PDA

Prikaži potpunu verziju : Sex and the City


Suad Novic
18.6.2008, 1:29
Imam avi video klip Sex and the City i problem sa reprodukcijom, naime:
Reprodukcija je moguća samo u VLC Player-u, a ponašanje ostalih Player-a koji su mi na Lap-u je sledeće:

Windows Media Player i BSPlayer ga učitaju, ali ga ne mogu pokrenuti.
Media Player Classic i GOMPlayer ga učitaju, pokrenu, ali se čuje samo ton, slabiji kod prvog, dok kod GOM-a krenu i titlovi, ali slike nema.
U svetu videa sam odnedavno, te bih molio nekoga da mi objasni kakva podešavanja moram da uradim. Inače, koristim apdejtovanu verziju K-lite Mega Codec Pack.
Lična karta download-a je

http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/LK12.png


Nadam se da je ovo dovoljno za dijagnozu.Dakle, moja pitanja su:

Koja podešavanja moram napraviti da bi se avi mogao normalno gledati i u ostalim Player-ima?
Gde se može više pročitati o K-lite mega Codek Pack-u, odn. postoji li neki dobar help za njegovo podešavanjeHvala unapred svima.

Shadowfax
18.6.2008, 2:00
Probaj da izbrises sve kodeke koje imas, onda instaliraj samo K-Lite. :)

Suad Novic
18.6.2008, 3:00
Probaj da izbrises sve kodeke koje imas, onda instaliraj samo K-Lite. :)

Imam i druge filmove, istog tipa, i oni se pokreću bez problema, zašto je ovaj izuzetak?

LoneWolf
18.6.2008, 3:08
Imam i druge filmove, istog tipa, i oni se pokreću bez problema, zašto je ovaj izuzetak?

Pa uzmi konvertuj ga u neki format koji je stopostotno citljiv na tvom kompjuteru a posao konvertovanja ce ti odlicno obaviti Total Video Converter.

Suad Novic
18.6.2008, 4:13
Pa uzmi konvertuj ga u neki format koji je stopostotno citljiv na tvom kompjuteru a posao konvertovanja ce ti odlicno obaviti Total Video Converter.

U redu, i da te poslušam, ali nisi mi objasnio zašto to da uradim, šta to može da ne bude u redu sa klipom.

genius
18.6.2008, 8:35
Pa moze da bude uradjen kodekom koji ili nemas ili nije kompatibilan sa nekim drugim koji imas. Ekstenzija video fajla (na primer .avi) ne znaci ama bas nista. To je samo kontejner. Avi moze da bude kompresovan i DivX-om i xVidom i jos mali milion verzija i podverzija razlicitih kodeka. Eto, zato ti je rekao prekompresuj u neki koji sigurno znas da ti radi. Ili lepo deinstaliraj sve pa ispocetka samo kodek pack na cisto jer windows oce da pravi probleme kad se neki kodeci pokarambasaju. VLC inace ima vecinu dekodera u sebi i radi bez da se oslanja na kodeke i zato mozes u njemu da vidis video.

ilidan
18.6.2008, 10:51
Propusti video kroz GSpot (imaš ga u okviru K-Lite). To će ti tačno reći koji je kodek u pitanju i da li može tvoj računar da ga pusti. Za to iskoristi dugmiće na dnu sa brojevima 1, 2, 3.

Suad Novic
18.6.2008, 15:15
Pa moze da bude uradjen kodekom koji ili nemas ili nije kompatibilan sa nekim drugim koji imas. Ekstenzija video fajla (na primer .avi) ne znaci ama bas nista. To je samo kontejner. Avi moze da bude kompresovan i DivX-om i xVidom i jos mali milion verzija i podverzija razlicitih kodeka. Eto, zato ti je rekao prekompresuj u neki koji sigurno znas da ti radi. Ili lepo deinstaliraj sve pa ispocetka samo kodek pack na cisto jer windows oce da pravi probleme kad se neki kodeci pokarambasaju. VLC inace ima vecinu dekodera u sebi i radi bez da se oslanja na kodeke i zato mozes u njemu da vidis video.

