PDA

Prikaži potpunu verziju : Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...)


Strane : [1] 2

dzangrizalo
28.7.2008, 4:27
Treba mi dobar program za odrzavanje sistema, ili kombinacija vise njih. Sve preporuke dobrodosle.

dzonihsv
28.7.2008, 5:24
TuneUp Utilities 2008. Taj sve radi.

jagodanbg
28.7.2008, 20:06
diskeeper - defragmentacija,
ccleaner - brise temp fajlove, cookies,.. sredjuje registar
RegSeeker - sredjuje registar

Partybreaker
28.7.2008, 23:30
Ja preporucujem CCleaner, defraggler, Spybot Search & Destroy, AVG 8.0, Driver Cleaner (korisno da se ima kad se pobiju driver-i), eventualno Registry Mechanic i naravno neki Everest ili Hardware monitor za pracenje temperatura. :)

ForceWare
29.7.2008, 0:29
System Mechanic 8 (http://www.iolo.com/system-mechanic/pro/) :n_klanja:

AkulM
29.7.2008, 0:32
TuneUp Utilities 2008 (http://www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/) :n_klanja:

Mogli bi svi ovako da predstavljaju predloge :kreza:.

Kisr
29.7.2008, 3:56
Mislim da je problem sa ovim all in one programima tipa tune up il sm sto imaju puno nekih potpuno nepotrebnih stvari koje se nikad ni ne koriste,i umesto da rezultat svega bude optimizacija sistema na kraju ispada da ni nema neke razlike u radu racunara sa tim programima ili bez njih.Mnoge stvari u tim programima vec mogu da se podese u windowsu bez koriscenja dodatnih programa.Ono cega nema u windowsu a bez cega on ne moze su naravno antivirusna zastita i naravno sredjivane registra,a moj predlog za to bi bio KIS 2009 ili Bit defender is,za registar registry mechanic,a za ciscenje smeca odlican je mali besplatni program disk cleaner,mada i u KIS ima opcija za ciscenje nepotrebnih fajlova.Za defragmentaciju diskeeper ili o&o defrag pro i to je to.

archmage333
29.7.2008, 4:48
može i
- RadarSync (jedini normalan updater drajvera.. i ostalih programa)
- O&O ili mst defrag
- wopti utilities (mnogo raznovrstan u stilu tuneup-a i sysmechanic-a)
- ccleaner NARAVNO
- quicksys regdefrag

dzonihsv
29.7.2008, 5:36
E da, zaboravih i CCleaner. Preporodio sam se odkad imam njega.

archmage333
29.7.2008, 7:25
rekoše ljudi ccleaner već 2 puta u ovoj temi

meni se kod njega najviše sviđa brz uninstall, iskren da budem
najbrži do sada.. (čitanje liste)

dzonihsv
29.7.2008, 7:28
rekoše ljudi ccleaner već 2 puta u ovoj temi

meni se kod njega najviše sviđa brz uninstall, iskren da budem
najbrži do sada.. (čitanje liste)

Ispavka, cetvoro je navelo CCleaner. ;)

Pa ako je nas cetvoro do sad to reklo onda znaci da sluzi svrsi program i da treba da ga nabavi.

Basa Mrkalj
29.7.2008, 7:55
Defregmentacija - Disskeeper Pro Premier, ubedljivo najbolji program
Revo uninstaler - komplet deinstalacija bilo kog programa, obavezno probajte
RegCure- odlican program za sredjivanje registy-a, mada postoje i oprecna misljenja. Kod mene, a testiram ga oko 4 meseca radi izvanredno, PC OnPoin, posle njega nema posla (ista namena)
CCleaner - kukiji
Everest - obavezno, pregled kompletnog racunara.

Inace ne volim programe tipa registry mechanic i tuneup koji poseduju sve u jednom.

archmage333
29.7.2008, 14:41
Ispavka, cetvoro je navelo CCleaner. ;)


Aj ako je važno :) da prebrojim još jednom.
Pre mene, Partybreaker i JagodanBG. Dvojica.

Tačno sam BIO prebrojao.
"Rekoše ljudi ccleaner već 2 puta u ovoj temi"
Ja sam bio treći. Ako je važno ;)

milana_c
29.7.2008, 17:10
Pošto je CCleaner napomenut već više puta, ja bih samo dodala WinASO Registry Optimizer (http://www.download.com/WinASO-Registry-Optimizer/3000-2094_4-10260558.html)

polarnimeda
29.7.2008, 17:20
pored "tuneup utilities"-a i "ccleaner"-a (koji su moj izbor), mislim da je svakom sa internetom potreban i anti spyware/virus program... tako da preporucujem "avg free"... uzima vrlo malo resursa (pogotovo kada iskljucis nekoliko njegovih komponenata koje vecini nisu potrebne; tj. sve osim "anti spyware"-a i "anti virus"-a), jednostavan je za upotrebu, efikasan je i besplatan...
... to je sve sto koristim za zastitu...

Partybreaker
29.7.2008, 17:24
E da, setih se i Advanced System Optimizer-a. Solidan program, uspeo je da mi olaksa rad u Visti na laptopu...

dzonihsv
30.7.2008, 3:11
A evo neka moja lista programa koje ja koristim:

Diskeeper
CCleaner
Spybot-S&D
Ponekad Total Uninstaler 08

toxic
30.7.2008, 3:21
Niko nije pomenuo PerfectDisk... Ne koristim ga valjda samo ja? Pokazao mi se mnogo bolji od Diskeeper-a. Naravno CCleaner... i Nod 32 v3.
Ne volim vise programa koji rade istu stvar.

nighthawk
30.7.2008, 20:31
Zar niko ne koristi defraggler http://www.defraggler.com/. Besplatan je i delo je istih ljudi koji su napravili Ccleaner. Ono po cemu se izdvaja je mogucnost defragmentacije pojedinacnih fajlova. Ovo je stvarno korisna opcija, fajlove mozete da razvrstate po velicini, ili broju fragmenata i da defragmentujete samo ono koji su zaista vazni, zasto bi recimo trosili vreme na defragmentaciju desetak filmova, a vazno vam je samo da defragmentujete nekoliko sitnih fajlova koji se cesto koriste.

Monarch
30.7.2008, 20:48
Brisanje programa, and stuff: Your Unnistaller! 2008 (veoma detaljno i kompletno obavlja svoj posao)
Odrzavanje i sredjivanje registra: Registry Mechanic 7.0
Defragmentacija: Iobit smartdefrag beta 4.01

To je ono sto ja koristim za odrzavanje sistema i sto me dobro sluzi vec neko vreme, tako da bih ovo preporucio ako bi me neko pit'o. Mada ne mora da znaci da ce svakome odgovarati, jer ovo moze biti i vrlo individualno, te ne moze jedna ista stvar svakome biti ok. :>

dzonihsv
30.7.2008, 21:59
Zar niko ne koristi defraggler http://www.defraggler.com/. Besplatan je i delo je istih ljudi koji su napravili Ccleaner. Ono po cemu se izdvaja je mogucnost defragmentacije pojedinacnih fajlova. Ovo je stvarno korisna opcija, fajlove mozete da razvrstate po velicini, ili broju fragmenata i da defragmentujete samo ono koji su zaista vazni, zasto bi recimo trosili vreme na defragmentaciju desetak filmova, a vazno vam je samo da defragmentujete nekoliko sitnih fajlova koji se cesto koriste.

Super je program. Hvala mnogo.

Ljudi, mogli bi ste ovo da probate. Program odvaljuje :D

LoneWolf
31.7.2008, 0:19
Ace Utilities (http://www.acelogix.com/download.html)

Partybreaker
31.7.2008, 0:49
Zar niko ne koristi defraggler http://www.defraggler.com/.

Ja preporucujem CCleaner, defraggler, Spybot Search & Destroy, AVG 8.0, Driver Cleaner (korisno da se ima kad se pobiju driver-i), eventualno Registry Mechanic i naravno neki Everest ili Hardware monitor za pracenje temperatura. :)

^ Khm... :D

Greko Darstiva
31.7.2008, 8:50
CCleaner:n_klanja:

archmage333
1.8.2008, 0:49
Dobri su i oni Glaaaary .. umeju da pomOgnu :P
Radarsync, Radarsync !
Pored navedenih.

..I KiS2009 za vulnerabilities barem.. na kratko, posle AVG.
(KIS ne da browseru da radi kad idu torenti, barem po defaultu je tako, bez podešavanja firewalla, zato me smorio.. avg mi nije to radio.. inače odličan je čini mi se, temeljan)

jagodanbg
1.8.2008, 9:37
Zar niko ne koristi defraggler http://www.defraggler.com/. Besplatan je i delo je istih ljudi koji su napravili Ccleaner. Ono po cemu se izdvaja je mogucnost defragmentacije pojedinacnih fajlova. Ovo je stvarno korisna opcija, fajlove mozete da razvrstate po velicini, ili broju fragmenata i da defragmentujete samo ono koji su zaista vazni, zasto bi recimo trosili vreme na defragmentaciju desetak filmova, a vazno vam je samo da defragmentujete nekoliko sitnih fajlova koji se cesto koriste.

ja cu ga koristiti kad ne bude vise beta!!

dzangrizalo
2.8.2008, 9:47
Hvala svima na predlozima. Sad sam skinuo "TuneUp Utilities" pa cu probati sa njim, posto mi se ipak vise svidja da sve odradi jedan program (citaj: mrzi me sve da ih skidam:D)

archmage333
2.8.2008, 16:10
Hvala svima na predlozima. Sad sam skinuo "TuneUp Utilities" pa cu probati sa njim, posto mi se ipak vise svidja da sve odradi jedan program (citaj: mrzi me sve da ih skidam:D)

Pa neće ti on sve odraditi. Neće ni trećinu. Moraš ipak da skidaš.

Sabijach
3.8.2008, 0:50
Ccleaner za smece
Free Window Registry Repair (http://www.download.com/Free-Window-Registry-Repair/3000-2086_4-10606555.html) za registar
Disktrix UltimateDefrag (http://www.download.com/UltimateDefrag-2008/3000-2094_4-10840834.html) za defragmentaciju
I vidim da je Glary Utilities (http://www.download.com/Glary-Utilities/3000-2094_4-10508531.html) popularna stvar u poslednje vreme

Što se defragglera tiče čitao sam na više mesta da ume da napravi svakakve svinjarije, pa čak i da uništi diskove. Pogledajte na njihovom forumu.

dzangrizalo
6.8.2008, 2:51
@Archmage: Ti si bas neki zahtevan korisnik... Sto se mene tice ne skidam ama bas nista vise, ovaj mi je sasvim dovoljan za kompletno odrzavanje, sem ako mi ne linkujes neki program koji usisava prasinu iz kucista:D

NIx Car
18.8.2008, 12:14
a sta je sa uniblue???
Niko ih ne koristi???:confused::confused:

meni je stric rekao da je defregmentacija nista drugo nego presipanje iz supljeg u prazno

toxic
18.8.2008, 12:45
meni je stric rekao da je defregmentacija nista drugo nego presipanje iz supljeg u prazno
Onda ti stric i nije neki strucnjak. Hard je usko grlo u svakom racunaru, jednostavno je spor, on se najmanje razvijao (brzina, ne i velicina). Tako da svako ubrzanje harda daje vidljive rezultate. Defragmentacija je bitna stvar.

Bryan Fury
18.8.2008, 13:05
Nije previše bitna, niti će vidljivo da ubrza hard disk u većini slučajeva.

toxic
18.8.2008, 13:46
Nije previše bitna, niti će vidljivo da ubrza hard disk u većini slučajeva.
Pa kada su podaci dosta izfragmentisani (u šta računam i sistemske fajlove i PF), sistem se dosta sporije podiže, kao i programi. Sa nekim dobrim programom (npr. Diskeeper, Perfect Disk,...) koji može da defragmentiše sve podatke dolazi do vidljivog ubrzanja, barem meni.
Mislim da je potrebno da se na svakih mesec dana (odprilike) odradi defragmentacija.

Bryan Fury
18.8.2008, 13:50
Ja je ne radim nikad i ne primetim nikakvu razliku između tek instaliranog sistema i "fragmentisanog". Ali svakako, nemam protiv ništa da je koristi onaj ko vidi neki efekat. :)

toxic
18.8.2008, 14:02
Pa i tek instalirani sistem (plus programi, štelovanja) je poprilično fragmentisan.

