PDA

Prikaži potpunu verziju : The best story for online browser game


PeTkO
4.6.2008, 19:21
Drugovi i drugarice,

Obracavam se sa jednom idejom.Ide letnji raspust, sloboda, nema skole, nema ucenja, jednom recju milina.

Moj projekat koji sam planirao da radim za vreme raspusta, cisto da ubijem vreme, a mozda i kasnije zaradim neku lovu, zasniva se na pravljenju online browser igre.Svako od vas je nekada sigurno igrao neku od ovi igara(OGame, Travian...), tako da pretpostavljam da ste svi vi koliko-toliko ukljuceni u materiju.

Sto se tice znanja oko samog programiranja, za pocetak znam dovoljno, gde zapnem, potrudicu se da sam resim problem, zajedno sa nasim dragim prijateljem, gosn Googleom.Igra je planirana da se radi u PHP+MySQL+(standardno(html, css, javascript...)), tako da u ovoj temi ne zelim raspravu oko same izrade.

Ono zasta ste mi vi potrebni, jeste da mi pomognete oko sastavljanje price.Ja "na papiru" imam sigurno desetak verzija price...buducnost, sadasnjost, nerealna proslost, daleka proslost itd.

Zelim da dobijem i par prica od vas, pa bi izabrao zajedno sa vama najbolju pricu.Autor najbolje price, ako zeli moze da ucestvuje u daljem razvoju igre i same price, a ako i napravim/napravimo nesto od igre bice i neceg mnogo veceg od ulaska u tim stvaralaca.

Takodje, zelim da napomenem da ako vec se odlucite da mi pomognete, da nepisete price po kojima su vec napravljene igre, vec i da ima male doze originalnosti.

Nadam se da me necete napljuvati i spomenuti mi blizu i dalju familiju (salim se, znam ja da ste vi dobri :) ), vec da ce te mi pomoci, jer stvarno vise nemam ideja o samoj prici.


Unapred hvala :ciao::ciao::ciao:

HaveBreak
4.6.2008, 19:32
Pogledaj u Igrama>Koju biste igru zeleli da odigrate moj post,pa to nekako pretoci u browser.Srecno,ako prihvatis moju ideju i igra postane hit,daces meni koji % zar ne:D

PeTkO
4.6.2008, 19:40
Naravno, ali samo ako mi se zasvidja...sacu da odem da procitam sve


Edit: UzmiPauzu, intersantna prica...Sacekacu ostale price, pa cu odluciti. 1+ za tebe :)

HaveBreak
4.6.2008, 19:53
Naravno, ali samo ako mi se zasvidja...sacu da odem da procitam sve


Edit: UzmiPauzu, intersantna prica...Sacekacu ostale price, pa cu odluciti. 1+ za tebe :)

Ma sta gledas ostale :D,uzmi moju imas zagarantovan uspeh:)

Nikola95
4.6.2008, 21:10
Sta kazete na 'Battlemages'?
Napravite svog maga,naucite ga novim cinima,opremite ga staffovima i borite se protiv drugih magova?
Po uzoru na Battleknight:
http://s1.ba.battle-knight.org/index.php
A ako zelis nesto kao travian:
Otkrice Amreike,stvaraju se prve kolonije,prve prekookeanske metropole...
Vi ste guverner novoosnovanog grada u karipskom moru...
Izaberite naciju(spanci,portugalci,francuzi,asteci,pirati mozda?),budite vojskovodja ili od svog grada napravite velepnu metropolu kulture i trgovine,izbor je vas!
Smislicu ja jos nesto.

PeTkO
4.6.2008, 21:13
^^

Intersnatna prica (ona druga)...razmislicu malo na tu temu.Hvala u svakom slucaju :)

Nikola95
4.6.2008, 21:17
Ta druga moze da lici na ikariam,tj. da svaki igrac ima svoje sopstveno ostrvo,ili dio nekog ostrva.

zoran845
4.6.2008, 21:17
Ovako: u priči obavezno moraš da imaš rimske legionare i kauboje i legionare Legije stranaca. Oni se tu, kao, biju, a u stvari žele da spasu devojku koja je vezana za podmornicu. Na nju skaču neki lavovi, slonovi i tigrovi. Puno tigrova.

Sad ti ovo malo razradi, ima da bude hit.
;)

PeTkO
4.6.2008, 21:25
Jos tu fali i da se ubace neki vanzemaljci i prica je strava.Zoki, imas 99% od celokupne moje buduce zarade.Znaci nista :D

zoran845
4.6.2008, 21:27
Niko ne razume genija. :(

Uzgred, nisam ja izmislio onu papazjaniju: i autori "Serious Sama" su slično razmišljali. Kladim se da ne bi imao ništa protiv da zaradiš k'o oni.

