PDA

Prikaži potpunu verziju : FF + Megaupload


Suad Novic
16.6.2008, 20:23
Malo, malo pa mi se na startu FF-a pojavljuje ovo

http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/Megauper.png

premda imam *apdejtovan megaupload-ov addon, *te mi nije jasno šta sad ovaj hoće?

PDarko
17.6.2008, 1:10
Nemoj da instaliraš addon sa Megauploada. Njihov toolbar nosi neku štetočinu sa sobom. Instaliraj addon sa mozillinog sajta. Mislim da se zove MegauploadSX.

Suad Novic
17.6.2008, 3:00
Nemoj da instaliraš addon sa Megauploada. Njihov toolbar nosi neku štetočinu sa sobom. Instaliraj addon sa mozillinog sajta. Mislim da se zove MegauploadSX.

Ne verujem da je štetočina, pre će biti, ako si u pravu, neka kontrola protoka downloada sa njihovog sajta. A imam addon Megaupload toolbar (for Firefox) 1.0.8.3 i zadnja je verzija.

dzonihsv
17.6.2008, 7:35
Sklanjaj to i instaliraj ono sto je PDarko rekao... bice ti bolje i lakse.

Suad Novic
18.6.2008, 3:39
Sklanjaj to i instaliraj ono sto je PDarko rekao... bice ti bolje i lakse.
Megaupload SX je radio fino, a sad kad sam instalirao FF3, on kaže da nije kompatibilan sa njim, i isključio ga je.
Znači, idemo na ček da ga updejtuju. Šta li će reći za megauper?

vasiljevic
18.6.2008, 6:40
@ Suad Novic:

Napisa ja na par mesta, pa da ponovim : Raspakujes extenziju (to je preimenovan zip, moze preko Total Commandera, ili preko 7ZIP), promenis max verziju u instal.rdf (lako se nadje red gde pise za firefox max version 2.x.x u recimo 3.0.x) potom to lepo sve zipujes i nazoves xxx.xpi (kao i sama ekstenzija danas pa je kasnije sam sistem unapredi) i sa malo srece imas radnu verziju dok ne izadje oficijelna . Ja tako prilagodio gomilu ekstenzija pa i nju. Ili ako te mrzi evo ti radna verzija kao atacment. Skini ga, u zip formatu je i raspakuj jer nece samo ekstenzija da se digne na sistem, kaze invalid type.

Suad Novic
18.6.2008, 16:29
@vasiljevic
Hvala, a šta misliš o ovome

http://www.bridgetonova.com/2007/08/how-to-download-from-megaupload-without.html

Autor tvrdi da će i FF i Opera imati Megaupload samo sa podešavanjima u about:config
Uradio sam i zasada radi. Na samoj stranici su ti podešavanja za Operu, a čačni malo, tu negde je i link za podešavanje FF-a. Pitanje je sada samo, hoće li sve to izdržati, obzirom da je za FF tražio da se stavi 2.0 a nama su 3.0.*
Uglavnom, Megaupload toolbar je, zasad, omogućen u oba Browser-a, bez ikakvih addona.
Skinuću tvoje duhovito rešenje da mi bude "na straži", ali neću ništa zasad dirati.

vasiljevic
18.6.2008, 18:06
Eto, nauci se svaki dan po nesto. Taj trik nisam znao, jednostavno, covek nikako da pokupi sve sto ima na netu. Elem, pretpostavljam da je ono Firefox/2.0 sto je u novoj verziji 3.0 oznaka za verziju firefoxa, i da nebi trebalo da pravi neki problem. Mada kada se proba znace se dali treba 2.0 ili 3.0. U svakom slucaju dobro za znati. Sta da se radi, kada neki bas po svaku cenu hoce da ti utrape nesto sto ti netreba pa mora da se snalazimo.

