PDA

Prikaži potpunu verziju : Kaspersky anti-virus problem


Sljušto
27.2.2006, 15:44
Kad ocu da upalim anti virus monitor svaki put mi pise:
Kaspersky anti-virus kernel loading failed.:confused:
Mogu li kako da rijesim taj problem?

Dimo
27.2.2006, 16:03
Mozda bi trebao da ga reinstaliras,ali nisam siguran.
Moja preporuka ti je da uzmes NOD32 da ne bi gubio zivce sa Kasperskim.A i Panda je odlican.

holodoc
27.2.2006, 16:13
Ja se takođe slažem da bi trebalo da pređeš na NOD32 zbog jednostavnosti i ostalih pogodnosti koji ovaj antivirusni program nudi. Samo da ne dođe opet do svađe na ovu temu. :boodala:

S druge strane ako ne želiš to da radiš veoma čest razlog za pojavljivanje greške koju si naveo jeste da si uz pomoć msconfig-a ili nekog drugog programa isključio automatsko podizanje kernela Kasperskog u pozadini. Drugim rečima kernel ti je deo programa koji se ponaša veoma slično kao sistemski servis zadužen za opsluživanje samog pograma.

Ako umeš da barataš msconfigom idi u run i ukucaj msconfig i u kartici startup potraži programe koji po stazi gde se nalaze ukazuju na Kasperskog.

Ako nisi vičan ovoj radnji najbolje ti je da prvo deinstaliraš kompletan Kasperski i ponovo ga instaliraš.

Sljušto
27.2.2006, 16:46
Moze li da se skine sa interneta NOD32?

Electric
27.2.2006, 17:44
A da predjes na noviju verziju kasperskog ?
Neku peticu ? Jako je je jednostavna i pouzdana. U principu i bilo koji drugi antivirusni softver ce ti zavrsiti posao. Jos jedna preporuka : Bitdefender

holodoc
27.2.2006, 18:17
Pa Nod možeš da skineš sa oficijelnog sajta http://www.nod32.com/download/trial.htm ali je težak negde oko 9MB. Vredi svaki bajt veruj mi.

hacker_aca
27.2.2006, 19:45
Vidim, taj NOD32 stvarno dobar, ili ga vi nešto mnogo hvalite? Evo, taman me drug pita za neki antivirus da mu preporučim. Ja koristim kaspersky 5.0.391 i nemam nikakvih problema. Updateujem svaki dan bazu podataka i sve je kul....

mniz
27.2.2006, 20:51
Vidim, taj NOD32 stvarno dobar, ili ga vi nešto mnogo hvalite? Evo, taman me drug pita za neki antivirus da mu preporučim. Ja koristim kaspersky 5.0.391 i nemam nikakvih problema. Updateujem svaki dan bazu podataka i sve je kul....


pa evo i ja cu da ga hvalim..zato sto je bolji i brzi od kasperskog 100%
imo sam kaspersky pro 5.0.391 skoro 8meseci ..i drug kaze ma kakav kaspersky
predji ti na nod32.ja reko ma de nod nikad cuo za njega..on,uzmi neces se pokajati...aj poslusam ga ja i instaliram nod32 i osto bez teksta(no komento)
to je toliko brze radio komp (palio se.. )da je nisam mogao da verujem i + mi je naso 3 neka trojanca bez skeniranja diska a kaspersky nije nista prijavljivo ni kad je max sigurnos namestena......i tako sljusto uzmi nod32 i pici,nerazmisljaj vise o virusima :n_klanja:

holodoc
27.2.2006, 22:03
Ja NOD koristim od prvog dana kada je izbačen i nikada nisam naišao ni na jedan razlog da ga menjam.

AMON (Automatski monitor procesa i memorije) je toliko dobar jer "u letu" presreće sve što može eventualno da dospe na tvoj komp. Veoma retko čak i radim skeniranje hardova jer mi je automatska zaštita stalno uključena. Verovao ili ne meni je već malo dosadno bez i jednog jedinog virusa već tih par godina.:)

Electric
28.2.2006, 0:19
Izricito preporucivanje i potenciranje samo jednog antivirus programa je besmisleno - niti je i jedan od popularnijih programa bolji od ostalih niti je gori. Apsolutna zastita je nemoguca. Ko ima iskustva potvrdice. Besmisleno je razbijati glavu oko toga . . .

Miloš
28.2.2006, 0:20
Izricito preporucivanje i potenciranje samo jednog anivirus programa je besmisleno - niti je i jedan od popularnijih programa bolji od ostalih niti je gori. Apsolutna zastita je nemoguca. Ko ima iskustva potvrdice. Besmisleno je razbijati glavu oko toga . . .