Nikola95
4.6.2008, 21:34
Evo jos jedne:
Japan,pocetak srednjeg vijeka...
Razdjeljen na grupicu manjih klanova(gradova-drzava) koji se konstantno medjusobno bore,Japan nema mira,jer rat bjesni sirom zemlje...
Vi osnivate svoj klan,sa jednim ciljem - da ujedinite Japan u jedno cvrsto i mocno carstvo...
Razvijajte ekonomiju i zaradjujte novac,novcem kupujte vojsku,vojsku saljite na neprijatljske gradove,jedan po jedan,oni moraju pasti!
Ili se udruzite sa njima u savez,izbor je vas...

Definitivno previse koristim 3 tacke - '...' :D
Ideja je 'pozajmljena' iz Shogun : Total War (koji nisam igrao) ali to nije browsver igra pa nema veze zar ne...?
Ako ne uzmete moju ideju,mozte me zaposliti kao strucnjaka za marketing! :D

Lokigodofirendlies
4.6.2008, 22:48
A sta kazes na ovo: Dakle igrac se nalazi u sred oogromne borbe za prevlast u svetu. Ali dobro predstavlja zdrava hrana, tipa grasak, zitarice, keleraba a zlo pomfrit/ zla mast... Prednost je sto vec imam uradjen ART za igru:)
I igrac moze da bira stranu. A cilj je pronaci mac od neiskvarenog kuvanog krompira i da ga upotrebite ili isprzite u fritezi:)

Ain't it cool?:cool:

Patton
5.6.2008, 9:55
Konacno neko ko zna da programira, a treba mu prica :D
Do sada je uvek bilo obrnuto :boodala:

G@Rtn3R
5.6.2008, 12:25
Hmmm...ideja:
Postavis internet kao jedan veliki svijet u kojima se sajtovi (k'o naselja) bore za prevlast i vecu populaciju...
Salju bagove i obaraju jedni druge
Imas vojne jedinice u svakom naselju (sajtu) tipa : Antivirusni odred, firewall odred, pa bug odred, virus odred...

ovo sam lupio iz malog mozga... ali smislicu jos nesto (gore :dzavo:) sigurno...

Nikola95
5.6.2008, 13:04
Otkrice Amreike,stvaraju se prve kolonije,prve prekookeanske metropole...
Vi ste guverner novoosnovanog grada u karipskom moru...
Izaberite naciju(spanci,portugalci,francuzi,asteci,pirati mozda?),budite vojskovodja ili od svog grada napravite velepnu metropolu kulture i trgovine,izbor je vas!
Smislicu ja jos nesto.

Evo razradio sam pricu:
Naslov - American colonization ili American conquest
Dakle sem sto imate grad koji mozete da unapredjujete,mozete i unapredjivati i guvernera tog grada,tj. samog sebe.
Svaki grad ima lvl (koji se dobija kad se postigne odredjeni broj stanovnika,o tome kako se povecava br. stanovnika cemo drugi put)
i kad grad postane sledeci lvl (max lvl-a 40,50?)dobijte 3 poena,i birate koje skillove zelite da unapredite,i povecava vam se glavni skill za 3 poena.
Birate klasu koja vam odredjuje glavni skill.
Klase - Skillovi - znacenja:
Trgovac - Trgovina - trgovci brze putuju od grada do grada (jedno 20% brze,svakim lvlom se brzina povecava)
Arhitekt - Arhitektura - Gradjevine se brze grade,brojem lvl se povecava brzina
General - vodjstvo - vojska se brze krece i trenira
Inzinjer - inzinjerstvo - gradovi imaju vece sanse da pobjede kad se brane
Komadant konjice - zapovjednistvo nad konjicom - konjica ima jaci napad (u pocetku 4-5%,kasnije naravno vise)
Komadant pjesadije - zapovjednistvo nad pjesadijom - isto kao proslo,samo sto vazi za pjesadiju
Mislilac ili mudrac - Mudrost - dodatni skill pon pri lvlovanju
Bard - brzi rast stanovnika tj. brze lvlovanje
Ako odlucis da bude brodova dodaj i
Pomorac - pomorstvo - brodovi se brze krecu,brza trgovina preko mora
Privrednik - Brzi priliv resursa (za pocetak oko 4-5%)
I sta mislis,da nije previse?:confused:
Jeli ovo uopste izvodljivo?

PeTkO
5.6.2008, 13:12
Hm...intersantno, ali me je nikolina prica zaista zaintrigirala.Naravno, opet sam se posluzio nasim prijateljem googleom i pretrazio prostranstvo interneta da bi video da li takva igra postoji.Intersantno je da nisam nasao ni jednu jedinu igru online karaktera koji ispunjava kriterijume naseljavanja Amerike, i sam razvoj ovog kontinenta.

Mislim da ce nikola biti pobednik u ovoj trci za najbolju pricu, jer mi se najvise dopala.

Jos jedno pitanjce...Da li bi ste igrali ovakvu igru, jer ipak je to Amerika, a mi (ne svi) imamo malo odbojnosti prema samoj Americi?

G@Rtn3R
5.6.2008, 13:13
Konsultuj se sa kolegom :D :

http://www.youtube.com/watch?v=GbMjcIFdEbE

0:26 :rofl:

"Dragons and lowrider and bitches.... guns and swords" :rofl:
"We'll kill them with death"

Srry na offtopicu i komentar:
Ideja nije losa, cak je i solidno razradjena sam osto sam ja malo vise za SF...

