PDA

Prikaži potpunu verziju : Pitanja vezana za wireless...


Strane : 1 [2]

Nikola Stefan
5.3.2011, 21:22
a da li mogu da im dam 1 adresu da recimo kada ja uradim reconect njima se ne menja i ne gasi im se net ? a za brzini kada swi idemo na speed test swima pokazuje 7mb a ne realno da li neko ima 1,2,3...Mb

dakifil
5.3.2011, 21:51
pa ne, ti dobijas jednu dinamicku ip adresu za modem, kada se modem rekonektuje svima se rekonektuje internet prosto.

sena99
12.3.2011, 14:16
Cao! Imam jedan problem! Kupio sam TP LINK TL-WA500G,hteo bih da ga podesim tako da prima wireless preko antene a da na uredjaj (konkretno risiver dream box) salje preko LAN kabla! Uradio sam sve kako pise u uputstvu,podesio ga na Client mode,nasao mrezu,pokazuje da prima signal i da ga salje ali ipak ne mogu da se konektujem na internet!!! Moze li neko da pomogne! HVALA!

Mirsad
15.3.2011, 16:33
Cao! Imam jedan problem! Kupio sam TP LINK TL-WA500G,hteo bih da ga podesim tako da prima wireless preko antene a da na uredjaj (konkretno risiver dream box) salje preko LAN kabla! Uradio sam sve kako pise u uputstvu,podesio ga na Client mode,nasao mrezu,pokazuje da prima signal i da ga salje ali ipak ne mogu da se konektujem na internet!!! Moze li neko da pomogne! HVALA!
jeli koristis PPPPOE? (korisničko ime i sifra )koju ti gresku javi ?
jesili TP-LINK "nakačio" na predajnik od kojeg uzimas internet?
koliki je prijemni signal sa tog predajnika?

Covek
19.3.2011, 2:46
Kupio sam laptop i zelim da preko njega idem na internetu.Problem je u sldecem:
Kada se konektujem na neku mrezu koju vidi wireless uvek je ovakvo stanje

http://img98.imageshack.us/img98/1923/14619230.th.jpg (http://img98.imageshack.us/i/14619230.jpg/)

U Bujanovcu sam se prikljucio na mrezu i bio na net, medjutim kad sam dosao kuci nije htelo. Zivim na Kosovu. Da li je to do tipa mreze? Na koji nacin mogu da se povezem na neku mrezu i da surfujem po netu?:confused:

JovanK
19.3.2011, 10:41
A na koje mreze seti pokusavas kaciti, jesu li to wlan mreze tvojih komsija ili nekoga provajdera na koji si se predplatio?
Ako su komsijske vjerovatno su zakljucane....

Covek
19.3.2011, 14:41
Imam net na racunaru, preko antene na kablu, i sad hocu da se prikljucim na laptopu preko wirelessa ako moze na tu istu mrezu ili neku drugu. Kad otvorim mrezu pise da je unsecured(google kaze neobezbedjena)...

Kojic_M
5.4.2011, 15:06
Imam I ja par pitanja :)
Pošto u mom mestu nema nikakav internet pade mi na pamet da kreiram wlan mrežu od nekoga ko ima adsl. To bi bilo oko 4 km daljine. E sad, pitanje je šta mi sve treba za to. Kakav će biti kvalitet tog neta u odnosu na klasičan adsl? Koliko će sve koštati?

dakifil
5.4.2011, 21:32
Нисам неки стручњак али за то би ти требале неке опасно добре антене и мислим да би доста коштало. Не знам чак ни да ли је изводљиво на толикој удаљености.

nandzee
5.4.2011, 22:21
1 pitanje u vezi wireless-a
uzeo sam pre 6 meseci lasernet wireles 1,5 MB brzina i sve je lepo radilo do pre 2 mesec i od tada se javlja problem net iz minuta u minut skace i ping takoce ping je nekada 10 a nekada 200 jeli zna neko u cemu je problem ??

Kojic_M
6.4.2011, 9:10
Нисам неки стручњак али за то би ти требале неке опасно добре антене и мислим да би доста коштало. Не знам чак ни да ли је изводљиво на толикој удаљености.

uzela moja drugarica wlan net na 5 km,odatle mi ideja. Samo sto je ona djavolski platila,oko 50 000 din.

igor.duljaj
17.4.2011, 12:36
Imam jedno pitanje. U zgradi imam firmu koja ima Wireles, odličan mi je signal, nabavio sam šifru i kada se povežem ne mogu da ostvarim konekciju, kao da nema mreže, a piše mi da je WiFi povezan. Zašto se to dešava i da li postoji način da to rešim? Hvala!

SlobaL
17.4.2011, 15:24
Možda zato što su bili dovoljno inteligentni pa stavili MAC filter.

igor.duljaj
19.4.2011, 19:56
Pretpostavljam da to nije u pitanju jer mom drugu radi kada se konektuje sa telefona. A meni nece ni komp ni telefon, a imamo slicne telefone sa android OS.

Kojic_M
6.5.2011, 19:36
Imam wireless internet i dok radi radi kao sat. Medjutim,ponekad mi se desi da totalno zabaguje. 95% vremena radi super i onda na neko vreme nece nista da otvara samo se u hromu recimo vrti onaj kruzic u levo, ili moram 50 puta da kliknem na link i kad krene ucita za 2 sec. to mi se desi ponekad samo kad surfujem dok download radi odlicno. cs na netu bez ijednog problema,ping izmedju 20 i 40... ako ne moze da se pomogne bar da znam sta mu je :n-cc2::n-cc2::n-cc2::n-cc2:

jednamala
6.6.2011, 23:56
Imam jedno pitanje, nadam se da ce neko moci da mi pomogne.
Zanima me, da li postoji nacin da se blokira wireless signal mog komsije?
Ako postoji, molim vas objasnite mi kako...?

Hvala.

el_corona
7.6.2011, 8:11
Zanima me, da li postoji nacin da se blokira wireless signal mog komsije?

Da, postoji ali ne postoji legalan nacin za to.

Ako postoji, molim vas objasnite mi kako...?

Hvala.

Bilokoji wirelles jammer ce da posluzi pa i ovaj najjeftiniji kineski http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/wifi-bluetooth-wireless-video-jammer-portable-wireless-block/ Potrebno je samo da ga uljicis i to je to.

Ako nemas novca onda http://www.google.com/search?hl=sr&q=wireless%20jammer%20schematics&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1600&bih=788&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi i alat u ruke pa se baci na posao. Za sva druga pitanja obrati se guglu.

Nema na cemu.

jednamala
7.6.2011, 9:47
Da, postoji ali ne postoji legalan nacin za to.


Hehehe, nisam znala da je ilegalno blokirati signal nekoga ko vas prosto nervira :)

Hvala puno...pozzic

el_corona
7.6.2011, 11:33
Hehehe, nisam znala da je ilegalno blokirati signal nekoga ko vas prosto nervira :)

Po ovoj izjavi bi sad zakljucio da oces da se obezbedis tj. da omogucis pristup internetu samo sa svog racunara, da ne bi mogli komsije padobranci da koriste tvoj internet. To je vec dosta jednostavnije i legalno je, samo trebas da ukljucis MAC filter na ruteru ili da stavis password za wireless (WEP/WPA). Znaci bitno je sta zelis da uradis :), da filtiras dolazece konekcije ili da jednostavno kako ti kazes, "blokiras" neciji wireless internet.

miša topola
7.6.2011, 13:54
Imam jedno pitanje, nadam se da ce neko moci da mi pomogne.
Zanima me, da li postoji nacin da se blokira wireless signal mog komsije?
Ako postoji, molim vas objasnite mi kako...?

Hvala.

Hoćeš da blokiraš komšiju da koristi tvoj WiFi ili da blokiraš komšiju da koristi svoj WiFi signal?

gamer4life
7.6.2011, 16:59
Da li bih mogao svoj (tačnije, Telekomov) Pirelli Discus DRG A226G ruter da koristim da se povežem na neku wireless mrežu i kako?

el_corona
7.6.2011, 19:16
Prema ovome http://www.pirellibroadband.com/en_IT/browser/attachments/pdf/DRG%20A226G.pdf ne bih rekao da moze. To je mogucnost rutera koji imaju mogugucnost da rade kao klijent (client mode).

jednamala
8.6.2011, 13:17
Hoćeš da blokiraš komšiju da koristi tvoj WiFi ili da blokiraš komšiju da koristi svoj WiFi signal?

Ono sto ja zelim jeste da - sa mog lap top-a ne vidim wifi signal svog komsije.
Ne zelim da blokiram njegov signal, nije mi to namera. Samo zelim da ga ja ne vidim sa svog komp-a.

Je li to izvodljivo? :)

Thanks boys :)

gamer4life
8.6.2011, 17:57
Prema ovome http://www.pirellibroadband.com/en_IT/browser/attachments/pdf/DRG%20A226G.pdf ne bih rekao da moze. To je mogucnost rutera koji imaju mogugucnost da rade kao klijent (client mode).
Znači ništa. Jedino da hostujem wireless mrežu za, recimo, kuću?

Nole
11.6.2011, 1:29
Ljudi imam jedan problem. Totalno se ne razumem u internet i to tako da ce mi trebati malkice detaljnije objasnjenje kako i sta :opanachke Hteo bih da povezem Nintendo Wii na internet ali preko wirelessa. U specifijaciji konzole pise WiFi 802.11b/g da je ugradjen tako da sta mi treba i kako? Imam ADSL ako to ima neke veze. Iz Panceva sam.
Hvala unapred!

el_corona
11.6.2011, 9:44
Nole, ukljucis wireless na ruteru od ADSL-a i pratis korake sa ovog video klipa http://www.youtube.com/watch?v=jWzzlm468z4 :ciao:

Nole
11.6.2011, 15:35
Nole, ukljucis wireless na ruteru od ADSL-a i pratis korake sa ovog video klipa http://www.youtube.com/watch?v=jWzzlm468z4 :ciao:
Mislis da kupim wireless ruter i da njega koristim umesto Telekomovog?

miša topola
11.6.2011, 17:01
Mislis da kupim wireless ruter i da njega koristim umesto Telekomovog?

Ili traži od Telekoma da ti daju WiFi ruter, jer ti se ovaj kao pokvario.

Nole
11.6.2011, 17:53
Ili traži od Telekoma da ti daju WiFi ruter, jer ti se ovaj kao pokvario.
Tesko da ce to da upali jer ce traziti ovaj nazad, a uostalom ima na Nintendovom sajtu spisak rutera koji mogu da rade sa Wiiem.
Moze li wi fi ruter da se koristi i kao obican wired? Ne kupuje mi se wi fi ruter + dodatak za pc da ga povezem...

el_corona
11.6.2011, 19:38
Mislis da kupim wireless ruter i da njega koristim umesto Telekomovog?

Trebalo bi da vec imas wireless na ruteru ako imas Telekom ADSL. Proveri koji ti je ruter pa ce da vidimo. Normalno, napisi ovde koji je.

yahhoo
11.6.2011, 20:02
Danas sam uveo internet wifi blizu Vrsca. Provaider je 3dnet. Stavili su neku antenu NanoStation loco M5 koja radi na 5ghz-a. Pa me interesuje kako ja mogu da zastitim tu konekciju od upada? Tj, ruter nemam vec imam neku malu crnu kutijcu unutra sa jednim ulazom i izlazom i sa strujnim ulazom. Ja nemam nikakvog iskustva sa wifiem a stvarno bih da zastitim tu konekciju ako je moguce. Hvala :)

Nole
11.6.2011, 22:46
Trebalo bi da vec imas wireless na ruteru ako imas Telekom ADSL. Proveri koji ti je ruter pa ce da vidimo. Normalno, napisi ovde koji je.
U pitanju je Aolynk DR814

Kojic_M
11.6.2011, 23:24
Danas sam uveo internet wifi blizu Vrsca. Provaider je 3dnet. Stavili su neku antenu NanoStation loco M5 koja radi na 5ghz-a. Pa me interesuje kako ja mogu da zastitim tu konekciju od upada? Tj, ruter nemam vec imam neku malu crnu kutijcu unutra sa jednim ulazom i izlazom i sa strujnim ulazom. Ja nemam nikakvog iskustva sa wifiem a stvarno bih da zastitim tu konekciju ako je moguce. Hvala :)

I ja imam isti net i tu malu crnu kutiju ali i ruter. Ako nemas ruter onda i ne trebas da stitis. Meni ni ruter niije zasticen (najblizi komsija 2 km od mene :D )

el_corona
12.6.2011, 0:53
U pitanju je Aolynk DR814

Kupis jedan najobicniji wireless ruter i povezes ga sa tim telekomovim, a taj novi wireless sa konzolom i resena stvar. Investicija od 2-3 hiljade dinara.

yahhoo
12.6.2011, 12:48
A zasta sluzi onda ruter :D

Nole
12.6.2011, 13:58
Kupis jedan najobicniji wireless ruter i povezes ga sa tim telekomovim, a taj novi wireless sa konzolom i resena stvar. Investicija od 2-3 hiljade dinara.
Povezem ih sa Ethernet kablom? Da li ce to uticati na ping u igrama na netu?

el_corona
12.6.2011, 14:38
Da. Nece uticati na ping ako ti je ruter blizu konzole.

A zasta sluzi onda ruter :D

Obican mu je rutrer bez wlana.

yahhoo
12.6.2011, 15:28
Da. Nece uticati na ping ako ti je ruter blizu konzole.



Obican mu je rutrer bez wlana.


