PDA

Prikaži potpunu verziju : snimanje sa k world


l88Ka
29.7.2008, 10:02
kartica kworld,dosta stara(kw-tv878),snima samo u njenom default-nom programu,i to 6Mb/s.koji god sam drugi program probao,ne radi,odnosno ne vidi karticu,koji biste mi program preporucili za snimanje tv programa na herd disk????

ilidan
29.7.2008, 17:17
Ja imam KWorld karticu, doduše, sa drugim čipom i koristim WINDVR 3. A radi i sa VirtualDub-om.

paulvandyk68
29.7.2008, 18:45
kartica kworld,dosta stara(kw-tv878),snima samo u njenom default-nom programu,i to 6Mb/s.koji god sam drugi program probao,ne radi,odnosno ne vidi karticu,koji biste mi program preporucili za snimanje tv programa na herd disk????
Virtual dub bi lepo odradio posao recimo snimanje u mpeg 2 formatu. Kasnije recimo kompresija u DivX ili ti mpeg4 format sa recimo "Vidomi-jem".

Aleks
30.7.2008, 21:06
Model TV 7131SE ,slika koju prikazuje bez obzira na kodeke je loša (smetnje, krivljenje slike, ponekad kockice uvek mutni brojevi na satu), nije do kabla jer na TV-u slika je maltene kristalno čista (probao sam kabl sa TV-a i drugi posebno izvučen za karticu). Koristio sam Codec pack all in one 1 6.0.3.0 i K-lite 3.6.5.0 i slika je loša a snimak na rezoluciji 640x480 da ne govorimo sve više mislim da je problem do "jeftine" kartice.

ilidan
30.7.2008, 21:47
Da je losa i jeftina, jeste. I moja je sa tim cipom. Kodeci ne pomazu. Ova kartica ima los prijem signala. Ja sam, manje-vise, taj problem resio tako sto za snimanje signal saljem sa TV-a. Izlaz na TV-u mi je SCART a, preko adaptera, u karticu ide Composite. Znaci, kad snimas, upaljen TV obavezno.

JohnnyBravos
1.8.2008, 20:01
Mozes da probas vise programa, od Fly2oootv, preko iuvcr i virtual vcr, a u zavisnosti od raspolozivog prostora na hardu i jacine masine (CPU) mozes da koristis razlicite kodeke , Huffyuv, MJPEG-slabija masina, vise mesta na hardu, vise posla i bolji kvalitet, ili da ides direktno u divx- jaca masina, manje posla, slabiji kvalitet. audio uvek snimas nekompresovan (PCM) i kasnije prebacis u mp3 u virtualdubu.