PDA

Prikaži potpunu verziju : Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...)


Strane : 1 [2]

Prief Lirator
13.10.2012, 2:52
Defragmentacija je suprotno od fragmentacija, a fragmentacija je pojava da se fajlovi na kompu poslije nekog vremena raspu, usitne, u male dijelove, fragmente i tada komp postaje sporiji jer glava hard diska mora trcati tamo-amo da sakupi te sve fragmente. Dakle, fragmentacija je proces "sastavljanja" fajlova, da bi komp radio "brze". Laicki objasnjeno.

Trebas je raditi svakih nekoliko mjeseci ili cesce/rjedje, zavisno od stanja fragmentovanosti, odnosno usitnjenosti fajlova. Koristi Defraggler, od programera CCleaner-a. CCleaner je inace manje-vise dovoljan za odrzavanje i ciscenje kompa, s tim da reinstalciju programa obavlja kao i Windows. Svejedno je.

Packypfc
13.10.2012, 2:56
Auslogics BoostSpeed. Malen lagan, a ima sve potrebne funkcije i odlicno obavlja svoj posao. U kombinaciji sa CCleanerom nista vise ne treba.

yhaker
2.12.2012, 19:49
Glary Utilities & Smart Defrag + Game Booster koji ima opciju optimizovanja sistema.

borisgut
2.12.2012, 22:40
CCleaner + Advanced SystemCare 6 + Smart Defrag. Odlicna kombinacija. Ja ih koristim.

asteriks254
3.12.2012, 19:31
Od programa za optimizaciju,defragmentaciju i za....ju koristim nista,ponekad proskeniram sa nista,a onda sredim registar sa nista.Moja topla preporuka.Inace imam win7 star dve godine koji se podize za 44 do 47 sec.Kad sam ga kupio podizao se za 30 do 35 sec.Ae pozz:odoK:

Aleksandar1987
8.12.2012, 19:11
Od programa za optimizaciju,defragmentaciju i za....ju koristim nista,ponekad proskeniram sa nista,a onda sredim registar sa nista.Moja topla preporuka.Inace imam win7 star dve godine koji se podize za 44 do 47 sec.Kad sam ga kupio podizao se za 30 do 35 sec.Ae pozz:odoK:

I jos malo vremena pa ces moci da pokrenes nista. Samo polako, doci ce i to na red. A onda bi voleo da dodjes u ovu temu i da napises ponovo nista. :ciao:

borisgut
8.12.2012, 19:47
Mnogi kazu da ovi programi donose samo stetu,ja koristim Advanced SystemCare 6 PRO,i jos uvijek mi nije napravio nikakvu stetu.

sale94
8.12.2012, 21:05
Mnogi kazu da ovi programi donose samo stetu,ja koristim Advanced SystemCare 6 PRO,i jos uvijek mi nije napravio nikakvu stetu.

Pa dva programa koja definitivno ne donose stetu barem meni i onima koje znam CCleaner + Tune Up + Defragler ili Smart Defrag moja kombinacija.

Doduse Tuneup i ne koristim toliko za restore point brisanje ponekad i tako i za ostali otpad sto ostane posle ccleanera koji put.

borisgut
8.12.2012, 21:10
E vidis prijatelju,meni je TuneUp dok sam bio na XP-u obrisao romove,ja kad ubacim neki CD,nema nikakvog efekta.

sale94
8.12.2012, 21:13
E vidis prijatelju,meni je TuneUp dok sam bio na XP-u obrisao romove,ja kad ubacim neki CD,nema nikakvog efekta.

Pa znas kako izgleda da se svakome u zivotu desi tako nesto sa jednim programom ja hvala bogu nisam imao takvih slucajeva (imao sam i gorih ali druge vrste) npr jedan lik je uspeo navodno da obrise ceo program files navodno CCleaner mu to napravio ja nisam mogao da verujem al desava se.:(

borisgut
8.12.2012, 21:27
Svaki program na nekom racunaru radi razlicito,a prvi put cujem da je CCleaner nekom napravio stetu. :D

asteriks254
8.12.2012, 23:03
I jos malo vremena pa ces moci da pokrenes nista. Samo polako, doci ce i to na red. A onda bi voleo da dodjes u ovu temu i da napises ponovo nista. :ciao: A to da ja napisem nista ce se desiti sutra a mozda i malo kasnije.Nego da pojasnim, kad sam rekao nista mislio sam na sve ove silne programe za ubrzanje tipa glerija,tuna up,auslogica itd.Ti znas da win7 ima program za defragmentaciju koji odradi posao jednom nedeljno to i CCleaner za uklanjane temp fajlova i drugog djubreta bez cackanja po registru mi zavrsava posao vise nego uspesno :D :ciao:

borisgut
8.12.2012, 23:40
Meni sav posao zavrsavaju CCleaner i Advanced SystemCare 6 PRO. I nikad mi nisu nanjeli nikakvu stetu.

asteriks254
9.12.2012, 0:50
^Al priznaj da ti nije ni mnogo pomogo,mislim na ASC Pro 6 ;):D a kad vec ne pomaze...mora da stoji cisto onako :p

borisgut
9.12.2012, 1:57
^Al priznaj da ti nije ni mnogo pomogo,mislim na ASC Pro 6 ;):D a kad vec ne pomaze...mora da stoji cisto onako :p

Kad sam tek instalirao Windows 8,to je bilo prije nekih mjesec dana,i nakon toga prodje nekih 15 dana,i instaliram ASC 6 PRO,i vjeruj mi da mi je pomogao. A i sad mi pomaze.

nighthawk
9.12.2012, 18:04
^Al priznaj da ti nije ni mnogo pomogo,mislim na ASC Pro 6

Asteriks, ti si u pravu što se tiče ovakvih programa, ali samo u teoriji. Kada sam ja instalirao XP davne 2007. ručno sam pogasio sve meni nepotrebne servise (Alerter, Error Reporting, DHCP client, Themes...) i posle ovoga komp mi je radio primetno brže. Onda sam ručno preko grupnih polisa isključio Autorun, promenio korisničko ime "Administrato" naloga i odradio još neke stvari. Neiskusni korisnici koji ne umeju ručno da odrade ovakve stvari mogu da imaju neku korist od programa za optimizaciju, ali naravno, mnogo je bolje uzeti tastaturu i miša u šake i pročitati sve što je potrebno za podešavanje u "sitna crevca".

Inače, ja jednom godišnje koristim Defraggler za sistemsku particiju i Program Files na drugoj particiji, i CCleaner za čišćenje TEMP foldera.

P.S. Ako ne znate čemu služi servis DHCP Client bolje je da ga ne dirate.

Aleksandar1987
10.12.2012, 13:21
A to da ja napisem nista ce se desiti sutra a mozda i malo kasnije.Nego da pojasnim, kad sam rekao nista mislio sam na sve ove silne programe za ubrzanje tipa glerija,tuna up,auslogica itd.Ti znas da win7 ima program za defragmentaciju koji odradi posao jednom nedeljno to i CCleaner za uklanjane temp fajlova i drugog djubreta bez cackanja po registru mi zavrsava posao vise nego uspesno :D :ciao:

To nije nista. To je sasvim dovoljno za nekoga. Ja recimo koristim win defragmenter i auslogics zbog bolje optimizacije i ccleaner. Nista vise od toga nije potrebno. Potrebno je samo jos znanje oko uklanjanja ostataka programa i to je to. Al opet kazem to sto koristis je nesto a ne nista. Ima razlike. :ciao:

mnogo je bolje uzeti tastaturu i miša u šake i pročitati sve što je potrebno za podešavanje u "sitna crevca".
Mogao bi da okacis i neki link ka podesavanju sitnih crevca...za neupucene korisnike. Ja recimo izbegavam neke service da iskljucujem iako mi sad ne trebaju, ali ko zna kada ce zatrebati. Skoro nesto sam imao problema sa internetom i provajder mi rece za neke opcije koje nisu radile samo zato sto sam iskljucio telephone u servisima. Ja bi iskreno voleo da vidim negde ta podesavanja u sitna crevca ili neku listu da vidim sta obuhvata ta lista. Ili ako ti nije tesko ti da napises neki tut ili u kratkim crtama sta si gasio tacno i sta je to bas nepotrebno.

borisgut
10.12.2012, 15:38
Program koji ja nikad ne bih nikome preporucio je SpeedUpMyPC,taj program donosi vise stete nego koristi. Koristio sam ga dok sam imao XP. Sa ASC 6 to nije tako.

