PDA

Prikaži potpunu verziju : XNA's Not Acronymed...


sasha vukelic
29.5.2008, 13:46
da li igra pravljena koristeci visual studio 2005 express editon (skinut odavde (http://www.microsoft.com/express/download/default.aspx)) i XNA 2.0; moze da se prodaje?
odnosno, placa li se ista microsoft-u?

procitao sam da se windows verzije mogu prodavati po zelji, a da se za xbox igre mora placati nesto. xbox me ne interesuje, pa mi odgovorite samo da li je tacno da gotov program (recimo da je samo exe fajl u pitanju) moze da se prodaje bez ikakvih zavrzlama?

Eni
29.5.2008, 13:53
Može.

Duži odgovor: Verzija za windows može da se distribuira kako hoćeš, od freeware do komercijalnih igara AAA klase (ako je napraviš) samo ćeš uz nju morati da distribuiraš i dodatke bez kojih neće raditi (C++ redistributable i još po nešto, kao npr kod IronMan igre i sličnih rađenih u XNA)... Bar je tako bilo u 1.x možda sad ima neka fora ugrađena da se sve strpa u projekat i napravi instaler...

Inače što ne skineš Express 2008?

sasha vukelic
29.5.2008, 14:26
imam 2008, ali nazalost XNA "pravo" podrzava samo 2005...

Patton
29.5.2008, 15:38
A sta si to lepo napravio? :D

sasha vukelic
29.5.2008, 15:49
josh nista konkretno... malo slobodnog vremena na poslu, pa sam isprobavao ovaj XNA i svidja mi se skroz :) pa, reko da vidim da li se isplati izucavati ;) kao sto znate programiranje mi je, pored opisa posla, i hobi... mozda, mozda bude nesto, al ne ocekujte gromoglasne najave :D

nek ostane tema za raspravu o game development-u u XNA 2.0

dechkotzar
3.6.2008, 0:31
Izashao je XNA 3.0 (za sada CTP ali funkcionalnost ne bi trebalo da se menja do finalne ver. previshe) koji mozhesh da povezhesh sa vechinom verzija VS 2008.

Nego jedno pitanje: kako debagovati Pixel i Verteks sejdere, radjene u mental mill + FX Composer 2? Vech par sati pokushavam da dobijem efekat stakla koji u mental mill-u izgleda odlichno ali pri uchitavanju koda u igru, model na koji lepim efekat se ne prikazuje (ili se prikazuje ali je potpuno providan)?