

Ne znam zasto sam vam ovo rekao,ali moze nekome biti korisno,a kad je korisno,znaci ne skodi. Copyright Milan Gutovic

Simke
18.11.2005, 1:36
Mica shatdaun iz poruke br. 3 izadje na doruchak
za to vreme joj shefica podesi screen saver sa porukom:
Mico, pa shta to ti sada radish?
Mica se vratila sa doruchka sela, upalila rachunar i lista novine kad ono u neko doba poruka, posle koje utrchava u sheficinu kancelariju i kaze:
Kako on ( valjda rachunar??? ) zna shta ja radim, sve sam gledala ima li kakva kamera da me snima ... zamisli shta me je pitao.

oluja
18.11.2005, 21:33
Dok sam radio u jednoj stampariji, "upadne" finansijska i pocne da trazi nesto nelegalno i pronadje.... odmah su naredili radnicima da nista ne rade da se nesto u komesanju ne bi sakrivalo... Za kratko vreme se tu nakupilo jos dosta inspektora od kojih se jedan setio da proveri u "pripremi" da li su windoze i sl. legalno kupljene... Sedne za prvi racunar trazi sifru za logovanje, ja mu kazem, lik ukuca i udje u win. Izvadi ceduljicu iz dzepa i krene da cita sta treba da trazi u start-search... Naravno nadje sve i svasta i krene da likuje... Sedne za drugi racunar (Macintosh G4, koji je cesto blokirao - kasnije smo otkrili da je imao problema sa mrezom...), upali i pocne cudno da gleda u startup screen. Podigne se OS X i odmah baci bombu (ekvivalent plavom ekranu na windozama)... Mis reaguje ali nista drugo ni da mrdne... Pandur pocrveneo, cita poruku sa malom bombom i pocne da se dere "Ko mene ovde za*ebava, ajde mali pusti windows ili cu da plenim racunar..." Ne mozete ni da zamislite kako mi je bilo tesko da objasnim sta je to a da se ne pokidam od smeha... :D

Reloader
19.11.2005, 13:55
Ja kod caleta u kancelariji ubacio onaj disk sa sundjericem da ocistim opticki drajv, a tu bio jedan pandur.
Vidi on disk i pita me on sta je to, ja mu objasnim.

On kaze "moraces to da mi narezes" :D :D :D

Simke
20.11.2005, 9:58
Male žute kućice.

U jednoj Kardiološkoj ambulanti gde je uvek strašna frekvencija radilo je nekoliko sestara na jednoj trojčici na kojoj je bio priključen Kardiax ( sprava za snimanje EKG-a, sa nekim svojim debilnim programom ) pa pošto je trojčica bila prepunjena raznim glupostima i to junački, sve je radilo jako, jako sporo... na šta su one navikle i naučile tako da rade.

Prvom prilikom kad sam taj računar morao iz nekog razloga da sređujem isključio sam svu šminku, i sve one razne gluposti koje su kraduckale memoriju. Probao sam Kardiax, seke rekle da je sve OK i gotovo. Sve se dešavalo na kraju radnog vremena.

Sledeće jutro frka, sve pričaju u glas:
Nema nam malih žutih kućica.
Kako mi da radimo?

Uzimam uputstvo od kardiax-a, kad ono šest rečenica tipa kabel za struju gurnuti ...
Help dotičnog programa pisan na mešavini moldavsko, bugarskog sa dodacima rumunskog i srpskog a bilo je i poljskog, mislim ...

okolo nervozni pacijenti, nervozne seke, nervozni doktori a ja cool pokušavam da razumem ali... žute kućice.

Rešio sam enigmu i danima umirao od smeha ali žute kućice više nikad nisu videle i neće.

Šta mislite da su im bile žute kućice???

Reloader
20.11.2005, 11:11
Da nije neka igra? ;)

AstraLogos
20.11.2005, 20:52
Ovakvih smesnih situacija imao sam sijaset. Evo jedna kratka prica od pre dva dana. Dodje srednjoskolac koji uci u skoli o racunarima da mu narezem CIV4. Pitam ga:
Ja: Imas li ti DVD rezac
ON: Imam
JA: a koja marka
ON: Pioneer
Ja: Koji model?
ON: Pojma nemam?
Ja: a imas li DVD citac?
ON: Imam.
Ja a koje je marke?
ON: ATAPI tako pise! :D :D :D

Simke
21.11.2005, 1:55
Da nije neka igra? ;)
Nije igra. Žute kućice im je bila traka koja pokazuje napredovanje nekog procesa, žuti kvadratići koji se pojavljuju jedan za drugim. U ovom slučaju zapisivanje EKG snimka na HDD. Pošto je računar optimizovan, ubrzan snimanje je bilo trenutačno tako da se trakica nije ni pojavljivala ...
ali dok se nisam setio ...

Simke
21.11.2005, 2:09
Dve rečenice koje su me ranije jako nervirale a sad me uveseljavaju ( često ih čujem )

1. Nisam ja ništa dirao.

Ne, nego sam ja. Često mi dođe to da odgovorim iako uglavnom kažem kako nisam Šerlok Holms i kako me ne zanima ko je pokvario, već kako.

2. To su čistačice dirale i pokvarile.

Ma da. Ispadoše čistačice najveći hakeri jeeboootee ( zadnja reč citat iz Radovana trećeg, nije psovka ) A one paćenice obilaze kompjutere ko da jedu malu decu. Ne smeju ni da ih isključe već gase na struju: Ja videla da gori pa nisam znala šta da uradim.

Sale013
21.11.2005, 15:11
Dok sam ja radio u prodavnici racunara dosla neka celokupna porodica(muz, zena, sin i cerka od oko 20 god). I traze da kupe racunar! Ja ajd krecem normalnim postupkom prodaje. Pocnem da im objasnjavam koja ce biti ploca, procesor..itd... Kad oni svi zajedno "Ne nama treba samo racunar"(i pokazuje na monitor)....Meni su suze krenule koliko sam hteo da umrem od smeha pa sam bio prinudjen da trazim da me zameni kolega :)... posle sam se vratio i posle dugog predavanja o racunarima shvatili su da je za racunar potrebno vise od monitora...

VojaM
21.11.2005, 15:59
A ima i obrnuta stvar, dolazile su u redakciju neke majke da se za razmažene sinove raspitaju nešto o Amigi i objašnjavaju da imaju "Amigu, onu tastaturu i ispravljač" :D

fazza
21.11.2005, 17:06
Ja sam pre neki dan utrchao u sobu, hitno mi je bio potreban komp, sagnuo se,
pritisnuo dugmence, podigao glavu i skontao da je komp vec bio ukljuchen. :)
Krenuo je da se shutdown-uje, a ja uzalud pritiskao ESC ne bi li ga nekako
sprechio u nameri, al' nije vredelo. :D

A sad ozbiljno. :) Jel postoji neka fora da se prekine shutdown-ovanje kompa
ukoliko sluchajno pritisnem dugmence "power" na tastaturi, shto mi se deshavalo
par puta jer je veoma blizu "delete". :D

Simke
21.11.2005, 17:06
A sad nešto na svoj račun.

Nekad davno ( praistorija brate ) pokvari mi se FDD 5,25 '' radi/ne radi, ko žmigavac ...

Pozovem jednog starijeg drugara na piće i on će da mi to pogleda dok ja kuvam kafu.Ladno otvara mašinu, vadi FDD i pita me: Da li ste vi ovo mućkali?

Na moje ćutanje, širenje ruka ... ( ono, kao ne razumem )
On ladno nastavlja: Ovo treba ponekad promućkati.
i stvarno promućka malo FDD i vrati ga nazad.

Bio sam skroz zatečen ali nisam reagovao niti bilo šta pitao.

Taj računar sam prodao posle nekog vremena, flopy se nije kvario čak ni kod novog gazde.

Nikad nisam saznao u čemu je bila fora iako sam mogao mnogo puta da pitam i saznam.

Foru sam primenio više od nekoliko puta.

sirNemanjapro
21.11.2005, 23:12
@fazza nema bas.
Doduse meni komp ponekad treba cak 3 puta da se gasi. Ima neki fail safe. :)

@Simke
Promuckati pre upotrebe.:D

Shang Tsung
22.11.2005, 0:01
Ja sam pre neki dan utrchao u sobu, hitno mi je bio potreban komp, sagnuo se,
pritisnuo dugmence, podigao glavu i skontao da je komp vec bio ukljuchen. :)
Krenuo je da se shutdown-uje, a ja uzalud pritiskao ESC ne bi li ga nekako
sprechio u nameri, al' nije vredelo. :D

A sad ozbiljno. :) Jel postoji neka fora da se prekine shutdown-ovanje kompa
ukoliko sluchajno pritisnem dugmence "power" na tastaturi, shto mi se deshavalo
par puta jer je veoma blizu "delete". :D

Jesi li probao reset?;)

Reloader
22.11.2005, 1:06
A sad ozbiljno. :) Jel postoji neka fora da se prekine shutdown-ovanje kompa
ukoliko sluchajno pritisnem dugmence "power" na tastaturi, shto mi se deshavalo
par puta jer je veoma blizu "delete". :D

Ubijes shutdown.exe! ;)

A mozes i da iskljucis dugme :p

hacker_aca
22.11.2005, 3:21
Ja sam pre neki dan utrchao u sobu, hitno mi je bio potreban komp, sagnuo se,
pritisnuo dugmence, podigao glavu i skontao da je komp vec bio ukljuchen. :)
Krenuo je da se shutdown-uje, a ja uzalud pritiskao ESC ne bi li ga nekako
sprechio u nameri, al' nije vredelo. :D

A sad ozbiljno. :) Jel postoji neka fora da se prekine shutdown-ovanje kompa
ukoliko sluchajno pritisnem dugmence "power" na tastaturi, shto mi se deshavalo
par puta jer je veoma blizu "delete". :D

To se dešavalo i mom drugu, isto takva tastatura sa shut down dugmetom. Par puta mu se desilo usred igrice da slučajno pretisne dugme i da mu se izgasi kompjuter, pa se on onda iznervirao i otkinu dugme! :D

A sad moja situacija:
Prije nekoliko mjeseci, Igrao ja sa bratom kompjuter (normalno, šta bi drugo) i kompa se samo isključi. Zvuk kao ono kad se avion gasi. Pretiskamo dugme da se upali, neće. Što mu je sad, otvorimo kućište i vidimo na matičnoj ploči sija lampica, napona ima. Ali ipak neće da se upali. Brat se iznarvira, ode napolje, a ja se počnem praviti kao neki ekspert. Pozadi na napajanje je imalo dugmence da se stavi da radi na 230V i 115V. Ne sećam se na koje je radilo, ja mislim na 230. Reko u sebi: "Hmmm... Veoma zanimljivo. Možda je ovo." Prebacim ja, ništa. Ja pretsinem dugme, kad ono PUF! Puče nešto u napajanju. Kako sam se iznervirao zbog toga. Posle sam odneo kompu kod majstora i ubaci mi novo napajanje. Srećom ovo novo napajanje nema kao staro da se mijenja voltaža :D

Simke
22.11.2005, 7:54
Srećom ovo novo napajanje nema kao staro da se mijenja voltaža :D

Nema veze, ima takvih uređaja sigurno još po kući. Samo ti potraži.

Simke
22.11.2005, 8:06
Kad smo već kod dugmića evo komentar tipa iz firme koji me opasno ne gotivi.

Nema on pojma, te kompjutere može svako da popravlja samo stisneš onaj bimetal napred i on se sam popravi.

i komentar jednog mog drugara / isto u firmi / koji mi je stalno postavljao neka pitanja koja nisam baš pažljivo slušao i odgovarao sam mehanički sa po dve-tri reči. Iznerviran što nisam precizan u odgovorima u jednom momentu je rekao: '' **bala te sistemska greška, nemaš ti pojma. '' i izleteo napolje iz kancelarije.

Onda sam shvatio da sam to: sistemska greška, mrzeći me da objašnjavam ponovio možda i desetak puta.

Posle smo se uz kafu smejali tome...

i dan, danas kad me poziva da nešto uradim bilo šta da je u pitanju kaže: Imam neku sistemsku grešku.

Elementarna Nepogoda
22.11.2005, 17:45
Pozadi na napajanje je imalo dugmence da se stavi da radi na 230V i 115V. Ne sećam se na koje je radilo, ja mislim na 230. Reko u sebi: "Hmmm... Veoma zanimljivo. Možda je ovo." Prebacim ja, ništa. Ja pretsinem dugme, kad ono PUF!

Kakav si ti to haker:)

Pa moja keva ima isto to na usisivacu, pa ona to nikada nije radila. Ali dobro, mozda si mislio kao, komp je mocna masina, moze on ono sto drugi kucni aparati ne mogu:P

Ja sam imao milion smesnih situacija na kompu i to neke posle kojih sam se i po pola sata smejao sam sebi, jedini problem je sto ne mogu da se setim nijedne (valjda to smejanje ubija sive celije - ej, pa da, zato se ludaci stalno smeju)

Simke
22.11.2005, 23:27
ej, pa da, zato se ludaci stalno smeju)

Ti što se smeju su blesavi ili su budale. Sasvim druga kategorija.
Nar. izr. ''Smeje se ko budala na brašno''

Shang Tsung
23.11.2005, 3:40
Ti što se smeju su blesavi ili su budale. Sasvim druga kategorija.
Nar. izr. ''Smeje se ko budala na brašno''
Kaze se: "Smeje se ko lood na brashno"..
Ma svejedno, poenta je shvatjena....:)

archmage
23.11.2005, 21:23
Ovo je vise bizarna situacija nego smesna, al u svakom slucaju neverovatna. Ovog leta je bilo malo jace nevreme, nevreme ko nevreme samo sto je po ovom moj brat:mad: igrao svoj NFS, i kako to vec mladji braca radi, nije se obazirao na moje vikanje da
moze grom da spali ceo racunar, i naravno, grom je udario u gromobran nekih 200 metara od moje kuce i racunar se samo ugasio.Jednim pokretom ruke sam ga osbacio sa stolice i izvukao kuciste da bi kroz providne stranice primetio dim.Sad kad uzmete da konfiguracija je relativno nova(brizljivo kupovane komponente , samostalno stavljane itd.) mozete da predpostavite da nisam bio previse srecan.Posle otvaranja kucista je utvrdjeno da je modem dobio crnu boju , karakteristicnu za zagoreli hleb. Posto je proslo nevereme smogo sam hrabrosti da ukljucim racunar i.. on se upali:D :D :D .Napajanje ok, maticna ok, hard ok, ram ok, procesor-"The CPU has been damaged press F1 to resume or DEL to enter setup". Tu sam vec bio ozbiljno frustriran i iz frustracije stisnem F1 i Windows se podigne:confused: :confused: :confused: .Radi sve u redu samo sto umesto Bartona 2600+ vidi nekog Athlon-a na 1GHz.Pokrenem NWN radi. Dobro, odem sad u BIOS\POWER SETTINGS i vidim da je mnozilac procesora spusten, i generalno neke druge bizarne stvari.FSB je hvala bogu bio u redu. Vratim ja sve na staro, resetujem, kad se racunar dize sa Bartonom2600+.I od tad radi ok.Cak je i PCI u kom je bio modem u redu.

