PDA

Prikaži potpunu verziju : Fifa 09


Strane : [1] 2

Red Wing
1.7.2008, 21:35
EA SPORTS DELIVERS PLATFORM SPECIFIC EXPERIENCE FOR FIFA 09


GUILDFORD, UK. – July 1, 2008 – Electronic Arts Inc. (NASDAQ: ERTS) today revealed it has created platform specific experiences for its popular FIFA 09 football franchise from EA SPORTS™. FIFA 09 has been designed and customized to deliver a unique gameplay experience that takes advantage of the hardware specifications of each available platform— the PLAYSTATION®3 computer entertainment system, Xbox 360™ video game and entertainment system, Wii™ home video game system, PC, PlayStation®2 computer entertainment system, Nintendo DS™, PSP® (PlayStation®Portable) system and mobile—when it is released worldwide this autumn.

“We have listened and responded to gamers and football fans around the world by building customized gameplay experiences for FIFA 09 on each platform,” said Andrew Wilson, Vice President & Executive Producer for the franchise. “Everyone wants to play a football game that is customized to their system and delivers a unique and enjoyable experience. We understand that and have innovated features, created new modes and designed controls that are tailored to each specific platform.”
...
FIFA 09 on PC now features leading-edge visuals that deliver graphics that exploit the power of hi-spec gaming PCs, as requested by PC gamers. Star players are featured in photorealistic quality with remodeled likenesses for ultra-realistic gameplay. FIFA 09 on PC also features customizable mouse gameplay controls that deliver deeper, more intuitive command over your squad. Plus, customizable widgets are now integrated into the menu system to connect you to the FIFA community and real-world football so you stay connected while playing FIFA 09.

“We are committed to investing and innovating to create a PC specific experience,” said Producer Paul Hossack. “Gamers want a gameplay experience exclusively for PC and FIFA 09 on PC delivers this.”

With 500 new animation sequences and all-new collision and shielding systems—representing the biggest innovations to the multiplatform EA SPORTS football engine in four years— FIFA 09 delivers more responsive, intelligent and realistic physical action on the PlayStation 2 system. The new collision detection system with 360 degree coverage enables players to behave according to their physical attributes where player speed, direction and strength determine everything from the severity of the collision to the outcome of possession. Changes to the animation system reward the skillful gamer during one-on-one situations between attackers and defenders. Tuned acceleration attributes enable swifter virtual players to possess quicker first steps and gain advantage in sprints. Plus, four new skill moves—scoop turns, rainbow flicks, heel-to-heel knocks and ball rolls—give you a total of 32 tricks in your arsenal to perform just like Ronaldinho.

Additional major feature innovations for PLAYSTATION 3, Xbox 360 and PC will be revealed later this month and announced at the Leipzig Games Convention in August. Screenshots and product fact sheets can be downloaded at www.electronicarts.co.uk/press (http://www.electronicarts.co.uk/press).Danas je i zvanicno potvrdjeno od strane EA Sports da ce FIFA 09 na pc-u konacno imati dugo iscekivanu nextgen grafiku :aplauz::aplauz::aplauz: Bilo je vec i vreme :mad:.

Evo i slike koje su navodno sa pc verzije
http://img131.imageshack.us/img131/3081/copyof31540fifa0901du3.jpg
http://ve3d.ign.com/images/31003/PC/FIFA-Soccer-09
http://ve3d.ign.com/images/fullsize/31540/PC/FIFA-Soccer-09http://img185.imageshack.us/img185/2300/31542fifa0903vr3.jpg

Rekao bih da sam dobro protumacio ovu vest. Nadam se da ce zaista ovako biti. Samo da ne budu neki ispadi ili promene. Dosta je bilo sa current-gen fifom :icon_evil:icon_evil:icon_evil

http://ea.gamespress.com/product.asp?s=1194
http://ve3d.ign.com/articles/news/39621/FIFA-09-Revealed
http://ve3d.ign.com/images/31005/PC/FIFA-Soccer-09

Renche
1.7.2008, 21:36
Da nije malo rano za otvaranje teme?
Ali dobro, videćemo koliko će to uticati na igru, kojoj je zadnje 3-4 godine gameplay ''strašan''.

nikola87
1.7.2008, 21:38
ma jebes grafku qako igra i dalje bude onakav krs, onda joj nece pomoci ni crysis grafika

Red Wing
1.7.2008, 21:40
Da nije malo rano za otvaranje teme?
Ali dobro, videćemo koliko će to uticati na igru, kojoj je zadnje 3-4 godine gameplay ''strašan''. Danas je zvanicno objavljeno - a na nasem forumu je mesto najnovijim vestima.

yahhoo
3.7.2008, 3:50
100% ce ove godine imati next gen grafiku fifa 09, jer ipak to nisu mogli da izbegnu, samo mi je krivo sto se izvukose za nba 09.:(

Renche
3.7.2008, 4:02
Što su taj potez napravili? Nije mi jasno

HaveBreak
3.7.2008, 7:21
Mogu oni budziti grafiku njih ce opet Japanci potuci i po pitanju prodaje i po pitanju gamplaya.Na ovo ce se naloziti samo klinci,koji ce vikati "Wauuuuu,ovo je najbolja igra sto sam ikad igrao" iako ce postizati golove sa pola terena i kroz golmana.PES ne treba ovakva grafika(mislim treba) da bi pobedio FIFU,vec oni pobedjuju realnoscu,sto FIFA nije nikad igrala.U prethodnim nastavcima,samo je hokej bio brzi od FIFE za dlaku.Gde je tu realnost.Sa 2 dodavanja po zemlji dosao si na 2 metra od gola.Sto se tice NBA to mi je najdraze sto nece biti za PC jer me je jako iznervirala 2008:mad:

polarnimeda
3.7.2008, 8:43
e posto je uvedena next-gen grafika... sada sledi kukanje zbog zahtevnosti... :opanachke

Boris Lozac
3.7.2008, 11:06
Kakve su ovo forice sad, samo za PC next-gen grafika? :paranoia: PS3 i X360 to kao ne mogu da podrze? :boodala: Kada ce vise da nauce programiranje na PS3.. bas sam se nameracio da je uzmem za PS3, jer sam gledao neki gameplay i stvarno izgleda odlicno, od par ljudi sam cuo da je FIFA 08 bolja od PES-a 2008 (koji je uzas) i po tom filmicu izgleda stvarno obecavajuce, pogotovo sto izgleda da ce PES 2009 biti isto go*no kao 2008, samo ce ispraviti par bug-ova a zadrzace identican gameplay, koji je po meni uzasan..

Borislav Vuckovic
3.7.2008, 12:02
Poslednji fudbal u kome sam uzivao bio je PES 5. Sve posle toga mi se nije svidelo. Japanci moraju pod hitno nesto da menjaju, jer jos jedna igra u stilu PES 2008 i pukli su. Jedva cekam FIFU 2009, pa da vidim da li ce osim grafike poraditi i na igrivosti.

nikola87
3.7.2008, 12:31
Kakve su ovo forice sad, samo za PC next-gen grafika? :paranoia: PS3 i X360 to kao ne mogu da podrze? :boodala: Kada ce vise da nauce programiranje na PS3.. bas sam se nameracio da je uzmem za PS3, jer sam gledao neki gameplay i stvarno izgleda odlicno, od par ljudi sam cuo da je FIFA 08 bolja od PES-a 2008 (koji je uzas) i po tom filmicu izgleda stvarno obecavajuce, pogotovo sto izgleda da ce PES 2009 biti isto go*no kao 2008, samo ce ispraviti par bug-ova a zadrzace identican gameplay, koji je po meni uzasan..

Brate koliko sam ja video ps3 i xbox verzije vec od prosle godine imaju next gen grafiku.
Ti likovi od kojih si cuo da je fifa 2008 bolja od pes-a 2008 imaju zescis zivotnih problema ili u zivotu nisu videli fudbal a kamoli igrali. I ja se slazem da je novi pes malo u nekim stvarima podbacio(npr golmani i jacina suta) ali fifa jeeeeee pa ono nije humano pa pogledajte samo momenat kad pogodite stativu. Igrac sutne loptu 600 na sat (sto je pod jedan nemoguce) a ona pogodi stativu i lopta se ustopuje na 2m od gola....lol....pa da je tom brzinom pogodila lopta stativu odletela bi sa stadiona, pa onda skakanje lopte(uopste fizika vezana za loptu) , pa kretanje igraca, pa animacija......ma nema kraja shitovima

Red Wing
3.7.2008, 16:40
Izgleda da smo pozurili sa zakljuckom (pogotovo ja), da ce igra biti next-gen. Komentar od EA -FIFA 09 on PC now features leading-edge visuals that deliver graphics that exploit the power of hi-spec gaming PCs - logicno je pomisliti da ce igra imati nextgen grafiku a izgleda da je rec o prevari i mamcenju . Zapravo igru za pc razvija isti tim koji radi i za ps2 -izgleda da ce malo uraditi sharpen textura i povecati ih sa 256x256 na 512 i nista vise. To moze da se skine sa http://www.fifa4fans.de/ i za ranije fife. Sto se tice gameplay-a, EA je sve u ovoj recenici objasnio -In general and compared to FIFA 08 there were only slight gameplay changes.

Evo i izvora gde sam sve procitao (verujem da je u potpunosti verodostojan)- http://www.fifa09.de/

HaveBreak
3.7.2008, 17:01
Next ili old gen grafika FIFA ce i dalje izgubiti od Japosa,jer se ova sigurno nece popraviti,posebno kad su sad postigli na konzolama uspeh

ForceCommander
3.7.2008, 17:12
Još kad bi EA shvatio da ne mogu više da prave simulacije fudbala bez realistične fizike... Ja ne vidim da oni misle da išta menjaju. šta se može:(

Giallo
3.7.2008, 17:17
Na konzolama,konkretno na PS3 Fifa je odradjena maestralno,nemam reci.

Boris Lozac
3.7.2008, 17:26
Na konzolama,konkretno na PS3 Fifa je odradjena maestralno,nemam reci.

Cek, jel izgleda bolje nego na PC-u? I da li se igra bolje nego na PC-u? Ja sam definitivno zagrejan da dam Fifi sansu na PS3-u sa 2009 verzijom, iako sam PES fan, pogotovo ako PES ponovo razocara..

HaveBreak
3.7.2008, 18:40
Cek, jel izgleda bolje nego na PC-u? I da li se igra bolje nego na PC-u? Ja sam definitivno zagrejan da dam Fifi sansu na PS3-u sa 2009 verzijom, iako sam PES fan, pogotovo ako PES ponovo razocara..

Razlika izmedju fife na PS3 i na PC-u je u svetlosnim godinama po pitanju grafike daj jooj sansu mislim da nece razocarati

crazy_chicken
3.7.2008, 20:15
Mogu oni budziti grafiku njih ce opet Japanci potuci i po pitanju prodaje i po pitanju gamplaya.Na ovo ce se naloziti samo klinci,koji ce vikati "Wauuuuu,ovo je najbolja igra sto sam ikad igrao" iako ce postizati golove sa pola terena i kroz golmana.PES ne treba ovakva grafika(mislim treba) da bi pobedio FIFU,vec oni pobedjuju realnoscu,sto FIFA nije nikad igrala.U prethodnim nastavcima,samo je hokej bio brzi od FIFE za dlaku.Gde je tu realnost.Sa 2 dodavanja po zemlji dosao si na 2 metra od gola.Sto se tice NBA to mi je najdraze sto nece biti za PC jer me je jako iznervirala 2008:mad:

Ti da si igrao poslednju fifu shvatio bi da je dati gol sa pola terena nemoguce, no dobro... ipak je poznato da Konamijevci nikad nece priznati da im je sampionsko postolje njihovog ljubljenog fudbala uzdrmano.

Uostalom... postoji jedan lep pojam u simulacijama fudbala - fizika... e pa, fifa je ima.:kreza:

Giallo
3.7.2008, 22:30
Cek, jel izgleda bolje nego na PC-u? I da li se igra bolje nego na PC-u? Ja sam definitivno zagrejan da dam Fifi sansu na PS3-u sa 2009 verzijom, iako sam PES fan, pogotovo ako PES ponovo razocara..

Razlika je tolika da je PES prema FIFI smesan,ali smesan.

taXicity
3.7.2008, 22:47
Amerikanci su jedina nacija na svetu koja fudbal zove soccer, tako da o njihovom poznavanju najpopularnijeg sporta u Jevropi (a mozda i u svetu) necu dalje da diskutujem :D

polarnimeda
3.7.2008, 22:53
ja sam pruzao sansu i jednom i drugom fudbalu u poslednje 3 godine... i kao i poslednjih 10 (okruglo)- bio uz (zajedno sa ortakom) FIFA-u! deluje mi i realnije i igrivije. u pesu sam pronasao samo bolju grafiku i mozda raznorazniju animaciju...
mada, ne vredi ni nabrajati i porediti detalje... meni vise lezi ovo, nekome ono... i gotovo.
a stvarno poranismo sa ovom pricom o igrama koje izlaze za 3 meseca... ima da me smore pre nego sto ih nabavim, ako nastavim da svracam na temu... :opanachke

nikola87
3.7.2008, 23:11
Ti da si igrao poslednju fifu shvatio bi da je dati gol sa pola terena nemoguce, no dobro... ipak je poznato da Konamijevci nikad nece priznati da im je sampionsko postolje njihovog ljubljenog fudbala uzdrmano.

Uostalom... postoji jedan lep pojam u simulacijama fudbala - fizika... e pa, fifa je ima.:kreza:
lol...ali makar priznajete da smo na vrhu
Razlika je tolika da je PES prema FIFI smesan,ali smesan.

dual core LOL

no comment

NastyB
4.7.2008, 14:50
I ja sam odrastao uz FIFA, ali od izdanja za 2002. godinu, čini mi se, postajala je sve gora i gora. Kad sam probao Uefa Euro 2008. za PC nisam mogao da verujem. Grafika je katastrofalna, fizika užas, čak i arkada kao PES2008 je prijatnija...bar je lepša za gledanje. Ali video sam i istu tu UE 2008. na PS3 (nisam je lično probao, jer ne baratam sa gamepad-om, pa bi me malac od ortaka razbio) i mogu reći, bar na izgled, da su to dve različite igre...u svakom pogledu. A što se tiče PC izdanja FIFA 2009. evo KONAČNE izjave lihvara iz EA koji objašnjava situaciju:

"EA Sports boss Peter Moore has addressed the "core issues" preventing franchise entries such as Madden and Tiger Woods PGA Tour appearing on PC this year.

Last week Moore reaffirmed that neither Madden, NCAA Football, NASCAR, Tiger Woods PGA TOUR nor NBA LIVE will be released on PC in 2008 (FIFA and NHL however will).

Vala kakav je NBA bio i dobro je što ga neće biti na PC-u.

Naturally the PC gaming audience is in uproar, especially since last year the platform had to settle for dodgy PS2 ports of FIFA.

"I've been reading the constant flow of comments regarding our position this year on sports games on the PC," said Peter in his blog post (http://itsinthegame.ea.com/archive/2008/07/01/addressing-the-core-issues.aspx), "and at the risk of once again opening the floodgates of people comparing me to the devil incarnate, I will try to address what I see as the core issues that continue to be up for (very spirited) debate.

"The PC as a platform for authentic, fully-licensed, simulation sports games has declined radically in the past three years as the next generation consoles, with their high definition graphics and 5.1 sound capabilities have attracted millions of consumers to eschew the 'lean in' PC sports gaming experience for the 'lean back' full room console experience."

E, ovo je biser...ispade da Xbox ima bolji sistem od, recimo, C2Duo 8400, 4GB ram i 8800GT, pa da mu grafika bolje šljaka...

Moore goes on to blame digital download trends on PC and you guessed it, piracy as reasons for the EA Sports PC absence this year.

"Piracy is an issue," says Pete's post. "Sorry, I know many of you disagree with me on this, but the numbers don't lie. Companies spend millions developing content, and deserve to see a return on investment for their risk. The employees developing the game design, writing code and creating art deserve to get paid for their work. Period.

"Businesses have to make hard trade offs for where to invest for the best return, thus creating capital to make even more games," he continued.

"I know this concept touches a nerve with some of you, but our industry is founded on publishers that have driven for financially-successful games and then re-invested the proceeds in development of even more content for gamers to enjoy. It's a simple financial premise, and an obligation for publically-traded companies who answer to their shareholders.

"We are not making games in garages or bedrooms any more."

Going from Peter's words, and EA's other PC experiment Battlefield Heroes, we fully expect to see a free to download, advertising-fuelled FIFA on PC next year. At least it won't be a PS2 port, eh?"

Žalosno...

stankefa
4.7.2008, 14:59
Polako momci,ja znam o cemu se radi ovde...Vesti o fifi(09) svakodnevno pratim i grafika ce biti poboljsana,stavice next-gen face sa ps3/x360...Medjutim nece biti ista kao tamo nego su mnoge texture popravili i kazu da ce biti i 3D trava i jos neke stvari ali uglavnom nece biti dobro kao na ps3/x360.Gameplay ce ostati slican kao pre,bice oko 500 novih animacija,dok je sa fife 06 na fifu 07 bilo preko 1000 novih animacija...Uvesce neke kontrole na misu da radite ako igrate na tastaturi.Mis ce sluziti za precizno obelezavanje utrcavanja,gde koji igrac da trci u sred napada sto se meni i ne svidja al ajde,ja mislim da ce moci i bez toga da se igra.U odbrani cete odmah misem moci da obelezite igraca kojeg zelite da kontrolisete.