Svaka čast Genius, još jednom hvala; ovako kratak i ovoliko "težak" savet, retko se viđa. Ovaj moj fajl nema baš nikakvu extenziju, osim naznake video klip. Drugo, bio sam ubeđen da Mega sadrži sve moguće kodeke u sebi, i čvrsto verovao u to, jer sam nekad, negde, pročitao da ne trpi ni jedan drugi kodek pored sebe. To su dakle bile predrasude.
Instalirao sam K-Lite Codec Pack full version + update , pokrenuo GSpot i evo izveštaja, koji mi ništa ne govori


http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/GSpotreport.png

Situacija se popravila u toliko da sada svi imaju zvuk i titlove, ali sliku i dalje samo VLC.

Suad Novic
19.6.2008, 19:01
A evo i izveštaja VideoInspector-a, iz koga mogu da vidim da je avi u redu, da su codec-i instalirani i da Playeri nešto zezaju.

http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/VideoInspectorReport.png

GSpot, ha, šta zna dete šta su 100kg.

dkdnt
21.6.2008, 2:42
pa iz tog izveštaja možeš da vidiš da je kodek DIvX. to naravno ne znači da je divx skroz "pokvaren" kod tebe, već da baš taj fajl, kompresovan u divX nije kompatibilan sa kodecima koje imaš instalirane, ili je loše kompresovan.
za detalje oko kodeka i slično pogledaj ovde (http://en.wikipedia.org/wiki/Codec#Compression_quality).

Suad Novic
21.6.2008, 17:02
pa iz tog izveštaja možeš da vidiš da je kodek DIvX. to naravno ne znači da je divx skroz "pokvaren" kod tebe, već da baš taj fajl, kompresovan u divX nije kompatibilan sa kodecima koje imaš instalirane, ili je loše kompresovan.
za detalje oko kodeka i slično pogledaj ovde (http://en.wikipedia.org/wiki/Codec#Compression_quality).

Niti znam šta da radim, niti imam potreban soft da ga popravim ako je moguće. Reci mi samo, iskreno, vredi li sva ta "dijagnostika i lečenje" truda, ili je prostije: delete, pa skini ponovo, pogotovo što kvalitet nije na nekoj visini.

Suad Novic
21.6.2008, 20:23
Evo probaću sa konverzijom u wma iz Total Video Converter-a. Traje bogami 5 sati, obzirom na naziv filma, ne znam da li da zovem i popa pa da usput obavimo i krštenje.

dkdnt
21.6.2008, 23:51
pa realno, nije vredno truda. iz dva razloga. prvi je taj što je film užasno s****e, juče sam ga pogledao sa devojkom i veruj mi na reč. drugo, ako ti film već radi u vlc-u ne vidim što bi se mučio da ga pustiš iz drugih plejera?

Suad Novic
22.6.2008, 0:09
pa realno, nije vredno truda. iz dva razloga. prvi je taj što je film užasno s****e, juče sam ga pogledao sa devojkom i veruj mi na reč. drugo, ako ti film već radi u vlc-u ne vidim što bi se mučio da ga pustiš iz drugih plejera?

Razlozi:Radoznalost šta to koči, (premda odgovor na to pitanje delimično postoji negde gore), U WMP znam kao da podešavam titlove, i možda najvažnije, apdejtuje li se ova moja šklopocija; kad god pokrenem to pitanje iz WMP, nikakvu povratnu informaciju o njemu samom nemam, baca me na Microsoft-ov sajt, i krenu opšte provere. Jeste da oni nemaju ništa sa K-Lite, ali imaju kad je kompatibilnost u pitanju (ili pak pogrešno razmišljam)

A ne dobih ni odgovor kakva je razlika između K-Lite i K-Lite Mega Codec pack-ova.

