PDA

Prikaži potpunu verziju : Conexant modem i Ubuntu 5.10


nikiiiva
1.3.2006, 17:34
Cao,
koristim Ubuntu 5.10 i imam problem sa Conexant HCF modemom. Naime skinuo sam Linuxant drajvere, i ako nisu besplatni ali nema veze, bice mi dosta i minimalna brzina, i instalirao bez ikakvih problema, ali kada hocu da se konektujem iz sekcije Networking nista se ne desava. Modem niti zove niti se cuje. Da li treba da uradim jos nesto? Takodje imam i Intel 537 koji nisam uspeo da instaliram, pa ako neko ima ideju kako da instaliram bilo koji od

bofi
1.3.2006, 19:01
Evo ti adresa za Intel 536ep. Covek je ispisao sve od pocetka do kraja sta i kako treba da se uradi. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=97028&goto=nextoldest
Procitaj postove do kraja. Jedan savet ponekad probaj ovu adresu www.google.com veruj mi puno pomaze. Ako bude nekih problema reci.

Heist
12.3.2006, 22:37
Ja imam modem iste firme ali Conexant HSF. Koristio sam ga na SUSE-u 9.2. Moras da konfigurises tj da uneses podatke o provajderu, telefone i korisnicke podatke. Nakon toga bi trebalo da radi. Ja sam nov u LINUX svetu, ali uspeo sam uz malo ceprkanja. Mada bolje je da se okrenes Intelu, konekcija koja Conexant ostvaruje su tiha jeza.