Bryan Fury
10.12.2012, 16:19
Mogao bi da okacis i neki link ka podesavanju sitnih crevca...za neupucene korisnike. Ja recimo izbegavam neke service da iskljucujem iako mi sad ne trebaju, ali ko zna kada ce zatrebati. Skoro nesto sam imao problema sa internetom i provajder mi rece za neke opcije koje nisu radile samo zato sto sam iskljucio telephone u servisima. Ja bi iskreno voleo da vidim negde ta podesavanja u sitna crevca ili neku listu da vidim sta obuhvata ta lista. Ili ako ti nije tesko ti da napises neki tut ili u kratkim crtama sta si gasio tacno i sta je to bas nepotrebno.

http://www.blackviper.com/service-configurations/

Btw, jedan ssd od npr. 64GB garantovano ubrzava komp bolje nego svi programi za održavanje zajedno :)

Mali Princ 81
10.12.2012, 17:03
Jedno pitanje. Skinuo sam CCleaner i pokrenuo čišćenje, međutim pošto u google chrome-u koristim 10 tabova i gasim ga sa svih 10 tabova tako sam i očekivao da sutradan kad pokrenem chrome da mi svih 10ak tabova se odjednom otvore kad ono samo 1 tab. Jasno je da je CCleaner sve to zabrljao, pa vas ja pitam sta treba da odštikliram tamo kako bi mi ostavio tabove kad svaki sledeći put otvorim svoj omiljeni browser ?

Aleksandar1987
10.12.2012, 17:27
Btw, jedan ssd od npr. 64GB garantovano ubrzava komp bolje nego svi programi za održavanje zajedno :)

Razume se, ali i kida sadrzaj novcanika samo tako. :)

borisgut
10.12.2012, 17:35
Jedno pitanje. Skinuo sam CCleaner i pokrenuo čišćenje, međutim pošto u google chrome-u koristim 10 tabova i gasim ga sa svih 10 tabova tako sam i očekivao da sutradan kad pokrenem chrome da mi svih 10ak tabova se odjednom otvore kad ono samo 1 tab. Jasno je da je CCleaner sve to zabrljao, pa vas ja pitam sta treba da odštikliram tamo kako bi mi ostavio tabove kad svaki sledeći put otvorim svoj omiljeni browser ?

ostavi sve po defaultu,kad cistis onda moras izaci iz browsera.

Mali Princ 81
10.12.2012, 17:46
Neće biti. Evo sad izašao iz browsera i opet mi je uklonio sve i traži da se ulogujem ponovo na svih 165 sajtova :(:(

Levčanin
10.12.2012, 21:28
moraš da odštikliraš coockies stavku u Aplication pa u browser koji koristiš (mozila, opera itd) da ti ne bi brisao login šifre za forume, sajtove itd.

Mali Princ 81
10.12.2012, 22:34
Odštiklirao sam cookies, ali poenta je ne samo da mi ne briše lozinku i username, već i da sačuva svih 10 tabova kad sledeći dan pokrenem google chrom. Dakle, da mi ne ukida tabove. To mi treba.

borisgut
10.12.2012, 22:58
ako hoces da ti ccleaner ne brise username i lozinke sa nekih sajtova onda moras te kolacice staviti u izuzetke.

Levčanin
10.12.2012, 23:14
e pa ne može da ti sačuva te tabove jer ti mu namestiš da ti odbriše i cache u browseru. jedino i to da odštikliraš ali tada neće da ti čisti browser a to je jedna bitna funkcija čišćenja ovim programom.

Mali Princ 81
10.12.2012, 23:51
Nije ni cookies , ni cache, već ukloni sesije , to treba. Eto sam pronađoh klikćući nasumično ...

gagi323
17.12.2012, 14:20
Jel treba da se pravi backup u CCleaneru prilikom čišćenja registra?

borisgut
17.12.2012, 15:10
Jel treba da se pravi backup u CCleaneru prilikom čišćenja registra?

Mozes,a i ne moras. Ja barem to ne radim.

Covenant
23.12.2012, 13:23
Ja koristim CCleaner, Defraggler i Your Uninstaller - nažalost ovaj zadnji se plaća :(

sale94
23.12.2012, 13:58
Daj sansu Revo unistaleru on je besplatan a radi isti posao ko Your.

borisgut
23.12.2012, 14:23
Ja koristim CCleaner, Defraggler i Your Uninstaller - nažalost ovaj zadnji se plaća :(

Bolji je Revo Uninstaller. Daj mu sansu. Ima i besplatna verzija.

Sladjan85
23.12.2012, 16:03
http://www.blackviper.com/service-configurations/

Btw, jedan ssd od npr. 64GB garantovano ubrzava komp bolje nego svi programi za održavanje zajedno :)

Dao si im mozda i najbolji sajt za odrzavanje sistema. Realno tweakovanje servisa donosi znatno brzi sistem i manju potrosnju rama, brzi odziv ,a bogami i brzi boot.

Po meni najbolji programi za odrzavanje sistema su Vlite (vista) i Rt7 lite (Windows 7) ,sad cu probati i Windows 8 da tweakujem i lite-ujem.

Ove gluposti tipa TuneUp itd ,to je obicno smece, ne bih dao dinara na te stvari. Kad vidim neke RAM cleanere i slicno ,padne mi mrak na oci. Sto se tice defragmentovanja, mislim da je i Windows Disk Defragment sasvim dovoljan.

Jedino vidljivo okom je CC cleaner...

Prief Lirator
23.12.2012, 16:42
CCleaner je dobar, zatim Defraggler od istog tima za defragmentaciju (bar da zamijeni XP-ov defragmenter).

A TuneUp nije los ako se pravilno koristi, samo mu ne treba dozvoliti da previse svojevoljno optimizuje sta on hoce. Dobar je za uklanjanje nekog smeca koje CCleaner ne prepozna. ;)

gagi323
23.12.2012, 20:10
@Prief Lirator:

TuneUp po defaultu sve radi automatski. Ne treba mu dozvoliti da radi defragmentaciju registra jer to može više da škodi nego pomogne.
Može i da se isključi 1-Click Maintenance, samo pokrenem poseban alat kada mi šta zatreba. :)

Mislim da je ova poruka koju je @sale94 postavio korisna za korisnike TuneUp-a:

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1630865&postcount=22

Prief Lirator
23.12.2012, 20:18
Njegovu defragmentaciju i ne koristim (nego Defraggler), a iskljucio sam redovni 1-Click maintenance i sve smanjio na najmanju mogucu mjeru. Meni je dobro kod njega sto moze da disablira startup programe (ok, to mogu i mnogi) i sto ocisti neke stvari koje CCleaner ne nadje. Hvala na linku, procitacu.

gagi323
26.12.2012, 13:55
Čak je i Windowsov defragmenter bolji od TuneUp-ovog. :D

sale94
26.12.2012, 14:02
Istina to je ujedno i najveca mana Tune up-a.

borisgut
26.12.2012, 14:42
Ne znam kakav je Defragmenter u Windows-u 7 i 8,ali XP-ov je ocajan.

gagi323
26.12.2012, 23:22
@borisgut:

1. Windows 8 Defragmenter
2. Windows 7 Defragmenter
3. Windows XP Defragmenter

Prief Lirator
26.12.2012, 23:37
Dok sam koristio XP, ovdje ste mi preporucili Defraggler za defragmentaciju, a sad vidim da Sedmica sama izgleda to dobro radi. Mozda onda sutnem Defraggler. ;)

dzambo
27.12.2012, 0:38
Za koji se defragmanter ljudi najvise odlucuju i koji je u vrhu najbolje ocenjenih?

Sladjan85
27.12.2012, 0:42
Ti defragmenteri su stvar ukusa :D Kako neko moze da zna koji je bolji ,kad dobijemo lepe zelene, crvene, zute ili kakve vec kockice na ekranu i samo pise defragment 1%,2%,10%.... Licno mislim (a ne vidim ni razliku) da je najbolje koristiti onaj ugradjen u OS.

borisgut
27.12.2012, 1:00
Ja na Windows-u 8 koristim Auslogics disk defrag,nesto ne vjerujem Windowsovom defragmenteru,kao sto ne vjerujem Windowdovom Firewall-u. Tako da koristim COMODO Firewall.

dzambo
27.12.2012, 1:14
Zasto ne verujes?