Konverzija je završena, uspešno je prebačen u wma. Jes' da je ovaj Total Video Converter "ružan k'o lopov" ali izgleda da radi dobro svoj posao. Sad ga svi otvaraju i reprodukuju. E ima Boga, još sad samo da neko ko razume ovu problematiku sve ovo isprati svojim završnim komentarom, pa da ova tema bude stvarno od koristi nekome.
Koliko sam ja uspeo da shvatim, neki kodeci sa kojima se Player-i nisu slagali zamenjeni su konverzijom novima i sad je reprodukcija moguća?
P.S. @dkdnt Film nije za mene, skinuo sam ga za (mlađeg) prijatelja koji me zamolio. Meni je dovoljna iluzija da sam sad kao nešto naučio. A uz pomoć momaka ovde, mislim da i jesam. Hvala svima na participaciji.

LoneWolf
22.6.2008, 14:10
E ima Boga, još sad samo da neko ko razume ovu problematiku sve ovo isprati svojim završnim komentarom, pa da ova tema bude stvarno od koristi nekome.
Koliko sam ja uspeo da shvatim, neki kodeci sa kojima se Player-i nisu slagali zamenjeni su konverzijom novima i sad je reprodukcija moguća?
P.S. @dkdnt Film nije za mene, skinuo sam ga za (mlađeg) prijatelja koji me zamolio. Meni je dovoljna iluzija da sam sad kao nešto naučio. A uz pomoć momaka ovde, mislim da i jesam. Hvala svima na participaciji.

http://www.free-codecs.com/

na ovoj adresi mozete da nadjete sve audio i video codece i jos jedna bitna stvar je da pazite koji su vam ukljuceni (aktivirani) i iskljuceni (deaktivirani).

Desava se da osoba nehotice iskljuci codec pa onda player(micro$oftov wm player prvenstveno) prijavljuje gresku kao da codec uopste nije instaliran ni nadjen na sistemu,tako da treba paziti tokom "rukovanja" codecima.

Pozdrav :ciao:

dkdnt
22.6.2008, 14:28
Koliko sam ja uspeo da shvatim, neki kodeci sa kojima se Player-i nisu slagali zamenjeni su konverzijom novima i sad je reprodukcija moguća?
P.S. @dkdnt Film nije za mene, skinuo sam ga za (mlađeg) prijatelja koji me zamolio. Meni je dovoljna iluzija da sam sad kao nešto naučio. A uz pomoć momaka ovde, mislim da i jesam. Hvala svima na participaciji.

nenene. konverzija je promenila samo taj fajl, nije ništa menjala u tvom sistemu tj. sa kodecima itd. samo je kompresovala prethodno loše (ili nekompatibilno sa kodecima na tvom sistemu i.e. loše) kompresovan video klip.

video klipovi se snimaju u looseless formatu. to znači da se beleže svi detalji i da su tako snimljeni klipovi ogromni. kodeci služe da kompresuju ove velike fajlove na veličine koje su razumne običnim korisnicima. da bi ti ovo oslikao, recimo samo da je video klip koji sam snimio sa tva u 640x480 rezoluciji i traje nešto više od 30 sekundi zauzeo oko 50MB prostora u looseless formatu, dok kompresovan, tj. konvertovan u neki avi format velichina ne prelazi 5Mb nezavisno do podešenja.

nadam se da je sad jasnije.

Suad Novic
22.6.2008, 18:54
nenene. konverzija je promenila samo taj fajl, nije ništa menjala u tvom sistemu tj. sa kodecima itd. samo je kompresovala prethodno loše (ili nekompatibilno sa kodecima na tvom sistemu i.e. loše) kompresovan video klip.

Mislim (?) da sam dobro razmišljao a loše rekao. Kao što je genius rekao avi kontejner treba da se raspakuje, i to rade kodeci. A konverzija je omogućila da to urade postojeći kodeci (K-Lite). a ne možda neki XY koji je korišćen za pakovanje kontejnera.