Znam da sam se raspisao ali mislim da vam je bio potreban potpun uvid u situaciju.Koga zanima: Brat je na moju nesrecu jos ziv, a modem sam sacuvao kao neku relikviju.Ako neko ima i najmanju predstavu kako mi je ceo racunar preziveo neka mi kaze.Udar je dosao ocigledno preko telefonskog kabla koga je neko od ukucana pre nevremena ukljucio u modem.(jos nisam saznao ko)

Sale013
23.11.2005, 23:27
Pa uvek modem strada tokom nevremena.. to je normalno...... ponekad se desi da crkne i ostatak.... ali ja sam cuo samo za slucajeve kao tvoj

Boza
24.11.2005, 1:07
Jednom prilikom nestane struje(čudna li čuda)!!!
Kao i obično ja kompletno napajanje radnog stola isključim iz struje!!!
Kada je došla struja, posle nekih 5 minuta, ja ponovu uključim napajanje i krenem ka stolu da upalim komp, kad od jednom ŠBOOOOOM!!!:eek:
Puče, ja mislio izginuh!!!
Soba puna dima!!!
Roknulo napajanje, rascvetali se elektroliti, štampana ploča (unutar napajanja) pukla na pola...!!!
Na svu sreću samo napajanje je otišlo!!!:p

Simke
24.11.2005, 1:42
Na jednoj službi gde im svakih par minuta iskače poruka kako je Explorer oštećen i tra la la ... šta god su pokrenuli od programa ako uklone poruku ugase i pokrenuti program.
Normalno da su me zvali i dok sam pokušavao da ubijem skota, neki worm: QTR2646 kjhr e8 7 ( otprilike, ostalo mi zapisano u firmi ) pronadjem još 17 virusa i na pitanje mogu li i kad ću to poraviti, saopštavam im da imaju viruse na računaru i da moram da ih uklonim.
- Na to će prvi lik: Ostavi ti nama te viruse, nemoj s`tim da se zamlaćuješ. Samo ti nama popravi računar da mi možemo da radimo.
- Drugi je već bio inventivniji i kompjuterski potkovaniji, skonto je da sam rekao da moraju imati antivirusni program ako izlaze na mrežu i priča ide ovako:
- Jesu li to oni programi koji brane da nam neki klinac udje u računar i da nam uzme podatke?
- Jesu.
- A šta će biti ako ih neki klinac uzme? ( to je propratio ozbiljnim izrazom lica okrećući se ka kolegama.)
- Pošto su me već nervirali i ometali odgovorio sam: Menjaće ih za kokice sa lokalnim dilerom kokica koji će nas onda najstrašnije hakovati pošto mnogo bolje ide prodaja kestenja.

Vrlo brzo sam ostao sasvim sam i niko se više nije pojavljivao...

VojaM
24.11.2005, 13:09
Pa uvek modem strada tokom nevremena.. to je normalno...... ponekad se desi da crkne i ostatak.... ali ja sam cuo samo za slucajeve kao tvoj
Normalno?
Gde to?
Da li ti crkavaju i telefoni u kući?
Kako su to u tvom kraju izvedene telefonske instalacije?

Reloader
24.11.2005, 23:36
Prije nekoliko mjeseci, Igrao ja sa bratom kompjuter (normalno, šta bi drugo)

U, kako se to igra??? Moras da me naucis :)

bobi
24.11.2005, 23:42
Meni se desilo, jednom (pre nekih 3-4 god.), kuci, da racunar nije hteo da se startuje.
Jednostavno, kaze nesto poput:"Invalid disk boot, please insert boot disk, and press any number", ja sam naravno cackao malo po bios-u, probao da udjem u safe mod... i dzabe.

Na kraju skontah, da je disketa bila ubacena u floppy drive.

Posle jedno 2 do 3 nedelje, pozva mene glavni urednik - jer, zaboga, njihov kompjuter ne radi.

Pogadjate vec da se radilo o istom problemu.

Na sta ja samo prezrivo pogledah Vujcu (tako se lik zove), okretoh se, i pri izlasku rekoh :" Izvadite disketu iz kompjutera".

Jadnik, pomislio je da sam ja, ne znam kakav haker, a u sustini i sam sam imao problem oko toga, par nedelja ranije.

Ehh.., kompjuerski bleferi

Sta ces...

Ninoslav
25.11.2005, 0:09
Bio ja jednom kod ortaka, kad zvoni mob...
Moj stric - pokusava da gleda divx u BS playeru

E sad, pojma nije imao kako da ubaci titlove, pa mu ja lepo, "pesaka" objasnim kako se to radi i nekako dodjemo do onog dela gde treba da obelezi titl i da klikne na "open"... ali da bih mu pojednostavnio, ja mu kazem: "obelezi levim klikom i stisni enter na tastaturi"

a on ce meni: "ALI NEMAM ENTER"

OMFG!

Sale013
25.11.2005, 18:43
Normalno?
Gde to?
Da li ti crkavaju i telefoni u kući?
Kako su to u tvom kraju izvedene telefonske instalacije?
Pa dobro nije bas "normalno" ali je istina da je modem najizlozeniji vremenskim neprilikama.... Barem sam ja video 2 slucaja gde je usled udara groma u telefonski stub doslo do crkavanja modema......

Simke
26.11.2005, 12:22
Kako su to u tvom kraju izvedene telefonske instalacije?

Požega javi se ... `alo ... Požega javi se ... ( citat )

Simke
30.11.2005, 8:24
Šta je zapelo, kao da nam se ništa ne dešava ili nije dešavalo smešno.

Mi smo bar poznat narod po nestašlucima. Pa da poguram malo temu.

U firmi čovek koji stalno radi razne izveštaje u Excel-u izađe na doručak i ostavi otvorenu neku g6 tabelu. Pošto se uvek glupiramo i nešto šalimo sednem za računar snimim tabelu i postavim je kao Wallpaper, normalno da sam sklonio sve ikone. Nažalost nisam bio u njegovoj kancelariji kad se vratio sa doručka. Možete mu zamisliti facu, valjda je i resetovao računar.

Uglavnom upada kod mene i govori: Poludeo mi je kompjuter, klikćem svuda a nešto se Excel otkačio, ubiće me šefica ako joj ne odnesem tabelu za pet-šest minuta.

Carl Jonson CJ
30.11.2005, 20:04
E bolji fazon nisam čuo! :D

Simke
30.11.2005, 22:15
Pre par meseci sedim sa vlasnikom jednog servisa/prodavnice računara uz Pepsi i pričamo, kad ulazi nama poznat čovek i unosi jednu 286 i jednu 386 mašinu. Brand name, vidi se iz aviona.
- Ljudi šta da radim sa ovim kompjuterima? Dobio sam ih, pa ako nešto može da se nabudži za filmove igre i tako ... za decu, da ne čačkaju puno po novom računaru.
A mi ko bolidi uglas:
- Kontejner ti je napolju pa baci brate.
- Ko bi se sa tim sad cimao. Nema više programa za to, nema tržišnu vrednost,pa ...
Čovek sede, popi Pepsi sa nama, malo popriča i ode.

Pre petnaestak dana se srećemo u gradu a on kao iz topa:
- Ala ste mi vi stručnjaci svaka čast. Dao sam kompjutere nekim ciganima kada su skupljali staro gvožđe a oni mi posle par dana u prolazu kažu:
- Dobar dan gazda, ima se može se, bacaš ispravne kompjutere, mi uključili a oni rade. Razbismo se od kompjutera a ti kažeš da su pokvareni.

Non coment.

zoran
1.12.2005, 18:19
Šta je zapelo, kao da nam se ništa ne dešava ili nije dešavalo smešno.

Mi smo bar poznat narod po nestašlucima. Pa da poguram malo temu.

U firmi čovek koji stalno radi razne izveštaje u Excel-u izađe na doručak i ostavi otvorenu neku g6 tabelu. Pošto se uvek glupiramo i nešto šalimo sednem za računar snimim tabelu i postavim je kao Wallpaper, normalno da sam sklonio sve ikone. Nažalost nisam bio u njegovoj kancelariji kad se vratio sa doručka. Možete mu zamisliti facu, valjda je i resetovao računar.

Uglavnom upada kod mene i govori: Poludeo mi je kompjuter, klikćem svuda a nešto se Excel otkačio, ubiće me šefica ako joj ne odnesem tabelu za pet-šest minuta.

Genijalno ovo moram da probam na poslu.

Plasaw
1.12.2005, 18:38
U sedmom osnovne bila informatika, kao izborni predmet, i prijavi se par njih, medju njima i jedan lik koji se lozi na kompove.

Posle par meseci dodje on meni: "Jesi li video kako se ovo strava gasi, pritisnes start, shut down i ok i ono se ugasi!"

Nash Knight
2.12.2005, 3:40
Davno, u doba kad su 486ice vladale zemljom...

Kupio komsija komp, neki 286 matori i kaze ima jednu disketu sa igrama ali nece da radi. Ja reko daj da vidim, a on je vadi iz neke futrole za olovke, uvijenu u rolnu, ispravlja je onako rukama, daje i kaze: -Ja sam sve probao, al nece da radi!

Sedimo kod druga i on se zali kako mu virus zarazio komp, a tek ce jedan tip, njegov komsija, -Igore, jel nece taj virus slucajno da predje na mene?

Isti ortak, kupio CD-rom prvi put i odmah me pozvao, zali se prodali mu pokvaren drajv, nece da radi. Ispostavilo se da je pritiskao dugme za eject a nije upalio kompjuter.


Ili evo jedan skorasnji:

Kazem ja sestri sipaj mi casu soka, a ona onako trapava rasipa casu na sto, tastaturu i misa. Medjutim to je bio dobar deo. Los deo je to sto je flasa od dva litra koka-kole pala u veliku kartonsku kutiju u kojoj drzim CD-e i nastavila da se prazni. Ja gledam, onako zaledjen od uzasa, a flasa glog, glog glog... Ne znam dal da ubijem sestru, dal da ubijem sebe, dal da skacem po flasu, jer sam imao preko sto CDa sa relativno retkim stvarima i a znajuci kolko je koka-kola korozivna ja reko ima sve da mi s***e.
Srecom, svi rade, samo su malo lepljivi. Interesantno je da je sok uso u svaku, ali SVAKU kutiju samo nije napravio vecu stetu (sem sto je rastopio slike na omotima)

Marko_L
2.12.2005, 5:05
Genijalno ovo moram da probam na poslu.
Da se ne bi zezao sa uklanjanjem ikonica i postavljanjem slike kao wallpaper, predlažem ovo programče (iako u specifikacija ne piše da radi u XP, provereno radi).
http://www.rjlsoftware.com/software/security/black/default.shtml
E da, na istom sajtu ima još jedno programče sa kojim ćete garantovano uplašiti kolegu, pogotovo ako ima nešto bitno na računaru (provereno na 5 osoba i svih petoro jedva došlo k sebi posle :D).Radi se o programu koji simulira formatiranje hard-diska sa sve "krljanjem", tj. zvukom koji hard ispušta kad radi :)
http://www.rjlsoftware.com/software/entertainment/fakefmt/default.shtml

Master Neo
2.12.2005, 12:19
Ukljucivao sam hard pod strujom, zamislite sta se desilo...Crko mi hard.
A posle mesec dana udari mi grom u obliznji trafo!Puce nesto na zadnjoj strani poce da se pusi napajanje,smrdi za medalju.Ja pogledam a ono napajanje ko da se suncalo,crno ko gar...Strasne stvari...

n15h12awa
2.12.2005, 17:05
Evo jedno g primera:

Sretnem kolegu na hodniku firme i on sav srećan pritrčava da mi se pohvali
-kolega znaš kupio sam sestri pre neki dan internet pa sam hteo nešto da te pitam!!!
-misliš kupio si računar?
-valjda...da, da to!

n15h12awa
2.12.2005, 17:08
evo još jednog:

Dobijem pre neki dan e-mail u kome piše

"Imam problem uopšte mi ne radi e-mail":eek:

Patton
2.12.2005, 19:05
Mail od jedne korisnice:

"Mozete li mi reci koji program da koristim za kontrolu temperature monitora za AMD Radeon"

Highlander
3.12.2005, 2:01
8. razred, nastavnik tehničkog predaje ''informatiku'':

Vidite, deco, u čovekovoj svakodnevnici sve su prisutniji tzv. PE CE računari... :D

Drugi slučaj:

Nastavnica tehničkog, koja je nekoliko dana menjala ovog prvog, predaje nam BASIC programiranje. Kako tad nisam ništa znao o tome, sve je bilo super, sve dok nisam kasnije isprobao te programe! Nijedna linija koda nema veze sa ostalim, žena nabacala komande onako kako joj se sviđa, ali je bitno da je ispredavala!

Simke
3.12.2005, 9:39
flešići ili kako ih već ko zove su mi osnovni alat u firmi. Na poslu stalno nosim par komada na traki oko vrata (u džepovima se grebu i oštećuju) i više od nekoliko puta su me pitali šta ti je to ili da li je to mobilni telefon (za Kingstona) i slično. Lik kojeg sam već spominjao u prethodnim porukama a koji me ne voli kaže kad prođem: Vidi ga što je okačio one lokatore oko vrata pa direktori sve prisluškuju okolo, samo snima.

Dođe mi da jedan dan okačim sve te mobilne prckalice, USB flash diskove pa Blue toth ( 2 komada ), pa IR, pa Maglite baterijicu crnu (deluje misteriozno), MP3 player pa blokić memorije iz praistorije ... da napravim neku woodu ogrlicu ( može i perje i kosti ... šalim se) pa kad vidi umreće.

Simke
3.12.2005, 10:06
Sedi se u firmi uz kafu (retki trenuci kad se nema baš ništa od obaveza) u jednoj većoj prostoriji nas 6-7 pričamo neke provale i smejemo se. Normalno i lik iz prethodne poruke je tu iako ne priča sa 50% prisutnih zbog svoje naravi.
Kad ulazi jedan drugar (inače naš radnik) koji kući sklapa nekog keca-dvojku iz njemu znanih razloga i pita me:
- Imaš li kakvu audio karticu, treba mi da probam, vratiću ...
Ja mu kažem da ako mu odgovara za ISA slot ima par komada u starim kečevima i bacim mu ključ od moje prostorije da isčupa tamo iz nekog od krševa koji nisam još bacio i da ne vraća.

Kad sam bacio ključeve setio sam se i pogledao facu od spominjanog lika.
Zamislio sam šta je u njegovoj glavi, da razmišlja kako se razbacuje skupa kompjuterska oprema ... raznosi iz firme i prodaje za velike pare ...
I ostali su shvatili i kresnuli ga na tu temu kad sam ja izašao. Pričali su mi da ga umalo srce nije drknulo koliko je bio zapenio.

Simke
3.12.2005, 10:18
Kompjuter koji zveči.

Donosi mi gospođa po najavi računar koji su nešto deca malo pokvarila pa neće da radi. Hvala bogu ima zdravu i živahnu decu koja mi pomažu da uzmem bar dva-tri puta godišnje honorarčić od dotične.

Unosi računar i kaže:
''Znate ja sam ga nosila onako kako ste mi vi rekli ali se bojim da se nešto otkačilo unutra jer zveči.''

Kad sam ga otvorio a ono unutra CD-ova oho-ho. Dva su bila ispod matične ploče, pa između CD-RW i DVD-RW uređaja pa još nekoliko u slobodnom prostoru.

A ona uzima jedan CD i kaže:
Jao, pa mi smo ovaj CD toliko tražili po kući, već sam mislila da naručim drugi, oni ga toliko vole.

Ima dva sina. Divna deca rekao sam Vam već.

hacker_aca
4.12.2005, 2:35
U, kako se to igra??? Moras da me naucis :)

Znaš, treba mnogo dok se napiše. Ali ima ih na svakoj trafici i nešto je slično Čoveče ne ljuti se. Nije nešto skupo. Naći ćeš uputstvo unutra. :D :D :D

Nash Knight
4.12.2005, 6:11
Er... kako su ubacili CD-e u kuciste????

Simke
4.12.2005, 8:35
Er... kako su ubacili CD-e u kuciste????
Najverovatnije im to nije bio neki problem, čim su ih nagurali više od nekoliko komada.
Izmeđi pločica/maski na 5,25 '' mestima za uredjaje, izmedju CD/DVD uređaja ... ma gde god su uspeli. Probaj samo, videćeš.

Wizard
4.12.2005, 11:44
Ima tome desetak godina... Ja na poslu a neko instalirao "igricu" u kojoj treba što bolje zadovoljiti devojku (onako kako se devojke obično zadovoljavaju, jel'te). E sad, ovo je živa istina, ja sam se zainteresovao za to da otkrijem kakav algoritam je programer upotrebio za bodovanje. I dok sam tako ispitivao stane mi za leđa valjda najveća krava u firmi, gleda malo, onda ode u drugu prostoriju i počne da viče na sav glas: "Ijuuuuu, (tu sad dolazi moje ime) **** (tu je jedna vulgarna reč) kompjuter!" :eek:

Highlander
6.12.2005, 17:56
I dok sam tako ispitivao stane mi za leđa valjda najveća krava u firmi, gleda malo, onda ode u drugu prostoriju i počne da viče na sav glas: "Ijuuuuu, (tu sad dolazi moje ime) **** (tu je jedna vulgarna reč) kompjuter!"

