PDA

Prikaži potpunu verziju : igrice se igraju same


Gogiran
20.2.2006, 18:52
Za sad se radi o 4 igrice:gta-vice-city-undreground;san andreas;warior within-princ od persije2;thief.
Posle instalacije igrice,pojavljuje se meni i kursor se po njemu seta sam kao da neko(duh) dira mis ili tastaturu!Ako se slucajno desi i da "upecam"neku opciju misem,igrica pocinje da se igra sama!
Druge igrice normalno(super) rade:princ od persije1,stromhold1 i 2,sims1 i 2,breed,halo,mafija,gospodari prstenova,doom3...
.......a,da,konfiguracija;
vga-silencer6600asus(pc-expres);
mb-jopet asus A8N-E(sa peg slotom za graficku);
80gb hard maxtor;
2x256 rama;
cpu-athlon64venice3000....
Probao sam sa drugom(mislio sam da je ona "kriva") tastaturom-isto!
Kad je moj drug instalirao novi drajver za graficku-igricai:gta-vice-city-undreground je radila super ali samo dok nije restartovan komp!Cim je resetovan racunar,opet se javlja isti problem...
Ako neko zna u cemu je fora,neka pomaze....

Dimo
20.2.2006, 21:40
Prvi put u zivotu cujem za ovakav problem :confused:
Nadam se da ce ti moja nagadjanja pomoci:Problem moze da bude u tim drajverima za graficku(mada je to malo verovatno)ili imas neki virus u kompu(ovo je verovatnije).Pokusaj da skeniras kompjuter sa nekim antivirusom ili Ad-Awareom.Nista drugo mi trenutno ne ''slece'' na pamet.

phoenix[illusion]
20.2.2006, 23:08
Mozda je neki Spyware, mada neverujem!
Uzmi neki program protiv spyware-a (imas ih milion na internetu) i probaj NOD-om da pregledas komp!

Meni je bio slican problem ali verovali ili ne problem je bio do misa!?
Cim sam promenio mis sve je bilo uredu nije vise odletao tamo-vamo i nije vise "sam" pritiskao po desktop-u!

Suicide samurai
20.2.2006, 23:37
imas li dzojstik na racunaru???? ako imas moguce je da on izaziva ovo setanje

The Finest Serbian Since '82
21.2.2006, 1:47
:) Zaista sjajan "problem". Ukoliko tvoj komp nije prvi primer vestacke inteligencije, onda je moguce sto rece prodhodni kolega forumas, da je u pitanju mozda dzojstik (naravno ukoliko imas). Ukoliko nemas.... zaista zanimljivo...

Eni
21.2.2006, 11:44
Nemojte zezati coveka, ocigledno je u pitanju necista sila (koje sigurno postoje jer su spominjane ranije u I/O portu SK, !presedan) i najjednostavnije ce je oterati ako formatira sve i reinstalira sistem, naravno nakon sto dovede svestenika koji ce sveze formatiran disk blagosloviti (ovo pomaze stabilnosti i bez zlih i necistih sila, preporucujem svima da probaju!)

Probaj da poteras Direct X diagnostic tool (start>run>dxdiag [enter]) i poteras troubleshooter ...

VojaM
21.2.2006, 13:51
Mislim... glupo pitanje, ali da nije naprosto demo u pitanju?

Jaguar
21.2.2006, 15:57
@Gogiran:

Skloni poslužavnik i bocu kečapa sa tastature. :D

Goran
21.2.2006, 18:01
Ako se dobro secam, slican problem sam imao sa racunarom na kome je bio prikljucen nekalibrisan dzojstik, pa je kalibracija, ili kako se to bese zove, resila problem, mozda je to, kao sto rece The Finest Serb... Ne verujem da je u pitanju virus koji izaziva ovako nesto.

Gogiran
21.2.2006, 18:04
Nemam joistik,jiopad i sl...Nemam ni kecap a posluzavnik sam sklonio sa tastature...he,he...
Od antivirusnih programa imam"samo"kasperski koji redovmo obnavljam tj.kad kod se nakacim na net(malo pre sam to uradio...)
Skeniram komp svake nedelje protiv virusa....
Imam neke ortake -"strucnjake"koji nikad tako nesto nisu videli u zivotu...
Te iste igrice(cd-ovi,dvd-ovi)su instalirane na pentium4(intel) sa 256 rama i integrisanom kod mog ortaka koji se podmuklo smeska kako sam pukao 1200 evrica a moja ljuta masina nemoze ono sto moze njegov komp:"Pa ko ti je kriv sto toliko citas svet kompjutera gde reklamiraju pc-expres kad to nije jos proverena stvar..."A ja "krijem moje suze..."
A da zaboravio sam da kazem da sam zbog "problema formatirao c: i instalirao ponovo xp pak2...:confused: :confused: :confused: I...SVE PO STAROM

darkado
21.2.2006, 19:45
mozda ako imash UPS nekad ga komp prepozna kao dzojstik, i meni je tako thief tripovao