Ja pitam sta je ruter? :)

Nole
12.6.2011, 20:28
Hvala na pomoci :odoK:

kuureee
19.6.2011, 17:21
E ,ljudi jel zna neko kako da pristupim ruteru?
Probao sam da nadjem i kocanjem u run cmd pa slaedece sto ide ,ali polje za adresu rutera mi je prazno.

Kojic_M
19.6.2011, 19:07
Kucaj u browseru gde se kuca adresa 192.168.1.1 ili 192.168.1.2 ;)

kuureee
19.6.2011, 19:16
Ma nece nista od toga ,izbacuje gresku.

Kojic_M
27.6.2011, 10:55
Posto imam wireless net,zanima me sta provajder mora imati tamo odakle mi salje signal? Posto nisam ja jedini,kako nam ogranicava brzinu i kako je ka svima nama usmerena antena? Ovo ma najvise interesuje zato sto je predajnik u nekoj pustahiju na Maljenu gde ne znam ni kuca da li ima :D i u toj sumi valjda stoje antene...

gorgilije
27.6.2011, 11:13
Pa mora da ima dovod struje i antenu koja salje signal prema vama.A to za usmerenje njegove antene ka vama,to su sirokopojasne antene koje pokrivaju veliko podrucje.

Kojic_M
27.6.2011, 11:15
A kako on nas ogranicava,odredjuje pakete... Mora da ima i server ili tako nesto :icon_scra ?

water wizard
27.6.2011, 11:33
jeste postoji tako nešto gde podesi kolko svaki može da koristi

gorgilije
27.6.2011, 18:23
A kako on nas ogranicava,odredjuje pakete... Mora da ima i server ili tako nesto :icon_scra ?
Pa da ali to se radi iz centrale(koja moze biti bilo gde).

BrutaLiS
30.6.2011, 23:49
U poslednjih par dana konstantno mi se pojavljuju svakakve greske i prekidi internet veze. Koristim wireless, antena je preko ethernet kabla povezana s racunarom, tj. nemam ruter, pa ne mogu manuelno da ga resetujem.

Najcesca je error 651, modem il' tako nesto prijavljuje gresku, pa onda drndam troubleshoot i resetujem komp 20x i nekad upali, nekad ne moram nista da radim jer posle par minuta sve radi normalno, nekad kod verifikovanja passworda zapne pa kaze nije dobar, a onda posle 10 pokusaja uspe i tako.

4 godine nisam menjao net, nikada se ovo nije desavalo. Dodje nekad prekid veze il' tako nesto, ali ovako cesto u par dana nikad. Jel to moze biti nesto do mene ili je do mreze?

Da li je mogla antena ili neka aparatura oko nje da se ishaba, pokvari posto je na krovu zgrade, racunar je laptop lenovo g560, win7, redovna defragmentacija i ciscenje od virusa i slicne bagre.

Help:paranoia:

edit:

Error 1 => mnogo cesci, iritantniji i tezi za srediti

http://img535.imageshack.us/img535/920/error2jl.jpg

Error 2 => javlja se od danas, sacekam par sekundi/minut-dva i nestane.

http://img171.imageshack.us/img171/6871/error1tv.jpg

U toku kucanja posta veza se prekinula 15ak puta i svaki put se problem resio sam od sebe. U cemu je fora :(

Ovako stoji dok je prekinuta veza, kad radi, pise naziv mog provajdera.

http://img683.imageshack.us/img683/6936/indec.jpg

BrutaLiS
20.7.2011, 14:19
Jel bas niko ne zna odgovor, jako je hitno :confused::( vec 2 nedelje me ubija konekcija, za tih 15 dana, samo sam uspeo 2x da se konektujem. Ljudi kod kojih sam uzeo net (provajder) su bili kod mene i rekli da mi je neko resetovao wireless uredjaj, popravili su to tako sto su u browser kucali neku IP adresu i tu se otvore podesavanja antene i te crne kutije, podesili moje korisnicko, ip adresu il' sta jos vec i taj dan je net radio. Sad dobijam gresku da DNS server nije dostupan, a nekad uopste nemam mogucnost pokusaja konekcije jer mi se izgubi lan network opcija koja treba da bude na dole prikazane 2 slike.

http://img706.imageshack.us/img706/2402/unled12p.jpg

A ova slika ispod je kada ne mogu da se konektujem, ali kada imam ponudjen taj 'lan network adapter' ili sta vec slicno tome.
http://img96.imageshack.us/img96/3122/unled1ytg.jpg

Rekli su mi da skinem taj novi drajver za moj lap, ali nekad taj lan network adapter imam u opcijama, nekada nemam? kada dobijam ovo DNS not responding, jel to do provajdera, antene, mog uredjaja, mog kompa?

Pomazite molim vas, jako jako jako je hitno:confused:

Kojic_M
26.7.2011, 17:45
Imam maxinet wireless i paket od megabit. Do pre 5 dana je radio kao sat,sve letelo i onda je polako poceo da se usporava da baguje... Sad cekam da mi se otvori ovaj forum 10 min,i onda ga nekako otvori ali ili sa osteenim slikama ili nekompletno. Pise u cosku "sending request" pa onda "waiting for www.sk.rs..." i tako stoji i stoji. Ako ne prekinem,ili nekako otvori sajt ili ispise gresku: "No data received
Unable to load the webpage because the server sent no data.
Here are some suggestions:
Reload this webpage later.
Error 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): The server closed the connection without sending any data." ili se tako vrti pola sata. Zvao sam provajdera i rekao mu i oni su nesto pokusavali ali nista nije pomoglo. Kazu da je ostalima pun protok i da samo meni baguje. Ostalo je na tome da ce doci da zamene opremu. E sad,moje pitanje je da li je moguce da se to desava zbog kvara na necemu od opreme: AP tp link wa500g i ruter wr 340g Imam dva kompa i nece ninajednom. Takodje,provajder je rekao da nije problem sa signalom. :confused::confused::confused::confused::confused:

CrayZz
27.7.2011, 1:29
Pokusacu da vam sto bolje interpretiram problem koji imam...

Dogovor je bio da se nas par komsija umrezimo u jednu mrezu putem wireless-a, gde ce jedan naravno da bude host koji ce da deli internet. Sve to lepo funkcionise, ali ja imam problem sa internetom koji ne umem da resim. Naime, koristimo Mikrotik za login, koji je super stvar ali ja sam malo lose nastrojen prema njemu.

Sve u svemu, meni je internet uzasno spor. Antena mi je gore u tavanu, pokazuje 3-4 crtice na kompjuteru, ali internet se tako vuce kako niko ne ume da zamisli. Non-stop me izbacuje svakih 10, 15sec. na Mikrotik login screen da se opet logujem, kao da sam upravo ukljucio kompjuter. Stranice dugo otvara. Jednostavno sam sa moje strane koliko sam mogao proverio sve moguce opcije:
- Reinstalirao Windows (sve particije obrisane i napravljene ponovo, dakle virus nije)
- Mrdao antenu amo-tamo
- Imam BitDefender i Malwarebytes, skenirali su komp od a do sch
- Autorun na sve sto sam sumnjao sam iskljucio

Iskljucujem mogucnost da je do Windows-a, ja mislim da je u pitanju hardwerski problem. Ali ako je neko strucnjak za wireless mrezu, zamolio bih ga da mi da svoje misljenje? Nisam bas pri parama, ali neki dobri saveti bi mi dobro dosli! Inace komsija je na 20ak metara od mene, zivi bukvalno prekoputa mene. Vidljivost je cista sem 2 drveta, ali sumnjam da bi oni toliko kocili put signalu.

SlobaL
27.7.2011, 8:07
Glupo pitanje, ali koliko vas deli taj link, i koje je on brzine? Ako taj link nije bog zna koliki, dovoljno je da jedno ili dvoje zajašu torent klijente, i ostali mogu da se slikaju, osim ako na ruteru nije podešena naka vrsta load balancing-a.

Kojic_M
27.7.2011, 19:25
Да ли је могуће да нет буде спор и ужасно прекида ѕбог квара на нечему од опреме? Проблем је опширније описан при крају претходне стране. Провајдер каже да није код нјих и да ће да мењају опрему,па реко да ли и то може помоћи? Махинет. Опрема 2.4 гхз :facepalm:facepalm:facepalm Синоћ од 11 до јутрос у 10 је радио супер. Тако ми је од кад сам увео. Само није баш било да никако нема као сад већ повремено прекидало. До пре 5 дана је радио као луд а од тад нема теорије да ради како ваља. Дође на 5,10 мин па багује сат и све тако.

CrayZz
28.7.2011, 18:04
Glupo pitanje, ali koliko vas deli taj link, i koje je on brzine? Ako taj link nije bog zna koliki, dovoljno je da jedno ili dvoje zajašu torent klijente, i ostali mogu da se slikaju, osim ako na ruteru nije podešena naka vrsta load balancing-a.

Pa realno, dobio sam jos gluplji odgovor. Nije bitno koliko nas deli taj link, linkova ima 3, a sto se tice torrenta nemamo svi po 16Mbps pa da mozemo da ih zajasemo. Svakome je ogranicena brzina. Ako nemas vise ista pametno da kazes, molim te nemoj.

SlobaL
28.7.2011, 19:22
Pa realno, dobio sam jos gluplji odgovor. Nije bitno koliko nas deli taj link, linkova ima 3, a sto se tice torrenta nemamo svi po 16Mbps pa da mozemo da ih zajasemo. Svakome je ogranicena brzina. Ako nemas vise ista pametno da kazes, molim te nemoj.

Apsolutno nemam više nameru, jer očigledno sam potpuno inferioran u odnosu ne neke veličine.:n_klanja:

el_corona
28.7.2011, 19:53
@CrayZz
Koji si ti pajser jbt. Trazis pomoc i covek te pita nesto sto je logicno da te pita, da bi dao precizniju konstataciju, ti njemu kazes da je dao glup odgovor. Pa SlobaL jeste glup (bez uvrede) ali je glup samo sto je rekao "Glupo pitanje" u njegovom odgovoru. Isto tako bi te i ja pitao, koliko je vas, koliki je link i da li imate load balance ruter u mrezi jer p2p moze da zagusi mrezu ako nemate load balance, ti imas 3-4 crtice jacinu signala, to je odlicno ali brzina interneta kroz tu mrezu je degradirana, sto ne znaci da je problem do windowsa, virusa i sl. Ali posto ne zelis da znas potencijalne sugestije sta bi mogao da poboljsas ili da dokupis jer je ocigledno i ovo glupo jer je pitam isto kao i SlobaL, srecno bilo. Cekaj mozda ti Fresko ili neko drugi dobre volje pomogne pomogne.

talenat
29.7.2011, 14:00
jer imate neku preporuku za provajdera koji pokriva moje mesto,sremsku kamenicu,moja kuca se nalazi na mozda 10 km od centra novog sada
unapred hvala :o

el_corona
30.7.2011, 8:16
Pogledaj beotel net http://www.beotel.net/?strana=12

CrayZz
30.7.2011, 15:52
@CrayZz
Koji si ti pajser jbt. Trazis pomoc i covek te pita nesto sto je logicno da te pita, da bi dao precizniju konstataciju, ti njemu kazes da je dao glup odgovor. Pa SlobaL jeste glup (bez uvrede) ali je glup samo sto je rekao "Glupo pitanje" u njegovom odgovoru. Isto tako bi te i ja pitao, koliko je vas, koliki je link i da li imate load balance ruter u mrezi jer p2p moze da zagusi mrezu ako nemate load balance, ti imas 3-4 crtice jacinu signala, to je odlicno ali brzina interneta kroz tu mrezu je degradirana, sto ne znaci da je problem do windowsa, virusa i sl. Ali posto ne zelis da znas potencijalne sugestije sta bi mogao da poboljsas ili da dokupis jer je ocigledno i ovo glupo jer je pitam isto kao i SlobaL, srecno bilo. Cekaj mozda ti Fresko ili neko drugi dobre volje pomogne pomogne.

Ma dobro, mozda sam ja malo burnije reagovao iako nisam morao. Da se pre svega izvinim SlobaL :alealeee: Pomalo ne volim drske odgovore a i taj dan sam bio nesto nervozan..
Nego, svima odlicno radi (a ima nas oko 15ak na 16Mbps ADSL internetu). Nemamo ruter nego antene.
I mislim da sam nasao problem. Onaj ulaz koji se zavrce na wireless karticu, koji dolazi od moje antene do kompjutera je izgleda neispravan. Treba unutra u njemu da se sjaji neka zica koje zapravo nema, koja je verovatno slomljena. Pokusacu da kupim nov taj ulaz i da ga namestim na kabel i da probam opet. Sto se tice windows-a i hardwera (ukljucujuci i samu karticu), sve mogucnosti da je tu problem sam eliminisao.

Iceman_37
30.7.2011, 21:36
Planiram da uzmem telenorov USB wireless, onu stvarcicu, 7mb po sekundi 10GB mesecno za 1k. E sad razne su price, meni treba za kucnu upotrebu. Kakav je kvalitet veze ako je neko imao iskustva? da li prekida ? je sporije nego sto se kaze itd ?

Kojic_M
30.7.2011, 21:49
Ja ne znam ni za kakav usb telenor wireless :eek:

el_corona
30.7.2011, 22:31
Ja ne znam ni za kakav usb telenor wireless :eek:

Radi preko HSDPA/GSM mreze tako da je tehnicki bezicni internet ali nije 802.11 standard i radi tanko, dobar je samo za surf ako je pokrivenost kvaliteta 3G/HSDPA a ukoliko je samo GSM onda je brzina znatno degradirana, isto tako i sa EDGE samo manje.

Iceman_37
30.7.2011, 22:49
Pa koji net ja da uzmem ako ne mogu ADSL ili kablovsku ?