Mogu oni budziti grafiku njih ce opet Japanci potuci i po pitanju prodaje i po pitanju gamplaya.Na ovo ce se naloziti samo klinci,koji ce vikati "Wauuuuu,ovo je najbolja igra sto sam ikad igrao" iako ce postizati golove sa pola terena i kroz golmana.PES ne treba ovakva grafika(mislim treba) da bi pobedio FIFU,vec oni pobedjuju realnoscu,sto FIFA nije nikad igrala.U prethodnim nastavcima,samo je hokej bio brzi od FIFE za dlaku.Gde je tu realnost.Sa 2 dodavanja po zemlji dosao si na 2 metra od gola.Sto se tice NBA to mi je najdraze sto nece biti za PC jer me je jako iznervirala 2008:mad:

au kolko ti ne znas o cemu pricas :rofl:
Vidi se da godinama nisi igrao fifu,nego si samo slusao iz prica od pre desetak godina.Fifa je mnooogo realnija pogotovo u gameplay-u gde za razliku od pes-a je nemoguce sa jednim igracem,na primer centralnim bekom,preci ceo teren bez ikakvih driblinga samo skretanjem,kao i golmana i usetati se u gol.Stavise,to je jos i najlakse na pes-u 2008 gde se golovi postizu i sa pola terena,samo pogledaj na youtube,a ako ne mozes da nadjes evo nesto sto sam ja objavio..
http://youtube.com/watch?v=pEUIBjkkGaE
http://youtube.com/watch?v=7P_9PNFwa-Q
postigo sam jos desetak takvih golova i preko dvadeset iz kornera.
Treba da napomenem da svaki pes koji sam igrao,a igrao sam jos od iss 1 na soni kecu,uvek sam davao vise golova direktno iz kornera nego kada centriram da bi ga dao glavom.
U svakom slucaju u fifi moras mnogo da radis i da razmisljas da bi napravio akciju kao i kada si pred golmanom moras SAM da biras gde ces da sutnes a ne ko na pesu kada napadas na primer ka desno samo stisnes desno i sut i on sam sutne,odabere ugao i visinu suta skoro nezavisno od skale sto je smesno.U pesu se igraci krecu kao na ledu u odbrani i mnogo se bolje kontrolisu igraci sa loptom nego bez nje.Pes je oduvek imao problema sa pravilima igre i stalno su se desavale greske tipa za koga je aut te su zbog toga i pre 3 godine onemogucili opciju da se vrati replay da vidimo sta se desilo pre auta...
Pes je zaista smesan i stvoren je za zabavu gde se mnogo lako prolaze igraci bez ikakvih driblinga i golmani su mnogo retardirani i nepredvidivi a cesto reaguju kao rukometni golmani po svojim animacijama,a da ne pominjem kako se uvek zakopaju u mestu kada pokusate da ih prodjete i oslobadjaju blizi ugao za sut sto je nedopustivo za profesionalnog golmana.U fifi jednostavno nema takvih stvari,jeste da je nekad golman predobar ali nikad nedopusta tako ocigledne golove.
Zbog toga svako ko igra pes umisli da ima "osecaj" za fudbal,kako zna da prolazi i da uposli igraca gde cesto pasevi idu savrseno bez obzira na poziciju u kojoj se nalazi igrac koji dodaje,a da ne pominjem kako se odbrana ponasa vrlo cesto kao da ne vidi loptu i ako im ona prolazi tik uz noge,gde na fifi to vrlo cesto seku,pogotovo ocigledne stvari.

Ne samo po misljenjima igraca,nego i kriticara,pes 2008 je arkadniji od fife 08 pogotovo od next gen koja ne moze da se poredi sa pesom u svakom pogledu.
samo pogledaj neke videe na youtube next-gen fife 08 gameplay i sve ce ti biti jasno...

Stojadin
4.7.2008, 15:06
au kolko ti ne znas o cemu pricas :rofl:
Vidi se da godinama nisi igrao fifu,nego si samo slusao iz prica od pre desetak godina.Fifa je mnooogo realnija pogotovo u gameplay-u gde za razliku od pes-a je nemoguce sa jednim igracem,na primer centralnim bekom,preci ceo teren bez ikakvih driblinga samo skretanjem,kao i golmana i usetati se u gol.Stavise,to je jos i najlakse na pes-u 2008 gde se golovi postizu i sa pola terena,samo pogledaj na youtube,a ako ne mozes da nadjes evo nesto sto sam ja objavio..
http://youtube.com/watch?v=pEUIBjkkGaE
http://youtube.com/watch?v=7P_9PNFwa-Q
postigo sam jos desetak takvih golova i preko dvadeset iz kornera.
Treba da napomenem da svaki pes koji sam igrao,a igrao sam jos od iss 1 na soni kecu,uvek sam davao vise golova direktno iz kornera nego kada centriram da bi ga dao glavom.

Pa ako PES nazivate arkadom sta li je po vama simulacija jer to FIFA svakako nije.A sto se gameplay snimaka tice odmah se vidi da si igrao sa LOW podesavanjima a neko je vec na forumu objasnio da je ova retardiranost golmana vezana samo za LOW settings dok na ostalim odlicno reaguje u sta sam se i ja sam uverio ali posto nemogu da igram na vecim podesavanjima zbog toga sam i patalio 2008icu.

stankefa
4.7.2008, 15:47
Pa ako PES nazivate arkadom sta li je po vama simulacija jer to FIFA svakako nije.A sto se gameplay snimaka tice odmah se vidi da si igrao sa LOW podesavanjima a neko je vec na forumu objasnio da je ova retardiranost golmana vezana samo za LOW settings dok na ostalim odlicno reaguje u sta sam se i ja sam uverio ali posto nemogu da igram na vecim podesavanjima zbog toga sam i patalio 2008icu.

Pa sigurno je pre fifa simulacija nego pes bez obzira na sve...
Jel to fifina greska sto ovi ne umeju da naprave golmana za low settings..? :eek:

Stojadin
4.7.2008, 15:58
Pa sigurno je pre fifa simulacija nego pes bez obzira na sve...
Jel to fifina greska sto ovi ne umeju da naprave golmana za low settings..? :eek:
Ne naravno da nije , ali to ne pokazuje da je pes generalno los vec na medijumu je nebo i zemlja u poredjenju sa low.

A to sto je FIFA simulacija "bez obzira na sve"( pa makar i bila *****e) pokazuje koliki si "FIFoje" jer ce ti bez obzira na sve FIFA biti bolja od PESa :D.

Boris Lozac
4.7.2008, 16:52
Nisam igrao "next-gen" FIFU na PS3, ali sam cuo da je PC verzija smesna.. vidis, nisam uopste znao da je to tako, uvek sam mislio da su sve multiplatform igre skoro iste na svim sistemima, naravno ima malih razlika, ali nisam znao da je PC dobijao PS2 port...
Dakle, veliki sam PES-ovac od PES4, zadnja FIFA koju sam igrao je bila 03, i bila je OK, sada cu definitivno dati sansu 2009 verziji za PS3, ako bude demoa naravno, mada voleo bih kad bi se Konami uozbiljiio i napravio ponovo dobar fudbal ali izgleda nista od toga..

stankefa
4.7.2008, 19:40
Ne naravno da nije , ali to ne pokazuje da je pes generalno los vec na medijumu je nebo i zemlja u poredjenju sa low.

A to sto je FIFA simulacija "bez obzira na sve"( pa makar i bila *****e) pokazuje koliki si "FIFoje" jer ce ti bez obzira na sve FIFA biti bolja od PESa :D.

trebao bi malo bolje da protumacis ono sto sam rekao jer ne vidim da mi je iko odgovorio i na sta sto sam spomenuo za pes,a kamoli dodao nesto konkretno/konstruktivno s obzirom da vecina ovde pamti samo obrise fifa jos od pre 2000 i da nije provela sate sa obe fudbalske simulacije...

Stojadin
4.7.2008, 19:59
trebao bi malo bolje da protumacis ono sto sam rekao jer ne vidim da mi je iko odgovorio i na sta sto sam spomenuo za pes,a kamoli dodao nesto konkretno/konstruktivno s obzirom da vecina ovde pamti samo obrise fifa jos od pre 2000 i da nije provela sate sa obe fudbalske simulacije...
Pa da li ti nesto govori to sto niko nije proveo sate sa FIFAom jos od 2000 ,sigurno zato sto je dobra zar ne?

stankefa
4.7.2008, 20:06
Pa da li ti nesto govori to sto niko nije proveo sate sa FIFAom jos od 2000 ,sigurno zato sto je dobra zar ne?

Pa ovde nije ali u inostranstvu se vise igra fifa,kao na primer u engleskoj gde pes na stadionima u premier ligi reklamira sebe a nemaju ni licence za klubove.
A mogo bi neko od vas nesto da kaze po pitanju onoga sto sam ja rekao,a ne samo da cekate na nekim recenicama da smarate...Cak kad sam naterao neke pes fanove da igraju jos fifu 07,nakon nekog vremena nisu mogli da kazu dal je pes bolji.. zato ako niste "kompetentni" :) nemojte da pricate jos losih stvari o fifi pre nego sto je probate,bar probate...

edit:samo da dodam da je to mozda i glavni razlog zasto je fifa manje popularna,bas zbog tih predrasuda od pre,mada moram priznati da je i meni iss1 bio mnogo bolji i realniji nego tadasnja fifa ali stvari su se promenile...

Red Wing
4.7.2008, 20:36
Trebalo bi otvoriti thread - Fifa vs PES, pa ce se tu raspravljati sta je bolje - Fifa 09 thread nije mesto za to.

nikola87
4.7.2008, 20:41
e ajd ovako posto zesce "neki" smaraju. Sve je ok sto svako ima svog favorita ali ako se krene arugmentovano onda tu nema FIFA sta da trazi.
JA sam igrao sve fife od fife 94 pa sad ako nisam kompetentan, ne znam ko jeste.
OD fife 98 je krenulo kao 3d, tada je fifa bila glavna, posle izasla odlicna fifa 99, onda je za*****i sa onom 2000, posle ide 2001 kao novine velike ekipe imaju original dresove imena igraca na dresovima i te fore, od tada sve je tezak krs izuzev mozda 2006 i 2007 koje su imale svoje dobre momente.
Ali od te vec 2003-2004 pes je krenuo ofanzivu na PC(posle onog krs porta iss-a) a pre toga je na ps1 bio i WE u svim mogucim verzijama i vec tada fifa nije imala sta da trazi. Seticu se samo onih blamaroznih ocena u SK tih godina kada je fifa dobijala veci procenat nego pes.
A ova 2008 je najgora do sada i meni stvarno nije jasno kako neke nije blam da pricaju toliko gluposti, kako je fifa sada bolja. Evo zanima me da navedu 3 stvari koje su bolje, neracunajuci licencu za koju ne mogu da kezem da ne smeta ali jbg sta sad da se radi, uvek izadje super patch koji sve to sredi.

Stojadin
4.7.2008, 21:20
Jedina stvar po kojoj je FIFA bolja od PESa jesu licence za brdo timova liga i takmicenja(sto je i razlog zbog kojeg se jos i igra jer PC igraci ugravnom igraju solo pa je zanimljivije igrati realna takmicenja od onih izmisljenih u PESu , ali druga je stv ar kod konzola gde se igra u duetu i tu PES brutalno dominira).A zamisli samo obrnutu situaciju?Da PES ima licence a FIFA ne?Ne verujem da bi je iko pogledao.Sto govori o kvalitetu PESa koji je iako bez licenci pored svih FIFAinig dodataka uspeo da dominira!!!

stankefa
4.7.2008, 22:02
e ajd ovako posto zesce "neki" smaraju. Sve je ok sto svako ima svog favorita ali ako se krene arugmentovano onda tu nema FIFA sta da trazi.
JA sam igrao sve fife od fife 94 pa sad ako nisam kompetentan, ne znam ko jeste.
OD fife 98 je krenulo kao 3d, tada je fifa bila glavna, posle izasla odlicna fifa 99, onda je za*****i sa onom 2000, posle ide 2001 kao novine velike ekipe imaju original dresove imena igraca na dresovima i te fore, od tada sve je tezak krs izuzev mozda 2006 i 2007 koje su imale svoje dobre momente.
Ali od te vec 2003-2004 pes je krenuo ofanzivu na PC(posle onog krs porta iss-a) a pre toga je na ps1 bio i WE u svim mogucim verzijama i vec tada fifa nije imala sta da trazi. Seticu se samo onih blamaroznih ocena u SK tih godina kada je fifa dobijala veci procenat nego pes.
A ova 2008 je najgora do sada i meni stvarno nije jasno kako neke nije blam da pricaju toliko gluposti, kako je fifa sada bolja. Evo zanima me da navedu 3 stvari koje su bolje, neracunajuci licencu za koju ne mogu da kezem da ne smeta ali jbg sta sad da se radi, uvek izadje super patch koji sve to sredi.


1.Odbrana:Na fifi je moguce normalno igrati odbranu,kako presing tako i zonu i igraci se ne ponasaju kao retardirani,nego izgledaju skoncentrisanije na igru,mislim kada lopta prolazi u blizini ne pustaju je,nego seku

2:Finish:Jedan na jedan igra sa golmanom,tu pes definitivno ne moze da parira,jeste da ponekad na fifi golman reaguje bolje,ali pre svega golman na pesu se za sekund ukopa u mestu kao da ceka da ga obidjes.Ili kada napadas na desno i sutnes drzeci pravac ka desno,napadac sam odabere ugao u koji ce da sutne i bukvalno sve sam odradi,tvoje je samo da pipnes sut.Cak vrlo cesto golman ostavi blizi ugao sto bi u stvarnosti bilo nedopustivo da ga toliko otvori.Na fifi moras uvek sam da biras ugao,vrlo je tesko ispaliti golmana fintom suta,samo moze kada u pravo vreme,ako se ne zaletis ko majmun itd...

3: driblinzi:dok u svojim tutorial videima pes predstavlja svoje driblinge tipa dash>gde igrac samo pocne da trci i ostale stvari koje sve zovu driblinzi.Imaju biciklice i pirueta i nista vise.Na fifi ima 20-ak driblinga,naravno ne mogu svi igraci iste driblinge,a najbolji igraci imaju svoje driblinge.I sto je najgore,na pesu se lakse prolazi bez driblinga nego na fifi sa svim ovim driblinzima,te na pesu i nije cudo da predjes ceo teren i dodjes do golmana,dok bi na fifi morao bas da se potrudis i protiv losih igraca da bi tako nesto uspeo...

mogu da nabrajam jos ako treba...

nikola87
4.7.2008, 22:13
1. imas pravo (ali cuces sta imam na kraju da kazem)
2. imas pravo
3. pa sad koliko ti cesto na terenu vidis dribling koji nije roling, biciklica i pirueta, al ajd ako te to pali.

Sto se tice prva dva moram da se slozim sem naravno onog dela "uzmem igraca i predjem ti celu ekipu do golmana" i tacno je da fifa ima u tom segmentu prednost ali samo na pravi pogle. naime u fifi svi ti bagovi nisu toliko postojani ali zato sto su vestacki zamaskirani. Sta to znaci to znaci da bez obzira u kakvoj si situaciji ti mozes igracu s ladja da uzmes loptu prostim klikom na D dugme, a sto se tice golmana fora je tu tome sto su oni toliko nerealni da je ono strasno, ajd iskreno reci kako brane suteve sa 3m od gola, ko panteri, sve je to vestacki napravljeno da bi se oni propusti zbog lakog ulazenja u odbranu zamaskirali.
I na kraju najjadnia stvar u fifi koju ce svako ko je trenirao fudbal u iole ozbiljnijoj ekipi odmah da primeti a to je toliko degenerisano posatvljanje igraca na terenu(kako odbrane tako i napadaca) da je to strasno, u igri nema utrcavanja, rotacija, kretanja igraca.....ma nema sredine terena nego svaki put ti moras da izneses sam loptu do 30m od protivnickog gola, ili to ili turbo brzi pasovi.

Stojadin
4.7.2008, 22:18
3: driblinzi:dok u svojim tutorial videima pes predstavlja svoje driblinge tipa dash>gde igrac samo pocne da trci i ostale stvari koje sve zovu driblinzi.Imaju biciklice i pirueta i nista vise.Na fifi ima 20-ak driblinga,naravno ne mogu svi igraci iste driblinge,a najbolji igraci imaju svoje driblinge.I sto je najgore,na pesu se lakse prolazi bez driblinga nego na fifi sa svim ovim driblinzima,te na pesu i nije cudo da predjes ceo teren i dodjes do golmana,dok bi na fifi morao bas da se potrudis i protiv losih igraca da bi tako nesto uspeo...

mogu da nabrajam jos ako treba...

