PDA

Prikaži potpunu verziju : NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) v2.6a


oluja
22.2.2006, 12:19
NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) enables you to change the sign-on message text and color, GPU and memory clocks, hidden features like SBA (Side Band Addressing), FastWrites and much more.
NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) will support all BIOSes as of the GeForce FX 5xxx Series up to the latest, namely the GeForce 7xxx Series. It does not require any .dll, and will work under any version of Windows 9x/ME/NT/2000/XP...

Supported BIOSes:

* 6800/U/GT/LE
* 6800 Go
* 6600GT
* 6600
* 6200
* 5950U
* 5900/U/XT/ZT
* 5800/U
* 5700/U/LE/VE
* 5600/U/XT
* 5500
* 5200/U

* Quadro FX4000
* Quadro FX3400
* Quadro FX3000
* Quadro FX2000
* Quadro FX1400 Go
* Quadro FX1100
* Quadro FX1000
* Quadro FX700

* PCI-E 7800GTX
* PCI-E 6800U
* PCI-E 6800
* PCI-E 6600GT
* PCI-E 6600
* PCI-E 6200 TC
* PCI-E FX5900
* PCI-E FX5750
* PCI-E FX5300
* PCI-E Quadro FX1300
* PCI-E Quadro FX540

http://download.freewarefiles.com/files/NiBiTor.v2.6a.zip
NiBiTor v 2.7
http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,0/func,download/filecatid,1541/chk,fb899be765bdbdd865d27a34d586ae0c/
Full list of supported graphics cards:
http://www.freewarefiles.com/program_9_208_15175.html
Pazljivo sa overclock-ovanjem :dedica:

Rocker
22.2.2006, 13:05
Mislim da nema potrebe za ovakvim stvarima. Low-level OC može da se uradi i preko Riva Tunera podjednako efikasno. Oni koji se ozbiljnije bave klokovanjem grafičkih svakako znaju za promene BIOS-a istih. Oni koji za ovo čuju prvi put bez detaljnog objašnjenja svakako ne bi trebalo da čačkaju i eventualno unište karticu. Menjanje BIOS-a ima smisla samo kod kartica lošijih proizvođača koji svoje kartice u BIOS-u ograniče što se OC tiče (mada i ovo može da se zaobiđe Riva Tuner-om). Ukratko, lepo je ovo što si gore naveo, ali postoje manje opasni načini za postizanje istih efekata.:ciao:

Oliver
22.2.2006, 17:28
Kao i sa svim modovanjima, možda dobiješ više, ali ko će da proba?
Jednom zamalo da probam, ali sam se predomislio.
Ipak imam neki stari bios koji bih rado updejtovao.

Atila
22.2.2006, 22:41
Mislim da nema potrebe za ovakvim stvarima. Low-level OC može da se uradi i preko Riva Tunera podjednako efikasno. Oni koji se ozbiljnije bave klokovanjem grafičkih svakako znaju za promene BIOS-a istih. Oni koji za ovo čuju prvi put bez detaljnog objašnjenja svakako ne bi trebalo da čačkaju i eventualno unište karticu. Menjanje BIOS-a ima smisla samo kod kartica lošijih proizvođača koji svoje kartice u BIOS-u ograniče što se OC tiče (mada i ovo može da se zaobiđe Riva Tuner-om). Ukratko, lepo je ovo što si gore naveo, ali postoje manje opasni načini za postizanje istih efekata.:ciao:
Делимично се слажем, ал' и ти који већ знају морали су некако да науче ;)

Lord
24.2.2006, 2:45
Da sve navedeno stoji, ali sta ako neko nece da overklokuje karticu svaki put kad instalira win i slično? I da omogući na GF6600 monitoring temperature?
Svakako je manja gnjavaža jednom to odraditi i da si miran...
I moja Leadtekica nikako nije htela više od 380/590, a sada sa Sparkle BIOSom ide na 508/675!

Rocker
24.2.2006, 23:25
Da sve navedeno stoji, ali sta ako neko nece da overklokuje karticu svaki put kad instalira win i slično? I da omogući na GF6600 monitoring temperature?
Svakako je manja gnjavaža jednom to odraditi i da si miran...
I moja Leadtekica nikako nije htela više od 380/590, a sada sa Sparkle BIOSom ide na 508/675!
Meni na Asusu N6600 je po defaultu omogućeno očitavanje temperature. Tačno je da neki proizvođači isključuju ovu mogućnost u BIOS-u iz nepoznatih razloga. Čuo sam i ja foru sa Leadtekom da je ograničio klokovanje na više nego skromne vrednosti. Čak ni Riva Tuner-om ne možeš da je klokuješ više čak i kad isključiš test stabilnosti. Šteta. Pogotovo je trulo što platiš za jedan kvalitetan Leadtek a onda moraš da flešuješ BIOS jednog Sparkle-a koji je kao proizvođač dosta ispod samog vrha u koji svakako spada Leadtek. Znam da ovo nema veze sa funkcionalnošću i kvalitetom slike, ali je glupo da piše "Yugo na Mercedesu"!:(

Lord
24.2.2006, 23:35
Sa istim programom, ni to nije problem resiti...
Meni i dalje pise Leadtek...

