PDA

Prikaži potpunu verziju : Mandrake 10.1 i usb mp3?


Marko Jovanovic
27.2.2006, 2:27
Te od skora sam uzeo Linux i stvaio pod njega gomile muzike....Da skratim kako da prebacujem mp3 na usb mp3 player?

Da takodje zanima me da li se moze prikljuciti komp sa Tv-om za gledanje video materijala, i kako to uraditi pod Mandrakom?

Anak1n
27.2.2006, 10:45
Koja graficka ?
A mount usb-a sta znam na slacku je shljakalo sa

mount /dev/sda1 /home/usernam/usb
Al moras da napravis folder usb..

brainZ
27.2.2006, 15:12
Mandrak koristi supermount, sam ce ti monirati mp3 plejer pod npr. /mnt/sda - uglavnom, pojavice ti se ikonica na desktopu onog trenutka kada ga budes ubo u usb port. Ako imas nvidijinu karticu, pogledaj README koji dobijas ako instaliras zvanicne drajvere, /usr/share/doc/NVIDIA_GLX-1.0/README.txt. Za ati se snadji :), google is your friend...

Marko Jovanovic
27.2.2006, 15:29
Eh da se pojavila ikonica lako bih se snasao bez obzira sto sam totalni pocetnik.A imam ati-jevu graficku...A google covece da ne poverujes koliki je tu sljam informacija, previse ih je a premalo remena...

brainZ
27.2.2006, 15:54
Cekaj, da li tvoj plejer radi kao usb disk? Koje je marke uopste? Ako je iRiver ifp ili Zen, moraces da instaliras drajver, ali ako je usb disk onda nesto nije u redu :). Daj izlaz komandi lsusb, dmesg i tail -f /var/log/messages... ako to bude u redu, sledi uputstva iz anakinovog posta...

Marko Jovanovic
1.3.2006, 13:19
Cekaj, da li tvoj plejer radi kao usb disk? Koje je marke uopste? Ako je iRiver ifp ili Zen, moraces da instaliras drajver, ali ako je usb disk onda nesto nije u redu :). Daj izlaz komandi lsusb, dmesg i tail -f /var/log/messages... ako to bude u redu, sledi uputstva iz anakinovog posta...
DA on radi kao usb disk, a marka je neka slb, neki onaj klasican stick player....U svakom slucaju hvala ti ali trenutno sam odustao od Mandraka dok ne nabavim Mandrivu, svejedno hvala na trudu....