Pa daj molim te jesi li ti igrao PES uopste????Na fifi je teze preci sa jednim igracem ceo teren bez i jednog driblinga da kako da ne ili si ti PES igrao na Begginer tezini?Pa u FIFi se sa jednim igracem stvoris sa kraja na kraj terena za 3 sekunde i akciju zavrsavas sa tri pasa i gol.A ti driblinzi nista ne znace i nemaju skoro nikakav efekat jer ja necu da se cimniem kad ti izvedes fintu.FIFA je cista arkada!

stankefa
4.7.2008, 22:37
Otkud ti to da se stvoris za tri sekunde sa jednog kraja terena na drugi..?
na fifi moras da napravis akciju,slobodno ti probaj tri pasa i gol...
u driblinzima nije fora da li ces ti da se cimnes nego da li ces provaliti gde cu ja da odem,dok na pesu vrlo cesto i ako procitas stranu,ne mozes da uzmes loptu jer napadac skoro da protrci kroz tebe a response u odbrani je kao sto sam vec rekao daleko losiji nego kad u napadu kontrolises loptu...

nikola87
4.7.2008, 23:37
ja se necu previse unositi u raspravu jel sam na dial up-u pa me mrzi da se svaki cas konetujem da bih odgovarao.
Inace sto se tice driblinga pa zar to nije logicno sto kazes, ako si nekada igrao fudbal znas da onaj koji ima loptu uvek ima prednost pa i ako mi provalis stranu ja sam se vec zatrcao i normalno je da cu da proletim jedino ako postoji veca razlika u jacini (snazi)igraca onda ce ga ovaj odbrambeni zaustaviti.
Jel si gldao npr manch-celsi, kristijano ide po strani i leti sa loptom i bez obzira sto je esjen 15x jaci igrac ovaj je gurne i protrci pored igraca jel je u vecoj brzini u odnosu na Esjena koji skoro pa stoji jel ga ceka.

stankefa
5.7.2008, 10:21
ja se necu previse unositi u raspravu jel sam na dial up-u pa me mrzi da se svaki cas konetujem da bih odgovarao.
Inace sto se tice driblinga pa zar to nije logicno sto kazes, ako si nekada igrao fudbal znas da onaj koji ima loptu uvek ima prednost pa i ako mi provalis stranu ja sam se vec zatrcao i normalno je da cu da proletim jedino ako postoji veca razlika u jacini (snazi)igraca onda ce ga ovaj odbrambeni zaustaviti.
Jel si gldao npr manch-celsi, kristijano ide po strani i leti sa loptom i bez obzira sto je esjen 15x jaci igrac ovaj je gurne i protrci pored igraca jel je u vecoj brzini u odnosu na Esjena koji skoro pa stoji jel ga ceka.

Ali nije realno da je okretniji ovaj sa loptom(kako u mestu tako i u trku) nego ovaj bez nje...Mozda jedini igrac na svetu koji iole cesto moze sa tim cimanjem bez driblinga da prodje je Mesi(kada ne znas gde ce da ode zbog ekstremne brzine i tehnike),ali na pes-u bukvalno svaki igrac je u stanju da to uradi i to sa mnogo vecom lakocom...Gledao sam man u-chelsea naravno,i Ronaldo je preso Esijena uz pomoc DRIBLINGA,i tako stvorio prednost(nije se esijen "klizao" ko na ledu pa je zbog nespretnosti i nedovoljne okretnosti izgubio duel),i zatim ga je zbog svoje brzine i ostavio za sobom..Da je ovaj koristio 15x vecu snagu koju poseduje to bi definitivno bio faul NAKON driblinga..U pesu takodje kada trcis kontru npr. na dole desno i onda na r2 i gore desno krenes,igrac ce tu sa takvom lakocom da skrene kao da se nije i zaletao dok bi sa odbrambenim to mnogo teze uradio bez obzira gde je napadas sa loptom...

DeCoy
5.7.2008, 10:45
Ovde ćemo staviti tačku na I i stati...neko preferira FIFU, neko PES, a vs temama nema mesta na forumu! A pre svega jer je ovo FIFA09 tema

Sve naredne poruke koje se tiču FIFA vs PES polemike će biti obrisane!

Hvala...

stankefa
5.7.2008, 13:45
ok back to topic...
:)

ovo je ea objavio na svom forumu oficijalnom...
iskljucivo vazi za pc...

FIFA 09

Step onto the pitch and play professional football your way in FIFA 09. Experience the most authentic football simulation EA SPORTS™ has delivered on PC as you live the fantasy of playing as a professional player.

FIFA 09 on PC has been customised and designed exclusively for the platform. The gameplay engine features year-on-year improvements, delivering the detail demanded by soccer fans.

FIFA 09 also features new customisable mouse and keyboard controls that deliver deeper, more intuitive command over your squad for more fluid football action. Now utilize the mouse as a point-and-click tool to send teammates on runs, make pin-point accurate passes, and blast powerful shots on target. Plus, you have the tools to draw up trick moves using the mouse or perform one of 32 skill moves in your arsenal, including new scoop turns, rainbow flicks, heel-to-heel knocks and ball rolls just like Ronaldinho. More than 17 customizable actions in all enable you to design the game to suit your style of play.

FIFA 09 on PC now features new, leading-edge visuals that deliver graphics that exploits the power of hi-spec gaming PCs, as requested by PC gamers. Star players are featured in photorealistic quality with remodeled likenesses that show off skin tones and muscles in greater detail for ultra-realistic action.

FIFA 09 also features customisable widgets that can now be integrated into the menu system to connect you to the FIFA community and real-world football so you stay connected while playing.

The online feature set of FIFA 09 includes the EA SPORTS Interactive Leagues, where you represent your club online* against rivals around the world and 61 tournaments. An additional major feature will be announced in August at the Leipzig Games Convention in Germany.

Key Features
• Detailed, authentic gameplay — Gamers will be able to enjoy gameplay that has enjoyed years of improvement and innovations. Details such as new physical collision system, shielding, quick free kicks, and disguised throw-ins deliver a complete football experience.
• Leading Edge Visual Quality — FIFA 09 on PC now delivers the jump in quality demanded by PC gamers around the world. The latest shader and visual techniques leverage hi-spec graphics cards for a visually spectacular recreation of the beautiful game.
• PC Specific Controls - Customisable mouse and keyboard control configurations deliver PC-specific control unique to sports games. Determine exactly where you want the ball played with a click of the mouse button. Furthermore, send your players on pin-point accurate runs using similar commands.
• PC Connected Experience — A unique, fully customisable widget design integrated into the menu system. You determine what information you receive directly through your game from online rankings and the Interactive Leagues to real-world soccer news.
• Pro Skill Moves — Use your mouse to draw trick plays or perform one of 32 skill moves, including new scoop turns, rainbow flicks, heel-to-heel knocks and ball rolls.
• EA SPORTS™ Interactive Leagues: – Represent your club online in the Barclays Premier League, Bundesliga, Italian League, French League or Mexican 1st Division. Play and knock–off rival clubs more often in new-to-PC Rivals Match-up option.
• Manager Mode – New options for pre-season friendlies, and the ability to create formations to customise your club for each opponent.
• Tournament Mode – Play 61 tournaments, including 42 officially licensed ones, or create one of your own.
• Challenge Mode – Take on the challenge of overcoming a variety of difficult scenarios to earn rewards and unlockables.
• Complete Authenticity — Featuring over 500 licensed teams and 30 leagues accurately represented with correct kits and badges.

ovo su oficijalne slike za fifu 09 pc dok su one objavljene na prvoj strani ovog topica za ps3/x360

Red Wing
5.7.2008, 16:23
Da, zaista su one slike sa x360 i ps3. Evo i pc verzije

http://img53.imageshack.us/img53/6153/fifa096be5jo6.th.jpg (http://img53.imageshack.us/my.php?image=fifa096be5jo6.jpg) http://img95.imageshack.us/img95/4756/fifa095ci9yl4.th.jpg (http://img95.imageshack.us/my.php?image=fifa095ci9yl4.jpg) http://img95.imageshack.us/img95/7401/fifa090001zz8fl0.th.jpg (http://img95.imageshack.us/my.php?image=fifa090001zz8fl0.jpg)

stankefa
6.7.2008, 11:01
Da, zaista su one slike sa x360 i ps3. Evo i pc verzije

http://img53.imageshack.us/img53/6153/fifa096be5jo6.th.jpg (http://img53.imageshack.us/my.php?image=fifa096be5jo6.jpg) http://img95.imageshack.us/img95/4756/fifa095ci9yl4.th.jpg (http://img95.imageshack.us/my.php?image=fifa095ci9yl4.jpg) http://img95.imageshack.us/img95/7401/fifa090001zz8fl0.th.jpg (http://img95.imageshack.us/my.php?image=fifa090001zz8fl0.jpg)

ova treca je za ps2...

Stojadin
6.7.2008, 11:55
ova treca je za ps2...
Sigurno :opanachke

daco kralj
10.7.2008, 11:00
nista , publika je opet kartonska

alex~elitna_ekipa
14.7.2008, 21:02
nerazumem sto stavljaju kartonsku publiku:confused:..u novom nba su pravi gledaoci,ovde ce jos malo praviti i betonsku publiku:mad:

HaveBreak
14.7.2008, 21:37
U kom novom NBA su nekartonska publika?Meni publika licno ni ne smeta moze i da je nema,samo da se cuju to je najvaznije,a u FIFA-ma se publika prilicno dobro cuje sto podize atmosferu na visi nivo,ali je gameplay malo slab

Skyrim
14.7.2008, 22:22
Koga je uopste briga kako izgleda publika? Bitan je gameplay!!!:n-cc2:

nikola87
4.8.2008, 23:35
evo jedan filmic ali za ps3, pravo da vam kazem jeste da mrzim fifu ali ovo uopste nije lose.

http://www.youtube.com/watch?v=PvAmpSePXO8

HaveBreak
5.8.2008, 8:30
Na konzolama je FIFA odlicna, iako je i ja mrzim. U igraonici sam probao FIFU 2008 na PS3 i PES(ne znam tacno koji) na XBOX-u 360. Mogu reci da je FIFA mnogo bolja, lepse izgleda i nekako je animacija tecnija. To nije samo moje misljenje vec mase u igraonici koja igra FIFU na PS3, a proslih godina je bilo suprotno, igrao se PES. Definitivno se EA mnogo vise trudi za konzole, dok za PC nesto i ne haju. I ova FIFA sudeci po tom gameplay-videu ce biti takodje odlicna, ne moze puno poboljsanja da se vidi u odnosu na prethodnu verziju sa tim videom, ali ce opet biti odlicna. Eh kad bi za PC tako radili, svi bi bili mnogo srecniji

Enco Shifo
7.8.2008, 20:12
Kada se tacno ocekuje Fifa2009 za PC ?

Red Wing
8.8.2008, 11:27
Izlazi 3.10.2009.

stankefa
19.8.2008, 14:18
evo koga zanima malo za pc kako ce izgledati fifa

http://www.youtube.com/watch?v=8P94qPufPxE

http://www.youtube.com/watch?v=4xDxeIinerU&feature=related

dzonihsv
19.8.2008, 14:21
Cek cek, jel ono mis? Ladno se igra sa misem :D

stankefa
20.8.2008, 16:44
Cek cek, jel ono mis? Ladno se igra sa misem :D

mozes ako hoces sa misem,a mozes kao i pre normalno,kao i na dzojstiku :)
to sa misem je kao za ljubitelje RPG-a :a_whistli

stankefa
22.8.2008, 16:36
Demo za fifu 09 za konzole izlazi 11. dok za PC 12. septembra.

genius1
24.8.2008, 12:07
Cek, jel izgleda bolje nego na PC-u? I da li se igra bolje nego na PC-u? Ja sam definitivno zagrejan da dam Fifi sansu na PS3-u sa 2009 verzijom, iako sam PES fan, pogotovo ako PES ponovo razocara..

PES nije razocaro,a fifa je bolja na PC a vi mozete pricat sta hocete:tapsh::alealeee:

nikola87
24.8.2008, 12:12
a ti ne moras da iznosis svoje cenjeno misljenje pa ga opet iznosis tako daaa....

La.Prestige
24.8.2008, 16:17
hoce publika biti ziva ili opet kartonska??

NastyB
28.8.2008, 12:57
evo koga zanima malo za pc kako ce izgledati fifa

http://www.youtube.com/watch?v=8P94qPufPxE

http://www.youtube.com/watch?v=4xDxeIinerU&feature=related

Veoma zanimljiva "žvaka" onog lika iz EA, ali nikako ne mogu da se otrgnem utisku da su igrači nekako premali. Deluje kao da igraju na stadionu veličine 350x300 metara, a kad se daju u trk, s obzirom na proporcije, kao da ima po 11 Usain Bolt-ova u timu. U prethodnim Fifama mi se nije sviđala sporost igrača, ali mi se čini da su sada preterali.
A posebna priča je upravljanje mišem. To su pokušali u Top Spin 2 tenisu, pa su ATARI i PAM Development doživeli salve kritika na račun kontrola. Ne verujem da će ovde biti nešto bolje, pogotovo što se skrolovanjem točkića rade 2-3 funkcije, koliko sam video - brzo trčanje i pas u prazno. Čak se i lik koji to objašnjava zbunio u jednom trenutku i pomešao kliktanje i skrolovanje točkića.
A ovde (http://www.youtube.com/watch?v=RjVas0HAOIc&feature=related) možete da vidite "realnost" nove fife, gol Ljumberga sa 35 metara kroz noge golmanu, Tomasonov gol glavom sa oko 40 metara i druge bisere. Biće posebno zanimljivo onima koji tvrde da je FIFA daleko realnija od PES-a.
Svejedno, čini mi se da ću je, zbog upravljanja mišem, probati par sati, zanavek obrisati sa harda i onda preći na PES 2009 da uživam u igranju fudbala.:Freddy:

zdravkelja
11.9.2008, 11:20
Izasao demo, javite utiske.

http://www.gamershell.com/news_59664.html

nikola87
11.9.2008, 11:57
ja skinuo nocas svo samo nekoliko komentara.

Grafika - fenomenalna
Publika - i dalje kolaz papri ali makar su malo poostrili teksture pa izgleda ok
Animacija igraca - sasvim ok

e sad dolazimo do najvanijih stvari

1. kao i u svakoj fifi lopta je velicine kosarkaske lopte, mozda je cak i veca
2. igraci opet deluju zdepasto
3. kao i svake godine samo igranje je katastrofa, primaju lopte koje se bukvalno ultra neprorodno lepe za nogu, sistem dobacivanja je katastrofa, ubrzaano izvodjenje, saigraci koji kao da fudbal u zivotu nisu videli kako se krecu na terenu, realn o gledao sma neke trecelikaske srpske ekipe koji sa igraci bolje krecu na terenu
4. milion onih malih bubica tipa kad das gol u malu mrezicu lopta ne nastavi da se krece nego se zalepi za mrezu, golmani koji trce kao retardi i onda se sa 0.3sec bace na loptu....

U svakom slucaju opet lose da nije grafike ne bih ni odigra ove 3 utakmice.

Partybreaker
11.9.2008, 12:56
Dakle glavni problem Fifa-e jos nije resen. Lopta se i dalje ponasa kao da je medicinka. Steta, ja sam bas ocekivao da ce raditi na tome... Dobro je makar da su uznapredovali u polju grafike. Bas su dugo furali onu staru.

NastyB
11.9.2008, 16:31
Dosta bolja grafika nego pre, ali previše BLOOM-a, pa sve nekako "isijava". Likovi nisu loši, ima mnoštvo novih i zanimljivih pokreta, ali mi se čini da su premali u odnosu na teren, a da je lopta velika kao košarkaška, pa i veća, a i fizika joj nije baš naj. Gameplay je mnogo realniji nego u PES-u, ali i dalje nekako "drvenast" i krut, bez mogućnosti za mnogobrojne fluidne kombinacije kao u PES-u.
Sve u svemu, u odnosu na Fifa08 i Euro08, kao nebo i zemlja u svakom pogledu i vredi je probati, ali ja sam ipak više za PES...više volim dobru zabavu i kombinovanje od realizma.

crazy_LG
11.9.2008, 17:03
Nadam se da nece budziti samo grafiku, nego i gameplay i ucine igru zanimljivijom. Muka mi je da samo obnavljaju licencu i prave sitna poboljshanja,
gameplay dosadan i smarajuc. Gameplay PES-a je preovladavao i bilo ono shto je cinilo igru extra,a ne neka licenca.:dedica:

zdravkelja
11.9.2008, 23:02
Moj prvi utisak je da su promenili kontrole, pa sam se iznervirao. :D
A i nisam mogao da mnogo cackam, igracu sutra pa cu napisati nesto.

djapens
12.9.2008, 1:48
Ma koji ce mi grafika kad je sve ostalo isto, osim kontrola i gameplaya koji su losiji. Ja sam veoma razocaran...

nikola87
12.9.2008, 2:00
Moj prvi utisak je da su promenili kontrole, pa sam se iznervirao. :D
A i nisam mogao da mnogo cackam, igracu sutra pa cu napisati nesto.

Ma koji ce mi grafika kad je sve ostalo isto, osim kontrola i gameplaya koji su losiji. Ja sam veoma razocaran...

ok igra je krs to smo shvatili ali sta fali kontrolama sve je isto sem sto ne moze npr da se stavi tab da bude prebacivanje igraca a to mnogi koriste i pes-a(l1 dugme)(ili tab ili q)

polarnimeda
12.9.2008, 2:31
kol'ko sam probao- deluje mi prilicno bljutavo... dosta bolja (ali nikako izuzetna) grafika... nesto pipaviji, ali dosta gluplji pasovi... nesto bolji sut i nesto bolja odbrana... za nijansu, tj. jos slabije prihvatanje lopte... ma, sve je to sitno (dodje mu na isto)- izgleda da je i dalje to ista ona igra iiiiiz... 2004., 2005.? :icon_scra :(

zdravkelja
12.9.2008, 8:14
Pa nisam igrao 08, mozda je tu isto, ali u odnosu na 07, sve je promenjeno.

micicss
12.9.2008, 16:21
skinuo sam demo i kad ga otpakujem dobijem dva fajla sa ekstenzijama url i txt cudi me da nema exe fajla,sta da radim...