Iris
30.7.2011, 23:26
Imaš druge teme za to:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=71149
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=62312
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=60029

Kojic_M
31.7.2011, 10:53
Radi preko HSDPA/GSM mreze tako da je tehnicki bezicni internet ali nije 802.11 standard i radi tanko, dobar je samo za surf ako je pokrivenost kvaliteta 3G/HSDPA a ukoliko je samo GSM onda je brzina znatno degradirana, isto tako i sa EDGE samo manje.

Ma koristio sam telenor net,nefo mi bi cudno wireless :kreza:

Kojic_M
31.7.2011, 10:54
Pa koji net ja da uzmem ako ne mogu ADSL ili kablovsku ?

Pa uzmi wireless,to je odlicno,samo proveri ima li koji provajder. Verovatno ima,cim ima kod mene u pustinji :aplauz:

Iceman_37
31.7.2011, 12:56
Imaš druge teme za to:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=71149
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=62312
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=60029

Hvala ali stim sam zavrsio. Da imam tako spore brzine (i 1mb bi bilo sporo) Ja bi nesto oko 4mb znaci da mi dl bude 450kb/s. Za to mi treba onda ozbiljan wireless, a nisu oni toliko jeftini.

talenat
31.7.2011, 14:28
koja je razlika izmedju 3.5 i 5 ghz wirelessa?
moracu da se informisem,ali mislim da sta god uzeo posle telenor interneta da cu se preporoditi

Kojic_M
31.7.2011, 15:17
koja je razlika izmedju 3.5 i 5 ghz wirelessa?
moracu da se informisem,ali mislim da sta god uzeo posle telenor interneta da cu se preporoditi
Podrazumeva se preporod :D Zar ne bi 2.4 i 5 ghz? Ja imam od 2.4 maxinet. Uopste nisam zadovoljan netom. Ne znam do cega je ali ovo je haos. Procitajte moje problme par postova iznad i na dnu prethodne strane. Prekidi svaki minut,skoro uvek. Bilo je 15 dana da je radio kao sat i bez prekida,ostalo ,haos. Imam ga 4 meseca.

Kojic_M
31.7.2011, 15:19
Hvala ali stim sam zavrsio. Da imam tako spore brzine (i 1mb bi bilo sporo) Ja bi nesto oko 4mb znaci da mi dl bude 450kb/s. Za to mi treba onda ozbiljan wireless, a nisu oni toliko jeftini.
Mislis da je wireless spor? :eek:

Iceman_37
31.7.2011, 19:53
Mislis da je wireless spor? :eek:

Ne mislim. Kako si ti to izvukao da mislim ? :)

Nego kazem da nisam bio svestan da to sto prodaju Orion, Telenor i MTS su ustvari vrsta wireless interneta ali ne 802.11b/g/n standard nego onaj isti kao na telefonu, gde koliko vidim po iskustvima su jako spori i ne ono sto se za njih kaze.

Ja sam koristio wireless internet preko svoje maticne ploce i male antenice. Hvatao sam net od obliznje firme, nezasticene passwordom. Iako sam imao samo tri crte, brzina neta je bila 250kb/s za dl. Sto je kao neki 2mb net.

Nazalost pukao je strasan grom tik uz moju zgradu, nakon koje se net ugasio da bi se sutradan pojavio (nakon te oluje) sa passwordom. Verovatno im se nesto zeznulo pa su pravili opet i sad stavili sifru.

Uglavnom imao sam i druge alternative, dobre brzine, ali dosao je tome kraj. Cak sam i kupio novi jaci PCI adapter TP-LINK WN951N, koji izgleda ima neke probleme sa win7. On u kombinaciji sa pravom antencugom od 16db ne vata vise nista sto nema password.

Posto ne mogu da ugradim ADSL ili kablovsku, gledam neki wireless, ova gore kombina adapter-antena vise ne radi posao.
Zivim u centru Beograda tako da pokrivenost nije prob, nego eto sto wireless net od 2mb kosta 3 hiljade mesecno...aj bezi.

Kojic_M
31.7.2011, 22:27
Cek,ja jos nisam ustanovio koji je tvoj cilj. I nije mi jasno kako imas problema sa netom u centru bg-a:D

Iceman_37
31.7.2011, 23:34
Ispunio sam cilj. Bio sam apsolutno siguran da uzimam taj USB od Telenora dok nisam svratio na ovaj forum da pitam i malo se raspitam. Sad ga definitivno necu uzeti, nije ono sto meni treba iako tamo pise tako. Bilo mi je i cudno da za hiljadu dinara dobijas net od 7mb/s i 10GB podataka.

Ne znam kako imam problem, nema vise komsija na koje mogu da se nakacim :D
Tj. trenutno i jesam nakacen na jednu prodavnicu bez sifre ali brzina je spora i net je nestabilan :D

Kojic_M
1.8.2011, 11:45
Ih,pa ne mozes dovijeka da se snabdevas dzabe netom :dedica:

Drmika
1.8.2011, 16:03
Ne znam kako imam problem, nema vise komsija na koje mogu da se nakacim :D
Tj. trenutno i jesam nakacen na jednu prodavnicu bez sifre ali brzina je spora i net je nestabilan :D

mislim da ti je jevtinije da se edukujesh o upotrebi aircrack-ng ;) a onda biraj komsiju kojeg cesh da ojadish... ma da mislim da je bolje da nadjehs nekog od njih (komsija) i da se dogovorish sa njima da placate net po pola... ili ako treba pojachate paket pa delite troskove

Kojic_M
2.8.2011, 22:55
Ukratko receno,net mi je ocaj http://forum.krstarica.com/images/smilies/worth.gif Imam maxinet wireless koji ugradjuje neka lokalna firma iz Valjeva. Predajnik je na Divcibarama. Da ne sirim opis problema,net je ocaj spor,protok je oko 300-500 kb prosek a imam paket od 1 mb. Od kad sam ga uveo (pre 4 meseca) radio je 1 mesec kako treba,kao sat. Ostalo vreme to je sporo,pa puca net,pa usporenja,zagusenja.... Sve u svemu-haos. Od online igre nema nista (osim taj mesec kad je sve bilo extra (nije to jedan kalendarski mesec vec po 10 ak dana radi pa kad se sabere bude mesec http://forum.krstarica.com/images/smilies/icon_biggrin.gif ) ) Zadnjih dana sam ih zvao 100 puta i kao su pokusali nesto ali nista ne vredi. Na kraju su hteli da menjaju opremu ali to ne bi pomoglo jer i drug koji ima isti net ima isti problem. Sta raditi sad,i sta biste vi uradili ??? http://forum.krstarica.com/images/smilies/think.gifhttp://forum.krstarica.com/images/smilies/think.gifhttp://forum.krstarica.com/images/smilies/think.gifhttp://forum.krstarica.com/images/smilies/think.gifhttp://forum.krstarica.com/images/smilies/think.gifhttp://forum.krstarica.com/images/smilies/think.gif

"The connection has timed out" i "The connection has reset" Ove poruke mi cesto izbacuje http://forum.krstarica.com/images/smilies/dash2.gif Evo sveze izmereno http://www.speedtest.net/result/1414391631.png (http://www.speedtest.net)

thebluephoenix
2.8.2011, 23:30
Ako možeš, nađi nekog drugog provajdera.

Kojic_M
2.8.2011, 23:43
Ako možeš, nađi nekog drugog provajdera.
Da mogu,presao bih bez trena razmisljanja. Nego,ovaj jedini a i njega smo jedva dobili. Ne znam kako se rdugi ne zale,znam dosta ljudi ko imaju isti :facepalm:facepalm:facepalm

organizam
3.8.2011, 3:50
...ovaj jedini a i njega smo jedva dobili...

Tu leži problem, iliti boli ga uvo :facepalm Ne znam, probajte masovno da ih smarate, budite uporni, mada opet ne verujem da će od toga biti nešto. Poznavao sam jednog lika koji se bavio wirelessom tu u nekom selu kod mene u okolni pre par godina, i znam kakva je to sprdnja bila. Selo nema alternativu, u njega gledaju kao u Boga, a u stvari skoro da ni nemaju net, ali im je drao kožu sa leđa... Te im uvali neku opremu, pa skreše net, zaboravi da pusti i slične fore, a debelo je naplaćivao. Molite se da dođe neka konkurencija samo pa da imate izbora.

JovanK
3.8.2011, 9:57
Koliki signal vatas, i koliko je udaljen taj predajnik od tebe. Mozda je los signal jednostavno, ili ako imas vanjsku antenu slabo je pricvrscena pa je vjetar pomjera. A prije ce biti da je los provajder, nego eto, vrijedi pokusati.

Kojic_M
3.8.2011, 10:00
Tu leži problem, iliti boli ga uvo :facepalm Ne znam, probajte masovno da ih smarate, budite uporni, mada opet ne verujem da će od toga biti nešto. Poznavao sam jednog lika koji se bavio wirelessom tu u nekom selu kod mene u okolni pre par godina, i znam kakva je to sprdnja bila. Selo nema alternativu, u njega gledaju kao u Boga, a u stvari skoro da ni nemaju net, ali im je drao kožu sa leđa... Te im uvali neku opremu, pa skreše net, zaboravi da pusti i slične fore, a debelo je naplaćivao. Molite se da dođe neka konkurencija samo pa da imate izbora.

Pa ja sam ove smarao,svaki dan sam ih po 5 puta zvao,al opet baguje. Danas je nesto bolje,ali nema tu konstantnosti. Da mi je samo znati sta se desava i zbog cega je to. Da znam da moze da se resi,ja bih zvao svaki minut.pa nekad bi im dosadilo. Sto se tice signala,ja sam jedan od blizih,ima neki koji je 30 km daleko,ne znam da li on ima ikako net :ciao::icon_scra:D

Kojic_M
3.8.2011, 10:02
Koliki signal vatas, i koliko je udaljen taj predajnik od tebe. Mozda je los signal jednostavno, ili ako imas vanjsku antenu slabo je pricvrscena pa je vjetar pomjera. A prije ce biti da je los provajder, nego eto, vrijedi pokusati.

Pa ja sam oko 5-6 km,al kako sad recimo odlicno radi,a za 5 min ce da prekine. Ne znam,kako da vidim signal? I mene bi to interesovalo,mada mislim da nije problem do signala :facepalm

JovanK
3.8.2011, 10:08
Pa ja sam oko 5-6 km,al kako sad recimo odlicno radi,a za 5 min ce da prekine. Ne znam,kako da vidim signal? I mene bi to interesovalo,mada mislim da nije problem do signala :facepalm

Ja koristim ugradjeni program za konekciju koji dodje sa instaliranim drajverom i tu mogu da vidim signal, a inace mozes da iskoristis bilo koji wlan analizer program.
http://img832.imageshack.us/img832/6041/signalc.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/signalc.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Danilo023
3.8.2011, 23:10
Ja imam isti problem već 4 godine...
Prebacio sam se na najsporiji net, jer radi slično kao i skuplji paketi, neću da im dam pare za novu opremu, čekam adsl...a i ako on ne dođe svakako nisam više tu, osim leti, pošto studiram....

Online igre ne igram, jer je nemoguće....za neki duži download (preko gigabajt) ili torrent, pa čekam par dana da se skine....direkt ni ne pokušavam jer veza puca svakih 20ak minuta....

Jednostavno, net od kuće koristim za surf, i za to je dobar....za sve ostalo cimam drugare:D

Kojic_M
4.8.2011, 8:30
Ja imam isti problem već 4 godine...
Prebacio sam se na najsporiji net, jer radi slično kao i skuplji paketi, neću da im dam pare za novu opremu, čekam adsl...a i ako on ne dođe svakako nisam više tu, osim leti, pošto studiram....

Online igre ne igram, jer je nemoguće....za neki duži download (preko gigabajt) ili torrent, pa čekam par dana da se skine....direkt ni ne pokušavam jer veza puca svakih 20ak minuta....

Jednostavno, net od kuće koristim za surf, i za to je dobar....za sve ostalo cimam drugare:D
Oni bi meni promenili opremu dzabe,ali nije u tome problem,vec su alavi pa na jedan link stave vise korisnika. Onaj ko se buni,njemu puste pun protok a oni koji cute,zezaju ih kao budale. Evo sta kaze covek koji ima iskustva s tim "kao sto sam rekao, ne zelim da ispadam internet ratnik,a li stvarno ako ne odes licno i pretis batinama, a pri tome se ne salis uopste, imaces ****ban net
moj prvi komsija mi se zali da nema vec nedelju dana net.kaze zvao je i "pala im je mreza i popravljaju"
pala mreza a kod mene cepa 100% ali sta ces, on je obicno seljace od 14 godina "

amdx2
23.8.2011, 11:38
Ljudi imam problem.Naime,net mi radi odlicno,i onda desi se da jedno 4-5 sati radi gore od dial-upa.Strasno uspori ili veza non stop puca.Dodje mi da razbijem komp.Glavna antena je na nekih 150-200m vazdusnom linijom.Imam pun signal i fantasticnu vidljivost.Jel moguce da mi neko krade net?

miša topola
24.8.2011, 9:29
Promeni password za kačenje na ruter.

amdx2
24.8.2011, 9:52
Sta mislis jel mi neko krade net?

miša topola
24.8.2011, 10:03
Ako ti je svakog dana 5-6 sati konekcija usporena moguće je da se neko nakačio.

GoranSTX
24.8.2011, 10:44
Ljudi imam problem.Naime,net mi radi odlicno,i onda desi se da jedno 4-5 sati radi gore od dial-upa.Strasno uspori ili veza non stop puca.Dodje mi da razbijem komp.Glavna antena je na nekih 150-200m vazdusnom linijom.Imam pun signal i fantasticnu vidljivost.Jel moguce da mi neko krade net?