Kako li si ga ti ispitivao?!

RED CROSS
6.12.2005, 22:10
Okupili se mi jednom da odigramo partiju fudbala(uzivo, ne na kompu), a dva momka pricaju medjusobno:
Prvi kazce - Kupio sam kompjuter pre neki dan, stavili mi neku stvar, valjda se zove matericna ploca.
A drugi ce na to - Ej i ja sam kupio pre dve nedelje i turili (pazite - TURILI) mi neku karticu valjda graficku.

__________________________________________________ _______________

Izjave mog profa informatike(inace recene za vreme prosle skolske god):
-U okviru opcije FAJLE imate sledece mogucnosti - MAJNIMAJZ, MAKSIMAJZ< KLOUZE, NEUVE, OPEN.
-Jedan moj drug odgovara i kaze:
- Danas se proizvode HARD DISKOVI od 10GB, a mogu biti i dosta veci-
a moj ce profesor na to:
- Bre mali to bilo kad sam ja iso u skolu...........Dobro, ajd da ti ne dam keca idi mi kupi jednu krivu kiflu, al obavezno krivu.

TtuEd
7.12.2005, 6:39
A znate li da svaki noviji racunar ima drzac za kafu koji se, na zalost, brzo polomi (CD-čitač) :D Bilo je par zabeleženih i u SK-u dokumentovanih slučajeva krajem prošlog veka :)

TtuEd
7.12.2005, 6:41
evo još jednog:

Dobijem pre neki dan e-mail u kome piše

"Imam problem uopšte mi ne radi e-mail":eek:
:eek:
ahahahahahahahaha lol :D :D :D
Dugo se nisam ovako slatko nasmejao :)

Simke
8.12.2005, 8:24
Kako li si ga ti ispitivao?!
Dobra primedba.

Možda je gospodja želela da učestvuje u ispitivanju, čista neučtivost prema dami.

Kemp
8.12.2005, 11:17
Juce mi ulazi lik u radnju i raspituje se za neku konfiguraciju. Posle par pocetnickih pitanja sledi sledece :

- " iii... sta ide jos uz nejga(racunar) sekac?"

... no comment :D

Kemp
8.12.2005, 11:25
Sledi spisak stvari koje su trazili u radnji za prodaju kompova(veliki izlog, iskljucivo kompijuterska oprema je izlozena, lexmark/hp/asus nalepnice itd).

- toster za galete
- aparate za zatvaranje kesa za zamrzivace...
- MLINOVI ZA ORAHE!!! lol
- Naocare za zastitu od kompijutera
- Jel imate ove spenadle sto se stavljaju po zidu ;))
- autoradia, pegle, usisivaci,creva za aspiratore. ispravljace za akomulatore(itd... ovo je klasika)
- poklopce za tegle!!!!ROFL
- jel ovo laboratorija?....

I aj sad ti ostani ozbiljan...:D

zvucnjak
8.12.2005, 12:05
Ovde toga ima koliko hocete

http://rinkworks.com/stupid/
(obavezno pogledajte deo "mincing words")

"Me: "So, what's your ICQ number?"
Girl: (staring) "Why do you need an icy cucumber?"" :D :D :D

MilanSM
8.12.2005, 20:50
meni su se najsmesnije situacije desila kad sam kupaovao/upgrade-ovao prvi komp.
prica kaze sledece:
otisao ja kod mirka lopine (lokalnog dilera, kome sam dodao nadimak) sa namerom da pazarim jos 128mb-ram, narucim ja to kod njega, i za par dana doalzim po to a on mi daje memoriju zamotanu u kesu (koju je to jutro dobio u pekari). Pitam ja zasto nema neka kutija,a on ce meni: jel ti mene zezas, gde si video da se memorija tako prodaje! i uz objasnjavanje da je to SINHRONI D RAM koji je bolji od svih ostalih, ubedi me covek (sta ces, klinac sam bio).
dadatak u sledecm postu

MilanSM
8.12.2005, 20:51
sledeci biser se dogodio kad sam hteo da pojacam svoj celeron na 433MHz. Ali ne kod mirka, ne da se milan dva puta zaj#bati. Odem ja u sid, da kupim novi procesor. Ja coveku dam kes, on meni procesor na 900MHz, original pentijum a u kutiji od belila. ?!#@# cak je bio i ljubazan da mi kaze da ako sje@em procesor priliko ugradnje, da mi garancija ne vazi. Dosao ja kuci, sav hepi, ucackam procesor (posle 2 sata patnje, ipak mi je bilo 14 god, a nikad kuciste nisam otvarao) kad ono pise pri paljenju da je procesor Celeron na 500MHz! ja poludeo, zovem lika, kaze to samo tako pise posto je to R (er) procesor na 900MHz i da ne obracam paznju na tosto pise. Ali posle 3 meseca svadje, tip mi je dao pravi procesor na 900Mhz.
A da, zaboravio sam da kazem da sam kod tog lika kupio prvi komp. I tu me je zavrn`o. Ja mu platio HDD 15GB, a on mi uvalio 7.5Gb. Posto pojma nisam imao, tek posle mesec dana, kad sam se malo usemio, skontam ja da sam opet prevaren. zovem ortake, oni mi to potvrde. Kad sam prijavio nedostatak dobio sam sledeci odgovor: ah, da... mora da sam zaboravio da ti ukljucim jos 7GB, doci cu ja za koji dan, da ti to casom ukljucim, to je samo dva-tri klika, nemaj brige, ne bi te prevario valjda?!
Inace taj lik je isao sa mojom kevom i matorim 10god u skolu, i kao dobri smo!!! Fool me once, shame on you. Fool me twice...
Likovi sto su prodavali kompove imali su ubedljivo najbujniju mastu, ili su imali neki prirucnik tipa: "1000 nacina kako prevariti klinca koji dodje da pazari prvi komp. uz dodatak izgovori za shkart robu koju ste uvalili":mad:

REDisLAW
8.12.2005, 21:08
Isto se meni desilo za igrice. Moj cale se poznaje kao sa nekim, drugari ovo, ono... i on se kao bavi prodavanjem igrica. I sad on meni kaze: Imas popust tolko i tolko dindzi posto mi poznaje caleta. I ja naucnik uzmem ni manje ni vise nego 10 igrica. Oko 1000 din. Odem kuci sav srecan (sve moje omiljene strategije) i nece te mi verovate ni jedna nije radila. A zasto??? Zato sto je biser kao navodno zaboravio da mi nareze neki program preko kojeg se te igrice instaliraju (npr Alcohol 120%, ali nije taj neki drugi) i ja mu kazem: Pa nema veze narezaces mi to. On kaze: Aj vazi kad budem sledeci put dolazio. I tako ja dobiem pa.ku. A na Internet ga za baksuz nigde nema. Prvi put cujem za taj program. Neki ,,Obile,,. Naravno da se vise nije pojavio...

Simke
9.12.2005, 2:02
Isto se meni desilo za igrice. Moj cale se poznaje kao sa nekim, drugari ovo, ono... i on se kao bavi prodavanjem igrica. I sad on meni kaze: Imas popust tolko i tolko dindzi posto mi poznaje caleta. I ja naucnik uzmem ni manje ni vise nego 10 igrica. Oko 1000 din. Odem kuci sav srecan (sve moje omiljene strategije) i nece te mi verovate ni jedna nije radila. A zasto??? Zato sto je biser kao navodno zaboravio da mi nareze neki program preko kojeg se te igrice instaliraju (npr Alcohol 120%, ali nije taj neki drugi) i ja mu kazem: Pa nema veze narezaces mi to. On kaze: Aj vazi kad budem sledeci put dolazio. I tako ja dobiem pa.ku. A na Internet ga za baksuz nigde nema. Prvi put cujem za taj program. Neki ,,Obile,,. Naravno da se vise nije pojavio...

Da bih pročitao poruku a da mi oči ne iscure morao sam da je selektujem i da dobijem plavo-belu kombinaciju.

Ne znam šta je cilj ovih crvenih slova ali ja sigurno neću više čitati ničije poruke u boji, odučio si me.

Pozdrav

Bansek
9.12.2005, 2:54
Ulazi tip, sa izbacenom donjom vilicom, i pita:
-"Imate li vididi...?"
"Sta?"
-"Imate li vididi...?"
"Mislite DiViDi?"
-"Da,da,toj, vididi..."
:):):)

Rodjak:
-"Onaj laptop sto si mi prodao nece da reze DVD"
"Kako,bre,nece? Pa jel' imas opciju u Neru DVD?"
-"Ima,ima, al' nece"...
.
.
"A sta si stavio u laptop?"
-"Pa CD-RW!"
:(

Kupac:
-"Jaooo, dolazi odma', pokvario se kompjuter!"
"Kako se pokvario?"
-"Ma winamp se pokvario, nema ju onaj njegova ikonica"
:)

Ulazi deda i pita:
-"Jel ovoj mesara?"
"Ne, nije"
-"A vi li televizori prodavate?"
"Ne, kompjuteri..."
-"Aaaa, dobro ondak."
:):):)

Ulazi deda, ima 200 godina, sav pocepan, zalostan, gleda kutije i komponente na policama, a ja se razmisljam sta li ce sad da me pita, kompjuter nece da kupuje sigurno. Prodje tako 5-6 minuta, pridje deda i pita:
-"Sinko, imas jednu cigaru" ;)

Bansek
9.12.2005, 2:58
Najveci biser:
Kupac spalio kompjuter. Kako? Komsija mu napravio komp. sto, i u njemu "kutiju" za kuciste otvorenu samo sa prednje strane.......

zleetherius
9.12.2005, 3:44
Najveci biser:
Kupac spalio kompjuter. Kako? Komsija mu napravio komp. sto, i u njemu "kutiju" za kuciste otvorenu samo sa prednje strane.......

?????????????????????

pedja
9.12.2005, 5:28
Evo i jednog mog slucaja:

Sluzim vam ja ovu odnarodjenu civilnu vojsku u Centru za socijalni rad i sad posto je u svakoj kancelariji bio po jedan kompjuter (da neverujes), nekoliko nas (nazovite nas optimistima) resimo da malo poducimo ostale zaposlene toj cudnoj spravi. Elem, krenem je da objasnjavam dragim koleginicama o cemu se radi:
Znate ovo vam je to i to itd.... Stigoh tako i do misa i lepo kazem da se strelica na ekranu pomera u skladu sa pokretima misa na podlozi. Nastade tu neka guzva i ja se na trenutak okrenem na drugu stranu, kad cujem glas iz pozadine:
"A sto se sad strelica ne pomera po ekranu, kad pomeram misa?"
Ja se okrecem i zaticem sledeci prizor:
Jedna od koleginica drzi mis na 30-tak cm iznad stola (u visini ramena) i pokusava da pokretima cele ruke u sve tri dimenzije izvede "strelicu" na pravi put :eek:

Epilog

Obuka je ubrzo nakon toga obustavljena (nedostatak volje kod obe strane), a umrezeni kompjuteri, da ne bi skupljali prasinu, posluzili su za skupljanje fragova i nadmetanje u Unreal-u vojnika koji su inace gadljivi na oruzje :D :D :D

Wizard
9.12.2005, 11:30
Kako li si ga ti ispitivao?!
Pa, doduše, nisam imao source pa sam morao da ispitujem metodom pokušaja i pogrešaka... :p

Highlander
9.12.2005, 23:04
Pa, doduše, nisam imao source pa sam morao da ispitujem metodom pokušaja i pogrešaka...

Isto kao u stvarnom životu! Ako se zezneš pa pipneš što ne treba... joj, teško tebi!:p

REDisLAW
10.12.2005, 20:25
Da bih pročitao poruku a da mi oči ne iscure morao sam da je selektujem i da dobijem plavo-belu kombinaciju.

Ne znam šta je cilj ovih crvenih slova ali ja sigurno neću više čitati ničije poruke u boji, odučio si me.

Pozdrav

Necu vise... Samo zbog tebe, ajde...

Simke
11.12.2005, 10:54
Necu vise...

Primetio sam, pošto sam ti poslao poruku, u drugim temama da nisi lupao bold pa je podnošljivije.

Samo zbog tebe, ajde...

Što se mene tiče možeš i svako slovo u drugoj boji, pa bold, pa povećaš veličinu... rekao sam da ću preskočiti ako mi smeta.

ajde...

ajde...
???
Kako ovo da shvatim?

P.S.
Kad sam ti uputio primedbu nisam imao lošu nameru.

oluja
11.12.2005, 14:22
Vratimo se na temu :)

REDisLAW
11.12.2005, 17:03
Primetio sam, pošto sam ti poslao poruku, u drugim temama da nisi lupao bold pa je podnošljivije.



Što se mene tiče možeš i svako slovo u drugoj boji, pa bold, pa povećaš veličinu... rekao sam da ću preskočiti ako mi smeta.



ajde...
???
Kako ovo da shvatim?

P.S.
Kad sam ti uputio primedbu nisam imao lošu nameru.
To ide uz recenicu. Znao sam da nisi imao losu nameru... I sad uopste ne pisem crvenim slovima...

Simke
11.12.2005, 23:44
Čovek je u pravu, vraćam se na skoro najomiljeniju temu.

Muška ruka!
Možda nije smešno ali je zezanje u svakom slučaju.

Situacija A:
U drugom delu firme održavanje računara je pripalo jednom momku i jednoj šarmantnoj rege dami, koja zna koliko zna, uglavnom poslovni softver.
E, pošto postoje napajanja koja posle kratkog strujnog udara ne dozvoljavaju da se računar upali odmah a takvo napajanje je šljakalo na jednoj mašini gde podrazumeva se nije bilo UPS-a, problem se javljao u par dana više puta i svaki put me zvala.
Kad pridjemo računaru ja se naslonim levom rukom na kućište koje je na stolu i razgovarajući sa njom za kratko diskretno diskonektujem naponski kabl, vratim ga i upalim mašinu.
Načisto sam je ošašavio, objašnjenjem tipa: Muška ruka, šta da se radi.
Normalno da sam joj objasnio, kasnije.

Situacija B:
Na jednoj službi, gde radi pet dama, programčić za barkod čitač je neka od njih isključivala i potom me druga koja je radila na tom računaru svaki put pozivala. Pošto smo u dobrim odnosima i sa njima često pijem nes kafe uspevao sam svaki put da je zagovorim i da startujem programčić, potom da očitam bar kod sa rečima:
- Pa ovo je ispravno, evo radi sasvim OK.
Tada je nastupalo ubedjivanje kako njoj nije htelo da radi i pitanja kako to uvek tebi hoće da radi.
Normalno padalo je objašnjenje tipa: Muška ruka...
Kad je počela već da se nervira objasnio sam joj. Ni dan danas nisam siguran ko je gasio programčić, možda baš ona.

Cvrcak
14.12.2005, 21:31
Eto i mene, posle duze pauze...

Cuo sam pre neki dan nesto sto me je apsolutno zgrozilo.
Neki kolega sa 4 ili 5 godine ETF-a nije dobio neku stipendiju iako je imao extra prosek (preko 9). Svi smo se zacudili kad smo culi i tada meni kaze ortak "Sta mislis zasto nije dobio? Kad sam ga pitao odgovorio je "Poslao sam mejl na pogresan sajt!!!"" (naravno sajt bi trebalo da bude mejl adresa). Inace kolega je na smeru telekomunikacije!!!

REDisLAW
14.12.2005, 22:20
Pa kad je naucnik, sta se moze...

ElastoManiac
14.12.2005, 23:15
Evo smjesne situacije:
Moj stari inache ima servis rachunara, on sastavi hardware a ja software.