Prief Lirator
27.12.2012, 1:21
Navodno Windows 7 (valjda i 8) imaju dobar firewall. Samo redovni update + Avast free i to je dovoljno za prosjecno surfanje. A nijedan nije idealan ako vi ne pazite. ;)

borisgut
27.12.2012, 1:33
Zasto ne verujes?

zato sto mi je prije par godina pored windows firewalla i avg antivirusa proletilo par stotina trojanaca dok sam igrao cs 1.6

Sladjan85
27.12.2012, 10:14
uleteli trojanci kroz Firewall ? :eek:

pa ko bolje moze da zastiti Windows od samog Microsofta ?

Windows 7 ima odlican firewall, koji omogucava dvosmernu kontrolu saobracaja. Ne postoji savrsen sistem. Svaki firewall moze biti probijen, mada u Windows 7 su prilicno male sanse za to. Windows je mnogo ,mnogo bezbedniji, nego nekad. Nije to vise Windows 2000 ili XP. Windows je prilicno zasticen od malicioznog softvera i sto se toga tice Microsoftu skidam kapu.


Ja koristim Windows defragmenter, Windows Firewall i Windows Defender. Posto imam poprilicno mnogo fajlova (2TB), pre neki dan sam iz zezanja posle 1 godine skenirao PC. Nisam imao antivirus uopste, pa sam skinuo Avast. Za ostalo sam koristio Malwarebytes Anti-Malware i Spybot Search & Destroy (cini mi se verzija 1.6). Sva 3 programa sam updejtovao bazu. Odradio scan i nisu nasli nista. Cist mi sistem kao suza. 0 , 0 i 0.


Nikad ne bih gasio Windows Firewall i poverio to Comodu. Ne zato sto je Comodo los, vec jednostavno mnogo verujem Windows Firewallu.

gagi323
27.12.2012, 12:19
Za koji se defragmanter ljudi najvise odlucuju i koji je u vrhu najbolje ocenjenih?

Evo liste defragmentera:

http://disk-defragmenter-software-review.toptenreviews.com/

Svi se plaćaju (ko bi davao pare za defragmenter?), a od besplatnih su najbolji:

• Windowsov Defragmenter
• Defraggler
• Auslogics Disk Defrag

ZoNi
27.12.2012, 13:31
pa ko bolje moze da zastiti Windows od samog Microsofta ?
Da M$ ume da zaštiti Win, ne bi bilo ni potrebe za tolikim dodatnim programima za zaštitu ;)

Inače, ja koristim Win FW i na poslu (WinXP) i kući (Win7), jer sam u oba slučaja iza rutera i njegovog FWa, tako da smatram da je i Win FW više nego dovoljan.

Što se tiče defragmentacije... Na poslu koristim Defraggler (jer je free za firme), a kući Auslogics Disk Defrag. Za oba smatram da posao rade brže i bolje od Win defragmentatora, mada je i ugrađeni većini realno dovoljan.

Antivirus... Na poslu koristim MSSE, jer je free za firme, a ne zato što imam poverenje u njega. Kući koristim Avast Free (i na jednom starijem kompu imam Pandu Cloud).

Registri, e-đubre... Isključivo CCleaner.

sale94
27.12.2012, 13:52
Defraggler mogu da pohvalim iz jednog prostog razloga jedini od free e resenja je uspeo da mi izvuce heavy fragmente iz fajlova od po 4gb u velicini i veci jeste da je dosta sporiji ali radi posao strasno dobro.

Dok npr SmartDefrag koji sam koristio pre njega nije mogao da sam defragmentuje ni 2gb single fragmented file, pa sam uvek morao sam da spremim te brljotine koje bi ostale iako je bio oko 2 puta brzi vremenski od deffraglera.

SmartDefrag koristim kada ne unosim neke velike single fajlove a Deffragler kada zatreba.

gagi323
28.12.2012, 11:58
Kući koristim Avast Free

I ja imam Avast Free takođe. :)

dzambo
6.1.2013, 15:13
Instalirao sam Piriform Defraggler. Program neverovatno dugo degragmentuje particije! Da li radi bolje ali sporije ili sporije a gore nisam siguran.

Vidim da ima opcije:
- defrag freespace
- defrag freespace (allow fregmentation)
http://www.piriform.com/defraggler/features/defragment-free-space
Ovo je jasno ali mi nije jasno izmedju ove dve opcije.

sale94
6.1.2013, 19:45
@Dzambo Pisao sam cini mi na ovoj temi ili onoj temi za freeware nisam siguran, uglavnom da Deffragler definitivno sporije radi od ostalih slicnih resenja, kod mene oko 2 i po puta sporije od smartdefrag-a, ali najkvalitetnije radi posao od svih ostalih besplatnih resenja to budi siguran izvalaci i najteze fragmentovane fajlove od po 4gb po jednom fajlu cak i po 6gb, dok mi je SmartDefrag nije mogao da resi ni fajlove preko 700mb i to je ogromna razlika.

Sad videh da mi je ta poruka izbrisana anyway navescu ponovo koristi Deffragler kada ti je hard u haosu, i kad ima puno velikih fragmentovanih fajlova dakle povremeno zato sto sporije radi, a probaj u ostalim slucajevima neki drugi kao Smartdefrag (http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html) on je mnogo bolji u slucajevima kad nema puno stvari za defragment ali uopsteno Deffragler pobedjuje.

Edit pojavila mi se ona gore spomenuta poruka misteriozno.:paranoia:

borisgut
6.1.2013, 20:22
Dobar je i Auslogics disk defrag,ja ga koristim.

Послато са SK17i користећи Тапаток 2

[4S] Vizant
7.1.2013, 0:20
Najbolji na svetu defragmenter je DiskTrix ov UltimateDefrag koji ima napredne opcije postavljanja fajlova koji se vise koriste po obodu diska a one koji se manje kosriste na unutrashnjost... perfomanse znaju da budu i do 3 puta bolje kad prebacite windows my doic i browser na pr na obod diska...ili neku igru..
Ima ga i u zalivu

dzambo
8.1.2013, 1:37
@Dzambo Pisao sam cini mi na ovoj temi ili onoj temi za freeware nisam siguran, uglavnom da Deffragler definitivno sporije radi od ostalih slicnih resenja, kod mene oko 2 i po puta sporije od smartdefrag-a, ali najkvalitetnije radi posao od svih ostalih besplatnih resenja to budi siguran izvalaci i najteze fragmentovane fajlove od po 4gb po jednom fajlu cak i po 6gb, dok mi je SmartDefrag nije mogao da resi ni fajlove preko 700mb i to je ogromna razlika.

Sad videh da mi je ta poruka izbrisana anyway navescu ponovo koristi Deffragler kada ti je hard u haosu, i kad ima puno velikih fragmentovanih fajlova dakle povremeno zato sto sporije radi, a probaj u ostalim slucajevima neki drugi kao Smartdefrag (http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html) on je mnogo bolji u slucajevima kad nema puno stvari za defragment ali uopsteno Deffragler pobedjuje.

Edit pojavila mi se ona gore spomenuta poruka misteriozno.:paranoia:

U sutini mi nije problem ako ce dobro odraditi a svaki naredni put brze za novije fajlove na particiji.
Danas sam pre podne stavio particiju da defragmentuje. Ima slobodnog prostora 21% (554GB/144GB) pokazuje da je 15% zavrseno sada dok ovo pisem. Jako sporo radi sa sitnim fajlovima kao sto su slike, po slici mu treba oko 20sec. Bio sam ubedjen da ce do uvece zavrsiti. Moracu da prekinem pa da nastavim sutra.

borisgut
8.1.2013, 2:15
U sutini mi nije problem ako ce dobro odraditi a svaki naredni put brze za novije fajlove na particiji.
Danas sam pre podne stavio particiju da defragmentuje. Ima slobodnog prostora 21% (554GB/144GB) pokazuje da je 15% zavrseno sada dok ovo pisem. Jako sporo radi sa sitnim fajlovima kao sto su slike, po slici mu treba oko 20sec. Bio sam ubedjen da ce do uvece zavrsiti. Moracu da prekinem pa da nastavim sutra.