@LoneWolf
Možda sam rekao nešto što će nekog i nasmejati, ali kad sam instalirao kodeke, bilo je u nadi da će sva podešavanja biti defoltna, ništa nisam smeo da diram, jer ne znam te stvari. Vidim da se iz njih iz Configuration i Tools mogu činiti čuda sa video klipovima, no sve mi je to, u ovom momentu užasno komplikovano. Hvala Ti na podsticaju kod prvih koraka. A u WMP sam primetio da opcija za reprodukciju avi klipova nije čekirana. Ono što me tu buni je što i nakon čekiranja, reloada, opet ček bude sklonjen. No kako pored njega imam BSPlyer, GOM. Classic, i Total Video Player, izgleda da je tu "klanica" oko toga ko će biti glavni za njihovo puštanje, te mi liči na to da je WMP tu fizički slabili od ovih ostalih. Glavni dasa je izgleda BS, uvek stavlja prvi svoj pečat na fajl.
Stvarno bi mi velika pomoć bila ako bih mogao da pročitam neku zaokruženu priču o boldovanom.
Guglanjem uglavnom nailazim na fragmentarne opise, a bilo bi lepo sve to imati na jednom mestu, pa lepo pogledaš kad ustreba. Uz to, koliko sam mogao primetiti, ne postoje fiksna pravila, puno se eksperimentiše, te su optimalna podešavanja izgeda kao onaj "kamen mudrosti".

LoneWolf
22.6.2008, 19:20
@LoneWolf
Možda sam rekao nešto što će nekog i nasmejati, ali kad sam instalirao kodeke, bilo je u nadi da će sva podešavanja biti defoltna, ništa nisam smeo da diram, jer ne znam te stvari. Vidim da se iz njih iz Configuration i Tools mogu činiti čuda sa video klipovima, no sve mi je to, u ovom momentu užasno komplikovano. Hvala Ti na podsticaju kod prvih koraka. A u WMP sam primetio da opcija za reprodukciju avi klipova nije čekirana. Ono što me tu buni je što i nakon čekiranja, reloada, opet ček bude sklonjen. No kako pored njega imam BSPlyer, GOM. Classic, i Total Video Player, izgleda da je tu "klanica" oko toga ko će biti glavni za njihovo puštanje, te mi liči na to da je WMP tu fizički slabili od ovih ostalih. Glavni dasa je izgleda BS, uvek stavlja prvi svoj pečat na fajl.
Stvarno bi mi velika pomoć bila ako bih mogao da pročitam neku zaokruženu priču o boldovanom.
Guglanjem uglavnom nailazim na fragmentarne opise, a bilo bi lepo sve to imati na jednom mestu, pa lepo pogledaš kad ustreba. Uz to, koliko sam mogao primetiti, ne postoje fiksna pravila, puno se eksperimentiše, te su optimalna podešavanja izgeda kao onaj "kamen mudrosti".

Nikad ti se nece nasmijati onaj ko ti iskreno zeli pomoci i kome objasnis problem,koliko god on jednostavan bio.
Bavim se video montazom,snimanjem i obradom duzi niz godina tako da sam upucen u dosta stvari,ali niko ne moze da zna bas sve iz neke oblasti jer se stalno desavaju inovacije i "uvijek dodje nesto novo".

Probacu da iskopam na internetu jedan profesionalni set all in one (sve u jednom) video codeca koji dolaze u kontrolnom panelu aplikacije (postoji nesto kao "program" u kojem odabiras koje codece trenutno zelis da aktiviras a koje da deaktiviras).

Program "izmjenu" codeca obavlja u realnom vremenu i potrudicu se da ga "iskopam".

Znam da se nije lako snaci medju svim tim codec pack-ovima i silnim podesavanjima,ali kad ovo "iskopam" i kad ti posaljem vidjeces da postoje i laksi nacini za rad sa codecima.
Pozdrav :ciao:

Suad Novic
23.6.2008, 17:46
@LoneWolf

Znam da se nije lako snaci medju svim tim codec pack-ovima i silnim podesavanjima,ali kad ovo "iskopam" i kad ti posaljem vidjeces da postoje i laksi nacini za rad sa codecima.
Pozdrav :ciao:

HVALA