On isporuchio komp.
jednom liku, nakon 10 min. zvoni telefon... ja se javim on pita "KAkvi su ono brojevi u donjem desnom uglu?"
nakon nekog vremena, opet on zove i ovaj put pita da mu objasnim kako da izadje iz Quake-a 2...
( sto je bilo izuzetno tesko, jer nije mogao da nadje dugme ENTER, kada sam
mu jedva objasnio kako da selectuje Quit )
( pokusao sam da mu kazem za Alt + F4, ali ocigledno nije ih drzao u isto vrjeme )
i na kraju je moro restartovat!

Evo jos jednog slucaja (nedavno):
Dolazi neki klinac ( oko 14 god ) i kaze "U jest ti za***** kompjuter jel to petica"
(pokazuje prstom na monitor)
ja kazem, "Nije nego ..." ( pokusao sam da mu objasnim kako jedan broj ne definise komp.
A on kaze, "a cetvorka znaci, ja mislio da je cetvorka ovolka" - razmakeo je ruke dimenzionisajuci
monitor oko 17 incha. (moj je 20)

Simke
18.12.2005, 21:46
Bežični uređaji.

Nije lako prepričati i neću Vas daviti detaljima ali ću Vam nagovestiti neke zgode i nezgode koje možete zamisliti.

Postoje ljudi koji kad uđu u vaš radni prostor vole da čačkaju što mi u suštini i ne smeta ako vrate na mesto odakle su uzeli. Pošto ne bacam odmah baš sve što je za rashod ( miševe, tastature, mrežne kartice, modeme, memorije ...) već ostavljam po policama tada vam je jasno šta neko cunjalo može da vam napravi. Srećom imam običaj da obeležim markerom pokvarene komponente, inače bi bio sex.
Tokom vremena mi je palo na pamet, da ne bih stalno zagledao šta je obeleženo kad se žurim, da pravim bežične miševe i tastature, oni su najtraženiji. Lepo odsečem kabel i bacim ga u smeće.
E, sad zamislite kad se pojave cunjala a obično im sve živo treba.

Do sad sam im poklonio nekoliko miševa i tastatura, snaćiće se oni za ostalo... samo kad su nešto šćapili.

Simke
18.12.2005, 21:55
Pošto mi je ovo najomiljenija tema a vidim da nešto stagnira evo još jedna zgodica.

Nije nešto baš u velikoj vezi sa računarima ali ''kineska elektronika''

Drugar kupio kod kineza zvonce ''daljinsko'' kako kaže i taster ostavio na stepeništu u prizemlju a deo sa zvonom na spratu. Pre neku noć kad sam bio da mu nešto namestim ja lepo stavim taster u džep i rock&roll.

Ošašavio sam ga, ne znam kako nije bacio kompletno zvono.

bobi
23.12.2005, 20:21
Pošto mi je ovo najomiljenija tema a vidim da nešto stagnira evo još jedna zgodica.


Evo i jedne situacije kod nas na poslu pre oko godinu dana.

Sedesmo eto tako uz kaficu u glavnoj prostoriji na poslu kad ja primetih, nema ga pobratim. Procunjah okolo po firmi da ga nadjem cisto da mu se kafa ne oladi. Nasao sam ga, pozvao, ne cuje me; vidim kuca nesto na tastaturi. Pridjoh mu blize i vidim kako nesto uzurbano chatuje na krstarici.

Sijalica. :)

Odsunjah se nazad, pozvah jednog kolegu i odosmo skroz dole u drugu prostoriju i sedosmo za kompjuter. Pogadjate da smo se odmah otisli na krstaricu.Ukucao sam kao nick Marina84 i kliknuo na pobratimov nick.
Krivo mi je bilo stonisam zapamtio ceo razgovor, ali bio je nesto kao:

Mi:cao
On:cao
Mi:Gde zivis
On:U Nisu
Mi:Opisi mi kako izgledas
On:srednje visine, smedj... (interesantno, nista nije slagao)
Mi:Lepo, ja sam isto srednje visine.
On:A koje ti je boje kosa
Mi:Plava, a sto? ( :) :) :) )
On: Pa onako pitam, i ti si mene pitala...
Mi: A jel radis negde?
On: Da u GlobalTV
Mi: U sta globalno???
On: Ne to je lokalna televizija i zove se Global
Mi: Ej drugar puko si, ovde Bobi i Joske, idemo sad gore da te zezamo.
On: KONJI !!!!!

3dM@niak
23.12.2005, 22:31
Hahahahaha!! kako ga carski uje*aste, takvih zaje*a ima samo kod mene u skoli, i ocigledno god vas! svaka cast za foru :D

3*.v1ru5
24.12.2005, 2:02
OK, gledajte sad ovo. Sto je najtuznije, ovo se stvarno desilo (nisam nista menjao)...
274

Simke
24.12.2005, 9:20
@bobi, dobri ste skroz
još da ste ga pozvali u tu i tu kancelariju na kafu...da se ne hladi. Teško se setiti na brzinu.

Kod nas je jedno vreme bila aktuelna i palila je, što je još luđe fora sa zakazivanjem sudara.
Jednu noć sretnem drugara kako stoji na ulici bez veze, kad sam ga pitao šta radi a on sve nešto tuc-muc, vidim da sve to ne drži vodu i produžim. Posle dan dva u društvu sa zajedničkim prijateljem skontam priču, neka riba mu ljuljnula foru kao ona bi da prošeta sa njim i tako to ... a on slepac se primio.
Ubili smo ga posle od zezanja.

A bilo je više od nekoliko likova za koje smo vremenom čuli da su tako slično prošli.

Simke
24.12.2005, 9:29
Zgoda iz firme.
Koleginica kojoj sam privatno već popravljao računar sedi sa još njih pet-šest i kako sam ušao na vrata kaže:
Ona: Hej, pokvario mi se kompjuter.
Ja: Kako znaš da se pokvario, šta se desilo.
Ona: Pa, BOOOOM.
Svi u kući smo se prepali...
mislili smo da je neka bomba kad je eksplodiralo...
i pušilo se iz njega nešto...

Ona je moj Idol, molio sam je da ponovi ono BOOOOM ali nije htela, baška što nas je sve istraumirala u momentu svojim imitiranjem eksplozije.

bobi
24.12.2005, 23:56
Evo sad me ti Simke podseti (sa drugog topic-a, ne ovog) na jos jednu situaciju.

U firmi u kojoj radim, radi i jedna snajka koja je ekstremno tupava.
Ajd' to sto je tupava, nego je i mnooogoo dosadna i naporna kao neki marketing agent.
E sad sledeca scena:
ceo dan montiram informativu, uvalili mi jos jednu reportazu, i neke oglase da odradim.Prihvatim se informative, ovima u desku se kompjuter pokvari, trci tamo, sef me zove da me pita za misljenje o novoj konfiguraciji, trci ovamo.
Ova dosadna snajka (organizator) samo pita kada ce da bude gotova informativa,njoj u prolazu nesto promrljam. Nekako to zavrsih i prihvatih se reportaze (nisam imao vremena cigaru da zapalim), spiker gresi u tekstu, meni blokira premijer,a snajka jos uvek upada i pita: kada ce biti gotovo, kada ce...
Zavrsih i to i sav isfrustriran odoh da zapalim cigaretu.
Izvalim se tako na kauc, zatvorim umorne oci i povucem dim, kad:
"Boobiiii, jel gotovo"
"Nije renderuje se", rekoh.
"Pa kad ce da zavrsi" pita guska.
"Pa u montazi si, pogledaj u monitor", odgovorih umorno.
"Pa ne znam ja to".
Bes!!!
Skocio sam sa kauca i poceo da se derem:
"Kako bre ne znas! Je'l ti to mene za**bavas!
Imas samo jednu crtu na ekranu koja se polako popunjava!
Jel' ti sad jasno!"
I Eto.

Drugi biser te kolegnice, kada samo sto se nisam srucio sa stolice bio je kada je umirao Papa Jovan Pavle drugi i kada su birali novog papu.
Zamislite, snajka pita:"A ko je nas Papa"?

Uhh...

Simke
25.12.2005, 0:20
Kad već spomenu TV i snajku, evo jedna zgoda iz jedne meni drage porodice.

Prava snajka gleda trke na TV-u Stipl čes ( 3.000m sa preprekama, za one koji nisu upućeni) u društvu svekrve, muža i zaove/jetrve ne znam već. Gleda trke, malo štrika i u jednom momentu kaže:
- E, vidi tamo pada kiša.
Videvši trkače kako bućnu u onu baricu iza prepone a muž na to sva besan:
- Gusko, gusko, je*ote zašto si išla u školu skoro ceo život.
Dama je inače diplomirani pravnik, intelektualka kako ona voli da kaže za sebe a potiče iz jednog sela u okolini.

Često gleda neke džigi bu emisije na TV-u i dobar joj je fazon bio kad je izjavila da Pavaroti ima novu ljubavnicu.
Muž će na to:
Vidi je sad se bavi i internacionalnim tračevima.

kinteC
27.12.2005, 11:31
Drugi biser te kolegnice, kada samo sto se nisam srucio sa stolice bio je kada je umirao Papa Jovan Pavle drugi i kada su birali novog papu.
Zamislite, snajka pita:"A ko je nas Papa"?

Uhh...
Ha ha! LOL... znaci strasno... I takve osobe rade...

bobi
28.12.2005, 13:59
Danas, eto danas se desilo...

Retko ja toliko ostajem na poslu, ali juce sam zaspao za tastaurom, i zamislite...
Budi me doktor, i kaze: "Momce jel' sve u redu, daj da ti proverim pritisak".
Zbunjen sam bio, jer nisam znao ni gde sam, a tek mi nije bilo jasno sta ce doca tu. Ali posto imam urodjeni smisao za ironiju i moto tipa : "Nek bude, sto biti mora", rekoh doktoru u trenutku: "pa ajde".
Hoce da mi proveri pritisak.
Pa nek' proveri.
Zasukao mi rukav, obmotao onaj shit oko ruke i kaze onako diplomatski :" 100 sa 130. Pa to je odlicno". "Pa naravno da je odlicno", pomislio sam ja, jos uvek ne shvatajuci jasno da sam na poslu. Odose doktori, i jedino sto mi je ostalo u secanju bila je jedna lepa med. sestra.
'Ladno su pozvali hitnu kad su me videli za tastaturom, onako bledog i onemocalog.
Nista, posle mi tetkica skuvala kafu, i eto sada kucam ove redove onemocalo (da me samo vidite, koristim jedan prst).
To je to.
Odoh kuci da se istusiram.

VojaM
28.12.2005, 14:47
Pa ti si medicinski fenomen - "gornji" pritisak ti manji od "donjeg" ;) Jel tebi krv teče naopako? :D:D:D:D:D:D

A trebalo je da kažeš čika-doci da si se napio sinoćke... Cccccc, kolega ;)

bobi
28.12.2005, 19:02
Pa ti si medicinski fenomen - "gornji" pritisak ti manji od "donjeg" ;) Jel tebi krv teče naopako? :D:D:D:D:D:D

A trebalo je da kažeš čika-doci da si se napio sinoćke... Cccccc, kolega ;)

Ko radi, taj i pije :)

tosha
28.12.2005, 19:11
Ko radi, taj i pije :)
a ko pije taj brije:icon_lol:

REDisLAW
28.12.2005, 22:50
a ko pije taj brije:icon_lol:

A ko brije, taj i šije...:icon_lol:

MilanSM
29.12.2005, 0:36
a ko pije taj brije:icon_lol:
a ko sije taj i lije... :icon_wink

MilanSM
29.12.2005, 0:37
a ko sije taj i lije... :icon_wink
kakav plagijator..... :mrgreensa

bobi
31.12.2005, 18:50
Jel' ste vi normalni? :)

trustno1
1.1.2006, 17:15
Pišite lapsuse drugih ali i svoje (niko nije savršen) :icon_mrgr

MilanSM
1.1.2006, 18:27
moj drug, cas srpskog, gorski vjenac: "Vuk puca sa kule na Turke, a Ljubica mu pusi, ovaj, puni pusku" :)
Ja, cas engleskog: "famous Mayan ruins machu pichku"

archmage
1.1.2006, 19:08
Cas istorije:"Indulgencije je osporio Martin Luter King"

F@n@T!c_KV®
1.1.2006, 20:42
Cas istorije:"Indulgencije je osporio Martin Luter King"

ja imam ortaka u odeljenju koji redovno kaze Martin Luter king... bez tog "king" ne moze da zivi!

MilanSM
1.1.2006, 21:52
Evo "par" lapsusa iz edicije "Skolski lapsusi"

1 -Ajde ti iz prve klupe pred vrata pa po dvoje napolje.
2 -Mirko Ajde idi po hleb i otkini mi ga.
3 -Vasi roditelji ili su bioloski ili nisu normalni.
4 -Ajde neka neko sakupi te table za ove roditelje bez dece.
5 -Kolumbo je oplodio Ameriku.
6 -Prva klupa napolje.
7 -Neces ti meni da predibegnes.
8 -Vi pusaci nemojte vise da mi pusite tu na stepenicama.
9 -Lidija Popovic je bila ispred mikroskopa.
10 -Devojka Ajkula i Mali Radojca.
11 -Ove pesme spadaju u posebnu grupu pesama koja se naziva Hajducki cirkus.
12 -I moj mali ga je ujeo.
13 -Koliko ja njemu sve vise pricam on me sve vise slusa.
14 -Redar isprazni tu kantu ja necu da ulazim u to.
15 -Skocim ja pred Autobus, a ono bus skoci.
16 -Kako se na francuskom kaze Rusi. Les Greecs.
17 -Sta ste hteli, da idete na nebo.
18 -Sad sam se izgubila i neznam gde sam.
19 -Tek su mu ispale pelene iz gaca, a vec pusi.
20 -Oni su dosli bogaljni iz skole.
21 -Ajde, tisnoca.
22 -Kome ste razredni? Svim razredima.
23 -Igore vec drugi put te fatam, a ti neznas.
24 -Gde ti je knjiga? Pa ne treba mi da stoji ovde vec u tvojoj glavi.
25 -Ne vredi znati jezik, treba znati pitanja.
26 -Zatvorite sve knjige razlupacu vam u glavu.
27 -Ne moze cerko kad ti hoces, nego kad je vreme.
28 -Kako se kaze deca vikaju?
29 -Nikola kako se ponasas! Vaspitaj se vec jedamput!
30 -Tako sedi bre ko Mamut.
31 -Mila zapisi u glavu predcas.
32 -Znas znacenje?
33 -Mila zasto pricas?
Pa nisam cula rec.
Koju rec?
Pa tu koju nisam cula!
34 -Ona cita to Literaturno.
35 -Hajde ko ce? Neka neko digne dve ruke.
36 -Ko susi ves na prozoru? Dobro nisi neku cipelu okacio.
37 -Samo imas tu, a nemas tu i zato ti ja nedam.
38 -Voda se nalazi u isparljivom stanju.
39 -Pazite mladi ste organizmi.
40 -Nafakultetu se jedan covek otrovao od cigareta i poludeo.
41 -Kod gusenja treba dati vestacko disanje da osoba nebi prezivela.
42 -Mladenovic -Videla sam joj glavu.
43 -Ana, znas li ti ovo?
Znam, Vremena mislite?
Pa ti si jedina Ana ovde.
44 -Nikola, pises, brises i uzdises.
45 -Cim ga je nasao stavio ga ja. To je prelazni glagol.
46 -Sta je Jano, sta je, oces puknes bre?
47 -Ma pusti njih gledaju u belo.
48 -Ti si izgubio zivot sa kontaktom.
49 -Tisina bre zar neshvatas da cutis.
50 -Dole ruku umesto noge.

