PDA

Prikaži potpunu verziju : Fontovi kod reprodukcije videa


Suad Novic
22.5.2008, 2:57
Već sam jednom pitao negde, te mi niko nije odgovorio, kako da u Windows Media Player-u povećam titlove, ako je uopšte to moguće iz njega, dok film ide. BSPlayer ima tu mogućnost, a ovde nikako da se snađem.

<Rio_da>
22.5.2008, 7:30
Klikni desnim tasterom misa na zelenu strelicu pored sata, tu bi trebalo da postoje neke opcije za podesavanje... Sve ovo vazi ako ti se titlovi pale preko VobSub-a, a ako ne onda ne znam na sta mislis... koju verziju Windows Media Player-a imas?

Suad Novic
22.5.2008, 17:05
Klikni desnim tasterom misa na zelenu strelicu pored sata, tu bi trebalo da postoje neke opcije za podesavanje... Sve ovo vazi ako ti se titlovi pale preko VobSub-a, a ako ne onda ne znam na sta mislis... koju verziju Windows Media Player-a imas?

Ako misliš na DirectVobSub, mislim da nema ništa, ili neznam da ga koristim (titlovi su mi sitni, te bih da ih povećam). Malo sam "guglao" i saznao za identičan problem sa VLC Player-om, a izglega da ni WMP11, koji je kod mene, nema to rešeno. Počinjem sve više i više da se "divim" Microsoftu. "Krvava imperija".
S druge pak strane, VLC je open source, te problem izgleda nije baš naivan.

<Rio_da>
22.5.2008, 18:38
Koliko se ja razumem u to... nema WMP11 podesavanje za titlove, zasto ga koristis uopste pored BSplayer-a ili recimo GOM playera?

Greko Darstiva
22.5.2008, 19:15
Jel uopste moguce da se ukljuci titl u WMP-u?:confused:

Spawn BG
22.5.2008, 20:33
Ako ti se titlovi u WMP prikazuju preko DirectVobSub-a, idi na START/All programs/VobSub/DirectVobSub Configure i podesi kako ti odgovara... *ovo je putanja na WinXP*
Opciju "override placement" možeš da čekiraš ako su ti slova visoko na slici, pa da ih spustiš niže (vrednost 95 daje fin rezultat)

http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/ScreenShot008-1.jpg

Suad Novic
23.5.2008, 9:20
Spawn BG
Ako ti se titlovi u WMP prikazuju preko DirectVobSub-a, idi na START/All programs/VobSub/DirectVobSub Configure i podesi kako ti odgovara... *ovo je putanja na WinXP*
Opciju "override placement" možeš da čekiraš ako su ti slova visoko na slici, pa da ih spustiš niže (vrednost 95 daje fin rezultat)

Hvala na savetu, ali to je za vertikalno pozicioniranje i širinu titla, ali ne i za ono što sam pitao: kako štelovati veličinu samih titlova
, znaš ono, padajući izbornik, pa biraš size, ili nešto drugo, ako postoji. Inače, koristim K-Lite Mega Codeck Pack 3.90 (to je valjda zadnji) i kod mene konfiguracijski prozor DirectVobSub-a nije kao kod tebe, u header-u je samo Properties (kod tebe DirectVobSub Properties), celokupne leva i desna strana su zamenile mesta u prozoru i još ispod Arial kod mene nema nikakvih box-ova za čekiranje.
Fical draku... što bi rekli Vlasi.

<Rio_da>
23.5.2008, 9:27
@Suad
Vidis li onu sliku sto je stavio Spawn? Samo kliknes na dugme Arial i otvorice ti se nov prozor u kom opet klikni na dugme Arial i tu mozes da podesavas velicinu i tip fonta... ja ne razumem sta je kod tebe problem?

Suad Novic
23.5.2008, 9:39
@Suad
Vidis li onu sliku sto je stavio Spawn? Samo kliknes na dugme Arial i otvorice ti se nov prozor u kom opet klikni na dugme Arial i tu mozes da podesavas velicinu i tip fonta... ja ne razumem sta je kod tebe problem?

Neznanje momak, šta bi drugo bilo. Evo ga novi prozor arial,

http://i281.photobucket.com/albums/kk239/suadnovic/Post-fontovi.png

i sad u njemu još jednom treba kliknuti na arial, da bi se došlo do Font size. Hvala momci. Probiše se partizani. Ovo je za ono Tips&Tricks.
Zaključak bi dakle mogao da bude: U WMP-u se pomoću DirectSubVob-a može podešavati veličina samog titla.
Usput, gledam ove praznine sa desnih strana kod slika kad ih ima u postu, te mi se samo od sebe nameće pitanje: kako, ako je moguće,postovati dve(ili više) slika jednu do druge?

Spawn BG
23.5.2008, 10:45
Ako njihova ukupna širina ne bi prelazila širinu ekrana (računaj na 1024 pixela, jer je to još uvek najčešća rezolucija...) onda samo treba da staviš
tamonekiurldosliketamonekiurldoslike umesto tamonekiurldoslike
tamonekiurldoslike
Znači, tag za tagom, bez ENTER, možda jedan SPACE da ne budu "zalepljene", nešto kao kad stavljaš smajlije... :dedica::dedica::dedica: :dedica: :dedica: :dedica:
:dedica:
:dedica:

Isto tako da ne budu vertikalno zalepljene, može i dva puta ENTER
tamonekiurldoslike

tamonekiurldoslike

Odosmo u :offtopic:

Suad Novic
27.5.2008, 13:41
Odosmo u :offtopic:

Nismo previše, a pitao sam jer znam da neki Forumi (poput Astalaviste) daju post-editore članovima u vidu sitne app, tako da u njoj središ post i onda copy-paste. Pre će biti da će reći da smo se razmazili i da puno tražimo. Kvalitetna rešenja postoje, treba ih samo malo prilagoditi, da ne bude frke oko licenci.
Verujem da je ovo izazov za "ajkule" kakvih ovde na Forumu sigurno ima: Mislim na editor koji bi se u startu mogao podesiti prema konkretnom ekranu, uz naravno, vođenje računa o konfiguraciji samog Foruma (nadam se da se razumemo: da post koji se napravi može da se uklopi u ove šablone).

Spawn BG
27.5.2008, 18:02
Pošto je ipak tema o fontovima, jesmo malo offtopic, ali još nešto kratko: ako sve slike (tj. njihove "img" tagove) staviš jedan za drugim uz SPACE, trebalo bi da tvoj browser sam prelomi red ako zauzimaju više nego što je širina ekrana (tj. rezolucija). Ako staviš ENTER, sledeća slika bez obzira na širinu ide u sledeći red...
Nećemo više o slikama... :)

TEMA JE FONTOVI KOD REPRODUKCIJE VIDEA