NjegovaWisost
12.9.2008, 17:30
Nemojte me šta kritikovati, ali meni se čini da je svaka FIFA ista, od 97 od kad je igram pa do ove. Golmani se ponašaju ko medvjedi, igračima "kamera dodaje 10 kila" a postoje uvijek pozicije sa koje se daju glupi golovi, kao i kad sa slabim timom igrate nema šanse da se dobije veliki ma koliko dobri bili, tj. golmani brane nemoguće lopte ili se igrači debilno ponašaju...
Bljak

KICBA
12.9.2008, 18:14
1. Gameplay je skoro isti kao u Fifi 2008.
2. Grafika je extra, jedino sto je previse sve sija.
3. Sutevi na gol, van sesnasterca su poboljsani.
4. Ne svidja mi se u Fifi to sto se uglavnom dobacuju punom ili spoljasnom, sto je u stvarnosti daleko od toga.
5. Lopta se lepi igracima za nogu, prilikom primanja.Ispada da svaki put savrseno smire loptu.
6. Mreza je i dalje skoro kamena.
7. Kontrole na dzojpedu, ne mogu da namestim nikako dugme za bacanje u prazno.Ako zna neko neka kaze.
8. Lopta je kao i u svakoj Fifi budjava da budjavija ne moze biti.

Inace ja sam PES-ovac i mogu vam reci da je Fifa daleko dogurala mada jos nije dostigla gameplay PES-a.

nikola87
12.9.2008, 19:11
sve si lepo rekao samo mi nije jasno ono Daleko dogurala, u cemu...jbt...znaci igra je raspad a bogami ni pes mi ovako na prvi pogled ne deluje obecavajuce.

NjegovaWisost
12.9.2008, 19:25
sve si lepo rekao samo mi nije jasno ono Daleko dogurala, u cemu...jbt...znaci igra je raspad a bogami ni pes mi ovako na prvi pogled ne deluje obecavajuce.

PES i da se ne mijenja već samo igrače nek nove prave, nema veze, opet je zanimljiv :) U suštini, ni on se nije puno promijenio tokom godina,a li je bio dobar pa dobar i ostao...

micicss
12.9.2008, 19:27
kako se instalira demo...skinuo sam ga sa gamershell-a

nikola87
12.9.2008, 19:29
pa verpvatno ima onu foru da ga extraktujes na odredjenu destinaciju pa se onda tu napravi fifa folder i u njemu se nalazi nekoliko fajlova i exe file.

Tako je bilo kod mene

Mada ni ne moras da instaliras, nista neces propustiti

micicss
12.9.2008, 19:32
kad ga extratujem imam samo dva fajla sa url i txt ekstenzijama

nikola87
12.9.2008, 19:35
mozda je neki fake

polarnimeda
12.9.2008, 20:40
nailazio sam na demo na vise mesta i uglavnom je oko 750MB, dok je onaj koji sam i skinuo (sa gamespot-a) bio 1Gb... :icon_scra verovatno je po koji video ubacen u ovu varijantu...

lpasso.sor
12.9.2008, 21:00
jel jos neko dobija gresku pri instalaciji?

CRC failed in data\zdata_23.big

micicss
12.9.2008, 21:06
resio sam problem...

djapens
12.9.2008, 22:36
Juce probao demo za PC, hteo sam odmah da ga obrisem sa harda al' me zao sto sam skidao 750 MB i s nestrpljenjem cekao da se zavrsi download pa ga jos nisam obrisao :D
Ali evo danas sam skinuo demo za PS3 - i odlican je!
Ocekivao sam male promene u odnosu na 08-icu (igrao sam EURO 2008 na PS3 al mislim da je to maltene isto kao 08) a gameplay je bitno promenjen, i to (po meni) na bolje. Nema nekih stvari koje su nervirale u prethodnoj a bolja je kamera, animacije, dodavanje i sut. Demo je super i pokazao je mnogo vise nego sto sam ja ocekivao. Videcu, mozda ove godine kupim Fifu 09 za PS3...
PS
Svi koji imate PS3 obavezno probajte...

nikola87
12.9.2008, 22:47
koliko sam te ja shavtio probao si i verziju za komp i verziju za ps3 i kazes da je ova za ps3 doosta bolja.

Ako je tako jel moze samo malo detaljnije u cemu su razlike

hvala:)

djapens
12.9.2008, 23:45
koliko sam te ja shavtio probao si i verziju za komp i verziju za ps3 i kazes da je ova za ps3 doosta bolja.

Ako je tako jel moze samo malo detaljnije u cemu su razlike

hvala:)
PC:
1. Isti, 4 godine star gameplay sa minornim i beznacajnim unapredjenjima (realniji dueli 1 na 1)
2. Svake godine dodatno ubrzaju gameplay i "otezaju" loptu (od 06 do 09 meni je 07 bio najigriviji, ne znam zasto, osmicu su upropastili, a meni ovaj demo izgleda jos losije sto se tice gameplaya)
3. Ulepsali su grafiku i to je super, ali nekako mi je bespotrebna ta nabudzena grafika (vide se misici na telu, znoj,...), bolje da su se usresredili na gameplay
4. Ovaj demo nije simulacija fudbala
5. Isti, dosadni sut i oni glupi golovi 1 na 1 (nemogucnost pravljenja akcije koju zelis, vec se svaki napad svodi na jedno te isto)
6. Totalno su upropastili through passove i centarsuteve sa onim manuelnim upravljanjem
7. Postoji samo osam smerova kretanja igraca (npr. idem levo ka golu u sprintu i onda krenem gore, nema nikakvog prelaza vec se igraci krecu samo levo, desno, gore, dole ako me razumes sta hocu da kazem, ne znam bas da objasnim)

PS3:
1. Realne proporcije igraca i terena kao i igraca i lopte
2. Raznovrsnost poteza i kombinacija na koje se moze doci do gola
3. Grafika (da, bolja je ma koliko mi mislila da je ovo na PC-u extra)
4. Realne animacije, sutevi, pasovi (ogroman broj njih)
5. Fizika je neuporediva sa PC verzijom
6. I najvaznije: IGRIVOST sto PC igra nema i zato brzo dosadi

Sve ovo je moje subjektivno misljenje.
P.S. Zao mi je sto sam se vise usresredio na ono sto mi se ne svidja u PC verziji nego na ono sto mi se svidja u PS3 verziji. Malo sam igrao a i ne znam bas lepo da objasnim...:o

Pozdrav :ciao:

nikola87
12.9.2008, 23:49
E hvala ti puno na ovome i moram reci da sam apsolutno primetio identicne stvari(na pc verziji) kao i ti, ali identicne, sve sto si rekao pogodio si

Mine generalno najvise smeta lopta, pasovi, limitiranost pravljenja akcije i uopste napadanja, to mi je nekako najgore ovo ostalo ajd i da prodje.

Barni
13.9.2008, 0:59
09 DEMO MATCH EXPLORER
1) Penalty Mode
2) Time length
3) Quality
4) Game Speed
5) Quick to Main Menu
6) Offside
7) Injuries
8) Booking
9) 3D Grass
10) Never Ending Game
11) Perfect Goalie
12) Camera Modifiere sad može da se igra, i po želji da se podesi trajanje tekme, nivo težine, brzina igre itd :aplauz:
utisci kasnije, sa ovim alatom se tek može proceniti gameplay i celokupan skup novina u novoj fufi...
download (http://downloads.gamingaccess.com/index.php?file_id=31069)
http://www.gamingaccess.com/functions/showimage.php?image_download=http://www.socceraccess.net/download/images/big/31069-12_09_01.png (http://www.gamingaccess.com/functions/showimage.php?image_download=http://www.socceraccess.net/download/images/big/31069-12_09_01.png)
http://www.gamingaccess.com/functions/showimage.php?image_download=http://www.socceraccess.net/download/images/big/31069-12_09_01.png
(http://www.gamingaccess.com/functions/showimage.php?image_download=http://www.socceraccess.net/download/images/big/31069-12_09_01.png)

nikola87
13.9.2008, 1:30
aaaaa pa ovo je potpuno novi fudbal sa ovim explorerom, potpuna fantazija:opanachke:opanachke:opanachke(i sad mi opet fali onaj smajli sto puca sebu u glavu iz sacmare)

Realno ovo je grozota, znaci ja bih voleo da neko ko govori da je ova fifa dobra sedne samnom da analiziramo evo samo jednu(bilo koju) utakmicu, ono nema veze(kao i svaka fifa) sa fudbalom.

sad da ne gresim dusu ima finih elemenata koji deluju dosta prirodno kao npr davanje duge lopte(i ne mogu nicega vise da se setim)

E da jel ste probali penale, koji horor znaci lopti od momenta suta do momenta kada udara u mrezu treba 0.04sec nema uopste dubin e kao da je gol na 2 m a ne na 11m......cirkus

maska
13.9.2008, 2:01
aaaaa pa ovo je potpuno novi fudbal sa ovim explorerom, potpuna fantazija:opanachke:opanachke:opanachke(i sad mi opet fali onaj smajli sto puca sebu u glavu iz sacmare)

Realno ovo je grozota, znaci ja bih voleo da neko ko govori da je ova fifa dobra sedne samnom da analiziramo evo samo jednu(bilo koju) utakmicu, ono nema veze(kao i svaka fifa) sa fudbalom.

sad da ne gresim dusu ima finih elemenata koji deluju dosta prirodno kao npr davanje duge lopte(i ne mogu nicega vise da se setim)

E da jel ste probali penale, koji horor znaci lopti od momenta suta do momenta kada udara u mrezu treba 0.04sec nema uopste dubin e kao da je gol na 2 m a ne na 11m......cirkus

Da ne bih pisao i ja sve ovo potpuno se slazem!!!!

Ljudi ljudi pa da li je normalno da od 2005 pa naovamo stalno jedan isti gameplay!!! Bruka samo to mogu da kaze...

Kao poboljsan sistem kontrola i grafika a igra ista...

To se kod nas kaze: Isto s..nje drugo pakovanje!!!!!!!

steve89
13.9.2008, 13:31
Da ne bih pisao i ja sve ovo potpuno se slazem!!!!

Ljudi ljudi pa da li je normalno da od 2005 pa naovamo stalno jedan isti gameplay!!! Bruka samo to mogu da kaze...

Kao poboljsan sistem kontrola i grafika a igra ista...

To se kod nas kaze: Isto s..nje drugo pakovanje!!!!!!!


Jbt. koje sra*e, znači ne verujem... Sad sam probao, odigrao 2 utakmice i ne mogu da verujem...

Šta sam ja mogao da skinem a skinuo sam ovo...

Koja komedija su penali... :rofl: Ja sam se kidao pored kompa... I kretanje igrača... :rofl: I sve, realno... :rofl:

crazy_LG
13.9.2008, 16:03
To se kod nas kaze: Isto s..nje drugo pakovanje!!!!!!!

Definitivno

Totaly s**t! Najbolje je da iz EA na svakoj novoj Fifi stave 05:n-cc2::a_bleh::boxing:

djapens
13.9.2008, 21:10
http://www.youtube.com/watch?v=KOnrUUmzBYw evo nekih trikova za FIFA-u 09 sa konzola:
http://www.youtube.com/watch?v=q83QXzvZXvw
sjajno

Shone_King
14.9.2008, 0:29
Evo ja koji sam bio "fan" Fife kazem da je PES zaista bolji od Fife,steta samo sto nemaju licence inace bi igra bila vrh...

nikola87
14.9.2008, 0:34
Posto sam u zadnjih 2 dana igrao dosta ovu novu fifu, ne zato sto je dobra vec zato sto sma hteo skroz da je istestiram, sad kad sam se vratio na pes 08 upadaju mi neke stvari u oci a to su:

1. Mnogo losija grafika u odnosu na fifu
2. Animacija igraca bilo prilikom radovanja, trcanja,....stvarno na fifi deluje prirodnije tj sad kad sam igrao pes sve gledam u fazonu vidi kako ovaj retardirano hoda, vidi kako se retardirano raduje....itd...itd


Ali sta vredi kad ona dobacivanja, prijemi lopte, sut i ponasanje lopte ubise igru

nista, cekamo fifu 2010

polarnimeda
14.9.2008, 3:44
malopre sam primio gol tako sto se lopta odbila od precke i kroz mrezu (odozgore) usla u gol! :boodala:

Partybreaker
14.9.2008, 12:34
malopre sam primio gol tako sto se lopta odbila od precke i kroz mrezu (odozgore) usla u gol! :boodala:

Hahah, to se desilo i meni ali u sedmici. Dao sam drugu gol sa pola terena iz slobodnjaka na isti nacin. :D Ccc, ni to nisu ispravili.

nikola87
14.9.2008, 12:36
ma pusti ti to, znate sta sam ja video po 15x to jos nisu isptavili cak ni na Ps3(onoj kao najboljoj verziji)

Znaci lopta kad se ispuca u aut cim predje zamisljenu liniju momentalno nestane

dzonihsv
14.9.2008, 12:38
Nije to nista. Brat mi redovno daje golove iz kornera (kako li je provalio kako, bem li ga). Znaci direktno sa linije za izvodjenje kornera. Ali onda sam i ja provalio kako i da se odbranim. Sad mi vrlo retko daje gol iz kornera. :)

Ista situacija je i sa PES-om, isto je i tu provalio nacin. Gledao sam ga sta radi, pritisne 4 ili 5 dugmeta, nacilja malo levo (ako izvodi sa desne strane), napravi fels i sutira u golmana, a golman se izgubi i odbrani ali lopta ode u go. :boodala:. :)

Resenje je da ti sam postavis/(upravljas) jednog igraca na prvu stativu da izbije glavom :). Da ne bi lopta stigla do gola.

Shone_King
14.9.2008, 12:43
Meni juce komsa zaboo gol sa vise od pola terena u FIFA 08,inace jedva chekam da igram FIFA 09 (ne skidam demo jel me mrzi)

KICBA
14.9.2008, 13:17
dzonihsv (http://www.sk.co.yu/forum/member.php?u=5038)

Ovo iz kornera u PES-u moze da se da, samo ako igrate na low grafickim podesavanjima. Ako igrate na high ovo se tesko desava.

dzonihsv
14.9.2008, 13:20
High sve u rezoluciji 1440x900. :) Nije low. Ali mi opet da go, ako ne postavim igraca.

crazy_LG
15.9.2008, 22:52
U mom odeljenju ima josh ochajnika koji veruju da ce nova Fifa doneti radikalne promene:boodala: Kad bi tako bilo, godinu dana bi igrao samo Fifu:D:(

polarnimeda
16.9.2008, 1:11
umiranje nade je pretposlednja stvar koja se dogadja...
poslednja je stvarno nova fifa. :(

Leonida
16.9.2008, 11:45
Ja sam igrao i PC i PS3 verziju...to su dva razlicita sveta...

Fifa 2009 PS3 :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

Evo za pola sata cu postaviti gameplay snimak moje prve tekme na PS3 :))) , noob sam u pravljenju videa ( ustvari to mi je prvi ) ... Pa uporedite kako izgleda sa PC verzijom :)))

http://www.youtube.com/watch?v=ju5msfw1g1I snimao sam kamerom pa je los kvalitet :)

ovde je malo bolje http://www.youtube.com/watch?v=ju5msfw1g1I&fmt=18

KICBA
16.9.2008, 20:31
Jbt ova Fifa 2009 na ps3, izgleda bolje od PES-a 2008...:tapsh:

Barni
18.9.2008, 12:29
Prva pozitivna stvar kod ovog demo-a koju sam naravno odmah testirao je promena gameplay-a, posebno tu mislim na najveću boljku fifa08 i pes2008 nepodnošljivu lakoću prodora po strani i lakog zavrtanja lopte u sredinu na koju natrčava vaš napadač i lagano je smešta u mrežu. I ovo u tim igrama uspeva u 2/3 slučajeva, odahnuo sam kada sam primetio da su u novoj fifi to znatno otežali, u 80-90% slučajeva odbrambeni igrač će preseći tu loptu. Tako da to neće biti izvor lakih golova, možda će se sada golovi lakše postizati preko prekida (posebno kornera), ali npr fore iz pes-a laganog proigravanja napadača koji šalje loptu u prazan prostor u koji nepogrešivo utrčava 2 napadač ovde ne prolaze.
Loša stvar koju su ovde ubacili su prečesta sudaranja vaših igrača po terenu i kao posledica toga gubitak lopte, AI oduzima loptu vašim igračima (ovde ne mislim na one vrhunske) samo ako ih popreko pogleda pa je što brže oslobađanje lopte ovde prioritet.
Ali to brzo oslobađanje od lopte dovodi do čestih grešaka i presecanja iste, opet ovo (dodavanje) je bilo mnogo lakše izvesti u pesu ili prethodnoj fifi.
Stari hendikep su zato ostavili i u ovom nastavku vaš igrač mora preći barem 5 metara pre nego što šutne ili doda loptu, što naravno rezultira time da će ga često izblokirati pa je poželjno da u trenutku kada se odlučite na šut oko sebe nemate protivnika u krugu od barem 8 metara:kreza:
Ovo sve važi za world class težinu, oni koji igraju nepromenjen demo i ne mogu da u potpunosti primete ove stvari...

za kraj par fotki sa meča pfc-cz :aplauz:

BELGRADE DERBY 09! (http://www.serbia-football.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1)


http://img84.imageshack.us/img84/8440/fifa092008091811323596we1.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=fifa092008091811323596we1.jpg) http://img232.imageshack.us/img232/2034/fifa092008091811330064ey1.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=fifa092008091811330064ey1.jpg)http://img227.imageshack.us/img227/4971/fifa092008091811521273mp1.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=fifa092008091811521273mp1.jpg) http://img364.imageshack.us/img364/7333/fifa092008091811522814yq9.th.jpg (http://img364.imageshack.us/my.php?image=fifa092008091811522814yq9.jpg)

rope
18.9.2008, 12:37
Ja sto sam primetio iz DEMOa jeste puno bolja grafika nego lani, brdo novih "trick" poteza i ... to je to. Ostalo je manje-vise nepromenjeno.

nikola87
18.9.2008, 13:50
@barni

ok ukapirao sam vec da si fan boy fife...sve je to ok ali brate mili kazes manje se daju golovi na onu foru u sredinu, to jeste ali zasto, pa zato sto su pasovi toliko osakaceni da je to strasno, do te mere da igraci bukvalno namerno ne dobace loptu tamo gde nisi hteo, a i ako krene lopta u tom pravcu igrac ce namerno da je posalje ultra sporo i ultra frljavo.
To je sve vestacki napravljeno da izgleda kao da je odbrana dobro postavljena.
Kao npr u pesu onaj dupli pas, to je isti primer kad protivnciki igrac vestacki zastane pola sekunde taman da tvoj dobije prostor da uleti u prazno.