MilanSM
1.1.2006, 21:52
51 -Cuti i govori.
52 -Ponasas se kao ucenik od 3 god.
53 -Kada trcis unazad sa ledjima unapred mora da ti se desi da padnes.
54 -Guster je insekt.
55 -Mica je stariji godinu dana od svojih vrsnjaka.
56 -Branko je jedini djak u odeljenju.
57 -Toliko su je nosili na nosilima da vise nije mogla da hoda.
58 -Ti mozes da odgovaras za pet, dobices, ali ti ja necu dati.
59 -Mocart je bio poslovan covek, stalno je isao iz aviona u avion.
60 -Aleksandre ja znam da si ti dobra devojcica.
61 -Samo je ona umrla, a ima i jedan lekar sto je preziveo.
62 -Bracni par, momak i devojka, imali su muskarcica-muskog pola.
63 -Manje od 11, otprilike 14 dana.
64 -Nemam strpljenja jako mnogo vremena malo.
65 -Deco ovo su testisi, kako vi to popularno zovete JAJA.
66 -Kakve ima veze stim veze.
67 -Ja sam u svoje vreme bio divlja zver.
68 -Deco nezaboravite da smo i mi profesori nekada bili LJudi.
69 -Ne skaci sa riba na sisare.
70 -Ugrizla sam sebe svojim prstom u oko!
71 -Koje je boje zuta ruza.
72 -Vec 2 god. zvaces zvaku na mom casu.
73 -Bili ste blizu, ali veoma daloko.
74 -Da li pusis?
Ja nisam pusio do pre 2 god. od kad su svi poceli da mi puse u ulici pa
sam i ja.
75 -Hajde jesi li svrsio u WC-u? Ma svrsice kad ti ja dam.
76 -Ugasite vrata, Zakljucajte svetlo.
77 -Izadjite Nikola Knjezevic i Nikola Marjanovic.
Jaste li vi braca? A Blizanci.
78 -Dobro jutro tacno je 18h.
79 -A sad malo informacije za one koji su otisli na spavanje.
80 -Halo, Pingvin, ja sam.
81 -Nenad igra veslanje.
82 -Romeo se ubio jer je znao da se posle toga nece kajati.
83 -Kasle mi se kada disem na pluca.
84 -Jeste li koristili jezik u svrhu eksperimenta?
85 -Moze ucenik da se zakljuca u knjigu i da ne uci.
86 -Mogu da kupim kola koja idu 100 god./h.
87 -Oseca se ovaj mirisni okus prirode.
88 -Puscaj me okata.
89 -Brankice sedi mi lepo.
90 -Najrazvijeniji kicmenjaci su sise i ribari.
91 -Mrzi me da pusim kada mi je vlazna (cigara).
92 -Opsirno pisi u vrlo malo reci.
93 -Ajde izvuci ga majketi (Lenjir).
94 -Kucati u dva primerka bez ijedne slovne greske dobijaju se blizanci.
95 -Ajde decki da se nesilujemo vise.
96 -Natakli su ga na kolac i odrubili mu glavu,ali se u pesmi nigde ne
spominje da je mrtav.
97 -Ovaj uslov zadovoljava.
98 -Zatvori prozor. Necu hladno mi je!
99 -Pedercino jedna. Jok, ti si!
100-Mi uvek moramo da nosimo sami sebe sa sobom.

MilanSM
1.1.2006, 21:53
101-Djus ili Gusti? -DJusti.
102-Noga mi je porasla za diver i po.
103-Pravilno sam ti oslovio ime.
104-Gde je? Pozlilo mu je. Ako, ako!
105-Svako zato ima svoje zasto.
106-Sve cu ja vas poobarati da postanete muskavci.
107-Jedna osobna soba.
108-Napisi porciju na tabli.
109-Nije ti to dobro sto mislis.
110-Hvala i Dovidjenja na paznji.
111-Imacemo radnu Subotu u Nedelju.
112-Dusan je umro na kraju zivota.
113-On je umro i vise nikada nije ozdravio.
114-Da li ti je iko rekao da ti pusis Miro?
Nije, ali bi mi mogli to prakticno da isprobamo.
115-Jogi jede zivu decu.
116-Zadovoljava se malim stvarima.
117-Cu te isteram napolje.
118-Kalojan je imao da im pomogne pri tom ostvarivanju.
119-To je bila seoba tih naroda iz tog grada.
120-Moc naroda da zadovolji svoje potreba (Zivotni standard).
121-Da uleti Srpski umesto Latinskog.
122-Ona se prostire na 2,5 miliona km. kvadratnih.
123-Dolina reke Nila u Aziji.
124-Uvala duboka do 2000m.
125-Nizijska ravnica.
126-Imamo 300 000 indijanaca, tacnije 155 000.
127-On je bio takozvani neobrazovani seljak.
128-Reci mi neke prestavnike srpskog realizma?
Pa na primer Puskin!
129-Ne cujem profesorka,stvarno ne cujem zaceplene su mi usi i nos.
130-Kad se rodio Vojislav Ilic?
Rodjen je od 1860 do 1896.
131-Sto ne probas da se visis nogama sa plafona.
132-Sto neces ti da ides da mu drzis.?
133-Poljska je nastala od porodice Pjostovic.
134-Ceska je bila zauzeta Husitskim ratovima.
135-Po oslobodjenju Vizantijske vlasti.
136-Prosirivali su se do Minhena i dako tih obala.
137-Bugarin je suzio Albaniju.
138-Albanci su se bavili drugim ostalim delatnostima.
139-Kako su oni jacali?
Osvajanjem teritorija.
Nije!
Prosirivanjem granica.
140-Od tpocetka s proleca.
141-Zajedno se organizovao u borbi protiv Turaka.
142-Imao je vlast zato sto je bio pun para.
143-Kakva je klima u Brazilu?
Tropska.
Zar svuda?
Ne samo u Brazilu!
144-Napoleon je vladao Srbima 400 god.
145-Daj mi pisaljku.
146-Vi to malo svarite za domaci.
147-Isteracu nekoga na kraju casa.
148-Evo jednog elegantnog koordinantnog sistema.
149-Imamo tri tacke: A,B,C i D.
150-Ironija je stilska figura.
151-Vi ste udarnici.
152-Ja vidim pricanje.
153-Pisi da se razume.
154-Bacite akcenat na Vektore.

MilanSM
1.1.2006, 21:55
ovo nisam ja skupljao, moram da naglasim, da ne bi bilo nekih prozivki...

SuperG
1.1.2006, 23:02
Profesorka srpskog - " A vama se ne dize kad ja ulazim???" :D :icon_mrgr :D

eXodus
2.1.2006, 2:07
Profesorka engleskog jezika ... : " Nadam se da ce nash odnos biti plodan ! "

3dM@niak
2.1.2006, 2:09
HAHAHAHAH! Iskidao sam se :D :D :D

- Koje je boje plavi kamen?
- Prozirno narandzast!

VeNoM
2.1.2006, 16:27
klasična razredna fora.....naravno raredna je žensko...i posle lošeg odgovaranja sledi ovo
NISI ME ZADOVOLJIO....VEOMA LOŠE...DOVEDI SUTRA OCA....

Psychon@ut
2.1.2006, 18:00
Profesorka srpskog kaže:"pripremite se sutra ćemo raditi GRUPNJAK sa Gilgamešom.":eek:

REDisLAW
2.1.2006, 18:07
Moja profesorka iz engleskog ulizi i pita: Koga nema?:mrgreensa

MilanSM
2.1.2006, 21:59
Svi ga imamo :)

F@n@T!c_KV®
3.1.2006, 0:55
"U deco sto se danas oseca neki SMOG u vazduhu!!!" :icon_mrgr :icon_mrgr

101st Airborne
3.1.2006, 1:13
Profesor na faksu, pred punim amfiteatrom, govoreci o tome kako ce nam pokazati repliku nekog antickog diska govori doslovce:

"Ja cu ga sad izvaditi a vi cete ga lagano uzeti u ruke...evo, koleginice, pocnite vi..."

Simke
3.1.2006, 9:49
Ova tema opet stagnira, evo jedna mala infuzijica.
Na ovo što ću sada napisati asocirala me je tema: Kompjuterski efekti u filmovima a desilo se pre par godina.

U popodnevnim satima ulazim u prostoriju gde čovek koji dežura gleda TV. Na programu neki pejsaž kao iz Šri Lanke, pitam ga šta gleda a on:

Izbacili su ovog naučnika iz aviona na pusto ostrvo, koje su sada tek otkrili negde, da proučava neke nove životinje.

Vidim da će biti zanimljivo i sednem, kad vidim trče neki mali dinosaurusi okolo, pogledam ga a on ništa kao da su zečevi.
Kažem mu ja:
Pa ovo su dinosaurusi, čoveče, to ne postoji, ovo je emisija koja treba da uči i animira decu da uče o davno izumrlim životinjama, skoro sve je rađeno na računaru kao animacija... *****m ja tako i više bih, kad me on skroz ozbiljan prekinu:

Ma pušti me bolan, kad nisi gledao od početka. Reko sam ti da su to ostrvo tek sad pronašli i da je on sam na ostrvu i da proučava retke životinje.

Zaćutao sam, non coment, iako sam hteo u jednom momentu da prokomentarišem, na njegovom nivou razumevanja, sa pitanjem: Pa ko ga snima kad je sam na ostrvu? Ćutao sam i čekao rasplet.

U jednom momentu razbežaše se oni mali dinosaurusi kada se pojavio jedan nekoliko puta veći, pogledao sam ga a on i dalje ništa gleda sa najdubljim interesovanjem samo što ne uđe u TV.
E kada se od toga velikog pojavio jedan veči otprilike duplo, on posle nekog vremena okrene glavu ka meni i kaže:

Vidi bolan, dok se nije pojavio ovaj veliki nisam sumnjao a sad sam i ja počeo da sumnjam.

Danima sam umirao od smeha do suza, pa i sada kad god se setim smešno mi je.

ps
Normalno da mi nije ni palo na pamet da mu išta objašnjavam, što da kvarim.

3dM@niak
3.1.2006, 21:53
Vid bolan dinosaurusa... :D HAHAHAHAHAH

hacker_aca
4.1.2006, 6:20
Na času istorije isptuje nastavnica o Staljinu ili Lenjinu, i sad jednog su zvali "metalni čovek" (neznam koji, imao sam dvojku :icon_smil ) i jedan drug odgovara i kaže: "Njega su zvali Metalac"

:mrgreensa :mrgreensa :mrgreensa

SuperG
4.1.2006, 17:24
Na času istorije isptuje nastavnica o Staljinu ili Lenjinu, i sad jednog su zvali "metalni čovek" (neznam koji, imao sam dvojku :icon_smil ) i jedan drug odgovara i kaže: "Njega su zvali Metalac"

:mrgreensa :mrgreensa :mrgreensa


O temporas, o mores....
Staljin - Celicni (Ne metalni) :(

VojaM
4.1.2006, 17:54
O temporas, o mores....
Staljin - Celicni (Ne metalni) :(
Ako baš hoćeš da koristiš latinski... nije "temporas" nego "tempora"...
"O, tempora, o, mores" - O, vremena, o običaji... (zavapio je Ciceron u jednom svom govoru u rimskom Senatu, kritikujući pokvarenost nekih svojih kolega)

SuperG
4.1.2006, 18:03
Ako baš hoćeš da koristiš latinski... nije "temporas" nego "tempora"...
"O, tempora, o, mores" - O, vremena, o običaji... (zavapio je Ciceron u jednom svom govoru u rimskom Senatu, kritikujući pokvarenost nekih svojih kolega)

Typewrite greska. Nema potrebe da mi objasnjavas ko je to rekao. BTW vise volim ovakvo tumacenje: "Kakvo vreme, kakav moral...". :cool:

sasha vukelic
4.1.2006, 18:43
Typewrite greska. Nema potrebe da mi objasnjavas ko je to rekao. BTW vise volim ovakvo tumacenje: "Kakvo vreme, kakav moral...". :cool:

sto nisi rekao: lapsus calami (ili kako se vec kaze) :D

Boza
6.1.2006, 15:54
Profesorka srpskog (citat):
"Ovu bitku je posmatrao slepi guslar Filip Višnjić, a kasnije ju je i opevao".:eek:

sasha vukelic
6.1.2006, 20:03
Profesorka srpskog (citat):
"Ovu bitku je posmatrao slepi guslar Filip Višnjić, a kasnije ju je i opevao".:eek:

ja sam bas rekao neki dan kada sam ponovo gledao film RAY:
"e steta sto ray charles nije dozivio da vidi ovaj film"...

hacker_aca
7.1.2006, 1:44
O temporas, o mores....
Staljin - Celicni (Ne metalni) :(

Eto, ipak sam pogrešio!

fazza
7.1.2006, 4:48
Secam se kao danas jednog bisera iz Osnovne shkole...

Chas Engleskog, nastavnica proziva druga koji je sedeo pored mene da chita,
a on jadnik nije se bash snalazio sa chitanjem pa sam mu ja pomogao tako shto
sam mu shaputao kako da chita a on je ponavljao. :)

Kada je naishao na rech "success" shapnuo sam mu kako se pravilno izgovara
ali je on prochitao "sexsex"! Ceo razred se upishao. LOL :)

REDisLAW
8.1.2006, 12:28
Šta je tu čudno? Ima takvih bisera i kod mene. I gorih!!! Ko da su 3 razred. Npr. jedan dan čita jedan moj drug lekciju, i jadan umesto da kaže pikčr (picture) on:
"pičkr". :mrgreensa

bobi
8.1.2006, 12:42
Jos jedna infuzija Simketovoj omiljenoj temi.

Pre jedno mesec dana u firmi u kojoj sam radio (dao sam otkaz ubrzo, sve mi se bilo smucilo u toj firmi), gazda me zamoli da mu preinstaliram Lap-Top, jer je poceo nesto da mu koci. Ja do sada nisam preinstaliravao Lap-top -ove, ali rekoh u sebi : " Sto da ne, kao da je to nesto drugacije od standardnih racunara. Pogledam ja racunar, vidim gazda voli po internetu da sece.

Elem krenem sa preinstaliranjem i sve je proslo dobro; malo me graficka i modem zezali, ali i to sredim nekako.
Kada je sve zavrseno, dakle svez XP instaliran, ceo office paket, firewall i antivirus, gazda zadovoljan, sve mu sada brzo radi, pita on mene :

" Jeli Bobi, reci mi, posto znas da za par dana idem za Ameriku, a video sam neke internet provajdere koji u americi nude da ako se samo prijavis za njih, 10 besplatnih sati. Evo koje sam ja nasao, da ne znas mozda jos neki".

Hteo sam da prsnem od smeha.
Zasto? Prosto zato sto je to jedan od najbogatijih ljudi na jugu srbije. Drzi regionalnu televiziju, ima neke shopove za pelene, uglavnom imetak mu se svodi na nekoliko miliona evra.
Razumecu ako mi neko ne veruje.

Kako posle da ne pijem? :)

REDisLAW
8.1.2006, 13:25
a ko sije taj i lije... :icon_wink

A ko lije taj kuje...:icon_lol:

101st Airborne
8.1.2006, 14:04
Evo jedne od pre jedno 6 godina. Bio neki rodjendan u nekom lokalu na Zvezdari, tamo kod bolnice. I zurka ide svojim tokom kad neko provali da se okupljaju neki likovi u blizini i da nas nesto merkaju. I padne (junacki) dogovor da malo procunjamo po okolini da vidimo sta se desava. I idemo dva ortaka i ja, a vec se isfrustrirali - em je noc, em nije nas kraj:icon_mrgr Idemo mi tako kad provalimo da nam neko ide u susret, trojica njih. Mi nesto cucnemo u neko zbunje, sacekamo malo, ustanemo kad ono opet ta trojica. I mi se opet sakrijemo. I konacno ustanemo i treci put i onda provalimo - ej ljudi, pa to smo MI - ovo su vrata sa OGLEDALOM:icon_mrgr :icon_mrgr

Master Neo
10.1.2006, 12:38
Jedan lapsus je jednog coveka kostao zivota...Pazite ovo: U drugom svetskom ratu stize dopis za zatvorenika: "Ubiti, ne pomilovati" , A sutradan stize dopis: Jel ste oslobodili zatvorenika, a oni ce: pa mi ga streljali... Zasto: Poruka je trebala da glasi "Ubiti ne, pomilovati" Pogledajte razliku u tome gde se nalaze zarezi...Covek ubijen zbog zareza...

[RHY]
10.1.2006, 20:15
sto nisi rekao: lapsus calami (ili kako se vec kaze) :D
Vidim ja,ovdje homo homini lupus est :D

hacker_aca
10.1.2006, 23:47
Ubij bližnjeg svog :mrgreensa

F@n@T!c_KV®
11.1.2006, 2:53
Nino are you a boy or a girl....