Nikola95
5.6.2008, 13:14
Tad jos nije postojao SAD,ni Bush,a mozes ako zelis staviti da je moguce igrati kao Astek,Sioux ili neki drugi indijanac,tako da ne vidim u cemu je problem?

PeTkO
5.6.2008, 13:17
Igru planiram jos od Januara ove godine...Prvo sam poceo da prikupljam literaturu oko samog programiranja, pa sam se bacio na ucenje da bi se ova zamisao i ostvarila.Jos uvek nemogu 100% da tvrdim da ce igra ugledati svetlost dana, ali sa svakim danom sanse da igra ugleda svetlost interneta (ne dana :) ) su sve vece.Mada, trenutno me malo usporava prijemni i zavrzlame oko prijemnog, ali tesim se da ima jos malo (13 dana) do prijemnog, pa cu se posle baciti punom snagom na ovaj projekat

Sun Tzu
5.6.2008, 13:44
Jos jedno pitanjce...Da li bi ste igrali ovakvu igru, jer ipak je to Amerika, a mi (ne svi) imamo malo odbojnosti prema samoj Americi?
Igrao bih, ali sa Indijancima i da se borim protiv kolonizacije. :dzavo:

zoran845
5.6.2008, 14:41
PeTkO, Indijanci mogu da se ubace i u moj nacrt scenarija, samo što bi onda devojku trebalo vezati za totem umesto za podmornicu. Umesto legionara (rimskih i francuskih) ubaciš Apače i eto ti vesterna.

P.S. Treba razmišljati i o imenima glavnih junaka: indijanski poglavica treba da se zove Sa-ha-pa-tok/Medved koji mrmlja (Mumbling Bear), a njegov arhineprijatelj, zapovednik američke konjice može da bude kapetan Klejton Raderford (Clayton Rutherford).

Stevvan
5.6.2008, 15:13
Jedan predlog u vezi imena u slucaju da radis ovo sa Amerikom. Umesto da koristis rec Amerika koristi naziv "Novi svet" (New world). Ne samo da bolje zvuci, vec je i istorijski pravilnije :) I da: Tesko da mozes da ubacis kauboje, ako nameravas da budu i Asteci i Maje sobzirom da su oni do pojave kauboja vec bili istrebljeni :) Rec Kauboj se pojavljuje tek u XVIII veku, a Asteci i Maje su pokoreni u prvoj polovini XVI. Btw, ne mora da znaci da su Spanci prvi otkrili novi svet, mozda su pre njih to bili i Vikinzi, tako da mozes da radis igru za koji vek ranije, pa da se umesto puski koriste macevi, a gde su macevi tu je i magija tako da sam ja vise za tu varijantu :D

Nikola95
5.6.2008, 18:19
Jedan predlog u vezi imena u slucaju da radis ovo sa Amerikom. Umesto da koristis rec Amerika koristi naziv "Novi svet" (New world). Ne samo da bolje zvuci, vec je i istorijski pravilnije :) I da: Tesko da mozes da ubacis kauboje, ako nameravas da budu i Asteci i Maje sobzirom da su oni do pojave kauboja vec bili istrebljeni :) Rec Kauboj se pojavljuje tek u XVIII veku, a Asteci i Maje su pokoreni u prvoj polovini XVI. Btw, ne mora da znaci da su Spanci prvi otkrili novi svet, mozda su pre njih to bili i Vikinzi, tako da mozes da radis igru za koji vek ranije, pa da se umesto puski koriste macevi, a gde su macevi tu je i magija tako da sam ja vise za tu varijantu :D

Upravu si za 'Novi svijet'.Cekacemo petka da vidimo sta on kaze.
Sto se tice igre(nije ovo sve sigurno,podlozno je mjenjanju):
Narodi su sledeci:
Rusi(da Rusi!),Siuxi(indijansko pleme),Britanci,Francuzi i Spanci.
Mjesto desavanja : Sjeverna amerika
Koga zanima,nesto vise o kolonizaciji:
http://en.wikipedia.org/wiki/European_colonization_of_the_Americas
Igrac ce moci da odabere svoj narod,i dobice grad negdje u teritoriji svog naroda.
Raspored teritorija(sivo su siuxi,sem grenlanda):

PeTkO
5.6.2008, 19:39
Trebao sam da stavim copyright na slici (ono je moja obrada slike :) )

Da, to je prvobitna zamisao.Od resursa bice drvo, gvozdje, barut, kamen, zitarice.Vojne jedinice se jos uvek prave, planirano je po 8 razlicitih vrsta vojnih jedinica u pet plemena ili naroda.To je za sada planirano da nikola odradi.Na kraju svega, postovacu ovde celu pricu, pa ce mo moci zajedno da je menjamo.