Pogledaj ovu temu: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=73642

Promeni password za kačenje na ruter.

Mišo, pogledaj je i ti...

Iceman_37
8.9.2011, 17:11
Pozdrav,

Recite mi da li na ovaj 5GHz wireless net treba da stavim sifru ?

Ja mogu da se ulogujem na ruter, imam brdo tu opcija. Security je none.
E sad jel potrebno na ovakav wireless stavljati zastitu ?
Ukoliko bi stavio WPA2-AES ne menja mi se max TX rate, mbps.

Ili da ne diram nista...Model rutera je Nano station loco M5.

HypeR
19.10.2011, 21:54
Mene zanima nesto... Drugarica ima neki PTT kablovski net, a ima laptop u stanu, pa je rec o pokretljivosti... Zanima je da li bi mogla da uzme najobicniji ruter sa wirelessom i da u njega ubode kablovski i ima net po celom stanu? Molim za efikasne odgovore! :)

miša topola
22.10.2011, 9:12
Mene zanima nesto... Drugarica ima neki PTT kablovski net, a ima laptop u stanu, pa je rec o pokretljivosti... Zanima je da li bi mogla da uzme najobicniji ruter sa wirelessom i da u njega ubode kablovski i ima net po celom stanu? Molim za efikasne odgovore! :)

Neka se obrati provajderu, možda će joj izaći u susret i dati WiFi ruter. Neka ih pozove i raspita se.

Iris
22.10.2011, 12:37
Da, naši provajderi sve trče da omoguće svojim korisnicima neku besplatnu uslugu... :rolleyes:

Gilmar
22.10.2011, 16:37
Mene zanima nesto... Drugarica ima neki PTT kablovski net, a ima laptop u stanu, pa je rec o pokretljivosti... Zanima je da li bi mogla da uzme najobicniji ruter sa wirelessom i da u njega ubode kablovski i ima net po celom stanu? Molim za efikasne odgovore! :)
Evo ja imam kablovski net i kupio sam ovaj wirless ruter http://www.shopmania.rs/ruteri/p-tp-link-tl-wr340g-510715, samo povezes i imas net u celom stanu.lepo radi i nije skup.

Bujosh
26.10.2011, 20:39
Ovako imam jedno pitanje, ja i komsija smo se dogovorili da delimo wireless, ali ja sa laptopom ne mogu da hvatam wireless dobro jer sam daleko od njega( ne toliko daleko)... Imam wireless signal ali je veoma slab i cesto se gubi, tako da bi mi trebala neka wirelessa antena, pa mi predlozite neku jer ne znam kakva bi mi tacno trebala jer se ne razumem u to bas... Do 2500 din 500 gore, dole...:) Hvala... Nadam se da nisam omasio temu...

webadx
11.11.2011, 13:34
Pozdrav jos jednom drugari, ovde dolazim kad me nesto posteno muci i kad zaista ocekujem pro odgovor :D
Problem: imam ADSL 4Mbit, nakacio sam na njega TL-WR543G wless router.
Povezan sam na router kablom, a drugi komp wless.
Taj drugi komp mi pravi lag ponekad(odvuche resurs), jer nisam "razdelio" bandwidth niti znam kako to pravilno da uradim.
Trazhio sam reshenja na youtube, oficijalnom sajtu, kojekude..
Setio sam se sk i toga kako sam do sad dobijao samo kvalitet 10 do sad, pa rek'o da potrazim resenje ovde.
Hvala unapred.

$tef@n
20.11.2011, 15:23
Ovo je od danas... desavalo se i ranije... Ove IP adrese koje nisu u lokalu govore da moj provajder koristi SBB mrezu...? Internet kao takav je neupotrebljiv... :mad:

http://www.dodaj.rs/t/3k/A2/438ccfZD/tracert.jpg (http://www.dodaj.rs/?3k/A2/438ccfZD/tracert.jpg)

neko_drugi
15.1.2012, 16:13
Izvinjavam se što dižem ovu temu..
Zanima me postoji li mogućnost das se nekako pojača signal, ako je komšija baš raspoložen da deli ? :D U pitanju je neki laptop, koji bi se poslužio malo..

zoki1606
4.2.2012, 0:08
Zanima me sledeća stvar imam u komšiluku 100 metara od mene ruter wirelesa koristim opremu 2,4ghz ponekad u ovako vreme zna da koči inače leti radi odlično.Prešao bi na 5GHz ali bi bilo potrebno dve antene jedna gore sa servera kao predajnik na 5GHz i jedna antena kod moje kuće.Koje antene i koja cena za to.

Љуша
13.2.2012, 0:34
Имам проблема са брзином интернета. Брзина је 1,5 mb. Често пада испод 50 kb. Жалио сам се пар пута провајдеру, али њих изгледа боли уво, типа, сачекајте да дође колега, те, примили смо к знању и слично. На крају сам се изнервирао и отишао лично да им кажем. Тамо су ми рекли, кад вам брзина интернета драстично падне обавестите нас па ћемо видети у чему је проблем. И тако и би, као по обичају падне брзина испод 50 kb. Назовем их и рекоше ми, добро видећемо у чему је проблем. Бићете обавештени, и на томе се завршило. Не знам зашто стално пада брзина, рекли су ми да нико не може да ми се накачи.

Љуша
21.2.2012, 3:53
Имам проблема са брзином интернета већ дуго времена. Пакет је 1,5 mb. Често пада испод 50 kb. Жалио сам се пар пута провајдеру, али њих изгледа боли уво. Типа, сачекајте да дође колега, те, примили смо к знању и слично. На крају сам се изнервирао и отишао лично да им кажем. Тамо су ми рекли, кад вам брзина интернета драстично падне обавестите нас па ћемо видети у чему је проблем. И тако и би, као по обичају падне брзина испод 50 kb. Назовем их и рекоше ми, добро видећемо у чему је проблем. Бићете обавештени, и на томе се завршило. Не знам зашто стално пада брзина, рекли су ми да нико не може да ми се накачи.

У питању је бежични интернет.

Rockstar
21.2.2012, 5:24
Имам проблема са брзином интернета већ дуго времена. Пакет је 1,5 mb. Често пада испод 50 kb. Жалио сам се пар пута провајдеру, али њих изгледа боли уво. Типа, сачекајте да дође колега, те, примили смо к знању и слично. На крају сам се изнервирао и отишао лично да им кажем. Тамо су ми рекли, кад вам брзина интернета драстично падне обавестите нас па ћемо видети у чему је проблем. И тако и би, као по обичају падне брзина испод 50 kb. Назовем их и рекоше ми, добро видећемо у чему је проблем. Бићете обавештени, и на томе се завршило. Не знам зашто стално пада брзина, рекли су ми да нико не може да ми се накачи.

У питању је бежични интернет.

То је, нажалост, потпуно нормално када је у питању бежични интернет, поготово у Србији. Твој провајдер неће учинити ништа по том питању. Квалитет wireless-a је код нас такав да чим дуне ветар, или пада киша/снег, конекција је знатно отежана, а цео систем је поприлично непоуздан и што се тиче провајдера и опреме која се овде користи.

Шта да урадиш и како да ти помогнемо? Узми aDSL ако икако можеш. 4Мбита, 1000 динара.

Fickey
26.2.2012, 17:02
Ljudi, imam problem. Imam wireless Internet preko GromNet provajdera (lokalni provajder). Ali konekciju ostvarim tako sto se konektujem na AP i nakon toga odradim i PPPOE konekciju da bi dobio pristup Internetu. Ali, imam problem na Ubuntu, ne mogu na nijedan repetitor (ukupno njih 9 (nisu od sitog provajdera)) da stvarim konekciju, ne mogu da se konektujem uopste dok na bilo koji ruter ili AP koji ne zahteva ovu vrstu konekcije mogu. Korisnicka sluzba mi je rekla da imam los signal (ne znam ni kako znaju kada nisam ni konektovan)... Signal imam pun, na istom racunaru samo pod drugim sistemo, pod Windowsom sve savrseno radi. Kako da resim ovaj problem, kako da se konektujem?

zoki1606
29.2.2012, 0:37
Ap provajdera mi je na 100 metara koristim dva laptopa i imam nezavvisne pakete.Prijavljujem se putem PPoE konekcije korisničko i pasword.Na laptopovima je mali signal bezični i puca veza.Imam jednu spoljnu wireles grid antenu i ruter Reink jet WR 720 koji radi u klijent modu.Imam jedan tp link 500G.E sad me zanima dali mogu napraviti sa njih dva wifi ili bežičnu mrežu.Stavljo sam 500 g kao klijent iz njega mrežni kabal doveden do reink jeta uključen u Wan njega postavim u AP mod sa laptopa vidim uredjaj pod imenom default signal 100% i vežem se ali paketi ne prolaze.U čemu ja ovde grešim pod uslovom da ova dva uredjaja mogu da rade taj poso.

GoranSTX
29.2.2012, 10:24
Sa tim uređajima može da se odradi to što tebi treba, jedino prilikom podešavanja nemoj kabal koji ide u ReInkJet (AP za lokalnu mrežu) ruter stavljati u WAN već u jedan od LAN portova pa probaj da li će raditi.

zoki1606
1.3.2012, 19:22
Sa tim uređajima može da se odradi to što tebi treba, jedino prilikom podešavanja nemoj kabal koji ide u ReInkJet (AP za lokalnu mrežu) ruter stavljati u WAN već u jedan od LAN portova pa probaj da li će raditi.
probo sam prilikom podešavanja da stavljam i u lan i u wan i ista stvar ne ide ni onako

Љуша
25.3.2012, 15:00
Полудео ми нет. Мерим брзину преко спид теста, 0,16 па 1,45, па 0,25, па 1,12 па 0,90 мб. Ааауу.

Сад опет измерих 0,10 :facepalm

Сад сам рестартовао комп и брзина је 1,45, па 1,22, 1,45 1,46 1,54 мб. Сад је у реду. Приметио сам да кад рестартујем комп брзина се у 80% случајева врати на нормалу. Тако је већ одавно. Шта се то дешава.

OWERKLOKER
25.3.2012, 16:09
Desava se da te hebe windows. :D

Љуша
25.3.2012, 16:54
Мислиш!? Ма не верујем. Летос сам опалио професионал верзију, пре тога сам имао ултимате. Исти ђаво, који год да сам имао. Кад се рестартује поврати се брзина, мада некад заглиби па и то не вреди. Данас је баш баш прсо.

OWERKLOKER
25.3.2012, 17:19
Pa cim kazes da ti posle restarta radi kako treba sigurno nije problem do neta. Probaj da ocistis registry ccleanerom, uradi defrag, reinstaliraj drajver lan drajver pa vidi kakva je situacija.

Љуша
25.3.2012, 17:33
Нет је преко рутера. Нема драјвера. Ма радио сам пре и дефрагментацију и цц клинер и очистио од вируса. Ради добро у почетку и временом што се више користи пада брзина. Још кад се придода да је бежични интернет међу најгорима. Друг и кум имају адсл и никада им не пада испод 1,3 мб. Мени је испод 1 мб као добар дан. Али испод 0,2 ми иде на живце.

OWERKLOKER
25.3.2012, 19:32
Naravno da treba drajver. S' obzirom da ides preko lan kabla onda ti treba drajver za mreznu karticu. To bi onda trebao da vidis sa svojim provajderom.

Љуша
25.3.2012, 20:41
Јел мислиш на вајерлес картицу. Нема је. Нису је ставили, има рутер и онај улаз од кабла, исти онај као за фиксне телефоне што иду у зид.

Kojic_M
25.3.2012, 22:15
Полудео ми нет. Мерим брзину преко спид теста, 0,16 па 1,45, па 0,25, па 1,12 па 0,90 мб. Ааауу.

Сад опет измерих 0,10 :facepalm

Сад сам рестартовао комп и брзина је 1,45, па 1,22, 1,45 1,46 1,54 мб. Сад је у реду. Приметио сам да кад рестартујем комп брзина се у 80% случајева врати на нормалу. Тако је већ одавно. Шта се то дешава.
A sta moslis,mozda ti se kaci neki aplikacija na net bez pitanja?

Љуша
25.3.2012, 22:23
Опет брзина испод 0,5 мб :n-cc2:. Ја мислим да је стипса од провајдера на један предајник накачио ко зна колико људи, и зато пада брзина.

Kojic_M
26.3.2012, 0:20
Опет брзина испод 0,5 мб :n-cc2:. Ја мислим да је стипса од провајдера на један предајник накачио ко зна колико људи, и зато пада брзина.
Ista stvar. Uzimam wireless od nekih lopova plaacam 2 mb 2000 a SBB 16 mb 2000. Al da valja nego cas 0.13 cas 1.75... Obecali mi duple brzine polovinom januara i jos nista. Ma 100 posto nas kaci mnogo na jedan predajnik pa kad neko ukljuci torent,ostali mogu da se slikaju ;)

Љуша
26.3.2012, 0:45
Ја бих био најзадовољнији кад би била брзина од 1,3-1,5 мб. Него овако да шара. Имам пакет на 1,5 мб, као да имам дајал ап. 3 пута сам их звао, и стално исти одговор. Сачекајте да дође колега :facepalm. Ти провајдери су најобичније мрцине.