I am a .... GIRL!

Ispala mog ortaka u 6. razredu osnovne... ali sta ces... U odeljenju sam bio glavna faca kada sam u 8.razredu (!) pravilno izgovorio succesfull!

Bryan Fury
11.1.2006, 10:30
Još da si ga pravilno napisao... ;)

successful, ne succesfull.

REDisLAW
11.1.2006, 13:59
Još da si ga pravilno napisao... ;)

successful, ne succesfull.

A mogu da se kladim da si pogledao u rečnik...
450

VojaM
11.1.2006, 14:28
A mogu da se kladim da si pogledao u rečnik...
450
E, keve ti, nije valjda da pišeš poruke samo da bi isprobao te sličice ;)
Kako te ne mrzi?

F@n@T!c_KV®
11.1.2006, 15:21
Još da si ga pravilno napisao... ;)

successful, ne succesfull.

Pa dobro necemo sad da zalazimo u detalje! :D :D

Maam
11.1.2006, 16:57
5 razred
-pita geograficarka ortaka koji je najveci okean on kaze jadransko more i na kraju dobije 4 :confused:
7 razred
-pita istoricarka ortaka zasto su se ljudi pobunili protiv pape on kaze da je papa bio narkoman i dobije 1 :)

REDisLAW
11.1.2006, 20:07
E, keve ti, nije valjda da pišeš poruke samo da bi isprobao te sličice ;)
Kako te ne mrzi?
Ja?!? Ma neeeeeee...
456
Reko da malo unesem živosti u forum. Recite ako vam smeta... Ali ja mislim da su baš ekstra...

Simke
11.1.2006, 22:35
Meni ne smeta, čak su mi simpatični ... ali ako počne veći broj članova to isto dobićemo pokretni cirkus

Dusan Zivkovic
12.1.2006, 1:34
Jednom prilikom igrajuci fudbal (pravi, ne igricu) jedan moj prijatelj se toliko iznervirao i kao proizvod izliva besa izletela mu je jedna prilicno smislena recenica:
- pushim se u usta!

Dusan Zivkovic
12.1.2006, 1:37
S obzirom da kad se iznervira odvaljuje svakakve bisere evo jos jednog:
- ja sin!
Pretpostavljate sta je hteo time da kaze zar ne.

REDisLAW
12.1.2006, 15:12
Meni ne smeta, čak su mi simpatični ... ali ako počne veći broj članova to isto dobićemo pokretni cirkus

Neće, neće...

sasha vukelic
12.1.2006, 17:41
Jednom prilikom igrajuci fudbal (pravi, ne igricu) jedan moj prijatelj se toliko iznervirao i kao proizvod izliva besa izletela mu je jedna prilicno smislena recenica:
- pushim se u usta!

hehe, ne bi ni skontao da je u pitanju pravi, da nisi napomenuo :D

Janmix
14.1.2006, 0:24
Jednog lepog dana ,kad sam jos isao u skolu,citala nam razredna (prof. srpskog) Nesto od Djure Jaksica,
Pocinje: " Mjesec kara zvjezdu Danicu "


ortak:blaaago njemu...

kidali smo se par minuta,dok razredna nije skontala i pocela i ona da se smeje...mislim loodilo.

Atila
14.1.2006, 1:33
Jednog lepog dana, kad sam jos isao u skolu, citala nam razredna (prof. srpskog) nesto od Djure Jaksica.
Pocinje: "Mjesec kara zvjezdu Danicu"

ortak:blaaago njemu...

kidali smo se par minuta,dok razredna nije skontala i pocela i ona da se smeje...mislim loodilo. То је ваљда стих из ''Диобе Јакшића'' и то је народна епска песма покосовског циклуса тако да нема баш везе зе Ђуром Јакшићем ;)

zleetherius
14.1.2006, 3:29
loooooool

Atila
14.1.2006, 18:26
loooooool
:confused: :confused: :confused:

REDisLAW
14.1.2006, 19:28
Ma važno da su neki Jakšići, sad koji su...

Atila
14.1.2006, 20:00
Ma važno da su neki Jakšići, sad koji su...
Не важно је да постоји значајна разлика ;)

REDisLAW
14.1.2006, 20:01
Samo sam se šalio... naravno da postoji razlika...

M@rin
15.1.2006, 21:31
Slusajte ovo, cas latinskog 1. godina.

>>>Onome kome je mali - necu priznavati<<<

Ovo cu pamtiti celog zivota...

Mrmot
17.1.2006, 0:07
Znate onu cuvenu iz prve godine gimnazije? Dolazi moj ortak i pita kako se na latinskom kaze "Zasto tebi za zemlju dugujem"... Kad smo skontali, i zavrsili sa kidanjem, on napomenu da ga je to naucila majka... tj da je to ona izvalila dok je isla u srednju... ccc... ;)

Ajde vi latinci provaljujte :)

VojaM
17.1.2006, 13:32
Znate onu cuvenu iz prve godine gimnazije? Dolazi moj ortak i pita kako se na latinskom kaze "Zasto tebi za zemlju dugujem"... Kad smo skontali, i zavrsili sa kidanjem, on napomenu da ga je to naucila majka... tj da je to ona izvalila dok je isla u srednju... ccc... ;)

Ajde vi latinci provaljujte :) Ego tibi debeo pro tera(m)? ;)
Pa i jeste stara fora ;) kad je i ja znam.
Doduše, to je "Ja tebi dugujem za zemlju".
A šta kažete za ono "Penis bonus - pax in domus"?:D:D:D

Mrmot
17.1.2006, 17:14
'Cur' je zasto...

A pravilni padez od terra je terram ;)
terra
terrae
terrae
terram <- ;)
terra
terra

Inuyasha
17.1.2006, 22:48
Pa jednom mi je jedan drug iz razreda kada je bio "ibacen" sa casa uzeo i isetao sa stolicom napolje, paaaaa je jednom profesor hemije zapalio sto i steta sto nije i celu skolu, kad sam isao u peti jedan drug mi je bacio "dinamitsku" petardu u wc kotlic i digao sve u vazduh, o i da onaj lik sto je isetao sa stolicom je sa jednom kiflom u ruci (drzeci je kao pistolj) prestravio prodavacicu u trafici (samo sto jadna baka nije dobila srcku kada je ovaj rekao :"ruke u vis, ovo je pljacka !!!") ma nemogu vise nicega da se setim, ali bolo je toga jos.............mozete misliti kakvi smo bili kad niko nije hteo da nam bude razredni, pa su nam uvalili pijanog nastavnika fizickog kao razrednog...

Master Neo
18.1.2006, 0:42
Ne znam jel neko rekao onu staru foru kad profesorka kaze ucenicima u poslednjoj klupi: Alo, zadnja klupa napolje! I oni izbace klupu kroz prozor...

Igornik
18.1.2006, 1:31
Ta fora se prepricavala i prepricavala mislim da sam je original bio da oni iznesu klupu kroz vrata a ne da je bace kroz prozor al' nema veze....

101st Airborne
18.1.2006, 2:11
Pa jednom mi je jedan drug iz razreda kada je bio "ibacen" sa casa uzeo i isetao sa stolicom napolje, paaaaa je jednom profesor hemije zapalio sto i steta sto nije i celu skolu, kad sam isao u peti jedan drug mi je bacio "dinamitsku" petardu u wc kotlic i digao sve u vazduh, o i da onaj lik sto je isetao sa stolicom je sa jednom kiflom u ruci (drzeci je kao pistolj) prestravio prodavacicu u trafici (samo sto jadna baka nije dobila srcku kada je ovaj rekao :"ruke u vis, ovo je pljacka !!!") ma nemogu vise nicega da se setim, ali bolo je toga jos.............mozete misliti kakvi smo bili kad niko nije hteo da nam bude razredni, pa su nam uvalili pijanog nastavnika fizickog kao razrednog...


Mislim da je tema o jezickim lapsusima a ne o pokusajima krivicnih dela kiflom:)

DOolisha
18.1.2006, 5:47
Pazi ovo. MOj drugar nabavio za dz. neki pentium 1 i sad normalno poshto je to novo za njega voli da chachka oko toga. I svaki drugi dan zove me neshto pokvario. Kaze nece da radi neshto, ja kazem pa ne mogu da ti kazem preko telefona nishta dok ne vidim uzivo shta je problem. On kaze dobro i spusti slushalicu. Zove me za sat vremena i kaze popravio sam. Kaze rastavio sam celo kucishte i sve opet spojio i sad radi:icon_eek: .Elem, drugi dan zove kaze: ej znash imao sam na tavanu neki stari 286 komp, pa sam izvadio neke komponente i ubacio u ovaj racunar, i kada sam sastavio to sve nije htelo nishta da radi.:worshippy .Ja mu kazem pa ne znam dal te komponente smeju da se kache na ovu noviju mashinu, verovatno si sprzio neshto:confused: . On kaze dobro ajd cujemo se. Zove me posle sat vremena i kaze popravio sam. Kako? A on ce na to: Rastavio sve i opet sastavio!:worshippy

hacker_aca
18.1.2006, 5:56
Ne znam jel neko rekao onu staru foru kad profesorka kaze ucenicima u poslednjoj klupi: Alo, zadnja klupa napolje! I oni izbace klupu kroz prozor...

E to je bilo kod mene u osnovnoj! Tad sam bio neki 5-6 razred (sada sam 1 srednje) I pitaju mene: "Ej, Aco, jesi čuo kako je juče roknulo nešto?" Ja reko neznam o čemu se radi, oni mi kažu da je na hemiju, kaže nastavnik dvojici, zadnja klupa napolje. Ovi uvatili klupu i kroz prozor.... Samo što je učionica na drugi sprat! :D

Simke
18.1.2006, 8:31
Pazi kad na tavanu nadje staru šivaću mašinu i ugradi je u keca a ako ne radi dobro: Rastavi sve i opet sastavi! :)

Simke
18.1.2006, 8:42
Da ne bude baš van teme u ovoj pričici se spominje TV ...

Dosadan TV program!!!
Čovek je sedeo u fotelji i gledao neku emisiju na TV-u.
Supruga nije mogla da ga probudi pa je zvala Hitnu pomoć.
Posle pregleda, videvši da je čovek upao u neku komu ljudi iz hitne ga prebace u bolnicu na neuro gde ga uz pomoć trikića nekako malčice dovedu nekakvoj svesnosti i saznaju neke podatke bitne za dalji postupak.
Uglavnom lik se probudio pred jutro i nije znao gde se nalazi ni šta se dešava, fora je u tome što je pozajmio od komšije neku tabletu za spavanje, od koje će sigurno zaspati kako mu je rekao komšija a tableta je bila iz grupe lekova koji se nazivaju Hipnotici i to jača doza pošto je komšija dugogodišnji nervni bolesnik i ne pale kod njega bensedinčići i razne bombonice već mora nešto jače.
Vodite računa šta gledate na TV-u vidite li kako ima dosadnih emisija.:)

Znam i za situaciju gde jednoj baki koja bi stalno da pije neke tablete jer joj je onda puno, puno bolje ladno davaju da popije onaj beli bonbončić kojem ne mogu sad da se setim naziva a ima ga u kutijici puno i postoji vic o plavušama vezan za te bonbončiće. Baki je, naravno, uvek mnogo bolje kad popije ''lek''...
ispraviću ovo kad se setim naziva...

Highlander
18.1.2006, 14:29
Kad već pominjete bakice, da se pridružim! Moja sestra je bila med. sestra u jednom Domu Zdravlja! Jedne večeri je dežurala u hitnoj kad su primili poziv od jedne, pogadjate, bakice! Odu oni u posetu, a baba ne može da stoji, ne može da sedi, samo pada! Nemaju oni pojma o čemu se radi, svi se posrali, ne znaju šta će. Kad doca vidi jednu staklenu flašu, pomiriše, a ono, rakijica!!! Baba se učukala, ne zna gde se nalazi! Pošto su je malo povratili, kažu joj da ne sme više da pije ništa, a ona će:
''Dete, da te pitam'', kaže mojoj sestri, ''jel' smem da pijem kiselu vodu?''
''Smeš, baba''
''Dobro, onda mi prepiši neku flašu!!!'':eek:

Ja sam se valjao kad mi je ispričala!

Shlaymara
18.1.2006, 15:25
Znam i za situaciju gde jednoj baki koja bi stalno da pije neke tablete jer joj je onda puno, puno bolje ladno davaju da popije onaj beli bonbončić kojem ne mogu sad da se setim naziva a ima ga u kutijici puno i postoji vic o plavušama vezan za te bonbončiće. Baki je, naravno, uvek mnogo bolje kad popije ''lek''[/U]

moj pradeda-hipohonder uvek je gutao sve i svasta dok se doktor nije setio rekao mu da pije tablete koje su "jake" i lece sve njegove probleme a kupuju se u prodavnici.I tako pradeda guta Cedevita bombonice i zdrav je kao dren.:D

Inuyasha
18.1.2006, 19:43
Mislim da je tema o jezickim lapsusima a ne o pokusajima krivicnih dela kiflom:)

lol :D - ja mislim da i to spada u lapsuse.....mada nema tolike veze. :)

REDisLAW
18.1.2006, 20:26
Ma trpaj sve redom!

kinteC
18.1.2006, 21:00
E vala redislave, kada trpas tu crevenu boju svuda...kako te ne bole oci? Nego, napravio sam za tebe wallpaper, pa sad se divi, gledaj tu sliku koliko ti dusa pozeli :icon_mrgr :icon_mrgr :icon_mrgr
http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/zaredislava.jpg

Cvrcak
19.1.2006, 16:45
Simke pretpostavljam da misliš na tiktak!?

Imam i ja babu koja je oktrila univerzalni lek koji leci sve. I pritisak i srce i bolove... ma sve. Zove se MIDOL :D :D :D

Simke
19.1.2006, 17:48
Simke pretpostavljam da misliš na tiktak!?

Imam i ja babu koja je oktrila univerzalni lek koji leci sve. I pritisak i srce i bolove... ma sve. Zove se MIDOL :D :D :D

Jeste TikTak.

Simke
19.1.2006, 18:00
Prilikom pregleda, baka traži od doktora da joj prepiše i neke lekove za nos. Pošto je bila prehladjena doktor joj prepiše kapsule nekog antibiotika.
Posle dva dana baka ponovo dolazi a nos joj crven i natekao kao babura i kaže šokiranom doktoru:
Ja dete metala po jednu u svaku rupu ...

bobi
19.1.2006, 18:17
Prilikom pregleda, baka traži od doktora da joj prepiše i neke lekove za nos. Pošto je bila prehladjena doktor joj prepiše kapsule nekog antibiotika.
Posle dva dana baka ponovo dolazi a nos joj crven i natekao kao babura i kaže šokiranom doktoru:
Ja dete metala po jednu u svaku rupu ...
...dok sam sedela za kompjuterom.

Cisto da ispostujemo temu. :)

Simke
20.1.2006, 2:49
@bobi
zamalo ti od one munje nisam nacrtao neku babu,
jer me munja upravo podseća na prednji deo neke sisate babe,
pogledaj pažljivije...

ili da crtam?

ps
u pravu si za temu, hvala za dopunu...
ubuduče ću paziti, evo već u sledećoj poruci...

aRTi
20.1.2006, 4:29
Jednom me je komšija ubeđivao da mu je email stigao,a da on nije bio priključen na internet. :D

Simke
20.1.2006, 8:57
Jednom me je komšija ubeđivao da mu je email stigao,a da on nije bio priključen na internet. :D
možda je emajl stigao da unese ugalj ... :)

sokratbg
20.1.2006, 13:17
Ja sam pre neki dan utrchao u sobu, hitno mi je bio potreban komp, sagnuo se,
pritisnuo dugmence, podigao glavu i skontao da je komp vec bio ukljuchen. :)
Krenuo je da se shutdown-uje, a ja uzalud pritiskao ESC ne bi li ga nekako
sprechio u nameri, al' nije vredelo. :D

A sad ozbiljno. :) Jel postoji neka fora da se prekine shutdown-ovanje kompa
ukoliko sluchajno pritisnem dugmence "power" na tastaturi, shto mi se deshavalo
par puta jer je veoma blizu "delete". :D
iskljuci u bios-u opciju u okviru
Power Management Properties i nece reagovati na power taster na tastaturi. Opcija sigurno postoji u tvom biosu jer drugacije ne bi reagovao na
power na tastaturi. Ako neces da gasis opciju u biosu, u win mozes da podesis u okviru power options-advanced
sta da win uradi kada pritisnes power button

Simke
20.1.2006, 16:05
iskljuci u bios-u opciju u okviru
Power Management Properties i nece reagovati na power taster na tastaturi. Opcija sigurno postoji u tvom biosu jer drugacije ne bi reagovao na
power na tastaturi. Ako neces da gasis opciju u win mozes da podesis u okviru power options-advanced
sta da win uradi kada pritisnes power button

aj ponovi ovo još jednom,
ali preciznije...












