PDA

Prikaži potpunu verziju : Nesto da d-loaduje, preimenuje i snimi pdf


tokyorush
31.5.2008, 13:05
Odma' da se prijavim osim html i css-a, totalni sam noob u bilo kakvom programiranju, ali sam spreman da radim i imam doooosta vremena da ovo zavrsim....

Kao sto sam gore i napisao....treba mi nesto da skine posljednji dodati fajl iz foldera na serveru, preimenuje ga kako ja zelim (yyyymmdd_(ime, ne zna se koliko slova)_hhz.pdf (gdje je hh sat kada je fajl obradjen, a z oznaka za UTC-universal coordinated time ili kako Ameri govore zooloo time), i snimi ga negdje na moju masinu.

Poslije cu da radim na necemu da to sve posalje kao attachment na nekoliko adresa, ali to je drugi dio glavobolje....


U cemu da radim, sve sto sam nasao na netu mi kaze da koristim VBA, ali imam problem, masina mi je na japanskom WIN XP, to pravi probleme kad se koristi VBA pisan na ENG masini (iako ne bi trebao, ali nijedan macro napravljen na ENG XP nece da radi na mome kompu i ostalim JPN XP masinama u firmi, ne znam zasto), pa bi najradije preskocio koristenje VBA, ali ako je jedini put taj.....

Uglavnom, ovoliko za pocetak, pa cu da se borim dalje.....

Hvala za svaku ideju....

tokyorush
2.6.2008, 2:17
Hajde bar neki savjet, ljudi, ocajan sam :) ?

allokin
2.6.2008, 3:02
Ne znam za download-ovanje ali za preimenovanje mozes da koristis batch.

@echo off
:loop
cls
set /p a=Ime fajla?
set /p b=Novo ime fajla?
copy %a%.pdf %CD%
ren "copy of %a%.pdf" %DATE%%b%%TIME%.pdf
goto loop

ne znam da li ovo pomaze.. -.-

tokyorush
3.6.2008, 1:04
Pomaze, hvala....jos samo da ovo sve uklopim u cjelinu i mislim da sam zavrsio sa prvim dijelom, sad da skontam kako to automatski da se salje....

allokin
3.6.2008, 22:02
Izgleda da nema nikoga, ovaj board se veoma sporo razvija.. Ako nista ne bude onda se zali kompaniji da ti menja na ENG.