AstraLogos
25.2.2006, 12:02
Da sve navedeno stoji, ali sta ako neko nece da overklokuje karticu svaki put kad instalira win i slično? I da omogući na GF6600 monitoring temperature?
Svakako je manja gnjavaža jednom to odraditi i da si miran...
I moja Leadtekica nikako nije htela više od 380/590, a sada sa Sparkle BIOSom ide na 508/675!
I ja sam za Riva Tuner kao sto napisa Rocker. :)
Lord, lepo je i korisno sto si flesovao bios na Leadteku pa sa 380/590 otisao na 508/675. :tapsh:
Ali da se flesuje bios samo zbog temperature koja se jednostavno moze ocitati u Riva Tuneru ne vidim preku potrebu. Pa ne sedis valjda pola dana ispred monitora i pratis temperaturu GPU-a. :D
I pazite sta pisete jer ce neko manje iskusan zbog sitnice, mozda sprziti karticu. Sto rece Atila neko je morao biti prvi. Pa i ti prvi su sigurno sprzili koji komad dok se nisu naucili. :kreza:

ddak
16.3.2006, 17:47
a da li bi neko mogao da mi objasni jednu stvarcicu koja me zanima na Riva Tuneru?
imam asus 6600 le silencer 256ram, i kada odem na low level system tweaks ima opcija graphics processor configuration ispod koje ima opcija active pixel/vertex units configuration.Kliknem na custimize i
tu imam od bita 00 do 31, strikirani su mi 00,01,08,09,10,16,17,18,i 19.
00 i 01 su Pixel Units, sa tim sto za 00 pise da je enabled, a 01 disabled.Jeli ja mogu da enablujem kako taj drugi pixel unit?Pored toga josh pishe HW masked -yes.Klikao sam po tome, ali nista, pa ne znam treba li tu neshto da chachkam ili negdje drugo.08,09 i 10 su vertex units, i sve su enabled, pa me zato chudi zashto je ova disabled. Shvatam da je oznaka LE na mojoj grafickoj oznaka za oslabljenu verziju 6600 ali, vidim da prichate o riva tuneru kao tweekeru koji cini i ovo i ono sa grafickim karticama, pa da li mi neko moze objasniti shta sa svojom da radim?
I uz graficku sam dobio cd na kojem se nalazi program ASUS SmartDoctor,na kojem pishe da mi je ENGINE 300mhz, a MEMORY 500.Dokle da znam koja je granica do kojem smijem ici??Hvala

Rocker
17.3.2006, 0:27
@ddak
Te pixel jedinice koje su disabled su zapravo one 4 koje su kod 6600LE zaključane. Nisam imao prilike da vidim da li 6600LE može da se otključa, ali ako tu stavku u kojoj piše disabled staviš na enabled (ako je to moguće), dobićeš "pun" 6600. Posle ovoga sledi restart i tada će raditi sve pixel jedinice. Ako primetiš neke anomalije u slici (mada ovo ne mora da se desi sve dok ne poteraš neku igru ili neki program gde se koriste pixel jedinice), jednostavno vrati tu opciju na disabled, resetuj komp i vratićeš se nazad na 6600LE. Ako te anomalije nisu preterane za tvoj ukus i ako se komp ne zaglavljuje, možeš karticu i tako da koristiš. Biće znatno brža. Inače smart doctor-a nemoj da koristiš za OC. Previše je skroman. Najlakše ti je da to uradiš iz Riva Tunera. Niko pouzdano ne može da ti kaže koliko će tvoja kartica moći da se klokne. Moraš sam da probaš. Teraj po 10-20 MHz. Kad počne da pravi brljotine, smanjuj po recimo 5MHz dok sve ne bude OK. Mogao bi da razmisilš i o dodatnom ventilatoru na grafičkoj, pošto tvoj silencer kao pasivan hladnjak sigurno neće moći da je u dovoljnoj meri ohladi. I potrudi se da taj vetilator bude neki od minimum 4cm (poželjno 6 ili 8)

