PDA

Prikaži potpunu verziju : Na desktopu ostala glupa ikonica koju ne mogu da obrisem


Duka kralj
25.2.2006, 0:59
nisam znao gde drugde da ubacim temu
imam jedan glupi problem,zapravo to nije neki problem ali me uzasno nervira...
poceo sam da skida sa neta drajvere za graficku i kada je krenuo DAP 7 da skida ja kada sam video velicinu fajla prekidam skidanje ali mi je na desktopu ostala glupa ikonica koju ne mogu da obrisem nikako i to me UBIJA!!! nema nikakvog virusa niti bilo cega...ali kada hocu da je obrisem kaze da je koristi neki program i da ne mogu da je zato obrisem.ne mogu ni da je reimenujem

ocajnicki pokusavam da je uklonim jer poludim kad god je vidim na prokletom desktopu

dajte neku pomoc predlog bilo sta umirem vec nedelju dana :nov_mad2: :nov_mad2: :n-cc2: :n-cc2: :mad: :icon_evil

prvul
25.2.2006, 1:27
probaj sa programom "move on boot"

Duka kralj
25.2.2006, 2:03
e sada mogu da gledam u ekran a da se ne nevriram... koje olaksanje da nepoverujes


hvala

GakunGak
20.3.2006, 9:59
BTW, FYI: Nadji program UNLOCKER. On ti ubija sve procese koji ti "koriste fajl, najcesce Explorer" i kad ga instaliras (ima srpski), desni klik na taj falj koji ces da brisies, unlocker. Kliknes na dugme deblokirati sve i mozes da brises sta hoces.

Miloš
20.3.2006, 14:40
Može i u Task Manager-u da se ubije proces explorer.exe, zatim New Task, tu ukucati explorer.exe, i čim se desktop pojavi, izbrisati ikonicu (ili bilo šta drugo što neće da se obriše). Meni je svaki put uspelo.:)

Andross
20.3.2006, 15:10
Ili ubijes procese koji ga okupiraju(npr DAP7).:)

SV 84
21.3.2006, 16:47
Da li je moguce na isti nacin (pomocu gore navedenih programa) skiniti nepotrebne ikonice iz Control Panel-a?

Andross
21.3.2006, 16:49
Koje crne ikonice u Kontrol Panelu?

Marko_L
22.3.2006, 0:18
Vidim da je problem rešen, ali nebitno, postoji varijanta da probaš da je obrišeš iz Safe Moda.

NenadN
22.3.2006, 0:23
Safe Moda.+Command Promt takodje i sa butabilne diskete/CD Windows-a XP-a ako je XP operativni sistem

Marko_L
22.3.2006, 0:26
Ili intaliraš DOS i Norton Commander (valjda se tako zvao :)) i rešen problem. No multitasking :) Ali nećemo da idemo toliko daleko...

eniac
23.3.2006, 0:49
ovaj gore spomenuti Unlocker ipak nekada nece da napravi ono sto trazim od njega
zato sam smislio novu strategiju za brisanje
Recimo da mi se na Desktopu neda obrisat xxx.avi
odem u bilo koji folder napravim novi txt file koji nazovem xxx.avi, zatim ga kopiram na desktop te me trazi dali zelim zamjeniti postojeci file, potvrdim, refresham i obrisem

Marko_L
23.3.2006, 20:19
Ne znam kako ti to uspeva, meni kada je fajl zauzet, ne da se ni replejsovati... U svakom slučaju, ako radi nije loša varijanta. Po meni uvek treba prvo probati rešenje bez instalacije dodatnih programa, pogotovo onih koji mogu napraviti neke druge probleme, a takvi su svi koji nešto prčkaju po sistemu, kao što je verujem slučaj kod tog Unlockera. Najbolje je prvo probati sa ubijanjem procesa koji zauzima taj fajl, pod uslovom da znaš šta radiš, posle toga treba probati restart sistema, što eć u rećini slučajeva rešiti problem, a ako to ne upali onda pokušati brisanje iz Safe Moda ili DOS-a (tačnije MS Prompta), pa tek ako ništa ne upali, onda se ide na instalaciju nekog novog softvera koji može da pomogne.