PDA

Prikaži potpunu verziju : Koja TV kartica?


oluja
20.10.2005, 19:54
Trebaju mi misljenja, iskustva i preporuke za TV karticu koja bi sluzila za grebaovanje sa VHS-a diraktno u DVD kompatibilan mpeg2 format....

...unapred hvala. :)

Sasa
20.10.2005, 20:35
Trebaju mi misljenja, iskustva i preporuke za TV karticu koja bi sluzila za grebaovanje sa VHS-a diraktno u DVD kompatibilan mpeg2 format....

...unapred hvala. :)

Ljudi vole Leadtek, mada njega visenema.
Za tako nesto moze da posluzi i ViVO graficka, mislim da je cak visi kvalitet sa ViVo, posebno na ATI Radeon karticama sa Rage Theatre cipovima, ali ne mogu da tvrdim, nije moja sfera interesovanja.

oluja
21.10.2005, 10:11
Voleo bi da "cujem" i nekog iz redakcije ko se bavio time a valjda ce josh neko od citalaca podeliti svoja iskustva kad zvanicno otvorimo forum.... ;)

TNX

Nash Knight
23.10.2005, 1:40
Koju jeftinu TV karticu preporucujete koja moze da skida TV direktno u DivX, a da ima dobar software (na to mi se ljudi najvise zale)?

Sasa
23.10.2005, 2:37
Koju jeftinu TV karticu preporucujete koja moze da skida TV direktno u DivX, a da ima dobar software (na to mi se ljudi najvise zale)?

Niko iole "potkovan" ne koristi softver koji se dobija uz tv karticu.
A nije preporucljivo ni odmah "divxovati".

Mnogo je bolje prvo grabovati sa VirtuaDubom npr. pa onda divx sa Dr.Divxom na primer.

Trazi vise vremena, ali je i kvalitetnije.

Nisam ti odgovorio na pitanje, ni ne znam ciji originalni softver podrzava divx kodek, ali sam ti rekao mnogo bolje resenje :)

Brains
23.10.2005, 11:17
Voleo bi da "cujem" i nekog iz redakcije ko se bavio time a valjda ce josh neko od citalaca podeliti svoja iskustva kad zvanicno otvorimo forum.... ;)

TNX

Evo, ja se bavim time vec godinu dana. :D Kupih Leadtekovu VC-100 (http://www.sk.co.yu/2003/09/sktd09.html). Nije TV karta vec samo Video Capture. Kartica je vise nego solidna. Video chip je bolji od konkurencije, barem po misljenjim drugih ljudi. Bitno je da nije mnogo osetljiv na los signal sto kod nas zna da bude neophodna stavka. Radi hardverski deinterlace. Na zalost, nema hardversku kompresiju. Ali koliko para, toliko muzike... ;) Softver koji dolazi uz nju (WinFast PVR) je veoma dobar. Inace, namenjen je i za kartice sa TV tjunerom. Naravno trebalo bi uvek skinuti najnoviju verziju sa neta. Meni nije trebao tjuner jer imam neki drndavi video koji mi sluzi u te svrhe. :) Inace, softver podrzava grebovanje u MPEG-1, MPEG-2 i AVI (sa kompresijom u one kodeke koji su instalirani na sistemu, pa samim i DivX). Podrzava i direktno snimanje MPEG-1 i MPEG-2 formata na CD ili DVD kao VCD, SVCD ili DVD, ali to nisam isprobao. Kad smo kod snimanja... Bolje je snimati u MPEG-2 (ludackog kvaliteta) pa onda rekompresovati u DivX nego odmah u DivX. Mislim, moze... Ali masina ne znam da li bi izdrzala, pa moze doci do preskakanja frejmova. U gorim slucajevima, dolazi do desinhronizacije zvuka i slike. Neki minimum za DivX (768 x 576) je recimo AMD XP2400+! Procesor mi je zauzet oko 90-95%, a trebalo bi, ipak, da se drzi na 60-70% da u slucaju windowsovog povremenog drndanja po disku ne preskoci frejmove. A inace, ne moram da naglasim da je ipak najbolje snimati program u AVI bez ikakve kompresije (u ovo se upusti samo ako imas koji terabajt prostora i neki ultrabrzi disk). Meni za MPEG-2 dobrog kvaliteta treba oko 4 GB prostora za film od dva sata. Gruba racunica je oko 30 MB za minut materijala.

oluja
24.10.2005, 0:55
Meni za MPEG-2 dobrog kvaliteta treba oko 4 GB prostora za film od dva sata. Gruba racunica je oko 30 MB za minut materijala.

Da li kad izgrebujes nesto u mpeg2 formatu treba dodatna rekompresija da bi se sprzilo na DVD?

Brains
24.10.2005, 14:49
Da li kad izgrebujes nesto u mpeg2 formatu treba dodatna rekompresija da bi se sprzilo na DVD?

Po svemu sudeci, radice rekompresiju, ali to je nesto sto je vezano za softver za pravljenje DVD-ova. Ajde, donecu ti par minuta materijala u "DVD" podesavanju, pa probaj razne programe za pravljenje DVD-ova. Inace, WinFast PVR softver moze da reze direktno na DVD, sa svim folderima tako da je onda takav DVD kompatibilan sa plejerima. Jedino sto nema jesu meniji. SVCD radi extra (podrzava cak i snimanje u multisesion formatu). DVD rezac je kod Chi-ja, a greb kartica je kod mene na kompu, tako da nisam isprobao DVD, ali nema razloga da ne radi. :D

Brains
24.10.2005, 15:00
Koju jeftinu TV karticu preporucujete koja moze da skida TV direktno u DivX, a da ima dobar software (na to mi se ljudi najvise zale)?

Leadtekove kartice dolaze sa (po meni) extra softverom. Ako ti treba jeftina a solidna TV karta, tu ti je Leadtek WinFast TV2000 XP (http://www.sk.co.yu/2002/05/sktd05.html). Uzeo je moj ortak posle neke "budza" TV karte koja je bila 20% skuplja i odusevio se. Softver podrzava i DivX enkodovanje, mada ga i ja ne bih preporucio kao direktno enkodovanje. Bolje je prvo u neki bruka kvalitet MPEG pa onda u DivX. Eh, sad, gde se moze naci, to je vec druga stvar. Ja znam, ali ne bih da reklamiram na forumu. :D

Heinz
24.10.2005, 22:32
Za tako nesto moze da posluzi i ViVO graficka, mislim da je cak visi kvalitet sa ViVo, posebno na ATI Radeon karticama sa Rage Theatre cipovima, ali ne mogu da tvrdim, nije moja sfera interesovanja.