Dok se radi defragmentacija diska,na racunaru se nista ne smije raditi,a i ne valja prekidati defragmentaciju.

dzambo
8.1.2013, 2:23
Pamtim davnih godina u periodu Win95 da nije smelo da se prekida a sada...Mislim da su te 'opasne' radnje davno prevazidjene. Zasto svaka defr. app. ima opciju pause i stop? Isto tako tu particiju ne diram pa ne vidim razlog zasto ne bi smeo da surfujem ili bilo sta drugo dok radi u pozadini. Takodje imas i u nekim defr. app. koje kada je inaktivan korisnik mozes ukljuciti da defragentuje HDD-ove pa po aktivaciji da prekine i ne ometa (usporava) korisnikov rad itd.

borisgut
8.1.2013, 12:08
Te radnje i sad postoje i takva su pravila. Sjecam se i ja Windows-a 98 i takvih radnji.

Zezeljko
9.1.2013, 19:03
Kada pokrenem ciscenje izadje mi ova poruka:
"Ова радња ће трајно избрисати датотеке са вашег система.
Да ли желите да наставите?
Да Не

sta da radim??

borisgut
9.1.2013, 19:39
Kada pokrenem ciscenje izadje mi ova poruka:
"Ова радња ће трајно избрисати датотеке са вашег система.
Да ли желите да наставите?
Да Не

sta da radim??

U pitanju je CCleaner,jel tako??? Idi na DA.

Prief Lirator
9.1.2013, 19:44
Kada pokrenem ciscenje izadje mi ova poruka:
"Ова радња ће трајно избрисати датотеке са вашег система.
Да ли желите да наставите?
Да Не

sta da radim??Promijeni na engleski. :p

Zezeljko
9.1.2013, 19:58
Hoce li mi se nesto desiti kompijuteru ako pritisnem da,u pitanju je CClener

gagi323
9.1.2013, 20:09
@Zezeljko:

Samo će da ti obriše neportebne fajlove ali ništa neće uraditi tvom sistemu ako si na to mislio. :)

I čekiraj "Do not show again" ili, na srpskom, "Ne prikazuj ponovo" ili kako već. ;)

dzambo
9.1.2013, 22:15
hahaha tako je nevin i zelen :to_care::D

orange47
10.1.2013, 5:33
Evo liste defragmentera:

http://disk-defragmenter-software-review.toptenreviews.com/

Svi se plaćaju (ko bi davao pare za defragmenter?), a od besplatnih su najbolji:

• Windowsov Defragmenter
• Defraggler
• Auslogics Disk Defrag

mislim da je 'My Defrag' bolji od ta tri.

gagi323
10.1.2013, 21:52
@orange47

Svako ima različit ukus... tebi više odgovara My Defrag, meni Auslogics Disk Defrag a nekom trećem neki dvadeset četvrti defragmenter. :)

donmarko
12.1.2013, 5:29
Da li mi neko moze preporuciti neki slican program kao ccleaner, posto mi on ne brise history iz chroma ?
Hvala

Dimo
12.1.2013, 10:25
Cleaner - Applications - Google Chrome, kako ne briše?

gagi323
12.1.2013, 12:51
Skini lepo najnoviju verziju CCleanera (link (http://www.piriform.com/ccleaner/download)) i instaliraj je preko postojeće (ne moraš da deinstaliraš verziju koju imaš) i uradi kako je @Dimo rekao.

donmarko
12.1.2013, 17:14
Imam zadnju verziju ali hisotry (sajtovi koje sam posetio su jos uvek tu).
http://forum.piriform.com/index.php?showtopic=37455
Ako ima neki drugi program moze preporuka.

gagi323
14.1.2013, 13:49
Advanced SystemCare (http://download.cnet.com/Advanced-SystemCare/3000-2086_4-10407614.html?part=dl-6271865&subj=dl&tag=button)

Stanimirovic
16.2.2013, 18:59
Ja preporučujem Advanced System Care 6 on sredjuje registre ubrzava interner...A za defregmantaciju preporučujem Smart Defrag 2.:dedica:

sale94
16.2.2013, 19:49
+1 za Smart Defrag i Defraggler a -1 za bilo koju vrstu registri cackanja verujte to ne valja znam na licnom primeru sve ali ciscenje ili ne daj boze defrag registrija nije dobar ni preporucljiv, iako se meni nije najgore desilo lako je moglo.

To je sve nepotrebno ccleaner povremeno defragment, ciscenje i to je to.

A to sa registrijem su iluzije vise nego realnost, to je efekat da korisnik pomisli da ima sve pod kontrolom i onda usledi tezak samar kada mu iluzija prsne.

borisgut
16.2.2013, 20:36
+1 za Smart Defrag i Defraggler a -1 za bilo koju vrstu registri cackanja verujte to ne valja znam na licnom primeru sve ali ciscenje ili ne daj boze defrag registrija nije dobar ni preporucljiv, iako se meni nije najgore desilo lako je moglo.

To je sve nepotrebno ccleaner povremeno defragment, ciscenje i to je to.

A to sa registrijem su iluzije vise nego realnost, to je efekat da korisnik pomisli da ima sve pod kontrolom i onda usledi tezak samar kada mu iluzija prsne.

E vidis druze,ja vec godinama koristim ASC,i mogu ti reci da mi nije nikad nikakvu stetu nanio.

sale94
16.2.2013, 20:42
Znam Borise ali ja sam se ogranicio samo na registri bazu a za sve ostalo ACS nema ni razloga da pravi problem cak sta vise koristio sam ga nekih pola godine i uvek je lepo izvrsavao sve ali registri ne cackati to stoji ni sa jednim programom ACS, Tuneup, Glary utilities ni sa jednim.

johny88
16.2.2013, 20:42
nikad ne reci nikad :dalobu: , meni je syebao 3 kompa...morao je reinstal sistema :paranoia:

borisgut
16.2.2013, 20:50
Doduse,dok sam bio na Windows-u XP,znao je praviti sra*a. Ali na Windows-u 8,toga nema. :D

johny88
16.2.2013, 20:52
Pa da na starijim maŠinama je pravio sr a nj a!! Na legalnoj windows8 pro ne pada mi ni pamet da ga probam!!!!!!

borisgut
16.2.2013, 20:55
Hocu da kazem,da ja koristim Windows 8,i na njemu imam instaliran ASC 6 Pro, i nije napravio nikakvu stetu.

yhaker
9.3.2013, 19:59
ASC ima obicaj da zezne registri a na jednom starijem racunaru je defragmentacija za*****a pandu cloud.Kinezi.:mad:

Za ciscenje je najbolji CCleaner http://www.piriform.com/ccleaner ,za defragmentaciju Puran ili Auslogics.

http://www.puransoftware.com/Puran-Defrag.html

http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/
http://www.auslogics.com/en/software/registry-defrag/

gagi323
11.3.2013, 20:38
... za defragmentaciju Puran ili Auslogics.

Što se tiče defragmentacije, ni Defraggler nije za bacanje. ;)

milicamilica
14.3.2013, 15:56
Molim vas za pomoc. Nisam bas dobro ni upucena u sredjivanje kompa ali kada sam skenirala malwarebytesa pojavilo mi se ovo

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System\DisableRegistryTools (Hijack.Regedit) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System\DisableTaskMgr (Hijack.TaskManager)

takodje ne vidi se ni task manager niti mogu novu mozillu da skinem

gagi323
14.3.2013, 16:33
Na tvom kompu je pokretano nešto što disabluje (onemogućuje) Task Manager.
Uradi sve kako ovde piše i trebalo bi da radi ;)

1. Click on Start. Go to Run. If you use Windows 8, Windows 7 or Windows Vista, go to Search.
2. Type "regedit" and press Enter. Registry Editor will start.
3. Through the left hand navigation pane, navigate to HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Windows\ Current Version\Policies\System.
4. In the work area, locate "DisableTaskMgr". Double click on it. A window will pop up.
5. Enter it's value data as 0 and press OK.
6. Close Registry Editor. If Task Manager is still disabled, restart your computer.

milicamilica
14.3.2013, 18:25
Nece da udje u regedit pise da je blokirano od strane administratora. Sta da radim

gagi323
14.3.2013, 22:10
1. Koji imaš OS?

