PDA

Prikaži potpunu verziju : GTA 4 za PC!


Strane : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

DeCoy
5.12.2008, 1:16
Molim vas iskulirajte ga i ne odgovarajte na njegove gluposti... Biće mnogo lakše očistiti forum od njegovog spama.

uros@3D
5.12.2008, 1:42
Moze li mi ko reci kako da stavim igricu da igram u Window , a ne u full screen.

P.s izgurao sam nekako na Medium podeshavanja..

Izgurao...? Nekako...? Zar tvoja 8800 i 4gb rama zajedno sa c2d nije dovoljno za nesto malo jace?

au... nije valjda tako zahtevna, pa sta su onda radili godinu dana...

i oce li neko okaciti koji shot il' da pricamo u prazno? :D

Mr.Deeds
5.12.2008, 1:46
Pa stvarno ljudi nemojte spamovati ovoliko. Problem sa kamerom je na narodnoj verziji, a na org. radi sasvim ok.
E sad o zahtevnoscu necu ni da pricam. Ima jedno 7 od 10 strana samo o tome. Pa stvarno preteraste ga

Sun Tzu
5.12.2008, 1:52
Mali :offtopic:

Identičan problem sam imao sa San Andreas-om. Šta se tačno dešava? Meni se pri pokretanju SA palio onaj "peščanik" i zatim nestajao. Btw, problem se sam rešio...
To u vezi San Andreasa... Da nije slučajno nešto slično ovome (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=480266#post480266)?

Partybreaker
5.12.2008, 2:09
Mali :offtopic:


To u vezi San Andreasa... Da nije slučajno nešto slično ovome (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=480266#post480266)?

:D Da, to je to. Radi mi jedan dan savršeno, ugasim komp, sutradan neće. Reinstall, pa opet. Onda je jedno vreme radilo svaki put po reinstaliranju igre, a posle je i to prslo. Koliko sam se zbog toga nervirao, ljudi moji. Zato i dan danas više volim Vice City. :) A problem se, kao što rekoh, sam od sebe rešio.

Sry na OT-u.

brajko85
5.12.2008, 2:12
Brajko85 ono sto si rekao ne radi, poslije 15 min igre opet kamera aveta.

Ako ti krene tako kamera izadji iz igre pa ponovo udji i ne cackaj nista oko grafike.Ljudi, bolje sacekajte kad pravi ljudi izbace "pravu stvar".

tosha
5.12.2008, 2:31
Cvikaš zicu,igras narodnu verziju :)
Znaci,ono,ko bi reko da ce da radi :)
Jos samo da je poteram u rezoluciji mojoj i to je to :)

zuleee
5.12.2008, 4:10
Pa stvarno ljudi nemojte spamovati ovoliko. Problem sa kamerom je na narodnoj verziji, a na org. radi sasvim ok.
E sad o zahtevnoscu necu ni da pricam. Ima jedno 7 od 10 strana samo o tome. Pa stvarno preteraste ga
a sta ti mislis koliko ljudi ima original?daj molim te?

tIMEbANDIt
5.12.2008, 4:27
By running the game and when the camera starts shaking :n-cc2: :
Minimize the game and go on to the installated games folder and delete GTAIVGDF.dll (also keep a backup of it).
Restarting the game after that will make your camera problem disapear.
(Dont add GTAIVGDF.dll to the folder again unless the camera is not fixed).:alealeee::alealeee:

evanghelion
5.12.2008, 8:27
A ne, ne... pivo ide za Partibrejkera... dobro je da može da se pokrene i sa SP2:) Već sam se smorio samom pomisli da bih morao da radim apgrejd na trojku...

@evanghelion

I kako radi?

Hehe, nemam texture!!!:rofl:

http://postavi.com/images/9ucaulz7at46wy8tuqec.jpg

Edit: probao sam da obrisem drivere, sad ne mogu ni windows da podignem, tj mogu ali ne vidim nista!

ukimafija
5.12.2008, 10:34
Hehe, nemam texture!!!:rofl:

http://postavi.com/images/9ucaulz7at46wy8tuqec.jpg

Edit: probao sam da obrisem drivere, sad ne mogu ni windows da podignem, tj mogu ali ne vidim nista!

:rofl::to_care:, pa nisam ja za dzabe resio da menjam sisteme sutra...

Ichigo222
5.12.2008, 10:37
Kako sad svi imaju problem sa kamerom meni radi ok a i ja imam narodnu verziju :paranoia: sa sp3 :)

N_i_k_o_l_a
5.12.2008, 11:42
igram je vec petnaestak minuta i uh, kako me nervira ta kamera, problem se javlja i prestaje randomly, jel moze ovo da se snimi bez kreiranja on line profila !!! evo nekih slicica da vidite kako izgleda na konfi iz profila, smor....previse je zahtevna za igru sa prosecnom grafikom...

http://img168.imageshack.us/img168/2614/rezya7.th.jpg (http://img168.imageshack.us/my.php?image=rezya7.jpg) http://img399.imageshack.us/img399/5131/gta4hu8.th.jpg (http://img399.imageshack.us/my.php?image=gta4hu8.jpg) http://img168.imageshack.us/img168/6466/gtagc7.th.jpg (http://img168.imageshack.us/my.php?image=gtagc7.jpg)

zuleee
5.12.2008, 11:52
fedor radi odlicno,a svega nekoliko kb tezak!
ja sam tako instalirao i nema vise problema sa kamerom!uzivajte u igri!ja znam da hocu!
:)

uros@3D
5.12.2008, 12:01
Malo me iritira sto nema AA... mogli su bar to da stave a ne da se ukljucuje u drajverima...

GeForce
5.12.2008, 12:16
By running the game and when the camera starts shaking :n-cc2: :
Minimize the game and go on to the installated games folder and delete GTAIVGDF.dll (also keep a backup of it).
Restarting the game after that will make your camera problem disapear.
(Dont add GTAIVGDF.dll to the folder again unless the camera is not fixed).:alealeee::alealeee:

Ne radi.

miloshbg
5.12.2008, 12:19
kako mogu da povecam resurse?
jel to memorija graficke? sta je to resource usage?
imam amd dual core5000x, 2gb ram-a i grafu ati radeon hd 2600xt sa 512 ram-a
a u resource usage mi izbaci 280/235... sta je to resource usage?

worm4
5.12.2008, 12:20
@N_i_k_o_l_a
Vidim da ti je slika nakrivljena, jel to problem s pijanom kamerom?

brajko85
5.12.2008, 12:38
Evo fix za ATI, novi drajveri.

http://rapidshare.com/files/170444613/xp32-64_8-561rc3-081201a-072644E_CAT-8-12.exe

miloshbg
5.12.2008, 15:03
jel to posebno za gta4 fix drajvera?

mniz
5.12.2008, 15:14
fix for shakey camera
get into the main menu, before the game loads
start a benchmark, and after the benchmark completes,
it should load the game autosave
now play the game or load another save game,
the camera will never shake
i’ve been playing for 3 hours now, first time for 2 hours,
then tryed without doing the benchmark first,
it shakes again,
finally one more hour, with benchmark,
and camera doesn’t shake at all.

100% isprobano i radi :)

N_i_k_o_l_a
5.12.2008, 17:03
@N_i_k_o_l_a
Vidim da ti je slika nakrivljena, jel to problem s pijanom kamerom?

jeste, ali sam to regulisao sa onim fixom.....

NenadN
5.12.2008, 17:27
Jel zna neko neki cheat, nije da nije ali ja bi da se malo izivljavam :)

White Ripper
5.12.2008, 17:41
I ako imam xp sp3 da li je moguce da me igra zeza jer nisam nabacio net framework 3.5 a pise da ga igra trazi ? :confused: Imam samo net framework 3.0.
Ja mislim da se Framework 3.5 instalira zajedno s igrom!:dedica:
Ja ne znam otkud vama toliki problemi kad moj narodnjak radi dobro.Kamera ne mlati,radi na SP2,jes da FPS varira i igra zna ponekad da se crash-uje najvjerovatnije zbog single-core-a.Je li se pojavio neki patch ili fix koji ce malo regulisati tj. poboljsati igru?:confused:

ivanza
5.12.2008, 17:44
Resio sam problem kod mene sa nepokretanjem igre. :D Radi i na xp sp3 x86 i na glisti sp1 x64. Problem je bio u leku. :Freddy: Ranije sam koristio megabajtne a sada sam presao na kilobajne. Za xp sam siguran da mi igra radi brze sa novim lekom. :D Vrlo je moguce da kod mene igra ipak radi bolje na glistu.
I dalje ne mogu da podesim texture na vise od medium i pored onog dodatka u precici za gta. Mada palo mi je nesto drugo napamet pa cu to pokusati. :dzavo:

Za kameru jos uvek ne mogu da tvrdim da li se trese ili ne jer nisam isao dalje od pocetne scene sa automobilom. :kreza:

Stay tuned. :)

Edit : Dok su mi na glisti bili forceware drajveri 180.42 dobijao sam error poruku DD3D80. Prelaskom na forceware 180.60 problem je nestao.

GeForce
5.12.2008, 18:15
Jel zna neko neki cheat, nije da nije ali ja bi da se malo izivljavam :)
Cheats za GTA IV (http://cheats.ign.com/ob2/068/793/793799.html)

Eto ti pa udri taj narod tamo :a_whistli

GordoN
5.12.2008, 18:31
Evo malo slikaa...

http://img370.imageshack.us/img370/1445/slika1la4.th.jpg (http://img370.imageshack.us/my.php?image=slika1la4.jpg) http://img165.imageshack.us/img165/1543/slika2oy1.th.jpg (http://img165.imageshack.us/my.php?image=slika2oy1.jpg) http://img370.imageshack.us/img370/2654/slika3ru4.th.jpg (http://img370.imageshack.us/my.php?image=slika3ru4.jpg)

Mr.Deeds
5.12.2008, 19:26
Evo nabavih igru. I mogu samo da kazem da je igra totalno ne igriva. Ne znam da li je do drivera, leka ili cega ne znam. Probao sam ovo sa benchmarkom da se kamera ne trese (posto sam pre toga kod druga probao isto i radilo je) benchmark nece uopste da se pokrene. :mad: Samo se pojavi dont send ili igra jednostavno izleti u windows i to je to.
Sto se tice zahtevnosti to je sacuvaj boze. Kad idem auto configure on stavi rendering high i texture medium, ali sipak ce da radi tako. Stavim ja sve na low ajde reko mozda zbog procesora zeza (ono memory usage je ~200) ono g)@#o i dalje sece, a ona kamera ne prestaje da drma....
Toliko od mene.
P.S.
Nego da probam drugi(novi lek ako postoji) ili nove drivere koje inace ne mogu da skinem sa dial upom.....

ivanza
5.12.2008, 19:28
Da li je moguce da sam toliki maler. :kreza: Sada su mi se izgubile teksture. :n-cc2: Prvo sam igrao do prve misije cisto da vidim ambijent i grafiku i odusevljen sam. Na pocetku prve misije sam izasao iz igre. Kada sam se vratio u igru izgubile su se teksture. :(

Probao sam i reinstall igrice i drajvera ali ne vredi. :n-cc2: The problem persists. :n-cc2:

Da li neko ima ideju kako se ovo resava ? :n_klanja:

Inace igram se na glisti sp1 x64.

Evo nabavih igru. I mogu samo da kazem da je igra totalno ne igriva. Ne znam da li je do drivera, leka ili cega ne znam. Probao sam ovo sa benchmarkom da se kamera ne trese (posto sam pre toga kod druga probao isto i radilo je) benchmark nece uopste da se pokrene. :mad: Samo se pojavi dont send ili igra jednostavno izleti u windows i to je to.
Sto se tice zahtevnosti to je sacuvaj boze. Kad idem auto configure on stavi rendering high i texture medium, ali sipak ce da radi tako. Stavim ja sve na low ajde reko mozda zbog procesora zeza (ono memory usage je ~200) ono g)@#o i dalje sece, a ona kamera ne prestaje da drma....
Toliko od mene.
P.S.
Nego da probam drugi(novi lek ako postoji) ili nove drivere koje inace ne mogu da skinem sa dial upom.....


Trebaju ti bar forceware 180.60 jer ranije verzije igra nece da smisli mada ni on nije savrsen. :( Meni su se izgubile teksture. :n-cc2:

White Ripper
5.12.2008, 19:40
Za korisnike ATI-ja napisacu najpreporucljivije drajvere:
Za seriju x1xx0 najbolji je ATI catalyst control center 7.10
Za seriju 2x00 najbolji je ATI catalyst control center 8.11
Za serije 3xxx i 4xxx najbolji je ATI ccc 8.3 i noviji
@ Mr.deeds
Na koju foru nece na low?!:confused:
Meni igra fino radi na low na konfi iz profila:icon_scraNe znam sto je taj 9600GT tako problematican kod pojedinih korisnika

AcaN
5.12.2008, 19:48
Da li neko ima problem sa levim tasterom misa?Kad god stisnem levi taster misa u igri,igra pukne i pise send/dont send?Da li zna neko neku caku i za to?