Kvalitet jeste dobar (pogotovo zbog software-a, ATI MMC) ali preporučujem svima koji imaju nForce ploče da zaobiđu ATI VIVO rešenja, gadno se istripuje nešto pa posle Rage Theater čip neće da radi na nF platformi...

ZverBre
24.10.2005, 23:28
Kvalitet jeste dobar (pogotovo zbog software-a, ATI MMC) ali preporučujem svima koji imaju nForce ploče da zaobiđu ATI VIVO rešenja, gadno se istripuje nešto pa posle Rage Theater čip neće da radi na nF platformi...

Kazem ja VIA konza! :)

Skoro sam prodao V-Gear Tv kartu nekom liku koji se duze vremena bavi tim stvarima.Kaze da je ok i da je bolja od Terminatora i njemu slicnim kartama.

Shikazu
25.10.2005, 1:28
Right... neće na nForce. Ne bih reko.
Imam Sapphire Theatrix sa Theater 550 pro čipom i radi vise nego dobro.
Kvalitet je jednostavno neprikosnoven. Proverite testove na netu pa presudite.

AstraLogos
25.10.2005, 10:33
Ma ova tema je i moja specijalnost. Bavim se vec 5 godina s grebovanjem video materijala i mogu reci da ima dosta resenja koja su sasvim korektna. Postoje slozenija ali i jednostavnija u zavisnosti koji se softver koristi i koliko se poznaje ova problematika.
Moze i vivo kartice da odrade posao sa recimo Inter Video DVD Copy 3 ili Cyber Link Power VCR u zavisnosti koji Digitalno Analogni Converter imate na grafickoj. Obe lepo grebuju u MPEG2 sto je osnovna struktura za svaki DVD. Nije dobro da se materijal provlaci i rekompresuje vise puta kako je vec neko naveo. jer se gubi kvalitet video materijala.
Sto se kartica tice a sto ima kod nas da se uzme Terratec Cinergy 400 i 600 ( sa radijom ) kao i neki Leadtek ( Expert najbolji model ) a tu je i ATI sa novi Theatar chipom su resenje za svaki dvd autoring ili AVI snimak. Treba obratiti paznju kada se kupuje Leadtek Expert da se kupi Revizija C.
Ono sto sam smatrao komplikovanijom varijantom znaci da se video materijal bez kompresije snimi na posebnu particiju HD pa se u Premiere obradi video materijal i snimi tako obradjen na HD. Ovo trazi i veliko zauzece na HD ali definitivno daje najlepsi i najkvalitetniji vizuelni utisak. U drugom koraku vrsi se kompresija obradjenog materijala u MPEG2 za dvd ili AVI i tu je TMPEGEnc najbolj program mada ima jos dobrih programa za kompresiju u AVI ili MPEG format.
Oni koji zele da prave kucni DVD moraju imati i neki program za DVD autoring. Ulead DVD Movie Factory 4 je odlican jel osim sto radi VOB strukture i reze direktno na DVD ( opcija ) pravi i Audio DVD diskove. Tu je i Inter Video WinDVD Creator odlican program sa puno tranzicija, pozadina itd.

I na kraju postoje male alatke za secenje MPEG2 materijal kao sto je MPEG-VCR ( izbacivanje reklama iz video materijala ) kao i programa za spajanje vise manjih MPEG2 u jedan Eazy Jojner i sto je najvaznije ovi programi ne rekompresuju materijal pri spajanju ili secenju video materijala i jako brzo rade.
Pozdrav :)

oluja
25.10.2005, 11:08
Kao prvo hvala svima na odgovorima... :)
Ono sto mene uzasava u celoj prici je gubitak vremena u rekompresiji... nije mi problem prostor na HDD (380GB) i mogu si priustiti snimanje u nekompresovanom formatu, ali vreme koje se gubi... elegantno resenje bi bio rip u mpeg2 DVD kompatibilnom formatu (vecina nije) i direktno u program za authoring... :cool:

AstraLogos
Ono sto sam smatrao komplikovanijom varijantom znaci da se video materijal bez kompresije snimi na posebnu particiju HD pa se u Premiere obradi video materijal i snimi tako obradjen na HD.


Primetio sam da premiere1.5 dosta degradira zvuk prilikom rekompresije u bilo kojim postavkama za kvalitet zvuka... :mad: ima li tu neka fora???

AstraLogos
25.10.2005, 12:11
Kao prvo hvala svima na odgovorima... :)
Ono sto mene uzasava u celoj prici je gubitak vremena u rekompresiji... nije mi problem prostor na HDD (380GB) i mogu si priustiti snimanje u nekompresovanom formatu, ali vreme koje se gubi... elegantno resenje bi bio rip u mpeg2 DVD kompatibilnom formatu (vecina nije) i direktno u program za authoring... :cool:



Primetio sam da premiere1.5 dosta degradira zvuk prilikom rekompresije u bilo kojim postavkama za kvalitet zvuka... :mad: ima li tu neka fora???

Nema tu nikakve fore. Jednostavno izmontirani video materijal u Premiere snimis takodje u nekompresovan oblik i zato sam pisao da treba veci HD. Naravno da je zvuk u Wave formatu i nemoze doci do degradacije zvuka.

Inace kompresija u MPEG2 iz nekompresovanog materijala jako brzo se odradjuje tako da ne vidim razlog problema u vremenu. Druga je stvar kada AVI rekompresujes u MPEG ili obrnuto. Tada materijal od 1h i 30min. moze da potraje nekoliko sati. Naravno da i snaga procesora u ovom slucaju je presudna.
Pozdrav. ;)

AstraLogos
25.10.2005, 12:26
Oluja, Premiere nije program za bilo kakav kompresovani materijal. Pravo je mucenje otvoriti u njemu MPEG ili AVI fajl a jos je gore ako vrsis rekompresiju. Kao sto i sam znas Premiere koriste TV stanice za montazu ( licno iskustvo ) a onda kompresuju preko Hardverskog MPEG2 ili Mirro Pinnacle kartice koja ima svoj zakljucan kodek na samoj kartici. :)

oluja
25.10.2005, 16:07
U premieru montiram iskljucivo DV video materijal iz kamere ili grebovan iz videa kroz kameru.... Ali postupak kompresije posle montaze takvog video materijala je vremenski prilicno zahtevan... a sada mi se sve vise ukazuje potreba da neki materijal jednostavno svucem u komp i bez intervencija skladistim na DVD... Kartica koja moze da snimi mpeg2 (sa npr. VHS trake) koji moze bez rekompresije da se reze na DVD bi bila idealna. :)

Reloader
25.10.2005, 21:10
Imam Leadtek-ovu TV 2000 XP karticu za koju samu cuo da je najbolja u tom cenovnom rangu... Podrzava snimanje direktno u DivX ali retko koja mashina izdrzava ovo a da se ne desinhronizuje video ili da nema drop frame-ova...