2. Da li si ulogovana kao administrator?

milicamilica
15.3.2013, 0:08
1. Koji imaš OS?

2. Da li si ulogovana kao administrator?

windows xp, a to da li sam tako ulogovana veruj mi da nemam pojma ni kako to da vidim

Sass Drake
17.3.2013, 2:29
Molim vas za pomoc. Nisam bas dobro ni upucena u sredjivanje kompa ali kada sam skenirala malwarebytesa pojavilo mi se ovo

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System\DisableRegistryTools (Hijack.Regedit) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System\DisableTaskMgr (Hijack.TaskManager)

takodje ne vidi se ni task manager niti mogu novu mozillu da skinem

Preuzmi program DDS na desktop http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/dds.scr
Dvoklikom pokreni DDS
Sacekaj malo, izbacice ti dva loga
Kopiraj log DDS.txt i Attach.txt na http://pastebin.com/

Klikni Submit pa kopiraj linkove sa izvestajima u poruci.


----------



Preuzmi Gmer na desktop:
http://www2.gmer.net/download.php

Pokreni Gmer dvoklikom


Sačekaj da se završi uvodno skeniranje - ukoliko se pojavi bilo kakav upit, klikni No;
klikni Scan i sačekaj da skeniranje bude završeno;
klikni Save ... - izveštaj sačuvaj na Desktop (pod nazivom Gmer1)
klikni desnim tasterom u prozor programa Gmer i odaberi Options > 3rd party - klikni Scan;
po završetku skeniranja klikni Save ... - izveštaj sačuvajte na Desktop (pod nazivom Gmer2);



Oba izvestaja mi dostavi.

milicamilica
18.3.2013, 0:30
Internet Explorer: 6.0.2900.2180
Run by xp at 16:53:21 on 2013-03-17
Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600.2.1252.1.1033.18.958.398 [GMT 1:00]
.
AV: avast! Antivirus *Enabled/Updated* {7591DB91-41F0-48A3-B128-1A293FD8233D}
.
Running Processes
.
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugin-container.exe
C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiprvse.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe -k netsvcs
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k NetworkService
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k LocalService
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k LocalService
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k imgsvc
.
Pseudo HJT Report
.
uStart Page = hxxp://search.conduit.com?SearchSource=10&ctid=CT2508618
uSearch Page = hxxp://search.live.com
uInternet Connection Wizard,ShellNext = iexplore
mSearchAssistant = hxxp://search.live.com/sphome.aspx
uURLSearchHooks: {d1fce654-5fd1-48ad-b13c-5064736120b7} - <orphaned>
BHO: Adobe PDF Link Helper: {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - c:\program files\common files\adobe\acrobat\activex\AcroIEHelperShim.dll
BHO: Conduit Engine: {30F9B915-B755-4826-820B-08FBA6BD249D} - c:\program files\conduitengine\prxConduitEngine.dll
BHO: {5C255C8A-E604-49b4-9D64-90988571CECB} - <orphaned>
BHO: Windows Live Sign-in Helper: {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - c:\program files\common files\microsoft shared\windows live\WindowsLiveLogin.dll
BHO: {d1fce654-5fd1-48ad-b13c-5064736120b7} - <orphaned>
TB: Conduit Engine: {30F9B915-B755-4826-820B-08FBA6BD249D} - c:\program files\conduitengine\prxConduitEngine.dll
uRun: [ctfmon.exe] c:\windows\system32\ctfmon.exe
uPolicies-Explorer: NoDriveTypeAutoRun = dword:145
uPolicies-System: DisableTaskMgr = dword:1
uPolicies-System: DisableRegistryTools = dword:1
mPolicies-System: EnableLUA = dword:0
mPolicies-Explorer: NoDriveTypeAutoRun = dword:145
IE: &Search - http://tbedits.ourbabymaker.com/one-toolbaredits/menusearch.jhtml?s=100000471&p=YRxdm007YYrs&si=&a=2334A5C2-CCE6-44DB-B7FA-1208C997FB60&n=2011011007
IE: E&xport to Microsoft Excel - c:\progra~1\micros~2\office11\EXCEL.EXE/3000
IE: {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - {FF059E31-CC5A-4E2E-BF3B-96E929D65503}
IE: {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
TCP: NameServer = 192.168.1.1
TCP: Interfaces\{D16D94E8-2D8A-43EE-9636-9026982474D4} : DHCPNameServer = 192.168.1.1
Notify: gonmakt - gonmakt.dll
.

FIREFOX

.
FF - ProfilePath - c:\documents and settings\xp\application data\mozilla\firefox\profiles\wwzbhk52.default\
FF - prefs.js: browser.startup.homepage - google.com
FF - prefs.js: network.proxy.type - 0
FF - plugin: c:\documents and settings\xp\local settings\application data\facebook\video\skype\npFacebookVideoCalling.d ll
FF - plugin: c:\program files\adobe\reader 10.0\reader\air\nppdf32.dll
FF - plugin: c:\windows\system32\macromed\flash\NPSWF32_11_6_60 2_171.dll
.

SERVICES / DRIVERS

.
R0 xfilt;VIA SATA IDE Hot-plug Driver;c:\windows\system32\drivers\xfilt.sys [2010-10-12 11264]
R1 aswSnx;aswSnx;c:\windows\system32\drivers\aswSnx.s ys [2012-1-5 435032]
R1 aswSP;aswSP;c:\windows\system32\drivers\aswSP.sys [2010-12-19 314456]
R2 aswFsBlk;aswFsBlk;c:\windows\system32\drivers\aswF sBlk.sys [2010-12-19 20568]
R3 abp470n5;abp470n5;\??\c:\windows\system32\drivers\ emhmhm.sys --> c:\windows\system32\drivers\emhmhm.sys [?]
S3 hwusbdev;Huawei DataCard USB PNP Device;c:\windows\system32\drivers\ewusbdev.sys --> c:\windows\system32\drivers\ewusbdev.sys [?]
.
File Associations
.
.chm: <filetype is not registered>
.Created Last 30
.
2013-03-01 16:06:50 935336 ----a-w- c:\program files\mozilla firefox\uninstall\helper.exe
.
Find3M
.
2013-03-17 14:05:32 95360 ----a-w- c:\windows\system32\drivers\atapi.sys
2013-02-27 14:57:14 691568 ----a-w- c:\windows\system32\FlashPlayerApp.exe
2013-02-27 14:57:13 71024 ----a-w- c:\windows\system32\FlashPlayerCPLApp.cpl
2012-02-13 19:07:43 563152 ----a-w- c:\program files\FacebookVideoCallSetup_v1.2.203.0.exe
2010-10-12 15:21:15 8612160 ----a-w- c:\program files\Firefox Setup 3.6.10.exe
.

milicamilica
18.3.2013, 0:31
ROOTKIT
.
Stealth MBR rootkit/Mebroot/Sinowal/TDL4 detector 0.4.2 by Gmer, http://www.gmer.net
Windows 5.1.2600 Disk: MAXTOR_STM380215AS rev.3.AAD -> Harddisk0\DR0 -> \Device\Ide\IdePort0 P0T0L0-3
.
device: opened successfully
user: MBR read successfully
.
Disk trace:
called modules: ntkrnlpa.exe CLASSPNP.SYS disk.sys ACPI.sys hal.dll >>UNKNOWN [0x860FAA9A]<<
_asm { PUSH EBP; MOV EBP, ESP; SUB ESP, 0x1c; PUSH EBX; PUSH ESI; PUSH EDI; MOV EDI, [EBP+0xc]; MOV ESI, [EDI+0x60]; MOV [EBP-0x1c], ESI; CALL 0xffffffffffffe131; }
1 ntkrnlpa!IofCallDriver[0x804EE136] -> \Device\Harddisk0\DR0[0x86166AB8]
3 CLASSPNP[0xF7530FCF] -> ntkrnlpa!IofCallDriver[0x804EE136] -> \Device\00000064[0x8617DF18]
5 ACPI[0xF73C7620] -> ntkrnlpa!IofCallDriver[0x804EE136] -> [0x861D3940]
[0x861D2388] -> IRP_MJ_CREATE -> 0x860FAA9A
kernel: MBR read successfully
_asm { XOR AX, AX; MOV SS, AX; MOV SP, 0x7c00; STI ; PUSH AX; POP ES; PUSH AX; POP DS; CLD ; MOV SI, 0x7c1b; MOV DI, 0x61b; PUSH AX; PUSH DI; MOV CX, 0x1e5; REP MOVSB ; RETF ; MOV BP, 0x7be; MOV CL, 0x4; CMP [BP+0x0], CH; JL 0x2e; JNZ 0x3a; }
detected disk devices:
\Device\Ide\IdeDeviceP0T0L0-3 -> \??\IDE#DiskMAXTOR_STM380215AS____________________ __3.AAD___#5&715c627&0&0.0.0#{53f56307-b6bf-11d0-94f2-00a0c91efb8b} device not found
detected hooks:
\Driver\atapi DriverStartIo -> 0x860FA909
user & kernel MBR OK
sectors 156301486 (+255): user != kernel
Warning: possible TDL3 rootkit infection !