OWERKLOKER
26.3.2012, 17:57
Јел мислиш на вајерлес картицу. Нема је. Нису је ставили, има рутер и онај улаз од кабла, исти онај као за фиксне телефоне што иду у зид.
Cekaj polako. Je l' tebi ide lan kabl iz rutera u komp? Ako je tako onda probaj sa reinstalacijom lan drajvera (potrazi na sajtu proizvodjaca tvoje ploce).
Ја бих био најзадовољнији кад би била брзина од 1,3-1,5 мб. Него овако да шара. Имам пакет на 1,5 мб, као да имам дајал ап. 3 пута сам их звао, и стално исти одговор. Сачекајте да дође колега :facepalm. Ти провајдери су најобичније мрцине.
Sto ne predjes kod drugog provajdera?

Љуша
26.3.2012, 18:01
cekaj polako. Je l' tebi ide lan kabl iz rutera u komp? Ako je tako onda probaj sa reinstalacijom lan drajvera (potrazi na sajtu proizvodjaca tvoje ploce).

Да да, тако. Последњи драјвер је из 2009-те :(. Нема одавно никаквих апдејта за моју матичну, то је последњи.


sto ne predjes kod drugog provajdera?

Они су једини. Остали раде за фирме. Кабловску немам, немам ни фиксни. Има ли још која опција?

На крају сам урадио све што сам могао. До њих је дефинитивно.

OWERKLOKER
27.3.2012, 22:03
Да да, тако. Последњи драјвер је из 2009-те :(. Нема одавно никаквих апдејта за моју матичну, то је последњи.



Они су једини. Остали раде за фирме. Кабловску немам, немам ни фиксни. Има ли још која опција?

На крају сам урадио све што сам могао. До њих је дефинитивно.

Pa pokusaj sa reinstallom drajvera. Ili instaliraj neki stariji, nekad moze da resi problem.
Nisam razumeo, kako rade za firme? Nisu valjda jedini wifi provajder? Ako nemas drugog izbora idi lepo kod njih (posto nece da dodju) i budi malo bezobrazan.

Љуша
27.3.2012, 22:48
Обишао сам више провајдера. Само један ради за кућне кориснике, тај који ја имам. Остали или раде нелегално (самим тим отежана могућност за хватање сигнала), или други који прикључују само фирмама. А и био сам код њих лично. Рекли су ми, кад вам падне брзина назовите нас, па ћемо видети у чему је проблем. Наравно, опет су ме искулирали.

OWERKLOKER
28.3.2012, 0:28
E pa sad lepo idi i zahtevaj da podje neko sa tobom i budi malo ostriji. Pa kakav im je to nacin. :boxing:

Danijela1
21.4.2012, 22:11
Ljudi, imam jedan problem. Naime, na mojoj konekciji vec 7 dana pise limited access.. e sad pretpostavljam da sam namerno sklonjena sa mreze iako dobijam uverenja da nisam nego da je do rutera.. kako da proverim da li sam namerno sklonjena ili je neki kvar u pitanju.. inace, kod svih ostalih koji su na mrezi sve radi normalno
hvala unapred :)

Sale013
21.4.2012, 23:11
Ljudi, imam jedan problem. Naime, na mojoj konekciji vec 7 dana pise limited access.. e sad pretpostavljam da sam namerno sklonjena sa mreze iako dobijam uverenja da nisam nego da je do rutera.. kako da proverim da li sam namerno sklonjena ili je neki kvar u pitanju.. inace, kod svih ostalih koji su na mrezi sve radi normalno
hvala unapred :)
Limited access obicno znaci da imas konekciju na ruter, ali ti sam ruter nema pristup internetu ili ti je pristup netu blokiran.. Ali moze da bude problem i s tvoje strane.. Najbolje je da se ulogujes na ruter ukoliko imas pristup njemu (obicno je na adresi 192.168.1.1) i proveris direktno podesavanja dal si blokirana.

dankica89
10.5.2012, 1:13
Cao drugari! Imam desktop racunar,win xp, i do skora sam hvatala net preko wireless antene, sve je radilo perfektno,pun signal,film mi skine za 20 min.Od nedavno ne otvara stranice, pise limited or no connectivity s tim sto pokazuje jacinu signala kao da je konektovan. Isla sam na repare, nece da uradi Renewing IP adress.Firewall iskljucen,avg sam iskljucila i nista, resetovala sam komp,vadila i vracala antenicu, reinstalirala drajvere sa diska od antene, opet nista... preko mobilnog hvatam net, sve ok, tako da kontam da je do racunara a ne do neta. Molim za pomoc, ili me barem uputite ako vec postoji
ovakva tema...

nicpid
10.5.2012, 1:22
-restartuj ruter

-proveri ip adresu na kompu tako sto ces ici na run pa kucas cmd, on ti izbaci prozor u kom kucas ipconfig i vidi koja ti je adresa racunara, to je ono ipv4 address.

ako ip adresu ne moze da nabavi tj tamo kad ides ipconfig ne pise nista na onome Ipv4 addres probaj start meni pa run pa kucas cmd i tamo kucas: ipconfig /release pa onda ipconfig /renew
onda bi trebalo da ti dodeli novu adresu.

grim
12.5.2012, 23:19
Pozdrav Drugari,
muku mucim sa wirelessom vec 2 godine, nekad ne mogu stranicu da otvorim, a nekad internet radi kao lud. Od opreme imam ReinkJet grid antenu od 16 db , sa 15 m kabla, od 75 oma, znam da ne valja ali za toliko sam imao para, i ReinkJet wifi karticu. Od AP - a sam udaljen 1 - 1,2 km, vazdusnom linijom, koliko sam ja mogao da vidim prepreka izmedju antene i AP - a nema. U programu koji je dosao uz karticu, jacina signala mi varira od 42 do 52 posto, obicno je oko 47, kvalitet signala konstantno varira i krece se od 45 do 80 posto, sumova nema. Citaju po forumu video sam da mnogi spominju NetStumbler, skinuo sam ga i probao preko njega da usmerim antenu ali, kako god okretao antenu dok NetStumbler radi, on prijavljuje da AP na koji treba da se nakacim nije aktivan, onaj kruzic ispred imena AP - a je uvek siv. I kao sto vec rekoh nekad internet prosto leti, nekad nece ni da radi, nema pravila, i brzina varira. Kontaktirao sam provajdera, postavili su mi gomilu nekih glupih pitanja, rekli da mi je signal mnogo slab i to je to. Pre nedelju dana sam resio da predjem kod drugog provajdera, i dobio nedelju dana gratis testiranja. Drugog provajdera ne mogu lepo da nahvatam, nije los signal, ali brzina mnogo varira i stalno dolazi do pucanja veze. Cekam da se pojave i da probaju da usmere lepo antenu, ali izgleda da nece ni da dodju. Dakle, sta da radim da bih poboljsao kvalitet veze sa prvim provajderom, dali da uzmem ReinkJet Antena Grid 2.4GHz 24dBi 75ohm RPSMA, dali bih tu nesto dobio, dali da skratim kabli na anteni koju sada imam, verovatno mogu da odsecem 5 do 6 metara. Pomozite, dajte neki predlog, i izvinite sto sam se malo vise raspisao :D

drstankovic
6.7.2012, 15:13
Pozdrav,
Ako mozete da mi predlozite neke nacine zastite Wi-Fi. U pitanju je Telekom ADSL, HG 530.
Postavio sam:
Channel ID: na 1. kanal
Authentication Type: wpa-psk/wpa2-psk
Encryption: AES (pored nje ponudjene su TKIP i TKIP/AES, nemam predstavu sta znace)
Password ima 26 simbola http://fk.ikimg.com/images/smilies/smile1.gif
Sakrio SSID i promenio mu ime.

Ostal podesavanja do Wireless MAC Address Filter nisam dirao, jer i nemam pojma cemu sluze.
MAC filter sam podesio da odobrava pristup samo mojim uredjajima i to je to.
Pa ukoliko imate nesto da mi predlozite sta mogu da dodam bio bih Vam zahvalan, jer imam jako zaguljen komsiluk koji probija i sifre, i zaobilazi MAC filtere.

Drejk
2.8.2012, 12:49
Imam problem sa wirelessom.
Ovako, imam PC i XP na njemu. Kupio sam novu karticu (Tenda w54p), imam kabel i antenu na krovu kuce. Ovde na selu postoji SKS provajder i nikako ne mogu da se nakacim na njihovu baznu stanicu. Signal mi je oko 50+%. Kad pokusam da se konektujem preko softvera od kartice nista se ne desava. Isto tako mi se nista ne desava i kad kliknem preko windowsove aplikacije za bezicni internet. Dakle nadjem mrezu i signal ali nikako ne mogu da se nakacim na njihovu baznu stanicu. (imam kod njih username i pass).
Posto je situacija takva da sam ja trenutno na selu, a oni nece da dolaze ovamo samo zbog mene vec cekaju da se jos neko javi odavde, ja moram da trazim pomoc ovako.
Trenutno koristim MTSov usb modem.

Ovo mi je prvi put da koristim wireless pa se ne razumem bas mnogo. U gradu sam korisnik adsl-a.

GameFREAK
6.8.2012, 22:02
Kupio sam Samsung UE-32ES5500. Koliko ja vidim, oficijelni USB WiFi dongle kosta preko 50evra, a neki jeftiniji nece da radi kako treba. Ja sam umislio sledece. Posto u kuci imam bezzicno adsl sa ovim telekomovim ruterom, da kupim jos jedan ruter (bridge? acces point? ), koji bi se bezzicno povezao sa ovim mojim telekomovim, a onda sa njega kablom povezem u televizor i tako dobijem internet i pristup mrezi sa televizora? Da li je tako nesto izvodljivo? Vec imam TP-Link WR340G i koliko vidim on bi trebao da podrzava takvu opciju, ali ja ne umem da ga podesim. Ima li neko neku ideju i predlog kako to moze da se izvede?

PS mode
6.8.2012, 22:27
Imam problem sa wirelessom.
Ovako, imam PC i XP na njemu. Kupio sam novu karticu (Tenda w54p), imam kabel i antenu na krovu kuce. Ovde na selu postoji SKS provajder i nikako ne mogu da se nakacim na njihovu baznu stanicu. Signal mi je oko 50+%. Kad pokusam da se konektujem preko softvera od kartice nista se ne desava. Isto tako mi se nista ne desava i kad kliknem preko windowsove aplikacije za bezicni internet. Dakle nadjem mrezu i signal ali nikako ne mogu da se nakacim na njihovu baznu stanicu. (imam kod njih username i pass).
Posto je situacija takva da sam ja trenutno na selu, a oni nece da dolaze ovamo samo zbog mene vec cekaju da se jos neko javi odavde, ja moram da trazim pomoc ovako.
Trenutno koristim MTSov usb modem.

Ovo mi je prvi put da koristim wireless pa se ne razumem bas mnogo. U gradu sam korisnik adsl-a.
Kakav je to provajder da nece da dodje da te prikljuci na internet koji si platio?:icon_scra....Elem,ako je tako,a sifra i ime su kao sto treba da budu,moguce da ti nisu otvorili mrezu tj.oni te u servisu prepoznaju preko MAC adrese tj.adrese od tvog modema za internet.Zato ti mozda i ukucas ispravnu sifru i ime al ne daju tvom modemu za wireless da se konektuje.Mislim da je to najverovatniji uzrok.

nicpid
6.8.2012, 22:36
Kupio sam Samsung UE-32ES5500. Koliko ja vidim, oficijelni USB WiFi dongle kosta preko 50evra, a neki jeftiniji nece da radi kako treba. Ja sam umislio sledece. Posto u kuci imam bezzicno adsl sa ovim telekomovim ruterom, da kupim jos jedan ruter (bridge? acces point? ), koji bi se bezzicno povezao sa ovim mojim telekomovim, a onda sa njega kablom povezem u televizor i tako dobijem internet i pristup mrezi sa televizora? Da li je tako nesto izvodljivo? Vec imam TP-Link WR340G i koliko vidim on bi trebao da podrzava takvu opciju, ali ja ne umem da ga podesim. Ima li neko neku ideju i predlog kako to moze da se izvede?


izvoli uputstvo za wireless i wired konekciju tv-a, za wireless izgleda da mora njihov stick...
http://www.youtube.com/watch?v=ic9Fifin93c

wired pocinje na oko 2/3 videa.

Taj telekomov ruter mora da ima lan portove iza, znaci izgledaju ko za telefon prikljucci samo su veci, i samo siknes kablom tu ( mislim da ima 4 komada i zute su boje.) i na tv u lan port, software deo imas u videu.

GameFREAK
6.8.2012, 23:19
izvoli uputstvo za wireless i wired konekciju tv-a, za wireless izgleda da mora njihov stick...
http://www.youtube.com/watch?v=ic9Fifin93c

wired pocinje na oko 2/3 videa.

Taj telekomov ruter mora da ima lan portove iza, znaci izgledaju ko za telefon prikljucci samo su veci, i samo siknes kablom tu ( mislim da ima 4 komada i zute su boje.) i na tv u lan port, software deo imas u videu.

Televizor mi je na razlicitom spratu u odnosu na ruter, znaci ne dolazi u obzir zicana konekcija. Ja pokusavam da bezzicno drugim ruterom uhvatim signal sa ovog telekomovog, i onda da sa njega povezem kablom. Oko toga mi treba pomoc kako da izvedem.

PS mode
13.10.2012, 22:02
Imam laptop,povezao sam ga preko USB wireless adaptera na grid antenu jacine 24dB al mi je i dalje signal veoma slab,hvatam svega dve-tri mreze a jacina je 1 do 2 crte i gubi se. Ako neko ima neki savet kako da pojacam signal bio bih mu veoma zahvalan. Naravno, pomerao sam antenu u svim mogucim pravcima.