Zadovoljan sam jer ne gledam puno TV. Znaci za moje potrebe odlicna.

Imam 2 zamerke:

1) WinFast (program koji dolazi uz karticu) je vrlo los. Prvo sto sa onim svetlima koja svickaju izgleda kao ciganska svadba a drugo sto neke kanale ne moze da uhvati! Recimo meni licno sa kablovskim signalom nije hvatao Pink i jos neke kanale, pa sam morao da instaliram ChrisTV s cijim finim pretrazivanjem sam ih nasao ali onda Marfijev zakon ponovo stupa na scenu pa ne mogu daljinac da podesim da radi s njim...

2) Kvalitet slike i sa kablovskim signalom ima smetnji. Osim klasicnog shuma, primetio sam i horizontalne providne linije koje se pojachavaju iduci s desne na levu stranu ekrana... sa sobnom antenom nisam uspeo da uhvatim ni jedan kanal.
Znam da sve TV kartice imaju ovakav probleme ali cisto da pomenem... :)

Heinz
26.10.2005, 0:55
Right... neće na nForce. Ne bih reko.
Imam Sapphire Theatrix sa Theater 550 pro čipom i radi vise nego dobro.
Kvalitet je jednostavno neprikosnoven. Proverite testove na netu pa presudite.

Pa radilo i meni pola godine sve super pa se istripovalo, a kolegi isti problem sa ATI All In Wonder 9600pro. Obe platforme su nF2, a kartice rade na VIA i Intel pločama. Probao sam karticu na još 5 mašina, 2x nF2, 1x nF3, 1x VIA KT400A i 1x Intel neki. Takođe na netu možeš da pronađeš da ima dosta ljudi koji se žale na: ATI WDM Rage Theater Video (error 10: this device cannot start). A rešanja naravno nema, jer ni ATI-jeva tehnička podrška nema pojma o čemu se radi (univerzalni odgovor je reinstall your OS, drivers etc...). Mada, nisu sam nF ploče problem, na netu ima i VIA i Intela kao problematičnih...

Heinz
26.10.2005, 0:57
Da li kad izgrebujes nesto u mpeg2 formatu treba dodatna rekompresija da bi se sprzilo na DVD?

Ko ima ATI VIVO, može da koristi ATI Multimedia Center 9.01 koji u mpeg2 formatu daje fajl kompatibilan sa DVD standardima.

oluja
26.10.2005, 1:50
Ko ima ATI VIVO, može da koristi ATI Multimedia Center 9.01 koji u mpeg2 formatu daje fajl kompatibilan sa DVD standardima.

Zahvaljujem :)

AstraLogos
26.10.2005, 8:30
Pa radilo i meni pola godine sve super pa se istripovalo, a kolegi isti problem sa ATI All In Wonder 9600pro. Obe platforme su nF2, a kartice rade na VIA i Intel pločama. Probao sam karticu na još 5 mašina, 2x nF2, 1x nF3, 1x VIA KT400A i 1x Intel neki. Takođe na netu možeš da pronađeš da ima dosta ljudi koji se žale na: ATI WDM Rage Theater Video (error 10: this device cannot start). A rešanja naravno nema, jer ni ATI-jeva tehnička podrška nema pojma o čemu se radi (univerzalni odgovor je reinstall your OS, drivers etc...). Mada, nisu sam nF ploče problem, na netu ima i VIA i Intela kao problematičnih...

Pa ako je novi ATI-jev 12bitni DAC onda nije ni cudno sto ga softver jos uvek ne podrzava u meri u kojoj bi trebao. Decije bolesti. :D
Inace generalno gledano TV kartice ne trpe ubrzane magistrale ili ti OC.

Ja imam Leadtek Expert skoro 2 godine i radi sjajno! Poceli su i Kinezi da ga proizvode pod revizijom D, pa ima dosta korisnika koji se zale na rad tjuner.

Muad Dib
26.10.2005, 9:59
Terratec Cinergy 400, odlicna karta za sve, i za gledanje i za snimanje sa TV-a i za grebovanje sa spoljashnjeg izvora.

Heinz
26.10.2005, 13:33
Pa ako je novi ATI-jev 12bitni DAC onda nije ni cudno sto ga softver jos uvek ne podrzava u meri u kojoj bi trebao. Decije bolesti. :D
Inace generalno gledano TV kartice ne trpe ubrzane magistrale ili ti OC.


Magistrale su zaključane, moja karta je stara preko godinu dana 9550 VIVO, AIW je star oko 2 godine 9600pro, tako da nije do SW-a, jer ne bi u suprotnom nikad ni radilo.

AstraLogos
27.10.2005, 23:08
Heinz, izvini nisam pazljivo procitao tvoj tekst. Zezala me klincurija pa eto. :D
A da li si probao sa kodecima. Ja sam imao ponekad problema sa TV karticom dok nisam provalio da nakon dizanja novog Win-a prvo instalisem drajvere pa aplikaciju i na kraju ubacim kodeke pa restartujem racunar da bi ih TV kartica update-ovala. Posle takvog postupka vise nije brljavila.
Kao da dolazi konflikt kartice sa nekim vec instalisanim kodecima ili su gremlini u pitanju. Vredi pokusati.
Pozdrav! :)

vladale
27.10.2005, 23:41
Ja koristim Leadtek WinFast PVR XP RM Edition, kupio sam je pre mozda godinu dana. Prezadovoljan sam! Znam da su je i u SK-u hvalili tako da je svima preporucujem. Nije ni toliko stara, a proizvodjac je dobar. Kvalitet slike je dobar, samo sto ce vam trebati malo bolji kompjuter od mog.