Duhovito resenje ili ne, ja na taj nacin jos sa beta verzijama prilagodio mnoge extenzije da mi rade. Volim ja Firefox i bez ekstenzija ali sam navikao na neke stvari a navike tesko umiru. Jedino zna da bude problem kod nekih tema, ali sta da se radi. Pojavice se i one na sajtu uskoro :).

bvitnik
18.6.2008, 21:26
@vasiljevic
Hvala, a šta misliš o ovome

http://www.bridgetonova.com/2007/08/how-to-download-from-megaupload-without.html

Autor tvrdi da će i FF i Opera imati Megaupload samo sa podešavanjima u about:config
Uradio sam i zasada radi. Na samoj stranici su ti podešavanja za Operu, a čačni malo, tu negde je i link za podešavanje FF-a. Pitanje je sada samo, hoće li sve to izdržati, obzirom da je za FF tražio da se stavi 2.0 a nama su 3.0.*
Uglavnom, Megaupload toolbar je, zasad, omogućen u oba Browser-a, bez ikakvih addona.
Skinuću tvoje duhovito rešenje da mi bude "na straži", ali neću ništa zasad dirati.

Koliko ja znam, taj trik više ne funkcioniše. Megaupload sada testira i "posebnim podacima popunjen" cookie. Ovaj cookie popunjava Megaupload toolbar ali može i ručno da se napravi/izmeni da prođe na Megaupload-u. Sledeći podaci moraju da budu u cookie-u:

megauploadtoolbar_visibility yes
megauploadtoolbar_id 197A9F07D8724E438DEBE1C11EBBE405

Suad Novic
18.6.2008, 22:15
megauploadtoolbar_visibility yes
megauploadtoolbar_id 197A9F07D8724E438DEBE1C11EBBE405
Nažalost, ali si u pravu, evo od većeras ne radi više ni meni. Kad sam video onaj link, prva mi je pomisao bila, suviše je lepo da bi bilo istinito. A ovo tvoje me neodoljivo asocira na registraciju nekog programa, kao da ni toolbar nije više besplatan. Možeš li biri konkretniji sa uputstvom oko citiranog, u PM? (Privatne poruke, da ne kaže Nighthawk opet da psujem)
No postoji alternativni način da se Toolbar ipak otvara, sa sajtovima-posrednicima, no nisam siguran da je po Pravilima, ako se sme nije mi teško da to postavim, premda je i taj trik, verujem, dobro poznat svima. Na potezu su moderatori, treba mi njihovo mišljenje oko toga.* *

dzonihsv
18.6.2008, 22:32
Lepo ,skinete Greasemonkey aka majmunce :D
I nadjete skriptu ... Megaupload 2.0.

I sve je reseno.

Link za skripte (http://userscripts.org/)

bvitnik
18.6.2008, 23:57
Nažalost, ali si u pravu, evo od većeras ne radi više ni meni. Kad sam video onaj link, prva mi je pomisao bila, suviše je lepo da bi bilo istinito. A ovo tvoje me neodoljivo asocira na registraciju nekog programa, kao da ni toolbar nije više besplatan. Možeš li biri konkretniji sa uputstvom oko citiranog, u PM? (Privatne poruke, da ne kaže Nighthawk opet da psujem)
No postoji alternativni način da se Toolbar ipak otvara, sa sajtovima-posrednicima, no nisam siguran da je po Pravilima, ako se sme nije mi teško da to postavim, premda je i taj trik, verujem, dobro poznat svima. Na potezu su moderatori, treba mi njihovo mišljenje oko toga.* *

Da ne bih sad objašnjavao kako ja to ručno radim, poslušaj DzoniHSV-a. Ta skripta radi upravo istu stvar. Trebala bi i u Operi da radi.

Suad Novic
19.6.2008, 1:57
Da ne bih sad objašnjavao kako ja to ručno radim, poslušaj DzoniHSV-a. Ta skripta radi upravo istu stvar. Trebala bi i u Operi da radi.
Ne razumem te, zasto si ga onda postavio ako te mrzi da objasnis. To mu dođe kao ono: pozvao si me na ručak, na stolu svega i svačega, a mogu da uzmem samo čips. No dobro, hvala.

bvitnik
19.6.2008, 4:32
Rečima ne mogu da objasnim, morao bih da pravim screenshot-ove i objašnjavam s njima jer iziskuje modifikaciju cookie-a, za šta nemam ni volje ni vremena. Uostalom imaš kod skripte, pa pogledaj šta tačno radi.