Bryan Fury
18.8.2008, 14:06
Mislim na tek instalirani sistem bez ikakvih programa i podešavanja. ;)

nighthawk
18.8.2008, 19:28
Defraggler je izasao iz beta faze www.defraggler.com


Fragmentacija je jako izrazena kod FAT i FAT32 sistema. NTFS je daleko manje podlozan fragmentaciji te stoga defragmentacija nije obavezna. Sto se sistemskih fajlova tice, tu verovatno moze da se izmeri poboljsanje, mada sam licno video page file u 115 fragmenata na masini koja ima 256MB rama, i to sve radi, usporenje nije preterano. Naravno, defragmentacija filma od 700MB koji je fragmentisan u 500 delova je cisto gubljenje vremena.

rade_pg
18.8.2008, 20:44
Ja koristim:
1. Tune UP Utilities 2008
2. CCleaner

I kompjuter radi perfektno...

Uz to imam Nod32 v_3 i Ad_Aware 2007 tako da sam zasticen od svih malicioznih programa u potpunosti :)))

Ove programe preporucujem toplo svima !

NIx Car
19.8.2008, 23:51
Ja koristim:
Uz to imam Nod32 v_3 i Ad_Aware 2007 tako da sam zasticen od svih malicioznih programa u potpunosti :)))
!
eeeeeeeeeeeee ja sam iskusio nesto gadno kad sam imao nod32

Marko 0401
20.8.2008, 11:39
Vidim dosta vas preporucuje CCleaner pa rek'o ajde da ga probam :)
Cini mi se da je dobar, nasao je neke stvari u registru koje Registry Mechanic koji koristim vec dosta dugo nije nasao!
Isto tako mislio sam da cookies i ostale gluposti ne zauzimaju puno, kad ono oslobodilo se oko 80mb hard diska...

Moje pitanje bi bilo koliko je CCleaner bezbjedan za upotrebu sto se tice registra prvenstveno, a onda
i ostalih stvari??
Da li hoce da obrise nesto sto ne bi trebalo??

Koristim Registry Mechanic kao sto rekoh i on je odlican sto se tice toga, nikad nisam imao problema!

rade_pg
20.8.2008, 11:42
eeeeeeeeeeeee ja sam iskusio nesto gadno kad sam imao nod32

A sta je to bilo toliko gadno :opanachke Reci nam da znamo !!!

nighthawk
20.8.2008, 12:04
Moje pitanje bi bilo koliko je CCleaner bezbjedan za upotrebu sto se tice registra prvenstveno, a onda
i ostalih stvari??

Svaki od tih programa za "sredjivanje" registra mogu da naprave ogromnu stetu, a ne mogu da donesu nikakvu korist. Jedino sto oni rade je brisanje kljuceva koji su nepotrebni, a njihovim brisanjem se ne dobija bas nista. Tih nekoliko nepotrebnih kljuceva uopste ne uticu na performanse sistema, a zauzimaju nekoliko kilobajta. Moja preporuka je da uopste ne koristite takve programe. Ova tvrdnja je zasnovana i na teorijskom znanju i na visegodisnjem iskustvu.

rade_pg
20.8.2008, 12:18
Mozda se ne osjeti na novijim masinama, ali na mojoj pentium IV iz 2001 se i te kako osjeti kad poslije izvjesnog vremena sredim registry bazu podataka !
Jednostavno poslije toga uzleti ali ozb.

Da ne radim redovno defragmentaciju hard diska i jos neke stvari za odrzavanje sistema racunar bi mi bio neupotrebljiv :p

Moguce je da programi tipa CCleaner mogu nanijeti stetu nepopravljivu, ali ja ga koristim dugo i nisam imao problema mada uz njega koristim i TuneUp Utilities 2008...

Aljosa
20.8.2008, 12:39
A sta je to bilo toliko gadno :opanachke Reci nam da znamo !!!

Trazilo mu je da plati original NOD32. :kreza:

Salu na stranu ja ovde na poslu imam Symantec SGS i to je to. Sve sam radi i nikakvih problema nemamo.
Kuci imam instaliran NOD32, Diskeeper 2008, CCleaner, Registry Mechanic i koliko god ih ja koristio sve je isto. Jedino antivirus vredi i CCleaner koji mi stvarno oslobodi prostor na HDD kad nadje neke nepotrebne fajlove, dok ovi ostali programi mlate praznu slamu. Nadju i izbrisu nesto i sistem i dalje radi kao i pre njihovog ciscenja. Najefikasniji lek koji ja koristim je reinstalacija sistema koja ubrza svaki racunar na kome sam radio do sada. Jeste da se mora paziti na backup podataka i ponovnu instalaciju svega ali je efikasno 200%. Mada se i vecinom sredjivanje racunara svodi na ponovnu instalaciju sistema kao najefikasnije resenje (bar kod mene)...

Marko 0401
20.8.2008, 12:40
Svaki od tih programa za "sredjivanje" registra mogu da naprave ogromnu stetu, a ne mogu da donesu nikakvu korist. Jedino sto oni rade je brisanje kljuceva koji su nepotrebni, a njihovim brisanjem se ne dobija bas nista. Tih nekoliko nepotrebnih kljuceva uopste ne uticu na performanse sistema, a zauzimaju nekoliko kilobajta. Moja preporuka je da uopste ne koristite takve programe. Ova tvrdnja je zasnovana i na teorijskom znanju i na visegodisnjem iskustvu.

Pa to je sve sto i treba da rade :), ne trebaju mi one opcije defragmentacija registra, optimizacija registra... nista!
Mada mogu da ti kazem da sam primjetio da Registry Optimizer koji je dio Advanced Uninstaller PRO programa bas pravi razliku u performansama racunara, na bolje naravno ;)
To sam primjetio kod podizanja sistema najvise...
Mada ga u zadnje vrijeme ne koristim, sve radi kako treba a sto nije pokvareno ne treba popravljati jel da? :)

Kazes "tih nekoliko nepotrebnih kljuceva"!
Ja otprilike jednom mjesecno pokrenem Registry Mechanic (ili nakon deinstalacije nekog programa) i on zna da nadje i po 150 nepotrebnih kljuceva!
Svaki novi folder koji napravis, izbrises, premjestis, svaka izbrisana, premjestena precica, ma bilo sta sto uradis ostane upisano u registru jel da?
Logicnije mi da ce racunar brze da radi ukoliko "prebira" po 1000 kljuceva nego po 1500 kljuceva jel tako?

E sad, to je cisto logicko-laicko razmisljanje :), da li je stvarno tako ne znam, ali ja primjecujem poboljsanje u performansama
nakon sredjivanja registra!

Bryan Fury
20.8.2008, 12:47
Nema tu nikakve mudrosti, postoji gomila benchmark programa za merenje performansi hard diska, grafike, procesora, itd. Slobodno može svako da izmeri sve to pre "sređivanja" sistema i posle i vidi koliku je razliku dobio. Samo se nemojte puno začuditi ako ne bude bilo razlike. :D

nighthawk
20.8.2008, 20:12
Moguce je da programi tipa CCleaner mogu nanijeti stetu nepopravljivu, ali ja ga koristim dugo i nisam imao problema mada uz njega koristim i TuneUp Utilities 2008...

CCleaner ne moze da nanese stetu ako se koristi za ono zasta je primarno napravljen - ciscenje nepotrebnih fajlova koji jedu prostor na disku. Kopanjem po registru on moze da napravi stetu.

Logicnije mi da ce racunar brze da radi ukoliko "prebira" po 1000 kljuceva nego po 1500 kljuceva jel tako?

Pa stvar je u tome sto komp ne mora da "prebira" po svakom kjucu da bi nasao onaj pravi. Registry baza ima hijerarhijsku strukturu, pa sistem moze da nadje kljuceve koji mu trebaju bez obzira koliko ih ima. Sistem tacno zna gde treba da trazi, tako da vishak kljuceva jednostavno ignorise.

Ovo moze da dovede do nekog neprimetnog pada performansi zbog povecanja velicine same baze i fragmentacije, ali to je neprimetno.

zonki
21.8.2008, 3:04
Ja koristim:
1. Tune UP Utilities 2008
2. CCleaner

I kompjuter radi perfektno...

Uz to imam Nod32 v_3 i Ad_Aware 2007 tako da sam zasticen od svih malicioznih programa u potpunosti :)))

Ove programe preporucujem toplo svima !


za Tune si u pavu...ipak 2 antivirusa u istovreme! i to Nod32...
on ti je covece za slabe kompove...takodje one koji nemaju Service pack 2

toxic
21.8.2008, 12:00
za Tune si u pavu...ipak 2 antivirusa u istovreme! i to Nod32...
on ti je covece za slabe kompove...takodje one koji nemaju Service pack 2
Nod32 je odličan AV, dok Ad-aware nije anti-virus, već anti-spyware.

Bryan Fury
21.8.2008, 12:17
on ti je covece za slabe kompove...takodje one koji nemaju Service pack 2

I ovo ne vredi puno komentara... "za slabe kompove i one koji nemaju SP22 - nema veze sa životom.

zonki
21.8.2008, 21:45
Nod32 je odličan AV, dok Ad-aware nije anti-virus, već anti-spyware.

sorry moja greska na brzinu sam pregledao pa sam mislio da je avastov...


a ti moderator bas moras tako da odvalis?
iz iskustva znam (i ne samo svog) da NOD nije kompatibilan za rad na jacim kompovima (mnogo propusta ima itd.)

ako ne verujes pitaj nekog ko je koristio ---NOD je slab protect

Bryan Fury
21.8.2008, 22:15
Nije kompatibilan za rad na jačim kompovima? :D Šta znači ta rečenica uopšte? Naravno da NOD nije savršen, kao što nije nijedan AV, ali to što si rekao zaista nema nikakvog smisla. :)
A što se tiče iskustva, slobodno navedi u kojim firmama si radio i na kojoj poziciji, svakako ću ti se izvinuti ako možeš da dokažeš tu svoju tvrdnju, tj. ako je potkrepiš s nekim činjenicama. :)

Nutsbre@ker
22.8.2008, 0:29
sorry moja greska na brzinu sam pregledao pa sam mislio da je avastov...


a ti moderator bas moras tako da odvalis?
iz iskustva znam (i ne samo svog) da NOD nije kompatibilan za rad na jacim kompovima (mnogo propusta ima itd.)

ako ne verujes pitaj nekog ko je koristio ---NOD je slab protect
Stvarno odakle ti ovakva odvala, pa antivirusi se prave da stite sve moguce vrste kompova , bili oni jaki ili slabi, jedino sto sam cuo a da makar malo lici na ovo tvoje je da se neki antivirusi ne slazu sa starijm operativnim sistemima. Ali za tvoju izjavu prvi put cujem

dzonihsv
22.8.2008, 0:33
Jedino od AV mozes da ocekujes da je "slabiji i jaci" u radu sa virusima.

Nod mozes da instaliras i na kompu od pre 5-7god. ali kako ce da radi. Verovatno dobro, posto je poznato da nod32 ne jede toliko memoriju.

Neki AV "jedu" vise a neki manje memoriju tako da... Ali je to ovih dana zanemarljivo posto jedno 70% kompjutera danas ima 1gb ili vise rama. Toliko...

NIx Car
17.9.2008, 23:25
A sta je to bilo toliko gadno :opanachke Reci nam da znamo !!!
PA NPR. Nije mi nasao smitfraud ili kako se vec pise. u stvari koji antivirus to detektuje???

vasiljevic
18.9.2008, 7:53
Smitfraud nije virus vec spada u malware i njega tesko da neki antivirus detektuje i da ga cist, tacnije neki detektuju ali ga poluuspesno ciste. Zato ima nekoliko tema na forumu kako i sa cime da se ocisti ta napast iz kompjutera.

IGRACH
20.9.2008, 21:19
Stvarno odakle ti ovakva odvala, pa antivirusi se prave da stite sve moguce vrste kompova , bili oni jaki ili slabi, jedino sto sam cuo a da makar malo lici na ovo tvoje je da se neki antivirusi ne slazu sa starijm operativnim sistemima. Ali za tvoju izjavu prvi put cujem

ESET smart security je meni trenutno najbolji AV i firewall.A voleo bi da neko navede kakve propuste ima u odnosu na druge AV

Greko Darstiva
20.9.2008, 22:33
ESET smart security je meni trenutno najbolji AV i firewall.A voleo bi da neko navede kakve propuste ima u odnosu na druge AV

Upotpunosti se slazem. Do skoro sam koristio NOD32 2.7 i zamenio ga sa ESET SMART Security - om. I veoma sam zadovoljan.

