PDA

Prikaži potpunu verziju : Knjige za početnike


zukov
10.11.2005, 9:30
koje knjige za totalne početnike preporučujete. Jezici Java, Visual basic, C++...

doom_lord
10.11.2005, 18:40
Probaj sa knjigom "Programski jezici i metode programiranja" - Jozo Dujmovic za opsti teorijski deo.

Marko_L
10.11.2005, 21:52
U principu, ne preporučujem knjige :), ali za VB pogledaj recimo "Visual Basic 6.0 Programmers Guide".

Tomo
12.12.2005, 2:53
Meni su dobro poslužile knjige "Programski jezik C sa rešenim zadacima" i
"Programski jezik C++ sa rešenim zadacima" obe autora Lasla Krausa. Sviđa mi se što brzo prolazi kroz elemente jezika uz dosta primera. Malo sam gledao neku njegovu knjigu o Delfiju i mogu ti reci da sam brzo bio savladao pravljenje korisničkog interfejsa jer čovek ne filozofira mnogo, vec se drži nacela da se najbolje uči kroz primere pisanjem sopstvenog koda.
Imao sam loše iskustvo sa knjigom "C++ Izvornik" jer je knjiga jednostavno previse obimna i pogubio sam se citajuci je.Mislim da nije za pocetnike vec da sluzi kao enciklopedija za one koji vec poznaju jezik pa žele nešto dublje da prouče.
Knjiga "Delphi 6 Vodič za programere" je po meni za napredne korisnike(iako piše na poleđini "Stručni nivo knjige: početni/srednji/napredni").
Ako hoćeš da učiš da programiraš, obavezno ali obavezno nauči da dibaguješ jer nemaš pojma šta ćeš sve da skontaš zahvaljujući dibagovanju.
Ako si početnik nemoj uzemati neke debele knjige, kao što sam se ja zezno.

Goran
12.12.2005, 3:55
Mozda neka iz serije Biblija.

Dekstr
16.12.2005, 2:58
Mikro knjiga nije losa mislom taj proizsvodjac vidim da su dobro rasprostranjeni . Mada bolje nek ti neko malo objasni pocetak i osnove pa nastavi sam kao i ja .

bozabaksuz
17.5.2006, 19:10
Idi na sajt komjuter biblioteke imaju dobru knjigu o c# .net za 1300 din. na 800 strana. nalaze se u Vojvode Stepe 34 u zgradi na spratu (nema istaknut nigde logo firme vec ces videti na interfonu naziv firme). Sto se tice jave uzmi e-knjigu na engleskom zvanu SIMPLY_JAVA. (30tak tutoriala i po 2-3 primera/vezbe za svaki tutorial)