Suad Novic
19.6.2008, 22:15
Znači, da pogledamo gore i pomolimo se. Pa ako nas Onaj nije zaboravio da probamo da dobijemo premium i rešimo se glavobolja

http://www.youtube.com/watch?v=nslWbxQ_oWE

i uz put poslušamo malo dobre muzike.

dzonihsv
20.6.2008, 0:01
Sto se mucite sa tim menjanjem cookies-a i sl.stvari ,cas ovo ,cas ono. Skinite greasemonkey i odmah ste sebe postedeli "muka"...

Monk Psycho
20.6.2008, 0:04
Najbolje resenje za ovaj problem nije u FF-u vec u Universal Share Downloader u ima sve sto ti dussa pozeli (mada nije svemoguc)

Suad Novic
21.6.2008, 17:12
A ima i dosta sajtova-posrednika, koji nude besplatnu uslugu otvaranja Megaupload-ovog "formulara za download", tj. premošćavanja poruke limit slot connection ...neznam samo šta je njima tu u interesu, (nisu svi oni imali socijalizam)tj. ne ostavljaju li "dodatak" na mašini?
Samo ukucaš link i Mega se pojavi, a onda sve standardno, no verujem da ovo većina ljudi već zna. Bez addon-a, bez ičega.

Monk Psycho
21.6.2008, 19:03
Najbolje resenje za ovaj problem nije u FF-u vec u Universal Share Downloader u ima sve sto ti dussa pozeli (mada nije svemoguc)

Ja stvarno ne znam sto sam pisao uopste kad niko ne cita (Za usd ner treba ni toolbar ni proksi, menjnje ip adrese ako se pojhavi all slots... i jos uvek se bakcete sa stvarima koje posao ne rade ni upola dobro)

zoran845
21.6.2008, 19:21
Ne znam što se diže tolika prašina: Suade, PDarko ti je u drugom postu ove teme dao rešenje koje mene služi bez greške mesecima (Megaupload SX - uz njega sam skinuo kamaru fajlova sa Megauploada, bez ikakvih problema), a evo ti link gde možeš da skineš ovaj add-on (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3843) (dodatak) i da te glava ne boli.

A možeš i da eksperimentišeš i mrsiš dalje pa da nam javljaš rezultate svojih testova. :D

Izaberi sam.

vaskotv
21.6.2008, 19:26
A i ovo sto je naveo dzonihsv je takodje ispravno, i odlicno radi, tako da mozes i to da probas.

:ciao:

vasiljevic
21.6.2008, 19:39
@zoran845:

Ako si pogledao malo ispod tog posta video si da je problem sto je covek presao na FF3 a za njega taj dodatak jos nije kompatabilan. Zato se i razvila cela prica ovde. Sve u svemu, videlo se nekoliko resenja i ljudi mogu nesto novo da nauce.

Suad Novic
21.6.2008, 20:11
Ne znam što se diže tolika prašina: Suade, PDarko ti je u drugom postu ove teme dao rešenje koje mene služi bez greške mesecima (Megaupload SX - uz njega sam skinuo kamaru fajlova sa Megauploada, bez ikakvih problema), a evo ti link gde možeš da skineš ovaj add-on (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3843) (dodatak) i da te glava ne boli.

A možeš i da eksperimentišeš i mrsiš dalje pa da nam javljaš rezultate svojih testova. :D

Izaberi sam.

Bez uvrede ljudi, no mislim da su nekima prsti brži od glave, pa nije to prava svrha mog "brbljanja"; jedno je znatiželja a drugo, vaznije, neću pominjati da ne bih nekoga uvredio.Samo ne mogu da se ne osmehnem jer znam da mnogi od vas to mnogo bolje znaju od mene. Zorane, na potezu si


http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/th_FFalert.png (http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/FFalert.png)




FF 3.0 Alert!

vaskotv
21.6.2008, 20:28
@Suad Novic

Pogledaj post broj #11 i ima sve da ti bude jasno, extenzija Greasemonkey ima za FF 3 i samo josh instaliras onu skriptu iz navedenog linka i posao gotov, a ne tu komplikujes sa tim.