Inace ne bih da se nesto svadjam ali majke mi rodjene samo da sednem sa nekim ko brani ovu fifu da vidim koji mu deo igre odgovara znaci osnove fudbala se na ovoj igri ne dogadjaju, covece ti imas loptu i svi odmah odlete u napad niko da pridje igracu da preuzme loptu da se napravi neka tranzicija se je na foru kao kontra napad, znaci ja primim loptu i oba napadaca i svi vezni momentalno krecu da trce samo pravo da kao cekaju neku dugu loptu ili u prazan prostor, pa mislimmmmm, igra je koncipirana ko madden , znaci kvoterbek ima loptu a raneri samo fiijuuuu a ti onda shotgun formaciju pa pas 60 jardi....to je taj sistem

rope
18.9.2008, 16:23
@barni

ok ukapirao sam vec da si fan boy fife...sve je to ok ali brate mili kazes manje se daju golovi na onu foru u sredinu, to jeste ali zasto, pa zato sto su pasovi toliko osakaceni da je to strasno, do te mere da igraci bukvalno namerno ne dobace loptu tamo gde nisi hteo, a i ako krene lopta u tom pravcu igrac ce namerno da je posalje ultra sporo i ultra frljavo.
To je sve vestacki napravljeno da izgleda kao da je odbrana dobro postavljena.
Kao npr u pesu onaj dupli pas, to je isti primer kad protivnciki igrac vestacki zastane pola sekunde taman da tvoj dobije prostor da uleti u prazno.

Inace ne bih da se nesto svadjam ali majke mi rodjene samo da sednem sa nekim ko brani ovu fifu da vidim koji mu deo igre odgovara znaci osnove fudbala se na ovoj igri ne dogadjaju, covece ti imas loptu i svi odmah odlete u napad niko da pridje igracu da preuzme loptu da se napravi neka tranzicija se je na foru kao kontra napad, znaci ja primim loptu i oba napadaca i svi vezni momentalno krecu da trce samo pravo da kao cekaju neku dugu loptu ili u prazan prostor, pa mislimmmmm, igra je koncipirana ko madden , znaci kvoterbek ima loptu a raneri samo fiijuuuu a ti onda shotgun formaciju pa pas 60 jardi....to je taj sistem

Jbg. ipak EA Sports (citaj: Amerikanac) pravi igru :rolleyes:..

nikola87
18.9.2008, 16:54
preciznije Kanadjanin;)

micicss
19.9.2008, 10:07
Imam logitech precision gamepad i nikako ne uspevam da ga podesim npr.n emogu da podesim dodavanje u prostor...koja su vasa iskustva

EDIT: resio sam problem...radi.

rope
19.9.2008, 11:50
Imam logitech precision gamepad i nikako ne uspevam da ga podesim npr.n emogu da podesim dodavanje u prostor...koja su vasa iskustva

EDIT: resio sam problem...radi.

Sta si uradio ? Imam isti gamepad i isti prob. :) ..

micicss
19.9.2008, 15:38
http://forums.electronicarts.co.uk/fifa-09-pc/338064-solution-all-who-have-proplems-gamepad-control.html
ovde ces naci resenje

Packy
20.9.2008, 1:57
Ljudi,moze li neko da mi kaze zashto mi krashuje demo,a ako zna koji je lek???



P.S>Reshio sam problem.Iskljuchio sam neki crni window dok sam instalirao Bg derbi patch,pa mi zbog toga creshovala.

maremas
21.9.2008, 19:18
Evo odlicni tutorijali za finte ali za konzolase, ne znam dali pali na PCu.

Fifa 09 Juggling Skills Tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=q83QXzvZXvw

Fifa 09 Advanced Skills Tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=KOnrUUmzBYw

Fifa 09 Standard Skills Tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=zDVJm0U_PFM

:tapsh:

Inace igrao sam Fifu PC demo i graficki je dopadljiva ali fizika lopte je katastrofa, kao da lebdi... ima skroz nerealno kretanje. I nerviralo me je sto nisam mogao da konfigurisem svoj gamepad tako da sam igrao na tastaturi :boodala: nadam se da i full verziji igre to nece biti problem, ono za 10 na 10 online me odusevilo (nadam se da je i za PC), koliko ce samo timova biti online a tek liga i mogucnost igranja sveckog prvenstva recimo i igranja za svoju reprezentaciju (masta radi stasta)...
:alealeee:

Leonida
21.9.2008, 21:12
Fifa 2009 , malo gameplay ... malo...pa vidite sami ;

http://www.n4g.com/ps3/newsCom-202440.aspx?CT=1

Barni
21.9.2008, 21:35
@barni

ok ukapirao sam vec da si fan boy fife...sve je to ok ali brate mili kazes manje se daju golovi na onu foru u sredinu, to jeste ali zasto, pa zato sto su pasovi toliko osakaceni da je to strasno, do te mere da igraci bukvalno namerno ne dobace loptu tamo gde nisi hteo, a i ako krene lopta u tom pravcu igrac ce namerno da je posalje ultra sporo i ultra frljavo.
To je sve vestacki napravljeno da izgleda kao da je odbrana dobro postavljena.
Kao npr u pesu onaj dupli pas, to je isti primer kad protivnciki igrac vestacki zastane pola sekunde taman da tvoj dobije prostor da uleti u prazno.

Inace ne bih da se nesto svadjam ali majke mi rodjene samo da sednem sa nekim ko brani ovu fifu da vidim koji mu deo igre odgovara znaci osnove fudbala se na ovoj igri ne dogadjaju, covece ti imas loptu i svi odmah odlete u napad niko da pridje igracu da preuzme loptu da se napravi neka tranzicija se je na foru kao kontra napad, znaci ja primim loptu i oba napadaca i svi vezni momentalno krecu da trce samo pravo da kao cekaju neku dugu loptu ili u prazan prostor, pa mislimmmmm, igra je koncipirana ko madden , znaci kvoterbek ima loptu a raneri samo fiijuuuu a ti onda shotgun formaciju pa pas 60 jardi....to je taj sistem
grešiš, ovaj grešiš silno sinko:D
ove godine sam prvi put pokrenuo fifu kada je izašao ovaj demo
- demo je pun nedostataka što se tiče gameplay-a, tu se slažem ali mene nije teško zadovoljiti, dovoljno mi je da sa pfc-om ne mogu zgaziti real na top player iliti world class težini. To mi još nije pošlo za rukom...
- AI je manje retardiran nego inače i ne dešava se da njegov napadač kada ima otvoren put ka golu neobjašnjivo prebacuje loptu na stranu (u 2/3 slučajeva) već kreće ka golu sada u 80% slučajeva, umesto da nekome nebulozno asistira, pa ako ovo nije napredak onda ništa...

nikola87
21.9.2008, 21:50
ja stvarno ne znam sta da radim sa tobom:a_whistli
Iskreno te pitam, jesi li nekad igrao fudbal, ne mora prfesionalno ali makar na ozbiljnijem nivou na velikom terenu mada moze i na rukometnom? Jesi li uopste gledao nekad fudbal? Stvarno nemam nameru da te vredjam ali mi nikako nista nije jasno kad ti pises vezano za fifu.
Kad ide napad neke ekipe jedna igrac ima loptu a nekoliko drugih igraca se trude da se otvore (tj fudbalski receno da mu pridju) kako bi se pravila tranzicija i lopta se prosledila. Ovde to nepostoji i nemoj da pokusavas da nam objasnis da ima kad smo svi videli da nema. Svaki put ( znaci 10 od 10 situacija) kad AMC u defanzivnoj ulozi primi loptu i krene napred svi ostali vezni igraci automatski LETE napred prevolinijskom putanjom i jedini nacin je da ti vuces do beskonacnosti loptu dok im se ne priblizis ili da das neku u prazan prostor(koji je BTW odradje katastrofa).
Fiziku lopte, prijem i dobacivanje necemo ni spominjati posto to veoma trumaticno iskustvo.

Barni
21.9.2008, 22:03
ja stvarno ne znam sta da radim sa tobom:a_whistli
Iskreno te pitam, jesi li nekad igrao fudbal, ne mora prfesionalno ali makar na ozbiljnijem nivou na velikom terenu mada moze i na rukometnom? Jesi li uopste gledao nekad fudbal? Stvarno nemam nameru da te vredjam ali mi nikako nista nije jasno kad ti pises vezano za fifu.
Kad ide napad neke ekipe jedna igrac ima loptu a nekoliko drugih igraca se trude da se otvore (tj fudbalski receno da mu pridju) kako bi se pravila tranzicija i lopta se prosledila. Ovde to nepostoji i nemoj da pokusavas da nam objasnis da ima kad smo svi videli da nema. Svaki put ( znaci 10 od 10 situacija) kad AMC u defanzivnoj ulozi primi loptu i krene napred svi ostali vezni igraci automatski LETE napred prevolinijskom putanjom i jedini nacin je da ti vuces do beskonacnosti loptu dok im se ne priblizis ili da das neku u prazan prostor(koji je BTW odradje katastrofa).
Fiziku lopte, prijem i dobacivanje necemo ni spominjati posto to veoma trumaticno iskustvo.
apsolutno je tačno ovo boldovano, ja sam doduše naveo primer napada Ai ali dobro, ti očekuješ realnu simulaciju ali to nećemo moći da imamo sve dok ne budemo u mogućnosti da mislima upravljamo igračima, vidim da je ocz već učinio prve korake u tom smeru:) i realno je to očekivati za max 3-4 godine.
e onda ćemo moći da kreiramo akcije onako kako mi želimo a ne kako nam AI dozvoli ili koliko su nam vešti prsti, do tada ću morati da se zadovoljim sa opcijama koje imam npr trigger run.
- odmah da kažem da je ta opcija daleko od savršenstva ali pomaže ponekad da prođe pas u prazan prostor, čak i dodavanje CAM ka CF kroz sredinu, samo treba pogoditi pravi trenutak za ovo...

nikos
21.9.2008, 23:11
a ti očekuješ realnu simulaciju ali to nećemo moći da imamo sve dok ne budemo u mogućnosti da mislima upravljamo igračima, vidim da je ocz već učinio prve korake u tom smeru:) i realno je to očekivati za max 3-4 godine.

:aplauz::rofl: bravo da mislima upravljam igracima u fifi, znas sta bi mogli da naprave mnogo ranije, a bilo bi mnogo korisnje, da U MISLIMA POKRENEM UNINSTAL fife.
Nikako mi nije jasna 1 stvar. Nove fife svake godine i po 2 puta godisnje i uvek je ista prica, Mogao bi odeljak eag. da napravi sigurno pristojnu verziju al takva je politika njihovog razvojnog tima daj lepuskastu grafiku dosta licenci statistike, sarenisa besmislenih modova jer to mladja populacija voli i dok skonta ili batali ili ... uvek ce doci nove generacije i nove (jel neko rekao NFS serijal).. i zasto bilo sta menjati kad i ovakav retardski pristup donsi profit, u gaming industriji sve se vrti oko strateskih planova kako ciljnoj grupi uzeti kintu, sve vise se anketiraju godista po raznim sajtovima (nije slucajno), i sve bi to jos i proslo da EA ne provocira kojekavim besmislenim najavama svake godine o mega giga poboljsanima. Secam se proslogodisnjeg bisera kao pritisak i temperatura vazduha utice na kretanje lopte :rofl:. Ok svaka firma hvali "svog konja" al EA prevazilazi sve granice iznova i iznova prepakujuci 1 te istu stvar. Ove godine imamo bolju grafiku pa sta, to i nije nesto tesko uraditi (slucajno se bavim 3d om) Moje misljenje o fifi je da ne zavredjuje vreme ne vredi para i konkurentski konamijev program je daleko zabavniji kako solo tako i u drustvu i "lici" na fudbal, iako naravno ima nedostataka, i sve tako dok ja i Barni u mislma ne odmerimo snage :ciao:

maremas
21.9.2008, 23:19
To sto ti pricas pije vodu samo za fifu na PCu, fifa na konzolama je dobra sta vise odlicna :boxing:

nikola87
21.9.2008, 23:21
bravo da mislima upravljam igracima u fifi, znas sta bi mogli da naprave mnogo ranije, a bilo bi mnogo korisnje, da U MISLIMA POKRENEM UNINSTAL fife.


Koji si ti car:rofl::rofl: znaci morao sam da ti dam zahvalnicu, vrh recenica

ali moram malo i da branim fifu to da je katastrofa to je tacno ali ipak ima nekih lepih elemenata kao npr izvodjenje auta, slobodnije kretanje igraca(nego u pesu), davanje dugackih lopti, animacija igraca, grafika..... U principu u fifi je sve dobro sem osnovnih elemenata gameplay-a(dobacivanje, primanje, kretanje, lopta) i zbog toga je neigriva.

delboy
24.9.2008, 21:16
Momci jel igra stigla ili je samo na raspolaganju demo??

polarnimeda
24.9.2008, 23:01
Momci jel igra stigla ili je samo na raspolaganju demo??
izlazi 14. oktobra.

Packy
24.9.2008, 23:18
Koliko sam video to pishe na IGN-u.
Sredinom oktobra?
Pa FIFA je uglavnom izlazila pochetkom oktobra.Malo sam :confused:,ali znajuci i da na ovom sajtu pishe(da ne pominjem i wikipediu)
http://www.gamerankings.com/itemrankings/newItems.asp
ja se predajem:kreza:

Pera1991
25.9.2008, 10:57
izlazi 14. oktobra.
Kako sad to...zar ne izlazi 3?Na utakmicama premijer lige na reklamama pise da izlazi 3...

maremas
25.9.2008, 11:55
Pa i izlazi 3 Septembra.

micicss
25.9.2008, 13:52
mislis okrtobra...

DeCoy
25.9.2008, 13:59
2. oktobar - Australia
3. oktobar - Evropa
14. oktobar - S. Amerika

maremas
25.9.2008, 14:09
mislis okrtobra...

Da Oktobra :boodala:

Packy
25.9.2008, 18:58
2. oktobar - Australia
3. oktobar - Evropa
14. oktobar - S. Amerika
Pa ta dva datuma(3 ili 14 oktobar)dolaze kao konfuzija poshto dva sajta,u ovom sluchaju faqs ili IGn pokazuju razlichite datume za Evropu,pa problem je kome vishe verovati.Ja bih naravno zeleo da shto pre izadje.:D

crazy_LG
25.9.2008, 19:44
Pa ta dva datuma(3 ili 14 oktobar)dolaze kao konfuzija poshto dva sajta,u ovom sluchaju faqs ili IGn pokazuju razlichite datume za Evropu,pa problem je kome vishe verovati.Ja bih naravno zeleo da shto pre izadje.:D

Fifa je uvek izlazila pochetkom oktobra, pa ce i sada, ionako nisu radili na njoj toliko, da bi ti rekao da je to puno posla, noviteta,itd.:D

dzonihsv
25.9.2008, 19:49
Interesantna novina...

U okviru verzije FIFA 09 biće dostupna karakteristika koja nosi naziv „Addidas Live Season“, simulacija stvarnih životnih problema kao što su povrede koje značajno utiču na performanse igrača iz vašeg tima. Pored ovoga, biće obezbeđeno više od 250 izmena u okviru igre u odnosu na prethodne verzije. Nekoliko od njih će se prikazati već pri samom pokretanju igre, kao što je, na primer, aktivnija odbrana. Ipak, promena koja će igrače najviše odabrati jesu prilagodljive kontrole, što znači da će od sada igrači moći da podese kontrole onako kako im odgovara. FIFA 09 će biti dostupna na svim platformama uključujući i Nintendo Wii, čija će verzija nositi naziv FIFA 09 All Play.

crazy_LG
25.9.2008, 20:38
Sve zvisi od realizacije,vec dugo vremena cekamo pravu Fifu. Mozda je to josh jedan marketinshki trik da se uzme lova od ljudi koji ove godine(kao i svake sledece:n-cc2:) cekaju ''brand ,new Fifa with some of spektacular changes'', a
na kraju ispadne samo bleda kopija petice, odnosno losha igra s dobrim elmentima u koju nije ulozeno dovoljno napora da bi s ostvrile radikalne potrebe, a igra josh ima i gomilu licenciranih ligi.

nikola87
25.9.2008, 20:44
Sve zvisi od realizacije,vec dugo vremena cekamo pravu Fifu. Mozda je to josh jedan marketinshki trik da se uzme lova od ljudi koji ove godine(kao i svake sledece:n-cc2:) cekaju ''brand ,new Fifa with some of spektacular changes'', a
na kraju ispadne samo bleda kopija petice, odnosno losha igra s dobrim elmentima u koju nije ulozeno dovoljno napora da bi s ostvrile radikalne potrebe, a igra josh ima i gomilu licenciranih ligi.

