PDA

Prikaži potpunu verziju : potrebna pomoc za rezanje


Kraza
11.8.2008, 20:23
Pozdrav svima,
jel moze neko da mi kaze kako da narezem film u avi formatu na CD-u da bih mogao da ga pustam na DVD pleyer-u?
Ja sam u nero nasao dve funkcije pa ne znam koju da izaberem

Svrbisha
11.8.2008, 20:38
rezes kao bilo koji drugi fajl, samo je fora da tvoj dvd cita divx i da cita titlove samo stavi subtitle i film u jedan folder...

Kraza
11.8.2008, 20:50
drugar u pitanju je obican CD od 700mb, sto znaci tu bi isao 1 film, e dali da ga rezem u folderu ili kao file. U pitanju je crtani za klinca koji je sinhronizovan na srpskom bez prevoda, i na koju brzinu da ga rezem da bi ga DVD pleyer citao?
Hvala ti na pomoci!

mr.marvin
11.8.2008, 20:57
Fino ti je čovjek odgovorio.

Režeš kao i svaki drugi fajl, samo je pitanje da li tvoj DVD podržava taj format video fajla. Ukoliko ne podržava, treba AVI da prebaciš u DVD format i narežeš na DVD medij. Brzina narezivanja CD-a ne bi trebalo da je posebno bitna, dok za DVD već može biti problema sa većim brzinama od 8x.

Kraza
11.8.2008, 21:02
da drugar moj DVD cita avi formate, to nije problem, znaci avi mogu rezati na CD recimo na brzinu 48x kao data CD i to je sve
PUNO HVALA NA POMOCI I BRZINI!

nikola87
12.8.2008, 0:23
pa nemoj bas na 48x svi obicno rezu na 16x

Nutsbre@ker
12.8.2008, 1:07
Uglavnom je nebitno da li ga rezes kao zaseban fajl ili ga ubacujes u folder, sada skoro svi kucni dvd player-i citaju i iz foldera i vecinu video formata. Da bi ga narezao koristis opciju Data cd i rezi na nekim manjim brzinama od 48x.
8x, i 16x su sasvim dovoljni ( i kvalitetnije je narezano tj. manje su sanse da ce se pojaviti greske u toku rezanja).

Kraza
12.8.2008, 1:30
Puno hvala na savetima, ja sam vec narezao avi kao data cd na brzini od 8x pa cu videti sutra dali ce raditi na DVD pleyer-u, ali mi je cudno sto nece film da se pusti direkno sa cd-a u kompjuter ni sa jednim pleyer-om

glitch
12.8.2008, 2:27
Ako plejer ima problema sa citanjem diskova onda ih rezes na sto manjim brzinama.
ali mi je cudno sto nece film da se pusti direkno sa cd-a u kompjuter ni sa jednim pleyer-om
Kako mislis direktno? Svaki plejer bi trebao da pusti film sa CD-a, nesto ne radis kako treba.

Kraza
12.8.2008, 16:58
drugar znas sta mi je cudno sto se tice rezanja, kupio sam verbatim diskove i svaki treci mi se nareze normalno, ashampoo odradi rezanje uspesno kao i nero ali kada hocu otvoriti film u komp ili iskopirati tako se i ukoci. Znaci otprilike svaki treci cd mi je narezan da radi, e sad neznam dali su ovi cd-i losi jer vidim da su iz 2007 ili mi je rezac pred smrt, jer kada rezem na pisi-brisi cd svaki put to sto narezem normalno radi, e zato sam u dilemi i neznm sta sad tu ne valja?
A sto se tice avi filma, na 12x brzinu DVD pleyer ga nece citati (a komp ga cita normalno) a cd-i koji sam rezao na 24x njih cita
Ako mozes nesto ovde da mi objasnis bio bih ti veoma zahvalan!

nighthawk
12.8.2008, 20:07
To sto dobro reze RW, a slabo obicne diskove obicno znaci da rezac riknjava. Koliko ga dugo koristis i koji rezac je u pitanju?

paulvandyk68
12.8.2008, 20:14
Pozdrav svima,
jel moze neko da mi kaze kako da narezem film u avi formatu na CD-u da bih mogao da ga pustam na DVD pleyer-u?
Ja sam u nero nasao dve funkcije pa ne znam koju da izaberem
Uzmi stari nero 6-ticu i rezi filmove kao covek.

Greko Darstiva
12.8.2008, 21:20
Uzmi stari nero 6-ticu i rezi filmove kao covek.
A zbog cega bas sesticu sta fali sedmici ili osmici ?

Kraza
12.8.2008, 22:11
To sto dobro reze RW, a slabo obicne diskove obicno znaci da rezac riknjava. Koliko ga dugo koristis i koji rezac je u pitanju?
u pitanju je LG 52x32x52, ako riknjava kao sto kazes, on je svoje "dve" penzije posteno zaradio, a imam i dvd citac pionire 117s koji je otisao u penziju veooma rano uppste snjim nisam zadovoljan
evo danas sam ispucao 6 cd-a i provalio jednu stvar, da sve sto reze brzinom ispod 24x cd posle nece da radi, a sve sto narezem preko 24x pa cak i brzinom 52x cd je u veoma dobrom stanju. Meni neverovatno!