P.S. Sve ovo oko price (zajedno sa osnovnim projektovanjem baze podataka) do 19. Juna.Posle 19. Juna pocinje se sa artom i dizajnom (trebace mi jedan covek koji je dobar u PS-u, ako ima takvog moze mi se javiti na PM, necu da ga pojedem), i oko 1. Jula mogu definitivno da pocnem sa kodiranjem.Eto malog plana oko same igre :)

PeTkO
5.6.2008, 22:28
Evo jos jedne moje zamisli oko samog gameplay-a.Umesto smornog cekanja po 2-3 sata da bi se napravila vojska, ili da bi se skupili resursi, u igri ce se koristiti bodovi/poeni/potezi (ne znam kako da ih nazovem).Npr. da bi se prikupili resursi morate upotrebiti ove poene da bi ste dobili neki broj resursa.Ili pak ako zelite da napravite vojsku, pored resursa, trosi se i odredjeni broj poena itd.

Sta mislite?

Inace mnogo mi je lakse i jednostavnije ovako da napravim nego da se zezam oko tajmera.

pyost
5.6.2008, 23:00
Hmmm...ideja:
Postavis internet kao jedan veliki svijet u kojima se sajtovi (k'o naselja) bore za prevlast i vecu populaciju...
Salju bagove i obaraju jedni druge
Imas vojne jedinice u svakom naselju (sajtu) tipa : Antivirusni odred, firewall odred, pa bug odred, virus odred...

ovo sam lupio iz malog mozga... ali smislicu jos nesto (gore :dzavo:) sigurno...

Ovo je zapravo odlicna ideja, steta samo sto vec postoji - po meni jedna od najboljih browser-based igara, Slavehack (http://www.slavehack.com)

Nikola95
6.6.2008, 11:09
Ovo je zapravo odlicna ideja, steta samo sto vec postoji - po meni jedna od najboljih browser-based igara, Slavehack (http://www.slavehack.com)

Pa mogli smo pozajmiti ideju....:D

dark mesiah
6.6.2008, 11:19
Evo jos jedne moje zamisli oko samog gameplay-a.Umesto smornog cekanja po 2-3 sata da bi se napravila vojska, ili da bi se skupili resursi, u igri ce se koristiti bodovi/poeni/potezi (ne znam kako da ih nazovem).Npr. da bi se prikupili resursi morate upotrebiti ove poene da bi ste dobili neki broj resursa.Ili pak ako zelite da napravite vojsku, pored resursa, trosi se i odredjeni broj poena itd.

Sta mislite?

To sa poenima je ok, mada bi to mogao da nazoves jednostavnije novac ili logicnije zlato tj gold, posto u ovom slucaju govorimo o osvajanju amerike.
Pretpostavljam da oces da pravis igru na engleskom?
Kad vec pravis browser based igru ja ti savetujem da napravis nesto sto ce se razlikovati od ostalih, ne samo po prici vec i po gejmpleju. Ako budes pravio to sa kupovanjem resursa, mogao bi i da napravis da se vrednost svakog resursa menja vremenom kao i u stvarnom svetu, evo npr sad gorivo poskupelo.

PeTkO
6.6.2008, 11:28
Hmm...Svidja mi se ideja dark_mesiah oko novca, tacnije zlata umesto poena.Samo bi se naravno, to zlato dodavalo samo u roku od 24h ili samo jednog sata, i plus bi se moglo zaradjivati prodajom resursa.

Takodje, svidja mi se i ideja oko berze, da resursi poskupljuju ili pojeftinjuju.Lepo, lepo...

Nikola95
6.6.2008, 11:33
To sa poenima je ok, mada bi to mogao da nazoves jednostavnije novac ili logicnije zlato tj gold, posto u ovom slucaju govorimo o osvajanju amerike.
Pretpostavljam da oces da pravis igru na engleskom?
Kad vec pravis browser based igru ja ti savetujem da napravis nesto sto ce se razlikovati od ostalih, ne samo po prici vec i po gejmpleju. Ako budes pravio to sa kupovanjem resursa, mogao bi i da napravis da se vrednost svakog resursa menja vremenom kao i u stvarnom svetu, evo npr sad gorivo poskupelo.

Postoji li unapredjivanje guvernera u nekoj drugoj browser igri?:confused:
(ovo nije ni sarkazam,ni ironija)

dark mesiah
6.6.2008, 12:19
Postoji li unapredjivanje guvernera u nekoj drugoj browser igri?:confused:
(ovo nije ni sarkazam,ni ironija)

postoje one browser igre gde vodis jednog lika kao sto je http://www.bitefight.org/ gde se sve svodi na individualne sposobnosti i iteme
i one gde vodis kraljevstvo,naciju,imperiju,svemirsku silu... tipa http://ogame.org/, gde gradis gradevine i vojsku.
Ako se ovo uzme u obzir, ne postoje, nisam bas siguran mozda ih ima, ali ih ja nisam video

Nikola95
6.6.2008, 12:45
Mesiah:
pogledaj 15. post

Nikola95
6.6.2008, 16:53
Predlog:
Sta kazete na to da ubacimo ovu opciju:Onaj ko napada pripadnike svog naroda konstantno,biva kaznjen,npr. nemoze trgovati sa igracima iste nacionalnosti,sem sa onim koji su s njime u savez,ili da mu vojska izgubi moral pa se slabije bori,ili oboje,ili nesto slicno?

