PDA

Prikaži potpunu verziju : Uninstall Fedora 8?


nikola991
29.7.2008, 1:15
Ljudi pomognite molim vas. Instalirao sam Fedoru 8 na racunaru na kojem imam i Windows. Kako da obrisem Fedoru a da ne ostetim Windows? Da li treba da ubacim instalacioni CD Windowsa pa da tu nesto podesim ili vec sta? POMOGNITE MI MOLIM VAS !!! Unapred HVALA !!! :confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused:

Eni
29.7.2008, 1:56
Hm...

1. iz windowsa idi desni klik na my computer, izaberi manage, pa storage / disc manager (tako nešto, ne sećam se tačno, nisam odavno video win :rofl:), obriši particije koje win vidi kao unknown/linux, pa proširi windowsove preko tog prostora....
2. Ubaci win cd instalacioni, idi u recovery console, i kad dobiješ prompt, uloguj se kao admin i kucaj FIXMBR
3. Pokreni windozu normalno

Valjda. :dzavo:

rogi23
29.7.2008, 22:46
Moja preporuka je isto kao u prethodnom postu, ali samo malo drugaciji redosled.
Prvo FIXMBR, pa onda brisanje particije iz Windows-a.
Imao sam prilike da vidim losa iskustva drugih ljudi bas zbog toga.

Andross
30.7.2008, 1:14
Ili ako imas instalaciju windowsa ides da je instaliras (fresh kopiju) i kada dodjes do dela gde se biraju particije unistis linux particiju (znas po velicini i fajl sistemu), napravis novu, izvadis disk i restart :kreza: I onda u win-u samo formatiras novu particiju i voila :)

Monarch
30.7.2008, 20:32
Zar mu ne bi bilo najednostavnije da pomocu Partition Magic-a formatira Linux particiju, a onda prosto: start> run> msconfig> BOOT.INI> "Check All Boot Paths", kako bi regulisao te putanje, hm? I uopste mu ne treba instalacioni Windows disk, nego samo PM instaliran, ako ga vec nema.

dukenukeme
31.7.2008, 8:18
bilo bi od koristi da manje koristite taj paritition magic kada imate dual boot sa linuksom
jer će potencijalno da vam napravi probleme pa onda se kuka po forumima
i niko ne zna odgovor pa se posle širi priča da linux ne valja
(iako ima i pozitivnih iskustava sa njim i linuksom)

treba da se radi kao što su Eniaroyah i rogi23 napisali

Monarch
31.7.2008, 11:23
Kakvi bi potencijalni problemi mogli da nastanu u tom slucaju?
Sta znam, ja sam uvek radio onako i uvek je sve bilo ok.

dukenukeme
31.7.2008, 13:57
ako je starija i/ili neodgovarajuća verzija part. mag.
pri pravljenju particije ako stavite ext2 /ext3 formatiranje u part. mag.
distribucije hoće da se zabune ,odnosno više da im ne odgovara to takvo
formatiranje,najbolje je da se ostavi unalocated pa da se napravi ext2 ext3
u toku instalacije linuksa.
(valjda zbog toga,neka me isprave ako grešim)