:ciao:

zoran845
21.6.2008, 20:31
Ako si pogledao malo ispod tog posta video si da je problem sto je covek presao na FF3 a za njega taj dodatak jos nije kompatabilan.
Ne znam što ljudi imaju potrebu da smesta čim se one pojave instaliraju najnovije (još u praksi nedokazane i neispitane) verzije programa, ali dobro, znam da ima puno takvih. Samo, onda ne treba ni da očekuju da im sve živo (u ovom slučaju dodaci za brauzer) odmah proradi kao na starim verzijama, već (shodno svojoj brzopletosti) treba da se nose sa (potpuno bespotrebnim) problemima bez jadanja.

Prsti su mi stvarno bili brži od glave. Suade, izvini što sam pokušao da ti pomognem, neću više. Obećavam.

vasiljevic
21.6.2008, 21:33
Zasto bi neko trebao da trpi i da ne pita dali neko zna neko resenje problema? :confused: Bilo stari bilo novi program, ista je stvar, ljudi na forumu pitaju i drugi im pomazu onoliko koliko znaju. Niko nezna sve ali koliko nas ima nadje se uvek neko resenje.

Suad Novic
21.6.2008, 22:58
Prsti su mi stvarno bili brži od glave. Suade, izvini što sam pokušao da ti pomognem, neću više. Obećavam.
Stvarno si brz, i ljutiš se nepotrebno. Lepo sam naglasio da je izlišno smatrati da ja solim pamet nekome, samo pokušavam da poštedim Lap nepotrebnih instalacija, da mi se osnovna instalacija ne pretvori u Olija(U jednom trenutku bila je narasla blizu 4GB). A sad kad sam ovo rekao, možda i ja ishitreno, ako se budeš naljutio zbog mog neznanja, bićeš u pravu.

Suad Novic
22.6.2008, 0:58
Ovde smo se raspričali o addon-ima, i više nisam načisto sa tim šta je Happy Hour; zaseban program, ili se i on može naći kao skript, ovo pak što imam u Status Bar-u u FF-u očigledno ne radi

http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/th_HappyHour.png (http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/HappyHour.png)


a Zoranova konstatacija je izgleda (u FF delu) potpuno tačna.

vasiljevic
22.6.2008, 6:49
Happy Hour je vreme na rapideshare kada mozes da skidas datoteke bez cekanja, nema veze sa nekim programom (bar koliko se ja secam, nisam skoro koristio Rapidshare). Sad, sto se to javlja kod tebe, nisam siguran. Verovatno je neki problem u Javi, ali me ne hvataj za rec.

Suad Novic
22.6.2008, 7:38
Happy Hour je vreme na rapideshare kada mozes da skidas datoteke bez cekanja, nema veze sa nekim programom (bar koliko se ja secam, nisam skoro koristio Rapidshare). Sad, sto se to javlja kod tebe, nisam siguran. Verovatno je neki problem u Javi, ali me ne hvataj za rec.
Na slici se lepo vidi da u režimu Happy Hour-a na Rapidu, Java dodatak konstatuje da nije taj režim. Nije mi jasno šta mu znači ono Java aplikacija, da li se izvršava neki skript, ako da, onda skript ne valja, jer dok on to javlja, ja skidam bez čekanja.

Suad Novic
2.7.2008, 4:56
Happy Hour je vreme na rapideshare kada mozes da skidas datoteke bez cekanja, nema veze sa nekim programom (bar koliko se ja secam, nisam skoro koristio Rapidshare). Sad, sto se to javlja kod tebe, nisam siguran. Verovatno je neki problem u Javi, ali me ne hvataj za rec.
Da, Java nije bila apdejtovana, sada radi.