PDA

Prikaži potpunu verziju : Muzička linija <-> PC


Mr.Stefan
21.6.2008, 12:27
Imam neku lg muzicku liniju i zeleo bih da je spojim na komp,kako bih imao jaci zvuk. E sada,citao sam da mi treba neki AUX ulaz na liniji,kako bi mogao spojiti. Medjutim, na liniji imam normalno po dva ulaza za zvucnike na zadnjoj strani, a na prednjoj imam neki MIC ulaz. Vise ne postoji ni jedan ulaz. E sada,kako bih mogao najlakse povezati(i da li za uopste postoji mogucnost) da se povezu takva linija i PC.

Mario Pavićević
21.6.2008, 12:37
Ne.Ako na liniji nemas AUX/Phono ulaz onda ne postoji nacin da je spojis sa racunarom.

Mr.Stefan
21.6.2008, 12:50
A onaj MIC ulaz ne moze da pomogne ?

Mario Pavićević
21.6.2008, 14:45
Ne mozes da kacis na mikrofonski ulaz.

VlaK
21.6.2008, 20:13
Ne.Ako na liniji nemas AUX/Phono ulaz onda ne postoji nacin da je spojis sa racunarom.
Teško da će da spoji i na taj phono ako ga ima...

Mario Pavićević
22.6.2008, 10:27
Teško da će da spoji i na taj phono ako ga ima...
Moze i na phono.Malo je tisi zvuk jer je taj ulaz namenjen za gramofon ali opet sasvim je zadovoljavajuci.Svojevremeno sam ga korisitio na starijoj Schneider Midi liniji.

No.1
25.6.2008, 15:24
Moze da se spoji na MIC ulaz ja sam to prije radio...
ako imas kakvih starih slusalica od mp3 ili sl prerezes dvoje i spojis tako da na obe strane imas one dzekove kopcas normala jedan dzek u zvucnu a jedan u MIC linije ulaz i to je to... imaces sasvim solidan zvuk u zavisnosti od linij...

mr.marvin
25.6.2008, 15:49
Nije problem u kablovima, već u ulazu. Signal koji dolazi iz računara previše je jak za mikrofonski ulaz linije. Vrlo lako može da sprži neku od kompomponenti na liniji.

ledilo
25.6.2008, 15:57
Nije problem u kablovima, već u ulazu. Signal koji dolazi iz računara previše je jak za mikrofonski ulaz linije. Vrlo lako može da sprži neku od kompomponenti na liniji.

Ne samo linije. Zbog toga što impedanse nisu prilagođene može doći i do pregorevanja izlaza zvučne karte.

No.1
25.6.2008, 16:17
Ne samo linije. Zbog toga što impedanse nisu prilagođene može doći i do pregorevanja izlaza zvučne karte.

Da ... ali ako se koristi u granicama normale nece nista da krene po zlu...
Kod mene je radilo hmmm...pa oko godinu bez problema,dok nisam zbavio pojacalo...

gremlinware
30.8.2008, 12:32
Nacin uvek postoji.
Posto si rek'o da ne postoji ulaz AUX,CD ili neki slican, onda na zadnjoj strani postoji verovatno konektor za napajanje, radio antenu i dva izlaza za zvucnike,a na prednjoj strani samo ulaz za mic, koji je previse osetljiv za izlaz sa kompa, resenje je sledece:
Kupis neki radio-transmitter (neznam gde), povezes ga na komp, uskladis mu frekvenciju sa mini linijom,i slusas, i to wireless,zamisli!!!
Pripazi kad budes kupovao transmitter, da mu opseg bude manji od 10m, jer se vodi neki veliki rat oko prostora u etru !!!

Postoji jos jedno resenje,koje nazalost nije wireless:
Otvoris mini liniju, nadjes plocu (modul) koji sluzi za pojacavanje zvuka, i uz malo vise znanja (ako nemas znanje, probaj srecom),pronadjes ulaz na tom modulu koji ide od radio prijemnika/CD playera/kasetofona, i na njega prikacis svoja 3 pina koja idu od kompa!

ps. Nisam odgovoran za bilo kakva ostecenja naneta uredjajima, u skladu sa svojim objasnjenjima.