PDA

Prikaži potpunu verziju : mIRC problem


Cvrcak
9.11.2005, 13:28
Ne radi mi DCC. POkusavao sam sve ali nece. Podesavanja su mi ista kao kod drugih kojima radi. Ja mogu da primim od nekoga ali ne mogu da posaljem. Imam ZoneAlarm koji sam iskljucio i opet nece.

Jel imao neko slican problem?

vladale
9.11.2005, 13:59
Takvih ima mali milion. Iz nekih razloga DCC se odjedanput pokvari. Predlazem da uzmes X-Chat sa adrese www.xchat.org (chat klijent slican mIRC-u). Probaj, DCC uvek radi.

Cvrcak
26.2.2006, 2:06
Da dodam samo:
pre neko veče sam opet svratio na pričaonice (krstarica i serbiancafe) i desilo se nešto zanimljivo.
U krstarici i dalje nisam mogao da pošaljem DCC (mogao sam da primim) dok je u serbianu sve radilo kako treba!?

Šta se tu dešava???

Cvrcak
27.7.2006, 0:16
Nesto sam ja cackao kod mene, pa ako ovo uspe ocekujem poen za reputaciju:D

Dakle:

1. Izaberi Nero Burning ROM i izaberi "no multisession"
2. Idi na File--->Preferences ---> Expert Features i cekiraj Enable overburn disc at once i definisi maximum size kao 91 min o sec.
3.Ubacis sve sto ti treba i izaberes disk at once za write method.
4.Izbaci ti upozorenje a ti samo kliknes write overburn disc i to bi trebalo da bude to.;)
Srecno i obavezno javi sta si uradio:)

O cemu se ovde radi?

holodoc
27.7.2006, 0:25
Radi se o tome da neko u ovoj temi pokušava da objasni kako se vrši "grubijansko" teranje diska da reže na sebi više podataka nego što je naglašeno specifikacijom:)

Opcija se zove Overburn i nekada radi a nekada ne. Uglavnom zavisi od kvaliteta diska i "dodatnog" prostora na disku.

A šta će to u ovoj temi?

A tema je http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=6826. Got ya! ;)