PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa IE7


jovan2
12.6.2008, 20:47
kad pokusam da otvorim ie7 pojavi mi se ova poruka kako da ovo popravim

Partybreaker
12.6.2008, 22:04
Zbog takvih stvari ti preporucujem da predjes na Mozilla Firefox (http://www.mozilla.com/en-US/launch/?utm_id=Q406&utm_source=google&utm_medium=ppc&utm_campaign=postlaunch&gclid=CPvMjLHa75MCFR4vagod2yfIVQ). A ti probaj da reinstaliras ili "reapair-ujes" IE7 ako si bas voljan, mislim da je to provereno resenje...

nakino
12.6.2008, 22:43
Kako da ga repariram i reinstalisem??? Jos jedno pitanje: dali to znaci da je windows u redu i da je samo potrebo reinstalirati IE7?:n-cc2:

ukimafija
12.6.2008, 22:52
Da, verovatno je sve OK, samo odes Start/Control Panel/Add remove Windows Components. Cekiraj ga i obrisi. Ako nece, samo skini instalaciju sa neta i samo ga ponovo instaliraj.
Ali jedan Prijateljski savet. BATALI SE IE. Busan je ko sito, samo paceri surfuju njime. Firefox je i bezbedniji i brzi. Ako si se bas toliko navikao na izgled IE7 imas za Firefox da skines skin da izgleda maltene isto ko IE7(bas ie7skin). TO uradi ako si pametan,brze je bolje i sigurnije. Surfovanje IE je stvar navike i ja ga imam 7icu ali s njim otvaram samo MSN i Microsoft stranice ako bas moram.
evo ti IE7 dodatak za FF, a ima i drugacijih verzija ove extenzije
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4583

Imas ogroman broj extenzija za FF svakakvih vrsta jos jedan od mnogih razloga da predjes na njega evo jos jednog lepog skina https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5179

Basa Mrkalj
12.6.2008, 22:56
Da, verovatno je sve OK, samo odes Start/Control Panel/Add remove Windows Components. Cekiraj ga i obrisi. Ako nece, samo skini instalaciju sa neta i samo ga ponovo instaliraj.
Ali jedan Prijateljski savet. BATALI SE IE. Busan je ko sito, samo paceri surfuju njime. Firefox je i bezbedniji i brzi. Ako si se bas toliko navikao na izgled IE7 imas za Firefox da skines skin da izgleda maltene isto ko IE7(bas ie7skin). TO uradi ako si pametan,brze je bolje i sigurnije. Surfovanje IE je stvar navike i ja ga imam 7icu ali s njim otvaram samo MSN i Microsoft stranice ako bas moram.

Ne moras ni MSN da otvaras skini extenziju Web Notifier i otvaraj preko Firefoxa

ukimafija
12.6.2008, 23:01
Dobro, hvala Baso, iovako slabo koristim mail na MSN-u on mi prvenstveno sluzi za cetovanje i Video poziv ali hvala na obavestenju...;)

Basa Mrkalj
12.6.2008, 23:06
No problemo, pojavi ce ti se pisamce u donjem desnom uglu i kad dobijes mail, ono pocrveni. Znaci podrzava Hotmail, Gmail, Yahoo i jos neke. U opzijama izaberes vec sta koristis Hotmail..... upises user bez @ lozinku i kliknes na AD i ok. To je sve, mozes napraviti naloga koliko imas , eto. e jos i to da odatle desnim klikom pozivas nalog koji hoces, prva liga.

nakino
13.6.2008, 0:07
hvala na svim odgovorima i savetima! sredi sam ie7 ali ne mogu da otvorim msn, verovatno opet nesto nisam uradio kako treba? koristim jos i operu mada cujem i od vas i inace da je mazila najbolja. ako moze jos malo pomoci oko msn? hvala svima!:icon_stud

Basa Mrkalj
13.6.2008, 8:25
hvala na svim odgovorima i savetima! sredi sam ie7 ali ne mogu da otvorim msn, verovatno opet nesto nisam uradio kako treba? koristim jos i operu mada cujem i od vas i inace da je mazila najbolja. ako moze jos malo pomoci oko msn? hvala svima!:icon_stud

Verovatno ti izbaci neki eror kad pokrenes msn, znaci stavi sliku da vidimo sta je problem.

nakino
13.6.2008, 14:44
Dupli klik na msn pojavi se pescani sat, malo zatreperi i nestane ga, ne izbaci nikakvu gresku, jednostavno nece da ga otvori. A kada kliknem desnim na msn i klinknem na pokreni kao, onda mi izbaci Autolt Error Unable to open the script file.

Basa Mrkalj
13.6.2008, 15:00
Dupli klik na msn pojavi se pescani sat, malo zatreperi i nestane ga, ne izbaci nikakvu gresku, jednostavno nece da ga otvori. A kada kliknem desnim na msn i klinknem na pokreni kao, onda mi izbaci Autolt Error Unable to open the script file.
Probaj da deinstaliras msn pa instaliras ponovo po mogustvu najnoviju verziju.

nakino
13.6.2008, 15:10
Probaj da deinstaliras msn pa instaliras ponovo po mogustvu najnoviju verziju.
ok probacu.

nakino
13.6.2008, 15:57
Ma nema sanse da ja pokrenem MSN:confused: kako i zasto nemam pojma. Obrisao sam neki google talibar i tako mi je proradio IE7 ali nije MSN. Najgore je to sto kod mene u kontrolnoj tabli ne postoji uopste IE7 niti msn, mislim u programima dodaj obrisi:confused: nesto sam zabrljao ocito.

Kisr
13.6.2008, 17:55
Najbolji nacin da resis sve probleme sa IE 7 je da...predjes na firefox:D

Kisr
13.6.2008, 18:48
Trebao bi ipak da pokusas sa reinstalacijom ie7 i msn-a!Skini your uninstaller (http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Your-Uninstaller.shtml)mozda ces sa njim imati opciju da deinstaliras.Pre nego sto deinstaliras ie probaj prvo ovo:u ie sedmici idi na tools-internet options-advanced-reset-reset,mozda to upali!
Ako ces da reinstaliras msn idi na start-run-ukucaj %appdata% pa klikni ok,u folderu microsoft nadji folder msn messenger i obrisi ga,onda idi na start-run,ukucaj RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove,onda idi na start-run,ukucaj regedit i idi na HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft > MSN Messenger,izbrisi stavku MSN messenger,restartuj kompjuter i onda instaliraj najnoviju verziju msn-a.
Pre nego sto se upustis u reinstalaciju trebao bi da uradis i system file checker,start-run,ukucaj sfc /scannow pa klikni ok(izmedju sfc i kose crte ima razmak)to ce da proveri da li su svi fajlovi potrebni windowsu da bi radio u ispravnom stanju,ako ti trazi xp cd samo ga ubaci i to je to.

nakino
13.6.2008, 19:29
hvala na savetima, sve sam procitao i kad se zavrsi utakmica krecem u akciju:D

nakino
24.6.2008, 19:46
Hvala svima na pomoci, ja sam ipak reinstalirao komp i sada je sve OK!
Zivi bili, pozdrav svima