milicamilica
18.3.2013, 0:32
UNLESS SPECIFICALLY INSTRUCTED, DO NOT POST THIS LOG.
IF REQUESTED, ZIP IT UP & ATTACH IT
.
DDS (Ver_2012-11-20.01)
.
Microsoft Windows XP Professional
Boot Device: \Device\HarddiskVolume1
Install Date: 12.10.2010 13:19:16
System Uptime: 17.3.2013 16:24:51 (1 hours ago)
.
Motherboard: ASUSTeK Computer INC. | | P5VDC-TVM SE
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz | Socket 775 | 2659/133mhz
.
==== Disk Partitions =========================
.
A: is Removable
C: is FIXED (NTFS) - 20 GiB total, 7,823 GiB free.
D: is FIXED (NTFS) - 55 GiB total, 40,93 GiB free.
E: is CDROM ()
.
==== Disabled Device Manager Items =============
.
==== Installed Programs ======================
.
Adobe AIR
Adobe Flash Player 11 ActiveX
Adobe Flash Player 11 Plugin
Adobe Reader X (10.1.5)
Advertising Center
CCleaner
Conduit Engine
DolbyFiles
Facebook Video Calling 1.2.0.287
K-Lite Codec Pack 5.5.1 (Full)
Malwarebytes' Anti-Malware
Microsoft Application Error Reporting
Microsoft Choice Guard
Microsoft Office Professional Edition 2003
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148
Mozilla Firefox 19.0 (x86 en-US)
Mozilla Maintenance Service
MSVCRT
MSXML 4.0 SP2 (KB973688)
MSXML 6 Service Pack 2 (KB973686)
Nero 9
Nero ControlCenter
Nero InfoTool
Nero Installer
NeroBurningROM
NeroExpress
Phenix-Q7
Platform
Realtek AC'97 Audio
REALTEK GbE & FE Ethernet PCI NIC Driver
Segoe UI
Software Update for Web Folders
VIA Platform Device Manager
VIA/S3G Display Driver
Winamp
Windows Live Call
Windows Live Communications Platform
Windows Live Essentials
Windows Live Messenger
Windows Live Sign-in Assistant
Windows Live Upload Tool
WinRAR archiver
Wise Disk Cleaner 5.93
.
==== End Of File ===========================



sto se tice izvestaja sa gmerom stane mi skeniranje na software/microsoft windows/current version uninstall FOE12BBA-AD66-4022-A453-A1CAOC4D570

Sass Drake
18.3.2013, 1:09
^ Nema veze. Sistem ti je ionako zaražen virusom (fajl infektorom) Sality, tako da nema vajde da čistimo mogući TDL. Moraćeš da reinstaliraš Windows te stoga prebaci bitne podatke sa C: particije na drugu particiju ili neki drugi medij. Ukoliko nemaš bitne podatke na drugim particijama, formatiraj i njih. Ako pak, imaš, nakon instalacije Windowsa, ne ulazi na druge particije niti priljučuj USB uređaje. Skini i instaliraj Avast AV:

http://files.avast.com/iavs5x/avast_free_antivirus_setup.exe

Kada ga instaliraš pokreni Full scan na svim particijama.



Nakon toga:

Preuzmi MCShield sa sljedeće adrese:

http://amf.mycity.rs/mcshield/MCShield-Setup.exe

Instaliraj MCShield i sačekaj da se završi uvodno skeniranje.

Kad se završi uvodno skeniranje, ubacuj sve USB memorijske uređaje redom u USB port i svaki zadrži u portu dok MCShield ne izbaci poruku da je skeniranje završeno. Ukoliko imaš više USB uređaja, zabilježi negdje kojim su redom ubacivani.

Objašnjenje: U USB memorijske uređaje spadaju svi oni uređaji koji po priključivanju na kompjuter dobijaju svoju oznaku particije. Tu spadaju USB flash drajvovi, eksterni hard-diskovi, memorijske kartice, MP3 i MP4 plejeri, neki mobilni telefoni, neki GPS (navigacioni) uređaji itd.

Idi na Start -> All Programs -> MCShield -> Logs -> AllScans

Otvoriće ti se izvještaj u Notepad-u čiji sadržaj treba da postaviš u poruku




***
Ili odnesi u servis ili daj nekom ko se više razumije u računare. :)

cane.prebranac
18.3.2013, 2:08
Sas je li ovaj virus zarazio exe fajlove na kompu?

milicamilica
18.3.2013, 2:37
ja ne znam da reinstaliram windows ali mogu da skinem avast hvala u svakom slucaju mozda ce avast da ocisti taj virus ko zna :)


Ne moze da se skine avast niti neki drugi program strasno

Sass Drake
18.3.2013, 9:38
^ Moraćeš da reinstaliraš Windows, nema drugog načina. Daj nekome ko zna ili odnesi u servis, nema ti druge. Nažalost...

@cane.prebranac

Yup.

cane.prebranac
18.3.2013, 12:36
Ne moze da se skine avast niti neki drugi program strasno
Nadam se da ces iz ovog nauciti da na vreme instaliras antivirus, a ne kad nastane problem. Inace to sto si pokupila je vrlo gadna gamad, ja sam to cistio ovako: Upalis task manager i gasis jedan po jedan proces sve dok ne uspes da skines nesto na komp. Skines ovo i instaliras http://www.softpedia.com/get/Antivirus/MCShield.shtml verovatno si gamad doneo preko nekog flesa, ubacis fles da ti skenira, onda skines ovo http://download.cnet.com/Malwarebyte...-10804572.html (http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html) full sken, kad odradi onda reset da pocisti sta ima. E onda stavi nov sistem stavi drajevere i odmah neki antivirus, pa sve ostalo. Samo je kod tebe problem sto ne mozes da vidis task manager.

yhaker
18.3.2013, 17:58
Antivirus bez firewalla je kao glineni golub.:ciao:

Sass Drake
18.3.2013, 18:01
Nadam se da ces iz ovog nauciti da na vreme instaliras antivirus, a ne kad nastane problem. Inace to sto si pokupila je vrlo gadna gamad, ja sam to cistio ovako: Upalis task manager i gasis jedan po jedan proces sve dok ne uspes da skines nesto na komp. Skines ovo i instaliras http://www.softpedia.com/get/Antivirus/MCShield.shtml verovatno si gamad doneo preko nekog flesa, ubacis fles da ti skenira, onda skines ovo http://download.cnet.com/Malwarebyte...-10804572.html (http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html) full sken, kad odradi onda reset da pocisti sta ima. E onda stavi nov sistem stavi drajevere i odmah neki antivirus, pa sve ostalo. Samo je kod tebe problem sto ne mozes da vidis task manager.

Ovo sa MCS-om neće funkcionisati na sistemu koji je već zaražen Salitijem.

cane.prebranac
18.3.2013, 18:30
Ovo sa MCS-om neće funkcionisati na sistemu koji je već zaražen Salitijem.
Ja sam ovako uspevao da ocistim fles, posle reinstalacije sistema vise nije bilo virusa na njemu.
Antivirus bez firewalla je kao glineni golub.:ciao:
Najjace sto ljudi pokupe gamad i jedva je se otorose jer nisu imali av, instaliraju antivirus, drze ga malo i onda ga obrisu jer im koci komp :facepalm

Prief Lirator
18.3.2013, 18:38
Najjace sto ljudi pokupe gamad i jedva je se otorose jer nisu imali av, instaliraju antivirus, drze ga malo i onda ga obrisu jer im koci komp :facepalmKad imaju krševe od kompova ili ih svojim stručnim (ne)održvanjem sami "koče". Ja imam sada već obični, stari Core 2 Duo i sasvim fino radi, ne može ga Avast "kočiti". :)

cane.prebranac
18.3.2013, 18:42
Ma imaju dobre kompove ali im "koci" , bar ja znam par pacijenata.

sale94
19.3.2013, 21:04
Cane je u pravu.