Moja konfiguracija je:

950 mhz
128 mb ram
20 gb HDD ali i dalje radi..
Moze da snima u DVD-u, DIVX-u, WMV, MPEG, AVI i jos puno toga, zavisi sta ubacite.. ;)

Heinz
28.10.2005, 1:27
A da li si probao sa kodecima. Ja sam imao ponekad problema sa TV karticom dok nisam provalio da nakon dizanja novog Win-a prvo instalisem drajvere pa aplikaciju i na kraju ubacim kodeke pa restartujem racunar da bi ih TV kartica update-ovala. Posle takvog postupka vise nije brljavila.
Kao da dolazi konflikt kartice sa nekim vec instalisanim kodecima ili su gremlini u pitanju. Vredi pokusati.


Misliš da sam tek onako probao na 5 mašina karticu? :confused:
Nije do softvera, nije do Windowsa, nije do drivera i do codeca. Nešto je hardverski u pitanju, pada mi na pamet još jedino fleš BIOS-a kartice, a to mi se čini nekako rizično.

Nikola Milosavljevic
31.10.2005, 8:27
@Muad Dib - Bas sam hteo da postavim pitanje vezano za tu karticu, cuo sam da je mnogo dobra, ali i solidno skupa, nego, gde kod nas moze da se nabavi i za koliko para?
Takodje, interesuje me i neka varijanta Pinacle kartice

Reloader
31.10.2005, 16:45
Mislim da se to vise ne uvozi ;)

AstraLogos
10.11.2005, 0:34
Mislim da se to vise ne uvozi ;)

Uvozi se i te kako. Ima je u ponudi ovde u Vrscu. Doduse novi su modeli ali su super kartice. :p

sirNemanjapro
15.11.2005, 1:09
ASUS TV/FM

KO UZME OVU TV KARTU J$BO JE JEZA U LEDJA!

Program im je toliko ocajan da neiskusni korisnici mogu samo da kukaju i zapomazu kada ga instaliraju. Blagi uzas, blago pomesan sa elementarnom nepogodom su dali ASUS TV/FM. Srecom posle 2 godine posedovanja iste nasao sam resenje.

Eureka part.

Program se zove DScaler i radi perfektno uz datu TV karticu. Inace ova kartica je super opremljena! Imas gomilu bundle softwarea, kablova. Ma milina jedna. Radi na nekom Philipsovom chipsetu 7331A valjda. Zaboravio sam.

Eh, jos nesto. Karticin program ne dozvoljava teletext u nasoj zemlji (frekvenciji/zoni) a u Croatiji dozvoljava??? Hm. Opet je neko umesao svoje prste!?

No. DScaler ti to resava. :D I to fenomenalno, tako sto ti kesira teletext. :) Ma milina jedna.

Elementarna Nepogoda
19.11.2005, 5:42
Trebaju mi misljenja, iskustva i preporuke za TV karticu koja bi sluzila za grebaovanje sa VHS-a diraktno u DVD kompatibilan mpeg2 format....


Dosta kartica ima mogucnost dekodiranja videa direktno u divx, samo sto ih je malo sa hardverskim dekoderom. Ja imam MSI TV@Anywhere (budzetska klasa) i ona ima hardverski mpeg2 dekoder, mozes da podesis rezoluciju divx-a, broj frejmova, zvuk, itd. Snima i FM radio u mp3 ili sta vec preferiras. Za male pare puno muzike:)

Ja bih ti ipak preporucio da ti divx kompresija ne bude glavni razlog za izbor TV kartice, vec kvalitet slike/tjunera, a snimljeni fajl ces mnogo bolje da kompresujes i editujes u posebnim aplikacijama za obradu videa (kao sto su ti neki gore i predlozili).

oluja
19.11.2005, 10:50
Ja bih ti ipak preporucio da ti divx kompresija ne bude glavni razlog za izbor TV kartice, vec kvalitet slike/tjunera, a snimljeni fajl ces mnogo bolje da kompresujes i editujes u posebnim aplikacijama za obradu videa (kao sto su ti neki gore i predlozili).

Ne zelim divx, vec mpeg2 kompatibilan sa DVD formatom/standardom... Nisu svi mpeg2 formati kompatibilni i traze rekompresiju da bi se materijal "uskladistio na dvd diskove", a to je vremenski zahtevno.......

AstraLogos
20.11.2005, 13:59
Ne zelim divx, vec mpeg2 kompatibilan sa DVD formatom/standardom... Nisu svi mpeg2 formati kompatibilni i traze rekompresiju da bi se materijal "uskladistio na dvd diskove", a to je vremenski zahtevno.......

Oluja, nekako mi ova rasprava o TV karticama konfuzna a ima i netacnih podataka.
@ Elementarna Nepogoda odakle tebi saznanje da na kartici imas hardverski MPEG2. Nisam video tu karticu a na oficijalnom sajtu o tako necemu nista ne pise. Uostalom evo linka pa vidi i sam:
http://msicomputer.co.uk/products.aspx?product_id=703632&cat_id=190
Da ima to sto ti mislis cena bi joj bila 100e+ :D

Jedina kartica koja se kod nas moze kupiti a da ima hardwerski MPEG 2 je Leadtek WinFast PVR 2000. I ona ima veliku manu. Materijal snimljen u MPEG2 ne moze se direktno uvuci u program za DVD autoring vec se mora rekompresovati. :(

Po mom skromnom petogodisnjem iskustvu iz te oblasti a uvazavajuc tvoju potrebu predlazem ti Leadtek VinFast Expert sa Conexsantovim CX 2388X 10bitnim DAC-om koji daje lepsu, precizniju i kvalitetniju sliku od sada vec vremesnog Conexsantovog BT878 8bitnog DAC-a. Kvaka je da ne pazaris slucajno kinesku na cijem PCB-u pise rev. D vec rev C.
Expert ima mogucnost da TV program snima u stereo zvuku sto nije lose za muzicke spotove.
Odlicna je i Cinergy 400/600 ali se Expert pokazao zilavijim na ubrzane magistrale kao i na probleme sa DX9.0c. Provereno u praksi. To ne zanci da bas sve Terratec kartice imaju taj konflikt, ali bilo je prituzbi na drugim forumima u vezi tih problema.

