PDA

Prikaži potpunu verziju : Notebook Acer Aspire 5315-015G08Mi tastatura?!


Erdeljan Boris
15.5.2008, 20:45
Nedavno sam kupio doticni Notebook, radi perfektno ali naime javlja se jedan cudan problem. Kada kucam u Wordu ili koristim tastaturu u bilo kom programu sve radi OK. Problem se javlja kada instaliram bilo koju igru, tastatura kao da reaguje u zakasnjenju od 2 sec, znaci igram neki FPS krenem napred, pustim taster a lik se i dalje krece neko vreme?! Do graficke nije posto sam probao igre koje su izasle od 1998-2003 i licno mislim da Celeron na 1.7 GHz, 1 GB DDR2 memorije i intelova X3100 to moze da izgura. Bilo koja sugestija je dobrodosla :ciao:

YBear
17.5.2008, 0:36
Da li se to desava cim pokrenes igru ili kasnije?
Meni se desava slicno ali tek posle duzeg "rada" u FPSima ali mi je tad temperatura GPUa preko 80:kreza: pa pravim pauzu. Ako ti se ovo desava posle bar pola sata rostiljanja moguce da je pregrejan, bez obzira sto su stariji naslovi u pitanju, meni CS 1.5 zagreje na preko 70, a star je ko...
Obrati paznju na povecanje broja obrtaja ventilatora i nabavi nekakav stalak, odizanje kucista od povrsine poboljsava protok vazduha do "skrga", provereno, cak i bez ventilatora:dedica:
Probaj da nabavis neki program koj bi ti davao podatke o temperaturi grafe (pod uslovom da riva ili atitul ne rade sa x3100) i proveri da, ipak, nije zagrevanje razlog, kod mene jeste:kreza:

Erdeljan Boris
17.5.2008, 18:35
Nije zagrevanje posto se desi odmah pri startovanju igre :D

YBear
17.5.2008, 20:39
Ajd probacu, preko vikenda, kod ortaka neki fps na njegovom 5315, pa ti pisem:icon_scra
A jesi li probao da nakacis dodatnu tastaturu, pa da proveris da li se i tad javlja isti problem:icon_scra

<Rio_da>
17.5.2008, 20:47
Slobodno napisi o kojim igrama se radi :) da imamo kompletan uvid u moguci problem...