Prief Lirator
13.10.2012, 22:11
Koliko je dugacak kabel? I da li je sve dobro prikljuceno, provjeri.

PS mode
14.10.2012, 0:22
KAbl je dugacak 15 metara,to je sve tako doslo fabricki,anetna sa kablom....povezano je kako treba nego je mesto zabaceno od lokalnih AP...malo je udaljeno od grada.konkretno,antena je reinkjet od 24dB

Sladjan85
14.10.2012, 10:26
Mene nesto zanima ... isto tako ... Kakva mi antena treba da imam veci domet ? Imam obicnu karticu ASUS WL-138g V2 PCI ,koja moze da radi i kao AP (softverski) ,a fabricka antena nema neki bolji domet. Da li vredi kupovati home-made antene koje su ceste po oglasima ? a drugo pitanje ,da li se ruter Syslink Cisco wrt54g, moze prebaciti u klijent mod i sa kojim firmware ? ubacio sam se ovde da ne spamujem novu temu :)

cane.prebranac
14.10.2012, 11:49
Imam laptop,povezao sam ga preko USB wireless adaptera na grid antenu jacine 24dB al mi je i dalje signal veoma slab,hvatam svega dve-tri mreze a jacina je 1 do 2 crte i gubi se. Ako neko ima neki savet kako da pojacam signal bio bih mu veoma zahvalan. Naravno, pomerao sam antenu u svim mogucim pravcima.

E ovako :) antena ti je jedna od najjacih tako da tu ne mozes nista jedino da probas da promenis mesto gde drzis antenu ili da je podignes uvis kako bi izbegao opticke prepreke, takodje kabl je malo duzi ali kad bi ga skratio ne bi nesto mnogo dobio, nisi napisao koji adapter koristis, mozda da probas sa nekim jacim.

Mene nesto zanima ... isto tako ... Kakva mi antena treba da imam veci domet ? Imam obicnu karticu ASUS WL-138g V2 PCI ,koja moze da radi i kao AP (softverski) ,a fabricka antena nema neki bolji domet. Da li vredi kupovati home-made antene koje su ceste po oglasima ? a drugo pitanje ,da li se ruter Syslink Cisco wrt54g, moze prebaciti u klijent mod i sa kojim firmware ? ubacio sam se ovde da ne spamujem novu temu :)

Koja ti je fabricka antena? Ako mislis na onu malu antenicu sto dobijes uz karticu ona je bas losa, a home made antene mogu da budu bolje od fabrcikih samo ako su dobro napravljene. Bas pre neki dan sam gleda neke jagi antene od 18dBi za 1200 din to mi bas deluje pristojno.

Sladjan85
14.10.2012, 12:09
obicna mala antenica ,fabricka :D hvata realno 30ak metara ,komsijske zgrade ,hvata moj ruter i to je to :D to me i muci ... nemam pojma o tim antenama ,pa ne znam koju da uzmem ,nasao sam ih 50 ,sve su nesto 1500-2000 dinara... jel ima da se kupe od nekog proizvodjaca ? da nisu bas skupe ...

nemacx
18.10.2012, 18:26
Samo da se nadovežem na prethodni post, takođe tražim neku ne baš previše skupu antenicu, oko 1500-2000, treba mi dok sam na fakultetu, uzeo sam nov laptop a nemam interneta tamo :D

cages
3.2.2013, 12:10
POkusao da postavim novu temu al ne ide o.0 Elem,zanima me sta mi treba da hvatam WiFi na obicnom desktop racunru? U stanu laptop hvata nekoliko otvorenih wifi mreza,dakle zanima me koji uredjaj je potreban za desktop? Hvala.

water wizard
3.2.2013, 12:11
bežična mrežna kartica

cane.prebranac
3.2.2013, 12:13
Wireless kartica, imas varijante za u maticnu plocu, a imas i usb varijantu, ja bih ti preporucio nesto ovako http://itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wn722nc/comp_comp_networkadapter/317/287

cages
3.2.2013, 12:19
Brzi i sigurni kao i uvek,blagodarim :)

cocrcici
5.2.2013, 15:16
Imam telekomov modem koji nije vajerles,da bi bio jel mi treba vajerles ruter ili može i adapter? hvala :)

cane.prebranac
6.2.2013, 12:40
Ako si kod telekoma duze vreme, a verovatno jesi, zovi ih i reci da ti treba wireless u kuci, najverovatnije ce ti zameniti. Ili varijanta koja sigurno radi :) zovi ih i reci da imas problema sa netom i da ti povremeno nestaje i da mislis da je do modema problem, docice veoma brzo da ti zamene modem, tako sam ja uradio, mada je meni modem stvarno bio crko.

mita11
2.7.2013, 19:13
E ovako, u kući imam wireless i sve je radilo savrseno do juče popodne. Ikonica za internet na task baru mi pokazuje da sam konektovan na mrežu, kada u cmd-u uradim ping test, sve radi, ima konekciju ka internetu, kada se preko telefona povežem na wireless, na njemu radi internet, na drugim računarima radi internet, samo kod mene ne radi, čak sam i probao da sa telefona "hostujem" internet preko portable hotspota i usb tetheringa, ali ništa (iako na telefonu sve savršeno radi). Pretpostavljam da je problem negde u mom računaru ali ne mogu da shvatim šta je. Da li možda imate ideju šta bi moglo da prouyrokuje problem?

water wizard
2.7.2013, 19:24
resetuj ruter

mita11
2.7.2013, 19:27
Vec uradio, nista...

Nutsbre@ker
3.7.2013, 2:00
Neka gamad na racunaru.... skeniraj nekim antivirusnim resenjem.

Sent from my Telenor_Smart_HD using Tapatalk 2

trevis bikl
12.7.2013, 10:05
E ovako dogovorio sam se sa komsijom da delimo net.Kupio sam wi fi antenu(izgleda kao televizijska) i postavio na krov kuce i wireles karticu koju sam postavio na maticnu plocu.Sve radi savrseno dobro bez ikakvih problema.Ali neki"strucnjaci" su me zaplasili da te wireles antene mnogo privlace grom.Ja licno ne verujem u to.Ali posto su ovih dana ceste oljuje zna li neko ima li u tome istine?Pretpostavljam da ta antena nije nista opasnija od one za tv,ali opet bolje da pitam nekog strucnijeg.Hvala unapred.

Bryan Fury
12.7.2013, 10:23
.Ali neki"strucnjaci" su me zaplasili da te wireles antene mnogo privlace grom.Ja licno ne verujem u to.Ali posto su ovih dana ceste oljuje zna li neko ima li u tome istine?Pretpostavljam da ta antena nije nista opasnija od one za tv,ali opet bolje da pitam nekog strucnijeg.Hvala unapred.

Nisam stručan, ali tako nešto nema logike. Sve najviše zgrade u gradu su obično pune wireless antena, da je to tačno udarao bi grom tamo svaki čas :)

cane.prebranac
12.7.2013, 10:28
Ma kakvi, antena kao i svaka druga, gromove najvise privlace siljci, zato se gromobrani i prave takvi kakvi su, a tvoja antena nije takvog oblika. Opasnost od groma naravno postoji ali nista vise nego kod tv antene.

Nix90
17.8.2013, 21:24
Imam wireless internet naravno ne kradem vec imam internet providera koji salje signal a ja primam antenom...Dakle da predjem na stvar nisam imao adsl tada pa sam bacio 150e na antenu i pojacalo primanja signala ali imam problem sa strujom
jer mi se cim malo opadne napon uredjaj restartuje i cekam 5-15s da ponovo ucita ip adresu.oje pitanje je da li ima negde u windowsu da se namesti brzi update ip adrese?

kety 89
22.8.2013, 18:47
Trebe mi pomoc..
Imam problem sa wirlless-om,naime,preko laptopa prima signal,a ni jedan mobilni telefon ne moze da nadje moju mrezu.Zvala sam i telekom,imam njihov internet,kazu da je do njih sve u redu cim mi komp hvata wirlless.A telefon i dalje ne moze,uopste ne pronalazi moju mrezu.Ako neko zna do cega to moze biti???

water wizard
22.8.2013, 21:49
možda treba da se podesi wifi, da li može bilo koji drugi uređaj da se ukonektuje na taj wifi?

Jovan Verbic
14.9.2013, 12:51
Pozdrav, sad u oktobru krecem na fax. Nasao sam neki stan u KG i vlasnik mi rece kako ima wifi, tj on ce mi dati sifru, al signal je slab. Ruter mu se nalazi na drugom spratu kuce a ja sam u prizemlju.
Ima li neki uredjaj koji kacim na lap top da bolje hvata signal?

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

JovanK
14.9.2013, 15:20
Postavi jacu antenu na ruter ili

https://www.google.me/search?q=wifi+usb+antena&client=opera&hs=BaW&channel=suggest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=o2E0UvyXAYPtswbeooC4DA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=687&dpr=1

Jovan Verbic
14.9.2013, 16:51
Ipak cu da probam to sa usb antenom, ne verujem da bi taj gazda dozvolio da mu cackam po ruteru.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

JovanK
14.9.2013, 17:15
Ipak cu da probam to sa usb antenom, ne verujem da bi taj gazda dozvolio da mu cackam po ruteru.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

Antena se odavije i privije se nova, nema tu cackanja.

Jovan Verbic
10.10.2013, 12:56
Jos jedno pitanje, kupio sam neki usb wifi adapter i hvata signal, medjutim iz nekog razloga vise ne radi (2500 din sam platio) no nebitno to. Uglavnom posto je ovo gde stanujem kuca sa dva sprata, ruter je na poslednjem spratu, sad kad ja stavim laptop na prozor on hvata pun signal, da li ima neka obicna antenica koju bih ja mogao da zakacim kod prozora i da je povezem na laptop samo. Verovatno ima da se kupi usb kabl posto od prozora do laptopa ima nekih 8-10 metara.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаталк 4

Đorđe Čvarkov
14.10.2013, 21:20
Postaviću jedno mnogo glupo pitanje, ali šta da radim kada se tu ništa ne razumem. :a_bleh:

Da li može wireless ruter da se poveže kablom sa kompjuterom? :to_care:

mare037
14.10.2013, 23:14
Postaviću jedno mnogo glupo pitanje, ali šta da radim kada se tu ništa ne razumem. :a_bleh:

Da li može wireless ruter da se poveže kablom sa kompjuterom? :to_care:

Da. :a_whistli

cane.prebranac
14.10.2013, 23:37
Ako ima izlaze za kabl, a verovatno da ima onda moze.

kico0900
8.11.2013, 0:17
pozdrav svima...imam nekoliko pitanja.
u mojoj blizini od nekih 500 metara ima free wifi.
ja doma imam ovakav ruter pa me zanima dali je na njega moguče prikljucit vanjsku antenu i uhvatit taj signal.

i još nešto ako to bude funkcioniralo dali taj ruter moze dalje slat signal putem wifi ili moram instalirat neki hot spot na komp



hvala na razumjevanju :)


http://www.bug.hr/_cache/82b3c55c2006fbb63821bf3a80d9db92.jpg?rand=18335721

bachi
9.11.2013, 20:26
Je l' treba da bacim pasulj pa da provalim koja je marka i koji model u pitanju, ili?

Ako ima AP client mode, onda može što si zamislio. Ako nema, ne može.

A ako ima universal repeater funkciju, onda može i ovo drugo.

kico0900
10.11.2013, 19:29
adb p.rg a4202n i neznam stvarno dali ima to sto mu je potrebno

cane.prebranac
10.11.2013, 19:49
vidis li ti to mesto sa wireless-om od kuce? Tj imas li opticku vidljivost?

kico0900
11.11.2013, 12:40
vidim...nekih 500-600m je od moje kuce al kad odem 100 m od kuce uvatim na mobitelu signal

PS mode
10.1.2014, 21:39
Imam signal skoro u "fullu"...negde oko 80 do 90 posto al mi je brzina skroz losa.Kontaktirao sam wireless provajdera,kaze da je zbog toga sto postoji neko drvo ispred moje kuce na relaciji predajnik-prijem....Nije mi bas jasno da imam tako dobar signal a zbog nepostojanja opticke vidljivosti imam tako los protok?je li u pravu provajder il se samo "izvlaci":icon_stud

Dejan Simic
10.1.2014, 22:14
Imam signal skoro u "fullu"...negde oko 80 do 90 posto al mi je brzina skroz losa.Kontaktirao sam wireless provajdera,kaze da je zbog toga sto postoji neko drvo ispred moje kuce na relaciji predajnik-prijem....Nije mi bas jasno da imam tako dobar signal a zbog nepostojanja opticke vidljivosti imam tako los protok?je li u pravu provajder il se samo "izvlaci":icon_stud
Kaži ti njima nek ne k... puno.Imam slicno,ili isto,sto i ti i to su im samo izgovori za los signal.Jos ako je KBC znam o cemu se radi?.

PS mode
10.1.2014, 22:24
Signal 90 posto a brzina slaba zbog drveta :D

GoranSTX
11.1.2014, 9:38
Ako je u pitanju oprema na 2,4GHz onda nije nikakvo izvlačenje nego realan problem. Jačina signala nije jedini faktor koji utiče na brzinu i stabilnost konekcije.

Pre svega, oprema na 2,4GHz ograničena je po pitanju snage na 100mW, a pomenuta frekvencija uporebljava se i u mikrotalasnim pećnicama za podgrevanje hrane, što je ujedno i razlog zašto je drvo posebno nezgodna prepreka...

PS mode
11.1.2014, 12:36
Hvala svima na pojasnjenjima a brzina je placena 2000 kbps a imam oko 200 kbps...znaci desetinu....2,4 GHZ oni su postavili opremu pa je valjda njihovo da je i odrzavaju...a valjda navodno naplacuju dolazak.