:) šalim se,
dobro došao u smešne situacije... :)

[Imzadi]
21.1.2006, 0:00
Moje najdraže iskustvo je bilo kada sam jednom drugaru poslala na mail simulaciju formatiranja hard diska.Naravno,mail je dobio sa obaveštenjem da je to neka fenomenalna igrica koja se zove "Wack the Jerk" (a pošto mi veruje, naravno da je otpakovao i instalirao...) Kada je krenuo sa instalacijom, sve je počelo onako kako sam i očekivala. :icon_mrgr
Odmah sam dobila poruku od njega:"Znaš li da mi ovo s***e stvarno formatira 60gb muzike!"Ih, kako mi je to bilo slatko! (naravno da mu nije ništa bilo isformatirano).
Kao prilog je dobio i jedan txt dokumenat koji se zove akavžokesisobejs (ovo ima smisla kada se procita unazad), a u dokumenat je bio skroz ispisan samo jednom rečenicom:" Bad boy *********, Imzadi was here..."
He, he...:icon_mrgr
Samo mi je krivo što nisam mogla da mu vidim facu dok se nervirao...

p.s. ako ovo pročita (s obzirom na to da je član foruma), zapaliće me!:eek:

prvul
22.1.2006, 15:38
Profesore, da li mogu da odgovarm?
-Sedi dole da te ne pitam!

Razredni nam objasnjava nesto oko prve pomoci prilikom udara el.struje
....i znaci ako mozak ostane bez mozga duze od xx sekundi....
trebalo je "bez kiseonika"

Inuyasha
22.1.2006, 17:36
Profesore, da li mogu da odgovarm?
-Sedi dole da te ne pitam!

Razredni nam objasnjava nesto oko prve pomoci prilikom udara el.struje
....i znaci ako mozak ostane bez mozga duze od xx sekundi....
trebalo je "bez kiseonika"

koji car, znam o cemu govoris, takav je bio i nas nastavnik hemije.....stalno je provaljivao razne gluposti...

REDisLAW
22.1.2006, 19:39
E vala redislave, kada trpas tu crevenu boju svuda...kako te ne bole oci? Nego, napravio sam za tebe wallpaper, pa sad se divi, gledaj tu sliku koliko ti dusa pozeli :icon_mrgr :icon_mrgr :icon_mrgr
http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/zaredislava.jpg

Hvala ti buraz. Snimio sam ga i stavio na desktop!

P.S. Zovi me samo RED !!!

kinteC
22.1.2006, 21:39
ok, salio sam se samo :)
nadam se da ti se svidaj :D

REDisLAW
23.1.2006, 20:24
"sviđaj" mi se! Šalim se... negoooo... preko kog programa si radio?

Highlander
23.1.2006, 20:58
"sviđaj" mi se! Šalim se... negoooo... preko kog programa si radio?
Photoshop!
Koristio je:
-Gradient tool za pozadinu
-Text tool da napiše text, na koji je primenio efekat Outter Glow

Ukupno 1 min. za rad! :D

REDisLAW
23.1.2006, 21:02
Eeeeee, al si me sad ubedio!!! Ja bih to uradio za 28 sec. Nego... Važan je trud. Razumeš?

Highlander
24.1.2006, 13:55
Eeeeee, al si me sad ubedio!!! Ja bih to uradio za 28 sec. Nego... Važan je trud. Razumeš?
Ma nisam ja ovo pisao da bih nekoga uvredio, ili da bih ti rekao da se nije trudio! Naprotiv, baš cenim Cetnikov potez, i mislim da je lepo to što je uradio, ma koliko mu je trebalo vremena za to! Uostalom, pitao si!;)
RED FOREVER

P.S. I ja volim crveno! :worshippy

VojaM
24.1.2006, 17:30
@kinteC: Pogodio si mu žicu ;)

REDisLAW
24.1.2006, 20:42
Ma nisam ja ovo pisao da bih nekoga uvredio, ili da bih ti rekao da se nije trudio! Naprotiv, baš cenim Cetnikov potez, i mislim da je lepo to što je uradio, ma koliko mu je trebalo vremena za to! Uostalom, pitao si!;)
RED FOREVER

P.S. I ja volim crveno! :worshippy
571! Ali ne više od mene!

VojaM
24.1.2006, 23:46
571! Ali ne više od mene!
Još kad bi i manje sapmov'o...

Simke
25.1.2006, 8:07
Smešna situacija se odvija izmedju jednog mog drugara koji se nešto strašno popalio na GoogleEarth i njegovog šmrljavog gosta ( što bi rekli pravnici: u daljem tekstu D - drugar, G - gost )
Drugar seda ispred računara i pokreće GoogleEarth ...

G: Šta ti je to sad? Kakav ti je to program?
D: Neki satelitski program... povezan sam direktno na satelit i vidim svašta na zemlji... nego gde tebi onaj ujak živi u BGD-u
G: A onaj, e on ti je na ...
D: Koja je ulica?
G: Ulica ti je ...
D: S kojom ulicom se ukršta u blizini njegove kuće?
G: Ma sa ulicom... njemu je kuća treća od ćoška?
Računar radi, kafa se pijucka, gost totalno zbunjeno posmatra monitor...
D: Pogledaj sad pažljivo, jel bi prepoznao kuću?
G: Kako ne bi, eno je bogami ona sa terasom... što ima ono tamo u dvorištu...
D: Jel ova?
G: Jeste tu smo sedeli i pili kafu na toj terasi...
D: Aj nazovi sad ujaka da izadje na tarasu i da nam maše...
G: Ne znam je li kući...
Zbunjeno gleda gde je telefon... da li da zove ili ne... drugar se valja od smeha ai gost počinje da se nervira...

Highlander
25.1.2006, 15:57
Još kad bi i manje sapmov'o...
Šta znači ova reč?!?!?!:p

Lucifer_King®
25.1.2006, 23:32
Da se vratimo na lapsuse i provale...
Svadja moja dva druga:

x: popusi mi k....!!!
y: i ja tebi!!!



*ono sa bacanjem klupe se dogodilo i u mojoj skoli pre par godina,neki trogodisnji smer verovatno,sta sve nisu radili,hehehe...:D

Night Hawk
26.1.2006, 0:19
Sportski komentator :
"kisa pada oko korner zastavice,kisa pada po celom terenu"

hacker_aca
26.1.2006, 1:28
Moj brat ide u odeljenje sa 29 cura i 2 druga. I na času matematike, on ostao jedini muškarac, ova dvojica pobegli. Pita njega nastavnik matematike:

- Zašto ne pišeš ovo sa table?
- Nemam hemijsku.
- Pa traži da ti da neka cura. (znate na šta misli šta može cura da mu da :) )
- Pa neće nijedna da mi da!
- Od ovoliko cura, NEĆE NIJEDNA DA TI DA?!
I nasmija se nastavnik.

Brat je već ukapirao foru i počeo da se smije, kad odjednom počeše djevojke:
- Ja ću mu dati!
- Ma evo, ja ću, ne moraš ti!

A devojke još nisu ni ukapirale.

I onda su počeli obadvojica da se kidaju od smeha! :D

VojaM
26.1.2006, 12:45
Šta znači ova reč?!?!?!:p
U ovdašnjem kontekstu: pisanje samo da se nešto piše (ili da se zacrveni;))

Highlander
26.1.2006, 14:10
U ovdašnjem kontekstu: pisanje samo da se nešto piše (ili da se zacrveni;))
Ma to se podrazumeva, nego si i ti napravio lapsus!:p

VojaM
26.1.2006, 14:45
Ma to se podrazumeva, nego si i ti napravio lapsus!:p
Vidi stvarno!
He he ;) Nisam primetio...

Mile iS BacK
27.1.2006, 4:51
Dok smo na TV gledali vremensku prognozu u kojoj je rečeno da je u Moskvi -25. Moj brat je komentarisao kako to Moskovljani ni ne osećaju tu hladnocu rečima:
"Ma, šta je to -25 stepeni za Ruse? Evo na TV-u se lepo vidi kako se žena šeta s detetom u kolicima, a dete mrtvo hladno." :)

REDisLAW
27.1.2006, 19:53
U ovdašnjem kontekstu: pisanje samo da se nešto piše (ili da se zacrveni;))
585...

VojaM
27.1.2006, 20:45
585...
Kapiraš ti sasvim dobro, no se praviš ;)

jagodanbg
28.1.2006, 2:20
4. razred srednje skole, cas engleskog jezika, i profesorka se nateze sa jednim clijem a on jadnik nezna dve reci da spoji i vrhunac, kaze ona njemu: "pa dobro bre Vladane jel znas jednu celu recenicu da kazes na engleskom" on kaze DA, "dobro samo mi odgovori na ovo pitanje punom recenicom (onako kako ucimo u 3. osnovne, my name is ...) i imas dvojku: what's your name?" i batica mrtav ladan kaze : "YES"!!!! evo od tad je proslo vec 6 godina i ja nemogu da se iskuliram i dalje, evo i placem i pisam, samo da ste videli tu scenu! i dala mu dvojku!

cas geografije 3. sredje; prof: "sta je to bela kuga?"
ortakinja: "bolest ludih krava!"


buahhh!!!

Simke
28.1.2006, 2:34
u jednoj staroj velikoj bolnici, razgovor između starije pacijentkinje pomalo zbunjene i radnika obezbeđenja:

- gde ovde radi spihijatar
- dole desno, iza parka, videćete ulaz kad se približite...

posle desetak minuta pacijentkinja se vraća,

- tamo ne radi spihijatar, rekli su mi ovde negde...
- radi, radi ali vama sigurno treba spiholog a to vam je ova prva zgrada desno, zadnja vrata, piše vam...

nije se više vraćala, trebao joj je spiholog

nikolaf7
28.1.2006, 2:40
-Kako se kaze riba na engleskom?
-Uiba!

REDisLAW
29.1.2006, 15:05
Kapiraš ti sasvim dobro, no se praviš ;)

I realy don't get it...

Mrmot
29.1.2006, 16:45
Lele pre mesec dana imao ja kolokvijum iz italijanskog i taman se mi smestili (nas 200 u malecku ucionicu) ulazi jos jedan kontigent zakasnelih kolega... i profanka njima onako odsutno 'ajde brze se skidajte pa da pocnemo'...

nas 200 u histericni smeh...

posle toga je odvalila nesto kao 'na papiru napisite ime prezime adres... broj indeksa' :)))

...
Takodje davno nekada u gimnaziji, profanka iz francuskog istera ortaka napolje i on prolazi iza nje i razdere se ZADAVICU VAS i izadje napolje...

posle toga, scena u zbornici:
-profanka: on mi je pretio smrcu!
-razredna(ortaku): jel to istina?
-ortak(na njemu svojstven da ne kazem specijalan nacin): ma zezanje!

ovo drugo bas i nije lapsus al sam pola sata umirao od smeha kad je drugi ortak (koji je sve to prisluskivao) prenosio situaciju ;)

Highlander
29.1.2006, 20:37
I realy don't get it...
Voja samo hoće da ti kaže da moraš da budeš malo rečitiji! Oslobodi svoj duh razveži prste, i udri u pisanje! To što stavljaš crvenu boju nije toliko strašno koliko su kratke poruke! Sledeći put kad pišeš, potrudi se da staviš malo više teksta od tri tačkice i sličice!;)

REDisLAW
29.1.2006, 20:51
Pa ja u tek svaki 30-ti post stavim po nekog smajlija, čisto da oraspoložim neraspoložene i sl.

Simke
30.1.2006, 8:07
Pa ja u tek svaki 30-ti post stavim po nekog smajlija, čisto da oraspoložim neraspoložene i sl.
Uspevaš bar što se mene tiče, simpatično izgledaju i osvežavaju
ali u pravu su trebalo bi malo više teksta uz smajlije, oni su svakako samo dodatak.

slobodno ti kucaj duže poruke, osim ako ti je tastatura neispravna ili moraš da plaćaš neke prinadležnosti za korišćenje iste... ako ti pak kucanje ne ide baš najbolje ti onda pronađi neku mladu daktilografkinju da vežba a ti joj se oduži na valjan način ... :)

Highlander
30.1.2006, 12:48
Sinoć sam učio, i kako trebalo mi je nešto iz knjige, krenem da tražim. Prelistao sam dvaput knjigu i onda mi na pamet pade: ''Gde li je ovde Search opcija?'':eek:

VojaM
30.1.2006, 14:10
iskljuci u bios-u opciju u okviru
Power Management Properties i nece reagovati na power taster na tastaturi. Opcija sigurno postoji u tvom biosu jer drugacije ne bi reagovao na
power na tastaturi. Ako neces da gasis opciju u biosu, u win mozes da podesis u okviru power options-advanced
sta da win uradi kada pritisnes power button
Jeste, ali onda neće da radi ni putem tastera na kućištu.
Pa, ako ti to ne smeta...

Mrmot
30.1.2006, 19:18
ajoj... ajde vi lepo se prepucavajte privatnim porukama... ili otvorite temu za prepucavanje ;)

Highlander
30.1.2006, 20:32
ajoj... ajde vi lepo se prepucavajte privatnim porukama... ili otvorite temu za prepucavanje ;)
Ovo nije prepucavanje, jednostavno članovi pokušavaju da nekim članovima skrenu pažnju na pojedine stvari, da se ne bi previše spamovalo ili slično. Pa dajte ljudi, možete valjda da napišete neku ozbiljnu poruku, smislenu i korisnu. Redislawu koliko vidim nije zabranjeno slanje sličica, verovatno i neće, jer se radi o fajlovima male veličine, koji ne mogu bitno da uspore učitavanje. Jedna je stvar ako stavlja sličicu na svakih 30 poruka, a druga ako počne u svakoj poruci da smajlijima oraspoloži ostale (što se nadam da neće da uradi).
Izgleda da mu najviše zameraju na crvenoj boji, ali sva sreća pa ne boji cele tekstove kao kad se pojavio na forumu.

bobi
30.1.2006, 22:25
Sad se setih... :)

Jedared, na poslu kao i obicno sedim i nesto radim u premieru.
Sad, kako projekat prvo mora da se snimi (u sestici) da bi se uradio preview, ja kliknem CTRL/S -> i ukucam nesto tipa:

JKUGKUGLIUGGYHTJY

Nista odradim ja to, zatvorim premiere, i odem ...