IGRACH
21.9.2008, 0:25
Upotpunosti se slazem. Do skoro sam koristio NOD32 2.7 i zamenio ga sa ESET SMART Security - om. I veoma sam zadovoljan.

Pa neprimetan je i vidi sve viruse I NEMA zauzece memorije to nika pre nisam vide da nekom antyvirusi treba tolko malo resursa

NIx Car
24.9.2008, 12:02
paaaaaaaaaaaaaa ESS nekako mi i nema neki firewall jer kod drugih AV obicno pita kada treba neka stavka da se konektuje na net.

IGRACH
28.9.2008, 21:06
Ja otprilike jednom mjesecno pokrenem Registry Mechanic (ili nakon deinstalacije nekog programa) i on zna da nadje i po 150 nepotrebnih kljuceva!

Pazi da obrise 150 kljuceva koji ti nisu potrebni to je lepo slazem se neka ti obrise i ceo megabajt tih kljuceva.A naravno desice ti se da obrise samo jedan kljuc koji je potreban za rad nekog programa za koji on vidi da je nepotreban i tako si osto bez tog programa a da ne pricam ako ti "slucajno" obrise neki sistemski kljuc

paaaaaaaaaaaaaa ESS nekako mi i nema neki firewall jer kod drugih AV obicno pita kada treba neka stavka da se konektuje na net.

pa to ne govori o tome kakav je koji firewall nego kako je podesen

vasiljevic
28.9.2008, 21:29
@IGRACH:

Zar ne mislis da je malo paranoican stav da ce se desiti nesto i tada ce sve otici do...? Svi bolji i poznatiji programi za odrzavanje registry baze imaju dobre i azurne podatke koji kljucevi su sistemski i na def nacinu rada nema sanse da obrisu nijedan sistemski kljuc. Slicna stvar je i sa programima, brise se samo ono sto je vezano za programe koji su deinstalirani, nepostojece fajlove i sl. Ja licno godinama koristim te stvarcice, i u zadnjih dve godine nije mi se deslilo da obrise nijedan sistemski kljuc ili kljuc od nekog programa. U krajnjem slucaju, svaki kvalitetniji program ti ponudi da se napravi kopija promena ili to radi automatski tako da je uvek lako te kljuceve vratiti ako je neki problem. Pitanje koliko je to korisno, sad je druga prica i koliko ce to ubrzati sistem. Mada ima i ona druga strana medalje, neki put je neophodno pobrisati kljuceve nekog programa koji je deinstaliran da bi instalirao neki drugi program, ili noviju verziju, ili samo da bi vratio sistem u ispravno stanje, jednostavno, nemaju svi programi deinstalacione procedure koje su dobre ili u skaldu sa onim sto je predvideo MS.

glitch
29.9.2008, 2:54
paaaaaaaaaaaaaa ESS nekako mi i nema neki firewall jer kod drugih AV obicno pita kada treba neka stavka da se konektuje na net.
pa to ne govori o tome kakav je koji firewall nego kako je podesen
Kao sto ti igrach rece, FW ti nije tako podesen. ESET-ov FW ima tri moda u kojima moze da radi: Automatic, Interactive i Policy based. Ovaj drugi rezim radi ono sto ti navodis kao manu. Medjutim, Automatic je sasvim dovoljan, tim pre sto sam FW ima raznovrstan "intrusion detection" (slicno kao sto to ima i KIS, odnosno Kaspersky Anti-Hacker dok nije integrisan u KIS). Prilicno sigurne stvarcice ako mene pitas...

NIx Car
29.9.2008, 20:47
a jesu vam dobri oni uniblue-ovi programi za odrzavanje registrya i ostalog??:icon_scra :icon_scra

ILEW
9.10.2008, 12:23
pitanje u vezi ccleanera:sad sam ga instalirao i zanima da li da ostavim sve opcije strikirane kao sto su bile ili treba nesto da iskljucujem?

Partybreaker
9.10.2008, 12:25
Na koje opcije mislis? Ako mislis na one levo, ja sam ostavio sve stiklirane, sem advanced-a koji je po defaultu nestikliran...

ILEW
9.10.2008, 20:22
Na koje opcije mislis? Ako mislis na one levo, ja sam ostavio sve stiklirane, sem advanced-a koji je po defaultu nestikliran...
znaci,kad sam prvi put pokrenuo program ovo sam vidjeo:opcije,kliner,redzistri,tuls,options.cleane r ima dvije kartice windows i aplications-ono sto je strikirano nijesam dirao,da li mozda treba nesto da se iskljuci?dok je kod opcije registru sve strikirano.

Partybreaker
9.10.2008, 20:45
Kazem ti, ja sam ostavio sve tako kako je. Ovo sto ti nazivas Registry je zapravo Issues i to trazi razne problemcice koje nikad "rucno" ne bi mogao da resis, a vezani su za lose extenzije, nepotrebne fajlove, zablude u add/remove programima itd. A ti rascekiraj nesto ukoliko ne zelis da brise/popravlja. Tipa: ne zelis da ti izbrise history iz browser-a...

IGRACH
9.10.2008, 21:25
@IGRACH:

Zar ne mislis da je malo paranoican stav da ce se desiti nesto i tada ce sve otici do...? Svi bolji i poznatiji programi za odrzavanje registry baze imaju dobre i azurne podatke koji kljucevi su sistemski i na def nacinu rada nema sanse da obrisu nijedan sistemski kljuc. Slicna stvar je i sa programima, brise se samo ono sto je vezano za programe koji su deinstalirani, nepostojece fajlove i sl. Ja licno godinama koristim te stvarcice, i u zadnjih dve godine nije mi se deslilo da obrise nijedan sistemski kljuc ili kljuc od nekog programa. U krajnjem slucaju, svaki kvalitetniji program ti ponudi da se napravi kopija promena ili to radi automatski tako da je uvek lako te kljuceve vratiti ako je neki problem. Pitanje koliko je to korisno, sad je druga prica i koliko ce to ubrzati sistem. Mada ima i ona druga strana medalje, neki put je neophodno pobrisati kljuceve nekog programa koji je deinstaliran da bi instalirao neki drugi program, ili noviju verziju, ili samo da bi vratio sistem u ispravno stanje, jednostavno, nemaju svi programi deinstalacione procedure koje su dobre ili u skaldu sa onim sto je predvideo MS.

Brate sta da ti kazem.Mene je koriscenje tih programa i dovelo do reistalacije XP-a.Mada sve vise mislim da nije problem u tim programina nego u nacinu na koji se koriste.Sad naravno imate mali milion programa za ciscenje registra i jako su laki za koriscenje sto dovodi to toga da ih korisnici stalno koriste (skoro svaki dan ili vise dana), ja bas mislim da to dovodi do gresaka u reg. bazi.Moje neko misljenje je i kad bi ih koristio to bi radio u nekih 2-3 meseca mozda i duze

ILEW
9.10.2008, 23:32
Kazem ti, ja sam ostavio sve tako kako je. Ovo sto ti nazivas Registry je zapravo Issues i to trazi razne problemcice koje nikad "rucno" ne bi mogao da resis, a vezani su za lose extenzije, nepotrebne fajlove, zablude u add/remove programima itd. A ti rascekiraj nesto ukoliko ne zelis da brise/popravlja. Tipa: ne zelis da ti izbrise history iz browser-a...
da,to radi i sam registry mechanic,sto znam morao sam pitat,da se ne desi da mi program s*ebe nesto,pa da se o jadu zabavim poslije :) ,procackacu malo pa cu vidjet sto i kako.cheers!

NIx Car
10.10.2008, 9:06
a sad koji je bolji registry mechanic ili ccleaner (za registry)

Partybreaker
10.10.2008, 13:09
Ja za registry koristim Reg. Mechanic jer je ipak specijalizovan za to, cini mi se da vise problema nadje, a i PC Tools je generalno sasvim ok firma. I kod Reg. Mechanic-a ne mora da se pravi backup registry-ja, a kod CrapCleanera mora.

Basa Mrkalj
10.10.2008, 13:17
Wise Registry Cleaner 3 Free
Wise Disk Cleaner 3 Free

Dva odlicna programa za ciscenje registry-a i diska

http://www.wisecleaner.com/download.html

probajte ih obavezno.

SilverBgd
19.10.2008, 14:12
Da li je TuneUp Ut. 2008 dobar ili je samo dobra šminka...?

dzonihsv
19.10.2008, 14:15
Pa i jedno i drugo. Ima delova koji valjaju a ima i onih koji samo smetaju. Bolje skidaj odvojeno programe za ono sto ti treba ;).

NIx Car
19.10.2008, 19:07
Da li je TuneUp Ut. 2008 dobar ili je samo dobra šminka...?
pa zasad ne znam zasto bi bio dobra sminka,program je zaista extra.

Predrag Stankovic
19.10.2008, 21:44
Tune up 2008 meni se veoma djasvi, dobro radi i pod XP-om i pod Vistom,zahvaljujuci njemu tj. tweakovima koje nudi uspeo sam da dosta ubrzam Vistu, tune up donosi i uxtheme patcher tako da mozete da instalirate teme za xp bez potrebe za posebnim programom za tu namenu, a i pomogao mi je da saniram posledice nekih virusa, tako da greske koje mi je OS prijavljivao tune up ih je sredio, jedino me nervira njegova integracija u context menu kao i recycle bin menu, kao i scheduled 1-click maintence ali se to lako iskljuchuje

NIx Car
19.10.2008, 22:51
Tune up 2008 meni se veoma djasvi, dobro radi i pod XP-om i pod Vistom,zahvaljujuci njemu tj. tweakovima koje nudi uspeo sam da dosta ubrzam Vistu, tune up donosi i uxtheme patcher tako da mozete da instalirate teme za xp bez potrebe za posebnim programom za tu namenu, a i pomogao mi je da saniram posledice nekih virusa, tako da greske koje mi je OS prijavljivao tune up ih je sredio, jedino me nervira njegova integracija u context menu kao i recycle bin menu, kao i scheduled 1-click maintence ali se to lako iskljuchuje

slazem se samo ne znam sto bi 1-click maintence iskljucivao kada ti on sam obavlja posao i to na svakih otprilike mesec dana?:icon_scra

yhaker
29.10.2008, 13:57
Advanced windows care v2 personal free

redsi
7.12.2008, 20:53
Koji je dobar program za kontrolu uredjaja na racunaru

lasto
7.12.2008, 21:44
ESET smart security je meni trenutno najbolji AV i firewall.A voleo bi da neko navede kakve propuste ima u odnosu na druge AV

Pa neprimetan je i vidi sve viruse I NEMA zauzece memorije to nika pre nisam vide da nekom antyvirusi treba tolko malo resursa

баш тако, за 10 година од како интезивно користим нет, није било анти вируса који тако мало оптерећује процесорски рад, поготово кад се узме у обзир да уз њега иде и одличан ватрени зид и анти спам, могућности подешавања антивируса и ватреног зида су на високом нивоу, препоручио бих свима да пробају нову бета верзију са званичног сајта, бесплатна регистација у трајању од 4 месеца.

такође бих скренуо пажњу у вези софтвера који чисте регистар, (користио сам добар део наведених) једноставно као многи пре мене што су написали, не користи те их, може само зло да се деси и то по правилу када вам је рад на рачунару најнеопходнији.
У сваком случају, ако се рачунар користи у кућним условима, много инстала и деинстала, разноразних "легалних" софтвера и "лекова", век стабилног рада ОС око 1 године, а врло често и мање, тако да је моје искуство по том питању такво да је боље направити 1. слику чисте виндовс инсталације + 2. слику инсталације са свим неопходним и актуелним софтвером, па када свакодневни рад на рачунару отежа једноставно за 3-5 минута имате свеж систем

NIx Car
8.12.2008, 0:35
Koji je dobar program za kontrolu uredjaja na racunaru
http://www.interfejs.tv/tekst.asp?id=832?