AstraLogos
20.11.2005, 14:38
Sustina MPEG2 za DVD autoring ne svodi se na TV karticu jer su one uglavnom softverske sto znaci da codeck vuku iz OS systema. Brljotine mogu da prave Mega - Giga codec pakovi i da promene ekstenziju MPEG2 formata.
Predlazem ti cist Win. bez codeca a ako vec zelis da ih imas zbog DviX i ostalih formata neka to bude Klite mega codeck pack 11.1 tezak 19.1 MB. Sa njim nikada nisam imao problema a dolazi sa BS playerom.
Ono gde se najvishe gresi je rezolucija a ona mora biti 720x576 ili 352x576 PAL za manje fajlove i nijedna druga.
Inace Leadtekov softver je odlican samo ga treba zanati podesiti za svaki kanl posebno. Zato i postoji opcija kolor sheme gde upisujes npr. RTS1, Pink.... Uostalom i na TV-u nemas svuda identicnu sliku kao ni jacinu zvuka.
Kada snimas cini to u prekidima od 15 min. Jer video materijal nakon sat vremena pocinje sa desinhronizacijom ako ti je bit rate veliki odnosno iznad 6000KB/sec. Cak ako je sve OK na obicnim DVD playerima tesko ce gurati jedan fajl od recimo 4GB. bez obzira sto ga DVD autoring razbije na VOB od po 1 GB.
Najbolji program za kucni DVD autoring je svakako Inter Video DVD movie Faktory. Tamo ces lepo parce po parce svog materijal da stavljas u prozore a imas i gomilu tranzicija. Samo pazi na jednu stvar. Moras uraditi Chapter menu kao i Root menu jer moze se desiti da na obicnim DVD playerima nece da ti se takav DVD pokrene.
Ima i jedna caka sa ovim programom. U predzdnjem koraku pita te da li je DVD 1h, 1.30min. ili 2h. Jednostavno ga ignorisi jer sam uspeo da svadbu od 2h i 30min. strpam na DVD bez problema. Uradi ce on sam rekompresiju da bi materijal stao na DVD ali veruj mi ne gubi se kvalitet snimka. Ako ga i ima onda je minimalna i tesko uocljiva. A kako se tek na TV vidi milina jedna. :)
O ovoj temi mogao bih da napisem jos pune dve stranice, gde sam gresio koji programi za naknadnu obradu, koji kodeci i zasto?
Mislim da je ovo dovoljno za brzi DVD autoring.
Pozdrav Oluji! :)

Elementarna Nepogoda
20.11.2005, 20:22
Ne zelim divx, vec mpeg2 kompatibilan sa DVD formatom/standardom... Nisu svi mpeg2 formati kompatibilni i traze rekompresiju da bi se materijal "uskladistio na dvd diskove", a to je vremenski zahtevno.......

Mozda si me pogresno razumeo ili sam ja verovatno nerazumno napisao (sto stalno radim:) Kartica snima mpeg1, mpeg4 i mpeg4(divx) mada sad bas i nisam siguran da li soft ili hard (ali ako vidis da je cena 40-50eur, eto odgovora). Imas gomilu predefinisanih modova, a mozes i sam da definises veliki broj stavki.

E sad, za full (PAL) DVD Format: MPEG-2

Audio:
Format: MPEG-1 Layer II
Sampling Rate: 48.0 kHz 16-bit Stereo
Bit Rate: 224 KBits/sec

Video:
Size: 720x576
Frame Rate: 25.00 frames/sec
Bit Rate: 6400 KBits/sec

Total:
Bit Rate: 6883 KBits/sec
File split size : 4063 MBytes.

Samo ti za ovaj bitrate treba malo jaca masina da ne dodje do propustenih frejmova. Mada ako zelis pro da se bavis ovim, u startu batali ovu TV karticu i sve ispod 200 eur.

AstraLogos
21.11.2005, 2:30
Mozda si me pogresno razumeo ili sam ja verovatno nerazumno napisao (sto stalno radim:) Kartica snima mpeg1, mpeg4 i mpeg4(divx) mada sad bas i nisam siguran da li soft ili hard (ali ako vidis da je cena 40-50eur, eto odgovora). Imas gomilu predefinisanih modova, a mozes i sam da definises veliki broj stavki.

E sad, za full (PAL) DVD Format: MPEG-2

Audio:
Format: MPEG-1 Layer II
Sampling Rate: 48.0 kHz 16-bit Stereo
Bit Rate: 224 KBits/sec

Video:
Size: 720x576
Frame Rate: 25.00 frames/sec
Bit Rate: 6400 KBits/sec

Total:
Bit Rate: 6883 KBits/sec
File split size : 4063 MBytes.

Samo ti za ovaj bitrate treba malo jaca masina da ne dodje do propustenih frejmova. Mada ako zelis pro da se bavis ovim, u startu batali ovu TV karticu i sve ispod 200 eur.

E to su vec prave postavke za DVD. :)
Ja sa Bartonom 2800XP dizem Bit Rate na 8.000kb/sec bez ispustenog frejma.
Naravno da su to DVD snimci do 1h. A sto se TV kartica tice, probao sam bar petnaestak i izdvajam Experta kao i Cinergy 400/600.
One skupe kartice Nepogoda imaju zakljucan kodec sto zanci da se video materijal moze pustati samo na njima. Obicno ih koriste TV studija. Ja sam na Expertu radio nekoliko digitalizovanih priloga za lokalnu TV i ne vidim da se iko bunio za kvalitet.
BTW. Veoma je vazno da se ima i cista particija na HD za MPEG2 snimke kao i da HD mora biti na 7200 o/m i 8MB chase. Ovo drugo i nije bitno mada je manja mogucnost povecanog bafera za pogresno ucitanim podatkom.
Pozdrav!

sirNemanjapro
23.11.2005, 14:18
Dobro braco, jeste se dogovorili? Koju da kupimo?

Recite i meni nesto o mojoj kartici, bas me interesuje. Da li da je frljnem u Moravu ili ne.;)

AstraLogos
23.11.2005, 21:00
Dobro braco, jeste se dogovorili? Koju da kupimo?

Recite i meni nesto o mojoj kartici, bas me interesuje. Da li da je frljnem u Moravu ili ne.;)

A sto bi je frljio u Moravu. :D Jes' da ima los softver i dobar Philipsov DAC probirljiv kad su programi za snimanje u pitanju.
Lepo sa neta skini WinDVDRecorder ili InterVideo WinDVR3. Bilo koji od ova dva programa radice kapturing u MPEG2.
A mozes i IuVCR koji dobro radi sa snimanjem u DviX.
Prvo probaj pa onda vidi za Moravu. ;) :D

gargamel
3.12.2005, 23:08
Imam budzet 0d 50 evra :mad: i planiram da kupim tv karticu. Da li neko moze da mi preporuci neku ( ja sam cuo asus ) i da mi kaze svoja iskustva.

Magneto
3.12.2005, 23:27
Ne znam čemu takav smajl kraj 50e. To je sasvim dovoljan novac za dobru tv kartu i plus da ti ostane za piće.

