PDA

Prikaži potpunu verziju : Fudbalska utakmica


todos
28.4.2008, 21:57
Povod za ove slike je utakmica Borac-Zvezda, zbog ranijih problema koji su se desavali u ovom gradu. Ova utakmica pre,za vreme i posle je bila izuzetno korektna. Gledaoci su bili onaki kakvi tebaju da budu. Igraci poodavno ovako nisu trcali i fer se borili.

VlaK
1.5.2008, 20:31
Dobra je ova ćela na prvoj fotografiji...

oluja
3.5.2008, 11:48
Zumiraj malo vise sledeci put... navijace sa podignutim rukama/zastavama ili igrace u akciji, ovako izgleda prilicno dosadno.

todos
5.5.2008, 11:03
Zumiraj malo vise sledeci put... navijace sa podignutim rukama/zastavama ili igrace u akciji, ovako izgleda prilicno dosadno.

Posto je bilo i kise, nisam imao strpljenja za kvalitetnije fotografije, ali sa a550 i ne mozes bas nesto da zumiras. Smisao ovih fotografija je sama utakmica koja nije prosla onako kako je neko mozda planirao. Evo dokaz o kisi.

Red Dragon
6.5.2008, 22:35
Ja cu ti samo reci lepe slike, posto sta god sam drugo rekao, ovde su "misteriozno" nestali moji postovi.:D

alesandro
6.5.2008, 22:55
Znate sta sam ja primetio? Da se ovde iz dana u dan okuplja sve vise i vise ljubitelja fotografije. Kako onih koji je komentarisu, tako i onih koji ucestvuju u pravljenju istih. Mene to raduje, jedva cekam nove teme!!!:n_klanja::tapsh::ciao:

DarkNemos
7.5.2008, 0:07
Znate sta sam ja primetio? Da se ovde iz dana u dan okuplja sve vise i vise ljubitelja fotografije. Kako onih koji je komentarisu, tako i onih koji ucestvuju u pravljenju istih. Mene to raduje, jedva cekam nove teme!!!:n_klanja::tapsh::ciao:

Nekako se čini mi se to dogodilo kada je odvojen deo sa fotografijama u poseban podforum. Ja lično pre nego što su odvojili nisam ni gledao slike koje se ovde kače a sad fotkam ko lud. :D

todos
7.5.2008, 11:17
Znate sta sam ja primetio? Da se ovde iz dana u dan okuplja sve vise i vise ljubitelja fotografije. Kako onih koji je komentarisu, tako i onih koji ucestvuju u pravljenju istih. Mene to raduje, jedva cekam nove teme!!!:n_klanja::tapsh::ciao:

Dobro, ali Ti i steve89 ste najcesci ovde. Ne vidim druge mozda Aca i kinteC.

kinteC
7.5.2008, 12:25
Prati kintec sve ovde :)

@Red Dragon
postovi su obrisani zbog navijanja- treba komentarisati fotografiju a ne utakmicu. Nije na odmet po koji saljiv komentar, ali ne i potencijalno prepucavanje moj klub VS tvoj klub.

ontopic:

Atmosfera bi se prikazala na mnogo bolji nacin kad bi zasebno fotografisao pojedine detalje koje bi zatim spojio u jednu reportazu. Na pr na jednoj fotografiji prikazes lice navijaca, na drugoj prikazes fudbalere...po koji transparent sa navijacima..itd... Treba biti izuzetan majstor pa uspeti jednom fotografijom sve to obuhvatiti, a da sve to izgleda jasno, precizno. To se na tvojim fotografijama ne vidi, nije bas jasno sta si hteo da fotografises. (fudbalere, navijace ili...?)

Druga stvar je pozicija. Pozicija fotografa je kljucna za reportazno fotografisanje. Dakle, adekvatna pozicija + adekvatna oprema. Ja obicno i ne fotografisem kad ta dva uslova nisu ispunjena, jer znam unapred da cu dobiti losije fotke.

Ukratko, fotografi se nalaze kod kornera, sa izuzetno svetlosno jakim teleobjektivima (200mm 2.8, 300mm 2.8, 400mm...)

todos
8.5.2008, 8:51
Prati kintec sve ovde :)

@Red Dragon
postovi su obrisani zbog navijanja- treba komentarisati fotografiju a ne utakmicu. Nije na odmet po koji saljiv komentar, ali ne i potencijalno prepucavanje moj klub VS tvoj klub.

ontopic:

Atmosfera bi se prikazala na mnogo bolji nacin kad bi zasebno fotografisao pojedine detalje koje bi zatim spojio u jednu reportazu. Na pr na jednoj fotografiji prikazes lice navijaca, na drugoj prikazes fudbalere...po koji transparent sa navijacima..itd... Treba biti izuzetan majstor pa uspeti jednom fotografijom sve to obuhvatiti, a da sve to izgleda jasno, precizno. To se na tvojim fotografijama ne vidi, nije bas jasno sta si hteo da fotografises. (fudbalere, navijace ili...?)

Druga stvar je pozicija. Pozicija fotografa je kljucna za reportazno fotografisanje. Dakle, adekvatna pozicija + adekvatna oprema. Ja obicno i ne fotografisem kad ta dva uslova nisu ispunjena, jer znam unapred da cu dobiti losije fotke.

Ukratko, fotografi se nalaze kod kornera, sa izuzetno svetlosno jakim teleobjektivima (200mm 2.8, 300mm 2.8, 400mm...)
E sad si ga brate preterao. Pa ja sam vec rekao da jos koristim aparat koji nije za zoom. Takodje kao amater sedim na tribine, kao sto rade svi navijaci u svetu. Treci put kazem da nisu bitne fotografije vec sustina, tj. ta utakmica je bila sa najcecim mogucim rizikom, zbog ranijih desavanja na tom stadionu koji su ocrnili moj grad. Rasna osnova!!! Tu je bilo preko 300 policajaca u razbijackoj opremi plus ogromno obezbedjenje u obicnoj i civilnoj opremi. Zakljucak ponovo ponavljam, da oni koji su zeleli da se nesto tamo desi, nije im uspelo. Dalje ja sam navijac Partizana i jako mi je zao bilo kad je Borac izgubio od zvezde sa 2:0!