Shone_King
5.12.2008, 19:49
ubrzo i moji screenovi samo da oslobodim malo HDD,inace sam i naso 'lekic" koji kazu da ne mrda kameru i da radi normalno i nije u MB vec u KB :>

Sun Tzu
5.12.2008, 19:49
fedor radi odlicno,a svega nekoliko kb tezak!
ja sam tako instalirao i nema vise problema sa kamerom!uzivajte u igri!ja znam da hocu!:)
Jel' to na Visti, Xp SP 2 ili SP 3?

zuleee
5.12.2008, 19:53
Jel' to na Visti, Xp SP 2 ili SP 3?

jeste,na visti sp 1!
instalirao sam vistu zbog ove igre!hehe
da si ispravim, radi odlicno igra u smislu da ne zeza nista!ali je zahtevnost i dalje bolesna!

pentraksil
5.12.2008, 20:08
Zaista je debilno sto igra zahteva SP 3...Grafika mozda jeste dobra ali cak ni monstrum kao Crysis ne zahteva SP3

ukimafija
5.12.2008, 20:16
A cekajte, u cemu kuknjava zbog SP-a 3 koji je samo sigurnosni dodatak sistema i popravlja neke nedostatke sistema otkrivene u medjuvremenu? Svi vi koji toliko kukate zbog tog SP3, da li uopste znate da to moze potpuno besplatno da se skine i instalira? Mogu da se kladim da bar 2/3 ne zna niti je probalo uopste...Jedino sto SP3 sam ima oko 316mb pa treba naci nekog sa boljom konekcijom na net da vam to skine...

ivanza
5.12.2008, 20:24
Nasao sam resenje za problem sa nestajanjem tekstura :D:alealeee: ali za NVIDIA graficke. :dzavo: Nisam siguran da to moze na ATI. :dzavo:

1. Skinite riva tuner 2.20.

http://downloads.guru3d.com/RivaTuner-v2.20-download-163.html

http://majorgeeks.com/Riva_Tuner_d737.html

2. Po pokretanju istog u glavni meni i tamo gde pise forceware Detected idite na Customize. Odaberite ono skroz desno sto lici kao na cetkicu sto cisti. To je Reset all driver`s settings to their default values.

2. Klikom na to otvara se mali prozor sa pitanjem Do you really want to reset all the driver`s settings to their default values. Naravno na yes.

3. Ponudice windows restart. Kliknite da restartuje win.

4. Nakon restarta igrica bi trebalo da radi.

Ovo je kod mene uspelo. :qliranje:

tIMEbANDIt
5.12.2008, 20:30
ubrzo i moji screenovi samo da oslobodim malo HDD,inace sam i naso 'lekic" koji kazu da ne mrda kameru i da radi normalno i nije u MB vec u KB :>

Ima i velicine je 27kb pa ako treba nekom nek posalje PM ja sam igrao na njemu 5 sati i radi ko singerica:aplauz:.
P.S.
Postoji misija u kojoj morate koristiti komp. u igri i tu postoji mogucnost da ovaj fix neradi to jest misija nemoze da se predje meni je radilo ok ali ima ljudi koji se zale da nemogu preci.

Mr.Deeds
5.12.2008, 20:47
Ma ne znam nesto nece, sve ostale igre mi rade savrseno samo ovo cudo nece....

worm4
5.12.2008, 21:08
@ivanza
Ma to si ti nešto brljo u nvidia control panelu, ta opcija u rivatuneru samo postavlje sve na default ima to i u nvidia control panel-u.
P.S. Nadam se da će da radi na 178.13 driver-u, mrzi me da skidam novi, čekam 5 dana da mi stigne igra, danas konačno dobijam.

pentraksil
5.12.2008, 21:14
A cekajte, u cemu kuknjava zbog SP-a 3 koji je samo sigurnosni dodatak sistema i popravlja neke nedostatke sistema otkrivene u medjuvremenu? Svi vi koji toliko kukate zbog tog SP3, da li uopste znate da to moze potpuno besplatno da se skine i instalira? Mogu da se kladim da bar 2/3 ne zna niti je probalo uopste...Jedino sto SP3 sam ima oko 316mb pa treba naci nekog sa boljom konekcijom na net da vam to skine...

Ma znam ja da je bolji ali mi se nesto ne instalira sam.....mislio sam josh malo da cekam...:kreza:....Ne znam zasto bas SP3

ktulu
5.12.2008, 21:19
A cekajte, u cemu kuknjava zbog SP-a 3 koji je samo sigurnosni dodatak sistema i popravlja neke nedostatke sistema otkrivene u medjuvremenu?

Da, kada bi živeli u idealnom svetu gde je sve crno-belo. Ja ne bih da instaliram SP3 jer sam imao problema sa raznim softverom, emulatorima, starim igrama i gomilom drugih stvari. Verovatno prosečnom igraču koga zanimaju samo nove igre i sav softver updateuje kako izađe nova verzija to ne smeta (što je opet, suludo u mnogim slučajevima). Eto, nekima, kao npr. meni, smeta.
Uostalom, već je neko ovde rekao da je instalirao na SP2 i da radi (crashes or no crashes) a vidim po netu da ljudi to isto rade, ako mi igra bude pravila tako ozbiljne probleme da se nikako ne može igrati bez SP3, onda ću možda razmisliti o instalaciji.

Srky93
5.12.2008, 21:33
Jel igrao neko sa grafickom ispod minimuma zahtevnosti?.Ako jeste nek javi.Ako je vec neko rekao na temi,sorry ali stvarno komentari pljuste kao ludi na ovoj temi.

ivanza
5.12.2008, 21:47
@ivanza
Ma to si ti nešto brljo u nvidia control panelu, ta opcija u rivatuneru samo postavlje sve na default ima to i u nvidia control panel-u.
P.S. Nadam se da će da radi na 178.13 driver-u, mrzi me da skidam novi, čekam 5 dana da mi stigne igra, danas konačno dobijam.

Nisam cackao control panel. :dedica: Ni reinstall drajvera uz upotrebu programa driver cleaner i driver sweeper u safe modu nije pomogao. Jedino je ovo u riva tuneru pomoglo. :dedica:

Partybreaker
5.12.2008, 21:55
Malo me iritira sto nema AA... mogli su bar to da stave a ne da se ukljucuje u drajverima...

AA odnosno AF se u GTA IV zove Render Quality...

A cekajte, u cemu kuknjava zbog SP-a 3 koji je samo sigurnosni dodatak sistema i popravlja neke nedostatke sistema otkrivene u medjuvremenu? Svi vi koji toliko kukate zbog tog SP3, da li uopste znate da to moze potpuno besplatno da se skine i instalira? Mogu da se kladim da bar 2/3 ne zna niti je probalo uopste...Jedino sto SP3 sam ima oko 316mb pa treba naci nekog sa boljom konekcijom na net da vam to skine...

Znam, ali često zna da dođe do komplikacija pri instaliranju istog, ne zbog toga što se zove SP3, nego što hdd nije čist i mesta za "poremećaje" ima. A i postoje verzije koje nisu radile sa narodnom verzijom win-a. Za više detalja imate sticky temu u podforumu Operativni sistemi, pa vidite.

Sun Tzu
5.12.2008, 21:56
Meni radi na SP 2. Bar za sada, jer sam igrao čitavih 5 minuta i odradio bench:
Statistics
Average FPS: 26.11
Duration: 37.27 sec
CPU Usage: 92%
System memory usage: 51%
Video memory usage: 94%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: Medium
View Distance: 22
Detail Distance: 32

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS
Video Driver version: 180.42
Audio Adapter: SoundMAX HD Audio
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz
Inače, zašto kamera ne prati kola, već moram da pomeram miša kada skrenem? Ili ja nisam namestio neku kontrolu... :icon_scra

worm4
5.12.2008, 22:11
Konačno sam dobio igru, prvi utisci sutra :ciao:

White Ripper
5.12.2008, 22:12
Da, kada bi živeli u idealnom svetu gde je sve crno-belo. Ja ne bih da instaliram SP3 jer sam imao problema sa raznim softverom, emulatorima, starim igrama i gomilom drugih stvari. Verovatno prosečnom igraču koga zanimaju samo nove igre i sav softver updateuje kako izađe nova verzija to ne smeta (što je opet, suludo u mnogim slučajevima). Eto, nekima, kao npr. meni, smeta.
Uostalom, već je neko ovde rekao da je instalirao na SP2 i da radi (crashes or no crashes) a vidim po netu da ljudi to isto rade, ako mi igra bude pravila tako ozbiljne probleme da se nikako ne može igrati bez SP3, onda ću možda razmisliti o instalaciji.
Meni igra radi na SP2 bez problema.Sto se tice crash-ovanja ja ne znam je li to zbog procesora,SP2 ili neceg treceg ne bih znao da odgovorim:(
Ja sumnjam najvise u procesor.
@Sun Tzu
Nije valjda da ti se 8800GTS "pati" na 1024x768 i slabim detaljima?Zahtjevnost je bas bolesna.Ljudi i R* su bolesnici.Ovako neoptimizovanu igru izbaciti na trziste je nenormalno!:mad:
Samo da smo zdravo!!!Daleko bilo!!!ZLO!

worm4
5.12.2008, 22:16
Ma sad će da izbace patch koji će da smanji zahtevnost, čisto da bi se trkali sa krekerima.

P.S. Briši ovu poruku slobodno.

Sun Tzu
5.12.2008, 22:24
@Sun Tzu
Nije valjda da ti se 8800GTS "pati" na 1024x768 i slabim detaljima?
Mislim da bi moglo više, samo da smanjim View Distance i Detail Distance. A i 320 MB memorije nije od pomoći... :( Isprobavaću dalje kada budem imao vremena, pa ću javiti ako bude bolje...

GordoN
5.12.2008, 22:36
Kako funkcionise ovde user radio? Ja prebacio nekoliko pesama tamo u folder gde treba ,i kad prebacim na stanicu ,samo idu neke emisije i vesti i gluposti ,a mojih pesama nigde :confused:

White Ripper
5.12.2008, 22:37
Mislim da bi moglo više, samo da smanjim View Distance i Detail Distance. A i 320 MB memorije nije od pomoći... :( Isprobavaću dalje kada budem imao vremena, pa ću javiti ako bude bolje...
Aha....Tebi je prvobitna verzija 8800gts-a.Razumio sam sad.Sto se tice view distance neces valjda da ti se stvaraju predmeti ispred nosa prilikom npr. voznje automobila ili heli-ja.

miloshbg
5.12.2008, 22:43
jel ima neko od vas ati 2600xt? kako vam radi?

Sun Tzu
5.12.2008, 22:49
Sto se tice view distance neces valjda da ti se stvaraju predmeti ispred nosa prilikom npr. voznje automobila ili heli-ja.
Neću, ali kao da se pitam nešto... :D

brajko85
5.12.2008, 22:51
Evo od mene benchmark i screenshots:

Statistics
Average FPS: 44.29
Duration: 37.12 sec
CPU Usage: 91%
System memory usage: 78%
Video memory usage: 94%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: High
View Distance: 10
Detail Distance: 10

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS 512
Video Driver version: 180.70
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80GHz

ukimafija
5.12.2008, 23:28
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=361599

Banko
5.12.2008, 23:34
Evo od mene benchmark i screenshots:

Statistics
Average FPS: 44.29
Duration: 37.12 sec
CPU Usage: 91%
System memory usage: 78%
Video memory usage: 94%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: High
View Distance: 10
Detail Distance: 10

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS 512
Video Driver version: 180.70
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80GHz

jel nemas problema sa seckanjem i tako to?

pentraksil
5.12.2008, 23:40
jel ima neko od vas ati 2600xt? kako vam radi?
Imam ja radi normalno ali stvarno me nervira kad ne mogu texture quality da maknem sa low.....non stop me vraca na low

AcaN
5.12.2008, 23:41
Meni radi na SP 2. Bar za sada, jer sam igrao čitavih 5 minuta i odradio bench:
Statistics
Average FPS: 26.11
Duration: 37.27 sec
CPU Usage: 92%
System memory usage: 51%
Video memory usage: 94%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: Medium
View Distance: 22
Detail Distance: 32

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS
Video Driver version: 180.42
Audio Adapter: SoundMAX HD Audio
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz
Inače, zašto kamera ne prati kola, već moram da pomeram miša kada skrenem? Ili ja nisam namestio neku kontrolu... :icon_scra


Evo kod mene sa istom tom grafikom,ali ja ne mogu da pomerim texture quality,ne kontam zasto?

Statistics
Average FPS: 43.69
Duration: 37.15 sec
CPU Usage: 61%
System memory usage: 79%
Video memory usage: 95%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (85 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: High
View Distance: 23
Detail Distance: 33

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS
Video Driver version: 180.48
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

File ID: benchmark.cli

voodoo_
5.12.2008, 23:43
Da, kada bi živeli u idealnom svetu gde je sve crno-belo. Ja ne bih da instaliram SP3 jer sam imao problema sa raznim softverom, emulatorima, starim igrama i gomilom drugih stvari. Verovatno prosečnom igraču koga zanimaju samo nove igre i sav softver updateuje kako izađe nova verzija to ne smeta (što je opet, suludo u mnogim slučajevima). Eto, nekima, kao npr. meni, smeta.
Sve što je radilo sa SP2 radi identično i sa SP3 (i ja koristim dosta starijih programa). Jedini problemi mogu nastati u nekim mrežnim konfiguracijama. Sa SP3 nije slučaj da je doneo nekompatibilnost sa nekim starijim programima kao SP2 svojevremeno.
Naravno preporučujem instalaciju XP-a sa slipstreamovanim SP3 umesto stavljanja SP3 na postojeci Windows.

zuleee
6.12.2008, 0:05
Kako funkcionise ovde user radio? Ja prebacio nekoliko pesama tamo u folder gde treba ,i kad prebacim na stanicu ,samo idu neke emisije i vesti i gluposti ,a mojih pesama nigde :confused:
kada udjes u opcije za zvuk,imas nesto gde mozes pesme da ucitas(ne mogu da se setim naziva)i ja sam se isto zezao dok nisam provalio!
sound/complete scanning/ i to je to!

brajko85
6.12.2008, 0:49
jel nemas problema sa seckanjem i tako to?