Adesha
1.1.2009, 17:46
TuneUp Utilities 2009 + Ace Utilities 4.2 + PC Booster 2008. Savrseno ce nadopunjavaju...:tapsh:

donmarko
26.1.2009, 14:16
PerfectDisk 2008,tuneup utilities 2009,regcure,spybot,malwarebytes,kav 2009,Your Uninstaller! 2008

Martok
26.1.2009, 14:48
Svaki dan: nod32, comodo.
Jednom mesecno: malwarebytes, ad-awere, spybot-search and destroy, reg suprime pro, O&O defrag.
Ne secam se kada sam imao neki problem ... :ciao:

Djordje Turjacanin
26.1.2009, 15:09
Meni je nekako najdraži Advanced System Care, a tek u pro vwerziji. OSim toga postoji i defrag registryja i obicni degrag, startup manager, win manager, smart ram, software informer, osveženja drajvera, disk cleanup, disk checkup, firewfox optmizier, fikser prečica, bekap drajvera provjera sistemsikih fajlova i ko zna šta još
evo link do IOBITA (http://www.iobit.com)

IGRACH
31.1.2009, 1:51
Svaki dan: nod32, comodo.
Jednom mesecno: malwarebytes, ad-awere, spybot-search and destroy, reg suprime pro, O&O defrag.
Ne secam se kada sam imao neki problem ... :ciao:
O&O defrag. mi je oborio sistem

Martok
31.1.2009, 1:54
Jel? Reci neki detalj, sta ti se dogodilo? Meni radi OK, bas sam zadovoljan.

dzonihsv
9.2.2009, 10:53
Izasao novi Everest v5.

http://i42.tinypic.com/2gyama0.png

OzzyEx
9.2.2009, 21:44
Izvinite...ali ovo sto je rekao lik za Advanced Windows Care Pro..program
jednostavno nevalja! Evo zasto:

Dosta puta sam ga koristio,i dosta puta mi je bio s***** windows od njega.
Nekad se desi da on obrise deo System32 i totalno razori Windwos..

Nije pametno koristiti ga,to je moj savet..

Ako zelite da Obrisete Bugove sa kompa,i pritom ga ubrzate. Preporucujem
-Malwarebyte;
-Ad-Aware 2009;
-SpyBot Search and destroy;

Eto to bi bilo to..Sad je na vama,kako hocete.

NIx Car
10.2.2009, 13:31
nikad slicno mi se nije desilo sa Avdanced SystemCare. Koristim ga vec 2-3 meseca i nije los. A sad sam stavio ashampoo pa me zanimaju utisci...

pedja_89
15.2.2009, 4:17
Ja koristim TuneUp Utilities 2009,CCleaner i FCleaner to je kopija CCleaner-a.

Keki
22.2.2009, 20:54
Dajte neki dobar program za defragmentaciju da malo sredim komp.Samo dajte neki testirani,koji je siguran i da nece da brljavi.Ako ste imali iskustva sa nekim molim vas preporucite.

toxic
22.2.2009, 21:05
Ja koristim PerfectDisk 2008. Svakako je jedan od najboljih, placa se. Od besplatnih nije los Defraggler, ali nema mogucnosti koje ima PerfectDisk (npr. defragmentaciju nekih sistemskih fajlova).

Alan
23.2.2009, 19:29
Za održavanje Windowsa, pročitajte SK 2/2009 (str. 90). Tu je sve rečeno. Uzgred, navedeni su programi za defragmentaciju fajl sistema: Diskeeper i O&O Defrag, ali su oni komercijalni. Postoji li neko besplatno rešenje?

Picard
23.2.2009, 19:32
Defraggler, koristim ga od skoro i nemam problema.

Haker95
23.2.2009, 21:11
Ja za defragmentaciju koristim IOBit Smart Defrag, nije los.

Alan
24.2.2009, 22:00
Pa, nisam baš mislio na to... Postoji nekoliko vrsta fragmentacija: fragmentacija fajlova (vi ste naveli programe za ovu vrstu), fragmentacija page fajlova, fragmentacija fajlova u kojima je smešten registry i fragmentacija samog fajl sistema. Mene zanima besplatan program za defragmentaciju fajl sistema.

braonpas
9.3.2009, 20:39
1. Uninstall Tool, perfektan za unistall, sklanja bas SVE. Sve drugo sam probao ali ovaj ...
2. CCleaner
3. Reg organizer 4.23, odlican
4. TuneUp Utilities 2009
5. Nesto za defragmentaciju

Marti Misterija
9.3.2009, 21:07
System mechanic, TuneUp Utilities, System Cleener.
Your Uninstaller, Total Uninstall.
Diskeeper, O&O Defrag.
KIS, Malwarebytes Anti-makware, Trojan Remover (sva tri uvek azurni).

Lich_king2
19.3.2009, 21:52
Ad-Aware has been one of the same old famous anti-spyware solution that now also include real-time protection against spyware, trojans, rootkits, hijackers, keyloggers, and more threats. The new version of Ad-Aware - Ad-Aware Anniversary Edition, which supposed to be called Ad-Aware 2009 after Ad-Aware 2008 (http://www.tipandtrick.net/2008/download-free-ad-aware-2008-to-remove-spyware/), marks the 10th anniversary since the debut of Ad-Aware.

Ad-Aware - Anniversary Edition offers radically improved performance and efficiency, along with comprehensive malware protection. With real-time monitoring, threat alerts, and automatic updates you can rest easy knowing that you are protected.
Features of Lavasoft Ad-Aware Anniversary Edition:

Detect, Remove AND Clean
Ad-Watch Live! Basic integrated real-time protection
Rootkit Removal System
Radically improved resource efficiency
Lavasoft SmartSet
Customizable Profile Scans
External Drive Scanning
Pin-Point Scanning
Full integration with Windows Security Center
Easy to download, install & use http://www.mydigitallife.info/wp-content/uploads/2009/01/ad-aware-free-aniversary.jpg
Ad-Aware has provided a free version since the product launch. Anybody who using the previous version of free Ad-Aware can upgrade to latest Anniversary Edition for free. Of course, the Ad-Aware Anniversary Free Edition is available for everyone’s download too.
Download Free Ad-Aware Anniversary Edition: Ad-AwareAE.exe (http://www.lavasoft.com/single/mirror_download.php?f=g2Obc772A)
No serial number, product key or registration code is required to activate or unlock Ad-Aware Free Edition.


jupi :D ako ne radi prvi link evo ga drugi: http://downloads.pcworld.com/pub/new/privacy___security/anti_spyware_tools/Ad-AwareAE.exe

stevan10
21.3.2009, 15:10
Treba mi preporuka za neki program slican Tune Up-u posto me on zeza na windows 7-ici a navikao sam na njega!Gledao sam nesto pa sam nasao ova dva:AshampooWinOptimizer6 i AdvancedSystemCarePRO pa me zanimaju vasa iskustva sa njima i koji je bolji?

NIx Car
22.3.2009, 18:21
Ne bi ti smetalo i da imas oba. Ja drzim ukljucen Advanced systemcare u trayu i kad god nisam na njemu on mi sredi sistem (registry,brise tragove surfovanja i tako) mada ni Ashampoo-ov nije los

Pinstripe
29.3.2009, 3:48
eve i moj izbor :

Zastita: ESET NOD32 Antivirus v.3. ili KAV v.7. ;
Baza registra: CCleaner ;
Defragment: O&O Defrag Pro v.11. ili Defraggler ;
Update Driver-a: Driver Genius Professional

Keki
1.4.2009, 17:55
Za AV koristim Aviru (dugo bio Avast pa reko malo da promenim),Comodo firewall,Spybot s&d,Malwarebytes,e sad,skinuo sam ad-aware sa linka koji je ostavio Lich_king2 pa da pitam par stvari o njemu.Da li puno koristi memoriju,da li mi je pored s&d potreban ili je bolji,da li moze da radi sa Avirom posto nije AV nego anti-spyware ako se ne varam?

Sledece,za odrzavanje sistema imam CCleaner,a ostatak mi je bitan.Naime,imam TuneUp Utilities 2009 i IObit Smart defrag (http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html),da li su dobri programi za odrzavanje sistema?Za TuneUp sam sad procitao u SK (ali ga imam od juce:))pa me zanima koliko je dobar za defragmentaciju jer znam da je za sistem super.I da li je bolje za defragmentaciju koristiti TuneUp ili ovaj Smart defrag i koliko je ovaj drugi dobar?Da li je eventualno neki treci bolji?E da,da li je bolji TuneUp ili Advanced System Care?

NIx Car
2.4.2009, 16:10
po meni je advanced systemcare ali kao i svi ostali programi i ovaj ima neke + i - opcije;)

Maksim Gorki
12.5.2009, 1:19
Imam jedno pitanje,
Drugarici se nesto "gubi" hdd (koji je i inace prilicno star). Interesuje me da li postoji neki program koji moze da utvrdi da li postoji greska na samom disku (hardverska)???

Fala :)

Casper'NS
12.5.2009, 1:27
Naravno da postoji, u princip svaki proizvodjac ima neki svoj program koji se bavi hdd-om, dobar alat za te stvari je imati Hirens boot cd, ima ga na netu, proguglaj malo...

Cryonosis
25.6.2009, 17:37
TuneUp Utilities 2008. Taj sve radi.

ja kad skinem tune up,neplacena je verzija i nije nesto..mora da se plati..

Keki
25.6.2009, 17:41
Tako dobar program zasluzuje da se plati.A u ostalom,ne moras bas za sve da platis,pa tako ni za ovo.;)

yhaker
25.7.2009, 11:00
Iobit advanced system care free,wise registry&disk cleaner,revo uninstaller.

ilic stefan
8.8.2009, 18:14
Zašto svi pokušavaju da očiste registri. Probah sa mnogim programima da čistim registri i uvek sam se opekao. To mi je i burazer rekao. Nikako da ih koristim pošto program nikada ne zna šta sme a šta nesme da uloni. I onda posle dužeg vremena počinje da baguje OS da zeza oko nekih običnih stvari a ti ne znaš zašto.

Za defragment defragler, a za internet jednostavno Mozilla i automatski da briše Cookies i ostale gluposti. Antivirus može svi sem kasperskog pošto on sve detektuje kao virus, hoće da zaustavi nera usred rezanja i užasno koči sistem. Po meni NOD, AVG, AVAST, AVIRA...

Irena 93
8.8.2009, 18:16
TuneUp Utilities 2009... Nije free, ali ima trial verzija... I extra je, za sve. :D

Sass Drake
8.8.2009, 20:49
Zašto svi pokušavaju da očiste registri. Probah sa mnogim programima da čistim registri i uvek sam se opekao. To mi je i burazer rekao. Nikako da ih koristim pošto program nikada ne zna šta sme a šta nesme da uloni. I onda posle dužeg vremena počinje da baguje OS da zeza oko nekih običnih stvari a ti ne znaš zašto.

Za defragment defragler, a za internet jednostavno Mozilla i automatski da briše Cookies i ostale gluposti. Antivirus može svi sem kasperskog pošto on sve detektuje kao virus, hoće da zaustavi nera usred rezanja i užasno koči sistem. Po meni NOD, AVG, AVAST, AVIRA...

Ne znam kakva su tvoja iskustva i koje si ti programe koristio, ali Registry Mechanic , Desktop Maestro i System Mechanic Professional obavljaju taj posao odlično. Kaspersky može da radi sa Nerom ,ako je dodat u Trusted Zone tako da neće zaključati i skenirati fajlove koje Nero hoće da reže. Nije mi jasno kako možeš da tvrdiš da Kaspersky sve vidi kao virus (ako uopšte čitaš šta kaže za neki fajl ) osim ako samo pokrećeš raznorazne crack-ove. On uopšte ne koči sistem , osim pri pokretanju instalacionih fajlova (razumljivo). I bolje mi je da prijavi false positive nego ništa kao što NOD i AVG znaju(mada ova dva znaju da ne vide ni pravi). Ove tvrdnje su bazirane na osnovu ličnog iskustva.

draske73
10.8.2009, 12:44
Your Uninstaller 2008,Registry Clean Expert 4.65, PerfectDisk 10, Raxco PerfectSpeed PC Optimizer 2.0, Vista Manager 3.0.2 , TuneUp Utilities 2008, Avast Home Edition 4.8, Spybot Search and Destroy 1.6.2, DU Meter 3.5,EVGA Precision 1.7.1.
Koristio sam pre Advanced Windows Care 2 ali nikako da pređem na Advanced System Care 3.

Kisr
10.8.2009, 23:01
Ja vec mesecima ne koristim nista od programa ove vrste,ni za zastitu ni za sredjivanje-ciscenje,samo jednom mesecno skeniram sve sa malwarebytes i uvek je isto,"no malware found".Mozda bas zato nemam nikakvih problema sa windows sedmicom vec mesecima:aplauz:,kao sto sam ranije imao sa xp-om na kom sam koristio vise ovakvih programa.