PeTkO
6.6.2008, 17:05
Zanimljivo...Razmislicu uopste koliko je to izvodljivo.

Btw. Uskoro dolazi cela prica, zajedno sa jedinicama i gradjevinama i kolicinom resursa koji trose te jedinice.

PeTkO
14.6.2008, 9:32
Juce sam dobio celokupnu razradjenu pricu od strane Nikola95.Danas cu da sve to detaljno pregledam i da ubacim/oduzmem ako treba jos nesto, pa ce te uvece dobiti pricu i mocicete da komentarisete.

Inace, jel se javlja neko na dobrovoljnoj bazi da pomogne oko grafike?Imamo neke slike kao reference, samo treba da se naprave nove u PS-u

Nikola95
15.6.2008, 20:51
To sto smo izabrali pricu nezaci da smo zavrsili sa igrom,naprotiv daleeeko smo od kraja...
Davajte jos neke ideje,koje mozemo ubaciti u igru,smisljajte...
Mozete vi to!:cool:

PeTkO
15.6.2008, 23:16
Malo sam se danas igrao sa Photoshopom i pravio dizajn pocetne strane.Ovo je neka gama faza dizajna pocetne stranice, ali posto nisam preterano vican PS-u (vidi se) ovo je najvise sto umem:

http://img231.imageshack.us/img231/9995/20720607ai5.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=20720607ai5.jpg)

Nikola95
16.6.2008, 9:51
Malo sam se danas igrao sa Photoshopom i pravio dizajn pocetne strane.Ovo je neka gama faza dizajna pocetne stranice, ali posto nisam preterano vican PS-u (vidi se) ovo je najvise sto umem:

http://img231.imageshack.us/img231/9995/20720607ai5.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=20720607ai5.jpg)

Igleda super.Onako starinski.Samo ako se moze dodati da je onako malo izguzvana bilo bi extra.

PeTkO
16.6.2008, 13:01
Evo nove verzije.Nasao sam i dizajnera (ali je ovo moje delo)

http://img75.imageshack.us/img75/3544/74823923jt3.th.jpg (http://img75.imageshack.us/my.php?image=74823923jt3.jpg)

KarloBasic
16.6.2008, 14:41
Igleda super.Onako starinski.Samo ako se moze dodati da je onako malo izguzvana bilo bi extra.

I malo krajeve papira da sredis, da bas izgleda starinski. Npr kao ovde:

http://img229.imagevenue.com/loc54/th_19437_untitled_122_54lo.JPG (http://img229.imagevenue.com/img.php?image=19437_untitled_122_54lo.JPG)

Ognjen the creator
21.6.2008, 23:00
Mozete da dotate specijalne efekte npr:
Francuzi 10% vise zlata
Amerinkanci 15% vise baruta
itd...
Igrica ce da bude za 3 X :tapsh: 10 X :alealeee:

Nikola95
23.6.2008, 10:42
Mozete da dotate specijalne efekte npr:
Francuzi 10% vise zlata
Amerinkanci 15% vise baruta
itd...
Igrica ce da bude za 3 X :tapsh: 10 X :alealeee:

Nisam te razumio.
Francuzi 10% vise zlata?
Da li mislis n pocetnu kolicinu zlata, ili na brzinu nabavljanja zlata,sta?
Budi precizniji.

Ognjen the creator
23.6.2008, 21:22
Nisam te razumio.
Francuzi 10% vise zlata?
Da li mislis n pocetnu kolicinu zlata, ili na brzinu nabavljanja zlata,sta?
Budi precizniji.
Brzina nabavljanja

PeTkO
23.6.2008, 21:41
Igra nece biti zasnovana na prikupljanju tako sto bi posle odredjenog broja sati kolicina nekog resursa se poveca, vec bi se prikupljanje resursa odvijalo tako sto se potrosi odredjena kolicina zlata i dobila bi se ekvivalentna kolicina resursa u zavisnosti koji je level rudnik.

Ovaj sistem je mnogo brzi, i samu igru cini brzom, od onog starog i prilicno sporog sistema "sat za resurse" (;)).Inace ti zlatnici bi se povecavali na dnevnom nivou!

holodoc
23.6.2008, 21:46
Mene interesuje tehnička strana :) Kako nameravate da radite igru? Kojom tehnologijom, znate li kakve biblioteke ćete koristiti i sl. :)

Ognjen the creator
23.6.2008, 21:51
Igra nece biti zasnovana na prikupljanju tako sto bi posle odredjenog broja sati kolicina nekog resursa se poveca, vec bi se prikupljanje resursa odvijalo tako sto se potrosi odredjena kolicina zlata i dobila bi se ekvivalentna kolicina resursa u zavisnosti koji je level rudnik.