GoranSTX
11.1.2014, 13:05
Ako su oni postavili opremu i pored prepreke u optičkoj vidljivosti imaš pravo da se žališ...

water wizard
11.1.2014, 13:11
uvek je najbolje promeniti provajdera..

Nestor
1.9.2014, 15:23
Hocu da uzmem wireless ali provajder mi kaze da prijemnik koj bi postavili na terasu moraju da povezu sa AP koaksijalnim kablom i da bi trebali da izbuse zid ili stolariju kako bi provukli kabli. Od busenja nema nista pa me interesuje moze li to povezivanje sa AP da ide bezicno, ja imam TP Link WR340G ako to ikako moze da pomogne?

ice*91
6.9.2014, 2:58
Hocu da uzmem wireless ali provajder mi kaze da prijemnik koj bi postavili na terasu moraju da povezu sa AP koaksijalnim kablom i da bi trebali da izbuse zid ili stolariju kako bi provukli kabli. Od busenja nema nista pa me interesuje moze li to povezivanje sa AP da ide bezicno, ja imam TP Link WR340G ako to ikako moze da pomogne?

jel dobijas i od provajdera neki ap? ako da, onda neka njihov sluzi za prijem, a tvoj neka radi kao kucni ap. sve to mozes da montiras na terasi, ne mora ici unutra.

SirDuck
6.9.2014, 3:50
Mislim da wr340 pogržava bridge samo preko nezaštićene veze, ili samo WEP, što nije baš najpametnije.

ice*91, wr340 nikako nije predviđen za spoljnu montažu, vlaga i vrućina bi mu došli glave.

Nestor
6.9.2014, 17:39
Mislim da wr340 pogržava bridge samo preko nezaštićene veze, ili samo WEP, što nije baš najpametnije.

ice*91, wr340 nikako nije predviđen za spoljnu montažu, vlaga i vrućina bi mu došli glave.

to sam i ja mislio, cim udari hladnije vreme moj tg link bi riknuo. e jedino ako moze da posluzi kao most izmedju njihovog ap ali da ostane unutra.

SirDuck
6.9.2014, 17:59
Kabl je najbolja i najsigurnija varijanta, ja bi razmislio ipak o bušenju zida.

Nestor
6.9.2014, 22:53
Kabl je najbolja i najsigurnija varijanta, ja bi razmislio ipak o bušenju zida.

pa stvar je u tome sto je u pitanju noseci zid a pvc stolariju nebi da busim zbog neta za koj neznam ni koliko dugo cu da koristim.

SirDuck
6.9.2014, 23:36
pa stvar je u tome sto je u pitanju noseci zid a pvc stolariju nebi da busim zbog neta za koj neznam ni koliko dugo cu da koristim.

Da, zeznuta situacija. Hm, nemam ideju. Jedino wireless al sve što je za spoljnu montažu nije jeftino :/

ice*91
7.9.2014, 3:14
to sam i ja mislio, cim udari hladnije vreme moj tg link bi riknuo. e jedino ako moze da posluzi kao most izmedju njihovog ap ali da ostane unutra.

predpostavio sam da nemas bas potpuno otvorenu terasu tj da ima neka nadstresnica ili tako nesto, normalno da uredjaji ovog tipa ne mogu na kisu i sneg...
Ma probusi zid i gotovo, nece to biti neka ogromna rupetina, max mozda fi=80mm, kasnije to mozes lako ispuniti gipsom ili silikonom.

SirDuck
7.9.2014, 9:24
predpostavio sam da nemas bas potpuno otvorenu terasu tj da ima neka nadstresnica ili tako nesto, normalno da uredjaji ovog tipa ne mogu na kisu i sneg...
Ma probusi zid i gotovo, nece to biti neka ogromna rupetina, max mozda fi=80mm, kasnije to mozes lako ispuniti gipsom ili silikonom.

8mm valjda x) ne ugradjuje klimu nego kabl :D

Mozda moze okolo kroz neki manje bitan zid.

Nestor
7.9.2014, 14:39
8mm valjda x) ne ugradjuje klimu nego kabl :D

Mozda moze okolo kroz neki manje bitan zid.

to moze ali mora dosta da obilazi a kabli ne bi trebalo predugacak da bude jer gubi se na protoku. ma sve mi mirise da cu opet kablovski koj je odlican ali skup a kod nas lojalna konkurencija pa nemogu da zamenim sbb monopoliste

ice*91
7.9.2014, 15:14
8mm valjda x) ne ugradjuje klimu nego kabl :D

Mozda moze okolo kroz neki manje bitan zid.

hahaha, greska :)


@Nestor
Ljudi stavljaju klimu na terasu, cak i preradjuju terasu da bi imali vecu sobu ili ruse pola zida da bi imali jos jedna vrata,... a tebi frka zbok neke male rupice, pa nece se zgrada urusiti od toga.

SirDuck
7.9.2014, 16:18
to moze ali mora dosta da obilazi a kabli ne bi trebalo predugacak da bude jer gubi se na protoku. ma sve mi mirise da cu opet kablovski koj je odlican ali skup a kod nas lojalna konkurencija pa nemogu da zamenim sbb monopoliste

Ako je koaksijalni kabl u pitanju mislim da opusteno mozes da furas 1km kabla, a ako je STP kabl mozes recimo sto metara.
Ne verujem da ce biti nekih problema tu.

OWERKLOKER
7.9.2014, 20:58
Koaksijalni kabl 1km?! I na 15m ima gubitke...

SirDuck
8.9.2014, 18:08
Koaksijalni kabl 1km?! I na 15m ima gubitke...

Ima gubitke i na 2cm ako ćemo tako, pitanje je samo granica do koje može da se ide sa slabljenjem.

EDIT: Doduše izgleda da jesam potcenio slabljenje na koaksijalnom kablu.

OWERKLOKER
9.9.2014, 7:50
Na 20m je vec poprilicno slabljenje (znam iz licnog iskustva) tako da o nekim vecim metrazama nema ni govora.

SirDuck
9.9.2014, 18:19
Na 20m je vec poprilicno slabljenje (znam iz licnog iskustva) tako da o nekim vecim metrazama nema ni govora.

Evo pre nedelju dana sam razvukao 25m kabla za TV i radi sasvim u redu, slika lepa.

Treba lepo pitati tog provajdera kolko maksimalno dugačak kabl može da se koristi i to je to.

OWERKLOKER
9.9.2014, 20:54
Eh, nije isto TV i wifi.

SirDuck
9.9.2014, 21:49
Eh, nije isto TV i wifi.

A je li? D:

Nemamo pojma u kom opsegu radi ta konekcija, možda je baš u UHF :D

Ne vredi nagađanje i presipanje iz šupljeg u prazno, jedino operator zna kolko može dugačak kabl...

OWERKLOKER
10.9.2014, 19:38
Aha. :D
Da se ne bi maltretirao oko signala neka stavi AP, razvuce UTP i vozi. :)

Nestor
10.9.2014, 20:21
ma kljucno je moze li bez kabla

OWERKLOKER
10.9.2014, 22:43
Sve moze ali je pitanje koliko se isplati.

GrubbY
27.11.2014, 14:20
Pozdrav forumasi.
Imam jedan problem,posedujem tp link TD-W8951ND,i svaki put kad pokusam da se povezem telefonom na wifi prekine se konekcija na ruteru,tj ugase se sve lampice na ruteru.
Mozda neko zna u cemu je problem?

Nutsbre@ker
28.11.2014, 5:52
Uflesuj najnoviji firmware na njega, pa prati sta se desava. Pretpostavljam kada kazes da se sve lampice pogase da se onda ruter zaglupi i da je potreba restart ili sve prolazi posle normalno? U svakom slucaju mogao bi malo detaljnije da opises.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk 2

MARE GSX R
20.12.2014, 17:34
Ljudi zanima me koja bi po vama bila najbolja opcija za wlan net... uslovi su da je pripeid znaci ja kupim opremu i posle koristim kada zelim... vidim da orion ima neke zanimljive ponude ali posle citam ovde da su jako losi... koristio bi ga na kompu i dva fona... ne trebaju mi neke velike brzine 3/5 mbps max pa bi bilo pozeljno da mi napisete i neke modele antena/rutera da li mora novo ili moze polovno cene neke ugrubo... e da ja sam neka okolina Arandelovca ako vam ista znaci i tu gde sam ima 3.5 g za telenor i mts(znm da to nema veze sa wlan-om ali eto cisto da pomenem da nisam u nekoj rupi gde nema nikakvog signala...)... :opanachke

Fibonacci
29.12.2014, 2:07
Drustvo,
guglao sam dosta i nisam naisao ni na kakav konkretan slucaj slican mome.
Naime,
treba mi nacin da se bezicno povezem na internet kako bih omogucio upload sa lica mesta, radi video streaminga.

Video sam razne varijante, ali mi nije najjasnije, jer provajderi nude vrlo sture informacije.
Tako da me zanima:
- da li bi uopste trebalo ici na WiFi ili neki drugi vid veze (napominjem da je neophodno da bude bezicna)?
- ideja je da kupim opremu, a da uplatim jednom godisnje jedan mesec, tokom kog mi se desava dogadjaj . . .
Da li je sve ovo izvodljivo?

Pozdrav.

LoneWolf
30.12.2014, 18:38
Postoje programi i platforme za video streaming kao što je Ustream (http://www.ustream.tv/), a tokom streaminga ti treba bilo koji wifi signal koji uhvatiš u prostoriji gdje se događaj održava. Prijaviš se na ustream, loguješ se, upališ kameru/telefon/uređaj kojim snimaš i spreman si da počneš. Ne razumijem šta treba da se plaća, ako imaš wifi u prostoriji gdje se održava taj događaj/konferencija/svadba/šta god, nemaš nikakvih problema da strimuješ video na internet.

xp professor
16.1.2015, 22:59
Dobio sam od SBB-a uz duo paket i besplatan internet. Ruter je stigao takodje, Cisco model, ne znam tacno koji, mada nije ni bitno, bitno je da on nema mogucnost wifi povezivanja. Zanima me da li bi ovako neko resenje (http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ruter-tenda-n3.11.html?productId=25167) pomoglo da dobijem wifi, ili moram da kupim novi ruter, npr. ovaj? (http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ruter-tenda-w316r--n150.11.html?productId=16154)

beli22
21.1.2015, 1:09
Dobio sam od SBB-a uz duo paket i besplatan internet. Ruter je stigao takodje, Cisco model, ne znam tacno koji, mada nije ni bitno, bitno je da on nema mogucnost wifi povezivanja. Zanima me da li bi ovako neko resenje (http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ruter-tenda-n3.11.html?productId=25167) pomoglo da dobijem wifi, ili moram da kupim novi ruter, npr. ovaj? (http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ruter-tenda-w316r--n150.11.html?productId=16154)


Moze ta prva varijanta,ali ja bi ti preporucio ovo (http://www.emmi.rs/wireless-kartice-be%C5%BEi%C4%8Dni-adapter-usb-tp-link-tl-wn7200nd.11.html?productId=17772) jer ima ekstra domet i ekstra stabilan.Samo stavis AP mod i vozi.

water wizard
21.1.2015, 11:09
za usb mora da bude upaljen komp

xp professor
21.1.2015, 12:52
Moze ta prva varijanta,ali ja bi ti preporucio ovo (http://www.emmi.rs/wireless-kartice-be%C5%BEi%C4%8Dni-adapter-usb-tp-link-tl-wn7200nd.11.html?productId=17772) jer ima ekstra domet i ekstra stabilan.Samo stavis AP mod i vozi.

Ok, deluje kao jednostavnija varijanta nego uzimanje novog rutera. Jel mogu onda taj ap da ukljucim na laptop na usb port i preko vec postojeceg telekomovog rutera pojacam wifi signal laptopu i ostalim uredjajima koji su malo udaljeniji od rutera?

beli22
21.1.2015, 22:09
Moze,tako sam i ja uradio.Jedina da kazem mana ako nekome smeta je ta sto ti laptop ili desk racunar mora biti upaljen da bi wifi radio,jer softverski radi preko kompa.Ovako ti radi svaki wifi adapter.Ako hoces da imas wifi i kada ti je komp ugasen onda samo wifi ruter.Pozdrav.

xp professor
21.1.2015, 23:10
Hvala drustvo, sad vec imam bolji uvid u situaciju, mada videcu jos kad odlucim sta cu od toga.

salamander
22.8.2015, 23:03
Prava tema i za mene! Hocu da se povezem na baznu stanicu provajdera preko wiereless-a na 5,8 ghz uz sopstvenu oporemu. Imam username i password, koji mi je da operater, ali insistiraju da dodju oni licno i izvrse setup. Ja smatram da to mou da uradim sam! Sta mi jos treba od parametara, posto koriste PPPoE protokol? Hvala!

