PDA

Prikaži potpunu verziju : Hitno potreban savet iskusnijih poznavalaca i korisnika Fotošopa


Radulović Nikola
2.8.2008, 20:15
Ne znam kako da pročitam rezoluciju slike,kako da promenim rezoluciju ograničenog dela slike,i kako da na primer,da izdužim nečiji nos? uz pomoć koje alatke?imam adobe photoshop c5 version 8.unapred hvala

dzonihsv
2.8.2008, 22:02
Ne znam kako da pročitam rezoluciju slike,kako da promenim rezoluciju ograničenog dela slike,i kako da na primer,da izdužim nečiji nos? uz pomoć koje alatke?imam adobe photoshop c5 version 8.unapred hvala

Nisam "toliko iskusan" al' reko da pomognem. ;)

Da bi video neku rezoluciju slike samo treba ovo da uradis.

http://img26.picoodle.com/img/img26/3/8/2/f_slikam_4e1fd19.jpg

E sad za promenu rezolucije dela slike, probaj nesto ovako....(ako sam dobro shvatio sta hoces da uradis)
Selektuj deo koji hoces da uvecas/smanjis i pritisni CTRL+T i otvorice ti se opcija free transform. Tu onda mozes taj selektovani deo da povecas/smanjujes po zelji drzajuci klikom misa na ivicu selektovane oblasti.

A to za nos, selektuj nos ili neku manju oblast oko nosa(pomocu lasso tool-a), isto ctrl+t > desni klik na selektovanu oblast pa opcija warp. I onda se zezaj ;).

To bi valjda bilo to.

LoneWolf
3.8.2008, 11:42
kako da na primer,da izdužim nečiji nos? uz pomoć koje alatke?imam adobe photoshop c5 version 8.unapred hvala

Kolega forumas ti je objasnio prve dvije stvari s tim da "s nosom mozes da se zezas" na sljedeci nacin :

Otvoris sliku,udjes na filter-Liquify (ili pritiskom na tastere shift+ctrl+x),i tamo imas alatke Bloat ("naduvavanje"),pucker ("udubljivanje") i slicno.
Dakle,udjes na liquify i igraj se s nosevima,glavama,ocima,ustima i slicnim dijelovima slika do mile volje :ciao:

dakilica
8.8.2008, 16:21
Za "izduzivanje" delova tela ima jednostavniji princip.

Selektujes alatku "smudge" (kao ruka s prstom ispruzenim) i smanjis jacinu (gore skroz , ispod file i edit) na 20ak% ... I cepaj :D