The Finest Serbian Since '82
21.2.2006, 22:36
mozda ako imash UPS nekad ga komp prepozna kao dzojstik, i meni je tako thief tripovao
A pa da naravno, meni je pre neki dan prepoznavao UPS kao toster, jedino sto hleba nisam uspeo da pecem :rofl: :rofl: :rofl:

darkado
22.2.2006, 12:58
nije nista smesno, prepoznaje ga u nekim igrama kao USB to serial joystick 0 axis, 32 buttons

Gogiran
22.2.2006, 17:44
nije nista smesno, prepoznaje ga u nekim igrama kao USB to serial joystick 0 axis, 32 buttons

Pa neznam kako da to proverim na kompu:confused: muzda-kontrol panel-sistem,hardver...Nemam nista "zuto"-mislim neki znak pitanja ili znak usklika...
Kako da resem taj problem prepoznavanja dzojstika...
Ustvari,molim te da mi u malo vise recenica objasnis kako,gde,kojim putem...
Mislim-prevedi...(nacrtaj):eek:

FiresnakE
22.2.2006, 21:30
Za sad se radi o 4 igrice:gta-vice-city-undreground;san andreas;warior within-princ od persije2;thief.
Posle instalacije igrice,pojavljuje se meni i kursor se po njemu seta sam kao da neko(duh) dira mis ili tastaturu!Ako se slucajno desi i da "upecam"neku opciju misem,igrica pocinje da se igra sama!
Druge igrice normalno(super) rade:princ od persije1,stromhold1 i 2,sims1 i 2,breed,halo,mafija,gospodari prstenova,doom3...
.......a,da,konfiguracija;
vga-silencer6600asus(pc-expres);
mb-jopet asus A8N-E(sa peg slotom za graficku);
80gb hard maxtor;
2x256 rama;
cpu-athlon64venice3000....
Probao sam sa drugom(mislio sam da je ona "kriva") tastaturom-isto!
Kad je moj drug instalirao novi drajver za graficku-igricai:gta-vice-city-undreground je radila super ali samo dok nije restartovan komp!Cim je resetovan racunar,opet se javlja isti problem...
Ako neko zna u cemu je fora,neka pomaze....

Ehm, da zaista bizaran i cudan problem.
Bez ljutnje ali voleo bih to da vidim da se malo nasmejem:D :D .

Elem, probaj da pocupas sve iz masine, graficku, zvucnu(ako nije integrisana), modem, i sta god jos imas...
Onda vrati samo graficku i formatiraj HDD, i instaliraj XP onako cisto samo sa driverima.Ukljuci integrisanu zvucnu u biosu, probaj tako mozda te ova normalna za.ebava.
Pa probaj onda da potjeras neku od tih igara.Veruj mi imao sam slucajeva gde je ovakav postupak resavao stvar, ili ukoliko ti je itegrisana zvucna nju izgasi a ubodi normalnu, moguce je da je game port pobenavio.
Pokusaj nista te ne kosta.

Hard2geT
23.2.2006, 13:36
Moje mišljenje je da je problem softverske prirode, ali kreni jedno po jedno.Probaj sa najnovijim drajverima za ploču, grafičku, tastatur i miša. Obavezno isključi sve ono što ti u tom trenutku netreba (modem, cd/dvd, jedan ram modul i sl.) Ako to nepomogne uzmi od nekog od tih ortaka-"stručnjaka", grafičku, ram, miša i tastaturu. I menjaj jednu po jednu komponentu na svome računaru dok se nešto nedesi.
Ako ništa nepomogne odgledaj sve varijacije na temu filma "The exorcist" (pa i onaj sa Leslie Nielsenom:Repossessed), možda se tu negde krije odgovor:)!

P.s. Za svaki slučaj držite pored vas kofu svete vodice.
P.s.p.s. A možda su i gremlini ! ? (onda Duško Dugouško rešava stvar)

Simke
23.2.2006, 17:13
Mislim da znam tačan odgovor!

A to je: Memorija.