ddak
17.3.2006, 17:02
@ddak
Te pixel jedinice koje su disabled su zapravo one 4 koje su kod 6600LE zaključane. Nisam imao prilike da vidim da li 6600LE može da se otključa, ali ako tu stavku u kojoj piše disabled staviš na enabled (ako je to moguće), dobićeš "pun" 6600. Posle ovoga sledi restart i tada će raditi sve pixel jedinice. Ako primetiš neke anomalije u slici (mada ovo ne mora da se desi sve dok ne poteraš neku igru ili neki program gde se koriste pixel jedinice), jednostavno vrati tu opciju na disabled, resetuj komp i vratićeš se nazad na 6600LE. Ako te anomalije nisu preterane za tvoj ukus i ako se komp ne zaglavljuje, možeš karticu i tako da koristiš. Biće znatno brža. Inače smart doctor-a nemoj da koristiš za OC. Previše je skroman. Najlakše ti je da to uradiš iz Riva Tunera. Niko pouzdano ne može da ti kaže koliko će tvoja kartica moći da se klokne. Moraš sam da probaš. Teraj po 10-20 MHz. Kad počne da pravi brljotine, smanjuj po recimo 5MHz dok sve ne bude OK. Mogao bi da razmisilš i o dodatnom ventilatoru na grafičkoj, pošto tvoj silencer kao pasivan hladnjak sigurno neće moći da je u dovoljnoj meri ohladi. I potrudi se da taj vetilator bude neki od minimum 4cm (poželjno 6 ili 8)

hvala na uputsvu,samo ako mi mozesh objasniti kako da enablujem taj pixel?Gdje da kliknem,to me zanima...Mozesh li mi na private poslati ako treba , sliku gdje da udjem u riva tuner i gde da kliknem da se enabluje taj pixel?Hvala puno

Rocker
17.3.2006, 18:29
Nije komplikovano: Startuješ Rivu; u gornjem redu gde piše 128bit NV43.....customize, klikneš na strelicu i odabereš ikonicu graf. kartice (prvu).
Pojaviće ti se 2 tab-a. Prvi je AGP settings. Klikni na NVstrap driver i u samom dnu će ti se pojaviti opcija InstallKlikni na njega i zatim na "unlock professional capabilities". Iznad opcije customize (koja je siva-onemogućena) videćeš padajući meni u kome piše "determined by VGA BIOS". Klikni strelicu pored i odaberi "custom". Sada je stavka "Customize" dostupna. Klikni na nju i pojaviće ti se "Custom graphics processor configuration". U prva dva polja su prikazane pixel jedinice. Kod tebe je jedna od njih isključena i pored nje piše "disabled". Klikni sa leve strane mišem da ti se pojavi znak kao kod druge vertex jedinice (znak liči na slovo v). Time si otključao pixel jedinicu. Klkini OK i restartuj mašinu. Kad se Win podigne, proveri da li je ova stavka sada na "enabled". Ako jeste, to je to. Ako ne, pusti program da sam proba da otključa pixel jedinice. To ćeš postići tako što ćeš ponoviti postupak do stavke "Customize". umesto nju, klikni na "Allow enabling hardware masked units" i zatim potvrdi sa OK. Ako ni ovo ne uspe, kartica ti je zaključana i ne možeš ništa da uradiš. Riva će ti izbaciti obaveštenje da možeš da oštetiš hardver :nov_explo , ali ne brini, to se neće desiti šta god da uradiš ;)
Javi kako je prošlo!:ciao:

ddak
17.3.2006, 23:38
To sam i ranije radio, nadao sam se da postoji josh neshto, shto sam mozda propustio, ali nishta.Restartujem komp i dalje stoji disabled.Strikirao sam i "allow enabling hardware masked units" i na "unlock professional capabilities" strikirao pixel unit ali nista.Jedino nisam probao to da mi sam riva tuner otkljucha, to ne znam kako, tako da mogu samo da chekam do neke novije verzije riva tunera koja ce moci otkljuchati to, ili fino skupiti pare pa nova grafichka...Mada zadovoljan sam i ovom, ali malo ubrzanja ne shkodi.Hvala ti u svakom sluchaju.Ako se sjetish ili imash josh nekog predloga ili savjet, javi ili ovdje ili na private.Poz

Rocker
18.3.2006, 2:16
Žao mi je druže, dovde doseže moje znanje:to_care: Izgleda da je kartica hardverski zaključana. To me ni ne čudi, jer još od revizije jezgra A3 ovo je urađeno. Teško da je tvoja kartica toliko dugo stajala po magacinima pa da je tek sad stigla u prodaju. Mislim da sve što je proizvedeno od Jula na ovamo ne može da se otključava.