MOZDA!!!!!!!, neeeeee deckoooo, pre ce biti ovo je 10000% jos jedan marketinski trik

crazy_LG
25.9.2008, 22:02
Rekao sam MOZDA!!!!! jer nisam hteo da demoralishem druge koji su citali post....:dzavo: :icon_stud:a_whistli

Packy
25.9.2008, 22:43
Fifa je uvek izlazila pochetkom oktobra, pa ce i sada, ionako nisu radili na njoj toliko, da bi ti rekao da je to puno posla, noviteta,itd.:D
To sam ja rekao u jucherasnjem postu,ali kao shto vidish nema poruke.
Ja bih zeleo da izadje 3 oktobra.Shto pre to bolje za nas.:D

Shone_King
1.10.2008, 0:25
Fifa 09 ( cela verzija ne DEMO ) je izasla i sutra,prekosutra ce biti kod mene na testu pa cu reci utiske ( cant wait)

Packy
1.10.2008, 13:06
Fifa 09 ( cela verzija ne DEMO ) je izasla i sutra,prekosutra ce biti kod mene na testu pa cu reci utiske ( cant wait)
Gde pishe da je izashla?Daj nam limk,pa da mi kazemo shta mislimo o tome.:D

dzonihsv
1.10.2008, 15:10
Izasla je, potvrdjujem. Ako dam link onda ce to da bude piraterija ;).

Samo 4.9GB ;).

NastyB
1.10.2008, 20:10
Dosta je bolja od Fifa 08, daleko realnija od PES i daleko manje zabavna od PES-a. Ne bih o grafici, jer mi PES (sa EVOLUTION patchem) izgleda MNOOOOOGOOO bolje, već o gameplay-u. Ima dosta stvari koje mi se ne sviđaju:
1. Ukoliko igrač kojeg vodite primi loptu, prvo će je gurnuti bar 5 metara ispred sebe (otprilike). E, sad zamislite to u krcatom šesnaestercu ili blizu protivničkog gola. Tu se pozdravite sa dodavanjima. Osim, ako ne želite prvo malo ka svom golu, pa onda u napad, tada prihvataju loptu dobro
2. Nije ništa neobično da protivnički igrač koji vodi loptu i ide pravo kao bik, jednostavno "pregazi" i dva puta većeg igrača (Teo Volkot mi je bacao (ne driblao, već gurao) odbranu Barse kao da su slamčice).
3. Možete dodati samo ako ste sigurni da će lopta proći mnogo metara daleko od protivnika, jer seku dodavanja, kakva god da su, i kad lopta prolazi daleko od njih, kao da su pauci, a ne ljudi.
4. Dešava se da od četiri odbrambena igrača protivnički pretrči onog kojeg vodim, dok su ostala trojica apsolutno nezainteresovani za to što se ljutiti protivnik stuštava ka golu i kreću se kao izgubljene ovce potpuno nesvesni okrugloh mehura koji se sprema da zapraši mrežu.
5. A komentator svaki šut dalji od 5 meteara od gola najavljuje: "...i sad on pokušava da postigne SPEKTAKULARAN gol..." tako da su šanse za gol izvan šesnaesterca gotovo nepostojeće, kao da šutiraju paraplegičari.
6. Uf...ko će se svega setiti...

Shone_King
1.10.2008, 21:28
sutra mi stize pa vam kazujem test ;)

genius
1.10.2008, 22:10
Izasla je, potvrdjujem. Ako dam link onda ce to da bude piraterija ;).

Samo 4.9GB ;).

Pih... kako to... ?? Moja za xBox360 je 7.5 GB...

dzonihsv
1.10.2008, 22:12
Ispravka, 4.67gb ;).

A otkud to, nemam pojma.

genius
1.10.2008, 22:13
Garant ova PC verzija opet neka osakacena :)

Mislim, sta god da su radili duplo je veca ova za konzolu... znaci sigurno ima neke razlike...

dzonihsv
1.10.2008, 22:13
Nije osakacena iliti RiP, nego je FULL! :)

Packy
1.10.2008, 22:24
Jel se razlikuje puna verzija FIFA-e od demo?Znachi ima manuelnih pasova i centarshuteva ili ima neke opcije da se to podesi.Nisam igrao FIFu tri godine,pa nisam dobro upucen u zadnje verzije.

Partybreaker
1.10.2008, 22:29
Nemoj samo da bude k'o sa Assassin's Creedom... Ne bih mogao da podnesem crash na Stamford bridge-u... :D

genius
1.10.2008, 23:10
Nije osakacena iliti RiP, nego je FULL! :)

To sto je vama na PC full je za nas konzolase RIP :)

Izripovao vas EA i opet vam uvaljo ko zna sta... :)

Packy
1.10.2008, 23:31
Izripovao vas EA i opet vam uvaljo ko zna sta... :)
Videcemo,mada ocene su uglavnom preko 80.Mozda ova FIFA moze da se priblizi tronu fudbala,ali da ga osvoji o5 videcemo.Ovosu tek prve ocene,PES izlazi za 16 dana,pa cemo sabrati njegove utiske i uporediti sa FIFom.
Zaboravih link da vam dam:http://www.gamerankings.com/itemrankings/itemsearch.asp

paulvandyk68
1.10.2008, 23:31
To sto je vama na PC full je za nas konzolase RIP :)

Izripovao vas EA i opet vam uvaljo ko zna sta... :)
Da nije mozda obratno, da konzolase prati dosta nepotrebnih stvari koje ea pakuje na DL DVD? Mozes to gledati i sa te strane.

genius
1.10.2008, 23:45
Da da... naravno... pakuju nam nepotrebne stvari jer imaju visak slobodnog vremena i nemaju sta pametnije da rade :)

Željko
2.10.2008, 13:17
5.53GB je kod mene Fifa... Videću kasnije da je instaliram pa da probam.. :)

NastyB
2.10.2008, 15:20
FIFA za konzole i FIFA za PC su dve različite igre. Ne samo da na konzolama izgleda odlično i igrivija je, bolja i zanimljivija milion puta, na PC-u je krljavi endžin iz 2005. (čini mi se) koji je samo doteravan po malo, tako da nije čudno što je "gabarit" različit. Koga ne mrzi nek pogleda na YouTube snimke ulazaka igrača na teren i videćete konzolni spektakl, a na PC-u se već treću godinu za redom ponavlja ista, dosadna šema iz hodnika...

crazy_LG
2.10.2008, 15:36
Ma nije to samo grafika,nego od promena nishta novo. Da bude josh crnje, PES nema licence kao FIFA, pa opet naprave bolju igru. Kod FIFE mi se ne svidjaju evropska takmichenja, smorna su i uopshte ima samo jedno takmichenje koje ni po cemu ne lichi na Ligu Sampiona. Klubovi koji spadaju u
Rest of the World n mogu da se vode u Manager Mode, niti postoje opcije za Svetsku ligu,tj, da kreirash nko takmichenje:dzavo:

U 08 su metnuli ceshku i australijsku ligu, a umesto da su malo zasukali rukave i ubacili Rusku i nashu ligu ili makar nashe klubove.
Pa austrlijska i ceshka liga nisu ni po chmu bolje od nashe Meridijan Superlige.

Ono sto bih voleo da vidim u managercu jeste da mozesh da vodish i reprzentacije.

Takodje, mogli su da ubace i par kvalitetnih reprzentacija s Africkog kontinenta (Obala Slonovache, Ghana), a ne samo Cameroon (a zato stavili Kineze :boodala:)

genius
2.10.2008, 15:38
Da... kazu da je FIFA za konzole bolja od PES za PC...

DeCoy
2.10.2008, 15:41
Ma nije to samo grafika,nego od promena nishta novo. Da bude josh crnje, PES nema licence kao FIFA, pa opet naprave bolju igru. Kod FIFE mi se ne svidjaju evropska takmichenja, smorna su i uopshte ima samo jedno takmichenje koje ni po cemu ne lichi na Ligu Sampiona. Klubovi koji spadaju u
Rest of the World n mogu da se vode u Manager Mode, niti postoje opcije za Svetsku ligu,tj, da kreirash nko takmichenje:dzavo:

U 08 su metnuli ceshku i australijsku ligu, a umesto da su malo zasukali rukave i ubacili Rusku i nashu ligu ili makar nashe klubove.
Pa austrlijska i ceshka liga nisu ni po chmu bolje od nashe Meridijan Superlige.

Ono sto bih voleo da vidim u managercu jeste da mozesh da vodish i reprzentacije.

Takodje, mogli su da ubace i par kvalitetnih reprzentacija s Africkog kontinenta (Obala Slonovache, Ghana), a ne samo Cameroon (a zato stavili Kineze :boodala:)

Poslovna politika...

U Kini ima preko milijardu potencijalnih kupaca (dobro otpišimo odmah 80% populacije, koja daj Bože da je čula za kompjuter:rolleyes:), ali to je opet 200 miliona potencijalnih kupaca, naspram koliko u recimo Gani?

Po istom principu se ubacuju i lige. Ako primetiš da se na nekom tržištu dobro prodaje igra (mislim na legalne kopije) ubaciš i njihovu ligu kao neku nagradu;) Nema to mnogo veze sa zasukavanjem rukava. A australijska liga (iako smešna) je bila prisutna u fudbalima još od doba Amige.

crazy_LG
2.10.2008, 15:46
Pa, to je istina, veoma bolna istina. Osecam da i taj ''mali broj'' Kineza je veci nego u Srbiji:D Dotakli smo samo dno cim nas ni u Fifi nema ni kao reprzentacije (bilo nas je ranije)

Barni
2.10.2008, 19:59
Ma nije to samo grafika,nego od promena nishta novo. Da bude josh crnje, PES nema licence kao FIFA, pa opet naprave bolju igru. Kod FIFE mi se ne svidjaju evropska takmichenja, smorna su i uopshte ima samo jedno takmichenje koje ni po cemu ne lichi na Ligu Sampiona. Klubovi koji spadaju u
Rest of the World n mogu da se vode u Manager Mode, niti postoje opcije za Svetsku ligu,tj, da kreirash nko takmichenje:dzavo:

U 08 su metnuli ceshku i australijsku ligu, a umesto da su malo zasukali rukave i ubacili Rusku i nashu ligu ili makar nashe klubove.
Pa austrlijska i ceshka liga nisu ni po chmu bolje od nashe Meridijan Superlige.

Ono sto bih voleo da vidim u managercu jeste da mozesh da vodish i reprzentacije.

Takodje, mogli su da ubace i par kvalitetnih reprzentacija s Africkog kontinenta (Obala Slonovache, Ghana), a ne samo Cameroon (a zato stavili Kineze :boodala:)
Ne, ne dečko upravo u fifi možeš da kreiraš koliko hoćeš takmičenja, pa već godinama se mogu igrati naša 1 i 2 liga, dakle to je 30-tak naših klubova i onda možeš iz 2 lige do LŠ i to u realnom formatu takmičenja sve sa kvalifikacijama za istu...

crazy_LG
2.10.2008, 20:47
Znam da moze, ali nije mi se preterano svidelo. Takodje mi se nije svidelo ni to sto si upravo rekao, iz dno lige u evropska takmichenja:boodala:

Evropski sampionati u Fifi su uradjena amaterski

Shone_King
2.10.2008, 22:34
evo upravo instaliram FIFA 09 utisci:
1) Mnogo bolja grafika
2) Igraci imaju nekako chudne ochi nesto nerealne...
3) Gameplay ostao isti.
4) Optimizacija losa ( Medium 1280x720 konf. iz profila)
5) Sve u svemu samo nasminkano...:dedica:

NastyB
3.10.2008, 8:51
Posle odigranih par utakmica PES2009 demo-a, već sam zaboravio koliko je FIFA, ustvari, dosadna.

crazy_LG
3.10.2008, 9:52
Oni budze grafiku, kao da je sama igra toliko dobra da joj ne trebaju poboljsanja:n-cc2: Malo sminke, par sitnih promena i to je nova igra:rolleyes:

Sta imaju od novih timova (betonligarskih:))

Mr.Deeds
3.10.2008, 10:43
Moje misljenje je da oni nemaju ideju kako da poprave greske, jer ako krenu u smeru pes-a to ce biti klon a to im ne treba...

crazy_LG
3.10.2008, 11:52
Pa sta, vazna je realizacija. Pa u PES-u uvode Become a Legend mod, koji se
u FIFI zvao Be a Pro. Od stare slave se ne zivi, nece svako vecno igrati peticu, sesticu, samo malo doteraniju.

Shone_King
4.10.2008, 22:20
Mislis u FIFI se zove ne zvao Be a Pro mode,inace razocarao sam se u FIFU posle par utakmica mogu samo da kazem jedva chekam PES,ne moze se upravljati golmanom(braniti) kao u 08 i mnogo se lakse daju golovi (ne samo protiv AI vec i u 1vs1),nije me nesto previse odusevila igra zaista

crazy_LG
4.10.2008, 22:36
Pa u Fifi se mnogo ili mnogo lako daju golovi ili imas nekog debila u timu koji ne bi ubo vola u g**icu. Glupo je da rezultati budu 6:2 ili 9:1 i to konstantno.
Golmani mi se ne svidjaju, jednom je moj golman cije su sttistike solidne primio gol kada se sageo da pokupi loptu pa kroz noge ili josh gore, iz slobodnog udarca veoma daleko od gola, on samo gleda loptu:boodala: Fifa me je smorila, prethodnu nisam igrao dugo, cak ni ja nisam toliki mazohista:dedica:

Doolio
5.10.2008, 0:18
igrao sam malo, ali dovoljno, ono je sramota. a taman sam se ponadao, najavljivali su svakakve promene i tripove i nista, ali ajde da su promenili dve i po stvari, pa da opet ispadnu jadni, ne, oni nisu nista promenili. pa da su na gore promenili nesto, pa ajde... a ja degen skinuo zato sto se pecam na najave...

polarnimeda
5.10.2008, 6:53
igrao sam malo, ali dovoljno, ono je sramota. a taman sam se ponadao, najavljivali su svakakve promene i tripove i nista, ali ajde da su promenili dve i po stvari, pa da opet ispadnu jadni, ne, oni nisu nista promenili. pa da su na gore promenili nesto, pa ajde... a ja degen skinuo zato sto se pecam na najave...
kako nisu promenili? pa izbacili su srbiju a ubacili kompletnu poljsku i ceshku ligu.

crazy_LG
5.10.2008, 10:01
Poljsku ligu imaju odavno, a Cshka liga cela ima i u 08

cope05
5.10.2008, 11:11
Pa u Fifi se mnogo ili mnogo lako daju golovi ili imas nekog debila u timu koji ne bi ubo vola u g**icu. Glupo je da rezultati budu 6:2 ili 9:1 i to konstantno.
Golmani mi se ne svidjaju, jednom je moj golman cije su sttistike solidne primio gol kada se sageo da pokupi loptu pa kroz noge ili josh gore, iz slobodnog udarca veoma daleko od gola, on samo gleda loptu:boodala: Fifa me je smorila, prethodnu nisam igrao dugo, cak ni ja nisam toliki mazohista:dedica:

Pazi to nije nista cudno.Ja sam protiv ortaka igrao Real:Bayern (ja bayern:alealeee:) i sin je iz ugla od max 25 stepeni sutnuo sa nekim mentolom iz okreta i Kahn-a je lopta pogodila glavu i usla u gol:n-cc2:.Lik se nije ni bacio ni postavio ruke ni nista.Pazi to je Oliver Kahn legenda nemackog i svetskog fudbala,jedan od najboljih golmana na svetu.Pa o cemu da pricamo onda???Treba samo reci da je Fifa jedna velika sprdnja Electronic Arts-a...

Red Wing
5.10.2008, 11:30
Smejte mi se za ovo pitanje, ali bas me briga...

Kada udjem u kick-off i odaberem timove, gde mogu da biram na kom cu stadionu igrati :confused:
Ne mogu tu opciju da nadjem. Ako ih treba otkljucavati bas je bezveze...

Packy
5.10.2008, 11:35
Smejte mi se za ovo pitanje, ali bas me briga...

Kada udjem u kick-off i odaberem timove, gde mogu da biram na kom cu stadionu igrati :confused:
Ne mogu tu opciju da nadjem. Ako ih treba otkljucavati bas je bezveze...
Eh,da ja imam FIFU punu verziju znao bih da ti pomognem,ovako na osnovu demo-a kazem ti kada birash timove(tamo bi trebalo da ti se nalaze strelice),samo idi na jednu od te dve strelice i pokazace ti se location.Ako je tako shto si rekao u zadnjoj recenici ja necu uzeti FIFU,nego cu chekati PES
Ko cheka i docheka.:D

Mr.Deeds
5.10.2008, 11:41
E upotpunosti se slazem sa tobom dzabe bacati i prostor na hardu:D i vreme za takvu igru, fifa ce uvek biti dobra glupim amerikancima.....