Imam ovaj uredjaj i na njemu hvatam signal operatera:
http://www.tp-link.us/products/details/cat-4581_TL-WA7510N.html

Nutsbre@ker
23.8.2015, 13:14
Oni insistiraju na tome posto ce tako biti apsolutno sigurni da je antena ispravno usmerena, i podesena kako bi mogli da isporuce ono sto ti placas. U principu mozes i ti sam da je podesis nije babaroga, qli se onda operater tj. provajder ne smatra odgovornim ako dodje do problema u konekciji koji mogu da budu prouzrokovani losim setup-om. Sto se podesavsnja tice osim pppoe parametara naravno opremu podesavas u ruter mod, ukljucujes dhcp server,NAT, i sl i naravno odabir adekvatne bazne stanice. Idealno bi bilo da se signal krece oko -59 dbm, ali po meni moci ce da radi sve do -72 fbm ali se ogradjujem od ove izjave jer sve zavisi od o.v. i odtslih parametara.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk 2

salamander
23.8.2015, 16:10
U principu mozes i ti sam da je podesis nije babaroga, qli se onda operater tj. provajder ne smatra odgovornim ako dodje do problema u konekciji koji mogu da budu prouzrokovani losim setup-om. Sto se podesavsnja tice osim pppoe parametara naravno opremu podesavas u ruter mod, ukljucujes dhcp server,NAT, i sl i naravno odabir adekvatne bazne stanice. Idealno bi bilo da se signal krece oko -59 dbm, ali po meni moci ce da radi sve do -72 fbm ali se ogradjujem od ove izjave jer sve zavisi od o.v. i odtslih parametara.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk 2

Hvala na odgovoru! Sav rizik oko loseg kvaliteta signala sam spreman da licno snosim, ali verujem da cu se dobro snaci. Posto trenutno nisam uz moju opremu, obraticu ti se ponovo (i ostalim forumasima), cim ukljucim i razmotrim sve te parametre, koje si mi naveo. Bitno je, da je izvodljivo!

salamander
27.8.2015, 0:44
Oni i Sto se podesavsnja tice osim pppoe parametara naravno opremu podesavas u ruter mod, ukljucujes dhcp server,NAT, i sl i naravno odabir adekvatne bazne stanice. Idealno bi bilo da se signal krece oko -59 dbm, ali po meni moci ce da radi sve do -72 fbm ali se ogradjujem od ove izjave jer sve zavisi od o.v. i odtslih parametara.

Ne bih da zvucim nezahvalno, ali potrebno mi je malo detaljnije uputstvo. Danas sam pokusavao da se konektujem-povezujem se na baznu stanicu,sve je to o.k., ali na kompjuteru stoji ogranicen protok i zuti uzvicnik. DHCP mi je "enabled", ali mi ovo "NAT" nije poznato na sta se odnosi. Hvala!

Nutsbre@ker
27.8.2015, 11:26
Nat ili Network adress translation (https://en.wikipedia.org/wiki/Network_address_translation)

salamander
28.8.2015, 17:47
Nat ili Network adress translation (https://en.wikipedia.org/wiki/Network_address_translation)

O.k. Razumeo sam, objasnjenje je bilo sasvim jasno. Samo ne znam kako se ta funkcija ukljucuje na mom uredjaju. Da li to ide automatski, kod novijih urdjaja? U svakom slucaju, nesto mi pravi problem.

Nutsbre@ker
29.8.2015, 1:40
Ako se dobro secam vecina tih uredjaj dolazi u bridge modu, i po defoltu nema ukljucen nat, barem je tako su ubiquiti-evom opremom sa kojom imam iskustva. Moguce da je ovde po defaultu ukljucen. Preturao sam malo po emulatoreu za ovaj uredjaj kazi mi u kom modu ti radi uredjaj?

salamander
29.8.2015, 12:07
Ako se dobro secam vecina tih uredjaj dolazi u bridge modu, i po defoltu nema ukljucen nat, barem je tako su ubiquiti-evom opremom sa kojom imam iskustva. Moguce da je ovde po defaultu ukljucen. Preturao sam malo po emulatoreu za ovaj uredjaj kazi mi u kom modu ti radi uredjaj?

Hvala ti na javljanju! Uvek ga podesim na "AP Client Router" mod:


52912

salamander
29.8.2015, 12:21
Zatim se pojavljuje sledeci obrazac:

52913

Evo i objasnjenja iz uputstva:
PPPoE - If you have applied ADSL to realize Dial-up service, you should choose this type. In this condition, you should fill in both the User Name and Password that your ISP supplies.

Zatim:
52914

salamander
29.8.2015, 12:31
Zatim se pojavi sledeci obrazac:
52915

Kliknem "Search" i pojavi se lista dostupnih AP-ova sa jacinom signala u db. Onda idem na "Connect" pored naziva providera. Tada se SSID i BSSID automatski popune , a ja samo promenim "Region" na "Serbia and Montenegro". Max signal operatera bude 9 db (ne znam da li je to dovoljno).

Nutsbre@ker
1.9.2015, 20:07
Nemoj na Serbia and Montenegro vec pitaj koju zemlju koriste. Probaj recimo Uzbekistan, ili compliance test. -9db je sasvim pristojan signal da ne kazem i prejak.

salamander
2.9.2015, 15:42
Nemoj na Serbia and Montenegro vec pitaj koju zemlju koriste. Probaj recimo Uzbekistan, ili compliance test. -9db je sasvim pristojan signal da ne kazem i prejak.

Ne znam, da li se dobro razumemo, ali evo kako od prilike izgleda lista vidljivih AP-ova (iz uputstva, nisam pravio svoje screenshotove):

52938

Ovde ne stoji "-" ispred broja db, ali ako je to to, onda o.k. Ne razumem se bas toliko.
Uredjaj ima jos jednu alatku za usmeravanje antene, koja izgleda ovako:
52939
Nije mi bas do kraja jasno, kako se koristi. I tu se vidi signal u db onog AP-a, na koji se vezujemo(isto kao na gore navedenoj listi vidljivih AP-a). Kada se uredjaj okrece, signal u db se povecava ili smanjuje; kada pomeram slajder RSSI RANGE, menja se i Signal percent. Probacu da promenim Region, kao sto si mi savetovao, da vidim sta se desava.

yo-wan
8.11.2015, 19:58
Danas sam demontirao svoj LT računar, HP G62, očistio mu unutrašnjost od prašine, stavio pastu na procesoru i namontirao (ovo ne radim prvi put). Prilikom ponovnog uključenja, nisam uspeo da pokrenem Wireless konekciju. Naime, indikatorska lampica na F12 svetli crveno non-stop, a prilikom pokušaja da aktiviram Wireless (klikom na F12), ništa se ne dogadja, ostaje crvena lampica da svetli.
Da možda nešto nisam povezao prilikom montiranja!?
Da li je neko imao sličan problem?

Romantic
26.2.2016, 1:24
Планирам да променим Орион смеће од нета за неки други, пре свих наш МТС-ов, али ме занима каква су искуства око тога? Размишљао сам и о ПоштиНет, мада сам више за МТС. Сигурно не могу бити гори од Ориона, то знам. Свака помоћ ми је добродошла. Који нет саветујете?

C64freak
10.3.2016, 4:33
Ja sam bio na telekomu godinama (adsl) I fino je radio, bash se retko desavalo da je pucao bash bash retko.
Jedini razlog zbog kog sam presao na Radijus Vektor (kablovski) je brzina samog neta mada mi je to bila uzasna greshka jer vec 6 meseci mi net puca na svakih 10-15min.Da sam znao nikada nebih prelazio

Mali Princ 81
20.9.2016, 0:37
Ja trebam da uzmem neki wireless ( ne treba više od 4Mb/s ) e sad mts nema trenutno ništa u ponudi. KBC traži 1 400 din, a Orion 1 300 din.
Da li ima nešto za 1 000 din. mesečno flat ?

musculus4
26.8.2017, 1:22
Ljudi da nema neko ideju sta bi moglo biti da uredjaj cisco epc 3825 kada se koristi net preko lan kabla dobija se 100mbps protok a preko wifi-ja kad sam konektovan mogu da koristim samo 40 mbps, na svim uredjajima je tako od telefona do lap top-a ? Resetovao sam ruter, isto je i posle restarta. Da li je moguce da taj model rutera nmz da isporuci vecu brzinu od 40mbps preko vajrlesa ili je do setovanja rutera? Otvorio sam i novu temu jer nisam video ovo da ima.

C64freak
26.8.2017, 1:33
los ruter, mada pogledaj u podesavanjima rutera dal je N standard i ako je stavi da radi u n only rezimu

musculus4
26.8.2017, 1:34
los ruter Resen problem, bio je u mixed modu na radio settings. Sad sve fercera isto i na wifi i na lan. Pozdrav i hvala :tapsh:

musculus4
30.8.2017, 13:13
Ljudi izgleda da nisam rešio problem i dalje je brzina do 45 50mbps preko wifi a preko lan ide na 100mbps. Iz ptt me ubeđuju da wifi ne može da odašilja preko 50mbps brzinu. Ne mogu da poverujem u to u karakteristikama rutera ,koji sam usput i zamenio nemam više cisco već aris, piš da je brzina wifi konekcije 340mbps. Sad nemam pojma sta da radim.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

C64freak
30.8.2017, 20:42
@musculus4

Jesi siguran da ti je ruter N specifikacije? Ako je stavi ga da radi u N only jer ako je mixed a imas neki G il stariji uredjaj (mator laptop,telefon,tablet) povezan onda ti ceo wifi dropa brzinu na tu sporiju a G ti je bas do 50mbps

musculus4
30.8.2017, 22:04
@musculus4

Jesi siguran da ti je ruter N specifikacije? Ako je stavi ga da radi u N only jer ako je mixed a imas neki G il stariji uredjaj (mator laptop,telefon,tablet) povezan onda ti ceo wifi dropa brzinu na tu sporiju a G ti je bas do 50mbpsDruze na ruteru sam postavio n only to mi daje kao opciju, čak sam i ruter zamenio za novijim

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Half-Life boy
31.8.2017, 0:48
Kod mene na 72Mbps se fajlovi prebacuju brzinom od oko 5.5MB/s odnosno 44Mbps a net izvlači svoj maksimum od 40 megabita.

Skini AirDroid na telefon pa probaj prebacivanje fajlova sa telefona na laptop i obrnuto, neka laptop bude povezan LAN kablom.
Ako brzina prebacivanja bude veća probaj da promeniš transmission rate u ruteru, ako je ista ili slična brzina vidi da li ruter radi na 20 ili 40MHz, ako je ruter zaštićen lozinkom ili nečim drugim probaj bez nje odnosno isključi zaštitu mada to ne bi trebalo mnogo da utiče.

C64freak
2.9.2017, 19:14
@musculus4

Onda ti preostaje jedino da se uhvatis u kostac sa provajderom jer to sto kazu da wifi ne moze preko 50mbps je glupost,ako ti nije mrsko mogao bi da pustis email na ratel@ratel.rs tj podneses zalbu, meni su pomogli kad sam imao slican problem sa Radijus Vektorom

To je inace uobicajena praksa kod nasih lopovskih provajdera (osim SBB) jer 9/10 ljudi prihvata da je eto tako i boze moj a oni uzmaju sot bi rekli kajmak za nista, samo jbg moras biti bas uporan i bezobrazan...u mom slucaju bitka je trajala skoro godinu dana al dobro na kraju sam ipak dobio lol

musculus4
3.9.2017, 18:28
Evo ovako, merio sam na novijem wifi adapteru protoka 150mbps, izbacuje do 50mbps download, znaci ne znam sta bi moglo drugo biti nego ruter. A sada sta raditi sa ruterom ??? :n-cc2:

Aibo
4.9.2017, 19:16
Verovatno je do rutera. Ne mogu svi oni stvarno da izbace svoje deklarisane brzine. Prost primer, u kući imam onaj obični TL-WR740N kome je prva marketinška stavka

- 150Mbps wireless data rates

a u realnosti retko prebaci ~35 Mbps putem WiFi, bez obzira da li ide na telefon, laptop... dok preko žice normalno daje punih 50 Mbps kojih imam.

Ovde kod nas na forumu mislim da najviše praktičnog iskustva sa ruterima ima Freško, jer večito ima neke ludo brze internet veze. Pa ako ti treba ruter za visoke WiFi brzine, baci pogled na ovu temu (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105022) i posebno drugi post sa Archer C5 ruterom. On je nekih 75€ na KP koliko vidim. A zašto operateri izmišljaju priču o 50 Mbps, verovatno zato što znaju da njihov ruter ne može više, a skuplje modele koji mogu nemaju nameru da ikada nabave i daju uz pakete.

doctor
5.9.2017, 5:19
Najsvežiji ZTE krš koji Telekom uvaljuje korisnicima kod mene u idealnim uslovima ne prebacuje 60Mbps preko WiFi a kad ga bacim u 802.11n mod i isključim mixed mod on ostaje u mixed modu i i dalje radi na 2.4GHz/20/40 umesto 5GHz/40MHz.
Krš.

musculus4
7.9.2017, 23:50
Najsvežiji ZTE krš koji Telekom uvaljuje korisnicima kod mene u idealnim uslovima ne prebacuje 60Mbps preko WiFi a kad ga bacim u 802.11n mod i isključim mixed mod on ostaje u mixed modu i i dalje radi na 2.4GHz/20/40 umesto 5GHz/40MHz.
Krš.

Cekaj druze a kako znas da ostane u mixed modu, ja svoj prebacim u n only i kada ponovo udjem u setings on je na n only ?, da li ruter moze da radi u mixes mode ako mu stoji po parametrima n only

C64freak
9.9.2017, 5:06
Pazi najlaksi nacin da vidis brzinu linka izmedju rutera i tvog wifi adaptera\wireless kartice je da odes na listu wireless mreza i uradis desni klik pa status na tvoj net i videces u stavci pise speed x\y mbps

musculus4
11.9.2017, 15:35
Pazi najlaksi nacin da vidis brzinu linka izmedju rutera i tvog wifi adaptera\wireless kartice je da odes na listu wireless mreza i uradis desni klik pa status na tvoj net i videces u stavci pise speed x\y mbps

Pise mi 72mbps a na speed testu pokaze 50mbps

C64freak
22.9.2017, 20:02
Onda ti je problem sa provajderom,nemas druge osim da zoves da se zalis etc