PDA

Prikaži potpunu verziju : Zastititi fajl (samo) od brisanja


Dusan Maksimovic
21.7.2008, 0:38
Nadam se da ova tema pripada ovom podforumu...

Interesuje me neki program koji moze da zastiti fajl od brisanja, ali ne i da ga sakrije, enkriptuje i neznam ni ja sta sve. Znaci samo da ga zastiti od brisanja. Ukoliko ga enkriptuje ili zakljuca ja nemogu da ga koristim dok ga ne otkljucam. Ovaj fajl bih dao drugima na koriscenje, ali samo da ga vide kao read-only i da ga koriste koliko zele ali ne i da mogu da ga izbrisu. Nadam se da sam bio jasan. Hvala svima!

Bryan Fury
21.7.2008, 8:16
Ako treba da se koristi na drugom računaru, nareži ga na CD-R, tu nema brisanja. ;) Ako treba da se koristi na tvom računaru, koristi ga pod nalogom koji nema administratorska prava i postavi mu dozvolu samo za čitanje.

Dusan Maksimovic
21.7.2008, 12:01
Ako treba da se koristi na drugom računaru, nareži ga na CD-R, tu nema brisanja. ;) Ako treba da se koristi na tvom računaru, koristi ga pod nalogom koji nema administratorska prava i postavi mu dozvolu samo za čitanje.

Vidis, ovoga se nisam setio. Rezanje na CD mi neodgovara, jer iz tog fajla (excel) ce da se prebacuju podaci u neki drugi excelov fajl, tako da mora biti na kompu. Administratorska fora ce mislim da odgovara. HVALA!