Pa onako kako gde, gde ima vise ljudi,vozila tad malo opadne frame rate a ovako je OK....sa ovim novim drajverima oseti se mala razlika.

cc13
6.12.2008, 1:00
Kod mene isto setovanje kao kod brajka samo 9600GT i bolji fps :D,verovatno senke i ona 4-ta opcija nisu isto podesene.

Statistics
Average FPS: 50.78
Duration: 36.93 sec
CPU Usage: 86%
System memory usage: 52%
Video memory usage: 98%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: High
View Distance: 10
Detail Distance: 10

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.60
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz

File ID: Benchmark.cli

Mr.Deeds
6.12.2008, 1:14
Mene cudi sto kod mene nece da se pokrene benchmark, samo izleti u win.
Malo sam ja preterao sto se tice igrivosti kod mene, moze da se igra, jos da nabavim nove drivere i to je to.
Znaci jedino sto je problem je procesor. Jer vidim ljudi sa istom grafom, igraju na skoro high....
P.S.
Imam problem:)
Igra nece da se ugasi, ne pomaze ni task manager, ni alt+f4 ni alt+tab, nista, samo stoji crno i mora da se restartuje komp....
Sta mislite sta moze da bude...

holodoc
6.12.2008, 1:24
Sta mislite sta moze da bude...
Loša "pukotina" :)

Mr.Deeds
6.12.2008, 1:38
Pa ne znam stavio sam onu novu:) i zeza nesto....

miloshbg
6.12.2008, 1:47
Imam ja radi normalno ali stvarno me nervira kad ne mogu texture quality da maknem sa low.....non stop me vraca na low

i na kojoj rezoluciji igrash? kolko resursa ti pokazuje?

pentraksil
6.12.2008, 2:28
i na kojoj rezoluciji igrash? kolko resursa ti pokazuje?

igram na 1024....cak mi je recommended bila 800X600.....i evo sam moze ali samo medium....a kako to da samo texture koriste memoriju graficke???? Ne razumem ih, shadow, distance i sve ostale budzim do maksimuma i nista se ne menja????? Igraci na PC su debelo zaj...ni ako mene pitate!!!!!!DEBELOOOOO!!!!

Ocelot
6.12.2008, 2:42
U pravu si, digla se poprilična prašina oko toga.

http://games.slashdot.org/article.pl?sid=08/12/05/0840238

Sun Tzu
6.12.2008, 2:44
Ne razumem ih, shadow, distance i sve ostale budzim do maksimuma i nista se ne menja????? Igraci na PC su debelo zaj...ni ako mene pitate!!!!!!DEBELOOOOO!!!!E to mi isto nije jasno. Bilo 0 ili 100 izgleda isto. A ovo drugo pomerim samo za 1 i odmah skače upotreba memorije... :icon_scra
I mnogo me nervira izgled ovih senki.... :cool:

brajko85
6.12.2008, 2:46
Kod mene isto setovanje kao kod brajka samo 9600GT i bolji fps :D,verovatno senke i ona 4-ta opcija nisu isto podesene.

Statistics
Average FPS: 50.78
Duration: 36.93 sec
CPU Usage: 86%
System memory usage: 52%
Video memory usage: 98%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: High
View Distance: 10
Detail Distance: 10

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.60
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz

File ID: Benchmark.cli

Vadi te procesor i ram,hehe....moracu da buzdim ovo moje cudo:D:D:D

Shone_King
6.12.2008, 2:52
Malopre sam pokrenuo igru na def mi je 13x1x rez Tex Q ; Low Render: Medium i ide oko 25-30fps,samo imam problem sa onom kamerom...kako sam se iznervirao i takodje imam problem da mi auto sam daje gas i ide neki dim iz njega,pokusao sam nacin da izbrisem onaj fajl GTAIVGL i jos jedan SR nesto i ne radi,sad moram da pogledam jos neki nacin onaj "lekic" od 27kb ne radi kad ocu da udjem u igru nesto Seecurom i nesto nece ... inace igra je vrh Posebno mi se svideo onaj Intro i muzika koja je extra,takodje je extra kad izadjem iz auta a Roman kaze : "Niko vrati se" ili "Niko ne budi dete" i ...

Statistics
Average FPS: 25.83
Duration: 37.68 sec
CPU Usage: 90%
System memory usage: 82%
Video memory usage: 91%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 720 (75 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: Low
View Distance: 23
Detail Distance: 33

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GSO
Video Driver version: 175.16
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+

File ID: benchmark.cli

zokocx
6.12.2008, 3:02
ova igrica je zesca krshotina posebno "narodna verzija" .... necu ni sekund vise da trosim na nju ... i onako bi mi radila ocajno(ne kako mi je prihvatljivo).

Optimizacija do mojeg* , a tek da vidim to korisit 4 jezgra.
Kako sam video neko od vas je postavio benchmark sa AMD Phenom X4 i zauzece je bilo 51% sto znaci da 2 jezgra * 100% a ostala 2 u Idle(leru).
Pozdrav, neka uziva u igri ko moze... tj. ima srece i vremena.

E to mi isto nije jasno. Bilo 0 ili 100 izgleda isto. A ovo drugo pomerim samo za 1 i odmah skače upotreba memorije... :icon_scra
I mnogo me nervira izgled ovih senki.... :cool:

Cek nemogu senke na off totalno tj. da ih nema uopste.
:boodala:
Ako to nemoze... neka RockStar prodaje GTA4 samo za konzole ... tamo ljudi nece da se zale kako moraju upgrade hardvera, a i onako se vuce na xBox360.

pentraksil
6.12.2008, 3:11
Igra i nije toliko losha mada mozda je malo monotona te odvezi ovog te odvezi onog......mada tek sam poceo mozda posle ide zanimljivije.....i braco dal je rockstar sa tolikim parama koje ima mogo da svrati do Chikaga i pokupi dva Srbina koji su pritom i glumci i zaposli ih za glasove.....ni ovi nisu loshi ali dijalozi u kome pricaju srpski su ocajni jedva ja razumem...cak bi i jeftinije prosli....jes da nije to toliko bitno ciljnoj publici ali sa toliko sitnica koje ima GTA 4 i ova bi mogla da se ubaci. Kad nas vec pljuju nek nas pljuju ljudski :kreza:

tosha
6.12.2008, 3:42
najgore su one senke u Brooklyn-u od voza :)

Nego neznam kako da forsiram igru da bude 1440*900 ,nemoze od onog ogranicenja,a oni parametri mi ne pomazu,Niko Belic verzija :)

EDIT:nemoze da se isforsira niko belic verzija sa bilo kojim parametrima

Shone_King
6.12.2008, 4:46
Uspeo sam da resim problem sa kamerom i bagovanjem sa onim "lekicem" sad sve radi super 4,8% sam preso igra je VRH

brajko85
6.12.2008, 4:55
Evo jedan lep screen...

munjadd
6.12.2008, 10:23
Nadam se da da ce uskoro neki patch, tesko mi je da igram na manje od 15 fps :(

Statistics
Average FPS: 22.59
Duration: 37.35 sec
CPU Usage: 87%
System memory usage: 62%
Video memory usage: 70%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: High
View Distance: 10
Detail Distance: 10

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: ATI Radeon HD 3800 Series
Video Driver version: 6.14.10.6891
Audio Adapter: SB X-Fi Audio [CF00]
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+

miloshbg
6.12.2008, 11:00
igram na 1024....cak mi je recommended bila 800X600.....i evo sam moze ali samo medium....a kako to da samo texture koriste memoriju graficke???? Ne razumem ih, shadow, distance i sve ostale budzim do maksimuma i nista se ne menja????? Igraci na PC su debelo zaj...ni ako mene pitate!!!!!!DEBELOOOOO!!!!

kaaako, meni max 800x600 a resursi 270/235?!?! na koju foru da povecam rezoluciju.... instalirao sam najnovije drajvere i nista... isto s*anje....
pomagajte ljudi....

brajko85
6.12.2008, 11:26
kaaako, meni max 800x600 a resursi 270/235?!?! na koju foru da povecam rezoluciju.... instalirao sam najnovije drajvere i nista... isto s*anje....
pomagajte ljudi....

E probaj na ovu foru: Kad udjes u igru stavi podesavanja za teksture sto vise mozes a za ostalo view distance,shadow smanji koliko god mozes da bi oslobodio svu memoriju za teksture.Resetuj igru pa je ponovo pusti da budes siguran da je zapamtio postavke za teksture.Onda kreni da igras pa pauziraj i udji u podesavanja za grafiku.Sada level za teksture spusti na low pa potvrdi.Ima da te pita da resetujes igru da bi prihvatio promene, ali ti nemoj to da uradis.E sad on ti je vratio resurse za graficku a nije promenio kvalitet teksture jer nisi udario reset.Sad mozes da povecas rezoluciju.....:D:D:D

miloshbg
6.12.2008, 11:39
probacu tako...mada mislim da ne mogu da mrdnem nishta u tim podesavnjima... ne mogu ni da smanjim a kamoli da povecam...

dex3108
6.12.2008, 11:40
Evo malo obavjestenje prema sajtu www.gta4.net rockstar je napravio patch samo se ceka odobrenje microsofta a nvidia je izbacila nove drajvere. Izvinite sto nisam postavio linkove jer ovo pisem sa mobitela pa je to malo teze

Tk0pe
6.12.2008, 11:58
gta je je oravdao moja ocekivanja,ali sto se tice vozila ono je strasno.Pogledajte samo kada se malkice zabrzate,liku treba pola sata da zakoci,i uz to se obavezno slupam kad skrecem...previse je voznja senzitivna,samo malkice da zakocim i krenem da skrecem kola se zanose...

getawayblues
6.12.2008, 12:09
Evo malo obavjestenje prema sajtu www.gta4.net (http://www.gta4.net) rockstar je napravio patch samo se ceka odobrenje microsofta a nvidia je izbacila nove drajvere. Izvinite sto nisam postavio linkove jer ovo pisem sa mobitela pa je to malo teze


Ovaj, mozda je glupo pitanje... kako da znam, da li da skidam obicne, ili 64bit drivere za XP? :)

Neki utisci za sada... Prica mnogo bolje razradjena nego u prethdnim nastavcima, atmosfera je mnogo dobra, sistem zaklona kao u GoW pun pogodak... Ali opet, misije koje smo na milion nacina vidjeli do sad. Doduse, nijesam mnogo presao, 15ak misija, tek sad sa nekim Jamajcaninom prvi put zapucah da valja... Mozda u daljem toku igre bude to bolje.

Greko Darstiva
6.12.2008, 12:13
Ovaj, mozda je glupo pitanje... kako da znam, da li da skidam obicne, ili 64bit drivere za XP? :)



Pa ako koristis 64-bitni Windows skini 64-bitne drajvere, a ako koristis 32-bitni onda skini 32-bitne drajvere.

DeCoy
6.12.2008, 12:15
Ovaj, mozda je glupo pitanje... kako da znam, da li da skidam obicne, ili 64bit drivere za XP? :)

Pa koji imaš XP? Pošto je 99% 32-bitni skidaj njih;)

U najavljenom patchu, što se zahtevnosti tiče, piše samo da popravlja preterano zauzeće memorije (verovatno video memorije)...

<Rio_da>
6.12.2008, 12:26
Bilo bi lepo da se udruze programeri srbije da izdaju neki patch za Niko Voice Acting :kreza:

Igra je fenomenalna... o zahtevnosti ne mogu jos mnogo da pricam, uglavnom je dobro sto mogu mnoge stvari da se iskljuce...

NenadN
6.12.2008, 12:39
gta je je oravdao moja ocekivanja,ali sto se tice vozila ono je strasno.Pogledajte samo kada se malkice zabrzate,liku treba pola sata da zakoci,i uz to se obavezno slupam kad skrecem...previse je voznja senzitivna,samo malkice da zakocim i krenem da skrecem kola se zanose...
Da, ali cinjenica je da ovo nije vise obicna arkada, vec polako je zakoracila u simulaciju zivota :)

Optimizacija do mojeg* , a tek da vidim to korisit 4 jezgra.
Kako sam video neko od vas je postavio benchmark sa AMD Phenom X4 i zauzece je bilo 51% sto znaci da 2 jezgra * 100% a ostala 2 u Idle(leru).
Pozdrav, neka uziva u igri ko moze... tj. ima srece i vremena.Nazalost se sveo opet svodi na brzinu jednog jezgra :( tako da Dual Core @ 3ghz ima bolje da prodje nego Quad.

GeForce
6.12.2008, 13:15
Moze li ko da mi objasni kako funkcionishe ono na F2 snimanje clipova.
Negdje sam bio naletio gdje mogu da ih gledam ali se ne sjecjam :paranoia:

I kako da znam kad sam prekinuo snimanje clipa?


Inache... ja igram na Medium, a render quality High. I mogu vam recji da sam zadovoljan igrom i to bash!
Ne radim misije za sad, samo picim po gradu gledam detalje,reakcije ljudi,fiziku kola,...

Sve u svemu 9.9/10 (ne dam 10-ku dok ne izbace patch :a_whistli)


P.S kako da napravim da mi zapamti podeshavanja? Svaki put kad udjem moram da ih nanovo postavljam.