Dj o r dj e
11.8.2009, 1:14
Nasao sam program ,,CCleaner'' analizirao sistem i pise da treba da uklonim 3.800mb podataka....od cega je nesto cini mi se i u sistemu?? Da li da kliknem clean ili..? hvala

Kurdt
11.8.2009, 10:48
Nasao sam program ,,CCleaner'' analizirao sistem i pise da treba da uklonim 3.800mb podataka....od cega je nesto cini mi se i u sistemu?? Da li da kliknem clean ili..? hvala

Ma bijezi bre, kani se tog programa!!!
Pa on ti predlaze da se rijesis gotovo 3.8GB podataka, ma ludost. Ako nemas problema sa hdd free space-om, ostavi to tako?! Mislim barem bih ja tako uradio.:dedica:

Keki
11.8.2009, 13:50
Ma bijezi bre, kani se tog programa!!!
Pa on ti predlaze da se rijesis gotovo 3.8GB podataka, ma ludost. Ako nemas problema sa hdd free space-om, ostavi to tako?! Mislim barem bih ja tako uradio.:dedica:

Pa uradio bi pogresno.CCleaner je jedan od najboljih programa te vrste i ne vidim razlog zasto da ga se kloni.

@Dj o r dj e

Slobodno brisi...To su svi bespotrebni fajlovi koji ti samo usporavaju sistem a kojih nisi ni bio svestan.Ja koristim CCleaner vec blizu godinu dana i ne mogu da se pozalim,a verujem i drugi imaju veoma pozitivna iskustva.

Aleksa
12.8.2009, 19:41
Koristim i ja CCleaner vec duze vreme i nikad nisam imao problema! To su nepotrebni fajlovi, i ako ih obrises neces imati problema, samo vise prostora :D

nighthawk
1.10.2009, 12:32
Koliko su zapravo ovakvi programi (ne)efikasni, nekoliko programa za optimizaciju sistema vs. povecanje RAM-a: http://www.reghardware.co.uk/2009/09/29/review_pc_tune_up_sofware/.

Sass Drake
1.10.2009, 12:53
Koliko su zapravo ovakvi programi (ne)efikasni, nekoliko programa za optimizaciju sistema vs. povecanje RAM-a: http://www.reghardware.co.uk/2009/09/29/review_pc_tune_up_sofware/.

Doduše, ni u jednom programu za održavanje sistema ne treba koristiti automatizovane alate ( one click) već treba po potrebi pokrenuti zasebne alate. Tako ja radim u System Mechanic Professional-u 8.5 .

ilic stefan
1.10.2009, 19:38
Ma realno sam korisnik treba da pogasi nepotrebno. NPR ja sam imao nešto za štampač, adobe updater i ostale gluposti i sve sam to isključio i sistem se neuporedivo brže podiže. A potrošnja je 250 rama sa 30 procesa. Za to nisu potrebni silni programi samo veština.

pakito
8.11.2009, 2:39
Kakav tune up, kakav ccleaner, kakvi bakraci, instaliraj samo Auslogics Disk Defrag za defragmentaciju hard particija, ukljucen windows firewall, i nod kao antivirus i nista ti vise ne treba.
Ovi predhodno navedeni programi ce ti izbrisati i sto treba i sto ne treba i sistem ce ti mnogo krace trajati, veruj mi.

Kisr
8.11.2009, 23:43
Slazem se sa ovim misljenjem,ranije dok sam koristio ovakve programe za sredjivanje registrija i slicne odjednom samo pocnu da se pojavljuju cudni bagovi i nestabilnosti sistema.Sta vredi ako ti obrise neko smece sa kompa ako s'vremena na vreme zakaci i nesto sto nikako nije za brisanje,znaci definitivno vise stete nego koristi od ovakvih programa.:dedica:

deviltoy
14.11.2009, 14:20
optimizaciju sistema i drzanje windowsa u odlicnom stanju najbolje i najefikasnije je raditi kroz nekoliko odvojenih programa, puno je bolje tako nego kroz 1 utilities program tipa tune up, system mechanic,jer ti programi neke poslove rade dobro, a vecinu drugih povrsno i lose,tako zadnji tune up 2010 je dobar u registry defragu,ciscenju junk fileova,i mnogim tweakovima, dok je vec u ciscenju registra jako povrsan,dokaz za to je da nakon jednog ciscenja registra u ponovljenom postupku nenalazi ni jedan nepotreban kljuc,sto se dobrom programu za ciscenje registra to nemoze desiti, barem 2-3 kljuca se moraju naci u ponovljenim postupcima,da skratim:
1. ccleaner (jednom dnevno tj. navece pred gasenje kompa pokrenuti ga,i junk je tamo gdje mu je i mjesto,firefox ce vam biti zahvalan na ovom programu jer temeljno cisti internet cache fajlove koji kad se nakupe znatno usporavaju brzinu otvaranja stranica.download isl.)
2.raxo perf.disc 10 (program bez konkurencije za defragmentaciju diska,postavit ga na auto pilot sheduling na svakih 5-7 dana i zaboravit na defragmentaciju, must have)
3.revo uninstaler (puno bolji od mnogih shereware programa ciji je zadatak deinstaliranje programa)
4.registry first aid (poput raxo perf.disca bez konkurencije u svom poslu, ubjedljivo najtemeljitiji i najbezbjedniji u ciscenju registra, kroz godine koristenja ni jedan problem sa njim - predlazem ciscenje jednom sedmicno sto se navodi i na njihovoj oficijelnoj stranici)
5.defragmentacija registra isto registry first aid
6.winaso reg.optimizer - sjajna nadopuna za broj 4.RFA
7. vas komp ce disati punim plucima ako se navedenih 6 tacaka provodi sa navedenim programima,a format C stvar proslosti

damagedgoods
1.12.2009, 21:28
sto ne koristite auslogic boost speed

Haker95
5.12.2009, 23:04
2.raxo perf.disc 10 (program bez konkurencije za defragmentaciju diska,postavit ga na auto pilot sheduling na svakih 5-7 dana i zaboravit na defragmentaciju, must have)
4.registry first aid (poput raxo perf.disca bez konkurencije u svom poslu, ubjedljivo najtemeljitiji i najbezbjedniji u ciscenju registra, kroz godine koristenja ni jedan problem sa njim - predlazem ciscenje jednom sedmicno sto se navodi i na njihovoj oficijelnoj stranici)
5.defragmentacija registra isto registry first aid
6.winaso reg.optimizer - sjajna nadopuna za broj 4.RFA
Sve je to lepo ali nazalost Raxco Perfect Disk, Registry First Aid i WinASO Registry Optimizer nisu besplatni programi, a ja mislim da postoje bolje alternative npr. Smart Defrag, Advanced System Care itd ...

H-I-T-M-A-N
6.12.2009, 5:41
Mozeli mi neko pomoci i reci sta je keylogger i dali je on opasan ili nije????

stevan10
6.12.2009, 10:14
Ja koristim ove i nemam nikakvih problema sa kompom vec 2 god sto na xp-u sto sad na win 7!
1.SpywareBlaster
2.Spybot S&D
3.Malwarebytes
4.Tune up
5.CCleaner
6.Your Uninstaller

NIx Car
6.12.2009, 13:46
Mozeli mi neko pomoci i reci sta je keylogger i dali je on opasan ili nije????


http://compnetworking.about.com/od/networksecurityprivacy/g/keylogger.htm

Predrag Stankovic
14.12.2009, 16:20
Diskeeper 2010 Pro Premier podržava defragmentaciju više particija odjednom

Pavle Rohalj
28.12.2009, 22:53
Zasada koristim samo CCleaner, Glary Ultilties i Revo Uninstaller, no mislim da će mi još par korisnih programa tipa Device Doctor i TuneUP.

EpicG
6.1.2010, 22:46
PowerSuite(DriverScanner za zastarele drajvere,RegistryBooster za ciscenje registra i SpeedUpMyPc za ubrzavanje) je prilicno dobar.Preporucujem ga.

Luka.
7.1.2010, 0:06
Regseeker,tuneup,ccleaner itd u principu samo tuneup koristim taj radi sve :D

NIx Car
7.1.2010, 1:00
PowerSuite(DriverScanner za zastarele drajvere,RegistryBooster za ciscenje registra i SpeedUpMyPc za ubrzavanje) je prilicno dobar.Preporucujem ga.

koristio sam ih ranije prvi program mi je njesra druga dva su ok. meni posao obavlja tuneup utilities i O&O defrag

Haker95
7.1.2010, 2:00
Mislim da TuneUp Drive Defrag koji dolazi u TuneUp paketu najbolje obavlja posao defragmentacije, nekako zaista osetim ubrzanje...

NIx Car
7.1.2010, 2:33
cuo sam da je auslogicsov disk defrag dobar

Arsenijee
9.1.2010, 17:19
Za sredjivanje registra koristim CCleane, zadovoljan sam njime, dosta dobro obavlja posao....

RAJIC
12.1.2010, 17:22
da li u ovom novom Tune up-u postoji opcija za defragmentaciju ram memorije? ne mogu to da nadjem a cini mi se da je u prethodnim verzijama to postojalo/

DAKINS
12.1.2010, 22:33
Koristim advanced system care odlicno cisti firefox otklanja neke spryware i ima auto shut dow .
Za registar i junki fajl koristim windows 7 manager odlicno to radi vrlo retko pravi gresku a postoji backup od registra do junki fajla i jedino treba proveriti sve a tek onda brisati backup ali greske su veoma retke .
Ima mogucnost da optimizujacije i po defaliti ali i slobodu da se to uradi sam i ja koristim drugu opciju ,vise volim sam:D
Isto tako win 7 manager ima mogucnost opravljanja nekih gresaka kao i celog os ako zatreba.
Stvarno osetno skrati start sistema kod mene je sad samo 18 sek .:DUbrza ceo sistem za mozda 3 ili 4 posto .:D
Nista spektakularno ali koliko ima korisnih stvari vredan programcic.
Smart defreg mi sluzi za defragmentaciju , mada na win 7 je i njihov windowsov dobar

Haker95
16.1.2010, 19:23
da li u ovom novom Tune up-u postoji opcija za defragmentaciju ram memorije? ne mogu to da nadjem a cini mi se da je u prethodnim verzijama to postojalo/

Beskorisno je to raditi. :dedica: A i nema te alatke u najnovijoj verziji, zamenio ga je Live Optimization. :icon_stud

ahil952
17.1.2010, 14:00
Koristim KIS već 3godine,koji miradi bezprekorno nikad sa njim nisam imao nikakvih problema. Pored KISa imam Malwarebytes iSupera antispyware sa kojima povremeno skeniram kompjuter.
Skoro sam dobio broj za aktivaciju Malwarebytes i Supera antispyware pa me ineresuja dali će KIS stvarati probleme pri radu ako uključim real taim zastitu na ova dva programa.

Sass Drake
17.1.2010, 14:10
Stavi ih u Trusted Zone u KIS-u i štikliraj sve stavke „Do not...”. Valjda će raditi. :kreza:

glitch
18.1.2010, 6:05
Mbam će šljakati provereno sa KIS 2k10, samo ga stavi na exclusion listu.

Sass Drake
18.1.2010, 13:05
Mbam će šljakati provereno sa KIS 2k10, samo ga stavi na exclusion listu.

...ako želiš da ti update radi. :kreza:

bela lampa
23.2.2010, 15:10
Ja koristim TuneUp Utilities, CCleaner, Malwarebytes' Anti-Malware
A zanima me zasta sluzi opcija Turbo Mode kod TuneUp Utilities, da li je potrebno da ga ukljucujem?

aca2568
23.2.2010, 17:20
Ja koristim TuneUp Utilities, CCleaner, Malwarebytes' Anti-Malware
A zanima me zasta sluzi opcija Turbo Mode kod TuneUp Utilities, da li je potrebno da ga ukljucujem?
Nije. Usamo usporava racunar, kad mene je iskljucen

Lich_king2
17.3.2010, 13:02
Neki dobar system defragment tool osim tuneup-ovog?

ivan.a
17.3.2010, 18:03
Neki dobar system defragment tool osim tuneup-ovog?
http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html

Sass Drake
17.3.2010, 20:54
Neki dobar system defragment tool osim tuneup-ovog?

O&O defrag (mislim da još traje promocija za verziju 11), a imaš i besplatni Deffragler.