Ovaj sistem je mnogo brzi, i samu igru cini brzom, od onog starog i prilicno sporog sistema "sat za resurse" (;)).Inace ti zlatnici bi se povecavali na dnevnom nivou!
Onda bi moglo owako
Francuzi 10% vise zlata po danu
Amerikanci 10% veca snaga napada
Siuxi 7% manje odrzavanja(Trosenja zita na ljude i vojsku)
...
Inace igra ce biti:eek:

Ognjen the creator
23.6.2008, 21:55
E da to se valjda kaze kupowina resursa.:D
Klanjam se igri:n_klanja::n_klanja::n_klanja::n_klanja:
E da kad budes napravio igru postavi mi za Game Operatora Posto sam stalno na netu pa mogu da pomazem druge igrace.

Patton
24.6.2008, 10:10
Mene interesuje tehnička strana :) Kako nameravate da radite igru? Kojom tehnologijom, znate li kakve biblioteke ćete koristiti i sl. :)
Mene takodje... ;)

Da li imate sve baceno na papir, sta ce moci da se kupuje / pravi, ovo ono... odnosno ceo gameplay jelte?

PeTkO
24.6.2008, 11:57
Ih, ko ce drugi o izradi, no patton i holodoc :)

Da, celokupni gameplay je bacen na papir, i poprilicno razvijen.Mozda ima nekih stvari koje bi trebalo da se poboljsaju tokom same igre, tacnije, kada se igra pusti u etar.To je samo deo oko balansiranja igre, iako mislim da je i u ovom "papirnatom" stadijumu prilicno izbalansirana.

Sto se tice samog postupka izrade, koristicu pored neizbeznog MySQL-a za bazu podataka, PHP(podrazumeva se i HTML&CSS), JavaScript i AJAX

Jedina stvar koja mi je u statusu "neresivo" jeste mapa celog sveta, ali posto ona dolazi tek na kraju, glavu cu razbijati u kasnijoj fazi izrade.

Inace, jos uvek nisam poceo kodiranje igre (uf, ove vrucine ubise boga, najavili od petka kise :) ), ali za koji dan pocinjem...

Nikola95
24.6.2008, 12:00
Evo ovako,sve smo jedinice osmislili,zapisali,koliko kostaju,napad,HP,sta je potrebno da bi se trenirali itd.
Sve to i za gradjevine.
Petko jos to balansira,uklanja greske i dotjeruje.
Ima 5 naroda,svaki sa po 8 razlicitih jedinica.
Osmislili smo prednosti i mane nacija,necu ih jos objavljivati,treba jos da se oko toga dogovorimo.
Nismo ni mi sa kruske pali,znamo sta je potrebno da bi igra bila zanimljiva.
Svejedno hvala Ognjene.
E da,Petko kaze da bi onakva mapa i teritorije kao na slici bile nemoguce,pa toga najvjerovatnije nece ni biti.
Dakle najvjerovatnije ce biti kao u Travijanu,jedna ogromna cetvrtasta mapa i random pozicije.

Ognjen the creator
24.6.2008, 20:00
Nema na cemu.
Takodje mozete da dodatei zauzimanje naselja.
I naprimer posle 300 dana se pojawljuje now narod koji uprawlja kompjuter(kao u travijanu).Pa trebas da izgradis npr neku statuu.:icon_scra

Nikola95
24.6.2008, 21:42
Nema na cemu.
Takodje mozete da dodatei zauzimanje naselja.
I naprimer posle 300 dana se pojawljuje now narod koji uprawlja kompjuter(kao u travijanu).Pa trebas da izgradis npr neku statuu.:icon_scra

Ajde nam jos reci da treba da uvedemo i pravljenje vojske...:D
Ponavljam,nismo s kruske pali,ne moras predlagati tako banalne stvari.
Sto se tici ovog 2. predloga,mislim da bi previse kopirali travian ubacivsi tako nesto.

Ognjen the creator
24.6.2008, 22:55
Ajde nam jos reci da treba da uvedemo i pravljenje vojske...:D
Ponavljam,nismo s kruske pali,ne moras predlagati tako banalne stvari.
Sto se tici ovog 2. predloga,mislim da bi previse kopirali travian ubacivsi tako nesto.
Da znas.
Nego jer mi mozes dati adresu za skidanje Photoshopa nikako da ga nadjem ni preko GOOGLEA:icon_evil:Freddy::icon_scra:n-cc2:

optimus_prime
25.6.2008, 3:46
Da znas.
Nego jer mi mozes dati adresu za skidanje Photoshopa nikako da ga nadjem ni preko GOOGLEA:icon_evil:Freddy::icon_scra:n-cc2:

ccc, www.adobe.com a za ostalo ces se snaci!

optimus_prime
25.6.2008, 3:48
E da to se valjda kaze kupowina resursa.:D
Klanjam se igri:n_klanja::n_klanja::n_klanja::n_klanja:
E da kad budes napravio igru postavi mi za Game Operatora Posto sam stalno na netu pa mogu da pomazem druge igrace.

Sinko, nemoj da visis na netu uci skolu:kreza:

Nikola95
25.6.2008, 10:27
Da znas.
Nego jer mi mozes dati adresu za skidanje Photoshopa nikako da ga nadjem ni preko GOOGLEA:icon_evil:Freddy::icon_scra:n-cc2:

1.Forum ne podrzava pirateriju
2.Ovo nije tema o photoshopu
_________________________
Dali si ti pri sebi?