Meni je na mom bivsem matorcu od kompa sa sempron 2300+ i 1.5 ddr rama avast picio kao icy tower nisam ga ni osetio u pozadini, a jedva bih osetio tuneup 2012 ako bi ga poneki put pokrenuo. To sto njima koci to je pre svega zbog toga sto odrzavaju komp na neadekvatan nacin.

Nevezano al na zivce mi ide kad recimo 10 toolbarova podignu u mozzili i onda pitaju zasto im usporava sve a jos to ukombinuju sa pomenutim krsevima.:facepalm

yhaker
19.3.2013, 21:12
Ma doktori nauka koji vise na fejsu.:facepalm
Zna se sta gde ide a antivirusi imaju svoje trenutke kao avast malopre kad mi je dual core bio opterecen 80% a net skoro da nije radio.
Vidim odmah neki pec se pojavio.

http://i.imgur.com/W0zVznR.jpg

BlueJ
6.5.2013, 17:26
Ja sam sality izbrisao tako sto sam prvo sve na podatke na D prebacio a onda reistnalirao sistem i odmah skenirao komp i izbrisao ga. Posle reisntalacije se ne smije ulaziti u particije jer ce se virus opet prosirit.

nezic
13.6.2013, 4:09
Advanced System Optimizer razbija

draze
25.6.2013, 21:39
Advanced System Optimizer razbija
Ford GT tj. GT=## "piece of cake" daj nesto teze:boxing:

MARE GSX R
22.1.2014, 20:24
Najbolji od svih i najkompletniji je naravno ADVANCED SYSTEM CARE 7 PRO., apsolutno sve ima od registra, defragmentacije, unistala, pa do mng dr korisnis stv, povratak obrisanog, raznih programa za skeniranje i diska i sistema, popravke precica, internet bustera, meni je na srpskom, lako podesavanje sta zelis da program radi, u zakazano vreme da cisti komp ili automatski.... ( naravno imas i free verziju) ali sa njom moras rucno skenirati...

borisgut
22.1.2014, 23:02
Najbolji od svih i najkompletniji je naravno ADVANCED SYSTEM CARE 7 PRO., apsolutno sve ima od registra, defragmentacije, unistala, pa do mng dr korisnis stv, povratak obrisanog, raznih programa za skeniranje i diska i sistema, popravke precica, internet bustera, meni je na srpskom, lako podesavanje sta zelis da program radi, u zakazano vreme da cisti komp ili automatski.... ( naravno imas i free verziju) ali sa njom moras rucno skenirati...
Takvi programi nanose vise stete nego koristi.

Prief Lirator
22.1.2014, 23:24
Takvi programi nanose vise stete nego koristi.Osim CCleaner-a. :D On je jednostavan, pouzdan i ne radi ništa više od onog što treba, i nikad ne vršlja po kompu automatski i kako on hoće.

MARE GSX R
22.1.2014, 23:58
Takvi programi nanose vise stete nego koristi.


pa moze biti ali meni nije godinama koristim razne njihove verzije, i na win xp3 i na win7, poenta je znati sta podesiti da radi... :cool:

yhaker
24.5.2014, 16:56
Meni je Glary OK.
Da li je neko probao Puran?
http://www.puransoftware.com/

analayzer
24.5.2014, 20:29
Odličan je i Wise Care 365 u kombinaciji sa CCleaner i Eusing Free Registery Cleaner.

Prief Lirator
24.5.2014, 21:34
A šta je sa Jet Clean? Izgleda je napušten projekat jer odavno nema apdejtova.

JohnnyNT
24.5.2014, 21:47
Ja ga i dalje koristim, možda jednom mesečno, upotrebljiv je iako nema apdejtova.

Prief Lirator
24.5.2014, 22:39
I ja još koristim i stvarno i dalje dobro radi.

yhaker
27.5.2014, 16:23
Dobar a zapostavljen.

http://www.pcfaster.com/en/

yhaker
13.7.2014, 13:33
Ono sto sam primetio kod Jet Cleanera je da stalno brise Thunderbird integraciju iako je default mejl klijent.

Po meni najbolji do sad je CCleaner.
Sto se tice defragmentacije IObit Smart Defrag nije los ali ja koristim O&O Defrag koji je jos bolji.
Tu je i IObit Uninstaller koji je po meni najbolji kao i Speedy Fox za optimizaciju Firefoxa,Chroma i Skype.
Za defrag reistrija koristim Auslogics.

yhaker
13.7.2014, 13:41
Advanced System Optimizer razbija

Meni je ocajan.
Probaj Iolo System Mechanic.:)

intitle
12.11.2014, 21:59
Koji je najbolji program za detekciju i automatsko instaliranje drajvera?

Pinstripe
21.12.2014, 16:56
Sinoć sam čitao vaše postove i skinuo Puran Defrag, moj računar je fenomenalno sredio, preporučim ga drugaru (koji je takođe kao i ja koristio defragler) on je isto prezadovoljan, hdd se ne čuje da radi a sa defraglerom koliko god ga sređivao, stalno je klokotao kad god bi bilo šta pokrenuo.
Koristim ga u kombinaciji sa CCleanerom, Regseeker sam obrisao jer nisam nešto zadovoljan.
Jel znate neki dobar, lightweight a free program za sređivanje baze registra?
Hvala vam unapred i hvala vam još jednom za Puran! :tapsh:

yhaker
22.12.2014, 12:56
Sinoć sam čitao vaše postove i skinuo Puran Defrag, moj računar je fenomenalno sredio, preporučim ga drugaru (koji je takođe kao i ja koristio defragler) on je isto prezadovoljan, hdd se ne čuje da radi a sa defraglerom koliko god ga sređivao, stalno je klokotao kad god bi bilo šta pokrenuo.
Koristim ga u kombinaciji sa CCleanerom, Regseeker sam obrisao jer nisam nešto zadovoljan.
Jel znate neki dobar, lightweight a free program za sređivanje baze registra?
Hvala vam unapred i hvala vam još jednom za Puran! :tapsh:
http://www.puransoftware.com/pu.png
http://www.puransoftware.com/

cane.prebranac
22.12.2014, 13:02
Ja za ciscenje registara koristim RegVac (http://download.cnet.com/RegVac/3000-2018_4-10056368.html) nije free ali moze da se nadje, odlican program. Neke masine se sam prosto preporodio sa njim.

analayzer
22.12.2014, 20:14
Koji je najbolji program za detekciju i automatsko instaliranje drajvera?
Za automatsko baš ne jer free verzija to ne može ali je odličan DriverMax. Možeš ih bekapovati i posle vratiti....
Probao sam ja taj Puran ali nije nešto. Iobit advanced-systemcare, Eusing Free Registry Cleaner, WiseCare 365, CCleaner su bolji kao i Iobit smart-defragmenter koji je dobar kao free......

kapetan_Miki
23.12.2014, 15:24
generalno je problem što tih aplikacija ima i previše, a svaka se busa u prsa da je najbolja.

po mom iskustvu, tuneup utilities i vit registry fix su se najbolje pokazali.

Pinstripe
25.12.2014, 16:07
Ma ostavio sam CCleaner i Puran Defrag, savršeno mi radi ovaj smederevac iz 2008, hdd mi se samo malo čuje kada se Avast apdejtuje i kada mi se aktivira GeoVision kartica tj kada snima.
Hvala vam još jednom svima!

Pinstripe
23.3.2016, 20:48
Koliko često je "dobro" za računar da se često čisti programima poput CCleaner, Puran defrag itd..??

Marko93
23.3.2016, 23:34
^Imaj u vidu da je cache dobra stvar koja ubrzava rad programa i sistema, dok god tebi ne prepuni storage, ili ne poraste toliko da su kesirane razne stvari koje se vise ne koriste i slicno..