Zaphod Biblbroks
18.3.2010, 22:04
Da li ima neke primetnije razlike izmedju O&O defrag-a i Deffragler-a. Pre sam koristio Deffragler, a posle promocije sam presao na O&O kontajuci da je komercijalnije resenje bolje. Da li je stvarno tako?

NIx Car
18.3.2010, 23:12
zavisi. Ja npr nisam osetio nikakvu razliku na starom PCu kada sam presao sa Auslogics smart defraga na O&O defrag. A na novom jos nisam radio defrag.

icemama
25.5.2010, 21:54
Evo ovako danas sam instlirao System Mechanic pro 9 i zanimam me, da li je dovoljno da namestim da on automatski odradi svoje kad sam away 20 min, ili uz to moram nekad i rucno da pokrenem neke stavke (znam npr za defragmentaiju mora odvojeno)... Nadam se da ste shvatili sta sam hteo da pitam :kreza:. Hvala unapred.

Sass Drake
26.5.2010, 16:39
Evo ovako danas sam instlirao System Mechanic pro 9 i zanimam me, da li je dovoljno da namestim da on automatski odradi svoje kad sam away 20 min, ili uz to moram nekad i rucno da pokrenem neke stavke (znam npr za defragmentaiju mora odvojeno)... Nadam se da ste shvatili sta sam hteo da pitam :kreza:. Hvala unapred.

Moj ti je savjet da isključiš njegovu automatiku i da ručno pokrećeš potrebne stavke.

Predrag Stankovic
28.5.2010, 20:12
Koji je program šampion u detekciji i uklanjanju suvišnih fajlova, konstanto mi se smanjuje free space na sistemskoj particiji iako redovno brisem junk sa CCleaner-om (modifikovanom verzijom), TuneUP utilities-om, i dosta toga i ručno što ovo programi ne tretiraju kao junk ali ga ja svejedno brišem jer nema nikakvog uticaja na sistem i programe
ali ponovo malo pomalo smanjuje se free space, a nemogu da provalim koji program to prouzrokuje da mu nadjem i obrisem te bekapove ili šta već, nije da kuburim sa free space-om, ali jednostavno hoću da mi sistem bude čistiji i da novi bekap (ghost file) bude manji da b krace trajalo pravljenje i eventualno restore-ovanje fajla.

Vule991
31.5.2010, 20:59
Dva programa su rešenje za tvoj slučaj :dedica:

1) Advanced System Optimizer
2) Registry Reviver

Keki
31.5.2010, 22:05
a nemogu da provalim koji program to prouzrokuje da mu nadjem i obrisem te bekapove ili šta već,

Mozda da proveris system restore?

Predrag Stankovic
2.6.2010, 10:42
Dva programa su rešenje za tvoj slučaj :dedica:

1) Advanced System Optimizer
2) Registry Reviver

Ajd probacu,

Mozda da proveris system restore?

Nije, ostavljam samo zadnji restore point

--ComputerBoy--
2.6.2010, 15:33
Izdvojio bih Advanced Uninstaller Pro, kao i CCleaner. :)

Predrag Stankovic
6.6.2010, 13:39
Meni treba program koji bi skenirao sve fajlove i foldere na diku tj. particijama , i koji bi napravio snapshot, koji bi kasnije uporedjivao sa novim snapshotovima, gde bi mi pokazalo koji folderi "rastu" i na osnovu toga video koji programi to prouzrokuju, jer imam dosta instaliranih programa i neki od njih prave neke bekapove ili slična s*anja i tako bespotrebno popunjavu prostor, što može da bude i po nekoliko GB što nije baš bezazleno

LoneWolf
6.6.2010, 13:59
Meni treba program koji bi skenirao sve fajlove i foldere na diku tj. particijama , i koji bi napravio snapshot, koji bi kasnije uporedjivao sa novim snapshotovima, gde bi mi pokazalo koji folderi "rastu" i na osnovu toga video koji programi to prouzrokuju, jer imam dosta instaliranih programa i neki od njih prave neke bekapove ili slična s*anja i tako bespotrebno popunjavu prostor, što može da bude i po nekoliko GB što nije baš bezazleno

Znam za nešto slično a to je Ace Utilities (http://www.acelogix.com/download.html) koji u punoj verziji ima alat pod nazivom Folder analysis čini mi se,znam da sam ga koristio na jednoj starijoj mašini upravo zbog istog razloga kao i ti,a prikazuje grafički (progress barom u bojama od zelene,preko žute do crvene) zauzeće pojedinih foldera i na šta sve "otpada" zauzeta memorija (muzika,filmovi,itd.),uglavnom pronađi,probaj pa javi jel' to to.

Vule991
8.6.2010, 18:31
jer imam dosta instaliranih programa i neki od njih prave neke bekapove ili slična s*anja i tako bespotrebno popunjavu prostor, što može da bude i po nekoliko GB što nije baš bezazleno

Koliko ja znam svaki program ima opciju da se isključi bekapovanje samo malo pretresi...Možda to nije "realno" zauzet prostor, možda se defragmentovanjem sa isto nekim dobrim programom poput defraggler-a (koji je besplatan) sve vrati u povoljnu situaciju za tebe.

:ciao:

Hedgehog
10.7.2010, 22:05
Moze preporuka nekog programa za skeniranje harda za bad sector-e, greske... ili je dovoljan onaj na Windowsu?

Predrag Stankovic
11.7.2010, 9:40
HDD Regenerator - Najbolji

wog326
12.7.2010, 7:22
deframentacija
diskeeper za difragment

odrzavanje
tuneup 2010
advanced windows optimizer
system mechanic
winASO registry optimizer
ccleaner

wog326
12.7.2010, 7:23
deframentacija
diskeeper za

odrzavanje
tuneup 2010
advanced windows optimizer
system mechanic
winASO registry optimizer
ccleaner

za uninstall
revo uninstaller free

NIx Car
21.7.2010, 17:45
deframentacija
diskeeper za

odrzavanje
tuneup 2010
advanced windows optimizer
system mechanic
winASO registry optimizer
ccleaner

za uninstall
revo uninstaller free
zasto jednostavno nisi koristio opciju edit? :rolleyes:

Hedgehog
27.7.2010, 12:06
Jel ima neko Advanced System Care i da li je zadovoljan pomenutim?

ahil952
27.7.2010, 14:37
Ja sam ga koristio jedno vreme i nisam bio preterano zadovoljan. Ako hoćeš dobar program za otimizaciju Windowsa uzmi Advanced System Optimizer 3 ili Windows 7 menager,jedini problem je što se plaćaju ali ima leka

d_drazic
29.7.2010, 19:08
Evo da ne otvaram novu temu, ja ću da Vas pitam ovde.
Koji je dobar program za BACKUP podataka (samo sistemski, registry i tako to), a koji podržava pravljenje backup fajla tako da može da se nareže na više diskova tj. koji automatski deli backup fajl?
Uradio sam bekap Win 7 i dobijem fajl od ~18 GB koji ne mogu da narežem u komadu, već moram da ga razdvajam posebno, a kad hoću da uradim restore moram prvo da instaliram svež Win, pa tak onda.
Meni treba neki program koji podržava gore navedenu funkciju i u isto vreme može da se boot-uje.

wog326
30.7.2010, 1:06
Izvinite...ali ovo sto je rekao lik za Advanced Windows Care Pro..program
jednostavno nevalja! Evo zasto:

Dosta puta sam ga koristio,i dosta puta mi je bio s***** windows od njega.
Nekad se desi da on obrise deo System32 i totalno razori Windwos..

Nije pametno koristiti ga,to je moj savet..

Ako zelite da Obrisete Bugove sa kompa,i pritom ga ubrzate. Preporucujem
-Malwarebyte;
-Ad-Aware 2009;
-SpyBot Search and destroy;

Eto to bi bilo to..Sad je na vama,kako hocete.

advanced windows care pro ja licno koristim jedno godinu dana meni lepo radi .kompanije koja ga pravi je inace veoma poznati i vrlo dobra .:dedica:
ne verujem da ti je on unistio komp moguce da je nesto drugo.

d_drazic (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=11559) odgovor za tebe .. postoji takav program zove se acronic true image 2010 radi sve sto si ti naveo.za vise informacija posalji mi PM
pozzzz

d_drazic
30.7.2010, 2:03
d_drazic (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=11559) odgovor za tebe .. postoji takav program zove se acronic true image 2010 radi sve sto si ti naveo.za vise informacija posalji mi PM
pozzzz

Puno hvala! Znam za taj program, ali ga nikad nisam koristio jer nisam znao da ima tu funkciju. Pozdrav.

wog326
30.7.2010, 3:26
Imas prijatelju da napravis bootabilan cd i njega koristis u slucaju da ne moze win da se bootuje preko njega ulazis u acronic program i onda uradis restore .
evo ti mali tutorial ako nisi razumeo o cemu pricam:)

http://www.whatsabyte.com/P1/create_cd.htm

javi ako ti ne bude nesto jasno;)

d_drazic
31.7.2010, 13:44
Snašao sam se sa Acronis-om. Odličan je. Ali zanima me jedan detalj. Uradio sam bekap Windows-a XP i fajl koji se dobije preko Acronis-a je za ~2 GB manji od fajla koji se dobija prilikom bekapa pomoću Windows-a. Podesio sam kompresiju na Normal rate i sve ostalo je normalno, ali taj fajl je značajno manji. A kad u njega uđem lepo se vidi da je uradio bekap celog diska.

P.S. Stvarno su ovi iz Microsoft šabani, kada moraju svaku stvar da naprave do pola i ne urade neke osnovne detalje.

wog326
1.8.2010, 3:03
sve zavisi sta si podesio da backapuje ti si mu mozda rekao da backpuje windows .a ne programe i muziku itd.. pa je zato back up bio manji



a mozda preko win backlup ti si bekapovao vise dokumentana i programa i zato je veci back up., windows ako radi back up on ce ti raditi i back up od sistem resore pointa .

procitaj ovaj sajt
http://forums.techguy.org/all-other-software/697102-acronis-true-image-backup-size.html
http://www.computing.net/answers/windows-xp/xp-takes-almost-all-my-disk-space/34805.html


evo ti moj back up od acronie true image

winodws xp na acer laptopu sa njihovom recovery particijom velicina je 17.6GB a te iste velicine mi je i cela windows particja sto znaci da je acer backpovao sve kompletno sa te particije



kada uradim back up sa windowsom celo back up ima samo 9GB .
znaci nemoj da brines acronic je sve uradio kako treba .samo uradi velidaciju back upa da on proveri dali ce biti u stanju da uradi recovery od tog back upa
i naravno napravi acronic bootable rescue Cd :)

ja se nadam da se ti pomogao oko pitanja ..i nadam se da sam ti dao odgovor sto ti je bio potreban.izvinjavam se ako ovo nije odgovor bio sto je tebi potreban :(:(

Marko 0401
14.8.2010, 0:46
Koristi li neko Auslogics Disk Defrag? Utisci?
Ima li neki bolji, a besplatan? ;)

wog326
14.8.2010, 2:32
Koristi li neko Auslogics Disk Defrag? Utisci?
Ima li neki bolji, a besplatan? ;)
odlican program za defragment ja ga koristim jedno godinu dana radi super

hmm bolji nema koliko ja znam
mozes da probas npr..
mydefrag nije los
tuneup disk defragment je u paketu sa tuneup utlities 2010 isto je odlican.
smart defrag je alternativa za auslogics disk defrag .slicno rade.ako bi da menjas onda uzmi smart defrag.

Predrag Stankovic
18.8.2010, 10:46
Potreban mi je dobar ALI i bezbedan program za uklanjanje repova (tragova) uninstaliranih programa , samo nemojte da mi preporučujete Final Uninstaller, jer ume pogrešno da proceni i obriše čak i ono što je potrebno, a restore backup-a mu loše funkcioniše

Picard
18.8.2010, 11:11
Revo je bezbedan koliko znam, niakda nisam imao problem niti sam cuo da se neko zalio, Uninstall Tool je takodje odlican, samo sto nije free, ako ti nesto znaci.:)

Predrag Stankovic
18.8.2010, 13:42
Imam ga i ja, a gde da nadjem opciju za scan i uklanjanje repova od deinstaliranih progrmama, koji nisu pomoću njega uninstalirani već iz windows-a

Keki
18.8.2010, 22:18
Pa onda ti je bolji za to CCleaner.