Objašnjenje:
Imao sam sličan problem sa jednom Siemens dvojkom, nisu se pokretale igre već je u nekom momentu iz čista mira počeo miš da ludi i da pokreće svašta po računaru... znači: word, calculator, system info, paint itd, bez ikakve logike i smisla... sve bi se dešavalo prilično brzo i samo je letelo po ekranu...
prvo sam pomislio da je miš ali sam izmenom memorije sve doveo u normalno stanje i problem se nije više dešavao.

Probaj, ništa te ne košta.

Dimo
23.2.2006, 17:36
Mislim da znam tačan odgovor!

A to je: Memorija.

Objašnjenje:
Imao sam sličan problem sa jednom Siemens dvojkom, nisu se pokretale igre već je u nekom momentu iz čista mira počeo miš da ludi i da pokreće svašta po računaru... znači: word, calculator, system info, paint itd, bez ikakve logike i smisla... sve bi se dešavalo prilično brzo i samo je letelo po ekranu...
prvo sam pomislio da je miš ali sam izmenom memorije sve doveo u normalno stanje i problem se nije više dešavao.

Probaj, ništa te ne košta.
Nikada ne bih posumnjao na memoriju,ali mozda si u pravu,sa ovakvim problemima se nikad ne zna.

Gogiran
23.2.2006, 19:51
Probao sam opet onu foru sa reinstaliranjem drajvera:ali ni pre reseta ovoga puta nisam uspe da pokrenem igrice.Sutra mi dolazi ortak sa svojim hardverom i softverom i bas cu da vam kazem u cemu je bio problem.
Jedva cekam sutra popodne.Sto se tice memorije imao sam problem u igrici stromhold 2 kada se javio oblacic koji mi porucuje da je povecana neka virtuelna memorija...Ta igrica mi posle jedno 2-3sata igranja pocinje da secka i onda se javi to:virtuel memory low...page file...:paranoia:

Simke
23.2.2006, 22:48
Probaj prvo, pre bilo kakvih drugih intervencija samo da zameniš memoriju!

Zanima me da li je to problem, jer pitanje je kad ćemo opet naići na nešto slično.

Ja sam samo jednom naleteo na sličan problem a nikada nisam čuo da se neko žalio na takvo što, tako da ako je i u tvom slučaju memorija može se dalje razmišljati zašto je to tako.

hacker_aca
23.2.2006, 23:50
Ili je možda miš? :confused: Možda ako se nakupilo prašine pa pravi smetnje. proveri ti to, a možda je i memorija.....

Gogiran
24.2.2006, 15:55
Ortak me za danas ispalio(ne uklapaju mu se smene...)
Nemam zvucnu kartu vec onu sto je integrisana na ploci-neka 7+1...tako da nju ne mogu da iscupam sa maticne ploce...Za tastaturu znam da sigurno nije jer sam i sa drugom imao isti problem a na drugom kompu ta tastatura radi sa tim igricama...
meni je cudno samo jednmo pitanje a to je :
STA JE TO TAKO POSEBNO SA OVIM IGRICAMA I ZA NJIH ZAJEDNICKO A STO IZAZIVA DA KURSOR IGRA "PIPIREVKU"SAM NA MENIJU SVAKE IGRICE TJ.ZASTO SE TO NE DOGADJA I SA OSTALIM IGRICAMA?

darkado
24.2.2006, 19:47
e ovako posto nisi odgovorio da li imas ups pucacu ovako na slepo skini program za kontrolisanje ups-a comander pro i javi el sad ok

Gogiran
28.2.2006, 0:08
:aplauz: e ovako posto nisi odgovorio da li imas ups pucacu ovako na slepo skini program za kontrolisanje ups-a comander pro i javi el sad ok
Svaka cast majstore:
Mucili smo se mesecima,a zadnjih dana bas intenzivno...i...
Veceras smo probali sve cega smo se setili:nije mis,nije tastatura,nisu ni neka gomila zakrpa za xp,ni drajveri,ni maticna,NI MEMORIJA,vec...
U.P.S.!!!!!!!!!!!!!
Kada sam iscupao neki ups-ov prikljucak u usb za neki softver(iscupao sam prvo analogni ali nista)nestalo je svih mojih muka!Prosto ne verujam da je takva glupost bila u pitanju(mislim takva sitnica)...:boodala:
Ups je dakle preko usb bio prepoznat kao joistik(game controller)...
HVALA I ODAJEM PRIZNANJE NA USTANOVLJLENOJ DIJAGNOZI...:tapsh: