PDA

Prikaži potpunu verziju : ATX-BTX form factor


todos
26.2.2006, 17:59
Dali ce BTX kucista u skorijoj buducnosti preovladati.Jedan tihi ventilator-besumno kuciste,zar ne izgleda lepo.Cuo sam da je ova arhitektura preskupa,ili se mozda varam.:opanachke

Kostarum Rex Persia
26.2.2006, 18:03
Pa ko zna, BTX standard je Intel svojevremeno propagirao kako će postavi dominantna u drugoj polovini 2005, kad ono ni 3 procenata kućišta nema urađenih po tom standardu.

Pre 2008 teško da će biti masovnije izrade.

Atila
27.2.2006, 0:06
http://en.wikipedia.org/wiki/BTX_%28computers%29

Miloš
27.2.2006, 0:35
Ja sam baš skoro čitao o BTX standardu u nekom časopisu. Veoma zanimljiva ideja, lep dizajn i manje buke. Samo što još nisam video ni jedan jedini komp sa BTX matičnom pločom. A, i ne znam da li se pozitivno odražava na temperaturu procesora.:D

todos
27.2.2006, 17:56
http://en.wikipedia.org/wiki/BTX_%28computers%29
Zar je Wikipedija jedina informacija na ovom svetu?

Atila
27.2.2006, 23:23
Zar je Wikipedija jedina informacija na ovom svetu?
Није једина, ал' је доста поуздана и не шири причу ''од Кулина бана'' ;)

Miloš
28.2.2006, 0:09
Није једина, ал' је доста поуздана и не шири причу ''од Кулина бана'' ;)

I najbolja.:D

piskoonline
28.2.2006, 1:03
:aplauz: to je "standard" (standard u pokušaju) Intel-a dok je još nosio slepačke naočari zvane netburst... tj. P4 razne northwood-e i prescott-e, pa je mislio da gura procesore na 200-300W..., sada, kad žurno kopiraju AMD (naročito u marketingu, koji je prekopirani Opteron projekat, ali, ×20 - toliko "novih" modela i najava, da se teško iko snalazi u tolikim obećanjima), i kada se uviđa sva blesavost takvih procesora, i Intel je malo posustao u guranju standarda. To je inače praksa Intela kao monopoliste i nefer proizvođača: nerezonsko i nelogično menjanje platformi i procesorskih podnožja, forsiranje memorija koje drugi ne koriste, trka i unapređenje marketinških slogana a ne proizvoda itd. (mislim na trenutke kad se pojavio prvi P4 a bio kilaviji od P3, i to još sa Rambus monopolističkom memorijom, "unapređenje" je bila veća megahercaža ali uz manji učinak). Dok se ne dođe u ćorsokak podizanja performansi, amd i intel će ipak pokušati da obuzdaju svoje procesore u rasponu 60-95W, a za to ipak nije ultimativno potreban BTX.

Атила:Поруку нећу обрисати, ал' бих замолио да се држите теме BTX формата кућишта и плоча да се ово не би претворило у чисто блаћење Intel-а , а касније у класични AMD vs. Intel окршај.