PDA

Prikaži potpunu verziju : Srpski spell checker za word 2003


dkdnt
25.6.2008, 21:24
Hitno!

ima li negde ovo? tražio sam na m$ sajtu ali nema, ili ne mogu da pronađem.

neki 3rd party program? bilo šta? imam rad od 40+ strana pa bih hteo da ga proturim kroz ovo da se ne bih previše smarao?

add on za firefox 2.0 naravno ne radi u 3.0 ali i za svaku drugu reč kaže da ne valja, pa mi baš i ne koristi, a treba proturiti 40 strana kroz njega.

Hitno je ljudi majke mi!

:D

Bryan Fury
25.6.2008, 22:04
Treba ti Proofing Tools for Word, ili domaći softver RAS. Doduše, nijedno od tih rešenja nije besplatno.

dkdnt
25.6.2008, 22:29
hm. pogledao sam za proofing tools. malo je preksupo. oko 80 dolara ako se ne varam (400 za pet korisnika). ali meni ne treba ceo disk već samo srpski jezik. toga nažalost nema.

jer imaš neki link za taj RAS, ja tražio, ali ne želiš da znaš šta mi je sve google izbacivao na RAS upit :D

Bryan Fury
25.6.2008, 22:51
Traži na srpskom, ne na engleskom Google-u, onda ti izbaci odmah:

http://www.rasprog.com/

ilidan
26.6.2008, 13:54
Ako nisi voljan da daš donaciju Majkrosoftu, naša vlada je odlučila da malo sponzoriše open source software pa je OpenOffice preveden na srpski i ima ubačen srpski rečnik. Ako imaš brz internet, potraži ovaj program na netu. Nažalost, ne znam adresu sajta jer sam ga ja dobio na DVD disku uz Mikro. Pa, ako je neki tvoj drug kupio taj broj Mikra, uzmi od njega.

dkdnt
26.6.2008, 16:54
Imam Open office, i do skora sam ga i koristio, a onda sam prešao na m$ pošto kod devojke nema OOa, a često kucamo jedno kod drugog. znam da je pametnije bilo da instaliram i OO kod nje, ali otkud znam, popustio sam u vecitoj borbi muskaraca da imaju svoj office paket.

Skinuo sam trial verziju ovog RASa, i ladno mi trazi da instaliram .netframework 1.3 ili 1.2 zaboravih. imam instaliranu 2.0 i 3.0 kao i 3.5, pa mi nije jasno kakav je sad ovo trip? da li je moguce da je program optimizovan samo za softver koji je izasao pre 100godina? i jos trazi 30evra?

Open office je izgleda najbolje resenje.

ilidan
26.6.2008, 18:43
OpenOffice može da snima datoteke i u MS Office formatu (doc, xls) a svakako otvara ove formate. Jedino, ponekad pravi probleme sa makroima (ne konvertuje ih uvek na pravi nacin) i postoje manje poteškoće sa Power Point prezentacijama.
Ako imaš verziju na srpskom, rešio si problem provere pravopisa.

dkdnt
26.6.2008, 19:20
imao sam verziju 2.0.3 instaliranu. i sa njom sam i radio. nisam siguran ali mislim da je za nju mogao da se skine rečnik za proveru srpskog.
2.0.4 (to je valjda poslednja verzija) imam na dvdiju koji si i ti pomenuo, ali je nisam instalirao pošto sam pre toga vratio ms Office. da ne smaram, devojka nije znala da se snadje, a mene je mrzelo da joj objašnjavam zašto je sve OO bolji od Worda. Žene ><

ilidan
26.6.2008, 21:18
Zarad svoje i njene ugodnosti napravi kompromis - instaliraj oba paketa. I vuk sit i devojka zadovoljna.
Što se zasebnog rečnika tiče, ja sam tražio pre godinu dana ali bez uspeha. Poslednja verzija je 2.4.nešto a postoji i verzija 3 u beta fazi.

dexily
26.9.2014, 23:01
Imaš besplatni srpski spell checker, na spell.rs :)

http://spell.rs