Tako da koriscenje CCleanera prakticno ne bih preporucio bilo kome ko nema problema sa prostorom na hard disku, ili neku specijalnu potrebu da uklanja sve tragove svog koriscenja na racunaru..

Znaci eto, mozes da ga pokrenes jednom u 4-6 meseci, cisto ako oces malo da pobrises nagomilani stari kes i slicno..

EDIT: Dok je defragmentacija skroz druga stvar, i nemoj da je stavljas u isti kos sa ovim programima za ciscenje kesa.. Ako vec nemas SSD, defragmentaciju bi prakticno trebalo sto cesce raditi, jer ubrzava pristup i brzinu citanja fajlova sa hard diska, ali opet ne treba robovati tome, a i neka precesta defragmentacija bi cak mozda mogla da smanji zivotni vek hard disku i slicno.. Takodje nema potrebe defragmentovati diskove koji ti sluze tipa samo za slike, muziku i slicno.. Jer tu ti nije bitna brzina pristupa, takav disk mozes da defragmentujes isto jednom-dvaput godisnje.. ali sistemski disk bi trebalo sto cesce defragmentovati u teoriji..

Takodje da znas da SSDove ne treba defragmentovati, i cak je lose za njih, ali nijedan moderan operativni sistem ti ne bi ni dozvolio to da uradis, bar ne sa native ugradjenim defragmenterom..

Picard
24.3.2016, 10:05
Auto defragmentacija u Win-u je sasvim dovoljna, set and forget.

Pinstripe
24.3.2016, 11:18
^Imaj u vidu da je cache dobra stvar koja ubrzava rad programa i sistema, dok god tebi ne prepuni storage, ili ne poraste toliko da su kesirane razne stvari koje se vise ne koriste i slicno..

Tako da koriscenje CCleanera prakticno ne bih preporucio bilo kome ko nema problema sa prostorom na hard disku, ili neku specijalnu potrebu da uklanja sve tragove svog koriscenja na racunaru..

Znaci eto, mozes da ga pokrenes jednom u 4-6 meseci, cisto ako oces malo da pobrises nagomilani stari kes i slicno..

EDIT: Dok je defragmentacija skroz druga stvar, i nemoj da je stavljas u isti kos sa ovim programima za ciscenje kesa.. Ako vec nemas SSD, defragmentaciju bi prakticno trebalo sto cesce raditi, jer ubrzava pristup i brzinu citanja fajlova sa hard diska, ali opet ne treba robovati tome, a i neka precesta defragmentacija bi cak mozda mogla da smanji zivotni vek hard disku i slicno.. Takodje nema potrebe defragmentovati diskove koji ti sluze tipa samo za slike, muziku i slicno.. Jer tu ti nije bitna brzina pristupa, takav disk mozes da defragmentujes isto jednom-dvaput godisnje.. ali sistemski disk bi trebalo sto cesce defragmentovati u teoriji..

Takodje da znas da SSDove ne treba defragmentovati, i cak je lose za njih, ali nijedan moderan operativni sistem ti ne bi ni dozvolio to da uradis, bar ne sa native ugradjenim defragmenterom..



Hvala na iscrpnom odgovoru.

Ja ga vise puta u toku dana ocistim ccleaneron i defragmentujem, pa me je eto to zanimalo da li to posle visw vremena moze da naskodi hdd.

water wizard
24.3.2016, 11:35
haha nekoliko puta u toku dana, dobro ako po ceo dan praviš nove fajlove i brišeš stare i imalo bi smisla ovako samo maltetiraš hard disk bolje kupi ssd ako ti je sporo, defragmentaciju možeš da radiš kada na primer instaliraš neki veći program tipa igrica od 20 gigabajta da se brže učitava ili kad uradiš prolećno brisanje pa da lepo složiš fajlove za kasniju upotrebu.
Što kaže marko ne mora često da se defragmentišu particije sa slikama i video ja imam neke particije koje nikad nisu ni defragmentisane, niti često pristupam tim fajlovima niti mi je bitan acces time... to je po 5 godina bez defragmentacije a nije da ne pišem/brišem po njima imao sam posao da radim sa velikim fajlovima a i sad tovarim filmove i serije pa kad odgledam brišem.

Konkretno, defragmentaciju bi mogao da radiš jednom u mesec dana do 3 meseca ja je radim obično ako napravim puno promena na particiji gde su mi windows i programi da se brže učitavaju i da ima nedefragmentisan prostor za upis novih podataka

Picard
24.3.2016, 11:37
Nekoliko puta u toku dana? Čemu to?

bachi
24.3.2016, 12:04
Da bi ti brže preminuo hard disk.

tomas
24.3.2016, 13:24
ne pomaze nikakav program samo pazite gde i sta klikcete na netu.

water wizard
24.3.2016, 13:26
ne moraš da klikneš yes da bi dobio virus :D

Pinstripe
24.3.2016, 16:08
Hahahaha znao sam da sam nenormalan. :to_care:

toxic
24.3.2016, 16:15
ne moraš da klikneš yes da bi dobio virus :D
U stvari, u poslednje vreme uglavnom samo tako i možeš. ( :

torivoje
19.3.2019, 17:56
Da ne otvaram novu temu :


Kerish Doctor 2019 v4.70 na giveaway-akciji [Shareware on Sale / Comss(tačka)ru] : licenca na 389 dana.


Lažnjak mail ŠOS-u da dobijete "svoj" serijski broj,a skidanjac normalne verzije sa Comss-a/kompanijske lokacije.Prihvata dobijeni serijski broj bez problema i lepo radi.
Već imam dobro iskustvo sa ovim programom od pre 2-3 godine i preporučujem ga, iako apsolutno izbegavam brojne postojeće sve-u-jednom programe.

Љуша
20.3.2019, 0:23
На старом хард диску сам редовно радио дефрагментацију. И цркао је након 3-4 године. Тренутно имам два харда, стари су око 7 година. Никад нисам радио дефрагментацију. Чишћење диска ме мрзи да радим. Одрадим једном у 3 месеца. Ове године мислим да ниједном нисам радио disc cleanup.

water wizard
20.3.2019, 19:24
ma ne smeta mu defragmentacija, ja defragmentišem samo C i igre gde su mi da brže učitava, ostalo filmovi i to ne.. jeste da može da se greje dosta kad radi tako ako se ne hladi..

bachi
20.3.2019, 20:15
Ako koristite Windows 7 pa na dalje, defragmentacija se sama radi jednom nedeljno.

Laskaris
21.3.2019, 9:27
Ako ne iskljucite task u task scheduleru :)
Pametnim izborom velicine i broja particija smanjuje se potreba za defragmentacijom.

Rilex
11.5.2019, 0:12
Poz svima,
mene zanima da li postoji neki besplatan softver kojim se mogu zakljucati podaci na eksternom HD?
Dakle, zelim da kada pokusate da pristupite podacima, da pita za sifru, pa ako je unesete onda prikaze podatke a u suprotnom zabrani pristup.
I naravno, da se ista stvar dogodi i u slucaju da ga prikacite na drugi kompjuter.
Da li postoji tako nesto?

LoneWolf
11.5.2019, 1:08
Postoji, ali postoji i caka. Obično su to upravljački programi koji dolaze od proizvođača diskova. Na primjer, ja imam WD My passport koji je došao sa takvim namjenskim setom programa, ali ih ne koristim jer su mač sa 2 oštrice. Svi ti programi imaju i opciju brisanja podataka i formatiranja diska nakon krivog unosa šifre, što može biti problem. Te "hakerske" fazone koriste ljudi koji žele da zaštite podatke, ali ako imaš posla sa kretenima na poslu i sl. onda mogu da ti namjerno sprže disk kad vide da ne znaju šifru. Isto tako, mogu da ga "slučajno" ispuste i oštete pa da ostaneš bez podataka i bez svega. Onda moraš nekom da odbiješ bubrege i dobiješ otkaz. Praktičnije rješenje je neki dobar cloud servis, file host, enkripcija + double verification putem broja telefona.

analayzer
11.5.2019, 21:27
Imaš BitLocker koji dolazi sa Win 10 Pro i Enterprise za enkripciju celog diska https://www.howtogeek.com/192894/how-to-set-up-bitlocker-encryption-on-windows/