Red Wing
5.10.2008, 11:43
Eh,da ja imam FIFU punu verziju znao bih da ti pomognem,ovako na osnovu demo-a kazem ti kada birash timove(tamo bi trebalo da ti se nalaze strelice),samo idi na jednu od te dve strelice i pokazace ti se location.Ako je tako shto si rekao u zadnjoj recenici ja necu uzeti FIFU,nego cu chekati PES
Ko cheka i docheka.:D

Tek sam do skoro ustao, pa nisam bas pri sebi, cim to nisam primetio :o
Naravno, u celoj verziji se isto to menja kao i u demo-u. Ne treba ih otkljucavati...

Shone_King
5.10.2008, 16:32
Malopre sam sve stavio na high igra izgleda fenomenalno sa grafikom znaci nisam mogao da verujem koje promene u grafici su izvedene znaci 3d Grass kad prikaze golmana kako puca loptu ko da stoji na pravoj travi zaista extra..

King James
5.10.2008, 16:49
Meni stize FIFA sutra,bar bi trebalo,i mogu reci da jedva cekam :kreza: Ponajvise zbog Manager Modea (ako ga uopste i ima,a trebalo bi da ima) i zbog tog Be A Pro ili kako vec. Od utorka pa do kraja nedelje neidem u skolu tako da ce biti vremena na pretek za fudbalisanje :) Ima sve zivo da osvojim sa Evertonom i Arsenalom :opanachke

Doolio
5.10.2008, 16:57
jeste, trava je lepa i teren je bas onako 'pastelno' fino uradjen, ali da se razumemo, nije ovo crtani film, vec video igra. ocekivao sam promene u igri, a ne u prezentaciji, sta me briga kolko poligona ima sebastijan frej na faci, da li su uzeta prava za xyz klubova, kako su preneti stadioni iz realnosti u igru, da li su sudije realne sudije iz zivota, da li cu da imam adidas kopacke, da li publika chantuje real real ako igras sa realom na domacem terenu...to moze da bude slag na torti, ali da to vrsi neki fundamentalan uticaj na ocenu o igri, mislim da je to van konteksta. sta cemo sa dodavanjem, sutem, fizikom koje nema nego se sve skriptuje, catch up AI-em koji je apsurdan, neproporcionalnim igracima, prebrzim izvodjenjem na kom god settingu, nenormalno pokretljivim igracima, loptom duplo vecom nego sto treba, neprirodnom animacijom, cinjenicom da ne instaliram fifu od otprilike 2002 i vidim sada iste predefinisane napade, iste animacije igraca i da ne pominjem sta sve ne, mislim, ja jednostavno ne mogu da verujem, ne prozivam nikog, ali stvarno ne mogu da verujem da ljudi ovde pisu postove tipa 'super je igra, bas lepo izgleda'...

Ledu
5.10.2008, 21:18
Ljudi, da li neko moze da mi kaze koje sve lige postoje u igri i da li ima nekih ruskih i srpkih klubova?:)

King James
5.10.2008, 21:27
Ljudi, da li neko moze da mi kaze koje sve lige postoje u igri i da li ima nekih ruskih i srpkih klubova?:)

http://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_09#Leagues ;)

Google otac :dedica:

crazy_LG
5.10.2008, 22:04
Ma, a igru koja poseduje licence nisu se nesto pretrgli,malo novih klubova u Rest of the World, malo novih reprezentacija kao sto su Koreja i to je ''nova igra''. Ma da:rolleyes: Josh jedan plan da bez vece muke osvoje strano trziste ne radeci zapravo mnogo. Nije bitno koju oznaku nosi na sebi, kad mozesh sam da
ubacish igrache u klubove i namestas statistike, muzika i grafika ovde nisu neki bitan faktor , bitna je cinjenica da je fizika ista, golmani rupe, animacija igracha kad ucine nesto se ne menja i tako sve u krug, bez one sushtinske srzi koja cini igru. A imaju dosta da porade:n-cc2:

Sto se tice nasih i ruskih klubova, to slobodno mozes zaboraviti, nismo im dovoljno zanimljivo trziste,jos jedan dokaz da jos nismo potpuno poludeli:kreza:

King James
6.10.2008, 20:40
Sta je sa kontrolama za gamepad? Nece da mi promeni za Through Pass,Sliding Tackle i jos nesto. Ja kliknem na to,pise Press Any Key ja pritiskam trougao (za through pass) a ono i dalje pise Empty. A probam da za trougao,na primer,stavim Regular Tackle onda hoce :confused: U cemu je sad tu problem? Gamepad radi perfektno...Ima li neki fix ili sta vec...

evil_geko
6.10.2008, 21:00
Sta je sa kontrolama za gamepad? Nece da mi promeni za Through Pass,Sliding Tackle i jos nesto. Ja kliknem na to,pise Press Any Key ja pritiskam trougao (za through pass) a ono i dalje pise Empty. A probam da za trougao,na primer,stavim Regular Tackle onda hoce :confused: U cemu je sad tu problem? Gamepad radi perfektno...Ima li neki fix ili sta vec...

Potpuno isto i kod mene, i to za iste kontrole!

Sa starim džojom mi je radilo sve OK, a kada sam danas uzeo novi džojpad i pokrenuo FIFA-u ne prihvata mi te kontrole, mislio da je nešto do džoja ali očigledno nije kada i ti imaš isti problem, ima li neko rešenja?

micicss
6.10.2008, 21:42
Resenje ti se nalazi na 6 stranici samo treba pazljivo citati.

King James
6.10.2008, 21:56
Ne mora se citati,samo skines taj falj i zamenis,posle editujes u igri kako ti odgovara :)

Packy
6.10.2008, 22:41
Ja kod gamepada ne mogu da se krecem strelicama nego kao ove dve ,,palice,, kako bi ishli napred,nazad,levo,desno.Od ove FIFE dizem ruke.

Shone_King
6.10.2008, 23:11
Sta je sa kontrolama za gamepad? Nece da mi promeni za Through Pass,Sliding Tackle i jos nesto. Ja kliknem na to,pise Press Any Key ja pritiskam trougao (za through pass) a ono i dalje pise Empty. A probam da za trougao,na primer,stavim Regular Tackle onda hoce :confused: U cemu je sad tu problem? Gamepad radi perfektno...Ima li neki fix ili sta vec...

I meni isto to baguje znaci ne mogu da se ubace te dve komande uzaas

Pax90
6.10.2008, 23:15
Jel izasao neki pec sa nasom ligom?

Packy
6.10.2008, 23:16
Jel izasao neki pec sa nasom ligom?
Ima bg patch,prelistaj malo strane unazad i uzivaj u vechitom derbiju.:)

Shone_King
6.10.2008, 23:39
Vec su izbacili BG Derbi exxxtra sacu bash da ga DLujem da igram Partizan:Fenerbahche extra

Packy
6.10.2008, 23:42
Vec su izbacili BG Derbi exxxtra sacu bash da ga DLujem da igram Partizan:Fenerbahche extra
A ja sam ti rekao za DEMO,ne za punu verziju.LOL

Shone_King
6.10.2008, 23:47
pa to je isto bre isti patch valjda a gde moze da se DLuje?

Ersan
7.10.2008, 0:36
Posle instalacije Fife pojavljuje mi se ovo Fifa 09 ne prend pas en charge votre carte graphique.Reportez-vous au fichier LisezMoi pour connaitre la liste des cartes graphiqes compatibles. Prepostavlja sam da je zbog moje konfiguracije kom. (768 Mb of RAM,2.4 MHz, intelov,9200 radeon SE) mada ovu fifu bi trebalo da podrzi.

Brza pomoc ako je ikako moguca.Unaprijed hvala !!!!!!!

dzonihsv
7.10.2008, 0:38
These are the minimum System Requirements to run your 09 game:

* Required - Internet Connection

OS - Windows XP Professional (SP2) / Vista
*
Processor – 2.4 GHz or faster (Single-Core)
*
Memory – XP: 512 MB RAM / Vista: 1 GB RAM
*
Hard Drive – 6.1 GB

*
DVD Drive – 8 SPEED

*
Video Card – 128 MB with Pixel Shader 2.0*

*
Sound Card - DirectX 9.0c compatible

*
DirectX - Version 9.0c (included on disc)

*
LAN – TCP/IP Compliant; 2-8 Players

*
Online Multiplayer – 512 Kbps or faster; 2 Players
*
Input - Keyboard, Mouse or Dual Analogue Gamepad

*Supported chipsets: NVIDIA GeForce 6600 or greater; ATI Radeon 9800 Pro or greater.
Laptop versions of these chipsets may work but are not supported.
Updates to your video and sound card drivers may be required.

Tako da...batali to... Dok ne nabavis novu karticu...mada ne propustas nista skoro. Glupa je kao i prethodni delovi :).

flamingos
7.10.2008, 0:39
vasa graficka je nepodrzana eto to pise..za fifu ti sad treba minimum neka grafa sa 256mb vram

nikola87
7.10.2008, 0:43
9200se nema 2.0 sejdere

Pjanovic
7.10.2008, 0:48
http://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_09#Leagues ;)

Google otac :dedica:

I zena mu wiki :D.

Shone_King
7.10.2008, 2:18
vasa graficka je nepodrzana eto to pise..za fifu ti sad treba minimum neka grafa sa 256mb vram

Nije sve u Ramu brate trazi se SM3 sto je standard postao sada tj minimum ..
Uostalom pise da je njegova graficka karta ne podrzana i da pogleda listu kompatibilnih Grafickih karti. 9200 nema SM3 tek od 9800/6200 se ja mislim pojavio Shader Model 3

King James
7.10.2008, 2:43
I dalje isto sr*nje...Uzas...Krenuo sam sa Evertonom Manager Mode i Lescott dobje crveni u prijateljskoj utakmici i sledeca utakmica u Premier Ligi a on ne moze da igra zbog kartona :boodala: Gde tu pamet...Pobedim MU na sred Old Traforda sa 3-1 a Fulham me nabusi 2-1 :boodala:

Leonida
7.10.2008, 14:18
FIFA 2009 mi stize za PS3 prekosutra pa imam nekoliko pitanja ( ne bi da otvaram novu temu u forumu konzole , a svakako ovo vazi i za PC ):

1)Posto planiram da redovno igram online , zanima me dal mogu da napravim svoju formaciju i da je sacuvam(taktika,presing po linijama,ko sa koje strane izvodi slobodnjake itd.) , a ne da pred svakim mecom pravim novu taktiku ?

2)Dal se online mecevi mogu zavrsiti remijem?Jer sam cuo da u slucaju da bude nereseno tokom regularnog vremena idu produzeci pa penali??

3)Dal je isto menjanje taktike tokom online i offline meceva?(ako razumete sta pitam :) )

4)Koja je najbolja formacija za online?Planiram da igram sa Celsom(ili MAN UTD.,nisam se jos odlucio) u formaciji 4 - 5 - 1 ( 4 - 2 - 3 -1 ) , sa dva defanzivna vezna...znaci veoma defanzivno :) ... pa da napadnem iz kontre ... jel to dobra taktika ?

Shone_King
7.10.2008, 16:23
Ne radi patch Belgrade Derbi za FUll krshhhh....

Ledu
7.10.2008, 21:25
Ej, el moze neko da mi kaze kako se na fifi 2008 i 2009 rade sve one silne finte???:confused::icon_scra

Ledu
7.10.2008, 21:39
A da, jos ovo, da li neko moze da mi kaze odakle moze da se skine fifa 2009 i koliko je velika?:)

dzonihsv
7.10.2008, 21:50
Ej, el moze neko da mi kaze kako se na fifi 2008 i 2009 rade sve one silne finte???:confused::icon_scra


Pomocu analognog gamepad-a ;).

A da, jos ovo, da li neko moze da mi kaze odakle moze da se skine fifa 2009 i koliko je velika?:)

Piraterija je zabranjana na forumu a igra ima oko 5gb-a.

polarnimeda
8.10.2008, 0:01
Pomocu analognog gamepad-a ;).
imam analogni tako dugo, ali i dalje ne znam kakoooo se rade svi oni trikovi! pa, dal je moguce da nema nigde na netu kompletno uputstvo? nadje se jedino "video prirucnik", ali za konzole...
mada, ne verujem da bi za dobru partiju trebao da se upustas u te finte.. ko ce u trenutku da izvede sve ono? ali, za zezanje- voleo bih da znam neke jake fore... :)

masteri
8.10.2008, 0:04
Jel neko probao igranje misom?

Packy
8.10.2008, 0:07
Jel neko probao igranje misom?
Blaga katastrofa.Vidi se kod mene koliko samo misha koristim u FPS igrama i shto ovako na rachunaru.

Ersan
8.10.2008, 0:20
Kako bih mogao igrati fifu 09 preko online i dali u opste mogu igrati jer imam piraterijsku fifu instaliranu. Ako moze neka mi neko detaljno objasni jer blage veze nemam o tome. Hvala unaprijed

Poz zelim se okrsiti a nekim preko online da vidim koliko sam dobar u tome

dzonihsv
8.10.2008, 0:29
imam analogni tako dugo, ali i dalje ne znam kakoooo se rade svi oni trikovi! pa, dal je moguce da nema nigde na netu kompletno uputstvo? nadje se jedino "video prirucnik", ali za konzole...
mada, ne verujem da bi za dobru partiju trebao da se upustas u te finte.. ko ce u trenutku da izvede sve ono? ali, za zezanje- voleo bih da znam neke jake fore... :)

Ih, ima upustva da se nadje, google it ;).

Ja sam trazio za PES nesto. Ali veruj mi, kao sto kazes, ako hoces da dobijes tekmu mojne da radis finte, samo ces sebe da zeznes.

Ali ponekad finta i uspe. Zato sto kad ti radis fintu (neku tezu, ovo pricam o PES-u), protivnicki igrac se nekako zbuni (iako ga tvoj npr ortak upravlja) i onda mozes lako da prodjes. Ali se ne desava to cesto...tako da jedino ako se zezas onda radi finte i tako te stvari a kad igras na rezultat batali to ;).

rope
8.10.2008, 11:28
imam analogni tako dugo, ali i dalje ne znam kakoooo se rade svi oni trikovi! pa, dal je moguce da nema nigde na netu kompletno uputstvo? nadje se jedino "video prirucnik", ali za konzole...
mada, ne verujem da bi za dobru partiju trebao da se upustas u te finte.. ko ce u trenutku da izvede sve ono? ali, za zezanje- voleo bih da znam neke jake fore... :)

ukucaj na youtube FIFA 09 advanced tricks..

Ledu
8.10.2008, 15:54
Pa je bih da radim te fintice cisto iz zezanja...:D

King James
8.10.2008, 22:58
Koja je ovo sprdnja od igre,neverujem...Sto je vise igram to mi je sve gore :kreza: Svaki protivnicki slobodnjak ulazi,igrac kad mu dodas loptu ko da poludi,kao da je vruca lopta,onda tako ti provikani napadaci tipa Torres opusteno na ledjima izguraju 2 stopera i daju gol,ma bruka nevidjena...Stvarno ne razumem te FIFA fanboyeve na PC sceni...

Packy
8.10.2008, 23:02
Koja je ovo sprdnja od igre,neverujem...Sto je vise igram to mi je sve gore :kreza: Svaki protivnicki slobodnjak ulazi,igrac kad mu dodas loptu ko da poludi,kao da je vruca lopta,onda tako ti provikani napadaci tipa Torres opusteno na ledjima izguraju 2 stopera i daju gol,ma bruka nevidjena...Stvarno ne razumem te FIFA fanboyeve na PC sceni...
Nobody doesn't.Pa nemoj bash da ispadne da je najgora.Ulozili su malo truda i ispala je bolja od prethodnih verzija,ali problem je shto PES mnogo bezi nekoliko svetlosnih godina u gameplayu shto je glavni faktor zashto se mnogi odluchuju za PES,nego za FIF-u.Morace da naprave radikalne promene u gameplay-u da bi mogli da potisnu PES sa prvog mesta.

crazy_LG
8.10.2008, 23:14
Koja je ovo sprdnja od igre,neverujem...Sto je vise igram to mi je sve gore :kreza: Svaki protivnicki slobodnjak ulazi,igrac kad mu dodas loptu ko da poludi,kao da je vruca lopta,onda tako ti provikani napadaci tipa Torres opusteno na ledjima izguraju 2 stopera i daju gol,ma bruka nevidjena...Stvarno ne razumem te FIFA fanboyeve na PC sceni...

U prevodu nista novo, stari nedostaci su josh tu:boodala:

King James
8.10.2008, 23:51
Jbt,igram ovu FIFA-u posle udjem u PES9 Demo i izgleda mi kao neko savrsenstvo :kreza: Neverovatno u kakvom je stanju ovaj EA,da obeca 250 (ej,250!) promena + next gen,i opet uvalja isti shit... :n-cc2: Kako me je sad iznerviralo,neverujem.Idem sa Yakubuom,udjem jedno 5-6m u sesnesterac,naprave faul,ja kontam bice penal,kad ono slobodnjak sa ivice sesnesterca :boodala: Agbolahor mi da 5 golova,pa taj u zivotu nije dao toliko,u Manager Modeu zgazim Man. Utd. i L'fool u gostima,posle gubim od Fulhama i tako tih sabana,ma sta dalje da pricam...Bolje da daju da im EA Sports BIG pravi NBA Live i FIFA-u,bolje bi prosli :opanachke Dobro,FIFA Street 3 je glupost,dok je dvojka bila odlicna. NBA Street v3 i Homecourt su takodje odlicno,a to je radio EA Sports BIG...

