PDA

Prikaži potpunu verziju : Multisesion (sa sprzenih 700MB?)


Cvrcak
26.2.2006, 2:15
Problem:
rezao sam davno jedan divx film, ali ga nisam "zatvorio" pošto nisam imao titl. Sad sam titl nabavio, ali rezač ne prepoznaje taj CD kao "otvoren". Disk je rezan na LG combo uređaju. Pošto je taj crko, dobio sam po garanciji Asusov sličan rezač (combo). Pošto nije hteo na Asusu, odneo sam ga na računar koji ima LG običan rezač 52x32x52x i nije hteo ni tamo. Probao sam isto sa jos jednim diskom (za oba znam sigurno da sam ostavio otovrenu mogućnost da ih dodatno narezujem) i neće. Da stvar bude gora, narezao sam novi CD sa sve titlom na Asusu i opet ga namerno ostavio otvorenim samo da vidim šta će da bude. Disk je narezan, prošao je i verifikaciju i odmah zatim sam ga vratio u rezač i probao da još nešto dosnimim, a Nero ga je prijavio kao "no multisesion". U istom Nerou sam ranije bez problema rezao takve diskove.

Jel ima neko neku ideju?

DanijelP
26.2.2006, 12:33
Ako disk koji režeš ima otprilike 700 MB ili malo više, program za rezanje često sam finalizuje disk tako da više ne može da se dodaje na njega. Probaj da narežeš jedno 300 MB i ostaviš otvoren, ako ni tada ne dozvoljava dodavanje verovatno program pravi grešku pa probaj da ga reinstaliraš ili narežeš u nekom drugom programu.

NenadN
26.2.2006, 12:42
Nema veze sa rezacem tj na kome si rezao i na koj ces da dorezes ali je malo bitnije da program za rezanje bude isti. E sad ako kaze nero da je zatvoren onda je zatvoren i tu nema rasprave.

Boza
27.2.2006, 0:48
Probaj da narezes disk koji je preko 700mb i obavestice te da mora da ga finalizuje (zatvori),ako je u pitanju Nero!
To ti je sigurno i ranije prikazivano vecina to po sablonu"next-yes-next-yes-next-next-yes" previdi!!!

Cvrcak
27.2.2006, 1:52
Nero je verzije 5.5.10.15 i u njemu režem već 2 godine bez problema. Rezao sam i ranije diskove koji su knap 700 MB i uspevao da ubacim titl (20-ak KB). Zato mi je čudno zašto sad neće

NenadN
27.2.2006, 1:59
Cekaj tebi nece da otvori zadnju sesiju ili nece da ti nareze taj fajl zato sto nema prostora.

Cvrcak
27.2.2006, 2:26
Cekaj tebi nece da otvori zadnju sesiju ili nece da ti nareze taj fajl zato sto nema prostora.

Ka ubacim disk, Nero kaže da taj disk nije multisesion. Kao da sam na početku izabrao "no multisesion".

NenadN
27.2.2006, 2:28
Onda mu definitivno nema spasa. Mozda si se zeznuo i slucajno stavio no multisesion. Sta se tu moze

Cvrcak
27.2.2006, 2:29
Probaj da narezes disk koji je preko 700mb i obavestice te da mora da ga finalizuje (zatvori),ako je u pitanju Nero!
To ti je sigurno i ranije prikazivano vecina to po sablonu"next-yes-next-yes-next-next-yes" previdi!!!

:D :D :D Veruj mi, nisam jedan od "tih". :)
Prilikom rezanja diska izabrao sam "start multisesion" a pred početak rezanja Nero me je pitao da li da finalizira disk, rekao sam NE i onda me je ponovo pitao to isto (što mi je bilo malo čudno jer me nekad pita samo jednom) i opet sam odgovorio NE!

Cvrcak
27.2.2006, 2:31
I sad kad ubacim taj narezani disk -> Continue multisesion- add new files to compilation i izbaci mi poruku
This media is not writable, please try anotherone

dzambo
19.11.2006, 23:29
I sad kad ubacim taj narezani disk -> Continue multisesion- add new files to compilation i izbaci mi poruku
This media is not writable, please try anotherone

Koja ti je verzija Nera? Imam slicnih problema...Vrsljam po forumu i nailazim na dosta problema koje pravi nero...

bole083
9.1.2007, 18:19
Nero je verzije 5.5.10.15 i u njemu režem već 2 godine bez problema. Rezao sam i ranije diskove koji su knap 700 MB i uspevao da ubacim titl (20-ak KB). Zato mi je čudno zašto sad neće
ESY BURN DVD ti je resenje,ako ga on ne prepozna kao multy pisi propalo