Predrag Stankovic
20.8.2010, 10:00
Ma koristim CCleaner od 2005-e godine, ali on ima samo za čišćenje junk fajlova i registry bazee, a nema mogućnost scana prethodno uninstaliranih programa i pronalaženja njihovih ostataka

Picard
20.8.2010, 10:07
Ah, nisam te razumeo.:)

Za to ti je bolji Vit Registry Fix (za ciscenje registra u globalu):

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Registry-Tweak/Vit-Registry-Fix-Pro.shtml

EpicG
5.11.2010, 19:05
Treba mi neki dobar program za apdejtovanje drajvera,neka se i placa,samo da dobro radi svoj posao...a od ostalih stvari imam BitDefender Total Security,Tune Up utilities 2011,Auslogics disc defrag i to je to...Da li mi treba jos nesto?

Levčanin
6.11.2010, 2:40
Ma koristim CCleaner od 2005-e godine, ali on ima samo za čišćenje junk fajlova i registry bazee, a nema mogućnost scana prethodno uninstaliranih programa i pronalaženja njihovih ostataka

Ne znam da li sam te ja dobro razumeo ali preporučujem ti da probaš Your Uninstaller! Ja ga koristim već neko vreme i mislim da bolje tj temeljnije obavlja posao nego li Revo uninstaler... samo uključi opciju koja najduze traje ali skenira citav sistem i uklanja sve tragove od instalacije softvera,to mi se dopalo jako. Uvek sa njim deinstaliram softver i sve pokupi i počisti. A za program koji može da pregleda stare instalacije /deinstalacije još nisam čuo , sm ovih koji su već navedeni kao standardni CLEANERY... voleo bi i ja tako nešto...

wog326
10.11.2010, 23:33
Treba mi neki dobar program za apdejtovanje drajvera,neka se i placa,samo da dobro radi svoj posao...a od ostalih stvari imam BitDefender Total Security,Tune Up utilities 2011,Auslogics disc defrag i to je to...Da li mi treba jos nesto?
probaj onaj radarsync - http://www.radarsync.com/
mada ja ti ne bi preporucio da updatujes drivere preko programa itd.. nikada nisam to voleo .bog zna odaklen on skida drivere .najbolje je to rucno .i najsigurnije.koliko znam windows sam moze da ti proverava za najnovije verzije tvojih drivera..posto ja sam skinuo najnovije drivere za wireless karticu preko win7 update .
sto se tece zastite ja bi brisao bit defender total security i instalirao bi KIS ili NIS .bolje obavljaju posao a i dobri su na memory

NIx Car
11.11.2010, 0:12
neka mu. ako mu pase bitdefender neka ga ostavi. KIS i NIS jesu najbolji po pitanju All in One security ali ako ne radi neke riskantne poslove bitdenfeder ce mu biti sasvim dovoljan :)

wog326
11.11.2010, 0:26
neka mu. ako mu pase bitdefender neka ga ostavi. KIS i NIS jesu najbolji po pitanju All in One security ali ako ne radi neke riskantne poslove bitdenfeder ce mu biti sasvim dovoljan :)
i to sto kazes lol:)

EpicG
11.11.2010, 14:34
neka mu. ako mu pase bitdefender neka ga ostavi. KIS i NIS jesu najbolji po pitanju All in One security ali ako ne radi neke riskantne poslove bitdenfeder ce mu biti sasvim dovoljan :)


Instalirao sam KIS posto me je bitdefender ubio...morao sam da radim reinstalaciju sistem koliko mmi se spywarea i malwarea nakupilo...a on nista...total security,sutra malo...ja sad lepo imam malwarebytes,KIS i super anti spyware;tune up 2011,neki updater drivera,zaboravio sam koji,i dosta mi je...a sto se tice rizicnosti,malo je veca,jer dosta skidam tore...khm,trial verzije igara za drustvo:a_whistli:D;)Hvala za preporuke...:D

Parkman
13.11.2010, 0:49
Molim Vas da mi preporučite zaštitu od keyloggera i kojim programom da skeniram da proverim potencijalno prisustvo istog.

EpicG
18.11.2010, 21:52
KIS brate...U njemu i imas virtuelnu tastaturu,kojom pises da keyloggeri ne bi mogli da vide nista:Freddy:

Levčanin
18.11.2010, 22:50
KIS brate...U njemu i imas virtuelnu tastaturu,kojom pises da keyloggeri ne bi mogli da vide nista:Freddy:
a jel moze KIS da scanom odmah pronađe keylogera na sistemu i unisti ga?
I kako moze da se zakljuci da je na sistemu prisutan neki , tj koji su prvi 'simptomi'?

water wizard
18.11.2010, 23:08
može bilo koji antivirus da ti završi posao

EpicG
19.11.2010, 9:56
+1...a za simptome,ne verujem da postoje neki znacajniji...:Freddy:

johny88
22.12.2010, 1:40
na jednom drugom forumu su mi preporucili Advanced SystemCare, za Win7. kakav je to program, jel ok, ne moze nesto da zabrljavi sistem?

wog326
30.12.2010, 11:20
na jednom drugom forumu su mi preporucili Advanced SystemCare, za Win7. kakav je to program, jel ok, ne moze nesto da zabrljavi sistem?
odlican program instaliraj ga slobodno .ja ga koristim dosta dugo i radi kao sat

kuureee
30.12.2010, 12:22
i ja ga koristim jos od XP ,dobar je.

xp professor
6.1.2011, 17:26
E nisam znao gde da postavim ovo.
Instalirao sam Malwarebytes i super je.
Skenirao sam i pronašao mi je 16 virusa i obeležio neke a neke ne za brisanje.
Da li ja mogu njih sve da obrišem, da li će mi škoditi sistemu ako ih obrišem sve zato što su neke system32 stvari inficirane.

Evo slika koji su inficirani:

http://www.dodaj.rs/t/3z/FC/1odbeBIH/bez-naslova.jpg (http://www.dodaj.rs/?3z/FC/1odbeBIH/bez-naslova.jpg)

Molim vas odgovorite što pre to bolje.

kuureee
6.1.2011, 17:28
sve brisi pa restrat pa pusti opet da odradi.

xp professor
6.1.2011, 17:29
sve brisi pa restrat pa pusti opet da odradi.

Da odradi? Sta?

kuureee
6.1.2011, 17:30
pa jos jedanput da skenira.
mozda nesto nece obrisati ,posto ima dosta pa ce iz drugog puta odraditi brisanje.
proveri i karantim posle brisanja i restarta.


mada se tebi gamad lepo uvukala u sistem.

xp professor
6.1.2011, 17:32
pa jos jedanput da skenira.
mozda nesto nece obrisati ,posto ima dosta pa ce iz drugog puta odraditi brisanje.
proveri i karantim posle brisanja i restarta.

Čoveče, jedva sam izdržao i ova 2 sata skeniranja i to samo C particije.
NEma šanse da ga opet stavim. Možda eventualno sutra. :D

xp professor
6.1.2011, 17:37
Oće mi se sistem sigurno podići ako obrišem sve?

kuureee
6.1.2011, 17:51
ma hoce bre, Mlawari nece da zezna sa brisanjem neceg bitno iz sistema.

xp professor
7.1.2011, 1:54
ma hoce bre, Mlawari nece da zezna sa brisanjem neceg bitno iz sistema.

Ok. Hvala. Inače, obrisao sam ono što mi je bilo obeleženo. Ostalo sam ostavio.
Nastavljam sutra sa ponovnim skeniranjem pa onda brisanjem ostalog.

kuureee
7.1.2011, 2:21
brisi ti to slobodno.
pa pogledaj u tim folderima i fajlovima od toga sto je obelezeno ,pogledaj sta je.
i od sad na takav i slican problem ostavljaj postove naovoj temi http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=9118.

tu ima vise desavanja i dosta iskusnih i upucenih osoba da mogu da ti pomognu sa problemima.

to ti kazem iz iskustva.:ciao:

Munja666
20.6.2011, 3:10
Da li postoji neka aplikacija koja prikazuje koliko ima radnih sati -lifetime određeni monitor? Nešto kao HDDlife za hard diskove, samo za monitore.

lucky24
29.6.2011, 4:05
ljudi, treba mi program tipa tuneUp Utilites, ali ne znam koji je najbolji, ap ako bi mogao neki savet u vezi ovakvih programa, da li zaista poboljsavaju rad Pc-ija
:confused:

Packypfc
29.6.2011, 6:10
Da li postoji neka aplikacija koja prikazuje koliko ima radnih sati -lifetime određeni monitor? Nešto kao HDDlife za hard diskove, samo za monitore.

A sta ce ti to? Samo da se zamaras i postanes kompjuterski hipohondrik :D. Meni je HDDLife odavno prežalio hard disk, a eno ga radi k'o nov i nemam nameru da ga diram ili menjam.

asteriks254
29.6.2011, 8:18
ljudi, treba mi program tipa tuneUp Utilites, ali ne znam koji je najbolji, ap ako bi mogao neki savet u vezi ovakvih programa, da li zaista poboljsavaju rad Pc-ija
:confused:
Lucky24 korist od tih programa je vrlo mala,a steta ako napravis problem u registry vrlo velika.Ja sam koristio Glary Utilities free malo precesto i cistio registar sa njim sto je dovelo do 4 BSOD...sada koristim samo CCleaner i ne cackam registry sa njim i defraggler za defragmentaciju.Pogledaj i linkhttp://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100711100745AADHGrn i procitaj sve pazljivo i to je to...:dedica: ako vec cistis registry uvek u okviru programa koji koristis napravi backup registra tako da ako nesto krene lose da mozes da vratis na staro.

Dusan Spasic
29.6.2011, 10:31
ljudi, treba mi program tipa tuneUp Utilites, ali ne znam koji je najbolji, ap ako bi mogao neki savet u vezi ovakvih programa, da li zaista poboljsavaju rad Pc-ija
:confused:

Pod obavezno:) CCleaner, a moja preporuka je da stavis i neki program za defrag. ja licno koristim Defraggler. A nesto tipa tuneUp-a imas AdvancedSystemCare 4 free. I pre nego sto pokrenes neki od ovih programa prvo proveri podesavanja da ti ne obrisu nesto sto ti treba(password, history u pretrazivacima itd.). Sto se tice ciscenja registry-a ni jedan mi nije napravio problem tako da samo cepaj i ne brini :ciao:

Picard
30.6.2011, 11:05
Vit Registry Fix (http://www.softpedia.com/get/Tweak/Registry-Tweak/Vit-Registry-Fix-Pro.shtml) važi za odličan program za čišćenje registra, koristim ga duže vreme i nikakvih problema nisam imao.

leonine
24.7.2011, 23:37
Avast, CCleaner i Advanced System Care

lucky24
25.7.2011, 7:39
instalirao sam Advanced System Car, sta sad treba da namestim da mi ne ****e komp??? da li je neko imao losa iskustva sa ovim programom???
i zamolio bih korisnike navedenog programa da li primecujete da osetno ubrzava vas PC ili ne???

Hvala!!!
Pozzz!!!

leonine
25.7.2011, 9:06
instalirao sam Advanced System Car, sta sad treba da namestim da mi ne ****e komp??? da li je neko imao losa iskustva sa ovim programom???
i zamolio bih korisnike navedenog programa da li primecujete da osetno ubrzava vas PC ili ne???

Hvala!!!
Pozzz!!!
Ja pretezno koristim Sreder opciju :D
Sto se tice ubrzavanja sistema, ja primecujem poboljsanje (na kompu koji ima XP, na ovom gde mi je Win 7 ga jos nisam instalirala) kada ga na periode pokrenem da izcisti djubre iz registri baze. Ima jos gomila opcija, tako da mislim da ti je najbolje da sam prodjes kroz njih i vidis koja podesavanja tebi odgovaraju. Naravno, mislim da treba, pored mog odgovora, da sacekas odgovor nekog strucnijeg :)

lucky24
25.7.2011, 18:26
Uz advanced system care 4 free instalirao sam i IObit malware fighter, smart defrag i game booster. da li su mi ovi programi kvalitetni i potrebni ili da ih brisem?
Skenirao sam Pc sa ASC 4 free, nista nisam namestao u opcijama samo sam isao deep scan. da li sam uradio sta treba ili treba jos nesto da namestam???!