HaveBreak
25.6.2008, 11:28
1.Forum ne podrzava pirateriju
2.Ovo nije tema o photoshopu
_________________________
Dali si ti pri sebi?

Mozda oce da kupi Photoshop otkud znas?:)Petko je si li poceo sa izradom igrice i kako napredujes

Nikola95
25.6.2008, 11:40
Da znas.
Nego jer mi mozes dati adresu za skidanje Photoshopa nikako da ga nadjem ni preko GOOGLEA:icon_evil:Freddy::icon_scra:n-cc2:

Mozda oce da kupi Photoshop otkud znas?:)Petko je si li poceo sa izradom igrice i kako napredujes

Ne vjerujem da je htio da ga kupi,nasao bi pomocu googlea za tili cas,a cak i da je htio,opet tu je razlog 2.
Petko,da li je dizajner poceo sa radom?

PeTkO
25.6.2008, 11:42
Poceo sam sa izradom i ide sve lagano.Ne zelim nigde da zurim, jer "sve sto je brzo, to je i kuso".Polako idem, imam ceo raspust pred sobom, tako da uopste ne zelim da brzam.

Dizajner jos uvek nije poceo sa radom, cekam da zavrsi neki svoj posao, ali za sada ja sam taj koji dizajnira (a mogu da vam priznam da mi neide mnogo lose, usao sam u tehniku :) )

Patton
26.6.2008, 10:11
Pa daj nam nesto da vidimo... barem strukturu sql baze :cool:

PeTkO
26.6.2008, 10:22
No, no..

Salim se.Dobicete strukturu baze kad je definitivno odradim, jos uvek nisam sve tabele i sva polja odradeo, a mozda na kraju dobijete i celu igru, mada cisto sumnjam, jer nisam ja od onih open-source programera :)

The drawer
30.6.2008, 13:38
:ciao::ciao:Brate ja sam owde samo da crtam. Tako da ako ti bude trebao neki artwork ili bilo kakaw pixelart ili Bilo kakaw crtez, ja sam tu.... nemam wze sa programiranjem, ali mislim da imam neke weze sa crtanjem...... pozzzz:ciao:

PeTkO
30.6.2008, 13:39
Imam te u planu...polako samo!

The drawer
30.6.2008, 13:40
:):):)e pa ti si online???' koja fora nisam ochekiwao odgowor teko rano... hehehe:)

Nikola95
30.6.2008, 13:44
:):):)e pa ti si online???' koja fora nisam ochekiwao odgowor teko rano... hehehe:)

Zapamti,na ovom forumu UVIJEK ocekuj neocekivano!:D
Dobrodosao u tim!

The drawer
30.6.2008, 20:36
OKay man I understand.......:aplauz::aplauz::aplauz:
samo smoren am mnogo na owom raspustu nemam shta a radim pa bi bilo lepo da me bilo ko angazuje da mu nacrtam neshto.... Iz chiste dosade ja pishem owaj post.... :) :):):)

:dedica::ciao:

Patton
30.6.2008, 20:38
Iz chiste dosade ja pishem owaj post.... :) :):):)
:dedica::ciao:
Well, to se zove klasican spam i ne tolerise se na ovom forumu. Ako nemas trenutno sta da kazes na neku temu, nemoj spamovati... i ovo je forum, a ne chat :)

Nikola95
30.6.2008, 21:39
Well, to se zove klasican spam i ne tolerise se na ovom forumu. Ako nemas trenutno sta da kazes na neku temu, nemoj spamovati... i ovo je forum, a ne chat :)

Ne, ovo je ipak prekriveni spam.
On izrazava misljenje koje ima veze sa prethodnim postom,ali i ne sa samom temom.
Slicno kao i ja sada...

Stevvan
30.6.2008, 22:48
A da se odmoris ti malo od gamedev-a i da se oprobas u filozofiji :)

@The drawer:
Jel mozes da mi posaljes neke tvoje radove na pm ili email da vidim kako radis?

PeTkO
30.6.2008, 23:19
Jel mozes da mi posaljes neke tvoje radove na pm ili email da vidim kako radis?

Alo, decace nemoj da mi odvodis radnu snagu.Otvori svoju temu pa tamo vrbuj svoje podanike:n-cc2: :D:D:D

(e necemo vise spama, od sada, ako neko nema neku ideju ili ako samo lupeta, moderatori, znate svoj posao!)

The drawer
1.7.2008, 2:21
okay odsad samo cutim!:opanachke
ako bilo kome zatreba moja pomoc, jawite! :ciao:

EclipsE
10.7.2008, 16:14
I, kako napredujete? neshto vas ne chujem u poslednje vreme :)

PeTkO
10.7.2008, 17:55
Ne zelim jos uvek da sticem neka javna ocekivanja, mogu samo da kazem da svakodnevno radim (Onaj tezi deo, kodiranje) i da rade drugi (onaj malo laksi deo, a to je dizajniranje).Evo danas sam poceo sa kodiranjem same igre, deo oko dizajna (dizajn je trenutno shit, nisam hteo da se zadrzavam na tome, uradicu prvo celu igru (valjda cu nekad zavrsiti) pa cu onda na kraju kao slag na torti, da se bavim dizajnom.