Asus je sasvim dobar izbor, konkretno: TV/FM Card Mycinema P7131 (pci)

Atila
3.12.2005, 23:30
Imam budzet 0d 50 evra :mad: i planiram da kupim tv karticu. Da li neko moze da mi preporuci neku ( ja sam cuo asus ) i da mi kaze svoja iskustva.
Pinnacle немој ни случајно да узимаш, знам то из личног искуства, ал' сад ме мрзи да објашњавам који су све проблеми:D

Reloader
4.12.2005, 2:55
Leadtek

Wizard
4.12.2005, 11:21
Imam budzet 0d 50 evra :mad: i planiram da kupim tv karticu. Da li neko moze da mi preporuci neku ( ja sam cuo asus ) i da mi kaze svoja iskustva.
Ovako. Asus kartice hardverski jesu među najboljim (pre svega zahvaljujući fenomenalnom Philips SAA1735 čipu), ali uz njih stiže gotovo neupotrebljiv softver, pa odmah računaj da uz Asus treba da ide Fly 2000 TV ili Chris, ako hoćeš normalno da ga koristiš.

Generalno, u klasi do 50 evra svakako se treba opredeliti za neku karticu zasnovanu na Philips SAA 173x čipovima.

milos2001
4.12.2005, 12:45
Dodaj jos nepunih 10 evra i kupi WinFast TV2000 XP Expert, izuzetna kartica!

MilanG
4.12.2005, 20:23
Dodaj jos nepunih 10 evra i kupi WinFast TV2000 XP Expert, izuzetna kartica!
Covek je u pravu. Neces pogresiti.

AstraLogos
4.12.2005, 22:48
Ovako. Asus kartice hardverski jesu među najboljim (pre svega zahvaljujući fenomenalnom Philips SAA1735 čipu), ali uz njih stiže gotovo neupotrebljiv softver, pa odmah računaj da uz Asus treba da ide Fly 2000 TV ili Chris, ako hoćeš normalno da ga koristiš.

Generalno, u klasi do 50 evra svakako se treba opredeliti za neku karticu zasnovanu na Philips SAA 173x čipovima.

Wiz a koji su to DAC-ovi u klasi od 100e. :confused:
Jednostavno nema DAC-ova za kucnu upotrebu osim Philipsovog ili Conexsantovog. ;)
Naravno da postoje i profi DAC-ovi ali su oni zakljucani svojim codecima i ne mogu se reprodukovati osim sa same kartice. A to bas nikome za kucnu upotrebu ne treba.
Sto se tice kvaliteta ova dva DAC-a za kvalitet slike su apsolutno identicni a to sam bar na nekoliko testova procitao.
A i sam imam Philipsov DAC na grafickoj kartici ( vivo ) i Leadtek Expert sa Conexsantovim DAC-om. Uporedio sam sliku kod oba DAC-a i nema razlike jel su oba 10bit-na i dobro rade posao ondnosno konverziju analognog signala u digitalni.
U godinama koje dolaze Philips tek treba da se dokaze u sta ne sumnjam i da pokusa da prevazidje slavu Conexsantovog BT8x8 chipa. Uostalom ovaj DAC ima zbog duzine radnog staza i kvaliteta koji je davao svih ovih godina, apsolutnu softversku podrsku i najvishe TV kartica baziranih bas na ovom chipu.
Predlog ne moze biti jednostran niti navijacki ako se poznaje ova problematika.

Sto se Asusove TV kartice tice nije bas sve u DAC-u ili softveru skinutog sa net-a. TV kartica je zaokruzen proizvod sa kvalitetnim PCB-om i pasivnim elementima. Mnogo je prituzbi bilo na drugim forumima bas za Asusovu TV karticu. Asus je Asus kad je graficka karta u pitanju ili neka NF4 ploca.

Predlog: Philips DAC - Terra Tec Sinergy 400/600
Conexsant DAC - Leadtek Expert

Nicolas
5.12.2005, 5:00
Imam budzet 0d 50 evra :mad: i planiram da kupim tv karticu. Da li neko moze da mi preporuci neku ( ja sam cuo asus ) i da mi kaze svoja iskustva.

Za 60 evra uzmi Leadtek !!! Ja sam uzeo skorije i uporedio sam ga sa asusom koji ima ortak i poenta je da vredi dodati tih 9-10 evra!

Wizard
5.12.2005, 7:33
Wiz a koji su to DAC-ovi u klasi od 100e. :confused:
A gde sam ja spominjao "klasu od 100€"? Govorio sam o klasi do 50€, jer se to eksplicitno tražilo u pitanju. Između 50 i 100 postoji neki raspon, zar ne?

Sto se tice kvaliteta ova dva DAC-a za kvalitet slike su apsolutno identicni a to sam bar na nekoliko testova procitao.
Pošto tako revnosno čitaš testove prosto ne shvatam kako ti je promaklo onih "bar nekoliko testova" u kojima se tvrdi da Philips naprosto razbija Conexantov čip?! :eek:

Sto se Asusove TV kartice tice nije bas sve u DAC-u ili softveru skinutog sa net-a. TV kartica je zaokruzen proizvod sa kvalitetnim PCB-om i pasivnim elementima. Mnogo je prituzbi bilo na drugim forumima bas za Asusovu TV karticu.
Ja pratim puno tih "drugih foruma" i ne mogu da se setim bukvalno ni jedne pritužbe na samu karticu, pritužbe su samo na softver. Naprotiv, ovu karticu bezmalo svi hvale.

Predlog: Philips DAC - Terra Tec Sinergy 400/600
Odlično. Još samo kad bi mogao i da kažeš gde može da se kupi. :mad:

sucur_87
5.12.2005, 8:30
LeadTek WinFast Expert 2000 XP ili noviji model DV ili PVR.

holodoc
5.12.2005, 16:11
U klasi do 60-ak evra bih ti preporučio Leadtekovu 2000XP Expert karticu zato što je u odnosu na sve ostale kartice istog ranga ubedljivo najbolja.

Prvo, ova kartica za razliku od većine ostalih, koristi 10-bitni AD konvertor što ti (realno) omogućava kvalitetniju sliku od ostalih klasičnih BT878 čipova.

Asusova kartica, koja se ovde pominje je IZUZETNO problematična što zbog softvera što zboh hardvera. Pinacle i K-World koje takođe možeš da nađeš kod nas ne vredi uzimati zbog velikih problema koje kartice imaju sa drajverima.