King James
10.10.2008, 0:12
Ljudi,imam problem,opet :kreza: Naime,namestio sam kontrole za Saitek Cyborg,ali kad igram igrac koji ima loptu ide sam ga osnovnoj linije,ne mozes ga obuzdati.,u cemu je sad problem? :confused: Inace,gamepad radi savrseno u svim ostalim igrama,jedino ovde mi povileni :D

King James
16.10.2008, 23:32
Joj,sve je bliza unistallu http://www.benchmark.rs/forum/images/smilies/vb_mad2.gif ...Samo da meni PES9 stigne i ovo se,najverovatnije,brise...Kako je debilno neverujem...Ide Torres,na ledjima mu se okacili Toure i Gallas,sto je sve zajedno 150+ kg,i ovaj nista,ide kao da nema nikog i da gol http://www.benchmark.rs/forum/images/smilies/brickwall.gif Onda zasto koji q trce 2 igraca za jednim protivnickim? Zbog toga sam jednom dobio gol jer se napravila rupa u odbrani...Alex Song vija negog iz Portsmoutha i dodje Gallas i vijaju ga zajedno,rupa u zadnjoj liniji,Toure ne moze sve da pokrije,ovaj doda Utaki valjda i eto gola http://www.benchmark.rs/forum/images/smilies/brickwall.gif Nekad mi se desava da faul napravim na polovini,a izvode ga sa jedno 35+ m http://www.benchmark.rs/forum/images/smilies/brickwall.gif Igracima glave svetle kao da su ih mazali uljem http://www.benchmark.rs/forum/images/smilies/vb_kez.gif Izvodim faul nede oko polovine i pritisnem ono da mi dodje igrac blize da mu dodam,a on dodaje skroz negom drugo...Ma bagovima nikad kraja...Ni PES nije savrsen,ali je savrsenstvo poredeci se sa ovim...

Ovu glupost ne treba ni komentarisati http://www.benchmark.rs/forum/images/smilies/vb_holding.gif

http://www.youtube.com/watch?v=90JBabQpF5o

goodlikesweeper
16.10.2008, 23:54
http://www.youtube.com/watch?v=90JBabQpF5o

Ovo je fifa 09?Zezas?Ozbiljno?HAHAHAHAAHAHAHA:rofl::rofl:

E ovako se dugo nisam ismejao!Nemam pojma kakve su fife u zadnjih dve tri godine jer pes igram,i reko aj da vidim koliko su uznapredovali u medjuvemenu.Kad ono ROFL!Isto ko fifa 06(poslednja koju sam ja igrao)!!!.Kakvi su to kraljevi....:opanachke

King James
17.10.2008, 0:04
Ovo je fifa 09?Zezas?Ozbiljno?HAHAHAHAAHAHAHA:rofl::rofl:

E ovako se dugo nisam ismejao!Nemam pojma kakve su fife u zadnjih dve tri godine jer pes igram,i reko aj da vidim koliko su uznapredovali u medjuvemenu.Kad ono ROFL!Isto ko fifa 06(poslednja koju sam ja igrao)!!!.Kakvi su to kraljevi....:opanachke

Bolje sto ih nisi igrao :kreza: I ja ovo igram dok mi PES ne stigne ;) Ja sam samo 07 igrao,i sad kao nesto igram ovo...

Predrag Stankovic
17.10.2008, 21:58
Ovo je fifa 09?Zezas?Ozbiljno?HAHAHAHAAHAHAHA:rofl::rofl:

E ovako se dugo nisam ismejao!Nemam pojma kakve su fife u zadnjih dve tri godine jer pes igram,i reko aj da vidim koliko su uznapredovali u medjuvemenu.Kad ono ROFL!Isto ko fifa 06(poslednja koju sam ja igrao)!!!.Kakvi su to kraljevi....:opanachke
Tacno je da je fifa 09 veoma slichna fifi 06 ali meni se fifa 06 vise djasvi od svih novih nastavaka ukljucujuci WC 2006, fifa 07, CL 07, Fifa 08 i euro 08, mene je bas odusevilo sto je engine igre slicniji šestici, jedino me nervira što su uveli double pass kada dva puta brzo pritisnes dugme za pass, zna li neko da li se moze to iskljuchiti

ILEW
18.10.2008, 0:00
Tacno je da je fifa 09 veoma slichna fifi 06 ali meni se fifa 06 vise djasvi od svih novih nastavaka ukljucujuci WC 2006, fifa 07, CL 07, Fifa 08 i euro 08, mene je bas odusevilo sto je engine igre slicniji šestici, jedino me nervira što su uveli double pass kada dva puta brzo pritisnes dugme za pass, zna li neko da li se moze to iskljuchiti
kako mene to pizdi,grrrrr :mad: ,znaci kontrole su uzas!igram preko tastature,i sve sam podesio kako treba,kao i na proslim izdanjima,ali pasovi...znaci dodje mi da je maknem momentalno.podesio sam through ball na E i to je na recimo na fifa 06 radilo strasno-bez gresko,znaci vodim loptu idem jedan na jedan stisnem Q i onda E da bih dodao igracu koji utrcava desno ili lijevo nije bitno a lopta ide ili protivnickom igracu ili unazad!?a nijesam dirao strelicu za nazad!?znaci haos!ili se ovaj igrac kojem zelim dodato loptu vrati nazad!?dje grijesim?krenem onako da presjecem po sredini sa loptom i umjesto da ode u prazan prostor...trt!?lijepo je primi protivnicki igrac!?znaci nece taj pas pa nece.glupo mi je da svaki put zavrsim sam akciju htio bih da dodam recimo sa strane neko utrci pa neka ga i ne da,ali brate...ne znam stvarno neka mi neko pomogne jer bez ovoga fifa nije fifa-tj.fudbal nije fudbal,sve mi se svodi na besomucne individualne akcije,sto je stvarno bezveze.zna li neko rjesenje jer je ne bih micao sa kompa,nemam neku drugu igru za onako,stalno igranje,pes ne volim,nba takodje,ostaje mi samo ovo...help please!

crazy_LG
18.10.2008, 0:07
To dugme za pasove je loshe uradjeno u Fifi i secam se koliko me je nerviralo
kad nehotice malo jace pritsnes, odmah dupli pas, koliko sam se nervirao kad sam zbog toga propustio sansi i poslao lopti u aut dok se nisam navikao.

ILEW
18.10.2008, 2:13
To dugme za pasove je loshe uradjeno u Fifi i secam se koliko me je nerviralo
kad nehotice malo jace pritsnes, odmah dupli pas, koliko sam se nervirao kad sam zbog toga propustio sansi i poslao lopti u aut dok se nisam navikao.
na fifi 05 & 06 je to funkcionisalo besprijekorno,milina,07 se ne sjecam,a osmicu sam makao poslije jedne odigrane sezone,zbog ovog vec pomenutog problema i nevejrovatnih gresaka-ne mojom krivicom,u odbrani,mislim uzme lik loptu od centra,ide njih 5-oro sto iz veznog sto iz zadnje linije svi na njega,i naravno lagano predje ovoga jadnika sto je ostao nazad jedini i aj prijatno,ista stvar je i sa ovom fifom,stvarno,ali stvarno ne znam sta su to promijenili,poboljsali,pa ovaj tekst kad sam vidio na nekom sajtu,doslo mi je da krepam od smijeha:
''Istrči na teren i igraj fudbal onako kako poželiš u igri FIFA 09. Iskusi najrealniju simulaciju fudbala koju je EA Sports ikada napravio, ostvari san da zaigraš kao profesionalni fudbaler i potpuno prilagodi igru svom stilu i mogućnostima.
Ispolirana, rafinirana igrivost – koja sadrži preko 250 dodataka i poboljšanja, računajući tu i novu tehnologiju animacije koja donosi brži odziv kontrola bilo da je u pitanju šutiranje ili dodavanje.
Odredi svoju taktiku
Postani trener prvog tima i iskoristi moć da izbalansiraš 11 taktičkih slajdera za 140 napadačkih i 40 odbrambenih opcija (preko pedeset hiljada mogućih kombinacija).
Be A Pro: Seasons
Izaberi ili napravi profesionalnog fudbalera, a zatim testiraj svoju veštinu tokom četiri sezone.
Inteligentni golmani
Golmani se postavljaju pametnije nego do sada, realnije reaguju na šuteve i brže ustaju sa zemlje nakon odbrana.''
ovo je najjace.znaci ne mogu da vjerujem sto rade svake godine,pa sve je isto!?:confused:brzo ce i ova u smece vidim ja...

crazy_LG
18.10.2008, 12:27
na fifi 05 & 06 je to funkcionisalo besprijekorno,milina,07 se ne sjecam,a osmicu sam makao poslije jedne odigrane sezone,zbog ovog vec pomenutog problema i nevejrovatnih gresaka

Takodje:D

VITKO
11.12.2008, 21:41
Ja nemogu da podesim komande na dzojpedu uradim sve kao u upustvu sa 6. strane, zamenim ime gejmpeda i nista.Imam genius maxfire G-08xu a u kontrol panelu mi pise 2-axis,8-button i ne vredi ni sa jednim od ovih imena.Hajde ko ima resenje neka mi posalje ceo input file na vladimirvitkovic@hotmail.com

crazy_LG
13.12.2008, 0:42
Od FIFE 08 sam se zarekao da neću ni pipnuti ovu ''igru'' i iskušavati svoje živce. Međutim, pošto sam spazio instalaciju na hardu, instalirah je, pokrenuh i svatih surovu realnost:mad: Bukvalno od svih tih velikih materijala i propagadnih reklama, ni delić obećanja, ni po čemu nova igra. Grafika kao bolja, kontrole očajne, a u suštini sve užas. Na početku izmenjeni meni, biranje tima sa označenim najboljim igračima i kapitenom, stajali su na početku sam kao neki kozmetički efekat.Taj meni može da iznenadi samo na par minuta, ali ko je igrao ranija EA Sports fudbalska izdanja osetiće kao da je ovo već viđao.Gledajući grafiku sa konzola i trejler o igri za konzole, upoređivanje sa PC je samo mučenje. Promenjene kontrole mi se nisu dopale ni malo, niti sam imao živaca da igram kad sam video da je to smo bleda kopija prethodnih FIFA. Ubačeni ADIDAS modovi,novi transferi i podstotci, lepši meni i malo bolja grafika su samo služili za zmazivanje očiju, čak i ono što me je teralo da odigram FIFU klon su izmenili, izbacili dodatke, promenili kontrole, ama ništa, apsolutno ništa vredno pomena. Da postoji smrtna kazna za obmane i prevare, ovi bi završili sa političarima. Ništa, ama baš ništa me više neće natrati da uzmm ovu igru dok ne čujem od drugih igrača da je to konačno ono novo, nešto što vredi odigrati:mad:

Srky93
17.12.2008, 12:54
Ma sve je bukvalno isto.Imam osecaj da igram Fifu 7 sa malo boljom grafikom(F8 je samo jeftini remake).Krenuo sam sezonu sa Hofenhajmom i vidi ti realnosti,sampion Bundeslige.Tako je i u drugima.Npr. u FIFI 08 uzmem Derby County i budem sampion Premiershipa...

Dimo
17.12.2008, 16:39
Pa Hofenhajm i jeste na poziciji koja donosi šampionsku titulu :D

Bitno je kako ti igraš, a ne kako je u realnosti. Ja sam u FIFI 2003 redovno pobjeđivao Real Madrid sa švedskim Kalmarom (jednim od timova sa najnižim stavkama kvaliteta), igrajući na World Class. Strpljenjem, pravom taktikom i srećom možeš pobjediti bilo koga, igrajući FIFU ili PES ili nešto deseto.

Srky93
17.12.2008, 19:10
Mislim na simulaciju.Igram i ja na World class i mogu lako pobediti(pobedio sam Bajern 4-1).Znam ja da je Hofenhajm senzacija i likovi cepaju.Navijam za njih u Bundesligi.

Enco Shifo
25.12.2008, 21:13
Pozdrav svima , imam jedno pitanje a uz to i molbu.
Moze li se fifa2009 igrati online i kako se urade podesavanja igrice i kompa za tu vrstu igranja? Takodje da odma kazem da imam adsl512.
Neka neko bude ljubazan pa neka sve precizno objasnim posto ja blage veze nemam :) pa zato i pitam.

Red Wing
25.12.2008, 21:18
Jel' imas originalnu verziju?

Enco Shifo
25.12.2008, 22:51
Nemam, imam p***t ali ako nije kompilikovano podesavanje i procedura (o cemu nemam pojma-zato sam i postavio pitanje) kupio bi originale :)

Red Marquis
31.12.2008, 7:12
Posto je ova brlja od gamepleja ista kao i svake godine, resih da probam malo da igram sa mishem,umesto tastature i sve jos nekako, ali nema opcije za brzo trcanje??? Niti u tutorijalu za igranje sa misem niti na netu nisam to skontao.Ima li neko predstavu kako se to radi, ne mogu stalno da petljam loptu mic po mic i driblam svaki sekund, jer me uvek sustigne protivnicki igrac...

munited
1.1.2009, 16:52
A jel neko zna kako:n-cc2: da podesim dzojstik.Pola dugmica mi ne priznaje .Stiskam ko majmun u podesavanju kontrola a FIFA ne reaguje pa moram da igram na tastaturi:n-cc2:.Kad igram protiv nekog igram stariju fifu jer ce sigurno puci onaj koji igra na dzojstik:n-cc2:.Nemogu da podesim da automatski juri protivnicke igrace sa loptom ,dok na tastaturi to normalno radi .:n-cc2:

Red Wing
15.1.2009, 0:54
Problemi sa gamepadom?

Pogledaj ovde (http://forums.electronicarts.co.uk/fifa-09-pc/338064-solution-all-who-have-proplems-gamepad-control.html), mozda nadjes resenje...

Aleksandar-93
15.1.2009, 1:22
A jel neko zna kako:n-cc2: da podesim dzojstik.Pola dugmica mi ne priznaje .Stiskam ko majmun u podesavanju kontrola a FIFA ne reaguje pa moram da igram na tastaturi:n-cc2:.Kad igram protiv nekog igram stariju fifu jer ce sigurno puci onaj koji igra na dzojstik:n-cc2:.Nemogu da podesim da automatski juri protivnicke igrace sa loptom ,dok na tastaturi to normalno radi .:n-cc2:

www.fifa4fans.com (http://www.fifa4fans.com) ;)

Devilish Soldier
18.2.2009, 1:17
evo patch za fifu serbian leagues+navijacke pesme.
Download:
http://www.serbia-football.com/index.php/en/download-centar

acok97
9.3.2009, 22:41
e ljudi question , trebaju mi iskusni imam sledecu konfu :
INTEL DUAL CORE 5200 2,5 GHZ
9600 GT 512 DX10
2GB DDR2
E kad udjem u igru samo kaze ono *****e problem i dont send i send
da napomenem imam VISTU BUSSINES SP1

King James
9.3.2009, 23:06
Ajd' bacite linak za najnoviji roster,mrzi me da tragam sad :)

Nicklord
8.4.2009, 23:04
Imam problem sa FIFom! Nece da mi radi online prvo mi je trazio patceve skinuo sam ih i ja se nadam sve lepo a ono mi kaze "Ooooops u need a latest version of FIFA 09........" ne kapiram jel moze neko da mi pomogne!


A ne znam zasto tolko pljujete fifu meni se ova bas svidja:to_care::to_care::to_care: :D:a_bleh::icon_scraMada jeste da lici na prosle fife:rofl: Inace Original je!

MOLIM VAS ODGOVORITE!


Sad imam jos 1 problem zavrsio sam 1. godinu kao menadzer i pocne druga i on mi kaze isto ko i za online "Ooooops, u need a latest version of FIFA 09 u can get it on eastore.com" i odem tamo nema nista! pomagajte!!!!

nikolapfc89
19.4.2009, 1:46
Da li ce neko da mi odgovori?

jel si resio ??? javi mi ja znam kako..

veljko
2.5.2009, 18:13
Imam problem sa dzojstikom: prvo mi nije prihvatao sve kontrole, pa sam instaliro patch, a sad kad god pritisnem "sprint", igrac se okrene i trci ka gornjem levom uglu. Ovaj problem imam samo kad se dokopam lopte, inace bez nje, trci normalno bez problema. Ima neko ideju sta moze da bude?:confused:

dile
4.6.2009, 21:38
Ne mogu da verujem. Nikada do sada nisam instalirao igru dvaput zbog problema i opet nece. Znaci imao sam je ranije instaliranu na kompu i sve lepo radilo, medjutim problem je u tome sto golman izlece previse na loptu. Znaci, ako malo suprotni igrac predje na moju polovinu, golman istrci i juri na loptu i onda napravi faul, i zaradi crveni karton. WTF??? Probao sam i druge klubove i isto se ponasa golman. I to samo moj, znaci onadj kojim igram.... Ima neko resenje????

Stef
4.6.2009, 21:41
Jel drzis neko dugme kad izleti ili sam od sebe:dedica:

dile
4.6.2009, 21:45
Drzim konstantno ono za trcanje... I on sam od sebe istrcava, ne prebaci da njime upravljam....

Stef
4.6.2009, 21:51
Probaj da ne drzis nista mozda je do komandi mozda na e izlece

Psycho13
4.6.2009, 22:06
Trebalo bi da izlece na W bar na default...

sibirac
5.6.2009, 8:01
голман излеће кад држиш оно дугме што ти у нападу служи као throughout pass, тј. пас у прaзно по дифолту E, на gamepad-у је на месту троугла (на сониовом) тј. четворка на лоџитеку. провери да ти не глави можда то дугме.

Stef
5.6.2009, 11:35
pa trebalo bi na w