PDA

Prikaži potpunu verziju : Projekat: GNU/Linux mapa Srbije


Eni
29.4.2008, 3:36
Svež projekat koji tek treba da zaživi - možete da pomognete tako što ćete se registrovati i pridoneti Linux mapiranju Srbije. Za sad celu stvar vodi jedan čovek, gradovi se dodaju ručno (ako ih već nema) i mapa može biti bolja, ali ideja je super.

http://linux.dootzky.com/index.php

Stavljam temu u GNU/Linux deo iz razumljivog razloga da iako je ovo jedna "zanimljiva web lokacija" ipak teško da je zanimljiva bilo kome na forumu osim GNU/Linux korisnicima, a oni će ovde sigurno videti, komentarisati...

Orvel
29.4.2008, 12:48
Registrovao sam se, ali kad kliknem na link za potvrdu registracije otvori mi stranu na kojoj nemam gde da upišem šifru koju sam dobio u mejlu. Jel to tako treba, ili ne?

stesha
29.4.2008, 15:26
Tako treba... :)

Eni
29.4.2008, 17:02
Registrovao sam se, ali kad kliknem na link za potvrdu registracije otvori mi stranu na kojoj nemam gde da upišem šifru koju sam dobio u mejlu. Jel to tako treba, ili ne?

Kad klikneš na link u mejlu on automatski unese tu šifru i potvrdi registraciju.

urke
30.4.2008, 8:10
Pozdravljam ideju. Valjda će da uspe bolje od one realizacije na Linuxo-u od prošle godine sa ručnim ažuriranjem.

Deusdies
30.4.2008, 12:02
Ja se registrovah :D

Gorankx
30.4.2008, 22:26
Registrovao sam se jos juce i moj glas je otisao za Debiana.

zWest
1.5.2008, 2:08
super ti je ideja, steta sto se kod nas nista ne desava na tom polju :(

holodoc
1.5.2008, 2:28
Sve je to okej ali problem sa ovom mapom je u tome što se pojavila tačno nakon izdavanja Ubuntu-a 8.04 pa otuda ovako nerealan odnos zastupljenosti distribucija u korist Ubuntu-a. Da ne spominjem da je autor predavač i aktivni član grupe za promociju Ubuntu-a :D

Eni
1.5.2008, 3:11
Problem je što mu je mapa 2 dana stara, kad se priča malo raširi i više ljudi se registruje, doći će do tačnije slike... Polako bre ljudi...

urke
1.5.2008, 8:40
Tako je Eny. Za 13 dana izlazi Fedora 9, a stiže i Slackware (koji je značajno zastupljen na mapi), pa će biti popravke. Samo, ja mislim da sekta Ubuntu uvek ima da vodi :D

holodoc
1.5.2008, 11:28
Vala ako sa "devetkom" budem imao problema kao sa "osmicom" vraćam se na Windows :)

urke
1.5.2008, 13:06
Vala ako sa "devetkom" budem imao problema kao sa "osmicom" vraćam se na Windows :)

Za utehu, niti si ti jedini kome Fedora ne radi kako treba, niti sam ja jedini kome radi kako treba :dzavo:

Eni
1.5.2008, 17:30
Samo, ja mislim da sekta Ubuntu uvek ima da vodi :D

Pa kad uz Ubuntu dolazi besplatna čokolada, tako ti je to :rofl:

GoranSTX
1.5.2008, 18:11
Besplatna čokolada??? U tom slučaju i ja prelazim na ubuntu, OK je vernost i principi, ali čokolada je čokolada... Sad, gde mogu da je preuzmem? Ide li i to preko ShipIt-a?

Covenant
1.5.2008, 20:08
Heh...
Ja sam zaista pokusao sa Fedorom od verzije 5 na nadalje,trudio se,davao sanse i ne vredi-uvek sam se vracao bilo na Debian bilo na Slack
Sta da vam kazem-koristite nesto drugo,distroa koliko hoces :D :p

Gorankx
2.5.2008, 22:36
I ja sam imao jedan neuspeo pokusaj prelaska na fedoru sedam.Cini mi se ako se dobro secam da sam imao problema sa paket menagerom.To je bio yum ako se dobro secam.Mada mi se svideo izgled fedore kad.

GoranSTX
9.5.2008, 20:26
Od pre dan-dva možete preuzeti i tag sa brojem (http://linux.dootzky.com/user_tag.php) pod kojim ste registrovani na Linux mapi Srbije, isto kao i na linux counter-u.

Dual pretop
20.5.2008, 21:54
:dedica:

Ako neko vidi Urketa, neka mu kaže da je Fedora na vrlo dobrom drugom mestu.


http://linux.dootzky.com/index.php