Ako zeli neko da mi pomogne (treba mi neki php programer sa znanjem, necu neke pocetnike), moze slobodno da mi se javi preko PM-a.

Pozz

Patton
22.7.2008, 10:42
Ajde otkrite nam barem nesto sta je do sada uradjeno?

:aplauz:

PeTkO
22.7.2008, 11:26
Do sada je uradjen kompletan sistem registracije i logovanja, admin panel i jos neke sitinice.Danas/sutra trebalo bi da pocnem da radim sistem igre.

Nego imam jedan problemcic.Treba mi neko ko dobro crta.Ja sam hteo da kontaktiram ovog "The Drawer"-a, ali decko se izgubio, a nije ostavio nikakav kontakt.Tako da ako postoji neko na forumu, neka mi se javi preko PM-a

PeTkO
18.8.2008, 18:51
Evo mene, posle dosta vremena.

Pre svega, zelim svima da se izvinim zbog nedostataka svezih vesti, od kraja jula do pre neki dan non-stop sam bio na raznoraznim odmorima, letovanjima itd.Danas malo zahladilo pa sam i net uplatio, pa eto, mogu da vas obavestim o daljem toku razvoja igre.

Nazalost, cisto sumnjam da cu zavrsiti do 1. septembra.Jednostavno, da kuckam po 8h dnevno kod, pa i tada bi mozda zavrsio do 1., ali cisto sumnjam.Jednostavno, sada sam ukapirao da ima dosta da se radi i da nije tako jednostavno kako sam ja mislio.Ali nebojte se, nastavljam sa razvojem i uopste ne mislim na odustajanje.

Za ova nekoliko dana koliko sam bio pri kompu, uspeo sam da nekako "skarabudzim" tajmer u js-u.Iskreno, to mi je do sada najtezi deo posla, jer praviti tajmer u js-u sa malim, skoro nikakvim znanjem iz js-a, i sa nekom mini knjigom o javascriptu je veoma teska stvar, ali uspeo sam sinoc u kasnim (ili bolje receno jutarnjim) casovima da zavrsim i tu brigu.

Do sada je odradjen sistem resursa, statistike igraca i jos neke sitnice.Planiram da ovih dana ubacim i ovaj tajmer u kod igre (sluzice za odbrojavanje vremena do neke akcije, npr. izgradnje rudnika, zgrada), i da pocnem ono dosadno i monotono ubacivanje promenljivih u bazu podataka.

Inace, prica je verovali ili ne pomerena za 360 stepeni, kako u vremenu tako i u vrsti.Za sada necu da otkrivam detalje, neki ce mozda reci da je vec vidjeno, ali ona prica sa Zapadom mi nije drzala vodu.Nadam se da se nidza nece razocarati :)

Brad Pitt
25.8.2008, 20:19
E Petko znam da je ovo ipak (kolko tolko) zahtevan projekat i da naporno radis na njemu,mene trenutno intresuje da li moze neko od nas (Ljudi koji prate tvoj rad)postati moderatori tvoje igre i sl.........UNAPRED HVALA:alealeee::alealeee::alealeee:

Ivan-94
29.3.2009, 1:26
Evo posle skoro godinu dana,pitam sas sta ste uradili sa tom igrom???
Ima li je na netu.???:confused::confused::confused::confused::c onfused:

EclipsE
29.3.2009, 3:24
Najverovatnije nishta... kad smo vec kod browser based igara, mogli bi da obidjete http://www.projectecho.byethost10.com/index.php
josh je WIP, mozete da gradite zgrade i vidite mapu, shaljete poruke drugim igracima itd... josh ima da se radi, nego sam zapeo kod battle sistema. Nemam ideja koliko jedinica da ima, koja zgrada da pravi koje jedinice itd... Ukoliko neko zeli da pomogne, prihvatam sve ideje ^^ (obavezno skinite FF ukoliko nemate, jer koliko god sam se trudio da optimizujem za IE izgleda uzasno...)

Ivan-94
29.3.2009, 8:54
Evo ti ideje neka kasarna pravi vojsku,a neka ima po 8 jedinica,trebao si da stavis jos neki narod npr. Rusi,Evropljani,nesto tako.I uraadi mapu malo bolje neka ima strelice sa strane da se pomeras,nesto slicno travianu uradi mapu.:alealeee::alealeee:

EclipsE
29.3.2009, 12:09
Pa nije to bash toliko lako :kreza: Hteo bih mnoge stvari, ali gledam uglavnom shta bih MOGAO da uradim. A shto se tiche naroda, eto to je jedna mana al dobro, ima vremena za menjanje.

Ivan-94
29.3.2009, 12:13
Evo i ja sad pocinjem da pravim online igricu.Ima i tema..Bice tesko