PDA

Prikaži potpunu verziju : Potreban program sličan SubRip-u


wersadix
29.5.2008, 17:46
Potreban mi je program sličan SubRip-u, za skidanje titlova iz video fajlova.
Tačnije, treba mi alternativa SubRip-u.

Spawn BG
29.5.2008, 23:29
U paketu GordianKnot (ne AutoGordianKnot!) postoji VobSubRip, kojime možeš ripovati prevode u idx/sub. Dobijaš dva fajla, jedan je*.idx a drugi je *.sub. Ovaj *.sub ne možeš otvoriti SubtitleWorkshop-om, a ako bi njega posle hteo da pretvoriš u klasični tekstualni prevod, morao bi da odradiš nešto slično radu u SubRip-u, tako da je pitanje da li ti se isplati da to radiš. Ovaj idx/sub prevod ćeš bez problema videti na kompjuteru, ali nije upotrebljiv za kućne DVD plejere.

Ovakvi prevodi se javljaju često i tako što je *.sub fajl zip-ovan ili rar-ovan (pošto zna da bude i 15-20MB, zipovan je oko 5-6, za razliku od običnog tekstualnog prevoda koji tek ponekad pređe 100kB), pa imaš *.idx i *.zip(ili rar), i to se opet bez problema otvara na kompjuteru.

wersadix
31.5.2008, 18:08
Hvala na sugestiji, ali verovatno nisam dobro objasnio. Kada sam rekao da mi treba program sličan SubRip-u, mislio sam na njegovu OCR funkciju.
U pitanju je opcija File->Open Hard Subbed Video files, pomoću koje je moguće izvući "zalepljeni" titl iz video fajlova snimljenih sa TV-a (serije, filmovi).
I zato pitam jel postoji neki program sa sličnim mogućnostima ali i alternativa za SubRip?

NenadN
1.6.2008, 14:08
Hvala na sugestiji, ali verovatno nisam dobro objasnio. Kada sam rekao da mi treba program sličan SubRip-u, mislio sam na njegovu OCR funkciju.
U pitanju je opcija File->Open Hard Subbed Video files, pomoću koje je moguće izvući "zalepljeni" titl iz video fajlova snimljenih sa TV-a (serije, filmovi).
I zato pitam jel postoji neki program sa sličnim mogućnostima ali i alternativa za SubRip?
Nema toliko dobrih alternativa, sta vise ne postoji alternativa subripu jer on to radi najbolje.

Imas nekih problema sa SubRipom?

VojaM
2.6.2008, 14:07
Skidanje titlova koji su "nalepljeni" na film je strašno nezgodna i teška rabota. Mnogo toga mora da se radi ručno, teško je "napenaliti" da se dobro OCR-uju i titlovi koji su samo u jednom redu i oni koji su u dva (a ako ih ima i u tri reda, to je gotovo nemoguće), mnogo je grešaka, a najveća gnjavaža je što je to strašno sporo.

Ne znam da li postoji još koji program koji takvu opciju uopšte i ima.

Ja sam se samo jednom u životu gnjavio sa skidanjem takvih titlova i nemam nameru to ikad više da radim. Trebalo mi je bukvalno nedelju dana...