Tk0pe
6.12.2008, 13:29
kako da se resim one debilne kamere,citao sam u predhodnim postovim za firewall,to sam uradio ali mi kamera opet baguje,da nije do cracka,medjutim znam da je owo jedan wid protekcije koj je rockstar stavio

ukimafija
6.12.2008, 13:33
Evo novih BETA drajvera koji mogu da posluze za GTA
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=362182


A Evo GTA 4 (PC): CPU benchmark review with 13 CPUs
http://www.pcgameshardware.com/aid,669595/Reviews/GTA_4_PC_CPU_benchmark_review_with_13_processors/?page=1

"GTA 4 benefits from quad-core CPUs as no game did up to now. Even a 4.0 GHz E8500 is not able to compete with a quad-core that has 25 percent less core frequency. Both, the K10 and the K8 architecture are doing quite well. "

Znao sam da ce Quad da se pre ili kasnije isplati:a_bleh::D

Mr.Deeds
6.12.2008, 13:37
Zna li se sta kad ce da izbace patch?

NenadN
6.12.2008, 13:42
Evo novih BETA drajvera koji mogu da posluze za GTA
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=362182


A Evo GTA 4 (PC): CPU benchmark review with 13 CPUs
http://www.pcgameshardware.com/aid,669595/Reviews/GTA_4_PC_CPU_benchmark_review_with_13_processors/?page=1

"GTA 4 benefits from quad-core CPUs as no game did up to now. Even a 4.0 GHz E8500 is not able to compete with a quad-core that has 25 percent less core frequency. Both, the K10 and the K8 architecture are doing quite well. "

Znao sam da ce Quad da se pre ili kasnije isplati:a_bleh::D
Ovo je za lepo cuti bar za mene :)

dzonihsv
6.12.2008, 13:55
Jel ima nesto od ATI-ja?

sloba
6.12.2008, 14:01
P.S kako da napravim da mi zapamti podeshavanja? Svaki put kad udjem moram da ih nanovo postavljam.

Mislim da bese da pritisnes space, pise sta treba zagledaj malo.
Evo probao i nije uopste lose, ja volim GTA i ne smeta mi i ako malo spustim podesavanja, vazno mi je da uzivam u igri a ne da li je "moj" veci ot "tvog" (framerate sam mislio) itd. Znaci igriva je i to mi je najvaznije. Jedino sam zasad primetio da nece u kuglani da baci kuglu. Inace jedva sa uspeo da je nateram da krene, makar ja sam morao da skinem i instaliram LIVE koji mi je Social club nudio pa tek onda udjem u igru (naravno uz skip login).

Shone_King
6.12.2008, 15:10
Igra je zaista vrhunski odradjena,pomalo mi zao Romana od onog njegovog gazde! Inace prvi put se zapuca sa jamaicaninom i nije lose uradjeno samo sto je sad protivnik ozbiljniji nisu vise "glupi" ko pre...

brajko85
6.12.2008, 15:49
P.S kako da napravim da mi zapamti podeshavanja? Svaki put kad udjem moram da ih nanovo postavljam.

Stavi da ti pokazuje hidden files i nadji ovo C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\Rockstar Games\GTA IV\Settings i tu izbrisi SETTINGS.CFG.Posle startuj igru,namesti grafiku kako hoces izadji iz igre pa udji ponovo da vidis da li zapamtio podesavanja.

Zemunac1986
6.12.2008, 15:54
Igra je super malo sam je igrao i ekstra je:)

White Ripper
6.12.2008, 16:13
Dako izadje taj patch da i ja malo okusim vece detalje u igri.:DNe znam kako je onaj covjek sa eurogamr-a imao duse da da ocjenu 9/10 ovoj igri
Sad imam jedan problemSteka mi zvuk pomalo pa me nervira.Ima li nacina da se rijesim ovoga???

brajko85
6.12.2008, 16:32
Evo probao sam gta sa ovim novim drajverima koji su kao bolji, i potpuno je isto,nisam dobio nikakvo poboljsanje...

zuleee
6.12.2008, 16:49
Evo probao sam gta sa ovim novim drajverima koji su kao bolji, i potpuno je isto,nisam dobio nikakvo poboljsanje...

hvala za info~ da ne skidam za dz!

Mr.Deeds
6.12.2008, 17:20
Bogami kod mene radi bolje. Zavisi koje si ranije imao. Ja sam imao 171 tako da ima dosta poboljsanja;)

brajko85
6.12.2008, 17:44
Bogami kod mene radi bolje. Zavisi koje si ranije imao. Ja sam imao 171 tako da ima dosta poboljsanja;)

Imao sam 180.70 ali mislio sam da su u ove ubacili nesto sto ce da poboljsa, pa sam zato skinuo....u odnosu na stare tipa 171 tu si upravu,tu ima poboljsanja.

Mr.Deeds
6.12.2008, 17:53
Je li probao neko ove beta kako se oni ponasaju?

worm4
6.12.2008, 17:57
@sloba
Moraš da brzo pomeriš miša u nazad i odma u napred, da bi bacio kuglu.

munited
6.12.2008, 18:01
Jel se nekom desilo ovo pri pokretanju i sta bi to moglo da znaci osim fatalne greske

dzonihsv
6.12.2008, 18:04
Verovatno je zato sto nemas SP3. Ali ima resenja ;).

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=660603&postcount=717

munited
6.12.2008, 18:09
Upravu si nemam instaliran odmah cu to da pokusam .Neki mozak mi je rekao ako ga instaliram bice svakakih problema sa programima i igrama

Partybreaker
6.12.2008, 18:12
Probaj, pa javi, meni još malo treba da mi pristigne igra, pa da znam da li da se uputim u još jedan (doduše, mnogo manji) download i kasnije instalaciju.

NenadN
6.12.2008, 18:13
E ovako radio sam neka testiranja i dosao do sledecih saznanja:

GTA jednostavno ne koristi GPU za renderovanje vec CPU!!!

Primer:
AMD Athlon 4400+
2GB DDR2
ATI HD3650 512MB 8.11 Catalyst
Win XP SP3
Asus 19 Wide

Benchmark Result:
1440x900 = 12.24fps
1280x864 = 14.90fps
1152x864 = 17.63fps
848x480 = 20.02 fps

Bilo sta ostalo da pomerim fps ostaje isti, znaci da li Texture quality bio na medium/high i ostali fps je isti.

Moj zakljucak, sto jaci procesor, igra ce raditi bolje, graficka nije toliko merodavna.

Mr.Deeds
6.12.2008, 18:21
E to treba da promene!!
Mislim da je dosta ljudi kupovalo vise graficke nego procesore, jer je crysis radio obrnuto...
Postao sam starosedelac:D

donator99
6.12.2008, 18:23
E ovako radio sam neka testiranja i dosao do sledecih saznanja:

GTA jednostavno ne koristi GPU za renderovanje vec CPU!!!



Jel' se ti zezas?
Da GTA koristi samo CPU za renderovanje nisam siguran da bi igra izgledala bolje od GTA3.
Tvoj post samo dokazuje da je CPU bottleneck, nikako da igra koristi CPU za rendering.

Mr.Deeds
6.12.2008, 18:29
@donator99
Jesi igrao igru, koristi naravno igra i GPU, ali dosta vise koristi CPU. Cist dokaz je kod mene.
Zauzetost memorije graficke je 210Mb od 1gb, a igra sece i to lepo sece, ne znam da li ima 10-15 fps;)

munited
6.12.2008, 18:32
Bravo macko uspelo je nemogu da verujem na kako jednostavan nacin se resava taj problem a ja mislio da dizem ponovo sistem imam neki novi sistem sa sp3 ustedeo si mi 30 minuta zivota :ciao::D

ivanza
6.12.2008, 18:41
Evo moj benchmark sa forceware 180.60 i 180.84. :D Od podesavanja je Shadow density podesen na 16 a ostalo se vidi. A i Vehicle density sam svirnuo na 100 ali nisam siguran da benchmark to ceni. Posto imam njesra od monitora :kreza: koji nece vise od 1280x1024 60HZ zato sam testirao na manjoj.

180.60

Statistics
Average FPS: 32.29
Duration: 37.17 sec
CPU Usage: 96%
System memory usage: 55%
Video memory usage: 88%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 78
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft® Windows Vista" Ultimate
Service Pack 1
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.60
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

File ID: benchmark.cli

180.84.

Statistics
Average FPS: 34.27
Duration: 37.17 sec
CPU Usage: 96%
System memory usage: 55%
Video memory usage: 88%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 78
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft® Windows Vista" Ultimate
Service Pack 1
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

File ID: benchmark.cli

Ubrzanje samo 2fps. :kreza: Ja ipak ostavljam novi drajver. :D

Inace ako igram igru sa ovim podesavanjima najmanji framerate koji pamtim je 15fps. Najcesce se vrti izmedju 18 i 25fps a zna da premasi i 30fps. :D
Ukoliko smanjim Render Quality na low, Vehicle density na 30, Shadow density na 0 onda najmanji fps koji sam video nije manji od 22 fps. :D

I ako je E8400 samo dual core cpu ipak ima nekakvu silu da gura ovu igru. :dzavo:

NenadN
6.12.2008, 18:42
Jel' se ti zezas?
Da GTA koristi samo CPU za renderovanje nisam siguran da bi igra izgledala bolje od GTA3.
Tvoj post samo dokazuje da je CPU bottleneck, nikako da igra koristi CPU za rendering.
Teoretski igra ne izgleda mnogo bolje od predhodnih delova na High Podesavanjima :) Cak i Radeon HD 3650 se lako nosi sa mid-high podesavanjima, samo sto AMD X2 4400+ umire da svari rendering i zakucava na 95+% dok igirca radi. Dok recimo moj Phenom drzi izmedju 50-60% i ima jos prostora.

Moj stav prema ovome jeste da bi neko ovu igru igrao sto bolje treba da ima sto jaci odnosno brzi procesor po mogucstvu sa vise jezgra, nego neki SLI/Crosfire stroj :)

donator99
6.12.2008, 18:49
Ti se nesto zbunio.
Centralni procesor u ovoj igri nista ne renderuje, to radi iskljucivo graficki procesor.
Centralni procesor radi kalkulacije vezane za fiziku (Euphoria engine npr.), pokrece gamecode i druge stvari, ali on sa renderingom nema veze.
Centralni procesor moze renderovati sliku, sto se naziva softverski rendering, ali se to, kod PC igara, koliko ja znam, ne primenjuje vec duzi niz godina.

Tih 95% ili 60% oznacava opterecenje procesora, a logicno je da ce Pheonom X4 mnogo lakse svariti proracune fizike, nego Athlon X2.

@Mr.Deeds
Jesam, igrao sam igru.

Marko93
6.12.2008, 18:50
Meni se cini da ova igra zahteva prvenstveno dobar procesor i puno graficke memorije da bi se terala sve na max, dok sam graficki procesor nije tolko vazan.

Nego jel moze neko da mi (bar u pm) napise gde je kupio igru posto vidim da neki od vas jesu. Mrzi me da skidam 14GB, a ovako jos mogu preko neta. Doduse sigurno necu kupovati igru dok ne kupim najnoviji Pentium 7 kompjuter:D ali hvala unapred za informaciju.

Mr.Deeds
6.12.2008, 19:03
@donator99
Sta ti mislis onda sta ja da klokujem da bi radila igra na makar 20fps?

shimec
6.12.2008, 19:17
Jesam li ja gluv ili ovde na kraju kaze "Slit a Serbian's throat like a Navy Seal" ?

http://www.youtube.com/watch?v=G9qSuFi9g-Q

Marko93
6.12.2008, 19:17
@Mr.Deeds
Hehe, ja sam sad primetio da si ti ~2 meseca stariji od mene. Pa trebalo bi da klokujes procesor i ram najvise sto mozes, imas dosta grafickog rama, a kao sto sam rekao mislim da GPU nije tolko vazan.:ciao:

EDIT: I meni se cini da tako kaze tj veoma je jasno. Al ne razumem sta je ovaj video??? Jel to nesto in-game il...

donator99
6.12.2008, 19:19
@donator99
Sta ti mislis onda sta ja da klokujem da bi radila igra na makar 20fps?

Taj 3000+ ti je bottleneck za 9600GT u svakoj igri, a u ovoj je to jos izrazenije.
Guraj ga koliko mozes, ali nisam siguran da ces dobiti 20FPS-a u bilo kom slucaju...

Mr.Deeds
6.12.2008, 19:23
Evo sad sam palio Fraps, bas me zanimalo koliko ima fps i tu je oko 10-12.... Ipak mislim da je ne moguca misija toliki klok...

Sale013
6.12.2008, 19:28
Jesam li ja gluv ili ovde na kraju kaze "Slit a Serbian's throat like a Navy Seal" ?

http://www.youtube.com/watch?v=G9qSuFi9g-Q
Dobro si cuo... Samo mi nije jasno ko je tu kome sta govorio? Da je pomenut Amerikanac, vec bi pristigla gomila prituzbi o zabrani igre a kamoli o izmeni..

