PDA

Prikaži potpunu verziju : Zvučna kartica - od ove integrisane sam odlepio


Ronin
17.8.2008, 21:33
Pozdrav,

treba mi preporuka za zvučnu karticu.

Naime, imam matičnu Gygabyte 965 DS3 koja na sebi nosi Realtek HD audio izlaz. I odlepljujem od njega.

Naime, kartica koja mi je potrebna mi treba za hvatanje audio tona sa video zapisa. To mi je lepo radilo na prethodnoj integrisanoj ali sa ovom nikako. Najpre su drajveri koji idu uz plocu zastareli, i uopste nisu videli "cd volume" gde sam bocnuo izlaz iz tv kartice, a sada kada sam nekako to namestio sa novim drajverima, zvuk je odvratan. Bila je jos hrpa problema, tako da sam se odlucio za posebnu audio karticu.

so... ne treba mi nesto extra profi, ali eto, nesto sto ce zavrsavati posao i malo vise od toga.... :)

paulvandyk68
17.8.2008, 21:37
Na tvom mestu bih uzeo Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio bulk nije mnogo skupa a i koristi veoma lepo. Cena oko 3.500 din nova.

TypeR
18.8.2008, 8:34
ma bilo sta od creative-a. on je dobar a imas jeftinih modela (ako sto je naveo kolega ispod). ste ostalo (ukoliko ne mislis ozbiljno raditi) bi bilo bacanje para.

Mario Pavićević
18.8.2008, 12:15
Pametnije je uzeti Music varijantu jer Audio nema x-fi cip na sebi.Koliko novca mozes da odvojis za karticu?

Ronin
18.8.2008, 21:16
Novac nije problem, samo da nadjem nesto sto ce zavrsiti stvari. Dobro, samo bez preterivanja, ne planiram profi rad muzikom. :)



Sound blaster PCI Audigy SE Bulk(7.1)

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio bulk

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio


Ovo su tri koje mogu uzeti ispod cene... preporuka? ne bih bas znao razliku.

spin
14.10.2008, 15:39
moze li neko konkretno da kaze koja je razlika izmedju

Creative Labs Sound Blaster Audigy SE 7.1 24-bit Sound Card, Bulk

i

Creative Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio 7.1 24-bit PCI Sound Card, Bulk

Procitao sam da x-fi varijanta zapravo nema x-fi cip . ok. ali sta to zapravo znaci ? Zasto je skuplja za 1500 din ?

Takodje i da je x-fi audio zapravo PREPAKOVANA audigy ???? U cemu je onda njihova razlika?

Koliko je zapravo ovo sve vazno na creative inspire p380 2.1 zvucnicima, tj kolika ce razlika biti u odnosu na integrisani realtek ( m.b. gigabyte 7vt600 rz)


I konacno koliko ce biti bolji snimljeni zvuk ( leadtek tv2000 deluxe) ?

Voleo bih i ja xtreme music ali je problem novac.

Zahvaljujem na bilo kakvom razjasnjenju .

Mozda predlozite i neku trecu varijantu? :)

Mking
1.2.2009, 14:52
evo da ne otvaram novu temu pitacu ovdje.....htjeo bih da kupim neku zvucnu karticu(slabo se u to razumem)......za oko 20-25 evra sta bi moglo da se nadje....da nije nesto lose onako da bude solidno...i da li ih uopste ima za ovoliko novca....??? slabo pratim ovo oko zvucnih kartica...pa nemojte zamjeriti ako sam napisao neku glupost...hvala unapred

Partybreaker
1.2.2009, 14:58
http://www.itsvet.com/proizvod/creative-audigy-se-7.1/comp_comp_soundcard/39/22

Imam dotičnu, ok vrši posao, ali je samo za osnovne potrebe. Bolje se čuje od integruše. Nije bogata opcijama kao skuplji konkurenti.

Doomche
1.2.2009, 15:00
Ima, Creative Audigy SE. U sushtini ova kartica nije neshto ali za prelazak sa integrushe ce ti biti nebo i zemlja. Koshta 25e. E sad, poseti ovaj post:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=39310

..i skini ove drajvere, da od te kartice dobijesh Creative X-Fi Xtreme Audio koja koshta 50e, ali opet nije neshto jer nema pravi X-Fi chip, ali je u svakom sluchaju bolja od Audigy SE, i dobijash i Creative konzolu koja je super stvar zbog silnih podeshavanja. Ove drajvere sam lichno testirao, provereno rade

Mking
5.2.2009, 22:53
evo nasao sam jednu karticu kosta oko 29 evra kod mene...Sound Card SC-5250 5.1 PCI (21100220)...pa sad me zanima da li je bolja od ove sto mi preporucujete .........i da jos dodam da mi je budzet oko 30 evra

Mario Pavićević
12.2.2009, 10:30
Zavisi sta zelis.Ako ides na varijantu igrice i dobar zvuk,onda idi na Audigy SE koji su ti preporucili.Ako ti igre nisu glavna preokupacija i treba ti opticki izlaz onda mozes razmotriti tog Trust-a.Mada se na njemu verovatno nalazi C-media cip tako da od drajvera ne ocekuj previse.