Hvala i Pozzz!!!!

asteriks254
25.7.2011, 21:38
Lucky24 sta koristis od antivirusa?

lucky24
25.7.2011, 23:16
AVG Free 2011

Sayonara
25.7.2011, 23:38
bolje nabavi nesto bolje kao avast ili avira

lucky24
26.7.2011, 1:30
Planirao asm da obrisem AVG i da instaliram Avast!
:)

asteriks254
26.7.2011, 1:58
Imas u podforumu zastita, tema koji antivirus koristite? sve sto ti treba.Koliko sam gledao od tog IO bit malware fightera nema vece koristi...

lucky24
27.7.2011, 22:27
jos neki savet oko ASC 4 pro???
da li program treba da mi bude stalno ukljucen, kao i onaj turboboost mod ili ne...???

otkad sam instalirao Advanced system care 4 pro, seckaju mi klipovi na youtube svi, bas bas seckaju kad koristim mozilu, a bas malo kad koristim chrom!!!

kako da namestim da mi ne secka uopste, nije mi seckalo dok nisam instalirao ASC pro 4??!!!?!i kad isljucim ovaj program seckaju

Pomoc, molim vas!!!
hvala!!!

Heimdal
30.9.2011, 23:16
Jeli neko može da mi kaže da li je korisna stvar raditi defragmentaciju flash memorije, s obzirom da je imam od 16gb a non stop radi (brišem-pišem)?

Marezz
11.10.2011, 8:50
Jeli neko može da mi kaže da li je korisna stvar raditi defragmentaciju flash memorije, s obzirom da je imam od 16gb a non stop radi (brišem-pišem)?

Ovde (http://ask-leo.com/should_i_defragment_my_usb_flash_drive.html) piše da to nikad ne bi trebao da radiš i da ne dobijaš bolje performanse kad uradiš defragment.

Ja nikad nisam imao potrebe da to radim(doduše ja imam 8GB USB), posle svake upotrebe formatiraš i ne boli te glava :)

Belfegor
3.11.2011, 15:07
treba mi neki partition recovery program...da je free...

Marezz
7.11.2011, 15:18
treba mi neki partition recovery program...da je free...

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

Бесплатан је, имаш и документацију на сајту :)

Aleksandar1987
16.11.2011, 14:18
Jedini program koji iole dobro radi posao jeste Ccleaner, ostali samo stete racunaru...

Iceman_37
19.12.2011, 0:18
Jedini program koji iole dobro radi posao jeste Ccleaner, ostali samo stete racunaru...

Slozio bi se sa tobom ali bi dodao TuneUp2012 kao mnogo koristan i isto tako bezopasan. I njegov cleaner je jako povrsan i nema mazanja ociju sa 1000+ gresaka u registru. Odusevio sam se programom, iskoristio sam ga za podesavanje startup-a, privremen disable programa (ugasi nepotrebne servise do pokretanja programa, kao na primer VMware koji iako ugasen ima upaljenih 3 servisa u pozadini). Takodje za personalizaciju logon-a i ukidanje nekih funkcija koje poboljsavaju bezbednost. Bas za dosta stvari ga koristim. Jedino bi njega i ccleaner preporucio. Sve ostale bih zaobisao.

Jedna jako zanimljiva stvar ukoliko imate TuneUp2012 da probate!
Novi TuneUp ima Live Optimization, za koji sam bio jako skeptican kako funkcionise pa sam ga disableovao. Rekoh ajde nekako da ga testiram pa sam nasao nesto na netu. Probajte,

Are you a PC professional? Would you like to try the effect of Live Optimization for yourself?
Then download (http://newsletter.tune-up.com/re?l=6me9d7I1v9zfczIb) our PC Stress Test and see the positive effects for yourself. The PC Stress Test tool simulates the load on your CPU from programs running in the background. First, make sure that TuneUp Live Optimization is switched off. Now open the PC Stress Test tool and click on “Start”. If you now open Word and attempt to open a document, you will notice that your computer is very sluggish, and it can take up to thirty seconds before you can start your work in Word.
On the trail of the Eureka effect: Now do the same test again once you have ensured that TuneUp Utilities – Version 2010 is installed and Live Optimization is activated. You will notice how TuneUp Live Optimization dynamically assigns more resources to the correct programs and puts the programs that hog the resources in their place. Your programs start more quickly, even when the system is working hard, and run more smoothly. For more fun with your PC!
Kada upalite mali stresor videcete kako je jednostavno. Ja nisam koristo word kao test, vec prosto firefox i upalio youtube klip. Prvo bez LiveOptimization kad je stresor ukljucen, onda sa LiveOptimization kad je stresor isto ukljucen. Neverovatno koja razlika je napravljena. Valjda nije namesteno ;)

analayzer
26.12.2011, 19:13
Od freeware ja bih preporučio WinUtilitis , Glary Utilities,Wise Disk Cleaner Free , Wise Registry Cleaner Free a od plaćenih koji se mogu koristiti samo jednom što je dovoljno ja Pc Tools. A to jedanput jeste da ima opciju gašenja nepotrebnih servisa i gotovo. Naravno tu je Uniblue Power Suit jak program koji ti može skinuti nove drivere i instalirati ih.Volim još i Ace Utilities.:Freddy:

Joca90
1.1.2012, 11:41
ljudi potrebno mi je vas misljenje :)
juce sam instalirao sam tune up 2012(iskuljucio defragmentaciju prilikom redovnog odrzavanja) i danas diskeeper 2011..e sad imam pitanje u vezi diskeepera, koji kao sto znate ima automatsko defragmentovanje u pozadini... na kucistu imam crvenu led diodu(hdd) koja mi sad nonstop treperi, nikad nije ugasena kao ranije(kada je uglavnom ugasena)
da li je to normalno? :)

zanima me i vase misljenje u vezi windows 7 default defrag programa.. kakav je? juce sam u tuneupu odradio defragmentaciju i nije mi prilikom skeniranja bio potpuno dobar rezultat, diskovi su bili defragmentovani.

u tuneupu moze da se stavi da svake nedelje defragmentuje hard, pa me zanima i da li je to dovoljno, odnosno da li mi je potreban diskeeper? :)

SlobaL
1.1.2012, 11:55
Moje lično mišljenje da je najveći deo tih tune-up programa obično prodavanje magle. Koristim Win 7 od kako se pojavio i jedini defragmenter koji sam koristio je onaj u windowsu. Mogu reći da ni ne znam da postoji, niti opterećuje sistem, niti imam problema sa fragmentisanom fajlovima.

Picard
1.1.2012, 13:03
TuneUp je bloat, Win defragmenter je sasvim OK, totalno je nebitno u praksi to što možda par fajlova ne presloži baš kako treba. Ja koristim Windowsov, podešen da jednom nedeljno odradi defrag i nikada mi fragmentacija nije preko 2%. Ako baš želiš neki drugi preporuka ide za Auslogics i MyDefrag, oba su besplatna.

Joca90
2.1.2012, 8:18
TuneUp je bloat
mislis li na? http://en.wikipedia.org/wiki/Software_bloat :)
koji onda program uzeti za odrzavanje sistema? cc cleaner?

Picard
2.1.2012, 11:10
Da, postoje još neki programi, ali recimo da je CC kao najprovereniji i najpouzdaniji u smislu da ne ide previše "duboko" prilikom čišćenja, pa je samim tim mogućnost da se nešto zezne minimalna.

lucky24
2.1.2012, 12:40
Kakvi su SlimCleaner i AdvancedSystemCare 5 free?

Joca90
2.1.2012, 13:05
evo isprobavam i ccleaner..interesuje me kako ga koristite? da li povremeno rucno? posto ne vidim da moze da se stavi automatic scheledule...

yhaker
2.1.2012, 13:51
CCleaner,Glary Utilities i mozda ASC.

JohnnyNT
2.1.2012, 13:59
evo isprobavam i ccleaner..interesuje me kako ga koristite? da li povremeno rucno? posto ne vidim da moze da se stavi automatic scheledule...

Ja ga na svakih par dana (kad se setim) pokrenem da počisti đubraste fajlove i reg.

Dimo
2.1.2012, 14:18
evo isprobavam i ccleaner..interesuje me kako ga koristite? da li povremeno rucno? posto ne vidim da moze da se stavi automatic scheledule...
Dovoljno je da ga koristiš povremeno, prilikom instalacije i deinstalacije veće količine aplikacija na operativni sistem. Podesiš sve opcije (uključujući i registry backup ako nisi siguran šta si sve označio za čišćenje) i pustiš ga da radi, čitav proces odvija se po automatizmu.

Joca90
3.1.2012, 12:49
da definitivno je pala odluka:
ccleaner + windowsov defragment program :)
hvala vam ljudi :)

Picard
5.1.2012, 2:42
Ako želiš možeš podesiti da se CCleaner pokreće automatski preko Task Schedulera:

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/setup-ccleaner-to-automatically-run-each-night-in-vista-or-xp/

xp professor
4.2.2012, 0:35
Ja koristim sledce:
CCleaner - ciscenje
Defragler - defragmentacija
Your Uninstaller - deinstalacija

Defragler je mnogo mnogo bolji od obicnog windows defragmenta. Slozio mi je skoro celu C particiju kako treba. :n_klanja:

PS mode
7.7.2012, 7:36
Ja sam koristio duze vreme Advanced system care.Mislim da je to jedan od najboljih freeware programa za odrzavanje sistema.Ima dosta funkcija sve u jednom programu.Doduse,slozio bih se sa jednim ovde sa foruma koji je napisao da je jedini program koji ne steti Ccleaner.Koristio sam vise njih al osim Ccleanera,gotovo svaki nekad zna da tako"popravi"stanje sistema da mu nekad ni Ssystem restore posle ne pomaze.Takav je slucaj i sa Advanced system care.Neretko zna uraditi i sto ne treba.Al uz pazljivu upotrebu mislim da nije los iz razloga jer je freeware+ima IO bit uninstaller koji je po meni najbolji freeware uninstaller a koji opet treba pazljivo koristiti.Od shareware programa mislim da je ubedljivo najbolji Registry mechanic,bar kad je rec o radu s registrima ,kao i PC speed up i uopste programi od Uniblue-a.Tako da,ko ne zeli komplikacije,najbolje je C cleaner i Uniblue.

cpumera
20.7.2012, 18:29
http://www.koshyjohn.com/software/

sve u jednom,free program jako dobar

Aleksic01
20.7.2012, 19:11
Probajte Auslogics BoostSpeed nece te se pokajati i sve se moze vratiti u predhodno stanje u samom programi bez posledica ! Ima opcija savetnik za sistem u kojoj nudi gasenje servisa ako ih ne koristite kako bi poboljsao performanse! Moje je misljenje da za naprednijeg korisnika nije potreban nijedan utilityes program jer ako znate gde i koje servise da pogasite,isbrisete povremeno privatnost pregledanja i istoriju,cookies u browseru, temp folder uradite defragmentaciju...jedino zbog cega bi bio potreban program jeste defragmentacija i popravka registra sto malo ko koristi a veoma je bitno za odaziv app..Sto se tice programa za defragmentaciju diska probajte O&O Defrag i njegovu opciju za boot time defragmentaciju koja radi defrag. iz boot time pre podizanja sistema i to 20 puta brze nego standardna win defragmentacija. Pomenuo bih i Tune Up zbog automatskog optimizovanja jer ga uvek treba instalirati kod korisnika koji nisu bas srtrucni za odrzavanje sistema ! Koristio sam i Advanced Sistem Care kod koga najbolje radi ciscenje privatnosti i istorija pregledanja borwsera ali ume da u registru zezne nekad mada se to uvek moze ispraviti ali bi ipak prioritet dao gore pomenutim programima !

Djordje Nedic
30.7.2012, 8:39
Ja koristim CCleaner i Advanced System Care 5 Pro, asc je mocan program, sadrzi opcije kao sto su turbo boost na paljenju kompjutera koji omogucava mnogo brze paljenje gasenjem nepotrebnih aplikacija i windows komponenata koje izaberete, ima active boost koji znatno ubrzava sve na cemu trenutno radite, podrzava brisanje malvera, spajvera, popravljanje gresaka u registru, defragmentovanja diska i registra, ciscenje kompjutera od junk fajlova, popravku kvarova na hardu etc...
Veoma sam zadovoljan sa oba programa (pogotovo sto mi je asc warez a fantastican je) :D

gagi323
23.8.2012, 11:19
CCleaner, TuneUp Utilities, Glary Utilities, SpeedUpMyPC :boxing:

Pele10
13.10.2012, 1:26
Da li je ccleaner dovoljan za defregmentaciju, deinstalaciju samog programa i brisanje zaostalih podataka iz njegovog registra? Samo jedno pojašnjenje, dosad se nisam susreo sa izrazom "defragmentacija", šta to tačno znači? Hvala unapred, pozdrav! :)