Svaka čast.:D

piskoonline
28.2.2006, 0:40
Pali brate, narodnjaci su zakon....
Ja bi u hvaljeni deo av softvera dodao i AVG (FREE i legalan). Upravo je pobrao 100% na virus bulletinu i još nekom "značajnom" testu... stvarno ga dugo koristim (od verzije 6 kada bi svaka izjava da je bolji od Morontona i Kaspijskog, bila jeres) i ok je. Besplatan, ažuran, nenametljiv, veoma malo opterećujući... Za ljubitelje NOD-a, idealan avp broj 2 (za povremeno skeniranje pri isključenom nod-u, čisto radi paranoje) a i obratno, :dedica: za AVG-ejce nod je dobar za povremenu proveru avg-a.:a_bleh:

sssnake
28.2.2006, 1:11
Slazem se za ovaj AVG, i on je dobar, ali NOD32 tako dobro radi da ga ne bih menjao. Kaspersky je pobolsan u petici, ali ne toliko. NOD presrece sve zivo tako da se ne secam kada je virus ostao na hard disku i da je tek posle otkriven, mislim da to nije bilo nikad - a sa kasperskim da. BTW, da li iko koristi Norton i u kojoj je on trenutno verziji? To djubre mi je (pre 2.5 godine) stalno prijavljivalo "opasne" aktivnosti pri pokretanju VS.NET-a i tripovao je da je to virus. :kreza: Zasluzuje da se zove Smorton jer toliko usporava komp zato sto ne zna da razlikuje virus i nesto normalno pa proverava sto gluposti i izbacuje ti glupa obavestenja koja moras da iskljucujes na sto mesta. :offtopic: Uzmi NOD32 i neces zazaliti, ionako je relativno jeftin. Stvarno je nerealno kada se vidi kolika je razlika izmedju njih - jedino sto ces se previse opustiti.;)

djenka
28.2.2006, 2:19
svi av su dobri ako ih koristis.
ima tu avast free pa antivir fre,pa bitdefender fre.....

holodoc
28.2.2006, 2:19
Izricito preporucivanje i potenciranje samo jednog antivirus programa je besmisleno - niti je i jedan od popularnijih programa bolji od ostalih niti je gori. Apsolutna zastita je nemoguca. Ko ima iskustva potvrdice. Besmisleno je razbijati glavu oko toga . . .

Za apsolutnu sigurnost OK. A što se tiče ostalog grešiš sinko. Određeni antivirusni programi su namenjeni određenim tipovima računara. Pa sad ako mogu da biram između programa koji me tokom toliko godina "službe" nikada nije izdao i usput je prvenstveno namenjen pojedinačnim korisnicima (za razliku od glomaznog Kasperskog) onda ću uvek uzeti NOD. Kapserskog sam probao par puta i uvek mi je pravio probleme.:n-cc2: Valjda zato što neko ko se bavi malo detaljnijim poslom kao podizanje servera i web prezentacija nije uzet u obzir prilikom konstrukcije antivirusnog programa.:boodala: Zato i dalje ostajem pri NOD-u.:dzavo:

Electric
28.2.2006, 2:35
Kao sto rekoh . . .

Dimo
28.2.2006, 15:59
Koristi li iko Pandu?

The Finest Serbian Since '82
28.2.2006, 21:52
Naslov ove teme je "Kaspersky anti-virus problem" a ne "koji antivirus" itd. Drzimo se malo teme!

E sad sto se tice OVE teme, moj ti je savet da pokusas da reinstaliras Kaspersky ili da skines neku noviju verziju, pa da nju instaliras.

Dimo
28.2.2006, 21:54
Ta dva moguca resenja su mu svi savetovali,cekamo da se javi i da kaze ima li rezultata.Do tada,skrenuli smo malo sa teme,nismo daleko :D

Sljušto
1.3.2006, 2:22
Maka sam kaspersky:mad:
Uzeo sam NOD32:qliranje:

Dimo
1.3.2006, 15:34
Sad mozes da :nov_guita ;)

ATI`
11.4.2006, 11:41
Naslov ove teme je "Kaspersky anti-virus problem" a ne "koji antivirus" itd. Drzimo se malo teme!

E sad sto se tice OVE teme, moj ti je savet da pokusas da reinstaliras Kaspersky ili da skines neku noviju verziju, pa da nju instaliras.

Jedino resenje ti je da uradis uninstal Kasperskog :D i instaliras NOD32 :D

darkstar
13.4.2006, 20:14
Kasperski je mnogo ozbiljniji od NOD-a,jeste da trazi vise memorije ali se isplati svaki dinar dat za njega.:dedica:

ATI`
13.4.2006, 22:33
Kasperski je mnogo ozbiljniji od NOD-a,jeste da trazi vise memorije ali se isplati svaki dinar dat za njega.:dedica:

Odavno se nisam ovako slatko nasmejao :aplauz:

Oliver
13.4.2006, 22:39
Skinuo sam AVP ali mi traži neki ključ :confused:
Šta da radim ?

darkstar
15.4.2006, 0:19
Odavno se nisam ovako slatko nasmejao :aplauz:
A sta ti je smesno pa da se zajedno smejemo,ha ha ha ha...:dedica:

ne volim
19.4.2006, 5:58
A sta ti je smesno pa da se zajedno smejemo,ha ha ha ha...:dedica:
da, mislim da nije u redu, smejati se postenom:a_whistli

ne volim
19.4.2006, 6:00
koristim kasperski preko dve godine bez ikakvih problema (noviju verziju)