PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za prepoznavanje nota neke kompozicije?


daniel83
22.5.2008, 15:38
Dakle potreban mi je program koji bi mi kolko-tolko prepoznao note neke kompozicije, naravno kompozicije bez vokala......i sve to lepo prikazao u notnom obliku tako da kasnije to mogu prepisati u programe za editovanje nota kao na primer Final ili Sibelius...
Posedujem cuveni Melodyne, medjutim on je vise predvidjen za vokale koliko sam ukapirao probavajuci ga.....
Posedovao sam program u tu namenu al nikako nemogu da se setim imena, a solidno je radio posao....

Marko 0401
22.5.2008, 21:07
Zar postoji tako nesto :confused:

Pod notama mislis na akorde neke pjesme, tonove neke solaze, sta?
Prosto mi je nevjerovatno da postoji tako nesto (mada danas se ne mozes vise nicemu cuditi) :D

daniel83
22.5.2008, 23:13
Pa pazi ovako,mislim na tonove, mada danas postoje i konvertori koji akorde dosta precizno pretvaraju u note-tonove i obrnuto
Marko, neznam koliko si duboko u ovim vodama ali da, moguce je sa oko 90-95% sigurnosti a nekad i sa 100% neku kompoziciju, recimo klasicnu muziku pretvoriti u note ili akorde,ako imas Final ili Sibelius, videces dokle se napredovalo :)
ta dva programa sluze recimo za komponovanje putem nota i naravno odma i poslusati kroz veliki izbor instrumenata kako to zvuci naravno programi tog tipa kostaju oko 600$ tako da u kvalitet netreba ni sumnjati :)
E sad oni imaju mogucnost da odsviraju note koje su u pdf formatu sto je dobro kad skeniras neku knjigu sa kompozicijama, pa ti netreba ni Mozartova mizika, nego samo notni zapis i program ti sam svira pa ako ti je dosadilo da istu kompoziciju slusas u klavirskoj varijanti, stavis na orgulje pa zvuci jezivo :)
Evo recimo opis Sibeliusa na ovom sajtu:http://www.sk.rs/2005/09/sktr08.html

E sad moj problem je sto nemam notni zapis neke kompozicije a imam kompoziciju a zeleo bih nesto u njoj promeniti, to jest po koju notu-ton pa mi zato treba program koji bi izvukao bar sa 80% tacnoscu note....

Ovako pak radim zaobilaznim putem, to jest preko MIDI fajlova...konvertujem neku kompoziciju u MIDI format pa onda taj MIDI fajl ucitavam u programe,nije ni to lose ali je mucenje to raditi na 100 kompozicija....

pocetnikk
23.5.2008, 11:58
Poodavno sam čitao da postoje takvi programi, (poodavno=4-5 god.) Vjerujem da su sad znatno usavršeni.
Često poželim imati neki od njih makar i najslabašniji jer bih se želio malo igrati i muzikom. Ja bih pak volio neki program koji pretvara vokal u instrumentalno izvođenje a i note pride ne bi bile na odmet.
Ponekad "komponujem" pjevajući :) (ne sviram ni jedan instrument) napravim ponekad i nešto što mi se baš svidi, ali jbg., u vjetar. Zaboravi se.
Ajde pratiću temu pa možda iskrsne neki dobar program, ako ne Sibelius ono bar Cicvarić;)

Jel' a kakva je to MIDI muzika, fajlovi, programi????:a_whistli

daniel83
23.5.2008, 14:57
MIDI fajlovi su ti neka vrsta "muzickih" fajlova i mozes ih pustiti u Winampu...
MIDI fajlovi se prave putem klavijatura, i kada se jednom naprave,onda klavijature sviraju same..sigurno si nekad video klavijaturistu da svira bez ruku :) to jest klavijature sviraju prema MIDI-ju...
Kada MIDI fajl otvoris u nekom editoru nota videces note koje cine tu muziku+instrumente koji ih sviraju itd.Dakle MIDI fajl govori koju notu kojim instrumentom svirati itd,e sad moguce je zadrzati note a promeniti istrumente koje ih sviraju i napraviti novi MIDI fajl...

Evo ti primer pesme od Zeljka Joksimovica - Lane moje u MIDI formatu da vidis o cemu je rec, naravno u MIDI fajlu nema glasa, samo muzika-kompozicija..
ako se meni recimo nesvidja izvodjenje na flauti, samo stavim na klavir i iste note koje svira flauta svirace klavir itd...Lane moje u ovoj verziji midia izvodi 7 razlicitih instrumenata
Primetices da su midi fajlovi jako mali, to je zato sto nisu stvarno muzicki, nego su vise tekstualni fajlovi sa komandama sta gde i kako odsvirati

mIDI fajlova ima kolko oces samo upusi naziv pesme u google+midi i naces nesto,e sad kvalitet midia zavisi od autora koji ih je pravio....

miquele
24.5.2008, 10:35
....
......
.....
E sad moj problem je sto nemam notni zapis neke kompozicije a imam kompoziciju a zeleo bih nesto u njoj promeniti, to jest po koju notu-ton pa mi zato treba program koji bi izvukao bar sa 80% tacnoscu note....

....
celemony melodyne ti je za sad jedino resenje,ja radim delimicno sa njim,mada komponujem,editujem i mixujem u nuendu.dakle,za program koji ce ti prepoznati ceo odsvirani akord(i obrtaj tog akorda,tj.pozicije tonova)i sve to predstaviti kao midi zapis ja jos nisam cuo,ali zato pouzdano znam iz prakse da u melodyne-u mozes da radis bukvalno sta ti padne na pamet sa snimljenom monofonim audio zapisom(glas,truba,sax,neki solo instrument....).mozes da menjas visine tonova,duzinu trajanja,mozes na osnovu jednog glasa(linije) da napravis drugu novu harmonizovanu(drugi glas,tercu,kvartu kvintu.....)imas dosta mogucnosti.koliko kapiram to ti otprilike i treba
pozdrav

.:KiRiN:.
8.10.2008, 14:49
E ljudi ovako ima takvih programa na milione al najbolji je guitar pro (a najbolji guitar pro je guitar pro 5) tako da samo potrazi malo bolje na net...al fazon je da nisu bas note najtacnije tako da malo moras da prepravljas(npr da stavljas povisilice itd) i tako a postoji i pak pesama za guitar pro 5 al neznam dal ima na net!!!
Mada Pro pianisti koriste min 5 programa za obradu nota!!!

Volaric
3.4.2009, 13:12
celemony melodyne ti je za sad jedino resenje,ja radim delimicno sa njim,mada komponujem,editujem i mixujem u nuendu.dakle,za program koji ce ti prepoznati ceo odsvirani akord(i obrtaj tog akorda,tj.pozicije tonova)i sve to predstaviti kao midi zapis ja jos nisam cuo,ali zato pouzdano znam iz prakse da u melodyne-u mozes da radis bukvalno sta ti padne na pamet sa snimljenom monofonim audio zapisom(glas,truba,sax,neki solo instrument....).mozes da menjas visine tonova,duzinu trajanja,mozes na osnovu jednog glasa(linije) da napravis drugu novu harmonizovanu(drugi glas,tercu,kvartu kvintu.....)imas dosta mogucnosti.koliko kapiram to ti otprilike i treba
pozdrav

Slusajte ovog coveka, zna sta prica. :)