White Ripper
6.12.2008, 19:30
Volio bih bas da vidim kako se Nehalem nosi s GTA.Sto se tice toga da li igra koristi vise CPU ili GPU ne bih se slozio s NenadN-on jer ja igram na konfi iz profila novi GTA.Jes' da sjecka kada se "zgusne" situacija i da frejm rejt pada na jednocifren broj ali dobro.Gledao sam Benchmark test na net-u od GTX280 i njegova zauzetost u GTA je iznosila 86% sto je ipak dovoljno da demantuje dolje navedenu tvrdnju.Postavicu i link samo da ga pronadjem ponovo da se i sami uvjerite ;)

worm4
6.12.2008, 19:50
-Pljuju nas slavno. I Ruse, i Srbe, i sve iz istočne evrope. Kada vidim kako onaj jadnik Roman živi, bolje da je ostao kući.
-Evo, počeo sam i ja da igram, još više overklokovao procesor, instalirao 180.84 beta driver, imam napajanje Chieftec od 350W, pa se plašim da kloknem i grafičku+grafička nema temp diodu...
Ovako je na minimum:
FPS: 40.39
CPU: 92%
RAM: 72%
VRAM: 60%
800x600@56Hz
Texture: Low
Render: Low
View: 1
Detail: 1
8800GT 512
Realtek HD Audio
WinXP SP3
AMD 4200+ X2 @2.7GHz
2Gb DDR2 667MHz
-Sve u svemu, jedva čekam patch, nada umire poslednja, ali možda smanje zahtevnost.

shimec
6.12.2008, 19:58
Ovaj link sto sam postavio sam ja snimao. U pitanju je jedan od programa na in-game televiziji. Ovo je jedna reklama za noz (kao Top-Shop recimo). Mislim da je veoma sramotno

worm4
6.12.2008, 20:03
Ne bi trebalo da preteruju, ali ako oni mrze nas, ja odavno mrzim njih :mad:

pentraksil
6.12.2008, 20:04
Dobro si cuo... Samo mi nije jasno ko je tu kome sta govorio? Da je pomenut Amerikanac, vec bi pristigla gomila prituzbi o zabrani igre a kamoli o izmeni..

Tacno bash sam neshto razmisljao o tome.....cak i po imenima i liku glavnog junakka (koji vishe lichi na arapina nego na Slovena) moze se zakljuciti da je Srbija predgradje albanije......Jeste da svi pricaju po netu da je Niko najbolji lik u GTA serijalu ali nesto nisam ponosan....pitam se zasto???

Partybreaker
6.12.2008, 20:30
Volio bih bas da vidim kako se Nehalem nosi s GTA.Sto se tice toga da li igra koristi vise CPU ili GPU ne bih se slozio s NenadN-on jer ja igram na konfi iz profila novi GTA.Jes' da sjecka kada se "zgusne" situacija i da frejm rejt pada na jednocifren broj ali dobro.Gledao sam Benchmark test na net-u od GTX280 i njegova zauzetost u GTA je iznosila 86% sto je ipak dovoljno da demantuje dolje navedenu tvrdnju.Postavicu i link samo da ga pronadjem ponovo da se i sami uvjerite ;)

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=379220

Samo strpljivo. Sačekajte patch i nove drajvere i urodiće frejmovima sigurno.

Sun Tzu
6.12.2008, 20:30
Jeste da svi pricaju po netu da je Niko najbolji lik u GTA serijalu ali nesto nisam ponosan....pitam se zasto???Zato što nije Srbin zato što nas vole, već da bi mogli da nam se podsmevaju... I to ne samo Srbiji, već čitavoj Istočnoj Evropi...

Densetsu
6.12.2008, 21:08
Evo kako rockstar tretira svoje "fanove" :rofl:

http://uk.pc.ign.com/articles/936/936304p1.html

Dwyane Wade
6.12.2008, 21:19
Teoretski igra ne izgleda mnogo bolje od predhodnih delova na High Podesavanjima :) Cak i Radeon HD 3650 se lako nosi sa mid-high podesavanjima, samo sto AMD X2 4400+ umire da svari rendering i zakucava na 95+% dok igirca radi. Dok recimo moj Phenom drzi izmedju 50-60% i ima jos prostora.

Moj stav prema ovome jeste da bi neko ovu igru igrao sto bolje treba da ima sto jaci odnosno brzi procesor po mogucstvu sa vise jezgra, nego neki SLI/Crosfire stroj :)
upravo ovako...ortaku igra radi gore na SLI 8800 gts i e4400 oc na 2.8 ghz...nego drugom ortaku na 9800 gt i q6600

Ajron Mejdn
6.12.2008, 21:23
Danas sam dobio "narodnu verziju" sa "lekicem" i mogu vam reci da igrica radi perfektno(dobro osim "malkice" preterane zahtevmosti).Igrao sam je 5 sati i nijednom nije pukla:).Apsolutno svaka preporuka ako mozete da zazmurite na njene nedostatke!

Packy
6.12.2008, 21:50
Ja ima problem,posle naporne instalacije+problema koje sam reshio+Feder ,,lek,, ja igru ne mogu da udjem u igru.Samo mi se pojavi crni ekran i zadnje dve rechenice su All systems go i Press CTRL+C...
U chemu je problem?

Sun Tzu
6.12.2008, 22:16
Pokreni je preko onog Social Club-a.

Packy
6.12.2008, 22:19
Nece ni to da mi se startuje.Ne mogu da verujem shta mi se deshava.:mad:

Sol-Badguy
6.12.2008, 22:53
http://www.gamespot.com/news/6201971.html?tag=latestheadlines;title;1

Ovo je kao da je Rockstar lepo sakrio u manualu tekst "enjoy your AIDS". Awesome.

Poprilično isti tekst kao na IGNu doduše sažetiji btw.

I, najjači citat tj izjava sa gorenavedenog linka:

As for performance issues on high-end rigs, Rockstar's tech support documentation contained the following explanation: "Most users using current PC hardware as of December 2008 are advised to use medium graphics settings. Higher settings are provided for future generations of PCs with higher specifications than are currently widely available."

Even more awesome!

worm4
6.12.2008, 23:04
Znači R* neće da optimizuje igru.
To je jako loše, nema svako q6600 4gb ram i 9800gtx! (mada, ni na takvoj mašini neće da radi kako treba :rofl:)
Zar nije u njihovom interesu da omoguće većem broju igrača da mogu da je pokrenu?

Sol-Badguy
6.12.2008, 23:05
Navodno, rade oni na patchu, i, navodno, samo 1% ljudi se žalio na probleme sa igrom.... koja gamad XD. Nisam probao igru ali vidim da su grafička podešavanja imbecilno prosta i kad još kaže ovaj lik u IGN intervju da je to "to protect you from yourselves". Nisu svi koji kupuju igre imbecili ili deca :rolleyes:
Blago njima....

worm4
6.12.2008, 23:10
Ma ja sam se nervirao što Crysis ima malo opcija za podešavanje, a ne gta.
E, kad bi bio neki tweak programčić za startovanje GTA4, sa svim mogućim opcijama...
Po intervju-u sa ign-a vidim da njih nije briga za optimizaciju i da ne heftaju što su svi nezadovoljni, ali seci uši, krpi d*pe, pa ćemo da vidimo.

uros@3D
6.12.2008, 23:15
http://www.gamespot.com/news/6201971.html?tag=latestheadlines;title;1

Ovo je kao da je Rockstar lepo sakrio u manualu tekst "enjoy your AIDS". Awesome.

Poprilično isti tekst kao na IGNu doduše sažetiji btw.

I, najjači citat tj izjava sa gorenavedenog linka:

As for performance issues on high-end rigs, Rockstar's tech support documentation contained the following explanation: "Most users using current PC hardware as of December 2008 are advised to use medium graphics settings. Higher settings are provided for future generations of PCs with higher specifications than are currently widely available."

Even more awesome!

E koji je to sljam, ne mogu da verujem!!! Znaci definitivno prelazim na PS3...

ne isplati se vise biti PC gamer... Od Crysis-a svi su poceli da slede primer pravljenja igre koja ce moci da se igra u punom sjaju za godinu dana na super kompjuterima buducnosti... To moze svaki idiot da napravi!!! Pravo umece je kad napravis igru koja izgleda prelepo sa odlicnim gameplay-om i MOZE da se igra na vecini kompova bez problema... Kao sto je CoD4!!! jos jednom im skidam kapu za ovu igricu... ovo sve ostalo je shit!!! izgubio sam volju i da uzmem GTA4... a original im ne bih kupio ni da imam novcanice od 100e za potpalu...

Eni
6.12.2008, 23:23
E da ima jedna online peticija za bojkot Rockstar proizvoda na PC... mislim originalnih... :D

worm4
6.12.2008, 23:24
CoD4 je definitivno najoptimizovanija igra koju sam igrao na mašini koju sad imam. To je fotorealizam, čak i na DX9, a ide ko ludo. To je teško postići, a R* mrzi da optimizuju gta4.

Jel neko igrao na WinXP 64bit?
Možda ima neke razlike.

MareZinjo
6.12.2008, 23:26
Evo i ja sam danas snimio kako kazete "narodnu verziju" :) na svu srecu nemam nikakvih problema sa kamerom i slicno ...Imam jedno pitanje kad god malo brze vozim teksture kao da ne stignu da se ocitaju i npr. put bude potpuno ravan i sive boje .Jel to mozda zato sto imam 1gb RAM-a ? Planiram da u bliskoj buducnosti investiram u bar jos 2 gb jel ce mi to pomoci ?

GordoN
6.12.2008, 23:30
"dahm, the next time, i'll invest in a console, not in PC. Stupid object !"

Dobro je covek rekao ,u komentarima na gamespot-u...Zbog ove igre ,odricem se igranja igara na kompu,tako da sledeci put kad budem hteo da pljunem lovu zbog igara ,bice to za konzolu :to_care:

dzonihsv
6.12.2008, 23:30
@ MareZinjo

Verovatno je do toga, a verujem da ti je i mali "View Distance" pa se zato javljaju doticni problemi.

Btw, fix za ATI graficke karte bi trebao da izadje tokom sledece nedelje, tacnije 10-og decembra.

nikola87
6.12.2008, 23:36
za ne koje zanima ja cu veceras da postavim kako radi igra na mojoj (Znaci nekoj prosecnoj Srpskoj masini) x2 3800, 2gb, 7600gt

Za sada ovo sto sam pustio je katastrofa

1. ide do max 19fps(obicno oko 14, a pada i na jednocifren broj) na otvorenom u 800x600 sve na low sem jedna stvar ne secam se koja (ona je na medium) posto ne mogu vise da je smanjim.
2. Teksture su katastrofa znaci sve nesto poluprovidno, dominira siva boja nema nicega(senke, osvetljenje, baguju tekture po malo...)
3. Ali imam stare 93.71 drivere sad skidam 180.48(znam da ima jos noviji ali nece dami se skinu sa guru-a, neki trip)
4. onda cu se to da testiram u onom benchu na def
5. posle toga klokujem i proc(na 2.4) i grafu(600/1600) i memoriju(na 800mhz)
pa pustam bench bas da vidim kakve su promene

6. i na kraju cu da nabavim najnovije drivere pa cu da vidim da li donose neki pomak

munited
6.12.2008, 23:38
Jel se nekom desava da mu kamera poludi i pocne da skace ,meni kad udjem radi sve kul 2,3 minuta i onda kamera poludi pocne da skace i da se tres.Mozda je vec neko imao ovakav problem ali mrsko mi je da se vracam u nazad i da pazljivo citam , u cemu bi mogao bti problem:confused:

ivanza
6.12.2008, 23:57
Jel se nekom desava da mu kamera poludi i pocne da skace ,meni kad udjem radi sve kul 2,3 minuta i onda kamera poludi pocne da skace i da se tres.Mozda je vec neko imao ovakav problem ali mrsko mi je da se vracam u nazad i da pazljivo citam , u cemu bi mogao bti problem:confused:

Pogresan lek. :kreza:

MareZinjo
7.12.2008, 0:02
Munited a i svi ostali koji imaju problema sa kamerom probajte ovo (at your own risk :) ) Zamenite fajl "LaunchGTAIV.exe" zatim startujte igru iz "Rockstar Games Social Club" kliknite "Skip log in" pa Play .Posle iz igre napravite onaj nalog na Windows games ... neznam tacno kako se zove to morate da uradite da bi mogli da snimite poziciju .Radi kod mene igrao sam danas 3 sata bez problema . http://rapidshare.com/files/170622409/GTA_IV_Camera_Shake_Fix.rar link sam proverio ;)

EDIT: Pokusajte da ugasite internet pre nego sto startujete igru .

munited
7.12.2008, 0:03
Probacu da nadjem negde neki bolji ako je do toga

munited
7.12.2008, 0:05
probacu i to

ivanza
7.12.2008, 0:06
Probacu da nadjem negde neki bolji ako je do toga

Najmanji je najbolji. :D Meri se u KB. :D

Shone_King
7.12.2008, 0:14
Ja sam igro dosta danas i presao sam negde oko 19,59% igre i sad imam neku misiju sa onim likom "Playboy" da odemo na neko mesto gde su neki dileri,i tamo odem i onda se nadju SWATovci Undercover i onda ih porokam al Playboy samo stoji a na mapi pokazuje Dve Crvene tacke a ne znam sta da radim jel zna neko resenje,ako je neko stigo gde sam ja?

Sun Tzu
7.12.2008, 0:14
Heh... Malopre jurim neki kombi, i naletim sa leđa na njega i tako ga zaustavim. Izađem iz kola, prebijem vozača ili šta već :D, mali sinematik i kada se nastavila igra imam šta da vidim:

Goran_NISH
7.12.2008, 0:47
Evo neki screen :
http://img253.imageshack.us/img253/2407/13765333jv8.th.jpg (http://img253.imageshack.us/my.php?image=13765333jv8.jpg)http://img339.imageshack.us/img339/7245/46028232pb4.th.jpg (http://img339.imageshack.us/my.php?image=46028232pb4.jpg)http://img258.imageshack.us/img258/6913/31888840bv6.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=31888840bv6.jpg)http://img184.imageshack.us/img184/4440/31598568ez6.th.jpg (http://img184.imageshack.us/my.php?image=31598568ez6.jpg)http://img205.imageshack.us/img205/7898/12028262uf5.th.jpg (http://img205.imageshack.us/my.php?image=12028262uf5.jpg)http://img181.imageshack.us/img181/7741/82819159il6.th.jpg (http://img181.imageshack.us/my.php?image=82819159il6.jpg)http://img71.imageshack.us/img71/9470/48867580kn5.th.jpg (http://img71.imageshack.us/my.php?image=48867580kn5.jpg)

nikola87
7.12.2008, 1:08
Evo ovako.

Imao sam drivere 91.73 i sad sam stavio 178.24( posledji koji podrzavaju seriju 7) i dobio sam bukvalno 7FPS jel mi sad na low low low ne pada ispod 22fps ali se zato kvalitet prikaza smanjio, pojavile su se na sredini neke kockice i kad pritisnem esc nema menija, na ekranu mi se ne prikazuju statusni dijagrami(tj vide se delimicno)

Benchmark mogu da pustim i uvek je oko 22fps ne pada ispod toga ali zato ne mogu na kraju da vidim rezultate jer se ekran skroz ****e.

Ovako na prvi pogled ova moja masina ne moze ni da prdne pored ove igre. Ko ima slicnu masinu neka slobodno preskoci ovu igru bar dok ne nabavi neku jacu grafu sa 512MB.

Eni
7.12.2008, 1:12
Huh, ja imam mašinu sličnu tvojoj, ali se i dalje nadam da ću moći da poteram Niku (ima li Niko u novčaniku druga predsednika sliku?) preko dokova Liberti Sitija... Makar na low, nikad nisam ni očekivao "grafiku" od GTA serijala... mislim, to je franšiza koja se dugo gledala iz ptičje perspektive :)

Ako uspem, ujutro stavljam par shotova da vidite kako radi :D
Ako ne.. Niko će da spava sa ribama...

[]D.[].[]v[].[]D.
7.12.2008, 1:32
@ Goran_NIsh imamo isti kom samo sto ja imam AMD 3800+ Dual Core x2 2,1 Ghz i ista grafa sa 256 Mb ... Pitanje da li mogu da stavim vecu rezoluciju od 800x600 i kako ? meni na med/low u 800x600 ide oko 30 fps .

fisfikus
7.12.2008, 1:51
gledam ove screenshotove i izgleda mi kao da uopste nema neku posebnu grafiku,nista pretjerano.Kao San Andreas na steroidima(kad bi zanemarili sunce,vodu i slicno)

tosha
7.12.2008, 2:07
Ja sam igro dosta danas i presao sam negde oko 19,59% igre i sad imam neku misiju sa onim likom "Playboy" da odemo na neko mesto gde su neki dileri,i tamo odem i onda se nadju SWATovci Undercover i onda ih porokam al Playboy samo stoji a na mapi pokazuje Dve Crvene tacke a ne znam sta da radim jel zna neko resenje,ako je neko stigo gde sam ja?


Ja roknuo Plaboy X -a ,jos danas popodne.Sad je njegova gajba moja i imam i laptop i big screen TV :)


EDIT:

U root foldera napravitre txt fajl sa imenom commandline.txt a u njemu sledece:
-nomemrestrict -norestrictions -novblank -percentvidmem

Snimite ga i terajte bez ogranicenja.Znaci ono ogranicenje......cccccccc......Moze ovaj 8600GT mnogo vishe nego sto mi ga ogranicili :)
Mada bitan je gameplay

nikola87
7.12.2008, 2:25
Necu da trosim vreme na ovo, ovaj moj krs i dalje nece da predje 2.4ghz ma sta god da mu radio. GTA se i dalje turbo vuce, ono je debelo ne igrivo bez obzira sto je 22fps. Slika je katastrofa, sve mrtvo, sivilo(tj crnilo). JA ne mogu d aigram ako ima manje od 30fps + sto odvratno izgleda tako da se necu sloziti sa onim "ma bitan je samo gameplay"
Pustio sam ford 3 racing u medju bremenu samo da proverim da li mi tripuje grafa i grafika je tamo 15x lepsa(ne detaljnija).
Mada sa ovakvom masinom tesko daja mogu komentarisati grafiku.

Znaci ko ima masinu tipa :
single core amd od 1.6 - 2.6 ili x2 sa istim brzinama , 512-2gb rama igrafiku slabiju od 3850 moze opusteno da ne razmislja o ovoj igri.

Moje misljenje je da bez C2d @ 3.0 + 3gb rama + 3850 nema nikakvog igranja ove igre.

Iskreno sad mi najzalije onih koji su do pre nekoliko dana pazarili masine od po 500 i vise evra sa 8800gt i 4850 sve u fazonu ma samo da mogu GTA 4 da picim a sad ne mogu da izvuku ni 40 fps sa normalnim podesavanjima. JBG ljudi , losa sreca :(.

b12cky
7.12.2008, 2:26
Meni sasvim lepo radi na laptopu uz framerate oko 22 na 1024x768...

blagota
7.12.2008, 2:27
180.84 koliko su ovi drajveri stabilni za druge igre ili je to samo dodatak preko 180.48

ivanza
7.12.2008, 2:42
Necu da trosim vreme na ovo, ovaj moj krs i dalje nece da predje 2.4ghz ma sta god da mu radio. GTA se i dalje turbo vuce, ono je debelo ne igrivo bez obzira sto je 22fps. Slika je katastrofa, sve mrtvo, sivilo(tj crnilo). JA ne mogu d aigram ako ima manje od 30fps + sto odvratno izgleda tako da se necu sloziti sa onim "ma bitan je samo gameplay"
Pustio sam ford 3 racing u medju bremenu samo da proverim da li mi tripuje grafa i grafika je tamo 15x lepsa(ne detaljnija).
Mada sa ovakvom masinom tesko daja mogu komentarisati grafiku.

Znaci ko ima masinu tipa :
single core amd od 1.6 - 2.6 ili x2 sa istim brzinama , 512-2gb rama igrafiku slabiju od 3850 moze opusteno da ne razmislja o ovoj igri.

Moje misljenje je da bez C2d @ 3.0 + 3gb rama + 3850 nema nikakvog igranja ove igre.

Iskreno sad mi najzalije onih koji su do pre nekoliko dana pazarili masine od po 500 i vise evra sa 8800gt i 4850 sve u fazonu ma samo da mogu GTA 4 da picim a sad ne mogu da izvuku ni 40 fps sa normalnim podesavanjima. JBG ljudi , losa sreca :(.

A malo je i Rockstar pojeo nejestivo. :mad:

Partybreaker
7.12.2008, 3:13
Probah i ja "veliku krađu". Nije me oduševila, bar za sada. Da krenem od grafike, koja je, k'o što neko reče, najvećim delom SA na steroidima (sa izuzetkom kod vode, pojedinih delova grada, kao i stena blizu plaže koje su izuzetno lepo urađene, dok je pesak na istoj toj plaži živ očaj). Svakako da ne opravdava ovoliku hardware-sku zahtevnost.

O podešavanjima neću ni da pričam. Možda je bolje da ih uopšte nisu stavili, da se bar ne nerviram. Da se razumemo što se tiče zahtevnosti. Vlasnici 9600GT/9600GSO 768/8800GT/4850 ne treba da očekuju ništa jače od medium textura. U suštini, to je i najbitnije grafičko podešavanje, sve ostalo što sam menjao nije davalo tako primetne razlike. Iskreno sam se nadao da ću na račun senki, view distance-a, renderinga itd. moći da pokrenem high texture, ali sam se uverio da nije igrivo ili je prilično ružno jer rezoluciju moram da držim na =<1024*768. Postoji fora (http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1643503&postcount=253) koju sam probao i maximalni detalji, koje sam uspeo da pokrenem, sa konfom iz profila, su bili sve na max, uključujući i texture, osim rezolucije (stavio mi je na 1152*nešto) i view distance-a koji je bio i više nego dovoljnih 53. Tu igra deluje korektno, ali je framerate bio duboko u 1X rasponu (eventualno 22 pri mirovanju). Sve u svemu ostavljam texture na medium, rendering na highest (iako igra pati od nedostatka AA :mad:) i ove brojke ću da podesim kako mi odgovara oku. E da, da napomenem, da su drajveri relativno matori (175.16) i da ću probati nove, pa javljam.

Što se same igre tiče, glasovi jesu loši, te mi se par puta desilo da moram da dešifrujem šta su "Srbende" rekle. Prostranstvo je veliko, animacija dobra, muzika je u redu, a misije još nisam prelazio, to ću krenuti nakon što iscedim poslednji MHz iz mašine (tzv. 3.5GHz/750MHz project).

E sad pitanje, mada ga je neko već postavio. Problem lelujanja kamere nisam imao, jer sam, jelte, sprečio, nisam lečio, ali nastaje problem što se kamera kasno pomera prilikom skretanja... Zna li neko kako to da rešim?

brajko85
7.12.2008, 3:35
Pazite ovo, cak 28 FPS:D:D:D

nikola87
7.12.2008, 4:02
Pazite ovo, cak 28 FPS:D:D:D

uuuuu :eek:

svaka cast, to je vec nekako igrivo:aplauz:

Jel moze neka fotka cisto da vidimo kako izgleda ali je upload-uj na RS u punom kvalitetu. Nadji ako mozes neki lep predeo ili urbanu sredinu.

dzonihsv
7.12.2008, 4:03
Nemoj RS, idi na zshare.net sto je jos bolje ;).

brajko85
7.12.2008, 4:48
Evo neke za ovde, a evo i linkovi gde nisam smanjio velicinu slike:

http://www.zshare.net/image/523648701aea17c9/
http://www.zshare.net/image/52365034fa01e725/
http://www.zshare.net/image/523650527088c07c/
http://www.zshare.net/image/52365066eb96b012/

Podesavanja su na MAX, kao sto sam stavio u mom prethodnom postu...videcu da uhvatim neke bolje screenshot-ove.

tIMEbANDIt
7.12.2008, 6:00
HAHAHAHA crce mi memorija:aplauz: igracu sad k...., a taman sam ubo novu grafulju (9800 gt 1024) i oc proc. na 2645mhz, j.... te sreco:n-hang:

Eni
7.12.2008, 7:14
Ja mogu da igram :)
Ne znam može li bolje, obzirom na vreme i sve, njakaću se sutra, ali igra radi, sa uključenim frapsom (snimao sam video) imam 30-34 fps, a igraću bez njega sigurno, tako da kontam da će biti bez većeg seckanja... na 800x600... Mada nije uopšte loše, izgleda i dalje detaljnije od prethodnih nastavaka... napokon auta više ne liče na igračke :)

http://www4.picturepush.com/photo/a/1234462/220/1234462.jpg (http://www.picturepush.com/public/1234462) http://www5.picturepush.com/photo/a/1234463/220/1234463.jpg (http://www.picturepush.com/public/1234463)

Meni OK, znao sam da pravim kompromis kad sam uzeo 8600gt sa zakinutom širinom magistrale... nadao sam se bar 1024, ali šta sad, važno da ne koči...
LM, sve na min, daljina 5, sledeće dve stavke po 1... taman da vidite potpuni minimum kao kontrast gornjem postu gde je kod čoveka sve na max...

Partybreaker
7.12.2008, 10:31
@ brajko

Kako si dobio tolike fps-ove i zaobišao restrictions?

tomas
7.12.2008, 11:34
ja jos nisam nisam ni stigao da instaliram ali radice jer sam dodao jos 2 gb rama...

Packy
7.12.2008, 11:39
Koji su razlozi zashto ne moze da se pokrene Rockstar Games Social Club?

Goran_NISH
7.12.2008, 12:07
D.[].[]v[].[]D.;662360']@ Goran_NIsh imamo isti kom samo sto ja imam AMD 3800+ Dual Core x2 2,1 Ghz i ista grafa sa 256 Mb ... Pitanje da li mogu da stavim vecu rezoluciju od 800x600 i kako ? meni na med/low u 800x600 ide oko 30 fps .

Meni u igri vidi kao da imam 512 mb na grafi pa mi daje vece rezolucije,na koju foru nije ni meni jasno. Bios graficke lepo pokazuje 256...
E da ako bas hoces da povecas rezoluciju ima jedan tekstualni fajl koji se pojavio, i nema vise ogranicenja oko grafickih podesavanja..

ivanza
7.12.2008, 13:08
Meni u igri vidi kao da imam 512 mb na grafi pa mi daje vece rezolucije,na koju foru nije ni meni jasno. Bios graficke lepo pokazuje 256...
E da ako bas hoces da povecas rezoluciju ima jedan tekstualni fajl koji se pojavio, i nema vise ogranicenja oko grafickih podesavanja..

Sta se bunis ? :D Iskoristi to sto je u tvom slucaju igra glupava da ti pravilno detektuje Ram grafe. :D

brajko85
7.12.2008, 13:44
@ brajko

Kako si dobio tolike fps-ove i zaobišao restrictions?

Pa stavio sam ovaj COMMANDLINE.txt u root igre i vise nije bilo restrikcije...koristim nove drajvere 180.70,sa njima mi bolje radi nego sa onim 180.40.

Ubaceno je -novblank, gasi onaj vsynch....probajte stvarno radi bolje...

Dodajte ovo -windowed u txt fajl, onda moze windowed mode, znam da je neko pitao za to...

Ninoslav
7.12.2008, 14:01
Pa stavio sam ovaj COMMANDLINE.txt u root igre i vise nije bilo restrikcije...koristim nove drajvere 180.70,sa njima mi bolje radi nego sa onim 180.40.



Izašli su i 180.84_geforce_winxp_32bit_english_beta...

NenadN
7.12.2008, 14:18
@Brajko85, stvarno radi! mada ne bi se ja igrao sa ovime ipak je preopterecenje za moju graficku, inace koristim 177.83 drajvere i bez problema igram :)

http://img361.imageshack.us/img361/5358/29794656ii9.th.jpg (http://img361.imageshack.us/img361/5358/29794656ii9.jpg)
http://img385.imageshack.us/img385/5720/47177037vt5.th.jpg (http://img385.imageshack.us/img385/5720/47177037vt5.jpg)
http://img184.imageshack.us/img184/2633/72376222ds0.th.jpg (http://img184.imageshack.us/img184/2633/72376222ds0.jpg)

munited
7.12.2008, 14:28
Imam problem sa grafickom .Radi dobro 30 sekundi i onda sve pocrni i skoro se nista ne vidi .Dali postoji neko resenje sem nove graficke

zdravkelja
7.12.2008, 14:28
Au bre koliko je zahtevnooo...
Trebalo bi da nabavim igru sledece nedelje pa cu da je propustim kroz moju masinu. :dzavo:

brajko85
7.12.2008, 14:37
E pogledaj te ova dva klipa, da vidite kako je to kad cimate taxi da stane:D:D:D

http://www.zshare.net/video/52380986271a20ef/
http://www.zshare.net/video/52381051df8bcea1/

pentraksil
7.12.2008, 14:39
Pa stavio sam ovaj COMMANDLINE.txt u root igre i vise nije bilo restrikcije...koristim nove drajvere 180.70,sa njima mi bolje radi nego sa onim 180.40.

Ubaceno je -novblank, gasi onaj vsynch....probajte stvarno radi bolje...

Dodajte ovo -windowed u txt fajl, onda moze windowed mode, znam da je neko pitao za to...

Cekaj cekaj gde da kopiram fajl???

brajko85
7.12.2008, 14:40
Izašli su i 180.84_geforce_winxp_32bit_english_beta...

Stavljao sam i te ali sa ovim 180.70 mi nekako najbolje radi...ili mi se samo cini tako;)

brajko85
7.12.2008, 14:40
Cekaj cekaj gde da kopiram fajl???

U folder gde si instalirao igru.

Goran_NISH
7.12.2008, 14:43
Znaci na ovo sam naleteo,nisam probao jer meni nudi i vece rezolucije:

Hey guys this may sound weird..

but I've found this solution at GTAforum.

Someone told me to do this & it worked.

No need for adding parameters like -norestrictions behind path

So instead of explaining so much..
i've made a commandline file to remove the restriction on the Graphics settings:

here is the link:
Code:

http://rapidshare.com/files/170846076/Commandline.rar


YES I KNOW THE FILE IS JUST 1kb.. Because it's a .txt file lmfao..

Edit: I added a CrysisBenchmark file for some RS points. just delete it =)


Installation:
Code:
Easy just extract the commandline.txt file to your GTAIV game folder.
default folder: C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV


Ako neko proba neka samo javi da li radi...

Ninoslav
7.12.2008, 14:47
Gorane, imas ovaj post

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=662542&postcount=929

...koji je istovetan tvome... Probaj da pratis malo temu...

NenadN
7.12.2008, 14:58
E pogledaj te ova dva klipa, da vidite kako je to kad cimate taxi da stane:D:D:D

http://www.zshare.net/video/52380986271a20ef/
http://www.zshare.net/video/52381051df8bcea1/
Pa to jos na pocetku ako pratis uputsva, bude objasnjenjo, kada vidis taxi stisnes E i on automatski stane :)

brajko85
7.12.2008, 15:03
Pa to jos na pocetku ako pratis uputsva, bude objasnjenjo, kada vidis taxi stisnes E i on automatski stane :)

Ma znam ali pogledaj kako taksisti staju, ti ga pozoves on dok stane sve srusi pred sobom:D:D:D

A M G
7.12.2008, 15:21
^

Korak 1: Klikni na Start->Run, ukucaj regedit i daj mu po Enteru
Korak 2: Za svaki slucaj napravi rezervnu kopiju registry baze (nije neophodno ali je pozeljno)
Korak 3: Idi do "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontr ol\Windows"
Korak 4: Promeni vrednost "CSDVersion" sa "0x00000200" sto je vrednost za XP sa SP2 na vrednost za XP SP3 a to je "0x00000300"
Korak 5: Zatvori registry editor
Korak 6: Restartuj racunar

Napomena: Ne snosim nikakvu odgovornost za posledice koje radnja koju sa naveo iznad moze da izazove!

Shone_King
7.12.2008, 15:49
Presao sam 22,9% igre i bash je vrh,upravo sada cu da idem opet da igram !

pentraksil
7.12.2008, 15:53
Ako neko proba neka samo javi da li radi...

Meni radi samo sto mi uzima i preko 1500 mb od ponudjenih 240 mb :boodala:

zuleee
7.12.2008, 15:59
sa command line-om,performanse su se DRASTICNO popravile!(bar meni)
sada mi je maltene sve na maximumu,i bas lepo radi!

Packy
7.12.2008, 16:20
Evo za kameru moguce resenje:
Izbrisite GTAIVGDF.dll ili pomerite taj fajl u drugi folder.
Stavite compatiblity mode za LaunchGTAIV.exe na Windows 2000.
Mozda nekom pomogne.
Ja sam upotrebio Run in Windows 2000 i o5 mi se pojavi crni ekran(isti tekst koji sam naveo u prethodnim postovima) samo shto mi za RGSC pishe Don't send i send error report.Shta da radim?

White Ripper
7.12.2008, 16:27
Ja igram igru na minimum detalja.Grafika mi je grdilo.Preporucujem:kome sjecka igra neka malo "regulise" Audio podesavanja jer i zvuk zna da drasticno uspori animaciju.Primjetio sam da igra vise "voli" takt procesora nego Kes?!:confused:Na koju foru-ne bih znao da objasnim:(

Flash91
7.12.2008, 16:29
Ko kaze da je GTA IV losa igra? :kreza:

http://img240.imageshack.us/img240/3817/gtaiv2008120713574204av7.th.png (http://img240.imageshack.us/my.php?image=gtaiv2008120713574204av7.png)
http://img91.imageshack.us/my.php?image=gtaiv2008120713574204bz7.png%5D%5BIMG %5Dhttp://img91.imageshack.us/img91/9311/gtaiv2008120713574204bz7.th.png

b12cky
7.12.2008, 17:01
Ja sam upotrebio Run in Windows 2000 i o5 mi se pojavi crni ekran(isti tekst koji sam naveo u prethodnim postovima) samo shto mi za RGSC pishe Don't send i send error report.Shta da radim?

Evo i mene kamera nervira i ne mogu da to resim...i kod mene izbacuje famozno Don't send ili Send kada namestim compatability mode Social Cluba na Win 2000...Zna li neko moguce 368888 resenje za iritirajucu kameru?

[]D.[].[]v[].[]D.
7.12.2008, 17:02
Sa ovim commandline.txt (http://www.sk.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=25611&d=1228650218) mnoogoooo bolje radi :qliranje:. Stvarno pomaze ... :alealeee::alealeee:

munited
7.12.2008, 17:14
Koji drajver za ATI graficke resava problem crnih textura

Ninoslav
7.12.2008, 17:15
D.[].[]v[].[]D.;662705']Sa ovim commandline.txt (http://www.sk.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=25611&d=1228650218) mnoogoooo bolje radi :qliranje:. Stvarno pomaze ... :alealeee::alealeee:

Sta to "mnogo bolje" znaci? Ja imam slicnu konfu (pogledaj profil) i ne znam da li ima svrhe da gubim vreme na instalaciju... Igrao bih na 1280x1024...

paulvandyk68
7.12.2008, 17:21
Sta to "mnogo bolje" znaci? Ja imam slicnu konfu (pogledaj profil) i ne znam da li ima svrhe da gubim vreme na instalaciju... Igrao bih na 1280x1024...
Prevelika rezolucija za tu graficku.

DeCoy
7.12.2008, 17:26
Koji drajver za ATI graficke resava problem crnih textura

Da li imaš SP3 ili si "prevario" igru da ga imaš?

Ako je drugi slučaj, hoće tada da se jave crne teksture, mada kao što kaže paul, previše očekuješ od 2600:(

@Packy

Čisto sumnjam da ćeš sa X1600 moći da igraš ovo, ja sam je sa 2400 skoro potpuno otpisao...:mad:

dzonihsv
7.12.2008, 17:50
@ DeCoy - ne brini se, ima da je nateram/isfuram/izkomandujem da radi na HD2400 ;).

munited
7.12.2008, 17:52
Pa neznam vise ni ja sta da ocekujem do sada je bila dobra u svim novim igrama ovo je prva igra sa kojom imam ovakih problema . Na rezoluciji 1024x760 radi na 36,37 fps-ova i nema zastoja ili seckanja nikakvih, jedino sto pocrni skoro sve posle 1 minuta igranja .I imam sp3

[]D.[].[]v[].[]D.
7.12.2008, 17:52
Pogledajte kako ja kod mene ovo totalno ubrzalo igru

Statistics
Average FPS: 26.47
Duration: 37.26 sec
CPU Usage: 92%
System memory usage: 71%
Video memory usage: 95%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: Highest
View Distance: 10
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+

File ID: benchmark.cli

Komp iz porofila nista klokovano , samo ubacen onaj commandline ..

dzonihsv
7.12.2008, 17:57
Average FPS: 26.47 - sada, koliko ti je pre bio average fps?

Laki00
7.12.2008, 18:02
^

Korak 1: Klikni na Start->Run, ukucaj regedit i daj mu po Enteru
Korak 2: Za svaki slucaj napravi rezervnu kopiju registry baze (nije neophodno ali je pozeljno)
Korak 3: Idi do "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontr ol\Windows"
Korak 4: Promeni vrednost "CSDVersion" sa "0x00000200" sto je vrednost za XP sa SP2 na vrednost za XP SP3 a to je "0x00000300"
Korak 5: Zatvori registry editor
Korak 6: Restartuj racunar

Napomena: Ne snosim nikakvu odgovornost za posledice koje radnja koju sa naveo iznad moze da izazove!

Sto ne biste instalirali sp3,potrebno je samo pola sata posla,sa sp2 sam imao stalno neke probleme,od kada sam instalirao sp3 nemam vise toliko problema,stavise nemam ih uopste za sada da kucnemu drvo:)

Partybreaker
7.12.2008, 18:02
Pa to jos na pocetku ako pratis uputsva, bude objasnjenjo, kada vidis taxi stisnes E i on automatski stane :)

...i klikneš P i aktivira se blur efekat... ;)

[]D.[].[]v[].[]D.
7.12.2008, 18:06
Average FPS: 26.47 - sada, koliko ti je pre bio average fps?

Pre nisam mogao da pustim vise od medium . Tada mi je bilo oko 21 fps sa med/low podesavanjima 1024x768... Neznam kako je ovo ali kazem vam da radi , i to na high :opanachke Sto sam vise podesio nekako bolje radi (tecnije) a i grafika je nenormalno bolja u odnosu na pre ..
Evo shota kako mi izgledaju podesavanja http://img237.imageshack.us/img237/248/gtazb2.th.jpg (http://img237.imageshack.us/my.php?image=gtazb2.jpg)

ivanza
7.12.2008, 18:09
:boodala: Ko benchmarkuje taj i gresi. :D Ja sam bio u zabludi da GTA IV brze radi na Visti x64 ali to ipak nije tacno. :dedica: Bolje radi na xp sp3. :dedica: Evo novi benchmark na xp-u, commandline.txt se podrazumeva :D, sve sam nasvirao na maksimum, kod mene ne moze vise od toga.

Statistics
Average FPS: 32.21
Duration: 37.03 sec
CPU Usage: 92%
System memory usage: 55%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: Highest
View Distance: 100
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel Pentium III Xeon processor

File ID: Benchmark.cli

NAPOMENA : Neznam zasto igra vidi Intel Pentium III Xeon :confused: kada je u pitanju Intel C2Duo E8400 @3ghz. :dzavo:

Jer ovo dobro. :n_klanja:

nikola87
7.12.2008, 18:11
Cekaj malo

sta kao ubaci se onaj fajl tamo gde je instalirana igra i sva podesavanja postanu dostupna, i grafika postane bolja i igra je manje zahtevna...:confused::confused:

Ovi novi rezultati bencha sto pokazujete su bas bas optimisticni, realno u 12x10 skoro sve na max sa 9600gt i <30fps je jaakooo dobro

Ajd neko za bas zverinom od kompa da stavi ovaj fajl da vidimo sta ce da se dogodi.

dzonihsv
7.12.2008, 18:14
Nesto na taj fazon. Podesavanja (sva) postanu dostupna, evo vam full lista. Koga zanima...



To apply commands: create commandline.txt in your game directory (many users reported that adding cmds to command line didnt work so you can use this method)
>example: -norestrictions -framelimit 1 -dx9 /high -novblank

Tools:
-benchmark: Runs the benchmark tool and immediately exits game.
-help: Display list of all command line options

Graphics:
-renderquality: Set the render quality of the game. (0-4)
-shadowdensity: Set the shadow density of the game. (0-16)
-texturequality: Set the texture quality of the game. (0-2)
-viewdistance: Set the view distance of the game (0-99)
-detailquality: Set the detail quality of the game. (0-99)
-novblank: Disable wait for vblank (No Vsync)
-norestrictions: Do not limit graphics settings
-width: Set width of main render window (default is 800)
-height: Set height of main render window (default is 600)
-safemode: Run the graphics in the lowest setting possible
-frameLimit: Limit frame to interval of refresh rate
(ex If refreshrate is 60HZ –frameLimit 1 = Locks down to 60HZ)
-refreshrate: Set the refresh rate of main render window
– Warning - Monitor must support (ex. –refreshrate 60)
-fullscreen: Force fullscreen mode
-windowed: Force windowed mode
-availablevidmem: Set amount of physical Video Memory(ex. –availablevidmem 0.9)
-percentvidmem: Percentage of video memory to make available to GTA
-dx9 (or) -dx9 /high: Force directx 9

Audio:
-fullspecaudio: Force high-end CPU audio footprint
-minspecaudio: Force low-end CPU audio footprint

System:
-noprecache: Disable precache of resources
-nomemrestrict: Disable memory restrictions

*HOW TO SAVE GAMES:

When the game starts or tries to autosave, it’ll tell you that you must be logged into an account.

Accept to log-in/create profile in Windows Live tab (WHITHIN THE GAME) and click on “Create OFFLINE account”

Create some fake account, this will only be seen by you on your computer (unless you’re stupid enough to
try and play online with a cracked game).

Ovo boldovano donosi (koliko sam shvatio od lika koji je ovo pisao) oko 20% visi fps. Ako se korektno podesi...

Partybreaker
7.12.2008, 18:14
@ ovi_sa_novijim_drajverima

Kolika je razlika između ovih alfa verzija (tipa 180.84) i novijih, poput ovog Ivanovog? Taman sam skinuo stable, ne znam da li da ih menjam ako je u pitanju pola fps-a.

@ Nikola

Definiši "zverinu". :) Ako možeš da se strpiš, uskoro će zdravkelja da uleti da nam napravi komplexe sa onom njegovom aždajom. :D

NenadN
7.12.2008, 18:42
Cekaj malo

sta kao ubaci se onaj fajl tamo gde je instalirana igra i sva podesavanja postanu dostupna, i grafika postane bolja i igra je manje zahtevna...:confused::confused:

Ovi novi rezultati bencha sto pokazujete su bas bas optimisticni, realno u 12x10 skoro sve na max sa 9600gt i <30fps je jaakooo dobro

Ajd neko za bas zverinom od kompa da stavi ovaj fajl da vidimo sta ce da se dogodi.
Ne pogresno si shvatio, taj commandline sluzi da bi skinuo sve restrikcije sa stelovanja grafickih podesavanja, ali ne i da igra postane manje zahtevna :), ja recimo bez tog faljla na mojoj grafickoj nisam mogao da stavim Texture Quality na High, a sada mogu i fps je isti :) zato sto nije problem u grafickoj nego kao sto rekoh ranije sto brzi procesor to veci fps :) moze se videti iz bench-a postovanih ovde :)

PS. Pojavio se RZR Patch, pa alo oce neka proba mozda ima vise srece da udje u igru :)

nikola87
7.12.2008, 18:46
aha....ok

Znaci ispada da ko ima npr 9600gs, 9600gt, 3870 moze igru da igra sa >30fps ali samo ako ima i dobar procesor?
Npr sta se dogadja ako neko ima AMD x2 i 8800gts 512 npr, kakvi su onda rezultati kad se stavi ovaj comandline?

Morandi
7.12.2008, 19:09
kako bi core2duo e4500 2.2ghz stajao sa ovom igrom

worm4
7.12.2008, 19:24
Koje sve komande da stavim u commandline.txt?
Stavio sam -minspecaudio i frameLimit 1, da li još nešto može da poveća performanse?
Stavio sam i -novblank, ali mi je igra izgledala kao da ide stalno na 20fps.

worm4
7.12.2008, 19:47
Igrao sam se malo sa commandline.txt, i samo ako postoji taj fajl u root-u igre, framerate nije tečan, a jedina komanda koja je bila je -minspecsound.
Čudno, ali meni ne radi, nema nikakve razlike, sem što je smanjen fps.

White Ripper
7.12.2008, 19:48
@Packy

Čisto sumnjam da ćeš sa X1600 moći da igraš ovo, ja sam je sa 2400 skoro potpuno otpisao...:mad:
Ja igram GTA 4 na konfiguraciji iz profila.Moj x1650XT je dosta slican x1600pro.Razlika je u tome sto ja posjedujem GDDR3 memoriju.Ne vidim razloga sto ne bi radila packy-ju na x1600
Cekajte,gdje se ubacuje sadrzaj commandline-a???Moze li neko da mi pomogne

Eni
7.12.2008, 19:50
Jel neko do sad rekao kako mu se sviđa igra, ili svi pričate samo o zahtevima? Kad ostavim to što moram da igram u 800x600 na double low podešavanjima, mislim da smo ipak dobili najbolji GTA do sada, i uz Kings Bounty najbolju igru ove godine. Misije su zanimljive, realne, akcija je odmerena, sve lokacije detaljne (čak i na low detaljima) grad predivno zamišljen a gomila sitnih caka koje život znače u ovakvim igrama (prebacivanje kanala na tv-u) i realnija fizika vožnje, sa većom razlikom između pojedinih modela automobila je sjajna.

Ukratko, došao sam do misije gde se pandurskim kolima zaustavljaju kombiji sa TV... i ODUŠEVLJEN SAM igrom. Zahtevnošću sam malo iznerviran, ali samo kad stojim i razgledam, primetim da su senke tačkaste, sve linije isprekidane, i onda se setim u kojoj rezoluciji igram... Čim stisnem gas sve se i tako zamuti i gluposti ispare iz uma a ostane samo automobil i ulica u fokusu...

BTW, uspeo sam da dignem distance sa 5 na 8 danas, iako mi juče igra to nije dozvolila :rofl:

jozvan_Kg
7.12.2008, 20:03
Resio sam da dignem ruke od narodne verzije i sacekam da se ovi nasi derikozici smiluju da uvezu igru, down-ovao sam 3-4 verzije ove igre u poslednjih 5 dana i nabavio gomilu 'lekica' i sta sam uradio? JEDNO VELIKO NISTA, tj izgubio sam vreme za dzabe, tako da sam resio da se castim ordjinaletom cim bude stigao kod nas na trziste.Spremio sam i masinu za gta i nadam se da ce biti dovoljno asus 4870 x2 1gb,q6600 i 4 gb rama za pocetak.

miregrobar
7.12.2008, 20:07
Resio sam da dignem ruke od narodne verzije i sacekam da se ovi nasi derikozici smiluju da uvezu igru, down-ovao sam 3-4 verzije ove igre u poslednjih 5 dana i nabavio gomilu 'lekica' i sta sam uradio? JEDNO VELIKO NISTA, tj izgubio sam vreme za dzabe, tako da sam resio da se castim ordjinaletom cim bude stigao kod nas na trziste.Spremio sam i masinu za gta i nadam se da ce biti dovoljno asus 4870 x2 1gb,q6600 i 4 gb rama za pocetak.
Ako tebi ne bude dovoljno onda nece nikom :dedica:

Down Force
7.12.2008, 20:16
Hocju da nabavim GTA$ pa da vas pitam shta mislite kako cje radit na ovo:
grafichka hd 4870
3gb rama
amd atholn 64 x2 4000+


:ciao:

jozvan_Kg
7.12.2008, 20:25
Grafika i ram su relativno ok, al se 'leba neces najesti sa tim cpu-om.No luck this time mates.Ja nisam planirao ovaj izdatak al' sam resio da odigram GTA pa makar menjao komponente svaki dan(tj jesam planirao upgrade, al tek na leto kad stigne i7, no sad sta je tu je).Jesu stvarno preterali sa zahtevnoscu, letos sam presao CoD4 na Radeonu 9200se (jes' je rendao kao sasav al' je bilo koliko toliko igrivo, imao sam zastajkivanje slike na nekih 15-ak minuta)pa cak i bagoviti SCS sam odigrao na 3850 bez problema,al ovo cudo...

blesko
7.12.2008, 20:36
@[]D.[].[]v[].[]D. Imam pitanje za tebe i sve druge. Posto imam istu graficku kao ti (sa najnovijim drajverima) i namestio ista podesavanja ali kada udjem u igru grafika poludi, zgrade se gube, pod poplavi i providan je, auto kao da lebdi dok ga vozim, znaci krs.. e sada gde sam pogresio!?? Naravno ubacio sam ovu skriptu bez ogranicenja grafike, i igrica radi ali...

pozz

dzonihsv
7.12.2008, 20:41
Verovatno je los "lek", nabavi novu "razorenu" verziju ;).

Eni
7.12.2008, 20:47
Rekoh već (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=662913&postcount=972) da sam oduševljen, a evo kako igra izgleda kod mene... mali video od 2 minuta...

http://www.youtube.com/watch?v=rnKm7pLMCqk

Morandi
7.12.2008, 20:50
kako bi core2duo e4500 2.2ghz stajao sa ovom igrom

da li treba da ponavljam pitanje?

Goran_NISH
7.12.2008, 20:51
Probaj pa ce da vidis, 100 puta je pisano o zahtevnosti, i to varira od konfiguracije do konfiguracije...

ivanza
7.12.2008, 21:01
RZR the Great. :n_klanja::n_klanja::n_klanja:

Statistics
Average FPS: 34.45
Duration: 37.27 sec
CPU Usage: 95%
System memory usage: 50%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: Highest
View Distance: 100
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel Pentium III Xeon processor

File ID: benchmark.cli

Opet mi prijavljuje procesor koji nemam :confused: ali nema veze. :D

tosha
7.12.2008, 21:12
Statistics
Average FPS: 21.50
Duration: 37.20 sec
CPU Usage: 90%
System memory usage: 72%
Video memory usage: 99%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (60 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: High
View Distance: 10
Detail Distance: 10

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT
Video Driver version: 178.24
Audio Adapter: kX Wave SB0102 5.1 [e800] 0/1
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+

i skoro 50% predjene igre.........:)

Goran_NISH
7.12.2008, 21:16
Stavi i drajvere 180.84 mozda dobijes jos koji frejm...

dex3108
7.12.2008, 21:21
Evo jedan video od mene. Malo sam cackao po video editoru.
http://www.youtube.com/watch?v=xnQXgh9_7Pw

tosha
7.12.2008, 21:21
bice mnogo jos koji frame,istopice se graficka..... :)
Salim se naravno,razmisljam da stavim i citam,ljudi kazu pa onako,sve zavisi od sistema do sistema,mada neam pojma,+2 frejma mi ne znaci nista kad mora da igram na ovoj rezoluciji......
Ma cekam da izadje patch,a neznam koliko ce mi pomoci drajveri ovi novi beta,ipak je matora karta......

blagota
7.12.2008, 22:09
Statistics
Average FPS: 34.42
Duration: 37.25 sec
CPU Usage: 82%
System memory usage: 87%
Video memory usage: 100%
Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: Highest
View Distance: 100
Detail Distance: 100
Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS 512
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Core(TM)2 CPU E8400 @ 3.00GHz
File ID: benchmark.cli


evo i mog testa

_NEBOYSHA_
7.12.2008, 22:10
Instalirao sam igru i sve odradio,ali kad je startujem ponudi mi da igram preko interneta.Šta treba da uradim da bi normalno radila??:confused:

munited
7.12.2008, 22:10
Resio sam prokleti problem sa crnim texturama ,samo je trebalo da u ATI Control Center vratim sve na Defaults.Sada sve radi dobro ali opet mislim da je igra nenormalno prezahtevna:n-cc2::n-cc2:

Toce
7.12.2008, 22:12
Konacno sam dobio igru i jedva sam docekao da se instalira. Puff... Problem, nema xlive.dll, aj to sam skinuo sa neta. Puff... Problem javlja mi se Fatalna Greska WS10. Sta da radim???
:n-cc2:

munited
7.12.2008, 22:13
probaj (skip login}

Toce
7.12.2008, 22:14
probaj (skip login}

Ne stignem ni do toga.

munited
7.12.2008, 22:15
To sam mislio za da uradi nebojisa, TOCE to se meni javljalo dok nisam instalirao SP3

Toce
7.12.2008, 22:16
To sam mislio za da uradi nebojisa, TOCE to se meni javljalo dok nisam instalirao SP3

Imam SP3. Da probam da ga reinstaliram (SP3)?

munited
7.12.2008, 22:21
proveri lek ja neznam ni gde stoji taj fajl xlive.dll nisam ga naso

munited
7.12.2008, 22:26
Ovako je kod mene bilo

MareZinjo
7.12.2008, 22:31
Fatal error RMN40 kod mene isto reinstaliraj sp3 i radice .

brajko85
7.12.2008, 22:33
Jer moze da se startuje igra dok je aktivna internet veza?

GordoN
7.12.2008, 22:34
Sto ne bi mogla? meni bar moze

NenadN
7.12.2008, 22:36
Jer moze da se startuje igra dok je aktivna internet veza?
Moze :) nije valjda da si gasio internet konekciju :D???