PDA

Prikaži potpunu verziju : najbolji CMS


absonic
24.2.2006, 21:59
koji je najbolji CMS?
Nuke, Mmabo, Joomla...
Cuo sam i za PHP Fusion, ali nisam video zastupljenost na domacem prostoru..

jel probao neko e107, subdreamer

chux
25.2.2006, 0:40
koristim na 2 sajta portal e107 nekako mi je najlaksi, probao sam i joomlu i php nuke, wordpress (super za blogove), IPB portal. micro porta, MyBB, PHPbb, xoops....

dm@ricn
25.2.2006, 17:55
ja bih mozda malo promasio

ali da li bi imao neko da mi objasni malo sta je zapravo CMS ja ga shvatam kao program napisan u PHP koji sluzi kao sablon za izradu web prezentacija

ovo je moje misljenje zakljuceno iz neki netacnih informacija pa bi molio ako neko moze da mi malo razjasni nesto za totalng pocetnika

Eni
25.2.2006, 18:30
Content Managment Sistem - tj sistem za organizaciju sadrzaja. Otprilike da, to je program napisan u PHPu koji sluzi da dinamicki kreira sajt, tj stranice, na osnovu korisnikovog upita i informacija iy baye podataka, a tebi i drugima olaksava unos novih sadrzaja, njihovu kategorizaciju i slicno...

NPR kad imas obican html sajt, imas index stranu koja je linkovana sa ostalima, i kad hoces da dodas novu napravis je, dodas link na indexu, uploadujes obe i tako, a sa CMSom samo se ulogujes kao admin, kazes napravi stranu sa ovim podacima, i kliknes ok (kao novi post na forumu, izabere koji forum hoces, koja ce biti tema i sta ces da kazes, a sve ostalo uradi CMS)...
A kad neko zatrazi da vidi stranu (tj otkuca adresu u browseru) CMS ucita CSS template iz fajla, i generise PHP stranu na osnovu onog sto je zatrazeno (tj od "istog php fajla" se prave i index i kategorije i teme...)

Ja inace glasam za Joomla....

pcigre
25.2.2006, 22:44
Moj glas takodje za Joomlu... Inace najbolji je relativan pojam... Najbolji za sta?

dm@ricn
26.2.2006, 22:11
hvala puno na ovakvom objasnjenju sada se "lakse dise" tj sada mi je jasnije sta je to,

inace pocetnicima kao sto sam ja preporucio bih Joomla jer imaju saj i na srpskom i lokalizovani su tako da i ja kao pocetnik mogu da kze da za pocetak glasam za njih

veliki pozdrav

urke
27.2.2006, 13:40
Joomla je dobar i robustan CMS, ali mi se ne sviđa to što sadržaj organizuje po tabelama, i to dosta konfuzno (mislim na deo kôda a ne na renderovani izgled strane), pa je upravljanje CSSom malo otežano.

absonic
14.3.2006, 0:23
hmm, probao sam Subdreamer... vrlo lak za korišćenje
ali on se placa...

maddox
15.3.2006, 23:18
Joomla, definitivno. Instalacija, održavanje su laki, a i zajednica je velika, tako da ima dosta modula i komponenti što je super, tako da do sada nisam naišao na nešto što mi treba, a da već ne postoji.

holodoc
16.3.2006, 0:05
Joomla je dobar i robustan CMS, ali mi se ne sviđa to što sadržaj organizuje po tabelama, i to dosta konfuzno (mislim na deo kôda a ne na renderovani izgled strane), pa je upravljanje CSSom malo otežano.

Upravo tako. Iako je prilično dobar pravi je horor u slučajevima kada trebaju da se "rendaju" vertikalne tabele. Ja sam ovaj problem morao da rešim pisanjem procedure koja pre krajnjeg "rendanja" dinamički puni memoriju kompletnim sadržajem pa tek onda po sređivanju prelazi na prikaz sadržaja.

barjaktar
10.4.2006, 17:16
Glas za Joomla! i od mene!

nesonjacc
23.4.2006, 12:31
I od mene jedan za JOOMLA.. Izuzetno lak za upotrrby u strasno funkcionalan

vlajko
23.4.2006, 23:09
Ne znam za vas, ali mi koristimo PHP Nuke, jer je zajednica velika i ima dosta modula.

Konkretno: www.piratesunited.com i www.3dpirates.com

Probao sam Mambo, Joomla je cini mi se derivat Mamba i jednostavno nije dorastao nekim stvarima.

Koji nasi sajtovi koriste Joomla ???

vladale
24.4.2006, 12:45
Ja sam koristio skoro sve CMS-ove. Međutim, najviše sam koristio e107, i zadržao sam se na njemu. U šestici je imao puno bagova, ali je sve to u 7 ispravljeno. Inače to je portal koji ima najviše tema(pogledajte e107themes, e107styles) i ubedljivo najviše plugina za vaš sajt. Što se tiče Mambo-a i njegove besplatne verzije Joomle - nju moram da pohvalim zbog jednostavnosti kao što kaže i njihov slogan - Power in simplicity. I evo vam jednog nepoznatog CMS-a(noviji je, ali je dobar): MKPortal - besplatni portal koji nam stiže iz Italije. Portal se sam integriše sa najpoznatijim forumima: phpBB, Invision Power Board, vBulletin(koji koristi SK). Prelepo.
Linkovi:
e107 - www.e107.org (za download CMS-a) , www.e107coders.org (skinite neki plugin za Vaš sajt) , www.e107themes.org & www.e107styles.org (za Vaš izgled sajta, tj. tema)
Mambo - www.mamboserver.com (za download CMS-a) , www.mambothemes.com (za Vaš izgled sajta). Na zvaničnom sajtu Mambo-a možete pronaći pluginove za Mambo portal.
Joomla - www.joomla.org (za download CMS-a)
MKPortal - www.mkportal.it (za download CMS-a, tema, plugina)