Srpski rečeno, ako želiš stabilnu karticu, koja će ti pružiti odličnu sliku bez gubitaka u kvalitetu a sa druge strane bi hteo da je ponekad iskoristiš i za prebacivanje video materijala na digitalne medije (DVD i ostali) najtoplije ti preporučujem Leadtek WinFast 2000XP Expert karticu (obrati pažnju na ono Expert jer postoji dosta sličnih kartica) koju kod nas možeš naći za 60-ak evra.

Razlog da na tvoj budžet dodaš i tih desetak evra leži u tome da svaka komponenta ima svoju cenu pa ti opet presudi.

pixell
6.12.2005, 0:35
Dodaj jos nepunih 10 evra i kupi WinFast TV2000 XP Expert, izuzetna kartica!

Apsolutno se slazem.

AstraLogos
6.12.2005, 3:08
A gde sam ja spominjao "klasu od 100€"? Govorio sam o klasi do 50€, jer se to eksplicitno tražilo u pitanju. Između 50 i 100 postoji neki raspon, zar ne?


Pošto tako revnosno čitaš testove prosto ne shvatam kako ti je promaklo onih "bar nekoliko testova" u kojima se tvrdi da Philips naprosto razbija Conexantov čip?! :eek:


Ja pratim puno tih "drugih foruma" i ne mogu da se setim bukvalno ni jedne pritužbe na samu karticu, pritužbe su samo na softver. Naprotiv, ovu karticu bezmalo svi hvale.


Odlično. Još samo kad bi mogao i da kažeš gde može da se kupi. :mad:

Pa bas to i kazem. Nema TV kartica ko pleve pa ih svrstavas u neke cenovne rangove. Sve su one tu u rasponu od 25-60e. :)

Ne da citam samo postove vec znam da su oba DAC-a po pitanju slike identicna. Pa imam ja petogodisnje iskustvo sto nije za podcenjivanje. Osim toga ne citas pazljivo post u kome sam naznacio da imam oba DAC-a i da ih u svakom trenutku mogu uporediti. A to je vishe od citanja postova i sta tamo neki navijac pishe. ;)
Ako hoces ovo misljenje da uvazis OK ako neces opet OK.

Pa recimo na Benchu nesto je ne hvale a i Asus nije poznat i priznat proizvodjac TV kartica. Treba jos doooosta vremena da se dokazuje. Dotle je samo obican prosek. A takva mu je i cena. Iole sto vredi to i ima svoju vecu cenu. Leadtek, Terratec i jos dosta krtica koje se nazalost kod nas ne uvoze.

Trazi po oglasima ili PC berzi naleti po neki polovnjak za sada.

Ilic Marko
7.12.2005, 5:28
Trenutno koristim Leadtek Winfast tv2000xp Expert i prezadovoljan sam sa njom, imao sam nekih problema oko nacina rada i nekih funkcija fok sam ukapirao , ali super je.Smatram da je najbolja posle Leadtek PVR sa hardversim dekoderom koja je duplo skuplja 55/110 !
Veceras sam prikacio video rekorder i izgrebovaojedan VHS 3h u Mpeg-2 Optimal quality, oko 9.4 GB , dok ovo pisem kompresuje se preko Dr.Divx u avi format i zauzece oko 1.9 Gb kada se zavrsi kompresija, inace pozadi na VHS sam prikacio skart adapter i povezao tri kabla zuti (VIDEO) , beli(left) i crveni(right) AUDIO sa TV ulazom na Tv kartici. Umesto tri kabla mozes koristiti i S-video , ali nema potrebe, jer i ovako slika je cista kao staklo i bez gubitaka , linija i zamucenja.
Prezadovoljan sam i moj ti je savet da uzmes isto ! :) Pozdrav!

LAKI
9.12.2005, 23:04
Dodaj jos nepunih 10 evra i kupi WinFast TV2000 XP Expert, izuzetna kartica!

poslusaj coveka kakav asus to ni za k nije

Komsija
11.12.2005, 0:02
Nakon dosta predloga (i sam bih se prikljucio Leadtekovim poklonicima), ne rece za koju si se varijantu odlucio?

dejobar
11.12.2005, 12:11
Da li se tv kartica LeadTek WinFast Expert 2000 XP kaci na PCI slot ?

Reloader
11.12.2005, 12:47
Naravno

Billy Python
11.12.2005, 16:55
Definitivno LeadTek !

Bokile
12.12.2005, 0:27
Asus je neupotrebljiv KRS!!! Ima hardver kako treba,ali softver je katastrofa!!!
Pinnacle je odlican(ali samo skuplje verzije)
Uzmi Leadtek(odnos cena-kvalitet je realan)
Pozdrav

Tomo
12.12.2005, 1:09
Koja TV kartica je najbolja za obično gledanje televizije ako se koristi obicna krovna antena? (nemam kablovsku)
Da li uopste postoji neka kartica koja moze da da kvalitet slike identičan običnom televizoru, a ako ne, koja je najbliža tome?

Reloader
12.12.2005, 15:08
TV kartica nikad ne moze dostici kvalitet slike TV prijemnika. Ja sam probao sa nesto da uhvatim sa antenom ali je to mnooogo slabo tako da sam uzeo TV karticu tek kada sam uveo kablovsku...

gargamel
12.12.2005, 20:31
Odlucio sam da uzmem LeadTek WinFast Expert 2000 XP - zahvaljujuci vama sa foruma, a i imao sam priliku da vidim kod ortaka kako je kvalitetom izula :cool: Asusovu MyCinema p7137.

Master Neo
13.12.2005, 12:49
Ja sam imao shit od kartice Kworld! Nikako ne uzimajte!Na xp-u nece ni da radi kako treba!

Propeler
25.12.2005, 21:04
LeadTek WinFast! Nema glava da te boli... Karta je mama!

holodoc
26.12.2005, 12:20
Ja sam imao shit od kartice Kworld! Nikako ne uzimajte!Na xp-u nece ni da radi kako treba!

