PDA

Prikaži potpunu verziju : Nokia Software Update


Predrag Stankovic
26.5.2008, 22:34
Skinuo sam Nokia Software Updater sa Nokia sajta u nameri da update-ujem software na svojoj Nokia-i 6120c, i odustao sam na poslednjem koraku setivshi se foruma, Hteo bih da pitam nekoga da li je pokusao i odradio ovo, sta je dobit , koji su rizici i da li bi ja time udateovao postojeci Symbian 9.2 na najnoviju verziju 9.3 koju koriste modeli nokia-e koji su tek izasli poput: n96,n78, 6220c, 5320 i jos poneki, kolika je procena rizika da na ovaj nachin syebem svoj telefon, i sta bi bi mi posle update-a ostalo u memoriji telefona, tj. da li bi radili instalirani smbian programi kojih imam dosta.

Sabijach
27.5.2008, 2:52
Nokia software updater će te pre početka procedure obavestiti da l' za tvoj fon postoji update i ako ga ima on će biti updateovan na noviju verziju. Šta je u njoj doradjeno pogledaj u nekom changelogu. Što se tiče rizika - ja sam 3 puta updateovao do sada i nije bilo problema, a ako se dobro sećam symbian bude resetovan u toku...

Stojadin
27.5.2008, 2:56
Nemozes niakako da instaliras novu verziju symbiana(9.2->9.3) nego samo novi firmware 9.2 symbiana.A prednosti su da se ispravljaju neki sitni bugovi i tako to.Ja sam to radio na 6630 i nije nikakav problem donelo.

Predrag Stankovic
27.5.2008, 8:39
Nokia software updater će te pre početka procedure obavestiti da l' za tvoj fon postoji update i ako ga ima on će biti updateovan na noviju verziju. Šta je u njoj doradjeno pogledaj u nekom changelogu. Što se tiče rizika - ja sam 3 puta updateovao do sada i nije bilo problema, a ako se dobro sećam symbian bude resetovan u toku...

Ok stigao sam dotle ponudjeno mi je bilo da updateujem firmware na noviju verziju koja je 66MB

Nemozes niakako da instaliras novu verziju symbiana(9.2->9.3) nego samo novi firmware 9.2 symbiana.A prednosti su da se ispravljaju neki sitni bugovi i tako to.Ja sam to radio na 6630 i nije nikakav problem donelo.

A da li postoje jos neke prednosti osim ispravke sitnih bugova tj. neke vidljive promene?

ZoranM
27.5.2008, 14:11
Skinuo sam Nokia Software Updater sa Nokia sajta u nameri da update-ujem software na svojoj Nokia-i 6120c, i odustao sam na poslednjem koraku setivshi se foruma, Hteo bih da pitam nekoga da li je pokusao i odradio ovo, sta je dobit , koji su rizici i da li bi ja time udateovao postojeci Symbian 9.2 na najnoviju verziju 9.3 koju koriste modeli nokia-e koji su tek izasli poput: n96,n78, 6220c, 5320 i jos poneki, kolika je procena rizika da na ovaj nachin syebem svoj telefon, i sta bi bi mi posle update-a ostalo u memoriji telefona, tj. da li bi radili instalirani smbian programi kojih imam dosta.
Posto imam isti telefon, mogu ti reci da ako imas v3.83 ne dizes na v4.21 jer ce telefon biti sporiji u symbian igrama i aplikacijama, izgubices podrsku za ad-44 sluske, dobiti jos par bagova i nista dobro.
Korisna adresa: http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=swupdate&thread.id=19348&view=by_date_ascending&page=1
ps Naravno da ostaje na 9.2.

Sabijach
27.5.2008, 17:51
A da li postoje jos neke prednosti osim ispravke sitnih bugova tj. neke vidljive promene?
Zavisi od telefona do telefona, na nekim telefonima update može baš fino da poboljša performanse, aplikacije kao i kvalitet slika sa kamere, ali za tvoj fon očigledno nema ništa bitno čak se izgleda baguje. Elem, changelog:
Changes/improvements made from MCU SW 3.83 to version 4.21:
- Generic phonebook improvement
- Localization improvement
- Browser functionality improvement
- Generic HSDPA stack improvement
- General Java improvement
- Operator list updated

ZoranM
27.5.2008, 20:02
Jos jedna napomena, ovaj telefon poseduje UDP (User Data Preservation) sto znaci da prilikom update-a softvera nista nece biti izbrisano. Ovo je do sada imao samo n81 (kod koga je reklamirano kao feature), dok za 6120 nije opste nije ni naglaseno. Markening cini cuda jer ovo nije telefon iz n serije.:mad:

Predrag Stankovic
27.5.2008, 23:10
Onda je bolje da ne update-ujem jer to sto nudi novi firmware meni ne znachi toliko da bih se cimao oko update-a, da je sredjen fix sa picture browsing-om iz galerije tj. otklonjeno treptanje prilikom prelaska sa jedne slike na drugu, pa i da razmislim a ovako mislim da necu da menjam.

ILLidaN_93
7.1.2009, 16:59
ja cu na n70 da updatujem software...napokon izasla nova verzija softwera za n70 :D

ILLidaN_93
10.1.2009, 0:50
ja cu na n70 da updatujem software...napokon izasla nova verzija softwera za n70 :D
updateovao sam odlicno je....

djoleki
4.8.2009, 12:59
Jel zna neko kod e71 sta dobijam update-om ili mozda gubim. Posto ne smem da se usudim da ga updateujem? Ako neko mozda ima ovakav telefon, ili bilo ko zna, ako ima neki savet...

Chivan
5.8.2009, 14:44
Jel zna neko kod e71 sta dobijam update-om ili mozda gubim.Da bi se to znalo, potrebno je da kažeš koji firmver imaš i na koji bi prešao. Možda već imaš poslednji firmver u telefonu.

djoleki
14.8.2009, 17:50
Da bi se to znalo, potrebno je da kažeš koji firmver imaš i na koji bi prešao. Možda već imaš poslednji firmver u telefonu.

pa iskreno ne znam kako da proverim firmver, niti znam sta je...na nokijinom zvanicnom sajtu trenutno nude softver za e71: 210.21.006, dok je na mom trenutno(proverio sam preko *#0000#) 200.21.118, tako da predpostavljam da ima nekih novina...pa me interesuje da li gubim nesto od podataka ako apdejtujem ili tako nesto...

Chivan
16.8.2009, 8:24
pa iskreno ne znam kako da proverim firmver, niti znam sta je...na nokijinom zvanicnom sajtu trenutno nude softver za e71: 210.21.006, dok je na mom trenutno(proverio sam preko *#0000#) 200.21.118Eto, to je firmver. :)
Uglavnom, promene su sitne:
This software release enhances general software maturity and stability. The software release includes: stability and functionality improvements in the following areas: browser, camera, calendar, messaging and VoiP.Moj savet ti je da ne prelazis na novu verziju.