Vratim se za sat vremena, i ponovo mi pade ideja da nesto probam.
Upalim premiere, uradim u premiere-u vec sta sam bio namerio, Enter, zatim: you must save the project, ja lepo ukucam:

JKUGKUGLIUGGYHTJY

kaze:

The project already egzist (ili sta vec), do you want to overwrite

Ja stojim, i gledam prenerazeno...

hacker_aca
30.1.2006, 23:41
Evo, ovo mi se desilo pre 15 sekundi od kad sam počeo da pišem poruku. Pokušavam ja da se konektujem na internet, a on neće. Stalno govori zauzeta veza. Ja trči do telefona, proveravam, sve u redu. Ja probam ponovo, on opet linija zauzeta.:mad: Tako jedno 28 puta i ja restartujem kompu, i dok se on upali, načekam se, pa onda ponovo probam, on opet istu priču. Probam ja još par puta i sav iznerviran, počnem da pravim novu konekciju. I sve fino stavljam, dial-up ovo-ono i sad kako će se zvati konekcija. Ja napišem Je*em ti internet (samo što nema zvezdice, nego je b) i napravim je ja, probam da se konektujem i iz prve! :eek: E pa neznam što je ovo ljudi........ A nekad tako popizdim da mi dođe da uhvatim onu bejzbolku što sam je uzeo na Zlatiboru i da mu dođem glave...... :mad:

[Imzadi]
31.1.2006, 0:40
Ja napišem Je*em ti internet (samo što nema zvezdice, nego je b) :mad:

Ja Aco mislim da je to samo zato što si konekciju ovako nazvao:D . Pomaže ponekad...;)

[RHY]
31.1.2006, 1:02
Sad se setih... :)

Jedared, na poslu kao i obicno sedim i nesto radim u premieru.
Sad, kako projekat prvo mora da se snimi (u sestici) da bi se uradio preview, ja kliknem CTRL/S -> i ukucam nesto tipa:

JKUGKUGLIUGGYHTJY

Nista odradim ja to, zatvorim premiere, i odem ...

Vratim se za sat vremena, i ponovo mi pade ideja da nesto probam.
Upalim premiere, uradim u premiere-u vec sta sam bio namerio, Enter, zatim: you must save the project, ja lepo ukucam:

JKUGKUGLIUGGYHTJY

kaze:

The project already egzist (ili sta vec), do you want to overwrite

Ja stojim, i gledam prenerazeno...

Hahahahhahaahahah...

Ma, ti si medijum za poruke iz paralelne dimenzije... mozda i desifrujes to jednog dana :)

[Imzadi]
31.1.2006, 2:24
Sad se setih... :)


JKUGKUGLIUGGYHTJY

kaze:

The project already egzist (ili sta vec), do you want to overwrite

Ja stojim, i gledam prenerazeno...

I sad kao mi treba da ti poverujemo da si 17 slova (onako otprilike lupio), i kao opet si uspeo da lupiš i da ih sve ponoviš...:D
Malo je neverovatno, ali ako si stvarno to uspeo (mada je verovatnoća negde 1: 10000000), svaka ti čast! Šta drugo da kažem...:D

Simke
31.1.2006, 2:31
Šta drugo da kažem...:D


manje vina, manje vina ... :)

Simke
31.1.2006, 2:44
ajoj... ajde vi lepo se prepucavajte privatnim porukama... ili otvorite temu za prepucavanje ;)

ajoj...
mi nismo neprijatelji i sve je sasvim cool
Highlander je lepo objasnio, može se reći da pomažemo jedni drugima da sve bolje i kvalitetnije izgleda.
REDisLAW je originalan i ako ne počne da boji tekstove skroz u crveno i plus da ih bolduje sve je OK, ukomponovano sa umerenom količinom ukusno odabranih smajlija sve je sasvim u najboljem redu...

ono sa daktilografkinjom skoro da se nisam šalio, poruke treba da su duže i smislenije inače će ispasti da su spam.

DorianGrey
31.1.2006, 2:46
Na jednom od predavanja moj profa odvali "odete tamo i tamo i kliknete na OPŠENS, sto bi bio izgovor za Options, ili kaze kliknete na DILAJT, tj. Delete...


Nedavno me zove ortak preko telefona i pita da mu caskom objasnim formatiranje harda i podizanje sistema, da on to "na brzinu" odradi:D

FiresnakE
31.1.2006, 12:54
Pa uvek modem strada tokom nevremena.. to je normalno...... ponekad se desi da crkne i ostatak.... ali ja sam cuo samo za slucajeve kao tvoj

Evo moj slucaj:
Sedim ja kod druga davne '98 kada je Pentium II 450 bio babaroga.
Igramo Quake II po nevremenu naravno, i naravno grom udara u blizini nase gajbe.Sta reci osim toga daje samo hard i cpu preziveo, a da i monitor.

Sve je bilo spzeno.:icon_mrgr

hacker_aca
31.1.2006, 13:11
Ja Aco mislim da je to samo zato što si konekciju ovako nazvao:D . Pomaže ponekad...;)

Da znaš da je tako. Ne treba biti fin sa takvim stvarima. Samo malo budeš grublji i sve je po tvom..... :)

bobi
31.1.2006, 14:19
I sad kao mi treba da ti poverujemo da si 17 slova (onako otprilike lupio), i kao opet si uspeo da lupiš i da ih sve ponoviš...:D
Malo je neverovatno, ali ako si stvarno to uspeo (mada je verovatnoća negde 1: 10000000), svaka ti čast! Šta drugo da kažem...:D
Ja ne lazem.

Samo cu napomenuti da je ovo bilo proizvoljno, mozda nije bilo 17, ali vise od 7 je sigurno bilo.
A sad sto se tice verovanja, ko hoce da veruje nek veruje, ko nece sta da mu radim.

[RHY]
31.1.2006, 20:24
Ova situacija pripada vise zalosnim negoli smijesnim situacijama, ali hajde...

Dolazi mi jutros ekipa hax0ra iz intCG-a da izvrsi ugradnju ADSL-a i ostalih zezalica... njih troje. Ja kuvam kafu, pravim se luda (nemam ja pojma o kompovima) i budno ih slusam sta pricaju... u jednom momentu glavni hax0r, vidno zbunjen, uzima slusalicu i zove tehnicku podrsku: "Alo, ja sam.. imam problem. Korisnik nema instaliran internet explorer, vec Mozillu... kako da je zaobidjem??"

Poslije me je pitao da li zelim da mi objasni konektovanje na laksi ili tezi nacin.
Trazila sam laksi, da se , jadan, ne zbuni...

bobi
31.1.2006, 20:57
'] Korisnik nema instaliran internet explorer, vec Mozillu... kako da je zaobidjem??"

Poslije me je pitao da li zelim da mi objasni konektovanje na laksi ili tezi nacin.
Trazila sam laksi, da se , jadan, ne zbuni...

Trebala si da im kazes: " Momci idite stavite kafu, dok ja podesim ADSL". :)

Inace mene je pre neki dan iznervirao lik koji radi kod lokalnog provajdera, kada sam namestao drugaru komp.
Ja mu lepo kazem da njihov kompjuter ne odgovara na poziv, jer sam probao sa svojim log-om kod drugog provajdera, pa sam probao kod njihovog na 041, i sve je u redu sem tog broja, a on tvrdi da u podesavanjima nesto nije u redu.

[RHY]
31.1.2006, 21:25
Da, cuvena recenica : "Kod nas sve radi, mora da je nesto s vase strane."

Mada,sto bi rekao moj burazer, najbolje objasnjenje na pitanje "Zasto mi ADSL ne radi vec 2 dana" je : "Grom je spalio centralu." ^^

hacker_aca
31.1.2006, 23:15
']Ova situacija pripada vise zalosnim negoli smijesnim situacijama, ali hajde...

Dolazi mi jutros ekipa hax0ra iz intCG-a da izvrsi ugradnju ADSL-a i ostalih zezalica... njih troje. Ja kuvam kafu, pravim se luda (nemam ja pojma o kompovima) i budno ih slusam sta pricaju... u jednom momentu glavni hax0r, vidno zbunjen, uzima slusalicu i zove tehnicku podrsku: "Alo, ja sam.. imam problem. Korisnik nema instaliran internet explorer, vec Mozillu... kako da je zaobidjem??"

Poslije me je pitao da li zelim da mi objasni konektovanje na laksi ili tezi nacin.
Trazila sam laksi, da se , jadan, ne zbuni...

Ja bih ih poćerao sve u tri lijepe..... Kako mogu takvi ljudi da rade taj posao!?!? :mad:

Oggy
1.2.2006, 3:20
U pitanju je jedan ortak sto je svratio do mene. Sedi on tako na stolici za kompom i dok prica telefonom drnda nesto po windowsu. U trenutku kada je hteo da zavrsi razgovor, umesto da spusti slushalicu, on pritisne stop na Winampu. Nekoliko trenutaka je totalno zbunjen sedeo na stolici... slushalica mu i dalje u ruci a unaokolo mukla tishina.

Simke
1.2.2006, 7:31
Jednom prilikom na poslu dok sam nešto crtao nekom igrom slučaja dva starija gospodina počnu neki razgovor u mojoj blizini, pošto su me ometali podsvesno sam se borio da ih isključim, da ih ne čujem... to sam donekle i uspeo samo su mi u jednom momentu doprle do svesti reči iz njihovog razgovora: ... zvoni telefon!
Na to sam ladno digao slušalicu i javio se a u slušalici se čuo zvuk:
tu-tuuuu, tu-tuuuu ...
došlo mi je bilo da ih pobijem,
posle sam pričao prijateljima kako sam plivao i svima se dopadalo, smejali su se ko ludi.

Simke
1.2.2006, 7:45
@[RHY] Meni je malo žao majstora, pre će biti da je kriva njihova firma koja im je to uvalila da rade bez adekvatne obuke i pitaj boga da li imaju na poslu ikakav računar i iz kojeg je doba... ljudi su najverovatnije obični TT monteri, banderaši ...

Priča o lešnicima i tri majstora.
Ova priča što ću je sad prepričati je naverovatnije izmišljena ali mi je bila prilično zanimljiva i smešna kad sam je čuo prvi put.
Asocirala me je poruka od [RHY] o tri majstora.

U jedno obližnje selo stigla ekipa EPS-a da isključuje struju neurednim platišama i tako radeći od kuće do kuće stignu do jedne bake koja se jadna sva pogubila i počela da ih moli da joj ne seku struju.... ono kao: sedite deco, popijte rakiju, evo staviću kafu, sad ću ja naći račune... sama živim, nema se para... i tako to.
Stavila baka vodu za kafu, majstori seli za sto, opustili se, pijuckaju rakijicu... a baka pretura u sobi po papirima
u jednom momentu jedan od majstora mahinalno uzme lešnik iz jedne činije sa stola i to prihvate ostala dvojica. Mic po mic i opuvaju lešnike dok je kafa bila gotova.
Postavlja baka kafu na sto i kaže:
A vi pojeli lešnike... e vala neka ste, samo stoje tu... znate meni ćerka stalno donosi one milka čokolade sa lešnicima a ja pošto sam stara i nemam zube ne mogu da ih pojedem pa skupljam lešnike u tu činiju.

ps
ne znam da li su baki isključili struju ali verujem da lešnike više nikada neće jesti

Anak1n
1.2.2006, 9:35
Ma ima i fora na te lesnike kad dodju nekom u posetu u bolnicu :D

sasha vukelic
1.2.2006, 11:18
sjecam se da sam se jednom, kao mali, javio na telefon i umjesto "halo" rekao "dir" :D od sramote sam odmah zalupio slusalicu!

Simke
1.2.2006, 12:38
Ma ima i fora na te lesnike kad dodju nekom u posetu u bolnicu :D
Pretpostavljao sam da ima više varijacija na istu temu...

Simke
1.2.2006, 12:52
Ne volem baš uvek da se javljam na telefonske pozive, mislim na kućne uslove i ponekad imam običaj čim podignem slušalicu da kažem najslađe što mogu:
Izvolite, autobuska stanica...
ili malo grublje:
Železnička izvolte...
masa ljudi s kojima se družim je plivala a tek drugarice moje sestre...
možete zamisliti kako su se samo svi izvinjavali...
posle je bilo smeha.

Novija fora je da kažem s madžarskim naglaskom: Igen

Ne radim ovo uvek već samo kad telefon baš često zvoni a ja moram da se javim jer niko neće.

PhAnToM_LoRd
1.2.2006, 14:02
Ne volem baš uvek da se javljam na telefonske pozive, mislim na kućne uslove i ponekad imam običaj čim podignem slušalicu da kažem najslađe što mogu:
Izvolite, autobuska stanica...
ili malo grublje:
Železnička izvolte...

Ja vise volim varijantu: "Uprava Novog groblja. Sta ste zeleli?" Bas sam zlocest... :icon_evil

DorianGrey
1.2.2006, 14:41
Jednom mi zvoni telefon, ja se javljam, a muski glas pita "Auto skola...?", ja naravno odgovaram negativno... Posle par sekundi ponovo zvoni telefon, sve isto, i tako jos 2-3 puta, da bih ja na kraju potvrdio da je dobio Auto skolu, i najljubaznije mu saopstio cene polaganja po kategorijama, koje su mi prve pale na pamet... Naravno vise bi ga kostalo polaganje kod mene nego nova kola:D

Avenger
1.2.2006, 17:59
Negde postoji salon lepote čiji broj telefona nalikuje mom. Pošto se stvarno često dešavalo da zovu i traže salon lepote, jednom sam faggish glasom rekao "Da, izvolite", i zatim devojci zakazao depilaciju u "prvom slobodnom terminu"
Samo me zanima kako je proteklo kad je otišla...

Avenger
1.2.2006, 22:28
Evo u današnjim (utorak) "najtiražnijim dnevnim novinama" ima neki kao opis Sony digitalnog fotoaparata koji, između ostalog, ima i LSD ekran :rofl:

Mrmot
2.2.2006, 1:08
jel u DMT tehnologiji? :)))

Mrmot
2.2.2006, 1:17
Na jednom od predavanja moj profa odvali "odete tamo i tamo i kliknete na OPŠENS, sto bi bio izgovor za Options, ili kaze kliknete na DILAJT, tj. Delete...

tu dodje i ono cuveno EGZAJT za exit (naglasak na a), EPLI za apply (by moja inteligentna drugarica alisa) i LADzING za loading (by jedan moj ortak, al mrtav ozbiljan)

:) :) :) :nov_guita

MilanSM
2.2.2006, 2:16
profanka iz francuskog istera lapsus ili... ? ;)

MilanSM
2.2.2006, 2:32
profanka iz francuskog istera lapsus ili... ? ;)

evo jedan od utorka, nije bas lapsus ali... citamo tekst na engleskom, i tekst kaze nesto kao:
deferences btw sexes are.... (valjda se tako pise :paranoia: )
profesorka: what sex means?
ortak: ne znate sta je sex!?

i potom smejanje 15min. a profesorka pocrvenela.... zao mi bude nje, bas je terorisemo. ima kalendarcic seke aleksic, koji je dobila od njenog muza posto mu je drzala casove engleskog. pa je stalno lozimo da ona voli seku i da je njen potajni fan. na predavanjima ubacujemo crno i zlatno kad god je prilika :)

poslovne komunikacije:
profesorka: da li je neko cuo za efekat zabljih bataka?
kolega: e culi! jeli!

[Imzadi]
2.2.2006, 2:46
Kad smo tek kupili računar, počnem ja mojoj mami da "dajem časove" iz Worda. Naučim je raspored srpskih slova, bold, italic, i sve ostalo najosnovnije i pre toga joj pokažem samo jednom kako da sačuva i zatvori dokumenat. Kad je završila sa kucanjem, dam joj zadatak da zapamti dokumenat i pitam je " Kako ćeš sad da ga zatvoriš?" a moja mamica odgovara: " Pa na open...":love:
Mnogo mi je bila slatka... pa i svi ovi stariji likovi koji su u svoje vreme učili ruski u školi i koji su tako naprasno "upali" u svet kompjutera i moderne tehnologije,meni su mnogo simpatični kad počnu tek da uče... (doduše, sad zna i da ištampa i da sačuva dokumenat)!:D
Tako jednom moj ćale (koji je inače izjavio da nema pojma ništa o kompjuterima, da ih ne razume i da ga ne zanimaju), uzme da igra neku igricu (ne znam tačno kako se zove ali radnja se odigrava u nekom starom zamku punom vampira i veštica). U jednom trenutku kreće se kroz mrak (jedva se snalazeći sa mišem) i u mraku ga startuju dva zombija, gomila veštica itd.,.. Mi svi povičemo u glas: "podigni miša!" - u smislu da se pomeri i krene napred, a moj tatica, već pretpostavljate:aplauz: ...diže miša uvis koliko može...:)

E sad, dešava mi se da me svi stariji kojima nešto pokazujem na kompu pitaju: " A kako znaš kad treba levi, a kad desni klik?". Ostanem bez teksta jer stvarno ne znam kako to da objasnim...:a_whistli