Eh legendarni KWorld,... A kakvih li lepih nostalgičnih vremena sto mu se majki na****m!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Paladin
27.12.2005, 0:43
Ja koristim Leadtek WinFast PVR XP RM Edition, kupio sam je pre mozda godinu dana. Prezadovoljan sam! Znam da su je i u SK-u hvalili tako da je svima preporucujem. Nije ni toliko stara, a proizvodjac je dobar. Kvalitet slike je dobar
Ako se ne varam zove se Leadtek WinFast TV2000 XP RM Edition, opisana i nahvaljena u SK 10/2004:

http://www.sk.co.yu/2004/10/sktd18.html

Meni (vrlo) uskoro treba neka TV kartica i mislio sam uzeti ovu, nema FM koji mi i ne treba, ali vidim da neki ovde pominju njen Conexant BT878 Fusion chip valjda u nekom negativnom svjetlu, i savjetuju Expert verziju. Ako može neko da objasni u čemu je Expert verzija bolja (i koliko) od ove XP RM verzije (osim što ima FM), jer mi cijena za XP RM odgovara a za Expert bih morao još da vidim. Da li je u pitanju kvalitet slike kod gledanja TV-a, i kod snimljenog materijala sa TV-a preko ovih kartica? Jer ovo i jeste najbitnije. Ako je to u pitanju kolika je razlika?
Ako se ne varam obe imaju teletekst.

Mislio sam možda da je nabavim do nove godine, jer nam od prvog januara uvode PDV ovde u BiH.

AstraLogos
27.12.2005, 2:42
Pogledaj odgovor u Komponente/TV kartica. ;)

Gyle
27.12.2005, 3:03
Heh da. Vidi tamo. Meni je ocitao bukvicu sto pitam gluposti :icon_mrgr :icon_mrgr :icon_mrgr

Simke
27.12.2005, 8:16
Ako se ne varam zove se Leadtek WinFast TV2000 XP RM Edition, opisana i nahvaljena u SK 10/2004:

http://www.sk.co.yu/2004/10/sktd18.html

Meni (vrlo) uskoro treba neka TV kartica i mislio sam uzeti ovu, nema FM koji mi i ne treba, ali vidim da neki ovde pominju njen Conexant BT878 Fusion chip valjda u nekom negativnom svjetlu, i savjetuju Expert verziju. Ako može neko da objasni u čemu je Expert verzija bolja (i koliko) od ove XP RM verzije (osim što ima FM), jer mi cijena za XP RM odgovara a za Expert bih morao još da vidim. Da li je u pitanju kvalitet slike kod gledanja TV-a, i kod snimljenog materijala sa TV-a preko ovih kartica? Jer ovo i jeste najbitnije. Ako je to u pitanju kolika je razlika?
Ako se ne varam obe imaju teletekst.

Mislio sam možda da je nabavim do nove godine, jer nam od prvog januara uvode PDV ovde u BiH.
Kolika je ta cena što ti odgovara? XP primerka.
Uzeo sam pre desetak dana za prijatelje Expert za 60 eura. Nisam baš nešto proveravao cene ali voleo bih da znam.

Paladin
27.12.2005, 11:02
Kolika je ta cena što ti odgovara? XP primerka.

Ako se ne varam ovde kod mene je 25-30 eura, ne bi trebala biti više.
Znači Expert je duplo više, pa me znaima isplati li se.

AstraLogos
27.12.2005, 11:17
Ako se ne varam ovde kod mene je 25-30 eura, ne bi trebala biti više.
Znači Expert je duplo više, pa me znaima isplati li se.
Paladine sve zavisi za sta ti TV kartica treba. Od toga zavisi kolicina ulozenog novca. Vec sam napisao razliku izmedju te dve kartice i sigurno razlika u ceni nije bez veze.
Pogledaj u Komponente/TV kartica i vidi koje su osnovne razlike i da li ti nesto znace za 20-25e+ za Expert. :)

Mario Pavićević
11.3.2006, 10:26
Sapphire snima direktno u mpeg2 sa hardverskim encoding-om i uz njega dolazi onaj cyberlink MakeDVD tako da mozete dobiti dvd film na licu mesta

onyx
29.3.2006, 10:43
Capture mi je podesen na: 640x480, 30fps, bitrate2000, Mpeg2. Ali, sa ovakvim podesavanjem dobijam snimak koji je manje-vise OK (zadovoljavajuci), ali mi zauzima puno prostora. Postoji li neki format koji je pogodniji od ovog za kucnu upotrebu?

oluja
29.3.2006, 11:51
Capture mi je podesen na: 640x480, 30fps, bitrate2000, Mpeg2. Ali, sa ovakvim podesavanjem dobijam snimak koji je manje-vise OK (zadovoljavajuci), ali mi zauzima puno prostora. Postoji li neki format koji je pogodniji od ovog za kucnu upotrebu?
Sta znaci za kucnu upotrebu? Da li planiras da pravis DVD ili Divx? Koliko velik fajl dobijes?

Sapphire snima direktno u mpeg2 sa hardverskim encoding-om i uz njega dolazi onaj cyberlink MakeDVD tako da mozete dobiti dvd film na licu mesta
Super je Sapphire kad proradi... jos nema dobrih drajvera za njega... Iz licnog iskustva bi preporucio skidanje najnovijih drajvera sa sajta proizvodjaca i program ChrisTVpro, aktuelna verzija 4.90

onyx
29.3.2006, 14:26
Pa recimo da za pola sata snimanja dobijem oko 500MB. Za kucnu upotrebu znaci da mi treba samo da snimim nesto kad nisam tu i da to posle pogledam. Ali imam problem ako treba da nesto narezem, npr film od 3sata. Pa sam zato mislio da mozda postoji nacin da se sve to uradi tako da mi fajl bude manji.

Miloš
29.3.2006, 14:43
Da se umešam: Ja sam prezadovoljan mojim Prolink Pixelview PV-BT878P+9B.:)

Mean_Machine
31.3.2006, 22:10
Stigao komp za ujaka.Ima PixelView playTV pro 2.Softver ocajan.Ali ako se iole razumes u kompove nateraces ga da radi.A da bitan ti kvalitet kabla i kako ga namestis,ne stedi na skidanju izolacije i na duzini debele bakarne zice,jer ces imati manje bola kao ja.Malo vise truda i imas TV za 30evra.

Ako ti daljinac radi lose(ne radi)kupi nove baterije,jer one kingkong su uzas.
Imam preko 40kanala na kablovskoj.Signal nekih je bolji od TV-a a nekih losi,uglavnom TV ima blagu prednost.Ali opet to je 30evra,a iole dobar TV je 100+evra,ipak se ustedi.
Jos nista nisam snimao jer nemam ni zelje za to.Inace komp je Sempron 2800+, 1GB DDR400 i X600pro 128MB,pa nece valjda biti neke velike frke.

DScaller je nema na spisku,steta.Stvarno mocan program.