PDA

Prikaži potpunu verziju : 19 ili 17 incni monitor


mihajlo
17.2.2006, 16:49
dvoumim se izmedju 19 i 17 incnog, polovnog flat crt monitora
doduse nije mi bas neophodan veci, ali...
zanima me koje biste proizvodjace preporucili,
i dali je istina da 19 incni vise zrace, tj. zamaraju oci
i imaju kraci vijek trajanja,
da zahtjevaju jacu graficku karticu za njega itd.

Dimo
17.2.2006, 17:13
Bez obzira na model,moje je misljenje da bi trebao da uzmes 19 incni monitor,danas je to dovoljno,dok 17 incni postaje mali(a uvek je lepse imati veci monitor posebno ako hoces da gledas nesto sa vece daljine).
Sto se polovnih modela tice,nisam bas siguran u njihovu pouzdanost.Moj drug je imao neki polovni Samsung i posle nekog vremena rada na racunaru(igranja igara i gledanja filmova)maltene mu se plastika sa zadnje strane monitora istopila;prstom smo mogli da pravimo rupe;jezivo...

Miloš
17.2.2006, 17:34
i dali je istina da 19 incni vise zrace, tj. zamaraju oci
i imaju kraci vijek trajanja,
da zahtjevaju jacu graficku karticu za njega itd.

Nije istina. Jedino što može da uspori grafičku jeste veća rezolucija, ali veličina monitora ne. Takodje, svaki monitor ispunjava neki standard (npr. TCO99), tako da i 17" i 19" monitori koji ispunjavaju isti standard podjednako zrače. Još jedna stvar: bolje ti je da uzmeš i 15" monitor ako je nov, nego 19" polovan.
:dedica: :ciao:

SSgrunf
17.2.2006, 17:42
Ja nemam lose iskustvo sa polovnim monitorima i pre bih uzeo dobar polovni nego one jadne 17" modele koje prodaju za oko 110e! Ako kupujes polovni monitor gledaj da bude A-klase, znaci neki koji daje preko 100Hz osvezavanje slike na 1024x768! Video sam na PC Berzi oglasima da neko prodaje Samsung 757NF za 100e, ako je u dobrom stanju i ako malo spusti cenu posle ubedjivanja, to je idealna kupovina za te pare!!!:nov_guita

marcos
17.2.2006, 18:36
Ja nemam lose iskustvo sa polovnim monitorima i pre bih uzeo dobar polovni nego one jadne 17" modele koje prodaju za oko 110e! Ako kupujes polovni monitor gledaj da bude A-klase, znaci neki koji daje preko 100Hz osvezavanje slike na 1024x768! Video sam na PC Berzi oglasima da neko prodaje Samsung 757NF za 100e, ako je u dobrom stanju i ako malo spusti cenu posle ubedjivanja, to je idealna kupovina za te pare!!!:nov_guita
Ja mislim da je ipak bolje kupiti novi nego polovan monitor,jedino u slucaju kada monitor kupusej od nekog poznanika kome 100% verujes jer u suprotnom vecina tih polovnjaka je presla "sito i reseto"...

kovik
17.2.2006, 21:20
Jedino su extremno veliki highest-end polovnjaci ne stariji od 3 godine isplativa kupovina ... prijatelj je predprosle godine pazario SGI 22" (dakle....SILICON GRAPHICS) monstruma za 350 eura....sada nece da ga proda ni za 500. Dakle, ako oces polovno, a dobro, moras da adekvatno platis.

Flavio
18.2.2006, 3:00
Kao i novo!Ja sam pre za nov nego za polovan.Ipak!A velicina ... ako mozes,19" bez razmisljanja!:alealeee: